DOZORRO-NEWS

АМКУ оштрафувало одну з фірм-розпильщиків, які минулоріч розіграли замовлення Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

26.11.2021 09:42

Західне міжобласного територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало на 952 тисяч гривень ТОВ «Торнадо» за фіктивну конкуренцію на низці закупівель. Зокрема журналісти видання «Наші гроші. Львів» писали про фіктивну конкуренцію на закупівлі літніх костюмів для Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Тоді ТОВ «Торнадо» узгоджувало свою поведінку на торгах із приватним підприємцем Андрієм Осьмаком. Останній уник штрафу, оскільки припинив діяльність у грудні 2020р.

Тоді обидва конкуренти вказали спільних працівників ‒ кравців, технологів та завідувачів виробництва. Крім того, Андрій Осьмак у своєму резюме вказував, що працював у ТОВ «Торнадо» начальником відділу виробництва протягом 2003-2016 років. Також підприємець не завантажував фактично жодних необхідних для перемоги документів.

Окрім вищезгаданих доказів, АМКУ знайшов кілька інших доказів пов’язаності. Зокрема учасники закупівель користувались однаковим номером телефону, IP-адресою, мали однакове закінчення назв електронних скриньок. Також представники ТОВ «Торнадо» спілкувались та переписувались із Андрієм Осьмаком, а сама фірма мала перед ним заборгованість. Пропозиції учасники подавали з невеликою різницею в часі, а документи готували на одному сканері.

Цікавим є те, що і Осьмак і ТОВ «Торнадо» надали заперечення на результати розслідування АМКУ. Але комітет не взяв їх до уваги, оскільки вони не спростовують сукупності висновків, а ТОВ «Торнадо», на думку АМКУ, «здійснює фрагментацію доказів з метою їх представлення відірвано один від одного».

Компанії призначили максимальний штраф по кожній із закупівель (по 68 тис. грн за кожну), а тому сумарний штраф склав 952 тис. грн. Окрім штрафу, фірма не зможе брати участь у конкурентних торгах впродовж трьох років.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання