Чому друзям не можна брати участь в одній закупівлі

07.08.2019 08:46

Нерідко участь у закупівлях беруть компанії, які добре знайомі між собою. Це — незаконно. Така змова може призвести не тільки до завищення ціни, а й до зниження якості робіт або послуг. Чому? Тому що недобросовісний учасник, який вже на етапі торгів обманює замовника, ймовірно, може обманювати й щодо якості використаних матеріалів.

Влітку 2017 року виконавчий комітет Української міської ради оголосив торги на реконструкцію колектору з очікуваною вартістю 24 млн грн. «Трипільський Край» звернув увагу на можливу змову двох учасників торгів, «Промислова асоціація «Альфа» та ТОВ «Укртеплобудіндустрія».

Вони вказали однакові контактні телефони, спільний виконроб та головний інженер. Про ці факти ми повідомили в Антимонопольний комітет України.

Розслідування змови, як правило, потребує кількох місяців. Перше рішення ми побачили у квітні 2018 року — АМКУ наклав штраф у розмірі 13,6 тисячі гривень за неподання інформації на запит АМКУ на кожного з підозрюваних у змові. 

Через рік, у квітні 2019, колегія АМКУ у своїй постанові визнала, що «Промислова асоціація «Альфа» та ТОВ «Укртеплобудіндустрія» узгоджували свої дії під час торгів.

На кожного з учасників було накладено штраф у розмірі 68 тисяч гривень. За законом, ці компанії тепер також не мають права брати участь у торгах протягом 3-х років.

Школи: харчові добавки замість здорового харчування

Сотні навчальних закладів по всій Україні купують харчовий розчин, збагачений Бета-каротином, вітамінами Е та К. Ніби й турбота про дітей, але дуже підозрілим є те, що постачальник – лише один

18.09.2019 08:10

Сміття та руйнування дороги: наслідок "блискавичного" ремонту" у "своїх" підрядників

Сміття не вивезене, або вивезене не у повному обсязі: частини залізобетонних конструкцій лежать обабіч дороги. Асфальтобетонне покриття буквально розсипається.

19.04.2019 11:26

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері