Змова довжиною в 200+ закупівель

15.08.2019 11:04

У 2019 році, мабуть, не залишилось людини, яка б працювала у сфері публічних закупівель і не знала про моніторингову мережу DOZORRO. Але коли громадські контролери мають на озброєнні такі інструменти як YouControl і Сlarity-project, від їхнього пильного ока ніхто не сховається. Цього разу мова піде про ціле «павутиння» учасників, які тендерили від медичних виробів до шкільних меблів.

Епізод 1

Все почалося ще з 2016 року, коли на закупівлю перев’язувального матеріалу запорізького протитуберкульозного диспансеру зайшло три учасники: ФОП Аксеньєва,  ТОВ «СМС-УК» та ТОВ "Віджи медікал". Засновником, бенефеціаром та керівником ТОВ «СМС-УК» у 2016р. була Аксеньєва.

Епізод 2

Далі розпочався процес вдосконалення змови і нові учасники. Новим партнером  ТОВ «СМС-УК» та стало  ПП «Дуомед», одним із засновників, кінцевих бенефіціарів та керівником є Дроздовський Олег Анатолійович.  Такі саме позиції пан Дроздовський зайняв в ТОВ «СМС-УК».

В такому тандемі вони «змагалися» майже в 130  закупівлях по всій Україні протягом 2017-2019 рр.  на загальну суму близько 12 млн грн.

Проаналізувавши тендерні пропозиції ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед», громадські монітори виявили наступні факти цієї «чесної» конкуренції.

  • Починаючи з квітня 2017 року Дроздовський Олег Анатолійович виконував обов’язки комерційного директора одночасно у ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед»
  • Довідки надані ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед» мають однакові елементи оформлення – розміщення реквізитів, назва «бланку» оформлена шрифтом Arial, а текст довідки – Times New Roman
  • Починаючи з 28 грудня 2017 року Дроздовський Олег Анатолійович був переведений на посаду директора у ПП «Дуомед» та залишався виконувати обов’язки комерційного директора в ТОВ «СМС-УК» ще у 2018 р.
  • Телефонні номери, які зазначені на фірмових бланках тендерних пропозицій ТОВ «СМС-УК» та ПП «Дуомед», можуть свідчити про їх належність до корпоративного договору на послуги зв’язку.

15 травня 2019 р. ТОВ «СМС-УК» вирішило змінити керівництво і місцезнаходження. З того часу ТОВ «СМС-УК» перемістилось на захід країни у місто Львів і керує ним Валов Олексій Сергійович. Мала б змінитись і практика участі в тендерах. 

Але ж ні! Юридичні документи в закупівлях продовжує підписувати Аксеньєва Н.О.

Епізод 3

Після 130 закупівель ТОВ «СМС-УК» з ПП «Дуомед», тепер вже ПП «Дуомед», знайшов «нового» партнера — ФОП Дюдя Олександр Сергійович. Вони «змагалися» протягом 2018-2019 рр. в 30 закупівлях на суму понад 9,8 млн грн.

За даними аналітичної системи Youcontrol, Дроздовський Олег Анатолійович (нагадаємо засновник, кінцевий бенефеціар та керівник  ПП «Дуомед»)   також є засновником і кінцевим бенефеціаром приватного підприємства «Дуомед Україна». Сьогодні ще одним засновником, а також керівником приватного підприємства «ДУОМЕД УКРАЇНА», є Дюдя Олександр Сергійович, зареєстрований за тією ж адресою, що й ФОП Дюдя Олександр Сергійович.

Крім цих нескладних реєстраційних викриттів, громадські контролери знайшли серед тендерних пропозицій  вищезазначених  учасників закупівель договір оренди транспортного засобу, сторонами якого були ПП «Дуомед Україна» в особі директор Дюді О.С. та ПП «Дуомед» в особі директора Дроздовського О.А.

Епізод 4

І щоб замкнути коло  ФОП Дюдя Олександр Сергійович вирішив поконкурувати в 5 закупівлях з ТОВ «СМС - УК» на суму 782 695,00 грн. та в 1 закупівлі з ФОП Аксеньєва Н.О. на суму 2,2 млн грн.

Епізод 5: новий формат

15 травня 2019 р. ФОП Аксеньєва Н.О. припинила свою діяльність. Бізнес-стосунки Дроздовського та Дюді знайшли новий напрям діяльності – шкільні меблі і вже активно підкорюють Миколаївську і Донецьку області, але то вже інша історія.

P.S.

До 02 липня 2018 р. у всіх довідках про працівників ТОВ «СМС-УК» фігурувала Муха Лариса Ігорівна, яка займала посаду менеджера з продажу. А з 02.07.2018 р. Муха Лариса Ігорівна стала підприємцем. Іронією долі ПП «Дуомед Україна», ТОВ «СМС-УК» та ФОП Муха Л.І. стали учасниками однієї закупівлі.

Співпадіння? Не думаємо….

Всі ці факти були викладені на найдовшому листі на адресу Антимонопольного комітету, який готували громадські контролери ГО «Філософія Серця».

Що і за скільки закуповують опорні лікарні Вінниччині

Яка різниця в ціні на засоби індивідуального захисту в закупівлях опорних лікарень? Хто найдорожчий постачальник? Чи є лікарні, що не здійснюють закупівлі за спеціальною процедурою «Звіт по COVID-19»?

07.05.2020 23:00

Вінницькі лікарні з золотими ліжками

Одна лікарня за дві закупівлі переплатила понад 170 тис. грн.

10.04.2020 17:45

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання