Апаратно-програмний комплекс для централізованої моделі казначейського обслуговування рахунків за надходженнями: Лот 1 – Апаратний комплекс для централізованої моделі казначейського обслуговування рахунків за надходженнями (сервери баз даних, система збереження даних, послуги з встановлення та налаштування обладнання); Лот 2 – Апаратно-програмний комплекс для централізованої моделі казначейського обслуговування рахунків за надходженнями (сервери загального призначення, мережеве обладнання, послуги з встановлення та налаштування обладнання, програмне забезпечення з ліцензіями) The Hardware and software complex for the centralized model of treasury service of receipts accounts: Лот 1. The hardware complex for a centralized model of treasury service for receipts accounts (database servers, data storage system, installation and configuration services); Лот 2. The Hardware and software complex for the centralized model of treasury service of receipts accounts (servers, network equipment, installation and adjustment services of equipment, software with licenses).

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-09-15-002748-c
  • 30210000-4 - Машини для обробки даних (апаратна частина)
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Державна казначейська служба України
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Анастасія Озерова, +380442814979 , ozerovaa@treasury.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м.Київ, 01601, Київ, ВУЛИЦЯ БАСТІОННА, будинок 6
Очікувана вартість
52 057 434 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 22.11.17
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 03.11.2017 10:00

Оскарження умов:

до 09.11.2017 00:00

Подання пропозицій:

13.11.2017 10:00

Очікувана вартість
52 057 434 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
1 540 000 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Запитання до процедури

Щодо аналогічних договорів

Дата подання: 20.09.2017 14:15
Дата відповіді: 22.09.2017 19:53
Доброго дня! Відповідно П. 2. «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів» Додатку 1 до ТД учасники повинні надати довідку у формі, викладеній у Таблиці 5 Додатку № 5 ТД, у якій має бути наведений перелік виконаних підприємством аналогічних договору/договорів за останні три роки. Для підтвердження цієї інформації надати документальне підтвердження досвіду виконання аналогічних договору/договорів. Просимо надати роз’яснення, а саме: 1. Чи достатньо буде інформації про виконаних підприємством одного аналогічного договору за необхідний період. 2. Та просимо надати інформацію, які саме роки учасники повинні враховувати, під час підготовки своїх пропозиції, що будуть відповідати періоду «за останні три роки.» Дякуємо!
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
За Лотом №1 є достатнім надання мінімум одного аналогічного договору, за Лотом №2 є достатнім надання мінімум двох аналогічних договорів. Період «за останні три роки» визначається відрахуванням на три календарних роки назад від дати подання тендерної пропозиції учасниками торгів.

Щодо технічних параметрів

Дата подання: 20.09.2017 15:07
Дата відповіді: 22.09.2017 19:54
Відповідно до Додатку 2, Таблиця «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» запропонована система збереження даних повинна мати не менше 768 ГБ кеш-пам'яті (вимога №4). Просимо підтвердити інформацію, що необхідний об’єм 768ГБ кеш-пам’яті буде використовуватись виключно для операцій кешування читання та запису системи збереження даних і не планується використовуватись для службових операцій систем збереження даних. Ця інформація може суттєво звужувати коло виробників та моделей обладнання, а відповідно і потенційних Учасників, та в свою чергу суперечитиме одним із основних принципів здійснення закупівель, а саме: «добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність та недискримінація учасників», відповідно ст.3 Закону України.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
Під терміном «кеш-пам’ять» зазначеним в Додатку 2 «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» тендерної документації, слід вважати всю оперативну пам’ять, що буде використовуватись як для операцій кешування читання та запису системи збереження даних, так і для службових операцій систем збереження даних.

Щодо вилучення неправомірних вимог, які обмежують конкуренцію, та створюють умови для зловживань

Дата подання: 20.09.2017 15:08
Дата відповіді: 22.09.2017 19:54
Загальна вимога на умови закупівлі Відповідно до Додатку 2, Таблиця «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» (вимога №4) запропонована система збереження даних повинна мати не менш ніж 60 ТБ фізичного корисного простору без врахування надлишкових дисків RAID i hot-spare. Просимо навести орієнтовну кількість дисків, тип дисків (SSD чи SAS чи NL SAS) та рівні RAID які плануються використовувати у системі збереження даних. Відсутність конкретної інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики системи збереження даних не дає можливості запропонувати вірне рішення для Замовника, обмежують конкуренцію та створюють умови для зловживань при розгляді пропозицій учасників.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
У п. 4 Таблиці 2.2. «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» Додатку 2 (далі – Таблиця), визначено, що запропонована система збереження даних повинна мати не менш ніж 60 ТБ фізичного корисного простору без врахування надлишкових дисків RAID i hot-spare. В свою чергу, у п. 5 Таблиці, визначена вимога до продуктивності кожної з систем збереження даних, а саме: підтверджені виробником результати тестів даної конфігурації при профілі навантаження 70%/30% (R/W) блоками 8к: не менше 400 000 IOPs, латентність не вище 0,5 с.
Виробники обладнання мають різні технології та рішення, які дозволяють виконати зазначені вимоги. Зауважимо, що саме відсутність у технічних вимогах тендерної документації обмеження типами і кількістю модулів або дисків, дає можливість всім виробникам запропонувати оптимальну конфігурацію обладнання з використанням власних рішень, що, в свою чергу, створює умови для розширення конкуренції та відповідає основним принципам публічних закупівель.

Щодо уточнень вимог до серверів баз даних

Дата подання: 20.09.2017 15:10
Дата відповіді: 22.09.2017 19:55
Відповідно до вимог Тендерної документації, а саме Додатку 1 та Додатку 2, планується закупівля серверів для вже існуючої бази даних. Просимо надати розгорнуту інформацію щодо назви (виробника) впровадженої бази даних ДКСУ, її версії та кількості екземплярів (та віртуальних серверів, якщо вони плануються), що буде функціонувати на кожному із серверів, що плануються до закупівлі.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
Система управління базами даних не є предметом даної закупівлі та, в свою чергу, буде предметом іншої закупівлі після придбання апаратного комплексу для централізованої моделі казначейського обслуговування рахунків за надходженнями.

Загальна вимога на умови закупівлі - щодо вилучення неправомірних вимог, які обмежують конкуренцію, та створюють умови для зловживань

Дата подання: 20.09.2017 15:17
Дата відповіді: 22.09.2017 19:55
Відповідно до Додатку 2, Таблиця «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» (вимога №4) Замовник може оцінювати запропоновану система збереження даних по фізичного об’єму (60 ТБ) або логічний об’єму. Пункт: Об'єм 60 ТБ може бути логічним, якщо: - використовуються апаратні прискорювачі компресії, що розвантажують процесори контролерів; - коефіцієнт оптимізації підтверджений документацією виробника з відкритих джерел. Просимо вилучити вимоги щодо логічного об’єму з використанням компресії та підтвердження її документацією виробника, як такі що є дискримінаційнимо та обмежують конкуренцію, оскільки у Замовника з’являється можливість для необ’єктивної та упередженої оцінки тендерних пропозицій та маніпуляції наданою інформацією про технічну відповідність запропонованого обладнання, оскільки апаратні прискорювачі компресії використовуються лише одним виробником систем збереження даних, що надає йому преференції та можуть бути оскаржені в установленому законом порядку (Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.). Ці прискорювачі не мають ніякої переваги перед апаратною компресією на рівні контролерів системи збереження даних, що підтверджено виробниками систем збереження даних. Пропонуємо викласти дану вимогу в наступній редакції: – «Наявність компресії в режимі реального часу для всього фізичного корисного простору», що надасть можливість для добросовісної конкуренції учасників, а не буде сприяти перевазі рішенню лише від одного виробника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
У п. 4 Таблиці 2.2. «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» Додатку 2 (далі – Таблиця), визначено, що запропонована система збереження даних повинна мати не менш ніж 60 ТБ фізичного корисного простору без врахування надлишкових дисків RAID i hot-spare. Виробники обладнання мають різні технології та рішення, які дозволяють виконати зазначені вимоги до дискового об’єму. Зауважимо, що саме відсутність у технічних вимогах тендерної документації обмеження типами і кількістю модулів або дисків, дає можливість всім виробникам запропонувати оптимальну конфігурацію обладнання з використанням власних рішень, що, в свою чергу, створює умови для розширення конкуренції та відповідає основним принципам публічних закупівель. Зазначені у тендерній документації вимоги не обмежують, але дозволяють використовувати апаратні прискорювачі технології компресі даних для отримання необхідного корисного простору, оскільки на навантаженнях в сотні тисяч операцій в секунду технологія дозволяє не знижувати продуктивності системи збереження даних.

Щодо вилучення неправомірних вимог, які обмежують конкуренцію та створюють умови для зловживань

Дата подання: 25.09.2017 12:05
Дата відповіді: 27.09.2017 20:18
Державна казначейська служба України у відповідях на запитання наводить, що максимально дає можливість всім виробникам запропонувати оптимальну конфігурацію обладнання з використанням власних рішень, що, в свою чергу, створює умови для розширення конкуренції та відповідає основним принципам публічних закупівель та створює умови для розширення конкуренції та відповідає основним принципам публічних закупівель. Але, Відповідно до Додатку 2, Таблиця «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» запропонована система збереження даних повинна мати Панель керування і моніторингу повинна бути повністю сумісною з існуючою у Замовника системою збереження даних IBM XIV Gen3 (МТ-М: 2810-114) (вимога №10). Ця вимога повністю повторює функціонал програмного забезпечення IBM Hyper-Scale Manager (IBM Hyper-Scale Manager allows you to manage multiple IBM FlashSystem A9000R, IBM FlashSystem A9000, IBM XIV® and IBM Spectrum Accelerate solutions from a single user interface), який дозволяє керувати та моніторити системи збереження даних IBM FlashSystem A9000R, IBM FlashSystem A9000, IBM XIV® and IBM Spectrum Accelerate з єдиної консолі. Це чітко посилається на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, що супечерить Закону України про Державні закупівлі (Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника). Також, Відповідно до Додатку 2, Таблиця «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф» запропонована система збереження даних повинна мати функціонал Апаратної реплікації даних на рівні контролерів (без участі серверів) з існуючої у Замовника системи збереження даних IBM XIV Gen3 (МТ-М: 2810-114) (вимога №10). Ця вимога повністю повторює функціонал програмного забезпечення IBM® XIV® Storage System asynchronous remote mirroring або IBM® XIV® Storage System synchronous remote mirroring (https://www.redbooks.ibm.com/redbooks/pdfs/sg247759.pdf ) або IBM Hyper-Scale Mobility (IBM Hyper-Scale Mobility enables a seamless migration of a volume from one XIV system to another with no interference to the host - https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/en/STJTAG/com.ibm.help.xivgen3.doc/Gen3/PO/xiv_po_11_3_01.html ), який дозволяє реплікацію даних на рівні контролерів без участі серверів з існуючої у Замовника системи збереження даних IBM XIV Gen3 (МТ-М: 2810-114). Ця вимога також посилається на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, що супечерить Закону України про Державні закупівлі (Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника). Також, відповідно до Додатку 2 (цілі закупвлі) вказано, що запропоновані системи збереження даних (далі - СЗД) повинні мати можливість міграції своїх даних між собою за рахунок технології апаратної реплікації на рівні систем збереження та повністю сумісна з вже існуючою у Замовника СЗД IBM XIV Gen3. Це прямо вказує на єдиний можливий варіант тендерної пропозиції – а саме те, що система збереження може бути тільки від одного виробника, компанії IBM. Згідно чинного законодавства в сфері державних закупівель вимагаємо прибрати пункти вимоги №10 - Сумісність, які викладені у Додатку 2, Таблиця «Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф», а саме: - Апаратної реплікації даних на рівні контролерів (без участі серверів) з існуючої у Замовника системи збереження даних IBM XIV Gen3 (МТ-М: 2810-114) - Панель керування і моніторингу повинна бути повністю сумісною з існуючою у Замовника системою збереження даних IBM XIV Gen3 (МТ-М: 2810-114).
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
Відповідно до пп. 3 п. 2 Статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;
п. 10 розділу 2.2. Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф (Лот 1) Додатку 2 Тендерної документації вимагається сумісність запропонованого учасником апаратного комплексу з вже існуючою у Замовника системою збереження даних IBM XIV Gen3
(МТ-М: 2810-114). Відповідно до опису цілі закупівлі наведеного у Додатку 2 Тендерної документації, у зв’язку з тим, що сервери системи управління базами даних (далі – сервери баз даних) додатково будуть використовувати ресурси існуючої у Замовника СЗД IBM XIV Gen3, він повинен бути повністю сумісний з цією СЗД. На серверах загального призначення (для розгортання WEB – серверів) передбачається віртуальна інфраструктура VMware, яка використовується в інфраструктурі Замовника, на основі гіпервізора VMware ESXi та системи управління і моніторингу VMware vCenter. Для операційної системи та прикладного програмного забезпечення серверів загального призначення, виділяються відповідні розділи на існуючій у Замовника СЗД IBM XIV Gen3.
Таким чином, у тендерній документації наведено обґрунтування вищезазначеної вимоги та специфікація (технічні вимоги) містять вираз «або еквівалент». Учасник торгів може пропонувати будь-яку пропозицію, що відповідає вимогам тендерної документації з огляду на те, що тендерна документація у відповідності до п. 4 Статті 22 Закону, не містить вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації Учасників торгів.

Аналогічні договори

Дата подання: 26.09.2017 14:09
Дата відповіді: 28.09.2017 20:04
Просимо надати відповідь: Чи будуть вважатися аналогічними договори на постачання серверного обладнання та систем збереження даних, для виконання вимог п.2. «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів» таблиці 1 додатку 1 до ТД?

відповідь:

Доброго дня. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне.
Щодо Лот №1 буде вважатись аналогічним договір на постачання серверного обладнання та системи збереження даних.
Щодо Лот №2 буде вважатись аналогічними договори на постачання серверного обладнання та програмного забезпечення.

Роз’яснення стосовно технічних вимог за лотом 2

Дата подання: 05.10.2017 14:07
Дата відповіді: 09.10.2017 14:30
Прошу надати роз’яснення стосовно технічних вимог за лотом 2. Так, до Комутатора агрегації LAN/SAN - 2 од. встановлено вимогу «підтримка додаткового розширення портів до не менш ніж 96 уніфікованих портів, кожен з яких може бути налаштований як 1/10 Gigabit Ethernet, FCoE або 1/2/4/8-Gbps Fibre Channel», однак, виходячи з переліку обладнання, яке планується до закупівлі, дана вимога є надлишковою, а виконати її у змозі лише один виробник - Cisco. Тож просимо підтвердити можливість використання комутаційного обладнання передбаченого блейд-шасі, якого буде достатньо для організації функціонування необхідного рішення.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що за результатами розгляду даної вимоги будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Антикорупційна програма

Дата подання: 05.10.2017 14:46
Дата відповіді: 09.10.2017 14:30
Доброго дня! Ускладі пропозиції потрібно надати: 9) копію антикорупційної програми та розпорядчого акту про її затвердження та призначення уповноваженого з питань боротьби з корупцією (за Лотом 1). Чи можливо надати копію антикорупційної програми та наказу про її затвердження та призначення відповідальної особи (замість розпорядчого акту). Дякую.

відповідь:

Так.

Пропозиція щодо вимог до обладнання

Дата подання: 05.10.2017 22:45
Дата відповіді: 09.10.2017 14:31
Прошу розглянути можливість змінити вимогу п. 2 Таблиці - Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф, а саме «Кожна з систем збереження даних повинна мати не менше ніж 3 контролера» на «Кожна з систем збереження даних повинна мати не менше ніж 4 контролера», що надасть можливість Замовнику чітко обмежити пропозиції учасників лише перевіреними та надійними рішеннями класу High-End, що підвищить надійність інфраструктури Замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що Учасники торгів можуть пропонувати будь-яке рішення, яке відповідає або перевищує вимоги тендерної документації.

Уточнення щодо вимог

Дата подання: 05.10.2017 22:46
Дата відповіді: 09.10.2017 14:31
Прошу розглянути можливість змінити вимоги п. 3 Таблиці - Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф, а саме «Апаратний кластер з двох восьми процесорних серверів баз даних повинен мати загальну кількість ядер не менш ніж 128, частотою не нижче 4 ГГц, з яких не менш ніж 50 ядер має бути активовано» на «Апаратний кластер з двох восьми процесорних серверів баз даних повинен мати загальну кількість активованих ядер не менш ніж 128, частотою не нижче 4 ГГц» А також «Кожен з двох серверів баз даних апаратного кластеру повинен мати не менш ніж 1024 ГБ DDR-4 оперативної пам’яті, з яких не менш ніж 768 ГБ має бути активовано» на «Кожен з двох серверів баз даних апаратного кластеру повинен мати не менш ніж 1024 ГБ DDR-4 оперативної пам’яті» Наявність технології активації процесорних ядер (а у даному випадку неактивованими є 60% процесорних ядер та 25% оперативної пам’яті) надає можливість виробнику обладнання встановлювати ціну активації одиниці виміру продуктивності в рази більше, ніж вартість цієї ж активації при купівлі серверу, що призводить до значних втрат бюджетних коштів. Заради економії коштів державного бюджету економічно доцільніше купляти сервери та порівнювати пропозиції учасників з повною активацією серверів.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що зазначені у тендерній документації вимоги дозволяють використати технологію часткової активації обчислювальних ресурсів, що надає змогу зменшити вартість системного і прикладного програмного забезпечення на момент його придбання (з метою економії коштів державного бюджету) та надають замовнику можливість активувати додаткові обчислювальні ресурси без простою та зниження продуктивності кластера у майбутньому. Учасники торгів можуть пропонувати будь-яке рішення, яке відповідає або перевищує вимоги тендерної документації.

Щодо уточнення вимог

Дата подання: 05.10.2017 22:46
Дата відповіді: 09.10.2017 14:32
­Просимо роз’яснити, що мається на увазі у вимозі п. 9 Таблиці - Технічні вимоги до серверів баз даних, систем збереження даних, серверних шаф, а саме «Запропоноване серверне обладнання повинно мати можливість збільшення до 16 ТБ оперативної пам'яті на сервер». У вимозі п. 3 Таблиці вказано, що предметом купівлі є Апаратний кластер з двох серверів баз даних, тому відповідно до цього доцільніше змінити вимогу на «Запропоноване серверне обладнання повинно мати можливість збільшення до 16 ТБ оперативної пам'яті на кластер»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що за результатами розгляду даної вимоги будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Проект договору

Дата подання: 06.10.2017 08:18
Дата відповіді: 09.10.2017 14:32
Згідно Р.ІІІ п.1 пп. 5) Замовник вимагає надати в складі тендерної пропозиції проект Договору з додатками до нього, та підписаними учасником (Додатки № 4-1, 4-2 ТД). Надайте наступні роз'яснення: 1. Чи потрібно заповнювати фінансову частину проекту договору (вартість договору, ціни в специфікації, тощо)? 2. Якщо "так", то на момент завантаження такого документа в систему йому буде надано статус "фінансовий документ', що в свою чергу надасть можливість Замовнику та іншим учасникам побачити цей файл тільки після закінчення аукціону. Просимо підтвердити цю інформацію, або внести відповідні зміни до тендерної документації, щодо заповнення проекту договору окрім комерційної/іінансової інформації що стосується цін на запропонований товар.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що заповнювати фінансову частину проекту договору (вартість договору, ціни в специфікації, тощо) не потрібно.
Розгорнути: 13 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2017-09-15-002748-c.b1

Статус:
Вирішена

Учасник: ІНЛАЙН ГРУП ЗАХІД, Код ЄДРПОУ:34242534
Дата подання: 03.10.2017 15:31
Тендерні вимоги вказують на одного виробника чим унеможливлюють конкуренцію. Зауважимо, що викладення тендерних вимог таким чином, що їм задовольняє продукція виробництва лише одного виробника зазвичай має на меті усунення конкуренції, що є порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».

Загальна практика розгляду скарг у сфері публічних закупівель органом оскарження полягає у прийнятті рішень на користь скаржника в разі, якщо замовник не зміг довести, що тендерним вимогам задовольняє продукція більш ніж одного виробника. Див. наприклад нещодавне рішення органу оскарження щодо скарги по закупівлі № UA-2017-07-14-000279-a, та будь-які інші.

З огляду на це, з метою економії часу та коштів учасників просимо шановного Замовника задовольнити вимоги, наведені нижче, або навести щонайменше два альтернативних рішення від двох різних виробників, які, на думку Замовника, задовольняють тендерним вимогам.

ВИМОГИ

1. Вимоги до «Комутатор агрегації LAN/SAN - 2 од»

1.1 Вимагається: «Інтерфейси не менше ніж 48 уніфікованих портів, кожен з яких може бути налаштований як 1/10 Gigabit Ethernet, FCoE або 8Gbps Fibre Channel із забезпеченням комутації на швидкості інтерфейсу, не менше 18 з яких має буті активовано;».

Згідно схеми необхідно 16 портів.

Вимагаємо: Внести зміни: «не менше ніж 48 уніфікованих портів, кожен з яких може бути налаштований як 1/10 Gigabit Ethernet, FCoE або 8Gbps Fibre Channel із забезпеченням комутації на швидкості інтерфейсу, не менше 16 з яких активовано»

1.2 Вимагається: : «Відмовостійкість наявність не менш ніж 4 вентилятори (2+2);»

Ця вимога є посиланням на конструктивні особливості конкретного виробника обладнання.

Вимагаємо: Внести зміни: «наявність не менш ніж 2 вентиляторних блоки (1+1)»

1.3 Вимагається: : «Розмір таблиць - не менше ніж 1024 VLANs and virtual SANs (VSANs).»

В частині virtual SANs (VSANs) є посилання на конкретного виробника, тому:

Вимагаємо: «внести зміни: Розмір таблиць - не менше ніж 1024 VLANs»

2. Вимоги до «Комутатори Fiber Channel SAN - 2 од»

2.1 Вимагається: Функціонал VSAN; IVR; PortChannel with multipath load balancing; Flow-based and zone-based QoS.

Функціонал, що вимагається, є посиланням на технологію конкретного виробника, тому:

Вимагаємо внести зміни: «Функціонал підтримка розділення фізичного комутатора не декілька віртуальних інстанцій; Підтримка агрегації портів та балансування навантаження; Вбудовані можливості QoS.»

3. Вимоги до «Система управління конвергентною інфраструктурою з ліцензією - 1 од»

3.1 Вимагається:

«відмовостійка система керування у вигляді програмного забезпечення налагодження серверів, їх параметрів мереж LAN/SAN, що є єдиним інтерфейсом керування серверним комплексом; програмне забезпечення системи керування має бути вбудоване у комутатор агрегації LAN/SAN, що вимагається у п.3 поточної таблиці, або інстальоване на окремому серверному обладнанні, з врахуванням всіх необхідних для роботи ліцензій включаючи операційну систему; можливість забезпечення керування та моніторингу всього серверного та мережевого обладнання, що вимагається у п.2 та п.3 поточної таблиці. Обов’язкова наявність конфігураційних профілів що мають: шаблони налагодження серверів; кількість і тип адаптерів введення-виведення, відповідні MAC, WWN адреси (в разі шаблону - посилання на пули MAC і WWN адрес), параметри QoS, VLAN, конфігурацію адаптерів; інформацію про необхідні версії прошивок сервера і основних компонентів (BIOS, адаптер введення-виведення, контролер віддаленого управління); налаштування BIOS; порядок і параметри завантаження операційних систем, адреси зовнішніх контролерів для завантаження з мережі зберігання даних.»

Данна вимога є посиланням на архітектуру конкретного виробника, тому:

Вимагаємо внести зміни:

«відмовостійка система керування у вигляді програмного забезпечення налагодження серверів, їх параметрів мереж LAN/SAN, що є єдиним інтерфейсом керування серверним комплексом; програмне забезпечення системи керування має бути вбудоване у комутатор агрегації LAN/SAN, що вимагається у п.3 поточної таблиці, або інстальоване у блейд-шассі або на окремому серверному обладнанні, з врахуванням всіх необхідних для роботи ліцензій включаючи операційну систему; можливість забезпечення керування та моніторингу всього серверного, що вимагається у п.2 поточної таблиці. Обов’язкова наявність конфігураційних профілів що мають: шаблони налагодження серверів; кількість і тип адаптерів введення-виведення, відповідні MAC, WWN адреси (в разі шаблону - посилання на пули MAC і WWN адрес), параметри QoS, VLAN, конфігурацію адаптерів; інформацію про необхідні версії прошивок сервера і основних компонентів (BIOS, адаптер введення-виведення, контролер віддаленого управління); налаштування BIOS; порядок і параметри завантаження операційних систем, адреси зовнішніх контролерів для завантаження з мережі зберігання даних.»
Зауважимо, що викладення тендерних вимог таким чином, що їм задовольняє продукція виробництва лише одного виробника зазвичай має на меті усунення конкуренції, що є порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».

Загальна практика розгляду скарг у сфері публічних закупівель органом оскарження полягає у прийнятті рішень на користь скаржника в разі, якщо замовник не зміг довести, що тендерним вимогам задовольняє продукція більш ніж одного виробника. Див. наприклад нещодавне рішення органу оскарження щодо скарги по закупівлі № UA-2017-07-14-000279-a, та будь-які інші.

З огляду на це, з метою економії часу та коштів учасників просимо шановного Замовника задовольнити вимоги, наведені вище, або навести два альтернативних рішення від двох різних виробників, які, на думку Замовника, задовольняють тендерним вимогам.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

06.10.2017 15:19
1. Вимоги до «Комутатор агрегації LAN/SAN - 2 од»
1.1. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що за результатами розгляду даної вимоги будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.
1.2. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що за результатами розгляду даної вимоги будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.
1.3. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що дана вимога визначає необхідність у розмірі таблиці не менше ніж 1024 VLANs та підтримку функціоналу VSAN. Існує не менш ніж два світових виробника з обладнанням у лінійці, що задовольняє даній вимозі, а саме:
HPE FlexFabric 5900CP;
Cisco UCS 6248UP.
Функціонал VSAN є необхідним, оскільки дозволяє підвищити безпеку додатків, масштабованість та доступність.
2. Вимоги до «Комутатори Fiber Channel SAN - 2 од»
2.1. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне. Існує не менш ніж два світових виробника з обладнанням у лінійці, що задовольняє вимогам, а саме:
HP SN6010C;
CISCO MDS9148S.
3. Вимоги до «Система управління конвергентною інфраструктурою з ліцензією - 1 од»
3.1. Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє наступне. Існує не менш ніж два світових виробника з обладнанням, що задовольняє даній вимозі, а саме:
CISCO UCS Manager;
HPE OneView.

Номер вимоги: UA-2017-09-15-002748-c.b2

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ГЛОБАЛ ІНТЕГРЕЙШН ГРУП", Код ЄДРПОУ:39189678
Дата подання: 06.10.2017 02:02
Шановний Замовник! Для реалізаціїї серверів баз даних в рамках апаратного комплексу, що є предметом закупівлі, обрана платформа RISC SMP архітектури, на що однозначно вказує частота 4ГГц восьмипроцесорних серверів. Сучасними представниками такої архітектури на світовому ринку, а також на Україні є виключно IBM із системами Power 795, Oracle із SPARC M8 та Fujitsu із M10-4. Навіть поверхневий аналіз публічно доступної інформації щодо цих систем переконує, що за сукупністю вимог лише виріб IBM задовольняє всім спеціфікаціям, вказаних для серверного обладнання.
Зокрема,

1. Вимога:”Оптичний привід DVD-RAM”
IBM Power 795: присутній
Oracle SPARC M8: зовнішній
Fujitsu із M10-4: зовнішній
Для забезпечення вільної конкуренції виробів різних виробників та усунення дискримінації вимагаємо змінити на ”Оптичний привід DVD-RAM, підключений локально або зовнішній”

2. Вимога:”Запропоноване серверне обладнання повинно мати можливість збільшення до 16 ТБ оперативної пам'яті на сервер”
IBM Power 795: 16 ТБ
Oracle SPARC M8: 8 TB
Fujitsu із M10-4: 4 ТБ
Для забезпечення вільної конкуренції виробів різних виробників та усунення дискримінації вимагаємо змінити на ”Запропоноване серверне обладнання повинно мати можливість збільшення до 8 ТБ оперативної пам'яті на сервер”

3. Вимога:”Запропоноване серверне обладнання повинно мати можливість встановлення не менше ніж 24 слотів для дисків 2,5” на сервер”
IBM Power 795: 24
Oracle SPARC M8-4: 8
Oracle SPARC M8-8: вбудовані диски не передбачені конструкцією
Fujitsu із M10-4: 8
Для забезпечення вільної конкуренції виробів різних виробників та усунення дискримінації вимагаємо змінити на ”Запропоноване серверне обладнання повинно мати не менше ніж 8 слотів для дисків 2,5” на сервер або можливість підключення зовнішнього дискового конструктиву”

Всі матеріали для маркетингового дослідження доступні в офіційних джерелах та будуть надані органу оскарження.

Вимагаємо усунути в тендерній документації вказані порушення частини 4 Статті 22 Закону та забезпечити вільну конкуренцію технологічних рішень. Слід відзначити, що цілком передбачувана відповідь Замовника про необхідність придбання обладнання саме із такими характеристиками не усуває порушення Закону і таким чином унеможливлює закупівлю з вини Замовника. Для аргументованого Замовником уникнення несумісності або подолання проблем технічного характеру придбанням безальтернативних рішень існує інший формат ніж ці відкриті торги. Усунути наведені порушення можна лише внесенням відповідних змін в формат проведення тендеру та технічні вимоги документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

09.10.2017 14:33
Державна казначейська служба України стосовно Вашого питання повідомляє, що за результатами розгляду даної вимоги будуть внесені відповідні зміни в тендерну документацію.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2017-09-15-002748-c.c3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ЄВРОТЕЛЕКОМ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ, Код ЄДРПОУ:34837389
Пошук по цьому автору
Дата подання: 09.10.2017 10:17

Скарга на встановлення дискримінаційних вимог до учасників, що порушує вимоги ст. 5 Закону України «Про публічні зкупівлі»

Замовник в Тендерній документації встановив завідомо дискримінаційні вимоги до потенційних учасників, які дають перевагу лише окремим суб’єктам господарської діяльності, а інших позбавляють можливості прийняти участь в електроній системі закупівель.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 12.10.2017 20:10

Кількість скарг: UA-2017-09-15-002748-c.b4

Статус:
Розглянута

Скаржник: ЄВРОТЕЛЕКОМ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ, Код ЄДРПОУ:34837389
Пошук по цьому автору
Дата подання: 13.10.2017 18:15

Скарга на встановлення дискримінаційних вимог до учасників, що порушує вимоги ст. 5 Закону України «Про публічні зкупівлі»

Замовник в Тендерній документації встановив завідомо дискримінаційні вимоги до потенційних учасників, які дають перевагу лише окремим суб’єктам господарської діяльності, а інших позбавляють можливості прийняти участь в електроній системі закупівель.
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 19.10.2017 23:14
Дата рішення: 02.11.2017 22:14

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання