Як дізнатися, чи прийшов хтось на неуспішний тендер

19.09.2022 14:21

Яка потреба? 

Дізнатися, хто подавався на відкриті торги, які не відбулися через недостатню кількість учасників. А також — чи підходить товар, який пропонує цей учасник.

Що робимо? 

Перевіряємо останні закупівлі, що були автоматично відмінені, відбираємо ті, де був хоча б один учасник, та дивимося пропозиції.

Чому це важливо?

Розуміння, хто і з якими документами прийшов на тендер:

  1. Дає змогу запросити цього учасника на повторно оголошену закупівлю (якщо він вам підходить).
  2. Дає потенційного кандидата на переговорну процедуру. Так ви зможете перевірити пропозицію цього учасника до того, як сконтактуєте з ним. А ще це буде додатковим аргументом для органів контролю, чому ви підписали договір за переговорною процедурою саме з цим учасником. 

Якщо на ваші відкриті торги не приходить достатньо учасників — це значно відтягує підписання договору, а отже і можливість отримати необхідні товари, роботи і послуги вчасно. У найгірших випадках — доводиться шукати постачальника для переговорки і обґрунтовувати перед органами контролю, чому ви підписали договір саме з ним. 

Звісно, краще одразу підготуватися до відкритих торгів, щоб на них прийшло достатньо учасників.  Але якщо перша закупівля виявилася невдалою, треба використовувати нові можливості, щоб максимально швидко укласти договір. У цьому може допомогти інформація, хто і з якою пропозицією подавався на ваші попередні неуспішні відкриті торги. 

На жаль, ні на майданчиках, ні на Prozorro ви не зможете подивитися цю інформацію. Однак загалом вона доступна у відкритому АРІ системи. Тому ця інформація є в модулі аналітики BI Prozorro.

Щоб її переглянути, потрібно:

1. Зайти на лист Тендери/лоти і активувати відбір по всіх доступних полях цього листа.

2. Вибрати замовника (наприклад, себе) та знайти тендери, де було замало пропозицій. Тобто відібрати неуспішні відкриті торги із 0 або 1 учасником. Останнє потрібно нам для того, щоб відкинути закупівлі, які стали неуспішними через дискваліфікацію всіх учасників.

3. Обрати період, за який вас цікавлять закупівлі, а потім — конкретний тендер.

4. Перегляньте, чи приходив хтось на цю закупівлю

5. Якщо там був один учасник, ви можете запросити його на наступні відкриті торги або переговорну процедуру. Щоб побачити контактну інформацію, перейдіть на Карточку учасника.

Якщо ви хочете ще перевірити пропозицію і кваліфікацію учасника — скористайтеся додатком нашої стажерки, який вивантажує всі документи учасників закупівлі (лише для Windows). Так ви зможете їх передивитися. Перед використанням рекомендуємо ознайомитись із інструкцією.

Якщо ви часто проводите відкриті торги і хочете швидко переглядати, хто приходив на ваші неуспішні закупівлі — збережіть посилання на ці фільтри у закладках. Для цього маємо окрему інструкцію.

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та на нашому YouTube каналі.

Окрім цього, ви можете надіслати запитання нам на пошту bi@ti-ukraine.org. А також запрошуємо долучитися до групи Аналітичні інструменти Prozorro на Facebook. Тут ми публікуємо новини про оновлення модуля і разом з його користувачами обговорюємо інструменти. Приєднуйтесь!

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю Трансперенсі Інтернешнл Україна і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Відкриті дані про бізнес і для бізнесу: навіщо їх повертати

Які вигоди принесе оприлюднення Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб підприємців, і чи безпечно його публікувати.

13.09.2022 13:00

Як відкрита фінзвітність вдосконалить дані в Prozorro

Що не так із полем про тип бізнесу і як це виправити

19.08.2022 13:29

Аналіз скарг у BI Prozorro

Ми оновили функціонал аналізу скарг у публічному модулі аналітики. Розповідаємо, як він працює тепер та що саме змінилося

09.06.2021 10:30

Інструкція для пошуку постачальників в BI Prozorro

Як скласти список потенційних постачальників дефіцитних товарів за допомогою інструментів аналітики.

26.03.2020 13:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання