Замовник при оголошенні процедури закупівлі обмежує кількість потенційних учасників, шляхом вимоги наявності сервісного центру в м. Одеса та наявності авторизаційного листа від виробника. Технічні характеристики предмету закупівлі прописані під одного виробника HP. Потім Замовник вносить правки в тендерну документацію на скорочує термін поставки до 5 днів, щоб ще більше зузити коло постачальників та прибрати конкуренцію. Завершенням даної процедури стало визнання переможцем учасника, який не відповідає вимогам тендерної документації, переможець не надав довідки, які вимагалися в тендерній документації та надав Витяг не для своєї компанії. Незважаючи на це, Замовник все-одно визнав його переможцем торгів, отже можна зробити висновок, що з даним Учасником у Замовника уже була домовленість.
98285ba2c0fb8a273a6f61117b0d77b5
На нашу думку, тендерна документація (далі – Документація) містить дискримінаційну вимогу, а саме:
"3. Учасник торгів повинен обов’язково мати талони власної торгівельної марки на території України, які не є предметом перепродажу у третіх осіб. Для підтвердження у складі тендерної пропозиції необхідно надати копії зразків талонів номіналом 10 л та 20 л."
Встановивши зазначену вимогу Документації замовник обмежив коло потенційних учасників Процедури лише тими, які мають власну розгалужену мережу АЗС під власним брендом. Разом з тим, зазначену умову Документації не можуть виконати учасники, які не маються власної мережі АЗС, що є дискримінаційним по відношенню до таких учасників.
Дії замовника в частині встановлення наведених вище вимог до предмета закупівлі, принципів здійснення закупівель - недискримінація учасників, та вимоги частини четвертої статті 22 Закону, згідно з якою тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Враховуючи наведене, замовник повинен усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до Документації.
6649a0711036c2b22e9088452241e7ce
В роботі ГО
Висловлюємо свою повагу та уважно вивчивши тендерну документацію (далі – ТД) на закупівлю:
(Ідентифікатор закупівлі UA-2019-04-11-001095-c), повідомляємо, що деякі положення ТД не відповідають нормам чинного законодавства, зокрема Закону України Про публічні закупівлі (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 9 ст.89){Із змінами, внесеними згідно із Законами № 1078-VIII від 12.04.2016, ВВР, 2016, № 21, ст.407 № 1356-VIII від 12.05.2016, ВВР, 2016, № 24, ст.488 (далі – Закон).
В тендерній документації Замовником встановлено наступні вимоги до учасників:
оригінал листа авторизації від виробника (представництва, філії виробника, якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), яким виробник підтверджує можливість поставки предмету закупівлі цих торгів із строками придатності та якісними характеристиками, визначеними цією документацією, та пропозицією учасника торгів. Авторизаційний лист виробника повинен включати: повну назву учасника, назву предмету закупівлі та повинен адресуватися замовнику торгів. Допускається надання гарантійного листа учаснику з боку офіційного дистриб’ютора або іншого представника виробника, при цьому учасник повинен надати копію документу з боку виробника про повноваження такого офіційного дистриб’ютора
Звертаємо Вашу увагу , що згідно спільного листа Мінекономрозвитку та МОЗ щодо закупівлі лікарських засобів № 3301-04_55905-03_01.7_33810 від 19.12.2018:
• не рекомендується висувати вимоги щодо надання постачальниками ГАРАНТІЙНОГО ЛИСТА ВІД ВИРОБНИКА, оскільки це може спричинити дискримінацію потенційних учасників закупівлі.
Виходячи з викладеного вище, повідомляємо, що такий підхід здійснення даної закупівлі є дискримінаційним, оскільки обмежує конкурентоспроможність потенційних учасників, а в цілому впливає на можливість учасників прийняти участь у процедурі відкритих торгів.
Наведена вище умова документації обмежує коло учасників лише виробниками або суб'єктами господарювання, безпосередньо пов'язаними з такими виробниками (офіційними представництвами) , особливо як що у переліку наведена позиція яка не має повного єквіваленту .Вимога є дискримінаційною, тому що потенційні учасники мають укладені прямі контракти з виробником лікарського засобу, за умовами яких виробник (його дистрибьютор) вже гарантував та зобов’язався поставити лікарських засіб, крім того потенційний учасник має на складських приміщеннях залишках достатню кількість товару для забезпечення поставок за тендерним договором. Відносно якості запропонованих товарів ( ЛЗ ) - Якість запропонованих до поставки ЛС визначається та підтверджується під час поставки товару супровідними документами, зокрема сертифікатами якості, а у випадку поставки неякісного товару, постачальник сплачує Замовнику штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня), внаслідок чого Замовник повністю захищений від постачання неякісного товару.
На підставі викладеного, з метою створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у фармац
0a849ed09cd945a6247384eab98af832
Пункт 3 Додатку 4 тендерної документації, а саме :"Учасник торгів повинен обов’язково мати талони власної торгівельної марки на території України, які не є предметом перепродажу у третіх осіб". - спрямован на дискримінацію потенційних учасників та є зухвалим порушенням Закону України "Про публічні закупівлі"
7de3f31c2336e1e996af71a54e841fb9