Реакція замовника
ДБР оголосило закупівлю: Розроблення науково-проектної документації за об'єктом «Реставрація з пристосуванням будівлі органів державного та місцевого управління (адміністративний будинок)» Печерського району м. Києва за адресою: вул. Панаса Мирного, 28 (пам’ятки архітектури місцевого значення – «Будинок Другого відділення Київського інтендантського речового складу», охоронний № 1116-Кв), (https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-09-23-003431-a)
Доводимо до Вашого відома, що дана закупівля оголошена під конкретного Учасника (Переможця), а в діях замовника вбачається корупційна складова, так як:
1. закупівля оголошена 23.09.2020 о 19:42, а зміни (кардинальні!)до кваліфікаційних вимог (які, як виявилося дискримінаційні) було внесено 29.09.2020 о 18:18 тобто в останній день періоду уточнень, після завершення робочого дня та тоді коли залишилося менше двох годин на ознайомлення з даною документацією та подати вимоги або задати запитання. Впевнені, що багато Учасників не встигли скористатися своїм правом на отримання роз’яснень та подання вимог.
2. Замовником встановлено дискримінаційну вимогу до Учасників, а саме, Замовник вимагає: «Довідку у довільній формі, завірену підписом уповноваженої особи учасника з інформацією про наявність в учасника та/або субпідрядника/співвиконавця(-ів) (у разі залучення) сертифікат відповідності вимогам ISO 9001 та надати копію такого сертифіката.» Вимога щодо надання Учасниками сертифікату ISO 9001: є дискримінаційною вимогою і націлена на зменшення конкуренції серед учасників закупівлі з метою мінімізації кількості Учасників та максимізації ціни договору, в результаті чого порушуються принципи державних закупівель та розкрадаються державні кошти. Сертифікація ISO 9001 в Україні не є обов’язковою. Це система добровільної сертифікації яка носить рекомендаційний характер. Дана сертифікація не дає право на проектування!!! Проектувати можуть сертифіковані спеціалісти а не компанія яка має сертифікацію ISO 9001. Згідно ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (зі змінами і доповненнями) (далі- Закон) Закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням. Згідно п.4 ст. 22 Закону: «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників…» Керуючись п.2 ст.16 Закону Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: 1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально пі
364cb9a2057c85d1c5890f077dc95800
Застереження для Замовника закупівлі.
В технічних характеристиках предмету закупівлі Замовником зазначений наступний склад тканини рукавів: 35% поліестер та 65% бавовна, проте на офіційному сайті виробника одягу, запропонованого обома учасниками торгів, для бойової сорочки кольору MultiCam вказаний такий склад тканини рукавів : 50% нейлон та 50% бавовна.
Посилання на сторінку сайту
https://ufpro.com/tactical-shirts/combat-shirts/striker-xt-gen-2-combat-shirt#product-details
Просимо врахувати дану інформацію, щоби випадково не акцептувати комерційну пропозицію учасника, продукція якої не відповідає умовам тендерної документації.
e46bb82266b1b6e579635e740ab00821
Умови закупівлі Замовником написані неякісно.
Замовник закупівлі принципово ігнорує неодноразові аргументовані звернення постачальників, щодо збільшення строку постачання продукції та об'єктивні обставини, пов'язані з карантинними обмеженнями виробництва та логістики.
Цим обмежується коло потенційних учасників торгів та зменшується конкурентність при закупівлі.
Як наслідок, завдяки такому ігноруванню більшість оголошених Замовником впродовж 2020 р. закупівель одягу залишаються в статусі "Закупівля не відбулась".
І наостанок, викликає неприємне враження, коли Замовник дозволяє собі надавати однакові за змістом формальні "відписки" на дві, зовсім різні за своєю суттю, вимоги учасників.
444a1b07210902b033ea4e5591a8f26b
Оцінка умов закупівлі UA-2020-04-03-003092-b "Верхній одяг різний".
Очікувана вартість закупівлі визначена в цілому визначена адекватно.
Неупередженість вимог Замовника до предмету закупівлі та учасників - викликає серйозні питання. На сторінці тендерної закупівлі наявна Вимога потенційного учасника торгів, в якій аргументовано викладено 3 моменти в тендерній документації, що потребують внесення змін.
Стосовно 2-х зазначених питань Замовником внесено зміни до тендерної документації.
Проте, третє питання з вищенаведеної Вимоги (стосовно розподілення закупівлі на різні лоти) Замовником було повністю проігнороване.
У відповіді Замовника відсутня БУДЬ-ЯКА аргументація, чому дану закупівлю було всеж-таки проведено одним лотом.
Даний факт з високою вірогідністю вказує на можливу організацію процесу закупівлі під перемогу заздалегідь визначеного постачальника.
1a5e6d656b1b00ab7ae293c6fbd8a3f8
Замовнику було задане питання, і отримана відповідь-відписка, без жодної конкретики по питанню - ні технологічного, ні бізнесового обгрунтування:
Технічні вимоги до обладнання
Дата подання: 08 листопада 2019 16:01
Дата відповіді: 12 листопада 2019 18:32
• Пункт 1.5.2 – додаткова вимога «СЗД повинна мати захист даних при виході будь-яких трьох дисків одночасно за допомогою технології RAID що гарантує відновлення масиву (ребілд) без втрати продуктивності». Чим обумовлена дана технічна вимога?
Відповідь: Відповідно до ч.2 ст. 22 Закону, тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі.
Тобто, Замовник визначає необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі відповідно до свої потреб.
Відтак, технічні вимоги до обладнання, встановлені виходячи із задач, функцій та з урахуванням масштабування ІТ-інфраструктури в подальшому, для забезпечення безперебійного функціонування Бюро та його структурних підрозділів. Вимога п. 1.5.2 Додатку 4 тендерної документації обумовлена необхідністю гарантування відновлення масиву (ребілду) даних без втрати продуктивності.
Аналіз ринку виробників серверного обладнання свідчить, що під сукупність технічних показників які визначені Замовником в Таблиці №1 п. 1.5 Додатку 4 тендерної документації підпадає вузьке коло виробників, а саме:
• Пункт 1.5.2 – додаткова вимога «СЗД повинна мати захист даних при виході будь-яких трьох дисків одночасно за допомогою технології RAID що гарантує відновлення масиву (ребілд) без втрати продуктивності». Відповідає лише один виробник систем зберігання даних «NetApp» серії «AFF», про що свідчить технологія (RAID TEC\RAID DP), яка запатентована та використовується тільки «NetApp». Технологія «RAID TEC» - новий тип RAID-групи з трьома дисками парності, де TEC розшифровується як «Triple Erasure Coding», перший називається Row Parity, означаючи «парності по горизонталі», другий - DP (Double Parity або Diagonal Parity), третій - AP (Anti-Diogonal Parity). На підтвердження надаємо посилання на веб-сторінку виробника та патент:
https://docs.netapp.com/ontap-9/index.jsp?topic=%2Fcom.netapp.doc.dot-cm-psmg%2FGUID-488B0EC4-3B03-4566-8321-5B8E568F34E4.html
https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=US&NR=7640484&KC=&FT=E&locale=en_EP
334873d8d383896fcc516912c5af7f5c
Заява про порушення, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів
Замовником торгів було розпочато конкурсну процедуру у системі Prozorro ідентифікатор закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-10-04-000648-c, UA-2019-10-04-000648-c.
Предметом закупівлі було, - ДК 021:2015: 48820000-2 — Сервери, 26 шт., очікувана вартість 7 783 720,00 грн.
Після оприлюднення результатів допуску до аукціону (період прекваліфікації) було оприлюднено документи, що були подані учасниками конкурсніх торгів. Писля ретельного аналізу документів учасників можна зробити висновок, що ТОВ «ІТ ЕСКОРТ» та ТОВ «АЙАДМІН» вчинили антиконкурентні узгоджені дії шляхом узгодження своїх пропозицій та стратегії поведінки під час подачі своїх пропозицій, що призведе до спотворення результату публічних закупівель та порушенню Закону «Про публічі закупівлі» та Закону «Про захист економічної конкуренції».
Факти що підтверджують вчинення антиконкурентних узгоджених дій ТОВ «ІТ ЕСКОРТ» та ТОВ «АЙАДМІН», що призвели до спотворенню результату публічних закупівель та порушенню Закону «Про публічі закупівлі» та Закону "Про захист економічної конкуренції:
Запропоноване обладнання ТОВ «ІТ ЕСКОРТ» та ТОВ «АЙАДМІН», а саме – север DELL PE R640, DELL Memory Upgrade – 32 GB – 2RX4 DDR4 RDIMM 2933 MHz по суті прописане в тендерний документації на одного виробника. Тендерні пропозиції обладнання ТОВ «ІТ ЕСКОРТ» та ТОВ «АЙАДМІН» абсолютно однакові за сутністю та змістом.
Лист від Виробника - документ «Лист Dell Corporation & Dell Ukraine», іншим учасникам ринку не надавався.
Що є прямою ознакою змови ТОВ «ІТ ЕСКОРТ» та ТОВ «АЙАДМІН», та Виробника DELL.
Прихід на Відкриті торги з публікацією англійською мовою UA-2019-10-04-000648-c тільки двох компанії, з абсолютно однаковими пропозиціями, ще раз засвідчує змову учасників торгів. Сукупність різних ознак красномовно говорить про наявності узгоджених дій з метою зниження конкуренції і підпадають під визначення “Антиконкурентні узгоджені дії”, що є порушенням передбаченим п.4 частини другої, статті 6, пункту 1, статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.
Зазначені компанії своїми спільними діями сприяюють спотворенню результатів конкурсу, шляхом погоджених дій, а саме подання погоджених тендерних пропозицій, що дозволяє їм контролювати хід відкритих торгів. Такі дії зазначених компаній призведуть до отримання неправомірної переваги та завдадуть збитки державі Україна.
Просимо відмінити зазначені торги, внести зміни до тендерної документації, для прозорих конкурентних торгів, прибрати всі дискримінуючі чинники у цих торгах.
cbd2df858d8b2e2a71d6ae628c6f1553