Здійснивши аналіз документації на проведення допорогових закупівель замовника ДП "Одеський морський торговельний порт" за кодом ДК 021:2015 "72410000-7 Послуги провайдерів" (Послуги доступу до мережі Інтернет на 2020 рік) та надавши їм оцінку, потенційний учасник ТОВ «Лєкол» направив Замовнику Вимогу, щодо усунення порушень норм чинного законодавства України та виключення з Документації дискримінаційних та незаконних вимог.
Тендерний комітет Замовника надав відповідь на вимогу 17.01.2020 року без обґрунтувань та посилань на діюче законодавство. Виходячи зі змісту Документації та пояснень встановлено, що під час здійснення допорогових закупівлі Замовник не керується нормами діючого законодавства, а лише посилається на внутрішнє Положення про проведення закупівель ДП «Одеський порт».
Документація має посилання на Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав України» №35 від 13.04.2016 року який втратив чинність ще 19 березня 2019 року. На його заміну прийнято наказ № 10 “Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” від 19.03.2019. Але документацію до норм діючого законодавства не приведено.
Замовник неналежним чином розглянув Вимогу ТОВ "Лєкол", залишивши поза увагою той факт, що його Документація має дискримінаційні умови до учасників. Вимогу потенційного Учасника не задоволено та дискримінаційні умови з документації не виключено. Всупереч ст. абз. 2 ч. 3 ст. 16 ЗУ «Про публічні закупівлі» (якою встановлено, що замовник не встановлює кваліфікаційні критерії та не визначає перелік документів, що підтверджують подану учасниками інформацію про відповідність їх таким критеріям, у разі закупівлі телекомунікаційних послуг, адже це регламентується окремим ЗУ «Про телекомунікації»)Замовник вимагає ряд документів, які не мають відношення до предмету закупівлі та підтвердженням якості надання послуг Провайдером. Замовником взагалі не обґрунтовано необхідності надання ряду документів (у тому числі і у відповіді на Вимогу).
У зв’язку із чим, приймати участь у даній закупівлі кожного року має змогу лише один учасник, з яким і укладається договір кожного наступного року. Відповідно до умов документації та пояснень наданих Замовником зрозуміло, що тендерний комітет надає перевагу одному Учаснику.
Такі дії Замовника дискредитують систему електронних закупівель в цілому.
f2a743a80712252bf84bc549985bb31a
Тендерна документація містить мають ознаки антиконкурентних узгоджених дії суб’єктів господарювання, відповідно до ст. 6. Закону України "Про захист економічної конкуренції" та містять в собі дискримінаційні кваліфікаційні вимоги до учасників, що звужують коло потенційних учасників тендеру згідно норм Відповідно до ст 16 та п.4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (на даний Закон э посилання у тендерній документації Замовника).
пп. 1 п. 2 додатка 1 до тендерної документації передбачено, що учасник в складі своєї тендерної пропозиції надає Документальне підтвердження інформації про наявність у штаті Учасника не менше 7 (семи) оцінювачів, які працюють у штатному складі учасника та з якими укладений трудовий договір не менше ніж за 180 календарних днів до дати оголошення закупівлі, у т.ч. не менше 4 (чотирьох) оцінювачів, що працюють на умовах повної зайнятості. Такі особи мають чинні Кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів.
1.2 пп. 1 п. 2 додатка 1 до тендерної документації передбачено, що учасник в складі своєї тендерної пропозиції надає Довідку довільної форми про залучення Учасником до надання послуг з оцінки майна не менше 3 (трьох) оцінювачів, з якими укладений трудовий договір не менше ніж за 180 календарних днів до дати оголошення закупівлі, загальний стаж професійної діяльності яких з оцінки майна одночасно становить не менше 10 років за напрямом оцінки майна 1 «Оцінка об'єктів у матеріальній формі» спеціалізаціями 1.1, 1.2, 1.3, 1.5 та 1.7 (по всім спеціалізаціям).
Так вимоги Тендерної документації щодо кількості працівників були зазначені Замовником без обґрунтування та в порушення вимог ч. 4 ст. 22 Закону, ці умови звужують коло потенційних учасників тендеру і, як наслідок, обмежують конкуренцію.
1.3 пп. 2.9 п. 2 додатка 4 до тендерної документації передбачено, що учасник в складі своєї тендерної пропозиції надає Довідку в зазначеній нижче формі (із додаванням належним чином засвідчених копій першої сторінки та сторінки з підписами сторін договорів, актів приймання - передавання робіт або рецензій) про виконання протягом 2017-2019 років на території України самостійно або із залученням інших суб’єктів оціночної діяльності у якості субпідрядників, не менше 5 (п’яти) договорів з оцінки за Міжнародними стандартами оцінки (для цілей складання фінансової звітності згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності) за якими проводилась оцінка не менше двох тисяч п’ятисот інвентарних одиниць необоротних активів (без урахування нематеріальних активів), ринкова вартість яких за результатами оцінки перевищувала 0,7 млрд. грн. (окремо по кожному договору).
Згідно з вимогами статті 16 Закону учасник повинен підтвердити наявність досвіду виконання аналогічного договору, а не договорів.
Так вимоги Тендерної документації щодо кількості працівників були зазначені Замовником без обґрунтування та в порушення вимог ч. 4 ст. 22 Закону, ці умови звужують коло потенційних учасників тендеру і, як наслідок, обмежують конкуренцію виходячи
46e19f3ae66303cbd9eddd278e61050e