Еквівалент? Не можна!

12.07.2017 20:32

“Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз “або еквівалент” - це норма Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон), про яку закупівельники знають навіть у сні.

Проте, ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБ'ЄДНАНА ГІРНИЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" від імені якого виступає ФІЛІЯ "ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ" ПАТ "ОГХК" (далі - Замовник) не виконує дану норму закону та зазначає виробника СompАir. Так, навіть в назві самої закупівлі зазначено “Компресор гвинтовий СompАir L250-7,5 з комплектом утилізації тепла ZS1158476”. Але і це не все, в проекті договору, який міститься у складі тендерної документації Замовника та технічних вимогах також зазначено те саме, тобто, зміни вносити навіть не планують. Цікаво, що на дане порушення вказав і один з учасників закупівлі у своїй вимозі, проте, вона не була задоволена, а відповідні зміни не були внесені.

Отже, Замовник прямо порушив норму Закону та допустив порушення мети Закону та його принципів, серед яких недискримінація учасників. Разом з тим, в таких випадках, учасникам рекомендуємо оскаржувати умови тендерної документації через АМКУ до моменту подання пропозицій, а не подавати пропозицію, яка не відповідає вимогам Замовника, та в кінцевому випадку буде відхилена.

Все таки, на торги прийшли учасники, які запропонували еквівалент, але були відхилені за невідповідність умовам закупівлі. Більше того, Замовник сам визнав, що еквівалент товару розглядатися не буде. Найменша пропозиція могла б показати економію, майже 40 % від найдорожчої пропозиції.

Стосовно вищевказаного порушення в телефонному режимі вже поінформовано Замовника та запропоновано скасувати закупівлю. Крім того, вже готуємо листи до Державної аудиторської служби з проханням здійснити перевірку вищезазначених фактів.

Нові зміни в антимонопольне законодавство: розв'язують проблеми чи додають нових

Останні зміни в антимонопольне законодавство не йдуть на користь конкуренції в публічних закупівлях.

07.12.2021 11:00

Як скасування Prozorro покращить сферу публічних закупівель

Прогноз наслідків відмови від електронної системи закупівель від аналітиків DOZORRO.

01.04.2021 10:00

Новий поворот в гібридній кримінальній справі

З моменту коли команда DoZorro заявила про незаконність процедури закупівлі автомобілів Mitsubishi Outlander для поліції та сумнівність договору, пройшло більше восьми місяців. Дехто говорив, що про цю закупівлю вже варто забути і не зупинятися на ній, адже, частину грошей повернуто до бюджету. Проте, ми продовжуємо вимагати об’єктивного розслідування в цій справі та пояснень керівництва Державної аудиторської служби України щодо кардинальної зміни позиції про недійсність укладеного договору на закупівлю даних автомобілів.

04.09.2017 13:17

"Національні" ковбасні допороги

Проглядаючи закупівлі в ProZorro, ми натрапили на допорогову закупівлю молочних продуктів Державного підприємства "Готельний комплекс "Національний" Управління справами Апарату Верховної Ради України" (Далі - Замовник). Очікувана вартість закупівлі становила 400 тис. грн. Нам стало цікаво: як так може бути, що на 400 тис. грн. даний Замовник проводить допорогові закупівлі, а не відкриті торги?

29.05.2017 15:12

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання