Змова довжиною в 200+ закупівель

15.08.2019 08:04

У 2019 році, мабуть, не залишилось людини, яка б працювала у сфері публічних закупівель і не знала про моніторингову мережу DOZORRO. Але коли громадські контролери мають на озброєнні такі інструменти як YouControl і Сlarity-project, від їхнього пильного ока ніхто не сховається. Цього разу мова піде про ціле «павутиння» учасників, які тендерили від медичних виробів до шкільних меблів.

Епізод 1

Все почалося ще з 2016 року, коли на закупівлю перев’язувального матеріалу запорізького протитуберкульозного диспансеру зайшло три учасники: ФОП Аксеньєва,  ТОВ «СМС-УК» та ТОВ "Віджи медікал". Засновником, бенефеціаром та керівником ТОВ «СМС-УК» у 2016р. була Аксеньєва.

Епізод 2

Далі розпочався процес вдосконалення змови і нові учасники. Новим партнером  ТОВ «СМС-УК» та стало  ПП «Дуомед», одним із засновників, кінцевих бенефіціарів та керівником є Дроздовський Олег Анатолійович.  Такі саме позиції пан Дроздовський зайняв в ТОВ «СМС-УК».

В такому тандемі вони «змагалися» майже в 130  закупівлях по всій Україні протягом 2017-2019 рр.  на загальну суму близько 12 млн грн.

Проаналізувавши тендерні пропозиції ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед», громадські монітори виявили наступні факти цієї «чесної» конкуренції.

  • Починаючи з квітня 2017 року Дроздовський Олег Анатолійович виконував обов’язки комерційного директора одночасно у ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед»
  • Довідки надані ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед» мають однакові елементи оформлення – розміщення реквізитів, назва «бланку» оформлена шрифтом Arial, а текст довідки – Times New Roman
  • Починаючи з 28 грудня 2017 року Дроздовський Олег Анатолійович був переведений на посаду директора у ПП «Дуомед» та залишався виконувати обов’язки комерційного директора в ТОВ «СМС-УК» ще у 2018 р.
  • Телефонні номери, які зазначені на фірмових бланках тендерних пропозицій ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед», можуть свідчити про їх належність до корпоративного договору на послуги зв’язку.

15 травня 2019 р. ТОВ «СМС-УК» вирішило змінити керівництво і місцезнаходження. З того часу ТОВ «СМС-УК» перемістилось на захід країни у місто Львів і керує ним Валов Олексій Сергійович. Мала б змінитись і практика участі в тендерах. 

Але ж ні! Юридичні документи в закупівлях продовжує підписувати Аксеньєва Н.О.

Епізод 3

Після 130 закупівель ТОВ «СМС-УК» з ПП «Дуомед», тепер вже ПП «Дуомед», знайшов «нового» партнера — ФОП Дюдя Олександр Сергійович. Вони «змагалися» протягом 2018-2019 рр. в 30 закупівлях на суму понад 9,8 млн грн.

За даними аналітичної системи Youcontrol, Дроздовський Олег Анатолійович (нагадаємо засновник, кінцевий бенефеціар та керівник  ПП «Дуомед»)   також є засновником і кінцевим бенефеціаром приватного підприємства «Дуомед Україна». Сьогодні ще одним засновником, а також керівником приватного підприємства «ДУОМЕД УКРАЇНА», є Дюдя Олександр Сергійович, зареєстрований за тією ж адресою, що й ФОП Дюдя Олександр Сергійович.

Крім цих нескладних реєстраційних викриттів, громадські контролери знайшли серед тендерних пропозицій  вищезазначених  учасників закупівель договір оренди транспортного засобу, сторонами якого були ПП «Дуомед Україна» в особі директор Дюді О.С. та ПП «Дуомед» в особі директора Дроздовського О.А.

Епізод 4

І щоб замкнути коло  ФОП Дюдя Олександр Сергійович вирішив поконкурувати в 5 закупівлях з ТОВ «СМС - УК» на суму 782 695,00 грн. та в 1 закупівлі з ФОП Аксеньєва Н.О. на суму 2,2 млн грн.

Епізод 5: новий формат

15 травня 2019 р. ФОП Аксеньєва Н.О. припинила свою діяльність. Бізнес-стосунки Дроздовського та Дюді знайшли новий напрям діяльності – шкільні меблі і вже активно підкорюють Миколаївську і Донецьку області, але то вже інша історія.

P.S.

До 02 липня 2018 р. у всіх довідках про працівників ТОВ «СМС-УК» фігурувала Муха Лариса Ігорівна, яка займала посаду менеджера з продажу. А з 02.07.2018 р. Муха Лариса Ігорівна стала підприємцем. Іронією долі ПП «Дуомед Україна», ТОВ «СМС-УК» та ФОП Муха Л.І. стали учасниками однієї закупівлі.

Співпадіння? Не думаємо….

Всі ці факти були викладені на найдовшому листі на адресу Антимонопольного комітету, який готували громадські контролери ГО «Філософія Серця».

Про змову без змови або загадкова успішність вінницької родини Оганесянів

За 146 прямих договорів компанії Оганесянів отримали 57 млн грн.

03.09.2018 08:10

Як в Вінниці учасник DOZORRO Спільноти з владою працює

Юлия Грига й ГО "Філософія Серця"  продовжують здобувати маленькі перемоги

31.07.2018 08:09

За місяць вугілля подорожчати на 80% може тільки в дитячому санаторії

Готуй сани літом, а воза взимку. Гарний господар буде заготовляти вугілля напередодні опалювального періоду. А якщо це бюджетник, то коли з’явиться фінансування.

02.07.2018 12:25

Грудневі «жнива» вінницької поліції (ОНОВЛЕНО)

Інтенсивність використання бюджетних коштів в грудні щорічно зростає. У Вінниці таким прикладом є місцева поліція, яка уклала низку прямих договорів з компаніями власника однієї з найбільших ковбасних фірм області “Ковінько-ковбаси”.

22.01.2018 16:38

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері