Інсулін людський, Інсулін людський біосинтетичний, Інсулін людський (ДНК-рекомбінантний)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-02-20-000038-a
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
КЗ Миколаївська обласна база спеціального медичного постачання Миколаївської обласної ради
Код ЄДРПОУ:
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Сєдова Світлана Анатоліївна, +380512421171 , bazasmp25@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто Миколаїв, 54025, Миколаївська область, Проспект Героїв України, 7-А
Дата укладення договору
27.04.17
Очікувана вартість
3 745 938.92 UAH з ПДВ
Сума договору
3 221 774.28 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 27.04.17
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
Анонімний користувач 23.02.2017 14:09

Умови закупівлі:

Уважно вивчивши тендерну документацію (далі – ТД) на закупівлю: «33600000-6 Фармацевтична продукція (Інсулін людський, Інсулін людський біосинтетичний, Інсулін людський (ДНК-рекомбінантний))» (Ідентифікатор закупівлі: UA-2017-02-16-000397-b), повідомляємо, що деякі положення ТД не відповідають нормам чинного законодавства, зокрема Закону України Про публічні закупівлі (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 9 ст.89){Із змінами, внесеними згідно із Законами № 1078-VIII від 12.04.2016, ВВР, 2016, № 21, ст.407 № 1356-VIII від 12.05.2016, ВВР, 2016, № 24, ст.488 (далі – Закон).
Для забезпечення основних принципів здійснення процедури публічних закупівель викладених в ЗУ «Про публічні закупівлі», ст.3 Принципи здійснення закупівель, а саме добросовісна конкуренція серед учасників та недискримінація учасників просимо Вас розділити предмет закупівлі ««33600000-6 Фармацевтична продукція (Інсулін людський, Інсулін людський біосинтетичний, Інсулін людський (ДНК-рекомбінантний))»)» на окремі Лоти, оскільки зосередження в одному лоті 6 найменувань лікарських засобів, штучно унеможливлює доступ до зазначених торгів, оскільки участь в закупівлі може прийняти лише компанія, що має повний перелік препаратів та створює монопольне становище для окремих учасників ринку.
Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів за державні кошти. Принципам здійснення закупівель за державні кошти (ст.3 Закону) є максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; добросовісна конкуренція серед учасників.
Виведення товару в специфікацію єдиним лотом обмежує потенційну кількість учасників, у зв’язку з тим, що не всі дистриб’ютори або виробники лікарських засобів, які можуть приймати участь в даній процедурі закупівлі можуть запропонувати Замовнику весь, наведений в п.6 Розділу 3 ТД "Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі». Деякі препарати не мають еквівалентів, та можуть бути запропоновані лише одним постачальником та/або виробником.
Тобто, вимога щодо подання пропозиції конкурсних торгів загальним списком (одним лотом) обмежує нашу можливість, як Учасника прийняти участь у зазначених конкурсних торгах.

Також наголошуємо, що Інсуліни не є взаємозамінними товарами.
Звертаємо увагу, що дане питання є доволі таки оскаржуваним в АМКУ. Наприклад нещодавно розглядалася скарга в якій Скаржник повідомляє, що у Додатку 3 «Медико-технічні вимоги» викладений предмет закупівлі, який зведений водну закупівлю в цілому, а не по лотам. Скаржник зазначає, що включення багатьох лікарських засобів (11 найменувань), до того ж різних виробників в одну закупівлю є порушенням принципів державних закупівель. Рішення колегії АМКУ № 1647-p/пк-пз від 23.11.2016 - об`єднавши позиції в один предмет закупівлі Замовник порушує принципи здійснення закупівель визначені в статті 3 Закону.
Виходячи з викладеного вище, повідомляємо, що такий підхід здійснення даної закупівлі є дискримінаційним, оскільки обмежує конкурентоспроможність потенційних учасників, а в цілому впливає на можливість учасників прийняти участь у процедурі відкритих торгів.
Звертаємо Вашу увагу, що такі вимоги Замовника є прямим порушенням статті 3 Закону (Принципи здійснення закупівель), частини 3 статті 5 Закону (Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників), частини 3 статті 22 (Документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників).

Інформація про процедуру

tender.period1:

до 28.03.2017 09:23

Оскарження умов:

до 03.04.2017 00:00

Подання пропозицій:

07.04.2017 09:23

Очікувана вартість
3 745 939 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
6 найменувань

Запитання до процедури

Кваліфікаційні вимоги

Дата подання: 23.02.2017 10:45
Дата відповіді: 23.02.2017 11:34
Висловлюємо Вам свою повагу та повідомляємо, що уважно вивчивши Тендерну документацію, виявили вимогу стосовно документів, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, яке призводить до дискримінації Товариства, як учасника, що, в свою чергу, унеможливить максимальну економію та ефективність під час закупівлі та призведе до порушення основних принципів державних закупівель (ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі»). Так, згідно підпункту 2 пункту 5.3. Тендерної документації Замовником вимагається від потенційних учасників процедури закупівлі надання довідки у довільній формі, про досвід виконання аналогічних договорів (договору) про постачання товару за 2014 рік та/або 2015 рік та/або 2016 рік, в якій повинна бути зазначена інформація про обсяг поставки товару (у кількісному виразі), найменування суб’єкта господарювання, з яким було укладено договір, його адресу та контактний телефон, а також стан належного виконання договору. Така вимога є дискримінаційною, оскільки ті потенційні учасники, які бажають прийняти участь в Торгах і мають дешевші від всіх інших потенційних учасників торгів цінові пропозиції на предмет закупівлі, але не мають підтвердження аналогічного досвіду виконання подібних договорів за 2014 рік та/або 2015 рік та/або 2016 рік,, не зможуть бути допущені до участі у торгах, тобто – зазначена вимога штучно звужує коло потенційних учасників Торгів, що призводить до обмеження конкуренції та унеможливлює створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, здешевлення предмету закупівлі. Враховуючи наведене, дуже просимо Вас внести відповідні зміни в Тендерну документацію, виключивши вимогу, а саме: «2) Сканована довідка у довільній формі про досвід виконання аналогічних договорів (договору) про постачання товару за 2014 рік та/або 2015 рік та/або 2016 рік, в якій повинна бути зазначена інформація про обсяг поставки товару (у кількісному виразі), найменування суб’єкта господарювання, з яким було укладено договір, його адресу та контактний телефон, а також стан належного виконання договору." та внести відповідні зміни до Тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На Ваше звернення щодо усунення з тендерної документації кваліфікаційного критерію про досвід виконання аналогічних договорів повідомляємо наступне:
Тендерна документація – документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках (п. 29 частини 1 статті 1 ЗУ «Про публічні закупівлі» далі - Закон).
Відповідно до частини другої статті 16 Закону замовник може встановлювати кваліфікаційні критерії, зокрема наявність документального підтвердження досвіду аналогічних договорів.
Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію замовник визначає самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини 3 статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених в статті 3.
Враховуючи, що придбання товару, що є предметом закупівлі, здійснюється для забезпечення виконання програми лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, такій кваліфікаційний критерій, як досвід виконання аналогічних договорів є необхідним для Замовника, так як гарантує можливість учасників поставити товар у необхідній кількості, якості та у встановлені строки для забезпечення хворих Миколаївської області на цукровий та нецукровий діабет безплатними препаратами. Тобто, хворі на цукровий та нецукровий діабет фактично залежать від переможців торгів.
Аналогічний - схожий за номенклатурою договір, тобто поставка за прямим договором, не обов'язково тендерному, не обов'язково держпідприємству або бюджетнику. У учасника може бути укладено договір з ФОП, ПП, або іншим підприємством.
«Виконання» в ідеалі, звичайно, це договори вже виконані, але учасник може надати договори які підписані в минулі роки, але які діють впродовж цього ж, 2017 року, тобто ще діючі, і ці договори можуть бути ще не виконані станом на сьогоднішній день. В такому випадку буде виконано дві вимоги: - договір є? Є; - Він виконується? Виконується.
На підставі викладено Замовник – Миколаївська Обласна база спецмедпостачання відхиляє Вашу вимогу стосовно виключення з тендерної документації кваліфікаційного критерію «досвід виконання аналогічних договорів», оскільки не має можливості задовольнити її.

Кваліфікаційні вимоги

Дата подання: 23.02.2017 12:32
Дата відповіді: 23.02.2017 12:49
Вимога стосовно документів, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, яке призводить до дискримінації Товариства, як учасника, що, в свою чергу, унеможливить максимальну економію та ефективність під час закупівлі та призведе до порушення основних принципів державних закупівель (ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі»). Так, згідно підпункту 2 пункту 5.3. Тендерної документації Замовником вимагається від потенційних учасників процедури закупівлі надання довідки у довільній формі, про досвід виконання аналогічних договорів (договору) про постачання товару за 2014 рік та/або 2015 рік та/або 2016 рік, в якій повинна бути зазначена інформація про обсяг поставки товару (у кількісному виразі), найменування суб’єкта господарювання, з яким було укладено договір, його адресу та контактний телефон, а також стан належного виконання договору. Така вимога є дискримінаційною, оскільки ті потенційні учасники, які бажають прийняти участь в Торгах і мають дешевші від всіх інших потенційних учасників торгів цінові пропозиції на предмет закупівлі, але не мають підтвердження аналогічного досвіду виконання подібних договорів за 2014 рік та/або 2015 рік та/або 2016 рік,, так як створені та проводять господарську діяльність починаючи з поточного року, не зможуть бути допущені до участі у торгах, тобто – зазначена вимога штучно звужує коло потенційних учасників Торгів, що призводить до обмеження конкуренції та унеможливлює створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, здешевлення предмету закупівлі. Враховуючи наведене, дуже просимо Вас внести відповідні зміни в Тендерну документацію, а саме: Для учасників, які створені та проводять господарську діяльність починаючи з поточного року замість вказаних документів може надаватись довідка в довільній формі про досвід виконання аналогічних договорів (договору) про постачання товару за 2017 рік, в якій повинна бути зазначена інформація про обсяг поставки товару (у кількісному виразі), найменування суб’єкта господарювання, з яким було укладено договір, його адресу та контактний телефон, а також стан належного виконання договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На ваше прохання щодо внесення змін до підпункту 2 пункту 5.3. тендерної документації як виключення для новостворених підприємств інформації про досвід виконання аналогічних договорів в 2017 році повідомляємо:
окрім довідки про досвід виконання аналогічних договорів учасник для підтвердження зазначеної у довідці інформації повинен надати сканований договір постачання товару та сканований відгук [виданий суб’єктом господарювання, з яким було укладено договір, із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) та інформації про належне виконання договору]. У разі спроможності Вас надати вказані документи, Замовник залишає за собою право на внесення змін до ТД.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2017-02-20-000038-a.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ Бадм-Б, Код ЄДРПОУ:39273420
Дата подання: 21.02.2017 16:34
Детально у файлі

Рішення замовника: Вимога відхилена

23.02.2017 13:03
У відповідь на Вашу вимогу, розміщену на веб-порталі уповноваженого органу на закупівлю: «33600000-6 Фармацевтична продукція (Інсулін людський, Інсулін людський біосинтетичний, Інсулін людський (ДНК-рекомбінантний)», код закупівлі: UA-2017-02-20-000038-a, повідомляємо.
Тендерна документація на закупівлю «33600000-6 Фармацевтична продукція (Інсулін людський, Інсулін людський біосинтетичний, Інсулін людський (ДНК-рекомбінантний)» відповідає вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-УІІІ «Про публічні закупівлі». Зокрема, перелік складових, який повинна містити тендерна документація, визначено частиною другою статті 22 Закону. Пунктом 8 частини другої статті 22 Закону встановлено, що документація конкурсних торгів може містити опис окремої частини або частин предмета закупівлі(лота), у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота).
Предмет закупівлі визначається замовником відповідно до затвердженого наказу від 17.03.2016 р №454 Міністерства економічного розвитку і торгівлі (Із змінами від 19.12.2016 №2092). Згідно ч.1 пункту два Порядку визначення предмета закупівлі зазначено, що Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за МНН, за формою випуску, за дозуванням, за обсягом та/або за місцем поставки лікарських засобів, тобто це виключне законне право Замовника вносити або не вносити перелік лікарських засобів в окремі лоти.
Також зазначаємо, що потенційні учасники не можуть впливати на роботу тендерного комітету Обласної бази СМП.

Документи подані скаржником

Документи

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2017-02-20-000038-a.b2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ Бадм-Б, Код ЄДРПОУ:39273420
Профіль
Дата подання: 03.03.2017 17:52

Скарга щодо встановлення Миколаївською обласною базою спеціального медичного постачання Миколаївської обласної ради дискримінаційних вимог у тендерній документації

Детально у файлі
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 11.03.2017 09:59

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors