СКАРГА на умови тендерної документації (щодо встановлення замовником дискримінаційних вимог у тендерній документації)
Вважаємо, що включення до одного лоту продукції, частина з яких може бути поставлена виключно одним виробником або його дилерами, суттєво порушує принципи здійснення закупівель, а саме: принципи добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності: принцип недискримінація учасників та принцип запобігання корупційним діям і зловживанням. В результаті такого викладення Замовником предмету закупівлі створюється ситуація, коли у закупівлі фактично можуть прийняти участь тільки учасники, які мають можливість поставити весь перелік продукції, в тому числі продукцію, яка виробляється лише одним заводом, тобто ті учасники, які мають партнерські або дилерські відносини із зазначеним виробником. Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII в діючій редакції (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Наше підприємство фактично позбавлене можливості приймати участь у закупівлі через неможливість поставити лише 1 позицію із 30-ти, яка виробляється виключно одним заводом і може бути запропонована учасником у даній закупівлі лише за наявності у нього відносин із зазначеним заводом, оскільки умовами Документації вимагається надання технічних документів та документів про якість, які учаснику може надати тільки виробник.
СКАРГА на умови тендерної документації
(щодо встановлення замовником дискримінаційних вимог у тендерній документації)
Вважаємо, що включення до одного лоту продукції, частина з яких може бути поставлена виключно одним виробником або його дилерами, суттєво порушує принципи здійснення закупівель, а саме: принципи добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності: принцип недискримінація учасників та принцип запобігання корупційним діям і зловживанням.
В результаті такого викладення Замовником предмету закупівлі створюється ситуація, коли у закупівлі фактично можуть прийняти участь тільки учасники, які мають можливість поставити весь перелік продукції, в тому числі продукцію, яка виробляється лише одним заводом, тобто ті учасники, які мають партнерські або дилерські відносини із зазначеним виробником.
Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII в діючій редакції (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад.
Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Наше підприємство фактично позбавлене можливості приймати участь у закупівлі через неможливість поставити лише 1 позицію із 30-ти, яка виробляється виключно одним заводом і може бути запропонована учасником у даній закупівлі лише за наявності у нього відносин із зазначеним заводом, оскільки умовами Документації вимагається надання технічних документів та документів про якість, які учаснику може надати тільки виробник.