DOZORRO-NEWS

У Чернівцях за «коронавірусною процедурою» замовили пересипання ґрунтом частини сміттєзвалища

13.10.2020 13:34

Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради замовив пересипання ґрунтом частини сміттєзвалища, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Йдеться про роботи на Чорнівському полігоні в Чернівцях. Така послуга обійдеться міській раді у 199,62 тисячі гривень, повідомляє видання «Наші гроші. Львів» з посиланням на ProZorro.

Уповноважений з публічних закупівель Сергій Ботук повіломив журналістам, що на міському сміттєзвалищі збільшилася кількість медичних відходів та засобів індивідуального захисту (мова не йде про небезпечні медичні відходи). Відтак послуги замовили, щоб убезпечити працівників полігону від можливого зараження. За правилами утримання полігонів, кожен метр сміття пересиплять 20-сантиметровим шаром землі.

Підряд отримав місцевий підприємець Олександр Цаплюк. Роботи завершать до 20 листопада цього року.

Характерно, що закупівлю провели за спеціальною спрощеною процедурою звітування для подолання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Хоча такі роботи не передбачені спеціальною постановою Кабінету міністрів, яка визначає, що можна замовляти без конкурсу.

«Замовник не мав права укладати прямої угоди за ковідною процедурою та, ймовірно, уник проведення спрощеної закупівлі», − зазначає фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов.

За його словами, якщо такі роботи справді були невідкладними, то замовник мав належно їх обґрунтувати та укласти пряму угоду.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors