1. П. 1.2 проекту договору незаконно передбачено реєстрацію виконавцем тварин в електронній базі безпритульних тварин,"яка дає замовнику можливість чітко ідентифікувати тварин", тобто Виконавець зобов’язаний надати Замовнику доступ до електронного реєстру реєстрації безпритульних тварин. Вказана вимога є дискримінаційною, оскільки законодавством України не передбачено вимог до надавачів послуг мати електронний реєстр чи базу. ЇЇ існування наштовхує на думку про те, що такі вимоги формувалися для перемоги конкретного учасника, у який використовує електронний реєстр на підставі відповідного договору та може такий договір надати. Ці дії Замовника підпадають під ознаки ст.6 ЗУ «Про захист економічної конкуренції», які відповідно до ст.50 вказаного Закону визнаються порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
2. П.1.2. проекту договору до обсягу послуг, нібито на виконання вимог п. 6 ст. 37 ЗУ «Про ветеринарну медицину», входить чипування тварин мікрочипом та реєстрація в електронній базі. Дана вимога, суперечить ст. 37 вказаного Закону, оскільки п. 6 цієї статті зобов’язує фізичних та юридичних осіб виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, що їм належать, а не безпритульних тварин. Наявність під шкірою тварини мікрочипа встановлюється виключно сканером, що перетворює чипування на безглузде витрачання бюджетних коштів. До того ж умовами закупівлі передбачене кліпсування тварин, що є достатньою ідентифікацією тварини за номером на кліпсі. Така незаконна вимога суперечить, принципу максимальної економії та ефективності публічних закупівель.
3. У п.1.2 проекту договору та у Додатку № 1 до договору до обсягу послуг включено «улаштування карантинного посту…», однак умовами проведення закупівлі не передбачено можливості приймати участь у закупівлі тим суб’єктам господарювання, які виконують свою роботу не шляхом облаштування пересувних карантинних постів, а шляхом вилову та розміщення тварин в своїх ветеринарних закладах, які мають відповідну ліцензію на провадження ветеринарної діяльності, знаходяться за певною адресою та мають непересувний характер (будівля, приміщення тощо). Такі умови закупівлі мають дискримінаційний характер.
ec3a3f174d86ab02b684f163323da7ef
1. В п.1.2. проекту договору до обсягу послуг включено незаконну вимогу « клінічний огляд тварин спеціалістом державної лікарні ветеринарної медицини». Водночас у документації не визначено умови та підстави залучення таких спеціалістів до надання послуг. Не визначено документи, які подаються у складі пропозиції для підтвердження забезпечення присутності держлікаря при оглядах тварин. Логічно, що не всі учасники мають у штаті держлікаря ветмедицини. Законодавством не визначено обов’язку таких спеціалістів бути присутніми під час надання такого виду послуг, що лише додатково вказує на необхідність їх залучення на певній юридичній підставі (договір, угода тощо). Замовник не міг включити до умов закупівлі положення про « клінічний огляд тварин спеціалістом державної лікарні ветеринарної медицини», оскільки незрозумілий порядок підтвердження можливості залучення таких спеціалістів до надання послуг, та виконання цього зобов’язання під час дії договору. При цьому, отримання учасником коштів за виконання зазначеного зобов’язання без відповідного залучення спеціаліста держлікарні до надання послуг та без оплати його роботи містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України.
2. П.1.2. проекту договору та Додатком №1 тендерної документації до обсягу послуг, нібито на виконання вимог п. 6 ст. 37 ЗУ «Про ветеринарну медицину», входить чипування тварин мікрочипом та реєстрація в електронній базі. Дана вимога, суперечить ст. 37 вказаного Закону, оскільки п. 6 цієї статті зобов’язує фізичних та юридичних осіб виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, що їм належать, а не безпритульних тварин. Наявність під шкірою тварини мікрочипа встановлюється виключно сканером, що перетворює чипування на безглузде витрачання бюджетних коштів. До того ж умовами закупівлі передбачене кліпсування тварин, що є достатньою ідентифікацією тварини за номером на кліпсі. Така незаконна вимога суперечить, принципу максимальної економії та ефективності публічних закупівель.
3. У п.1.2 проекту договору до обсягу послуг включено «улаштування карантинного посту…», однак умовами проведення закупівлі не передбачено можливості приймати участь у закупівлі тим суб’єктам господарювання, які виконують свою роботу не шляхом облаштування пересувних карантинних постів, а шляхом вилову та розміщення тварин в своїх ветеринарних закладах, які мають відповідну ліцензію на провадження ветеринарної діяльності, знаходяться за певною адресою та мають непересувний характер (будівля, приміщення тощо). Такі умови закупівлі мають дискримінаційний характер.
c035bfd3630cf2ddaf35333643268044