Ендопротези, 3 лоти

  • Ідентифікатор тендеру UA-2017-10-24-000709-b
  • 33140000-3 - Медичні матеріали
  • Завершена
Найменування замовника:
Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Беденок Лілія Василівна, +380442840879 , doztender@ukr.net
Адреса замовника
Україна, місто, 01001, м. Київ, вулиця Прорізна, 19
Дата укладення договору
18.12.17
Очікувана вартість
2 624 100 UAH з ПДВ
Сума договору
2 511 170 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 18.12.17
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 03.11.2017 14:34

Оскарження умов:

до 09.11.2017 00:00

Подання пропозицій:

13.11.2017 14:34

Очікувана вартість
2 624 100 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
78 600 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
3 лоти

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2017-10-24-000709-b.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ФОП Чорний Дмитро Дмитрович, Код ЄДРПОУ:2526705210
Дата подання: 03.11.2017 10:06
Замовник зазначає вимогу - Належність відповідних імплантів виробництва міжнародних компаній до одного з Міжнародних Реєстрів з урахуванням позитивного досвіду імплантацій, коли не менше ніж 90% від встановлених ендопротезів не повинні потребувати повторного ревізійного втручання протягом 10 років, що має бути підтверджено зазначенням відповідного Реєстру та посилання на нього. Документ повинен бути завірений безпосередньо виробником продукції, або офіційним представництвом компанії-виробника в Україні.
Належність відповідних імплантів до показників "ISI" (Інститут Наукової Інформації) або "SCI" (Індекс Цитування Наукових Видань) або "IF" (Імпакт Фактор), що дає можливість оцінити належність відповідних імплантів при згадуванні у міжнародних наукових виданнях з посиланням на проведення у медичному аспекті науково доказових досліджень. Необхідно зазначити видання та посилання та надати копії зазначених документів, які мають бути завірені безпосередньо виробником продукції або офіційним представництвом компанії-виробника в Україні.
Згідно науково-доказових досліджень та відомостей МОЗ України на території України в сфері травматології та ортопедії не має жодного офіційно впровадженого ні Міжнародного ні національного реєстру, внесені відомості до якого зобов’язують медиків вважати як такі, що можуть вказати на позитивний чи негативний досвід імплантації імплантів (Ендопротезів). Замовник зазначає вимогу, яка не передбачена жодним чинним нормативно-правовим актом діючим на території України.
В Україні немає жодної законодавчої підстави, яка б зобов’язувала безпосереднього виробника чи його представника, який реалізує продукцію на теренах України вносити відомості до Міжнародних реєстрів та міжнародних наукових видань.
Отже виходячи з вище викладеного та згідно з Закон України «Про публічні закупівлі», який передбачає, що документація має містити інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Чинним законодавством України не передбачено вище зазначених вимог до продукції закупівлі, належність її до міжнародних реєстрів та ін., тож їх включення до документації можна вважати незаконними та визнати такими, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Задля розширення конкуренції та проведення прозорої закупівлі Звертаємось до Замовника з проханням внести зміни до тендерної документації, а саме:
Виключити з «Медико-технічних вимог» вимоги:
-Належність відповідних імплантів виробництва міжнародних компаній до одного з Міжнародних Реєстрів з урахуванням позитивного досвіду імплантацій, коли не менше ніж 90% від встановлених ендопротезів не повинні потребувати повторного ревізійного втручання протягом 10 років, що має бути підтверджено зазначенням відповідного Реєстру та посилання на нього. Документ повинен бути завірений безпосередньо виробником продукції, або офіційним представництвом компанії-виробника в Україні.
- Належність відповідних імплантів до показників "ISI" (Інститут Наукової Інформації) або "SCI" (Індекс Цитування Наукових Видань) або "IF" (Імпакт Фактор), що дає можливість оцінити належність відповідних імплантів при згадуванні у міжнародних наукових виданнях з посиланням на проведення у медичному аспекті науково доказових досліджень. Необхідно зазначити видання та посилання та надати копії зазначених документів, які мають бути завірені безпосередньо виробником продукції або офіційним представництвом компанії-виробника в Україні.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

08.11.2017 14:30
Технічні вимоги до закупівлі ендопротезів залишено без змін.
Повідомляємо, що згідно з офіційною інформацією основним завданням реєстрів є збереження і моніторинг якості штучних суглобів. Для більшої достовірності і об’єктивності інформації, до Міжнародних реєстрів дані подають хірурги, а не компанії виробники ендопротезів. Ця інформація збирається з офіційних даних лікарень та клінік, які проводять оперативні втручання такого типу. Відповідно, метою реєстрів є опис епідеміології суглоба і визначення факторів, пов'язаних з підвищеним ризиком ревізійних втручань.
Незважаючи на те, що зазначені реєстри визначаються місцезнаходженням в певній країні, інформація, що міститься в них не обмежується територією цієї країни. Крім того, реєстри відстежують міжнародні публікації щодо надійності і якості ендопротезів різних виробників. Відсутність інформації щодо продукції певного виробника в цих реєстрах свідчить про початковий етап або експериментальний характер виробництва ендопротезів, що не може гарантувати якість та безпечність продукції, а також її подальше функціонування.
Ще раз звертаємо увагу, що інформація щодо продукції всіх міжнародно відомих виробників ендопротезів міститься в будь-якому з зазначених реєстрів.
Відносно вимог ТД щодо належності відповідних ендопротезів до показників "ISI' (Інститут Наукової Інформації), "SCI" (Індекс Цитування Наукових Видань) та "IF” (Імпакт Фактор), що дає можливість оцінити належність відповідних імплантів при згадуванні у міжнародних наукових виданнях з посиланням на проведення у медичному аспекті науково доказових досліджень, повідомляємо наступне.
Зазначені міжнародні інституції (ISI, SCI, IF) ведуть діяльність щодо оцінки ефективного виконання технологій, досліджень світового класу, а також розробки методів оцінки технологій і забезпечення доказів правильності концепції досліджень; переходу нових технологій з академічних кіл до промислового виробництва.
Діючи в якості нейтрального партнера в багатосторонніх інституційних дослідженнях, розміщують та відстежують наукові публікації стосовно будь-якої продукції.
Звертаємо увагу, що діяльність зазначених інституцій не обмежується і не може стосуватися виключно продукції (в тому числі, ендопротезів) виробництва Сполучених Штатів Америки.
На сьогодні база даних реєстру, що ведеться зазначеними науковими закладами налічує близько сотні міжнародних виробників ендопротезів, технології та виробництво яких відповідає міжнародним стандартам.
Як відомо, на теперішній час будь-яких національних стандартів (ДСТУ) щодо ендопротезів на законодавчому рівні не затверджено.
Нині сучасна ортопедія передбачає обов’язкове використання методів доказової медицини, наукових клінічних досліджень в оцінці (надійності, якості) нових технологій та ефективності їх тривалого застосування. На даний час основними джерелами такої інформації є міжнародні реєстри, наукові профільні видання та спеціальні інформаційні ресурси, які дають змогу оцінити належність відповідних імплантів при згадуванні у міжнародних наукових виданнях. Саме всі заявлені реєстри спираються на великий масив досвіду оперативних втручань, клінічних результатів, підтверджених в провідних країнах світу та містять таку необхідну для практичних лікарів інформацію як кількість імплантованих суглобів; назву госпіталя чи лікарні; тип та конструкцію, фірму-виробника; терміни функціонування та «виживаємості» ендопротезів кульшових та колінних суглобів, відсоток ревізійних втручань. Саме останні показники на сьогодні є основними критеріями ефективності імплантації ендопротезів в залежності від дизайну, матеріалу та інших характеристик компонентів ендопротезів різних фірм виробників.
Крім того, важливим критерієм відбору є наявність «історії» використання ендопротеза, починаючи з перших клінічних випробувань та закінчуючи останніми та ретроспективними науковими дослідженнями ефективності їх використання.
Оскільки предмети закупівлі є технічно складними, то опис функціональних характеристик скласти неможливо, а отже тендерна документація вимагає належності відповідних імплантів до Міжнародних Реєстрів, в якості підтвердження належних функціональних характеристик предмету закупівлі.
Враховуючи викладене, вимога щодо надання підтвердження належних функціональних характеристик через реєстрацію предмета закупівлі в Міжнародних Реєстрах є правомірною.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2017-10-24-000709-b.b2

Статус:
Розглянута

Скаржник: "Регіон ОПТ"Всеукраїнської Асоціації Інвалідів України "Союз Асоціацій Інвалідів України", Код ЄДРПОУ:34820464
Пошук по цьому автору
Дата подання: 08.11.2017 19:23

Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів

Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів 24.10.17 Департаментом охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - Замовник) оприлюднив Оголошення про заплановану закупівлю Код ДК 021-2015 (CPV) : 33140000-3 - Медичні матеріали. Ознайомившись з Тендерною документацією (надалі - Документація), ми виявили в ній вимоги, які не відповідають чинним стандартам і законодавству, розроблені Замовником задля штучного перешкоджання учасникам брати участь в торгах чим продукують обмеження конкуренції, а саме: 1. У Додатку 2 до документації міститься вимога – «Належність відповідних імплантів виробництва міжнародних компаній до одного з Міжнародних Реєстрів з урахуванням позитивного досвіду імплантацій, що має бути підтверджено зазначенням відповідного Реєстру та посилання на нього. Документ повинен бути завірений безпосередньо виробником продукції, або офіційним представництвом компанії-виробника в Україні»; - «Належність відповідних імплантів до показників "ISI" (Інститут Наукової Інформації) або "SCI" (Індекс Цитування Наукових Видань) або "IF" (Імпакт Фактор), що дає можливість оцінити належність відповідних імплантів при згадуванні у міжнародних наукових виданнях з посиланням на проведення у медичному аспекті науково доказових досліджень. Необхідно зазначити видання та посилання та надати копії зазначених документів, які мають бути завірені безпосередньо виробником продукції або офіційним представництвом компанії-виробника в Україні». Звертаємо Вашу увагу на те, що такі вимоги є незаконними та дискримінуючими з огляду на наступне: Згідно науково-доказових досліджень та відомостей МОЗ України на території України в сфері травматології та ортопедії не має жодного офіційно впровадженого ні Міжнародного ні національного реєстру який би стосувався постановки ендопротезів, внесення відомостей до якого зобов’язують медиків вважати як такі, що можуть вказати на позитивний чи негативний досвід імплантації імплантів (Ендопротезів). Замовник зазначає вимогу, яка не передбачена жодним чинним нормативно-правовим актом діючим на території України. Відповідно до Постанови Кабміну № 753 від 2 жовтня 2013 р. Технічного регламенту щодо медичних виробів - чітко зазначено, що - дія цього Технічного регламенту поширюється на медичні вироби та допоміжні засоби до них (далі - медичні вироби). Для цілей цього Технічного регламенту допоміжні засоби розглядаються як медичні вироби. Введення в обіг та/або в експлуатацію медичних виробів дозволяється тільки в разі, коли вони повністю відповідають вимогам цього Технічного регламенту, за умови належного постачання, встановлення, технічного обслуговування та застосування їх за призначенням. Вище зазначена постанова передбачає, що дозвіл на введення в обіг та/або експлуатацію медичного виробу на території України являється можливим лише після виїзду незалежних експертів (фахівців) зі спеціальних центрів сертифікації на потужності виробництва та згідно проведених відповідних експертиз, оцінок продукції - орган сертифікації видає дозвіл (сертифікат відповідності) на реалізацію та застосування медичного виробу в медичній практиці на території України. Згідно гармонізації національних стандартів до міжнародних норм до застосування допускаються ті медичні вироби, які пройшли належним чином сертифікацію відповідності та отримали сертифікат відповідності. Постанова Кабміну № 753, яка регулює всі етапи введення в обіг та всі етапи реалізації медичного виробу на території України, не передбачає вимог до медичних виробів таких як - наявність інформації про виробника у Міжнародних реєстрах та інформації в Міжнародних наукових виданнях. Згідно офіційних даних з електронних сайтів міжнародних реєстрів чітко висвітлено, що відповідна норма також не передбачена існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами, які б зобов’язували виробників (Ендопротезів) вводити дані про продукцію до вище зазначених реєстрів або міжнародних видань, внесення даних являється на добровільній основі лікаря та за згодою пацієнта, який після внесення його даних на протязі декількох років щодо нього будуть проводитись дослідження та додаткові обстеження. Тобто одними з основними завдань міжнародних реєстрів до прикладу міжнародного реєстру «National Joint Registry» (http://www.new.njrcentre.org.uk/njrcentre/Research/tabid/197/Default.aspx) являється: - Результати лікування, безпека та управління ризиками; - Економіка охорони здоров'я та економічна ефективність; - Освіта та навчання хірургів; - Інформація про пацієнта і спільне прийняття рішень; - Діагностика і прогноз захворювань; - Захворювання, профілактика та лікування; - Травматичність при заміні суглобів; Інформація в реєстрі призначається (www.njrcentre.org.uk. и www.njrreports.org.uk.) для розширення можливостей пацієнтів, надаючи їм точні дані про ортопедичну хірургію, що надається в Англії. Профіль хірурга і лікарні NJR дозволяє пацієнтам, їх друзям, родичам і опікунам переглядати дані про конкретних хірургів і проводити порівняння між лікарнями в своїй місцевості. Це призначено, щоб допомогти пацієнтам, прийняти рішення про їх операції в досвідчених фахівців та в кращих умовах лікарень. Ініціатива NHS England заохочує пацієнтів, які замінюють суглоб, шукати цю інформацію до операції, щоб вони могли обговорити її з хірургом і отримати повну картину своєї практики в контексті протезування. До прикладу національний об’єднаний реєстр Англії, Уельсу, Північної Ірландії та острова Мен «National Joint Registry» відмовляється від відповідальності (Витяг з офіційного сайту - додається): Національний об'єднаний реєстр (NJR) створює звіти з використанням зібраних даних, зіставлених і наданих третіми особами. В результаті цього NJR не несе відповідальності за точність, валюту, надійність і вірність будь-яких даних, які використовуються або згаданих в цьому звіті, а також за точність, валюту, надійність і вірність посилань або посилань на інші джерела інформації і відмова від відповідальності все гарантії щодо таких даних, посилань і посилань в максимальному ступені, дозволеної законодавством. NJR не несе ніякої відповідальності (включаючи, але не обмежуючись, відповідальність через недбалість) за будь-які збитки, збиток, витрати або витрати, понесені або виникли внаслідок будь-якої особи, що використовує або покладається на дані в цьому звіті, і викликано причинами будь-які помилки , упущення або спотворення в звіті чи іншим чином. Цей звіт не повинен сприйматися як рада. Треті сторони, що використовують або покладаються на дані в цьому звіті, роблять це на свій страх і ризик і будуть нести відповідальність за власну оцінку і повинні перевіряти всі відповідні подання, заяви та інформацію зі своїми професійними консультантами. Цей веб-сайт і матеріали, що відносяться до урядової інформації, продуктів і послуг (або до інформації, послуг і послуг третіх осіб), надаються «як є», без будь-якого подання або схвалення і без будь-яких гарантій, неявних або інших, включаючи не обмежуючись якими мається на увазі гарантіями задовільної якості, придатності для певної мети, непорушення прав, сумісності, безпеки та точності. Витяг даних з реєстру говорить про те, що ніяким чином не можна вважати внесені дані до реєстру вірними, правильними, точними і так далі. Тож виходячи з вище викладеного тендерний комітет Замовника завідомо має намір користуватися даними, які першоджерело не вважає точними, перевіреними і так далі… Отже виходячи з вище викладеного та керуючись інформацією з офіційних міжнародних реєстрів - наявність інформації про ту чи іншу продукцію конкретного виробника у Міжнародних реєстрах та інформації в Міжнародних наукових виданнях не являється зобов’язуючою нормою для їх внесення. Таким чином, вимога щодо наявності інформації про ту чи іншу продукцію конкретного виробника у Міжнародних реєстрах та інформації в Міжнародних наукових виданнях є обмежуючою та дискримінаційною і порушує основні принципи закупівлі, визначені ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме: - недискримінація учасників; - запобігання корупційним діям і зловживанням; Метою ЗУ «Про публічні закупівлі», на основі якого і проводяться закупівлі, є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісності конкуренції. Вимога замовника суперечить нормам діючого Технічного регламенту щодо медичних виробів затвердженого постановою Кабміну № 753 від 2 жовтня 2013 р. який не передбачає вимог щодо внесення виробником продукції до відповідних реєстрів або міжнародних видань. Своїми діями Замовник свідомо обмежує потенційне коло учасників провокуючи до неправомірного обмеження конкуренції торгів порушуючи при цьому 42 статтю Конституції України. Наявність порушених прав Скаржника обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того Скаржник є реальним учасником так як має намір надати офіційно зареєстровану продукцію високої якості за реальну ринкову вартість, але через дискримінаційні вимоги Замовника до предмету закупівлі Підприємство «Регіон ОПТ» ВОІУ «СОІУ» не може прийняти участь у закупівлі . Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України: Просимо: 1.Прийняти скаргу до розгляду; 2.Зобовязати Замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства; 3.За неможливості усунути допущені порушення відмінити процедуру закупівлі; Додатки: - Квитанція про оплату № 4854/з15 від 07.11.17р. – 1-екземпляр на 1-сторінці; - Витяг з офіційного сайту «National Joint Registry»
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 13.11.2017 11:41
Дата рішення: 30.11.2017 21:18

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання