DOZORRO-NEWS

На Львівщині витратять ще 24,6 мільйона гривень на удосконалення одного з найкращих радіотелескопів Східної Європи

14.05.2021 08:10

Національний центр управління та випробувань космічних засобів витратить ще 24,6 мільйона гривень на удосконалення радіотелескопа в Центрі космічних досліджень та зв’язку на Львівщині. Йдеться про продовження робіт зі створення радіотелескопа РТ-32. Він розташований на території Центру космічних досліджень та зв’язку в урочищі «Під азимутом» села Сасів, яке тепер входить до Золочівської об’єднаної територіальної громади, повідомляють журналісти «Наші гроші. Львів».

Хоча радіотелескоп запустили в грудні 2020 року, сам проєкт повинні повністю завершити у 2023 році. На цьогорічні роботи поточним договором передбачено 13,6 млн грн, а на наступний рік – ще 11 млн грн.

Протягом цих двох років підприємство «НВП «Сатурн»,  яким власне й планують підписати договір, повинне дослідити роботу радіотелескопа, завершити створення декількох систем, зокрема радіоастрономічної приймальної та системи зв’язку, передачі та накопичення даних. А також розробити експлуатаційну документацію для радіотелескопа та ввести його в експлуатацію.

Як розповіли науковці в репортажі «Радіо Свобода», радіотелескоп PT-32 є одним з найкращих на території України та Східної Європи. Він призначений для приймання інформації по всіх діапазонах хвиль, які доступні та проникають на Землю з космосу. Основним завданням радіотелескопа є вирішення фундаментальних задач астрофізики, наприклад дослідження далеких позагалактичних об’єктів. Але окрім цього, він дає можливість моніторити космічний простір та керувати певними супутниками.

ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Сатурн» зареєстроване 1996 року в Києві. Спеціалізується на виробництві пристроїв в сфері зв’язку, радіометрії та телекомунікацій. За даними порталу Smida, найбільше акцій підприємства належить мешканцю Ізраїлю Дмитрові Миримському – 31 відсотків. Він є братом покійного колишнього депутата Верховної ради Криму та екснардепа від партії «Союз» по округу в Криму Льва Миримського. 

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання