"Казка" про 15-річний досвід

06.10.2017 08:32

Козачі Лагері - село між Каховкою та Херсоном на березі притоки Дніпра річки Конки. Офіційно населення менше 4000 осіб. Однак, завдяки децентралізації, схоже у села з’явилися кошти. Тож сільрада постала перед вибором - на що ж їх витрачати. Одна з найбільни закупівель цього замовника була оголошена кілька тижнів тому. 28 вересня у системі ProZorro з’явилося оголошення про бажання села відремонтувати дитячий садок “Казка”.

З місцевого бюджету на це готові витратити понад дев’ять з половиною мільйонів гривень. Сума для села чимала. І на перший погляд може здатися, що автори оголошення поставилися ну дуже вже вимогливо до потенційного виконавця робіт. Тут вам і вимога мати досвід у будівництві протягом останніх 15 років і протягом того ж переіоду мати ліцензії на виконання робіт підвищеної небезпеки. А також потенційний переможець торгів повинен довести, що вже має 10 аналогічних успішних договорів у будівництві.

Однак, на DOZORRO з’явився відгук, що змушує подивитися на ці вимоги дещо під іншим кутом. І припустити іншу, ніж дбайливе ставлення до коштів, мотивацію. Користувач системи впливу та контролю закупівель Наталія Носкова написала:

Вимоги упереджені. Вимагають документи які не впливають на якість робіт. Всі вимоги підлаштовані під одного участника. Який їм робив проект будівлі а саме ПП Спеціалізована монтажно-налагоджувальна фірма ”Газкотломонтажналадка”.

Ми вирішили перевірити чи ці підозри мають під собою грунт. Для цього дослідили попередні закупівлі замовника, план його закупівель, транзакції на EData а також зв’язки через аналітичну систему YouControl.

Засновником та директором вищевказаного підприємства є Рудаченко Олександр Тимофійович.

Одночасно він є засновником ще трьох підприємств, кожне із них виконує певну функцію. Так ПП спеціалізована монтажно-налагоджувальна фірма ”Газкотломонтажналадка” (Код ЄДРПОУ 32266930), займається для херсонських бюджетних замовників проектуванням будівництва і капремонтів. Приватне спеціалізоване монтажно-налагоджувальне підприємство "Газкотлоспецмонтажналадка", виконує роботи з ремонту та будівництва, яке проектувала фірма, згадана вище. Приватне підприємство "Спеціалізована монтажно-налагоджувальна фірма "Газкотлоналадка", займається техобслуговуванням. Приватне підприємство "Газкотлотепломонтажналадка", відносно нова фірма, в публічних закупівлях не помічена.

ПП спеціалізована монтажно-налагоджувальна фірма ”Газкотломонтажналадка” (Код ЄДРПОУ 32266930), 13 вересня 2017 р.дійсно заключило з Козачелагерською сільською радою договір на розробку проектно-кошторисної документації для «Капітального ремонту дитячого садка з облагоустроєм прилеглої території "Казка"». Замовник вже порушив Закон про публічні закупівлі і досі не опублікував Звіт про укладений договір. Але на E-DATA вдалось знайти транзакцію - замовник розрахувався з ”Газкотломонтажналадка” і заплатив 219 тис. грн. Також були виконані роботи з обстеження технічного стану садочка і за це фірма отримала 54 тис. грн. Доречі, проектних робіт для херсонських бюджетників, тільки з початку 2017 року даною фірмою виконано на суму 317 927 грн., і це на враховуючи ті замовлення, звіти по яким не опубліковано в системі замовниками.

Що ж собою являє будівельна компанія під яку на думку автора відгука на DOZORRO прописали вимоги? ПСМНП "Газкотлоспецмонтажналадка", фірма яка займається безпосередньо будівництвом, заснована Рудаченком Олександром Тимофійовичем в далекому 1997 році. Тобто понад 20 років тому. А це значить, що саме ця компанія відповідає прописаній замовником дивній вимозі мати 15-річний досвід. Тільки за неповний 2017 р. вона виконала робіт для херсонських бюджетників на 14 млн. грн. А нещодавно, у 2016 р. для цієї ж таки сільради і цього ж таки дитячого садка побудувала твердопаливну котельню за 930 тис.грн Вони ж здійснювали і авторський нагляд і експертизу.

Окремо хочеться звернути увагу на вимогу мати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки за останні 15 років. Адже термін зберігання подібних документів становить 3-5 років (Наказу від 12.04.2012 № 578/5 Міністерства Юстиції України). Ще вдалося з’ясувати, що Рудаченко Олександр Тимофійович, є постійним членом експертних та робочих груп з питань ЖКГ, тарифів і т.д., Херсонської міської ради і Херсонської обласної адміністрації.

Тож бачимо, що страхи автора відгука далеко небезпідставні. Вимоги справді незвичні, а у згаданої фірми є вже своя спільна історія з замовником. Найбільше ж турбує те, що, якщо змова між замовником та учасником справді є, то це ставить під сумнів якість виконаних робіт на об’єкті, яким користуються діти. В світлі останніх подій в Одеській області хотілося б, щоб замовники проводили закупівлі які стосуються безпеки дітей особливо ретельно. Ну а поки що ми скерували від нашої організації звернення до Рахункової палати, ДАСУ та ДЗЕ Нацполіції з проханням перевірити цей тендер.

Е-каталоги, перехід на YOUCONTROL та показник "Кількість днів" в Публічному модулі аналітики ВІ

Е-каталоги - новий тип процедури. Після проведення певної кількості процедур, у користувачів системи буде потреба в аналізі, що стосується саме цього типу процедур. Тепер Публічний модуль аналітики ВІ надає можливість усім бажаючим аналізувати “Е-каталоги”. Окрім цього, реалізовано можливість переходу на сервіс Youcontrol з листа “Учасники” та виправлено відбір “Кількість останніх днів”

06.06.2019 10:30

Вінниччина відмовилась від гарантійних листів в закупівлі ліків

Гарантійні листи в медичних закупівлях – це не гарантія, а дискримінація.

31.05.2019 09:33

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері