розрядники вилітові РВКУ-3,3 А 01 - 29 шт. (детальніше в додатку 6 ТД)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-02-06-000327-b
  • 34630000-2 - Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ "Українська залізниця"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Губаренко Вікторія , +380567931985 , v.gubarenko@dp.uz.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Дніпро, 49600, Дніпропетровська обл., пр. К.Маркса 108
Очікувана вартість
628 366.20 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 18.05.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 02.04.2018 19:00

Оскарження умов:

до 08.04.2018 00:00

Подання пропозицій:

12.04.2018 19:00

Початок аукціону:

13.04.2018 14:41

Очікувана вартість
628 366 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
18 850 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 500 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.56 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
розрядники вилітові РВКУ-3,3 А 01 - 29 шт. (детальніше в додатку 6 ТД)

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

29 шт
розрядники вилітові РВКУ-3,3 А 01 - 29 шт. (детальніше в додатку 6 ТД)
ДК 021:2015: 34630000-2 — Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-02-06-000327-b.a3

Статус:
Вирішена

Учасник: Товариство з обмеженою відповідальністю"Науково-промислова компанія"Енергія", Код ЄДРПОУ:36843221
Дата подання: 02.03.2018 09:01
ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО УСУНЕНЬ ПОРУШЕНЬ ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
02.03. 2018 року до Тендерної документації на закупівлю «Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху» (запасні частини до електровозів ДЕ-1 (розрядники вилітові РВКУ-3,3 А 01 або еквівалент) Код ДК 021-2015 – 34630000-2 (надалі - Тендерна документація) Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» Регіональна філія «Придніпровська залізниця» (надалі – Замовник) були внесені зміни до Додатку № 3 «Перелік документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі», в частині встановлення додаткових вимог до документів, які підтверджують відповідність продукції, а саме:
абзац третій частини першої пп. 2.2. Додатку № 3 був викладений в наступній редакції:
«- якщо продукція виготовляється за кресленнями надати копії креслень на продукцію, узгоджені в установленому порядку з ПАТ «Укрзалізниця» (в разі виготовлення продукції по складальному кресленню – надати креслення на деталі)»;
пункт 3 Додатку № 3 був викладений в наступній редакції:
«-Скановані копії (завіреної виробником) акту приймальної комісії за участі представників ПАТ «Укрзалізниці» про обстеження виробництва та її допуску до постачання для потреб залізничного транспорту України, оформленого відповідно до процедури поставки на виробництво згідно з ДСТУ ГОСТ 15.001:2009 або ГСТУ 32.0.08.001-97»;
пункт 4 Додатку № 3 був викладений в наступній редакції:
«-Скановані копії листа від Департаменту локомотивного господарства або філії ПАТ «Укрзалізниця» щодо погодження постачання продукції, що пропонується учасником, на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця».
На нашу думку, такі зміни до Тендерної документації порушують права учасників процедури закупівлі, штучно звужують коло таких учасників та є дискримінаційними по відношенню до них. Це підтверджується наступним:
Відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) публічні закупівлі здійснюються за наступними принципами:
- добросовісна конкуренція серед учасників;
- максимальна економія та ефективність;
- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
- недискримінація учасників.
Згідно частини третьої статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Частиною третьою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
У відповідності до роз’яснень Антимонопольного комітету України: дискримінаційні вимоги – це вимоги, які встановлені в документації конкурсних торгів, і які неможливо пояснити необхідністю замовника.
У вищевказаних змінах до Тендерної документації Замовником встановлено вимоги до документів, які полягають у необхідності попередньої співпраці учасників процедури із ПАТ «Укрзалізниця». Так пунктом 4 встановлено необхідність надання листа від ПАТ «Укрзалізниця» щодо погодження постачання продукції на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця». Пунктом 3 передбачено надання копії (завіреної виробником) акту приймальної комісії за участі представників ПАТ «Укрзалізниця» про обстеження виробництва. Абзацом третім частини першої підпункту 2.2. встановлена вимога щодо надання креслень на продукцію, узгоджених в установленому порядку з ПАТ «Укрзалізниця».
Тобто без наявності у минулому відносин із ПАТ «Укрзалізниця» (досвіду співпраці) учасник не зможе надати Замовнику вищенаведені документи, оскільки не матиме змоги їх отримати, що ставить його у дискримінаційне становище по відношенню до учасника, який мав відносини із ПАТ «Укрзалізниця».
Наявність або відсутність попередньої співпраці учасника із будь-яким підприємством, в тому числі із ПАТ «Укрзалізниця», само по собі не може мати жодного відношення до якості товарів/послуг, які будуть постачатись. Якість продукції підтверджується документами, передбаченими пунктом 1 Додатку № 3 до Тендерної документації та не може залежати від наявності попереднього досвіду співпраці із ПАТ «Укрзалізниця». А тому вимогу Замовника щодо надання документів, передбачених абзацом третім частини першої пп. 2.2., пунктом 3 та пунктом 4 Додатку № 3 неможливо пояснити необхідністю замовника у підтвердженні якості продукції або будь-якої іншої його потреби, а відтак ця вимога є дискримінаційною.
Що стосується посилання Замовника в пункті 3 Тендерної документації на необхідність наявності акту приймальної комісії за участі представників ПАТ «Укрзалізниця» про обстеження виробництва з посиланням на ГСТУ 32.0.08.001-97, то необхідно зазначити наступне: безпосередньо в самому стандарті ГСТУ 32.0.08.001-97 зазначено, що «вимоги цього стандарту є обов’язковими для підприємств, організацій і установ залізничного транспорту під час розроблення та поставлення на виробництво нової, удосконаленої, модернізованої чи модифікованої продукції (у випадку змін основних параметрів вихідної продукції) виробничо-технічного призначення за замовленнями Мінтрансу або (за його дорученнями): Державної адміністрації залізничного транспорту України – «Укрзалізниці», її Головних управлінь, управлінь залізниць тощо». Отже, якщо предметом закупівлі не є розробка/виробництво нової, удосконаленої, модернізованої чи модифікованої продукції, то вимоги Замовника щодо надання документів, передбачених цим стандартом, суперечать законодавству.
Вищенаведений висновок щодо дискримінаційного характеру вимоги Замовника підтверджується і практикою Антимонопольного комітету України щодо з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.
Так, Антимонопольним комітетом України в своєму рішенні № 764-р/пк-ск від 16.05.2013 року було визнано дискримінаційною умову тендерної документації щодо надання учасниками копій сертифікатів генетичних, технологічних та якісних характеристик на вугілля, що є предметом закупівлі, посвідчених мокрою печаткою безпосереднього виробника вугілля, оскільки можливість засвідчити сертифікат відбитком печатки безпосереднього виробника матиме лише той учасник, у якого існують відносини із таким виробником (наприклад, договір поставки, укладений між учасником та виробником). В той же час учасник, який не має прямого договору поставки із виробником, але придбає вугілля у посередників, не матиме можливість засвідчити сертифікати відбитком печатки виробника, що ставить його у нерівне (дискримінаційне) положення щодо учасника, який має договір поставки із виробником.
В іншому своєму рішенні № 217-р/пк-ск від 20.02.2014 року Антимонопольний комітет України визнав дискримінаційною умову тендерної документації щодо надання учасником торгів оригіналу гарантійного листа щодо надання безпосереднім виробником (його офіційним представником, дилером, дистриб’ютором, покупцем) певної марки вугілля, що є предметом закупівлі, гарантії стосовно відвантаження учаснику такого вугілля; у разі надання гарантійного листа не безпосереднім виробником даного вугілля, учасник зобов’язаний документально підтвердити походження товару в особи, що видала гарантійний лист (тобто отримати документ про походження знову ж таки у безпосереднього виробника). Отже, учасник, який не матиме відносини із виробником (договір поставки), не зможе отримати такий гарантійний лист від виробника, що ставить його у нерівне (дискримінаційне) положення щодо іншого учасника, який має певні договірні відносини із виробником.
Таким чином, все вищенаведене доводить, що вимога Замовника щодо надання документів, передбачених абзацом третім частини першої пп. 2.2., пунктом 3 та пунктом 4 Додатку № 3 до Тендерної документації (а фактично вимога щодо попередньої співпраці із ПАТ «Укрзалізниця») є дискримінаційної та ставить учасників процедури закупівлі у нерівне становище стосовно один одного.
Згідно статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз'ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
У відповідності до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 680 від 13 квітня 2016 року «Про затвердження примірної тендерної документації», пункту 2 розділу «Порядок унесення змін та надання роз’яснень до тендерної документації» Тендерної документації Замовник має право з власної ініціативи чи за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі»,

ПРОСИМО:
1) усунути порушення в Тендерній документації шляхом внесення до неї наступних змін:
- абзац третій частини першої пп. 2.2. Додатку № 3 до Тендерної документації викласти в наступній редакції:
«- якщо продукція виготовляється за кресленнями надати копії креслень на продукцію (в разі виготовлення продукції по складальному кресленню – надати креслення на деталі)»;
- пункт 3 Додатку № 3 до Тендерної документації виключити;
- пункт 4 Додатку № 3 до Тендерної документації виключити.
2) інформацію про усунення порушень та внесення змін до Тендерної документації оприлюднити в порядку, передбаченому статтею 10 Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

22.03.2018 14:16
Були внесені зміни у відповідних частинах тендерної документації.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-02-06-000327-b.a1

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-Виробнича Компанія "Квік-2006", Код ЄДРПОУ:38284929
Пошук по цьому автору
Дата подання: 16.02.2018 11:39

Скарга

Тендерною документацією встановлені наступні вимоги щодо підтвердження відповідності продукції, а саме: Підпункт 3 пункту 2.2. - Якщо продукція виготовляється за креслеником, надати копію креслень на продукцію, узгоджені в установленому порядку з ПАТ «Укрзалізниця» (в разі виготовлення продукції по складальному кресленню – надати креслення на деталі) завірену учасником торгів. Для продукції залізничного призначення кресленики повинні бути узгоджені з Укрзалізницею. Креслення є відомостями технічного характеру, які в розумінні ст. 505 Цивільного кодексу України складають комерційною таємницею підприємства. Відповідно до ст. 36 Господарського кодексу України, відомості, пов'язані з виробництвом, технологією, управлінням, фінансовою та іншою діяльністю суб'єкта господарювання, що не є державною таємницею, розголошення яких може завдати шкоди інтересам суб'єкта господарювання, можуть бути визнані його комерційною таємницею. Склад і обсяг відомостей, що становлять комерційну таємницю, спосіб їх захисту визначаються суб'єктом господарювання самостійно, відповідно до законодавства. У зв’язку з наведеним просимо розглянути можливість надання тільки складальний кресленик без надання креслень на деталі. Лист від Департаменту локомотивного господарства або філії ПАТ «Укрзалізниця» щодо погодження постачання продукції, що пропонується учасником, на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця» по суті підтверджує відомості щодо наявності належного виробництва, та підтверджує можливість постачання даної продукції для потреб залізничного транспорту. Погодження постачання продукції з ПАТ «Укрзалізниця» на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця», сертифікат відповідності УкрСЕПРО та інші вже є гарантією відповідності запропонованої продукції вимогам ПАТ «Укрзалізниця». З огляду на дану обставину просимо розглянути можливість виконання однієї з вимог тендерної документації. Тобто, або пункт 3 або пункт 4. Статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» закріплені принципи здійснення закупівель, серед яких є принципи добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності, а також принцип недискримінації учасників. Статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» розкривається зміст принципу недискримінації учасників, а саме: 1. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. 2. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. 3. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Виконання «дублюючих» вимог тендерної документації потребує затрати значних коштів, що суперечить принципу максимальної економії та ефективності, та робить процедуру закупівлі нерівною для учасників. Виходячи з викладеного, з метою економії коштів, підвищення рівня конкуренції, спрощення участі учасників в торгах, дотримання принципів здійснення закупівель, які встановлені статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо Вас, внести зміни до тендерної документації процедури закупівлі а саме: 1. Викласти підпункт 3 пункту 2.2. та пункт 3. Переліку документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі в наступній редакції: «Якщо продукція виготовляється за креслеником, надати копію креслень на продукцію, узгоджені в установленому порядку з ПАТ «Укрзалізниця» завірену учасником торгів. Для продукції залізничного призначення кресленики повинні бути узгоджені з Укрзалізницею»; 2. Викласти пункт 3 Переліку документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі в наступній редакції «Пункт 3. - Скановані копії (завіреної виробником) акту приймальної комісії за участі представників ПАТ «Укрзалізниця» про обстеження виробництва та її допуску до постачання для потреб залізничного транспорту України, оформленого відповідно до процедури поставки на виробництво згідно з ДСТУ ТОСТ 15.001:2009 або ГСТУ 32.0.08.001-97, або скановані копії листа від Департаменту локомотивного господарства або філії ПАТ «Укрзалізниця» щодо погодження постачання продукції, що пропонується учасником, на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця».»; 3. Пункт 4 Переліку документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі – виключити.
Розгорнути Згорнути

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

Причина: уточнення
Дата: 16.02.2018 13:27

Кількість скарг: UA-2018-02-06-000327-b.a2

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-Виробнича Компанія "Квік-2006", Код ЄДРПОУ:38284929
Пошук по цьому автору
Дата подання: 16.02.2018 13:29

до технічної частини

Тендерною документацією встановлені наступні вимоги щодо підтвердження відповідності продукції, а саме: Підпункт 3 пункту 2.2. - Якщо продукція виготовляється за креслеником, надати копію креслень на продукцію, узгоджені в установленому порядку з ПАТ «Укрзалізниця» (в разі виготовлення продукції по складальному кресленню – надати креслення на деталі) завірену учасником торгів. Для продукції залізничного призначення кресленики повинні бути узгоджені з Укрзалізницею. Креслення є відомостями технічного характеру, які в розумінні ст. 505 Цивільного кодексу України складають комерційною таємницею підприємства. Відповідно до ст. 36 Господарського кодексу України, відомості, пов'язані з виробництвом, технологією, управлінням, фінансовою та іншою діяльністю суб'єкта господарювання, що не є державною таємницею, розголошення яких може завдати шкоди інтересам суб'єкта господарювання, можуть бути визнані його комерційною таємницею. Склад і обсяг відомостей, що становлять комерційну таємницю, спосіб їх захисту визначаються суб'єктом господарювання самостійно, відповідно до законодавства. У зв’язку з наведеним просимо розглянути можливість надання тільки складальний кресленик без надання креслень на деталі. Лист від Департаменту локомотивного господарства або філії ПАТ «Укрзалізниця» щодо погодження постачання продукції, що пропонується учасником, на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця» по суті підтверджує відомості щодо наявності належного виробництва, та підтверджує можливість постачання даної продукції для потреб залізничного транспорту. Погодження постачання продукції з ПАТ «Укрзалізниця» на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця», сертифікат відповідності УкрСЕПРО та інші вже є гарантією відповідності запропонованої продукції вимогам ПАТ «Укрзалізниця». З огляду на дану обставину просимо розглянути можливість виконання однієї з вимог тендерної документації. Тобто, або пункт 3 або пункт 4. Статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» закріплені принципи здійснення закупівель, серед яких є принципи добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності, а також принцип недискримінації учасників. Статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» розкривається зміст принципу недискримінації учасників, а саме: 1. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. 2. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. 3. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Виконання «дублюючих» вимог тендерної документації потребує затрати значних коштів, що суперечить принципу максимальної економії та ефективності, та робить процедуру закупівлі нерівною для учасників. Виходячи з викладеного, з метою економії коштів, підвищення рівня конкуренції, спрощення участі учасників в торгах, дотримання принципів здійснення закупівель, які встановлені статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо Вас, внести зміни до тендерної документації процедури закупівлі а саме: 1. Викласти підпункт 3 пункту 2.2. та пункт 3. Переліку документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі в наступній редакції: «Якщо продукція виготовляється за креслеником, надати копію креслень на продукцію, узгоджені в установленому порядку з ПАТ «Укрзалізниця» завірену учасником торгів. Для продукції залізничного призначення кресленики повинні бути узгоджені з Укрзалізницею»; 2. Викласти пункт 3 Переліку документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі в наступній редакції «Пункт 3. - Скановані копії (завіреної виробником) акту приймальної комісії за участі представників ПАТ «Укрзалізниця» про обстеження виробництва та її допуску до постачання для потреб залізничного транспорту України, оформленого відповідно до процедури поставки на виробництво згідно з ДСТУ ТОСТ 15.001:2009 або ГСТУ 32.0.08.001-97, або скановані копії листа від Департаменту локомотивного господарства або філії ПАТ «Укрзалізниця» щодо погодження постачання продукції, що пропонується учасником, на підставі досвіду її використання на ПАТ «Укрзалізниця».»; 3. Пункт 4 Переліку документів для підтвердження умов в частині технічних та якісних характеристик предмета закупівлі – виключити.
Розгорнути Згорнути

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Апеляція

Апеляція

Аукціон

Початок:
13.04.2018 14:41
Завершення:
13.04.2018 15:02

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 13.04.2018 15:02

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "Торговий Дім Технолліон"
Пошук по цьому учаснику
628 140 UAH з ПДВ 628 140 UAH з ПДВ Документи
628 348.80 UAH з ПДВ 628 348.80 UAH з ПДВ Документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "Торговий Дім Технолліон"
#41339291
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 628 140 UAH з ПДВ 07.05.2018 17:04
ТОВ "НПЗ"
#37540226
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 628 348.80 UAH з ПДВ 07.05.2018 17:06

Документи

20.04.2018 16:03
sign.p7s
20.04.2018 19:03
edr_identification.yaml
20.04.2018 16:03
sign.p7s

Документи

07.05.2018 17:04
edr_identification.yaml
07.05.2018 17:06
НПЗ - відх.doc
07.05.2018 17:06
sign.p7s

Ризик-індикатор

Чисельні завантаження документів - 4

Тендери, у яких документація (вкладені файли) оновлювалась (доповнювалась) замовником більше трьох разів

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання