незаконне рішення про визначення переможця
КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» проводить процедуру закупівлі основних органічних хімічних речовин (оголошення на веб – порталі Уповноваженого органу: UA-2020-07-16-002195-b).
Згідно протокольного рішення тендерного комітету КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» від 07.08.2020, за результатами розгляду тендерних пропозицій по закупівлі вищевказаного, ТОВ «РІТОРНОМЕД» визнано переможцем торгів та прийнято рішення про намір укласти із ним відповідний договір закупівлі.
Вважаємо вищевказане рішення Замовника незаконним, а тендерну пропозицію ТОВ «РІТОРНОМЕД» такою, що підлягає відхиленню з огляду на наступне:
1. Надана в складі пропозиції ТОВ «РІТОРНОМЕД» початкова тендерна пропозиція, а також тендерна пропозиція за результатами аукціону не містять даних про виробника товару, країну походження та назву предмету закупівлі згідно документів виробника, що суперечить додатку 5 до тендерної документації. Останнім Замовником встановлено форму «Початкова тендерна пропозиція» (надається в складі тендерної пропозиції), а також «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АУКЦІОНУ» (надається переможцем торгів).
Згідно Додатку 5 до тендерної документації Замовник встановив наступну вимогу: «З метою виконання положень ч. 4 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» Переможець, для можливого укладення договору, протягом 3 робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, надає Замовнику «ТЕНДЕРНУ ПРОПОЗИЦІЮ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АУКЦІОНУ» згідно Додатку №5».
Згідно пункт 1.2. проекту договору про закупівлю, викладеного в Додатку 3 до тендерної документації, встановлено, що найменування, кількість та асортимент Товару вказуються в Специфікації (Додаток №1), яка є невід’ємною частиною цього Договору та передбачає зазначення інформації про виробника товару, країну походження та назву предмету закупівлі згідно документів виробника.
Отже, за відсутності в складі тендерної пропозиції переможця торгів інформації про виробника товару, країну походження та назву предмету закупівлі згідно документів виробника неможливо сформувати Специфікацію до договору поставки з дотриманням вимог ч.4 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» (як того вимагає Замовник в тендерній документації), якою встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі.
Тому, нехтувати відсутністю цієї інформації в складі тендерної пропозиції учасника неможл
незаконне відхилення пропозиції
КНП «Черкаська міська консультаційно-діагностична поліклініка» проводить процедуру закупівлі лікарських засобів різних (лабораторних реактивів, води для ін'єкцій) (оголошення на веб – порталі Уповноваженого органу: UA-2020-07-07-004957-c).
За результатами розгляду тендерних пропозицій, наданих учасниками вищевказаних торгів, Замовником прийнято рішення (протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою №7/2020/4 від 28.07.2020) про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МАКРОМЄД» згідно п.2, ч.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі»: тендерна пропозиція учасника викладена іншою мовою (мовами), аніж мова (мови), що вимагається тендерною документацією.
Вважаємо рішення Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МАКРОМЄД» незаконним з наступних підстав:
Згідно частини 7 розділу І тендерної документації, затвердженої рішенням уповноваженої особи №7/2020/1 від 07.07.2020 (далі – Тедерна документація) встановлено, що тендерна пропозиція та усі документи, які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї складаються українською мовою. Документи або копії документів (які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї), які надаються Учасником у складі тендерної пропозиції, викладені іншими мовами, повинні надаватися разом із їх автентичним перекладом на українську мову.
Перелік документів та копії документів, які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї, які надаються Учасником у складі тендерної пропозиції наведено в:
- п.1 р.ІІІ Тендерній документації (зміст і спосіб подання тендерної пропозиції);
- Додатку 1 до Тендерної документації (ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ: МЕДИКО-ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ).
Підставою для відхилення тендерної пропозиції Скаржника стало відсутність перекладу з російської мови на українську Сертифікатів якості та інструкцій по застосуванню реактивів, що були подані Скаржником в складі своєї тендерної пропозиції.
Проте, Сертифікати якості та інструкції по застосуванню, згідно вищевказаних вимог Тендерної документації, не входять до переліку документів, які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї, які надаються Учасником у складі тендерної пропозиції. Тому, на думку Скаржника, не потребують обов’язкового автентичного перекладу.
Аналогічна позиція викладена в рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 07.03.2076 №1050-р/пк-ск.
Отже, рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції учасника за в