Як користуватися системою ризик-індикаторів

31.08.2017 14:05

Ризик індикатори

Система ризик індикаторів покликана ідентифікувати тендери, за якими є підвищений ризик неефективності проведення процедури або ризик обмеження конкуренції.

Станом на 31.08.2016 ризик індикатори охоплюють всі процедури закупівель у статусі “Завершено”, що оголошені з 1 січня 2016 року із очікуваною вартістю від 1 млн грн. Містить наступні вкладки:

 1. Головна
 2. Тендери
 3. Карта ризиків
 4. Замовник


Із описом індикаторів, що вже реалізовані або плануються до реалізації можна ознайомитись за посиланнями. Свої зауваження і пропозиції з покращення функціоналу надсилайте на пошту dozorro@ti-ukraine.org.

Головна

Містить огляд ризик індикаторів, які спрацьовують у закупівлях Прозорро найчастіше і також оцінку ризикованості закупівель найбільших організаторів торгів як за кількістю, так і за очікуваною вартістю.

1. Тендери за ризик індикатором

Стовпець показує, для скількох із закупівель (для торгів - рівень тендеру) має сенс кожен ризик індикатор. Наприклад, “Переможець незначно змінював ціну” не має сенсу для Переговорної процедури і звітування про укладений договір

Лінія показує кількість закупівель на яких спрацював цей ризик індикатор

 1. Кількість та вартість ризикових тендерів у ТОП 10 замовників за очікуваною вартістю

  Показує таблицю із ТОП 10 замовників (за очікуваною вартістю) і ризик індикаторів. На перехрещені замовника і індикатора можна побачити кількість закупівель у яких спрацював обраний індикатор або сумарна очікувана вартість закупівель, де спрацював обраний індикатор (в залежності від положення перемикача)

 1. Топ 10 за кількістю процедур

Демонструє співвідношення між кількістю закупівель і кількістю закупівель із хоча б одним ризик індикатором для найбільших 10 замовників (за кількістю процедур)

Тендери

Призначений для перегляду конкретних тендерів на предмет ризикованості. Складається із двох елементів: відбори і таблиці тендерів

 1. Відбори

За допомогою відборів можна обмежити множину тендерів тими, що найбільше цікавлять: за конкретним Замовником, регіоном, даті оголошення і т.п (див. Рис. 1)

Рис. 1 Елементи відборів

 1. Таблиця тендерів

У таблиці тендерів можна:

 1. переглянути тендери, що відповідають відборам (Рис 2)
 2. перейти на конкретний тендер на Dozorro за детальнішою інформацією,
 3. переглянути загальну статистику по Замовнику за індикаторами
 4. переглянути, які саме індикатори спрацювали (Рис 3). Для цього потрібно натиснути на рядок із відповідним тендером

Рис 2. Таблиця тендерів 

Карта ризиків

Дає можливість переглянути для скількох процедур і на яку загальну очікувану вартість спрацював відповідний ризик-індикатор за відібраними Замовниками. Складається із двох елементів: відборів і таблиці ризиків

 1. Відбори

За допомогою відборів можна обмежити множину тендерів і Замовників за якими потрібно провести аналіз (див. Рис. 1)

 1. Таблиця ризиків

Дозволяє переглянути ризики, які є найбільш типовими у відібраних Замовників за відібраними тендерами, порівняти між собою кількох Замовників (Рис. 4)

Пошук одночасно по кільком полям

Мета інструкції: продемонструвати як можна шукати в модулі аналітики по кількох полях одночасно

07.12.2017 01:13

Презентація об’єктів і базові об’єкти

Для наочності інструкція побудована на конкретному прикладі. Уявіть, що у вас є завдання дослідити закупівлі департаментів Київської міської державної адміністрації (КМДА). Для цього ми будемо створювати власні об’єкти

06.12.2017 00:49

Перенесення готових об'єктів

"Виконавча дисципліна етапу договорів (Організатор)", "Організатор (документи)", "Порушення термінів укладання договору", "Тендери без документації", "Результати торгів (переможець)"

01.12.2017 11:55

Як покращити оборонні закупівлі. Версія Transparency International Україна

В травні 2017 року командою Transparency International Україна був підготовлений звіт по закупівелях у сфері оборони. В результаті його обговорення із експертами вдалось виробити ряд рекомендацій, які були надіслані в Міністерство оборони України. Дані рекомендації мають на меті покращення закупівельного процесу та збільшення економії бюджетних коштів і передбачають реалізацію комплексу заходів, зокрема: 

07.06.2017 15:06

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері