УКРЗАЛІЗНИЦЯ оголосила велику закупівлю пасажирських вагонів

17.05.2018 19:21

ПАТ “Укрзалізниця” оголосила тендер на придбання 54 нових пасажирських спальних вагонів. Очікувана вартість вагонів складає від 27,6 до 32,3 мільйонів гривень. Найдешевшими виявилися вагони типу “СВ”, а найдорожчими вагони для міжнародних перевезень. Всього заплановано витрати 1,5 мільярди гривень.

Закупівля розподілена на 4 лоти за видами вагонів, а саме:

Лот №1 – 21 вагон пасажирський купейний спальний (589 мільйонів гривень);

Лот №2 – 20 вагонів пасажирських типу СВ (551 мільйон гривень);

Лот №3 – 11 вагонів пасажирських купейних спальних з купе начальника поїзду (317 мільйонівгривень);

Лот №4 – 2 вагони пасажирських купейних спальних для міжнародних перевезень (64,6 мільйонівгривень).

Минулого року пасажирські купейні спальні вагони УЗ закуповувало по ціні 23 мільйони гривень з ПДВ. Таким чином за рік вартість вагона зросла на 5 мільйонів гривень або 22%. В позаминулому році такі ж вагони коштували на 10 мільйонів дешевше – по 17,2 мільйони.

Єдиним постачальником пасажирських вагонів для Укрзалізниці є ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”. Його формальним конкурентом в тендерах виступає ПАТ “Харківський вагонобудівний завод”, який випустив останній свій вагон в далекому 1996 році. Після цього “Харківський ВБЗ” спеціалізувався виключно на проведенні ремонту вагонів і навряд чи може виконати замовлення Укрзалізниці.

Таким чином єдиним реальним українським виробником пасажирських вагонів лишається “Крюківський ВБЗ”, кінцевими власниками якого є громадянин Росії Гамзалов Станіслав Джахарпович, громадянин Естонії  Олег Осіновський та громадяни України Володимир і Наталія Приходько.

Окрім закупівлі нових вагонів Укрзалізниця також оголосила тендер на проведення капітального ремонту 8 купейних та 16 плацкартних вагонів,  очікуваною вартістю 271 мільйон гривень. Вартість ремонту одного вагону оцінена в 11,3 мільйони гривень, що на 10% дорожче ніж торік.

Одночасно з закупівлею вагонів Укрзалізниця втретє оголосила мільярдний тендер на придбання 6 дизель-поїздів. Нагадаємо, що попередній тендер не відбувся через те, що тендерний комітет залізничників не міг зібрати кворуму. Через це учасники даремно витратили час на підготовку пропозицій та оплату участі в тендері.

Таким чином загальні капітальні інвестиції в пасажирські перевезення за трьома тендерами складають майже 3 мільярди гривень. Поряд з цим правління УЗ сподівається на підвищення вартості проїзду в пасажирських вагонах на 20-24% до кінця року.

Ціна правди: коли фігурант твого розслідування подає на тебе до суду

Історія про те, як успішний моніторинг закупівлі завершився не лише кримінальним провадженням, але й позовом до суду для розслідувача.

18.03.2021 13:00

Замовникам "Укрзалізниці" розробили рейтинг прозорості

Громадська організація «Залізниця без корупції» продовжує посилювати громадський контроль за діяльністю замовників Укрзалізниці. 

19.09.2018 09:58

Не все так ProZorro: Підсумки закупівель "Укрзалізниці" в першому півріччі 2018

Zалізниця без корупції підготувала аналіз закупівель "Укрзалізниці" в першому півріччі 2018 року.

03.08.2018 10:45

Укрзалізниця закупить кондиціонерів вартістю 1,2 млн. гривень за одиницю

Філія “Центр забезпечення виробництва” УЗ провела тендер на закупівлю систем кондиціонування пасажирського вагону

21.06.2018 16:09

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання