На ремонті дитячих садочків у Київській області переплатили 400 тисяч гривень

18.07.2018 09:02

Ми вже писали про те, як у Васильківському районі, Київська область, «оптимізовують» кошти на ремонті дитячого садку. Виявилось, що це не єдиний випадок.

Глевахівська селищна рада вирішила повторити досвід  відділу освіти Васильківської РДА з безпідставного відхилення більш вигідної пропозиції. Але вирішили піти ще далі – пропозиція учасника, з яким укладено договір – не відповідає умовам тендерної документації.

Наприкінці травня 2018 року Глевахівська селищна рада оголосила відкриті торги на капітальні ремонти фасаду та цоколю ДНЗ «Золоті зернята» та ДНЗ «Ромашка» з оголошеною вартістю закупівель – 1,7 та 1,8 млн грн. відповідно.

Дитячий садок "Золоті зернята". Фото Глевахівської селищної ради

Відхилення учасників

В обох тендерах за умовами тендерної документації, учасники у складі пропозиції повинні були надати :

1. Лист-згоду на обробку, використання, поширення та доступ до персональних даних, що складені та підписані особисто кожною особою, уповноваженою на підписання договору

2. Довідку про Уповноважену особу

3. Проект Договору про закупівлю

4. Довідку про підприємство

В результаті розгляду пропозицій тендерним комітетом було відхилено ТОВ «Діар» через невідповідність умовам тендерної документації. А саме:

1. Відсутність листа-згоди на обробку даних

2. Відсутність довідки про Уповноважену особу

3. В наданому проекті договору відсутній календарний план виконання робіт

4. В довідці про підприємство відсутня інформація про організаційно правову форму особи Учасника, спеціалізація, напрямок

При тому, тендерна пропозиціі ТОВ «Діар»  в обох вказаних закупівлях повністю відповідає умовам тендерної документації. 

Натомість, пропозиція ПП  "Проект-Актів", з яким укладено договір, не відповідає вимогам тендерної документації.

Державна аудиторська служба України підтвердила безпідставне відхилення пропозиції ТОВ «Діар» та невідповідність пропозиції ПП «Проект-Актив» вимогам тендерної документації.

За результатами торгів замовник уклав договір на проведення ремонту ДНЗ «Золоті зернята»  з ПП  "Проект-Актів". Вартість договору склала 1,7 млн грн.  Це на 350 тис. грн більше, ніж пропозиція ТОВ «Діар».  І на 6 тис. грн менше очікуваної вартості закупівлі.

З тим самим ПП «Проект-Актив»  уклали договори і на ремонт ДНЗ «Ромашка». Тут  через безпідставну дискваліфікацію втратили 57 тис. грн

Разом  безпідставне відхилення призвело до розтрати коштів громади у розмірі 400 тисяч гривень.

За викладеними вище фактами ГО «Трипільський Край» направило заяву до прокуратури Київської області. Сподіваємось на швидкий розгляд та притягнення винних до відповідальності.

Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка.

20.08.2019 07:13

Озеленення Українки під загрозою через ігнорування владою законів

Озеленення міста Українка в Київській області може опинитись під загрозою через порушення правил проведення закупівель.

02.05.2019 13:39

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері