Як проаналізувати конкуренцію в успішно завершених закупівлях

15.11.2018 14:00

Яка потреба? Дізнатися рівень конкуренції в конкретній галузі публічних закупівель

Що робимо? Оцінюємо рівень конкуренції в успішно завершених закупівлях за конкретним кодом CPV

Чому це важливо? Будь-який підприємець перед тим, як вкладати гроші в новий сегмент ринку, хоче зрозуміти його привабливість. Про оцінку ринку ми розповідали раніше. А зараз пояснимо важливість аналізу рівня конкуренції, який свідчить про те, зі скількома учасниками потрібно буде змагатися. Адже чим більше потенційних конкурентів, тим важче здобути перемогу

Щоб почати оцінку конкуренції в успішно завершених тендерах вам необхідно зайти у додаток “12. Етап закупівель” модуля аналітики та вибрати лист «Конкуренція в успішно завершених закупівлях». На цій сторінці ви можете дослідити лише конкурентні процедури, за якими підписали договори.

Щоб зрозуміти реальний рівень конкуренції в успішно завершених закупівлях, виберіть останні шість місяців — адже раніше кількість учасників, можливо, була іншою. Це можна зробити через розширені відбори. Спочатку поставте галочку біля “показати поля”, а потім у пошуку знайдіть поле «Місяць-Рік» та виберіть останні 6 місяців. Далі слід вийти з розширених відборів.

Тепер нам треба обрати сферу, що нас цікавить.Тож у діаграмі “Класифікації CPV” виберемо необхідний код за 4 знаком. Для прикладу, нам потрібно проаналізувати закупівлі Молока. Для цього в графіку «Класифікація CPV» вибираємо «Продукти харчування», далі відбираємо «Молочні продукти» і останній крок — «Молоко і вершки». Графік «Класифікація CPV» відображає, скільки процедур провели успішно та їх середній рівень конкуренції. Далі перегляньте показники у верхній частини цього листа. Вони допоможуть вам швидко та легко оцінити конкуренцію у тендерах конкретних товарів. Наприклад, покажуть середню кількість учасників, частоту їх дискваліфікацій та вартісні обсяги в успішно завершених закупівлях.  Відмітимо, що кожен показник порівнюється із загальним показником у системі в цілому, що допоможе вам додатково без переходу на інший лист зіставити два види даних: вибрані за конкретним товаром та загальні.

Знайти діапазони вартості, в який конкуренція найменша, вам допоможе об’єкт «Конкуренція в діапазонах сум». Розмір кульки вказує на рівень конкуренції в тендерах, а сам графік відображає розподіл за сумою процедур та їх кількістю. Додатково над кожною кулькою розташований діапазон очікуваної вартості за однією процедурою. Цей графік допоможе прийняти рішення, на лоти із якою очікуваною вартістю найкраще орієнтуватися.

Наступним корисним об’єктом є «Розподіл кількості тендерів за кількістю учасників». Він показує, скільки закупівель відбулося і скільки учасників прийшло на ці процедури. Ця інформація буде корисною для аналізу тендерів з незначною кількістю учасників, адже саме в цих закупівлях можуть спробувати свої сили нові фірми.

Більшість учасників надають перевагу закупівлям тих замовників, процедури яких як найчастіше закінчують підписанням угоди. Щоб знайти таких організаторів закупівель, варто ознайомитися з діаграмою “Рейтинг організаторів — ТОП-10”. Це допоможе уникнути замовників, які полюбляють часто скасовувати тендери після того, як учасники подали свої пропозиції.

Відео-інструкція:

Також є інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:

Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та на нашому Youtube каналі.

Окрім цього, ви можете надіслати запитання нам на пошту bi@ti-ukraine.org. А також запрошуємо долучитися до групи Аналітичні інструменти Prozorro на Facebook. Тут ми публікуємо новини про оновлення модуля і разом з його користувачами обговорюємо інструменти. Приєднуйтесь!


Як BI Prozorro може допомогти керівним органам?

Інструкція допоможе керівному органу ознайомитися з базовими функціями Публічного модуля аналітики ВІ

05.10.2020 14:44

Оновлений лист "Показники" Публічного модуля аналітики ВІ

На листі “Показники” ви побачите основні показники системи, зокрема кількість процедур, очікувана вартість, економія, кількість організаторів, пропозицій на торги та кількість учасників. 

21.05.2020 18:00

Логотип ВІ та оптимізація роботи Публічного модуля аналітики ВІ

Нарешті Модуль ВІ отримав персональне лого та корпоративний колір. Але окрім цього ми постійно прагнемо швидкодії модуля, тому оптимізуємо роботу з інформацією. Які саме зміни відбулися - читайте в блозі

06.12.2019 13:00

YouControl та ризик-фактори з Публічного модуля аналітики BI

У систему YouControl додалися чотири ризик-фактори із BI ProZorro. Дані про юридичну особу як учасника публічних закупівель доступні для користувачів YouControl

03.12.2019 08:00

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання