Тест на корупцію в медичних закупівлях?

08.05.2018 07:49

Під час закупівлі швидких імунохроматографічних тестів для діагностики грипу працівники Міської клінічної лікарні №1 м. Вінниці передбачили в складі тендерної документації такі вимоги, які розлякали потенційних учасників торгів.

Для участі в аукціоні учасники мали надати в складі своєї пропозиції наступні документи:

- Копія реєстраційного посвідчення (свідоцтво) МОЗ України на предмет закупівлі;

- Інструкції з підтвердженням медико-технічних вимог предмету закупівлі;

- Копією оригіналу інструкції по використанню препарату українською мовою, затвердженою належним чином;

- Чутливість та специфічність тест – систем повинна бути підтверджена матеріалами реєстраційного досьє;

- Облікові документи (форми, що затверджені МОЗ України) по проведенню досліджень;

- Наявність проведених в Україні апробацій та наукових праць (наукових статей), з практичним досвідом використання, інформаційного листу МОЗ України, чи бути рекомендованими до застосування авторитетними організаціями (асоціаціями);

- Розподілення тест – систем має супроводжуватись обліковими формами, затвердженими МОЗ України для реєстрації проведених досліджень;

- Ціна на продукт внесена до Реєстру оптово-відпускних цін на вироби медичного призначення згідно постанови КМУ від 02.07.2014 р. № 240

- Компанія постачальник має міжнародний сертифікат якості ДСТУ ISO 13485:2005.

Але навіть цього солідного списку Лікарні видалось замало. Для участі в закупівлі також необхідно було надати відсканований оригінал гарантійного листа виробника (представництва, філії – якщо повноваження поширюються на територію України) з метою запобігання поставки замовнику фальсифікованого товару.

На думку експертів з медичних закупівель, саме така вимога є найбільш корумпованим ризиком і може свідчити про наявність домовленостей між замовником і виробником (або його довіреної особи).

Один з потенційних учасників закупівлі спробував висунути Лікарні вимогу про видалення із загального списку тест для діагностики гострого панкреатиту та CITO TEST Influenza A+B-RSV-ADENO RESPI, тому що вони є унікальними та під патентним захистом. Саме такі вимоги вказують на можливі домовленості, про які згадувалось вище. Можливо через це Замовник відмовив у задоволенні вимоги і зазначив, що не вважає доцільним видалення цих двох позицій. Хоча мав змогу просто виокремити згадані позиції окремим лотом і уникнути зайвих питань і звинувачень.

А питання ось у чому.

В аналітичній системі clarity-project зазначено, що переможець (він же і єдиний учасник) закупівлі тестів ФОП Гладков Юрій Геннадійович має низку однакових даних з кількома іншими учасниками в інших закупках. До прикладу у ФОП Гладков Ю.Г. з колегою по постачанню тестів ФОП Воробйовою О.В. зазначений однаковий телефон, електрона адреса і контактна особа одна на двох - Тулученко Вероніка Богданівна. А з ТОВ "Фармаско", який надав нашому переможцю гарантійний лист має з ним однаковий телефон, домен і електрону адресу.

А от розгадка цих ребусних стосунків відкривається на сайті ТОВ "Фармаско", який є виробником тестів, що закуповувала вінницька лікарня. І, відповідно, гарантійний лист на ексклюзивні тести може надати не всім, а тільки тим, з ким у них є спільні дані.

Проте головне питання в цій ситуації до лікарень – то навіщо ж вам гарантійний лист від виробника, за наявності величезного списку вимог, які підтверджують все, що тільки можливо?!

Вінницький Центр концертних та фестивальних програм уникає ProZorro

За даними аналітичної системи bi.prozorro.org у 2019 році Центром було проведено  6 закупівель. Всі допрогові, з них 3 – не відбулись або відмінені.

05.11.2019 09:24

Змова довжиною в 200+ закупівель

Цього разу мова піде про ціле «павутиння» учасників, які тендерили від медичних виробів до шкільних меблів.

15.08.2019 08:04

Про змову без змови або загадкова успішність вінницької родини Оганесянів

За 146 прямих договорів компанії Оганесянів отримали 57 млн грн.

03.09.2018 08:10

Як в Вінниці учасник DOZORRO Спільноти з владою працює

Юлия Грига й ГО "Філософія Серця"  продовжують здобувати маленькі перемоги

31.07.2018 08:09

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері