У ProZorro запрацювали електронні каталоги

26.04.2019 08:51

У системі ProZorro запрацювали електронні каталоги для проведення допорогових закупівель. Про це на брифінгу розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, повідомляє Укрінформ.

“Ми презентуємо проект, який вже вийшов у промислове користування — електронні каталоги. Це державний онлайн-магазин. Всі звикли до того, що найважливіший механізм закупівлі державою - це тендер. Для багатьох товарів, які купують регулярно і є стандартизованими, постійне повторення такого процесу - це велике навантаження і на замовника, і на постачальника. Постачальник кожного разу має подавати документи, замовник кожного разу має чекати... Тому механізм, який ми запускаємо, і яким користується багато інших країн, це механізм умовного державного онлайн-магазину, коли замість того, щоб проводити державному закупівельнику тендер, він може зайти в цей магазин, подивитися, які товари там представлені, попередньо кваліфіковані постачальником, і після чого не треба витрачати час на проведення тендеру, можна одразу обрати товар там", - розповів Нефьодов.

За його словами, зручність, зокрема, полягає в тому, що у постачальника товар має бути на складі, поставки мають здійснюватися швидко, можуть закуповуватися найпопулярніші серед державних замовників товари - комп'ютерне обладнання, фармацевтична продукція, офісне устаткування тощо. Електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі - до 200 тис. грн.

Як наголосила на брифінгу в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, проект допоможе вивчити ринок і потреби медзакладів врегулювати елемент допорогових закупівель.

“Ми раді, що українські медзаклади можуть користуватися таким своєрідним українським Amazon — знайти медичні вироби, такі як антисептики, бинти, шприци, деякі ліки, і закупити. 61% всіх медичних закупівель в регіонах — це допорогові закупівлі, це досить багато, це більше ніж 2 млрд грн, коли закупівлі не є контрольваними. Такі інструменти допоможуть і нашим медичним закладам закуповувати ліки швидко і доставити їх за короткий час, а не планувати за три місяці чи півроку”, - сказала Супрун.

За закупівлі фармацевтичної продукції буде відповідати ДП "Медичні закупівлі", рештою закупівель буде опікуватися держустанова "Професійні закупівлі".

Зараз онлайн-магазин працює у пілотному режимі, після тестування та аналізу роботи інструменти каталогу будуть доопрацьовані, перелік товарів та географія замовників розширені. Наразі в рамках пілоту поставки будуть відбуватися лише для київських замовників.

"50 відтінків" дискримінації учасників: приклад Броварів

Відділ освіти у Броварах має неабияку фантазію для вигадування дискримінаційних вимог.

19.06.2019 19:59

Спочатку гроші - потім товар: де в публічних закупівлях платять аванси і як їх не пропустити

За допомогою нових полів щодо умови оплати тендеру в ProZorro можна легко шукати закупівлі з авансовою оплатою.

13.06.2019 10:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері