Послуги з розробки проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони р. Дніпро на території м. Дніпро Services by development of land surveying projects concerning organization and demarcation of the lands inventory of water resources and water preserving zone of the Dnieper river on the territory of the city of Dnipro

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-03-15-000750-a
  • 71250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Рева Тетяна Олексіївна, 380672746374 , reva.tanya@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Дніпро, 49000, Дніпропетровська область, проспект Дмитра Яворницького, 75
Дата укладення договору
22.05.18
Переможець
ТОВ ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС
Очікувана вартість
17 000 000 UAH з ПДВ
Сума договору
16 198 964 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 22.05.18
  • Відгуки 7
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Ні

Коментар до результатів аукціону.
Замовником у Тендерній документації було визначено, що
«
Враховуючи складний характер закупівлі та стислі строки надання послуг, встановлюються наступні критерії для отримання приведеної ціни пропозиції:
1) ціна – 70%;
2) строк виконання (зазначається у відсотковому відношенні до запланованого Замовником строку надання послуг, який вказаний у п. 4.4. Загальних положень даної тендерної документації та обчислений календарними днями):
30% - у строк, до 150 днів;
20% - у строк від 150 днів до 160 днів;
10% - у строк від 160 днів до 170 днів;
0% - у строк, більше 170 днів.
Якщо СТРОК НАДАННЯ ПОСЛУГ згідно наданого Учасником ГРАФІКА НАДАННЯ ПОСЛУГ перевищує строк, зазначений Учасником у критеріях оцінки, або строк, передбачений п. 4.4. Загальних положень даної тендерної документації, пропозиція Учасника ВІДХИЛЯЄТЬСЯ як така, що не відповідає умовам оголошення.
»

Звертаємо увагу Тендерного комітету, що обома учасниками (ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» та ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС») у складі тендерних пропозицій надані календарні плани надання послуг, які, у обох учасників, передбачають: надання послуг з травня по грудень (8 місяців), в тому числі, складання документації з землеустрою – 6 місяців, погодження та затвердження документації – 2 місяці.
Навіть, якщо вважати, що в строк надання послуг не входить строк погодження та затвердження документації, хоча тендерною документацією чітко передбачено протилежне (пп.9, п.4 Технічного завдання), все одно строк надання послуги перевищує 170 днів. В такому випадку обидва учасники при заповненні електронних форм під час подачі тендерних пропозицій повинні були за критерієм строк визначити 0%. Проте, як вбачається з результатів аукціону та інформації розміщеної на сайті Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-03-15-000147-a, учасники при заповненні електронних форм в критерії строк визначили 30%. Внаслідок таких дій системою до ціни застосовувався коефіцієнт 1,4285714286 і приведена ціна становила відповідно 44 226 017,17 та 51 417 129,83, що є порушенням з боку учасників.
У зв’язку з невідповідністю тендерних пропозицій учасників (ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» та ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС») умовам оголошення просимо відхилити пропозиції учасників (ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» та ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС») на підставі Тендерної документації («Якщо СТРОК НАДАННЯ ПОСЛУГ згідно наданого Учасником ГРАФІКА НАДАННЯ ПОСЛУГ перевищує строк, зазначений Учасником у критеріях оцінки, або строк, передбачений п. 4.4. Загальних положень даної тендерної документації, пропозиція Учасника ВІДХИЛЯЄТЬСЯ як така, що не відповідає умовам оголошення») та пп.4, п.1, статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» (Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації).

Умови закупівлі:

4. Щодо кваліфікації працівників ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС».
Тендерним комітетом зазначено, «Замовником закупівлі не встановлено кваліфікаційної вимоги наявності досвіду роботи працівників учасника саме на тих посадах, як вони займають на момент подання тендерної пропозиції.» При цьому в тендерній документації зазначено: для підтвердження наявності в учасника працівників ВІДПОВІДНОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ, ЯКІ МАЮТЬ НЕОБХІДНІ ЗНАННЯ ТА ДОСВІД, надається:
«Інформаційна довідка на фірмовому бланку, що містить інформацію про наявність в Учасника працівників, що будуть залучатись до надання послуг. Обов’язкова наявність в Учасника: сертифіковані інженери - землевпорядники не менше 2-х осіб, сертифікований інженер-геодезист – не менше 1-ї особи; - фахівці із геодезичною та/або землевпорядною освітою – не менше 20-ти осіб. Такі фахівці повинні бути зазначені у довідці – прізвище, ім’я, по-батькові. Для підтвердження трудових відносин із визначеними фахівцями учасник надає відповідні документи (накази про призначення, штатний розклад). Щодо кожного вказаного у довідці спеціаліста Учасник надає підтверджуючі документи його кваліфікації (трудові книжки та відповідні документи про освіту, форму №1-ДФ щодо працівників, прийнятих до 01.01.2018 р., повідомлення фіскальної служби про прийняття працівників на роботу, щодо працівників, прийнятих після 01.01.2018 р.).

Звертаємо увагу замовника, що стаття 16 Закону України надає право замовнику встановити кваліфікаційний критерій, в тому числі, наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. У тендерній документації Тендерним комітетом було використано дане право і визначений кваліфікаційний критеріїв, щодо наявності працівників:
сертифіковані інженери - землевпорядники не менше 2-х осіб;
сертифікований інженер-геодезист – не менше 1-ї особи;
фахівці із геодезичною та/або землевпорядною освітою – не менше 20-ти осіб.
Відповідна кваліфікація, необхідні знання та досвід, в даному випадку, мають відповідати запитуваним Замовником працівниками учасника. Якщо замовник вважає за необхідне наявність в учасника геодезиста з досвідом та знаннями, то не може Замовник враховувати юриста (досвідченого, кваліфікованого) відповідним кваліфікованим працівником, навіть якщо такого юриста взяли на посаду геодезиста. ДЕВ’ЯТЬ ПРАЦІВНИКІВ ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» не мають (не підтверджено трудовими книжками, як того вимагає Замовник у Тендерній документації) досвіду роботи геодезистами та/або землевпорядниками до працевлаштування у ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС». При цьому працевлаштовані такі особи за 1-2 тижні до кінцевого строку прийняття пропозицій. За цей час, до сьогоднішнього дня, такі працівники пропрацювали менше місяця і не можуть мати досвід.

Твердження «Наданими трудовими книжками, згідно умов тендерної документації, підтверджується кваліфікація працівника та досвід роботи. При цьому, звертаємо вашу увагу, що замовником не встановлено жодних обмежень та конкретизацій критерію щодо мінімального досвіду або досвіду на певній посаді тощо.» просимо переглянути.
Наданими трудовими книжками підтверджено кваліфікація та досвід (у окремих працівників) не в сфері надання послуг. Як Тендерний комітет може враховувати досвід роботи заправником на АЗС чи юристом для працівника на посаді геодезиста чи землевпорядника.
Критерії мінімального досвіду або досвіду на певній посаді Тендерним комітетом встановлено не було, але зверніть увагу на посади, які визначені в трудовим книжках, і їх не відповідність послугам, які закуповує Замовник. Щодо мінімального досвіду. Навіть, якщо він і не встановлений, все ж таки всім зрозуміло, що тиждень – це мало, в такому випадку досвід відсутній.


На підставі вище викладеного наполегливо просимо тендерний комітет повторно переглянути тендерні пропозиції учасників на відповідність вимогам Тендерної документації та усунити порушення!!!! У разі неможливості усунути порушення, просимо відмінити торги!

Умови закупівлі:

3. Щодо СРНС-апаратури
Як зазначено у відповіді тендерного комітету «згідно п.5 Положення, для реєстрації та обліку апаратури СРНС користувачу надано п'ятиденний термін після її отримання в користування, а також Держгеокадастру надано триденний термін на реєстрацію, постановлення на облік та видачу посвідчення.
З урахуванням отримання учасником відповідного обладнання за актом від 13.04.2018 р., кінцевий термін на отримання відповідного посвідчення спливає 21.04.2018 р., в той час як документація тендерної пропозиції подана учасником 19.04.2018, що визначає безпідставність вимог про надання реєстраційних посвідчень таким учасником у складі тендерної документації.»
Звертаємо увагу Тендерного комітету, що три робочі дні, при поданні на постановку на облік навіть 16.04.2018, закінчуються 19.04.2018. Отже ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» мав достатньо часу для постановки на облік обладнання. При цьому тендерний комітет мав можливість при кваліфікації пропозиції (23.04.2018) перевірити облік СРНС-апаратури. Більш того, станом на 02.05.2018 року, ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» відсутнє у реєстрі, отже за ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» не зареєстровано ЖОДНОЇ СРНС-апаратури. З цього можливо зробити лише один висновок, ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС», на сьогоднішній день, не має право використовувати СРНС-апаратуру відповідно до Постанови КМУ від 13.07.1998 № 1075 «Про Порядок використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок» для надання послуг, закупку яких проводить Тендерний комітет.

Умови закупівлі:

2. Щодо повноважень директора ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС».

Звертаємо увагу тендерного комітету на наступне.
Відомості з ЄДРПОУ, які надані ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» та видані Головним управління статистики у місті Києві, несуть виключно статистичну інформацію. Інформація про реєстраційні дії, повноваження директора, відкриті виконавчі провадження, процедури банкротства та інша важлива юридично значима інформація міститься у Витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, який надається на платній основі. Такий витяг учасником у складі тендерної пропозиції наданий не був і Замовником не запитувався. Тому з наданих учасником документів, через відсутність Витягу, досить складно (без додатковий витрат), встановити повноваження директора.

Ми отримали підтвердження, що дійсно, наданий учасником Статут, був зареєстрований.
АЛЕ, звертаємо увагу тендерного комітету, що пунктом 8.4. Статут ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» (затверджений Протоколом № 3 Загальних зборів учасників ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» 12.03.2018 року) визначено ВИКЛЮЧНУ КОМПЕТЕНЦІЮ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ учасників, пунктам г) та д) якої визначен:
г) затвердження правил процедури та інших внутрішніх документів Товариства, визначення його внутрішньої структури;
д) ЗАТВЕРДЖЕННЯ УГОД, НА СУМУ БІЛЬШЕ ОДНОГО МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ.

З наведених положень статуту випливає настуне:
- Відповідно до п.1. Розділу Загальні положення Антикорупційної програми, наданої ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС», Антикорупційна програма є комплексом правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності Юридичної особи. ОТЖЕ, такий внутрішній документ ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» відповідно до підпункту г) пункту 8.4. Статуту мав бути затверджений не Директором, а вищим органом Товариства – Загальними зборами учасників, до виключної компетенції якого, відноситься такі повноваження.
- Файл 6 «Проект договору», містить інформацію про те, що директор товариства згоден з умовами договору. АЛЕ, відповідно до підпункту д) пункту 8.4. Статуту, затвердження угод на суму більше ОДНОГО МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ, відноситься до виключної компетенції Загальних зборів учасників. Жодного протоколу зборів учасників ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» (щодо укладання договору на суму більше одного мільйона гривень; щодо затвердження проекту договору на розроблення технічної документації із землеустрою) не надано у складі тендерної пропозиції. Отже, надана тендерна пропозиція, може бути підписана директором з перевищенням наданих Статутом повноважень (при наявності відповідних протоколів, які не були завантажені разом з тендерною пропозицією). Але в будь-якому разі не може вважатися Тендерним комітетом такою, що відповідає вимогам тендерної документації, через непідтвердження повноважень директора.

Умови закупівлі:

Виражаємо подяку за відповідь на наше звернення від 24.04.2018 року, та повідомляємо наступне.
1. Щодо банківських гарантій.
У відповіді на звернення було зазначено
«Згідно вимог п.13 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», документи, оформлення яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, створюються в електронному або паперовому вигляді та подаються в тому вигляді, у якому вони були створені. Паперові копії документів, використання яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, засвідчуються в установленому законодавством України порядку. Згідно п.26 цього Положення, гарантія повинна містити підписи уповноважених осіб банку-гаранта.»
Та
«На виконання наведених норм та в порядку реалізації своїх прав замовником в тендерній документації встановлено вимогу надання банківської гарантії у письмовому вигляді. Отже АТ «ОТП Банк» видав гарантію учаснику ТОВ «Технодар-Днепр» саме в тому вигляді, який визначено тендерною документацією. Також на виконання вимог замовника надано додатково файл ЕЦП підписанта такої гарантії в форматі, що надає можливість перевірити її на сайті уповноваженого органу.»

Наголошуємо, що відповідно до вимог Замовника, які були уточненні у відповіді на Звернення від 24.04.2018, банківська гарантія мала бути на дана НЕ в електронній формі. Гарантія надана ТОВ «Технодар-Днепр», як і гарантія надана ТОВ "ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС", є БАНКІВСЬКИМИ ГАРНАТІЯМИ НАДАНИМИ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ. У банківській гарантії виданій ПАТ «ОТП Банк» про це прямо зазначено в тексті самої банківської гарантій (останній абз. Перед підписами, виділено жирним та курсивом). Щодо банківської гарантії ТОВ "ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС", то в тексті гарантії зазначено, що її справжність можна перевірити на сайті банку за посиланням pb.ua/garant ввівши перевірочний код I0413OD79A05J. За зазначеним посиланням на сайті ПриватБанку зазначено: «Якщо гарантія була оформлена на паперовому носії, Ви зможете завантажити відскановану копію цієї гарантії та порівняти її з наданим Вам оригіналом. Завантажена копія й оригінал повинні повністю збігатися. Якщо гарантія була оформлена в електронному вигляді, Ви можете завантажити оригінал цієї гарантії, що містить електронно-цифровий підпис банку.». У зв’язку з тим, що наявна можливість завантаження оригіналу банківської гарантії в електронному вигляді з накладеними ЕЦП, можна зробити однозначний висновок, що гарантія надана в електронному вигляді.

При цьому наголошуємо, що відповідно до пункту 13 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», документи, оформлення яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, створюються в ЕЛЕКТРОННОМУ або ПАПЕРОВОМУ вигляді та подаються В ТОМУ ВИГЛЯДІ, У ЯКОМУ ВОНИ БУЛИ СТВОРЕНІ. Отже, якщо гарантія була створена у паперовому вигляді, то вона і надана Замовнику має бути у паперовому вигляді, в противному випадку (відсутність оригіналу банківської гарантії у паперовій формі у замовника), банк на підставі зазначеного пункту Постанови Правління НБУ, має право відмовити у виплаті.
При цьому, згідно п.26 цього Положення, гарантія повинна містити підписи уповноважених осіб банку-гаранта.
ОТЖЕ,
- банківська гарантія ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» не відповідає вимогам замовника щодо надання банківської гарантії у паперовій формі, так як вона надана в електронній формі (у тексті зазначено, що вона видана в електронній формі);
- банківська гарантія ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» не відповідає вимогам банківської гарантії в електронній формі у зв’язку з відсутністю другого ЕЦП, наявність якого передбачена Рішенням № 40 Правління АТ «ОТП Банк» та п. 26 Постанови Правління НБУ № 639 («26. Гарантія повинна містити такі реквізити: … 15) підпис(и) уповноваженої(их) особи(іб) банку-гаранта.»)
- банківська гарантія ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» не відповідає вимогам замовника щодо надання банківської гарантії у паперовій формі, так як вона надана в електронній формі (у тексті зазначено, що вона видана в електронній формі).

Умови закупівлі:

Виражаємо подяку за відповідь на наше звернення від 24.04.2018 року, та повідомляємо наступне.
1. Щодо банківських гарантій.
У відповіді на звернення було зазначено
«Згідно вимог п.13 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», документи, оформлення яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, створюються в електронному або паперовому вигляді та подаються в тому вигляді, у якому вони були створені. Паперові копії документів, використання яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, засвідчуються в установленому законодавством України порядку. Згідно п.26 цього Положення, гарантія повинна містити підписи уповноважених осіб банку-гаранта.»
Та
«На виконання наведених норм та в порядку реалізації своїх прав замовником в тендерній документації встановлено вимогу надання банківської гарантії у письмовому вигляді. Отже АТ «ОТП Банк» видав гарантію учаснику ТОВ «Технодар-Днепр» саме в тому вигляді, який визначено тендерною документацією. Також на виконання вимог замовника надано додатково файл ЕЦП підписанта такої гарантії в форматі, що надає можливість перевірити її на сайті уповноваженого органу.»

Наголошуємо, що відповідно до вимог Замовника, які були уточненні у відповіді на Звернення від 24.04.2018, банківська гарантія мала бути на дана НЕ в електронній формі. Гарантія надана ТОВ «Технодар-Днепр», як і гарантія надана ТОВ "ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС", є БАНКІВСЬКИМИ ГАРНАТІЯМИ НАДАНИМИ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ. У банківській гарантії виданій ПАТ «ОТП Банк» про це прямо зазначено в тексті самої банківської гарантій (останній абз. Перед підписами, виділено жирним та курсивом). Щодо банківської гарантії ТОВ "ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС", то в тексті гарантії зазначено, що її справжність можна перевірити на сайті банку за посиланням pb.ua/garant ввівши перевірочний код I0413OD79A05J. За зазначеним посиланням на сайті ПриватБанку зазначено: «Якщо гарантія була оформлена на паперовому носії, Ви зможете завантажити відскановану копію цієї гарантії та порівняти її з наданим Вам оригіналом. Завантажена копія й оригінал повинні повністю збігатися. Якщо гарантія була оформлена в електронному вигляді, Ви можете завантажити оригінал цієї гарантії, що містить електронно-цифровий підпис банку.». У зв’язку з тим, що наявна можливість завантаження оригіналу банківської гарантії в електронному вигляді з накладеними ЕЦП, можна зробити однозначний висновок, що гарантія надана в електронному вигляді.

При цьому наголошуємо, що відповідно до пункту 13 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», документи, оформлення яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, створюються в ЕЛЕКТРОННОМУ або ПАПЕРОВОМУ вигляді та подаються В ТОМУ ВИГЛЯДІ, У ЯКОМУ ВОНИ БУЛИ СТВОРЕНІ. Отже, якщо гарантія була створена у паперовому вигляді, то вона і надана Замовнику має бути у паперовому вигляді, в противному випадку (відсутність оригіналу банківської гарантії у паперовій формі у замовника), банк на підставі зазначеного пункту Постанови Правління НБУ, має право відмовити у виплаті.
При цьому, згідно п.26 цього Положення, гарантія повинна містити підписи уповноважених осіб банку-гаранта.
ОТЖЕ,
- банківська гарантія ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» не відповідає вимогам замовника щодо надання банківської гарантії у паперовій формі, так як вона надана в електронній формі (у тексті зазначено, що вона видана в електронній формі);
- банківська гарантія ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» не відповідає вимогам банківської гарантії в електронній формі у зв’язку з відсутністю другого ЕЦП, наявність якого передбачена Рішенням № 40 Правління АТ «ОТП Банк» та п. 26 Постанови Правління НБУ № 639 («26. Гарантія повинна містити такі реквізити: … 15) підпис(и) уповноваженої(их) особи(іб) банку-гаранта.»)
- банківська гарантія ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВIС» не відповідає вимогам замовника щодо надання банківської гарантії у паперовій формі, так як вона надана в електронній формі (у тексті зазначено, що вона видана в електронній формі).

Умови закупівлі:

Звертаємо увагу тендерного комітету Департаменту по роботі з активами Дніпровської районної ради на наступне.
При проведенні кваліфікації тендерним комітетом допущено порушення Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:
І. Щодо кваліфікації тендерної пропозиції ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР»
1. Відповідно до умов тендерної документації Учасник у складі тендерної пропозиції зобов’язаний надати забезпечення тендерної пропозиції у вигляді банківської гарантії з можливістю перевірки електронного цифрового підпису, надалі – ЕЦП, уповноваженої посадової особи банку. Звертаємо увагу тендерного комітету, що учасником ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР» у складі тендерної пропозиції надана банківська гарантія підписана начальником відділу Морозовим Ю.В. При цьому у складі пропозиції файл «9Банківська гарантія» (ст. 375) учасником надано копія Рішення № 40 Правління АТ «ОТП Банк» (нова редакція від 10 травня 2016 року), яким визначено процедури надання повноважень права підпису договорів (правочинів) та/або інших документів від імені Публічного акціонерного товариства (ОТП-Банк) (надалі – Рішення). Пункт 3 Рішення зазначає, що підписання договорів та інших документів від імені банку здійснюється спільно будь-якими ДВОМА службовцями банку, яким надано право підпису будь-якої з категорій А, А1, Б, В та Г. На банківську гарантію накладено ЛИШЕ один підпис, а саме, Морозова Юрія Вікторовича. У наданій Учасником (ст 368) копії Довіреності від 03.03.2016 року, також зазначено (абз 3), що Уповноважена особа (Морозов Ю.В.) має право підпису спільно з однією з уповноважених осіб банку. Так як на електронну банківську гарантію накладено ЛИШЕ ОДИН ПІДПИС ЗАМІСТЬ ДВОХ, як це передбачено Довіреністю та Рішенням № 40, дана Банківська гарантія не забезпечує тендерну пропозицію.
На підставі вище викладеного (щодо ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР»): учасник не надав, згідно статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», визначену замовником банківську гарантію з накладеним ЕЦП.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником
Тендерний комітет, в порушення зазначеної імперативної норми Закону України «Про публічні закупівлі», допустив ТОВ «ТЕХНОДАР-ДНЕПР», до аукціону.
Просимо усунути зазначене порушення законодавства з питань публічних закупівель, а в разі неможливості, відмінити торги на підставі п.1. статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», який визначає, що Замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
ІІ. Щодо кваліфікації тендерної пропозиції ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС».
1. Зазначеним учасником у складі тендерної пропозиції, файл «Файл 3 УСТАВНІ_ДОКУМЕНТИ ПРО ПОВНОВАЖЕННЯ ДИРЕКТОРА» надано копію статуту без відмітки державного реєстратора про реєстрацію, при цьому учасником не надано ані копії опису документів, який містить відповідний код надання адміністративної послуги, ані довідку з таким кодом, отже, тендерний комітет не має можливості встановити повноваження директора на подання тендерної пропозиції та підписання договору за результатами проведення закупівлі.
2. Учасником у складі Тендерної пропозицій, файл «Файл 5 КВАЛІФІКАЦІЙНІ КРИТЕРІЇ ТА ВІДПОВІДНІСТЬ» надано довідку про наявність матеріально-технічної бази № 117 від 12.04.2018 року, якою визначено наявність в користування Електронного тахеометра (п.1. довідки) та 5-ти GPS-приймачів (п.3 Довідки), які знаходяться в користуванні учасника на підставі Договорів про оренду обладнання №№ 996 та 998. Звертаємо увагу Тендерного комітету на наступне:
Відповідно до реєстраційних посвідчень (свідоцтв) власника (користувача) апаратури супутникових радіонавігаційних систем (сторінки 43, 46, 49, 52, 55) всі надані учасником GPS-приймачі зареєстровані за ПрАТ «СИСТЕМ СОЛЮШНС». Відповідно до пункту 7 Порядку використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок (затверджений Постановою КМУ № 1075 від 13.07.1998) року «Виконання топографо-геодезичних робіт з використанням апаратури СРНС, обробка результатів вимірювань, отриманих за допомогою апаратури СРНС, здійснюється юридичними та фізичними особами, що мають необхідне технічне і технологічне забезпечення та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, відповідальний за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт, дотримання технічних вимог до них, норм та правил їх виконання, встановлених Мінагрополітики, за наявності Реєстраційного посвідчення (свідоцтва) установленого зразка.» Учасник (ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕЕРВІС») не поставив на облік (не зареєстрував) в Держгеокадастрі GPS-приймачі за собою, як за виконавцем топографо-геодезичних та інших робіт, як того вимагає Постанова КМУ № 1075, отже, ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕЕРВІС» не має права використовувати зазначене обладнання при здійсненні топографо-геодезичних та інших робіт. Більш того, у Реєстрі апаратури супутникових радіонавігаційних систем (доступ до якого є вільним, розміщений на сайті Держгеокадастру, який відповідно до Постанови КМУ № 1075 здійснює реєстрацію апаратури СРНС) відсутня інформація про наявність зареєстрованої за ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС» апаратури СРНС.
3. Електронний тахеометр (п.1. Довідки № 117 від 12.04.2018), який знаходиться в користування ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС» за договором з ПрАТ «СИСТЕМ СОЛЮШНС» належить ПрАТ «НВК «Курс», м. Київ, що підтверджується Свідоцтвом про повірку засобу вимірювальної техніки № 875 (ст 56-57 файл «Файл 5 КВАЛІФІКАЦІЙНІ КРИТЕРІЇ ТА ВІДПОВІДНІСТЬ»). Отже правові підстави використання зазначеного обладнання не можуть підтверджуватися лише договором №968 про оренду обладнання.
На підставі вище викладеного (щодо ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС»): учасник не підтвердив, згідно статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», визначені замовником кваліфікаційні вимоги, а саме, п’ять GPS-приймачів (надані учасником документи не на дають йому право, відповідно до діючого законодавства, використовувати GPS-приймачі при виконанні топографо-геодезичних та інших робіт), електронний тахеометр лише один, а не два (укладений договір оренди обладнання не з власником обладнання). Також учасником не підтверджені повноваження директора на подання тендерної пропозиції та підписання договору за результатами закупівлі.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо учасник не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі».
Тендерний комітет в порушення зазначеної імперативної норми Закону України «Про публічні закупівлі», допустив ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС», до аукціону.
Просимо усунути зазначене порушення законодавства з питань публічних закупівель, а в разі неможливості, відмінити торги на підставі п.1. статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», який визначає, що Замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Окремо звертаємо увагу Голови тендерного комітету Черкаської Т.М., Заступника голови тендерного комітету Маслюка В.С, Секретаря тендерного комітету Реви Т.О, членів тендерного комітету Федорової А.О, Вовка І.Д, Тепленко О.М, Шваб С.М., на наступне. Стаття 164-14 «Порушення законодавства про закупівлі» Кодексу України про адміністративні правопорушення.
«
Здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, -
тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
»

Замовник

Таким чином, наявність в учасника певного обладнанням підтверджується договором оренди і відповідним актом, а вже після виникнення матеріальних прав на обладнання реєстраційне посвідчення підтверджує право використовувати відповідне майно при наданні послуг безпосередньо.
Крім того, згідно п.5 Положення, для реєстрації та обліку апаратури СРНС користувачу надано п'ятиденний термін після її отримання в користування, а також Держгеокадастру надано триденний термін на реєстрацію, постановлення на облік та видачу посвідчення. З урахуванням отримання учасником відповідного обладнання за актом від 13.04.2018 р., кінцевий термін на отримання відповідного посвідчення спливає 21.04.2018 р., в той час як документація тендерної пропозиції подана учасником 20.04.2018, що визначає безпідставність вимог про надання реєстраційних посвідчень таким учасником у складі тендерної документації. Заявлення відповідної вимоги у складі тендерної документації також мало б дискримінаційний характер, адже потенційні учасники, які укладали договори безпосередньо перед кінцевим терміном подання тендерної пропозиції, були б позбавлені можливості приймати участь у закупівлі через неправомірне обмеження щодо реєстрації, строк якої ще не настав на момент подання пропозиції.
На підставі вищенаведеного при поданні у складі тендерної пропозиції учасником ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» документів щодо наявності матеріально-технічної бази не встановлено порушення вимог чинного законодавства та/або положень тендерної документації, у зв’язку з чим не встановлено підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс». За цих підстав рекомендація заявника «Громадський контроль» не підлягає задоволенню у зв’язку з її безпідставністю.

2.3. Заявником «Громадський контроль» за текстом відгуку зазначено про невідповідність тендерної пропозиції учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» кваліфікаційним критеріям матеріально технічної бази у зв’язку з тим, що один із електронних тахеометрів переданий учаснику за договором оренди обладнання, укладеним не з власником обладнання.
За результатом перевірки заявлених рекомендацій суб’єкта звернення «Громадський контроль» повідомляємо про їх невідповідність вимогам законодавства та положенням тендерної документації, зважаючи на наступне.
Згідно вимог п.1.1. розділу І Додатку 3 до тендерної документації, встановлено перелік документів щодо матеріально-технічної бази учасника, а саме:
Інформаційна довідка на фірмовому бланку, що містить інформацію про наявність в Учасника матеріально-технічної бази, необхідної для надання послуг відповідно до предмета закупівлі. Обов’язкова наявність у учасника обладнання, серед електронні тахеометри - не менше 2 одиниць.
На виконання вищенаведених вимог тендерної документації учасником надано файл «Файл 5 КВАЛІФІКАЦІЙНІ КРИТЕРІЇ ТА ВІДПОВІДНІСТЬ», у складі якого міститься відповідна довідка про наявність матеріально-технічної бази.
За власною ініціативою учасником подано також копію договору № 968 про оренду тахеометру, акту передання-приймання до такого договору. Відповідно до положень ст.773 ЦК України, наймач зобов'язаний користуватися річчю відповідно до її призначення та умов договору. Згідно ст.769 ЦК України, передання речі у найм не припиняє та не змінює прав на неї третіх осіб. При укладенні договору найму наймодавець зобов'язаний повідомити наймача про всі права третіх осіб на річ, що передається у найм. Якщо наймодавець не повідомив наймача про всі права третіх осіб на річ, що передається у найм, наймач має право вимагати зменшення розміру плати за користування річчю або розірвання договору та відшкодування збитків.
Таким чином, господарські правовідносини власника, наймодавця та наймача не є предметом кваліфікації учасника замовником, адже згідно наданих документів учасник прийняв в оренду відповідне обладнання і володіє ним правомірно, доки інше не буде встановлено законом, судом або домовленістю між учасником і орендодавцем. Замовником не встановлювалась вимога надати підтвердження документів на право власності або право розпорядження, тож і дискваліфікація відповідного учасника з підстав ненадання певного документу щодо права власності або користування, окрім тих, що заявлені в тендерній документації, є неправомірною.
На підставі вищенаведеного при поданні у складі тендерної пропозиції учасником ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» документів щодо наявності матеріально-технічної бази не встановлено порушення вимог чинного законодавства та/або положень тендерної документації, у зв’язку з чим не встановлено підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс». За цих підстав рекомендація заявника «Громадський контроль» не підлягає задоволенню у зв’язку з її безпідставністю.

3. Окремо звертаємо увагу анонімних заявників «Громадського контролю», що безпідставні вимоги-рекомендації за своїм змістом є провокацією на порушення замовником норм закону та спробою дискредитації органу місцевого самоврядування, підірвання довіри громади до органів влади, штучним затягуванням процедури закупівлі. Додатково звертаємо вашу увагу, що будь-які «цікаві факти» щодо будь-якого учасника не є підставою для дискваліфікації такого учасника, окрім випадків, передбачених положеннями ЗУ «Про публічні закупівлі». Крім того, нагадуємо вам, що згідно положень ст.94 Цивільного кодексу України, юридична особа, до яких відноситься і замовник за згаданою закупівлею, має право на недоторканність її ділової репутації та інші особисті немайнові права, які можуть їй належати. Особисті немайнові права юридичної особи захищаються відповідно до глави 3 цього Кодексу. Згідно ст.200 ЦК України, суб'єкт відносин у сфері інформації може вимагати усунення порушень його права та відшкодування майнової і моральної шкоди, завданої такими правопорушеннями. Відповідно до положень ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана юридичній особі неправомірними діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала. Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», під немайновою шкодою юридичної особи слід розуміти втрати немайнового характеру, що настали у зв'язку приниженням її ділової репутації, а також вчиненням дій, спрямованих на зниження престижу чи підрив довіри до її діяльності.

З найкращими побажаннями професійного успіху, тендерний комітет департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради

Замовник

2. Щодо кваліфікації тендерної пропозиції ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс».

2.1. Заявником «Громадський контроль» за текстом відгуку зазначено про невідповідність тендерної пропозиції учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» вимогам тендерної документації у зв’язку з наданням копії статуту без відмітки державного реєстратора про реєстрацію, опису документів з кодом надання адміністративної послуги, довідки з таким кодом, а також у зв’язку з неможливістю тендерним комітетом встановити повноваження директора.
За результатом перевірки заявлених рекомендацій суб’єкта звернення «Громадський контроль» повідомляємо про їх невідповідність вимогам законодавства та положенням тендерної документації, зважаючи на наступне.
Статут учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» затверджено 12.03.2018 р. протоколом загальних зборів учасників №3. Реєстрація юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 «Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи». Згідно положень зазначених нормативних актів, дія яких поширюється на дату реєстрації статуту учасника, реєстрація юридичної особи, а також реєстрація змін відомостей про юридичну особу, пов’язана з внесенням змін до установчого документа юридичної особи не передбачає проставлення будь-яких «відміток державного реєстратора про реєстрацію» на установчому документі юридичної особи.
Така вимога була частиною раніше діючого законодавства, а саме ст.25 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», згідно якої реєстратором видавався (надсилався) засновнику або уповноваженій ним особі один примірник оригіналу установчих документів з відміткою державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи та виписка з Єдиного державного реєстру. Однак ця застаріла норма втратила чинність багато років тому.
Чинним законодавством встановлено, що документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати вимогам, установленим Законом; зміни до установчого документа юридичної особи оформляються шляхом викладення його в новій редакції (п.2 розділу ІІ Наказу № 359/5).
Згідно вимог п.2.1.-2.2. розділу ІІІ Додатку 3 до тендерної документації, замовник визначив перелік установчих документів та зміст інформації, яку вони підтверджують, а саме:
«2. Документи, які підтверджують, що Учасник провадить господарську діяльність відповідно до положень його статуту:
2.1. Копія установчого документу (установчий акт, статут, засновницький договір, положення, або ін.) (за наявності) (для юридичних осіб).»
Замовником не встановлено в тендерній документації вимогу надання описів, довідок тощо про проведення реєстраційних дій, отже вимога таких документів від учасника є неправомірною. Законом України «Про публічні закупівлі» також не встановлено будь-яких імперативних норм щодо наявності у складі тендерної пропозиції довідок або описів з посиланнями на код надання адміністративної послуги, адже законом надано право замовника встановлювати певні додаткові вимоги на підтвердження певних даних, а не обов’язок.
Згідно ч.3 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Згідно ст.10 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Згідно відомостей про учасника у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, дані про керівника юридичної особи та види діяльності згідно установчих документів підтверджено, обмежень повноважень керівника не встановлено.
Повноваження директора підтверджуються також згідно наданої учасником у складі тендерної пропозиції копії наказу про призначення директора у складі файлу «Файл 3 УСТАВНІ_ДОКУМЕНТИ ПРО ПОВНОВАЖЕННЯ ДИРЕКТОРА».
На підставі вищенаведеного при поданні у складі тендерної пропозиції учасником ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» копії статуту та наказу про призначення директора на підтвердження діяльності учасника у відповідності з положеннями статуту не встановлено порушення вимог чинного законодавства та/або положень тендерної документації, у зв’язку з чим не встановлено підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс». За цих підстав рекомендація заявника «Громадський контроль» не підлягає задоволенню у зв’язку з її безпідставністю.

2.2. Заявником «Громадський контроль» за текстом відгуку зазначено про невідповідність тендерної пропозиції учасника ТОВ «Промтех Проект Енд Сервіс» кваліфікаційним критеріям матеріально технічної бази у зв’язку з тим, що надані учасником документи на п’ять GPS-приймачів не на дають йому право використовувати GPS-приймачі при виконанні топографо-геодезичних та інших робіт.
За результатом перевірки заявлених рекомендацій суб’єкта звернення «Громадський контроль» повідомляємо про їх невідповідність вимогам законодавства та положенням тендерної документації, зважаючи на наступне.
Згідно вимог ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі», замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, серед яких - наявність обладнання та матеріально-технічної бази. Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Згідно вимог п.1.1. розділу І Додатку 3 до тендерної документації, встановлено перелік документів щодо матеріально-технічної бази учасника, а саме:
Інформаційна довідка на фірмовому бланку, що містить інформацію про наявність в Учасника матеріально-технічної бази, необхідної для надання послуг відповідно до предмета закупівлі. Обов’язкова наявність у учасника обладнання, серед якого GPS приймачі - не менше 5 комплектів.
У довідці обов’язково вказується правовий режим користування вищезазначеним обладнанням (власність, користування).
На виконання вищенаведених вимог тендерної документації учасником надано файл «Файл 5 КВАЛІФІКАЦІЙНІ КРИТЕРІЇ ТА ВІДПОВІДНІСТЬ», у складі якого міститься відповідна довідка про наявність матеріально-технічної бази.
За власною ініціативою учасником подано також копії Реєстраційних посвідчень про реєстрацію GPS-приймачів, копія договору №966 про оренду GPS-приймачів, акту передання-приймання до такого договору, хоча надання документів на підтвердження права володіння, користування або розпорядження замовником і не вимагається у складі тендерної пропозиції. Отже, подання згідно вимог ЗУ «Про публічні закупівлі», подання документів за зазначеною закупівлею про купівлю або оренду майна не є обов’язком учасника.
Договірні відносини найму (оренди) майна врегульовані положеннями гл.58 Цивільного кодексу України та параграфом 5 гл.30 Господарського кодексу України. За умовами договору найму право користування передається орендарю (наймачу) з моменту приймання орендарем об’єкту оренди. Обидва кодифіковані нормативні акти не встановлюють будь-яких норм щодо нікчемності правочину оренди через відсутність реєстраційних дій щодо рухомого майна, визначеного зазначеними договорами. Отже, у замовника закупівлі немає підстав вважати учасника таким, що не має у користуванні відповідного обладнання, оскільки договори і акти є чинними на момент кваліфікації тендерних пропозицій учасників.
Крім того, відповідно до вимог п.1 Постанови КМУ від 13.07.1998 № 1075 «Про Порядок використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок», цей Порядок регламентує використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем (далі – СРНС) під час проведення топографо-геодезичних робіт. Згідно п.4 Порядку зазначається, що реєстрації та обліку підлягає апаратура СРНС, що використовується для виконання топографо-геодезичних робіт.

Замовник

Шановні анонімні заявники "Громадського контролю", щодо вашого звернення повідомляємо
1. Щодо кваліфікації тендерної пропозиції ТОВ «Технодар-Днепр».

Заявником «Громадський контроль» за текстом відгуку зазначено про невідповідність тендерної пропозиції учасника ТОВ «Технодар-Днепр» вимогам тендерної документації у зв’язку з підписанням банківської гарантії однією посадовою особою банку замість двох, у зв’язку з чим заявник відгуку вважає порушеними вимоги Закону України «Про публічні закупівлі».
За результатом перевірки заявлених рекомендацій суб’єкта звернення «Громадський контроль» повідомляємо про їх невідповідність вимогам законодавства та положенням тендерної документації, зважаючи на наступне.
За текстом звернення заявником свідомо спотворено оригінальний текст вимоги тендерної документації. Так, замовником закупівлі в п.2 «Забезпечення тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерній документації встановлено наступну вимогу:
«Банківська гарантія повинна бути надана у складі тендерної пропозиції як у формі сканованої версії з оригіналу паперового відображення змісту такої гарантії так і у вигляді файлу, збереженого у форматі, придатному для перевірки накладення електронного цифрового підпису уповноваженої посадової особи банку-гаранта на сайті банку, що видав відповідну гарантію або Центрального засвідчувального органу за посиланням –http://czo.gov.ua/verify.»
«До банківської гарантії додаються копії банківських документів: довіреність щодо особи уповноваженої на підпис гарантії, ліцензія (документи мають бути завірені печаткою банку та підписом уповноваженої особи банку), копія платіжного документу, що підтверджую перерахування коштів на тендерне забезпечення, завірена банком.»
Таким чином, замовником за змістом тендерної документації встановлено вимогу, по-перше, надати скановану копію з оригіналу гарантії, викладеної письмово на паперовому носії, а по-друге, -додати файл для перевірки ЕЦП уповноваженої посадової особи банку.
Учасником ТОВ «Технодар-Днепр» у складі тендерної пропозиції надано файл «9Банківська гарантія», згідно змісту якого надано скановані копії:
 банківської гарантії № IG/18265/001, підписаної двома уповноваженими посадовими особами банку директором з операційної діяльності Шевченко Н.В. і начальником відділу документарних операцій Морозовим Ю.В.;
 копії довіреності банку на ім’я Шевченко Н.В., завіреної банком;
 копії довіреності банку на ім’я Морозова Ю.В., завіреної банком;
 копії банківської ліцензії, завіреної банком;
 копії генеральної ліцензії, завіреної банком;
 копії платіжного доручення про перерахування суми гарантійного платежу, завіреної банком;
 копії рішення правління та наглядової ради банку про порядок підписання документів, завіреного банком.
Також учасником ТОВ «Технодар-Днепр» у складі тендерної пропозиції надано файл «IG-18265-001.pdf», за результатом перевірки якого встановлено його відповідність за змістом ЕЦП уповноваженої особи банку Морозова Ю.В., який є підписантом банківської гарантії.
Отже, учасником ТОВ «Технодар-Днепр» в повній відповідності з вимогами тендерної документації надано скановану версію банківської гарантії з оригіналу паперового відображення банківської гарантії, підписаної двома уповноваженими особами банку, а також файл ЕЦП особи, що підписала таку банківську гарантію.
Згідно вимог ст.21 ЗУ «Про публічні закупівлі», в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). Відповідно до вимог ст.25 цього закону, тендерна пропозиція повинна містити підтвердження надання учасником забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення процедури закупівлі. Відповідно до положень ст.30 цього закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо учасник не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником.
Згідно вимог п.13 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», документи, оформлення яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, створюються в електронному або паперовому вигляді та подаються в тому вигляді, у якому вони були створені. Паперові копії документів, використання яких передбачено вимогами цього Положення для здійснення операцій за гарантіями, засвідчуються в установленому законодавством України порядку. Згідно п.26 цього Положення, гарантія повинна містити підписи уповноважених осіб банку-гаранта.
Таким чином, законодавством України не встановлено жодних вимог щодо обов’язкової письмової форми гарантії виключно в електронному вигляді, яка вимагає надання ЕЦП всіх підписантів відповідного документу. І навпаки, згідно названих норм законодавством визначено право вільного вибору замовником того вигляду письмової форми банківської гарантії, який замовник вважає за необхідне для належного забезпечення пропозиції учасника.
Згідно положень ст.7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
На виконання наведених норм та в порядку реалізації своїх прав замовником в тендерній документації встановлено вимогу надання банківської гарантії у письмовому вигляді. Отже АТ «ОТП Банк» видав гарантію учаснику ТОВ «Технодар-Днепр» саме в тому вигляді, який визначено тендерною документацією. Також на виконання вимог замовника надано додатково файл ЕЦП підписанта такої гарантії в форматі, що надає можливість перевірити її на сайті уповноваженого органу.
Аналогічні положення закріплені Наказом ПАТ «ОТП Банк» від 15.09.2016 № 235 «Про порядок засвідчення ЕЦП банківських гарантій забезпечення пропозицій, що надаються АТ «ОТП Банк» в якості забезпечення тендерної пропозиції клієнтів АТ «ОТП Банк» (копія буде надамо при необхідності).
На підставі вищенаведеного при поданні у складі тендерної пропозиції учасником ТОВ «Технодар-Днепр» документації на підтвердження надання банківської гарантії не встановлено порушення вимог чинного законодавства та/або положень тендерної документації, у зв’язку з чим не встановлено підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Технодар-Днепр». За цих підстав рекомендація заявника «Громадський контроль» не підлягає задоволенню у зв’язку з її безпідставністю.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 10.04.2018 18:30

Оскарження умов:

до 16.04.2018 00:00

Подання пропозицій:

20.04.2018 18:30

Початок аукціону:

02.05.2018 14:41

Очікувана вартість
17 000 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
510 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
85 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 послуга
Послуги з розробки проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони р. Дніпро на території м. Дніпро
ДК 021:2015: 71250000-5 — Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-03-15-000750-a.c1

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮНЕКС КОНСАЛТІНГ", Код ЄДРПОУ:35212013
Пошук по цьому автору
Дата подання: 11.04.2018 21:13

Скарга про порушення законодавства

Докладніше у тексті скарги
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Документи подані скаржником

11.04.2018 21:13
List_MER_3433.pdf
11.04.2018 21:13
Скарга.PDF

Апеляція

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ Технодар-Днепр Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС Документи
Опубліковано
Документи
Київське державне підприємство геодезії, картографії, кадастрових та геоінформаційних систем "КИЇВГЕОІНФОРМАТИКА" Документи
Відхилено
Документи

Документи

20.04.2018 19:16
edr_identification.yaml
24.04.2018 10:19
Протокол_28.pdf
24.04.2018 10:47
sign.p7s

Публічні документи

20.04.2018 14:07
гарантія.rar
20.04.2018 14:08
sign.p7s
20.04.2018 14:07
2Реєстр.PDF
20.04.2018 14:07
8Довідки.PDF
20.04.2018 14:07
5Кошторис.pdf
20.04.2018 14:08
sign.p7s

Документи

20.04.2018 19:16
edr_identification.yaml
24.04.2018 10:19
Протокол_28.pdf
24.04.2018 10:48
sign.p7s

Документи

20.04.2018 19:16
edr_identification.yaml
24.04.2018 10:20
Протокол_28.pdf
24.04.2018 10:46
sign.p7s

Публічні документи

20.04.2018 17:40
Дипломи 17.04.18.pdf
20.04.2018 17:40
накази.PDF
20.04.2018 17:40
трудові кн 4.pdf
20.04.2018 17:40
трудові кн 5.pdf
20.04.2018 17:40
трудові кн 1.pdf
20.04.2018 17:40
трудові кн 3.pdf
20.04.2018 17:40
трудові кн 2.pdf
20.04.2018 17:43
sign.p7s
20.04.2018 17:39
форма 1-ДФ.PDF
20.04.2018 17:40
реестр.pdf
20.04.2018 17:40
Витаг ЄДРПОУ.PDF

Аукціон

Початок:
02.05.2018 14:41
Завершення:
02.05.2018 15:02

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 02.05.2018 15:02

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС
Пошук по цьому учаснику
16 283 964.07 UAH з ПДВ 16 198 964 UAH з ПДВ Документи
ТОВ Технодар-Днепр
Пошук по цьому учаснику
16 868 981.42 UAH з ПДВ 16 283 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

20.04.2018 14:08
sign.p7s
20.04.2018 14:08
sign.p7s
20.04.2018 14:07
гарантія.rar
20.04.2018 14:07
8Довідки.PDF
20.04.2018 14:07
5Кошторис.pdf
20.04.2018 14:07
2Реєстр.PDF

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС
#41425139
Пошук по цьому переможцю
Переможець 16 198 964 UAH з ПДВ 03.05.2018 15:37

Документи

02.05.2018 15:02
edr_identification.yaml
03.05.2018 15:30
Протокол_33.pdf
03.05.2018 15:34
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 03.05.2018 15:37

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС
Пошук по цьому переможцю
#41425139
16 198 964 UAH з ПДВ Документи

Документи

02.05.2018 15:02
edr_identification.yaml
03.05.2018 15:30
Протокол_33.pdf
03.05.2018 15:34
sign.p7s

Укладений договір


Номер 5/2
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Дог_5_2.pdf Укладений
16 198 964
22.05.2018 11:46
22.05.2018
sign.p7s Укладений
22.05.2018 11:47

Зміни до договору

Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 05.06.2018 12:27
Опис змін: Продовження строку дії договору
Номер договору: Додаткова угода №1
Контракт:
Зменшення обсягів закупівлі 22.12.2018 13:21
Опис змін: Зменшення обсягів закупівлі
Номер договору: Додаткова угода №2
Контракт:
Покращення якості предмета закупівлі 22.12.2018 13:24
Опис змін: Покращення якості предмета закупівлі
Номер договору: Додаткова угода 3
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2018
Сума оплати за договором: 15 727 149.51
UAH

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 6

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання