Чому друзям не можна брати участь в одній закупівлі

07.08.2019 08:46

Нерідко участь у закупівлях беруть компанії, які добре знайомі між собою. Це — незаконно. Така змова може призвести не тільки до завищення ціни, а й до зниження якості робіт або послуг. Чому? Тому що недобросовісний учасник, який вже на етапі торгів обманює замовника, ймовірно, може обманювати й щодо якості використаних матеріалів.

Влітку 2017 року виконавчий комітет Української міської ради оголосив торги на реконструкцію колектору з очікуваною вартістю 24 млн грн. «Трипільський Край» звернув увагу на можливу змову двох учасників торгів, «Промислова асоціація «Альфа» та ТОВ «Укртеплобудіндустрія».

Вони вказали однакові контактні телефони, спільний виконроб та головний інженер. Про ці факти ми повідомили в Антимонопольний комітет України.

Розслідування змови, як правило, потребує кількох місяців. Перше рішення ми побачили у квітні 2018 року — АМКУ наклав штраф у розмірі 13,6 тисячі гривень за неподання інформації на запит АМКУ на кожного з підозрюваних у змові. 

Через рік, у квітні 2019, колегія АМКУ у своїй постанові визнала, що «Промислова асоціація «Альфа» та ТОВ «Укртеплобудіндустрія» узгоджували свої дії під час торгів.

На кожного з учасників було накладено штраф у розмірі 68 тисяч гривень. За законом, ці компанії тепер також не мають права брати участь у торгах протягом 3-х років.

Рецепт прямого договору

Як в Золотоноші за допомогою дискримінаційних умов на відкритих торгах третій рік поспіль укладають прямі договори на закупівлі шкільного харчування з двома ФОПами.

17.02.2020 14:55

Товар чи роботи

Як і навіщо в селі Гора закуповували будівництво спортивного майданчика як товар.

31.01.2020 18:15

102 млн гривень на новорічні подарунки

Традиційно, до свят, органи місцевого самоврядування купують новорічні подарунки для дітей. Цього року їх вже купили майже  на 102 млн грн!

27.12.2019 09:00

Оповідь про замовника, який знає все про "неправильний мед"

А поблизу хатки стирчав стовпчик, на якому була прибита поламана дощечка з написом. І кожен, хто хоч трохи вмів читати, міг на ній прочитати: "Стороннім В". Більше прочитати там не міг навіть найвидатніший грамотій. Алан. А. Мілн, «Вінні-Пух»

06.11.2019 09:18

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors