Новий стадіон в Українці: 32-мільйонний тендер під "свого" підрядника

20.08.2019 07:13

Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка. Вимоги до учасників в закупівлі прописані таким чином, що, схоже, тендер виграє "свій" підрядник. 

Під стадіоном мається на увазі огороджене футбольне поле. Ось так він виглядає зараз.

І віддати цей тендер, схоже, виконком Української міської ради збираються лише своїм. Такий висновок можна зробити після аналізу умов тендерної документації. При чому, один такий тендер вже не відбувся, бо участь у такому непрозорому тендері зголосився взяти лише один учасник.

Причина такої непопулярності серед учасників тендеру вартістю понад 32 млн грн є дискримінаційні вимоги, прописані у тендерній документації.

Дискримінаційні вимоги:

  • Учасник має підтвердити наявність працівників у кількості не менше 15 осіб робітничих спеціальностей
  • Учасник має підтвердити наявність працівників певних спеціальностей. І якщо обов’язкову наявність інженера-кошторисника ще можна якось пояснити, то вимога щодо наявності фахівців з обслуговування машин, механізмів та устаткування виглядає сумнівною.  Також є непряма вимога щодо наявності трактористів-машиністів та водіїв, посвідчення яких має надати у складі документації учасник

На підтвердження досвіду аналогічних договорів, учасники мають надати не менше двох аналогічних договорів за останні три роки

Щодо кожної з зазначених вище вимог є чітка позиція антимонопольного комітету, що такі вимоги є дискримінаційними. Проте, тендерний комітет виконкому Української міської ради все ж включив ці вимоги до складу тендерної документації.

Є всі підстави вважати, що зробили це для того, щоб просунути "свого" виконавця. І тоді виконком Української міської ради спокійно укладе договір «з ким треба», особливо не ховаючись і перерахує 30% від річного обсягу робіт. 

Згідно з графіком, за рік з початку договору, учасник має виконати близько 85% робіт. 

Відповідно, у 2019 році майбутньому переможцю заплатять 2,5 млн грн авансу і ще 7,5 млн грн авансу на початку 2020 року.

Часто, коли замовникам вказують на дискримінаційні вимоги, вони прикриваються тим, що, ніби, турбуються про якість. Але насправді це не так. Тому що дискримінаційні вимоги знижують конкуренцію. А лише конкуренція може гарантувати гарну якість та економію.


Рецепт прямого договору

Як в Золотоноші за допомогою дискримінаційних умов на відкритих торгах третій рік поспіль укладають прямі договори на закупівлі шкільного харчування з двома ФОПами.

17.02.2020 14:55

102 млн гривень на новорічні подарунки

Традиційно, до свят, органи місцевого самоврядування купують новорічні подарунки для дітей. Цього року їх вже купили майже  на 102 млн грн!

27.12.2019 09:00

Гора сміття в селі Гора

Так виглядає результат надання послуги з вивезення органічного сміття в с. Гора, що на Київщині. Послуги, замовлення якої відбувалося з численними порушеннями.

19.12.2019 21:00

Оповідь про замовника, який знає все про "неправильний мед"

А поблизу хатки стирчав стовпчик, на якому була прибита поламана дощечка з написом. І кожен, хто хоч трохи вмів читати, міг на ній прочитати: "Стороннім В". Більше прочитати там не міг навіть найвидатніший грамотій. Алан. А. Мілн, «Вінні-Пух»

06.11.2019 09:18

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors