Яка потреба? Дізнатися рівень конкуренції в конкретній галузі публічних закупівель
Що робимо? Оцінюємо рівень конкуренції в успішно завершених закупівлях за конкретним кодом CPV
Чому це важливо? Будь-який підприємець перед тим, як вкладати гроші в новий сегмент ринку, хоче зрозуміти його привабливість. Про оцінку ринку ми розповідали раніше. А зараз пояснимо важливість аналізу рівня конкуренції, який свідчить про те, зі скількома учасниками потрібно буде змагатися. Адже чим більше потенційних конкурентів, тим важче здобути перемогу
Щоб почати оцінку конкуренції в успішно завершених тендерах вам необхідно зайти у додаток “12. Етап закупівель” модуля аналітики та вибрати лист «Конкуренція в успішно завершених закупівлях». На цій сторінці ви можете дослідити лише конкурентні процедури, за якими підписали договори.
Щоб зрозуміти реальний рівень конкуренції в успішно завершених закупівлях, виберіть останні шість місяців — адже раніше кількість учасників, можливо, була іншою. Це можна зробити через розширені відбори. Спочатку поставте галочку біля “показати поля”, а потім у пошуку знайдіть поле «Місяць-Рік» та виберіть останні 6 місяців. Далі слід вийти з розширених відборів.
Тепер нам треба обрати сферу, що нас цікавить.Тож у діаграмі “Класифікації CPV” виберемо необхідний код за 4 знаком. Для прикладу, нам потрібно проаналізувати закупівлі Молока. Для цього в графіку «Класифікація CPV» вибираємо «Продукти харчування», далі відбираємо «Молочні продукти» і останній крок — «Молоко і вершки». Графік «Класифікація CPV» відображає, скільки процедур провели успішно та їх середній рівень конкуренції. Далі перегляньте показники у верхній частини цього листа. Вони допоможуть вам швидко та легко оцінити конкуренцію у тендерах конкретних товарів. Наприклад, покажуть середню кількість учасників, частоту їх дискваліфікацій та вартісні обсяги в успішно завершених закупівлях. Відмітимо, що кожен показник порівнюється із загальним показником у системі в цілому, що допоможе вам додатково без переходу на інший лист зіставити два види даних: вибрані за конкретним товаром та загальні.
Знайти діапазони вартості, в який конкуренція найменша, вам допоможе об’єкт «Конкуренція в діапазонах сум». Розмір кульки вказує на рівень конкуренції в тендерах, а сам графік відображає розподіл за сумою процедур та їх кількістю. Додатково над кожною кулькою розташований діапазон очікуваної вартості за однією процедурою. Цей графік допоможе прийняти рішення, на лоти із якою очікуваною вартістю найкраще орієнтуватися.
Наступним корисним об’єктом є «Розподіл кількості тендерів за кількістю учасників». Він показує, скільки закупівель відбулося і скільки учасників прийшло на ці процедури. Ця інформація буде корисною для аналізу тендерів з незначною кількістю учасників, адже саме в цих закупівлях можуть спробувати свої сили нові фірми.
Більшість учасників надають перевагу закупівлям тих замовників, процедури яких як найчастіше закінчують підписанням угоди. Щоб знайти таких організаторів закупівель, варто ознайомитися з діаграмою “Рейтинг організаторів — ТОП-10”. Це допоможе уникнути замовників, які полюбляють часто скасовувати тендери після того, як учасники подали свої пропозиції.
Також є інструкції, які допоможуть розібратись з тим, як шукати конкретні закупівлі в Публічному модулі аналітики:
Повний перелік інструкцій є на сторінці інструментів DOZORRO та на нашому Youtube каналі.
Окрім цього, ви можете надіслати запитання нам на пошту bi@ti-ukraine.org. А також запрошуємо долучитися до групи Аналітичні інструменти Prozorro на Facebook. Тут ми публікуємо новини про оновлення модуля і разом з його користувачами обговорюємо інструменти. Приєднуйтесь!
© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено