Лабораторні послуги (Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-03-21-001329-a
  • 71900000-7 - Лабораторні послуги
  • Завершена
Найменування замовника:
Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Стафійчук Валентина , 380679300223 , rivnebuh@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Рівне, 33025, Рівненська область, Малорівненська, 91
Дата укладення договору
8.05.18
Очікувана вартість
3 409 600 UAH з ПДВ
Сума договору
769 950.24 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 17.06.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 27.03.2018 00:00

Оскарження умов:

до 02.04.2018 00:00

Подання пропозицій:

06.04.2018 00:00

Очікувана вартість
3 409 600 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-03-21-001329-a.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", Код ЄДРПОУ:38503358
Дата подання: 27.04.2018 12:52
Відповідно до технічного завдання до лотів на проведення лабораторних послуг з досліджень (додаток 3 до Тендерної документації) для ЛОТу 23 були заплановані бактеріологічні та паразитологічні дослідження (графа 3 «вид досліджень/вимірювань»), однак дійсно у графі «дослідження/вимірювання за показниками» не зазначені показники для паразитологічних досліджень. При формуванні цінової пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» керуючись технічним завданням врахувала бактеріологічні та паразитологічні дослідження, які передбачені у гр.3 «Вид досліджень/вимірювань» технічного завдання. Варто зазначити, що тендерна документація не містила положень, які б визначали порядок розрахунку ціни чи зобов’язували б учасника розраховувати ціну саме за показниками, які зазначені у технічному завданні, при цьому не брати до уваги вид дослідження.
Зважаючи на вищезазначене, твердження, що цінова пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» включала дослідження, які не прописані в технічному завдані є помилковим. Більше того, до уточнених тендерних пропозицій ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» надавала супровідний лист у якому описала двозначність даної ситуації, вказала на невідповідність видів дослідження і показників дослідження, зазначених у технічному завданні Замовника, та пояснила, що у випадку визнання її переможцем ціна договору може і буде скоригована відповідно до заявленої потреби у сторону зменшення. Тобто, якщо припустити, що у технічному завданні зазначена хибна інформація і паразитологічні дослідження не замовлялись Замовником, і від цінової пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» відняти вартість паразитологічних досліджень 42142,90 грн, цінова пропозиція складатиме ще меншу суму 264644,36 грн. з ПДВ.
Крім того, не зрозуміло чому при розгляді тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації, тендерний комітет не аргументовано надавав перевагу показникам, а не виду дослідження, тобто керувався лише однією графою технічного завдання, при цьому нехтуючи іншими, всупереч тому, що вони є рівнозначними і розміщені поруч у одній таблиці (внесення змін в цій частині до Тендерної документації не було). З таких же міркувань, можна сказати, що у технічному завданні правильно визначені види досліджень, а хибними є показники. Просимо надати пояснення з даного приводу, а також надати інформацію про пропозицію переможця із зазначенням її переваги порівняно із пропозицією ДУ "Рівненський ОЛЦ МОЗ України".
Крім того, враховуючи, що тендерна пропозиція ДУ "Рівненський ОЛЦ МОЗ України" подана у відповідності до технічного завдання Замовника, вимагаємо скасувати рішення про відхилення пропозиції ДУ "Рівненський ОЛЦ МОЗ україни" з дослідження води питаної на бактеріологічні показники (ЛОТ 23).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

04.05.2018 15:28
Стосовно включення паразитологічних досліджень в тендерну пропозицію по лоту 23. Назва лоту звучить наступним чином: «Лабораторні послуги з дослідження води питної на бактеріологічні показники», тобто навіть в назві лоту про паразитологічні дослідження води мова не йде, а лише про бактеріологічні дослідження.
В графу «Вид досліджень/вимірювань» помилково вказано «Паразитологічні дослідження», що є технічною помилкою (опискою).
В графу «Дослідження/вимірювання за показниками» технічних завдань тендерної документації жодний вид з паразитологічних досліджень не включений, тому учасник, на нашу думку, не може самостійно визначати та включати, на які саме паразити досліджувати зразки. Крім того, учасник мав право «не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі». (Ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі»). Тобто при виникненні питання, чи включати даний вид досліджень та на які показники їх враховувати, Ви могли уточнити чи включати паразитологічні дослідження.
Отже, у двох графах Технічних завдань паразитологічні дослідження не зазначені, в одну графу їх назва вказана помилково. Крім того, графа «Вид досліджень/Вимірювань» - це узагальнене поняття, яке конкретизується графою «Дослідження/вимірювання за показниками».
Ваша аргументація стосовно подальшого коригування ціни та зменшення цінової пропозиції суперечить вимогам ч.5 ст.28 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме «Замовник та учасники не можуть ініціювати будь-які переговори з питань внесення змін до змісту або ціни поданої тендерної пропозиції».
Враховуючи вищезазначене, скасувати рішення про відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не маємо підстав.
Розгорнути Згорнути
скасувати рішення про відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не маємо підстав

Номер вимоги: UA-2018-03-21-001329-a.b6

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", Код ЄДРПОУ:38503358
Дата подання: 05.05.2018 16:38
Розглянувши матеріали про прийняття рішення щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» та визначення переможця процедури відкритих торгів щодо предмету закупівлі: лабораторні послуги (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)) ЛОТ 23 лабораторні послуги з дослідження води питної на бактеріологічні показники Державна установа «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виявила наступні порушення.
Щодо відхилення тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»:
Відповідно до технічного завдання до лотів на проведення лабораторних послуг з досліджень (додаток 3 до Тендерної документації) для лоту 23 були заплановані бактеріологічні та паразитологічні дослідження (графа 3 «вид досліджень/вимірювань»), однак дійсно у графі «дослідження/вимірювання за показниками» не зазначені показники для паразитологічних досліджень.
При формуванні цінової пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» керуючись технічним завданням врахувала бактеріологічні та паразитологічні дослідження, які передбачені у гр.3 «Вид досліджень/вимірювань» технічного завдання. Варто зазначити, що тендерна документація не містила положень, які б визначали порядок розрахунку ціни чи зобов’язували б учасника розраховувати ціну саме за показниками, які зазначені у технічному завданні, при цьому не брати до уваги вид дослідження.
Зважаючи на вищезазначене, твердження, що цінова пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» включала дослідження, які не прописані в технічному завдані є помилковим. Більше того, на запит Замовника, до уточнених тендерних пропозицій ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» надавала лист, у якому описала двозначність даної ситуації, вказала на невідповідність видів дослідження і показників дослідження, зазначених у технічному завданні Замовника, та пояснила, що у випадку визнання її переможцем ціна договору може і буде скоригована відповідно до заявленої потреби. Тобто, якщо припустити, що у технічному завданні зазначена хибна інформація і паразитологічні дослідження не замовлялись Замовником, і від цінової пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» відняти вартість паразитологічних досліджень 42142,90 грн, цінова пропозиція складатиме ще меншу суму 264644,36 грн. з ПДВ.
Крім того, не зрозуміло чому при розгляді тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації, Замовник надавав перевагу показникам, а не виду дослідження, тобто керувався лише однією графою технічного завдання, при цьому нехтуючи іншими, всупереч тому, що вони є рівнозначними і розміщені поруч у одній таблиці (внесення змін в цій частині до Тендерної документації не було). З таких же міркувань, можна сказати, що у технічному завданні правильно визначені види досліджень, а хибними є показники.
Крім того, прослідковується упереджене ставлення до одного учасника процедури, в той час коли явні порушення іншого учасника просто не помічаються.
Технічне завдання Замовника надто невизначене, що дозволяє Замовнику на власний розсуд вибрати підстави для відхилення протопозиції як такої, що не відповідає встановленим технічним вимогам. Статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що специфікації (технічні вимоги) повинні містити детальний опис предмета закупівлі та бути достатньо конкретними. Зокрема, замовником визначено перелік показників і кількість досліджень, хоча не деталізовано, чи визначена кількість є загальною чи кожний зазначений показник потрібно дослідити вказану кількість.
Щодо зауважень замовника, викладених у відповіді на вимогу, варто зазначити, що звернення до замовника за роз’ясненням щодо тендерної документації є правом, а не зобов’язанням Учасника, ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не повинна нести фінансові збитки за “описки” тендерного комітету Замовника.
Крім того, Замовник самостійно з власної ініціативи (в тому числі при виявленні описок) може вносити зміни до тендерної документації. Проте дані зміни внесені не були. Тобто, Замовник свідомо не конкретизував технічне завдання, щоб за необхідності вибрати підстави для відхилення протопозиції як такої, що не відповідає встановленим технічним вимогам. Статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що специфікації (технічні вимоги) повинні містити детальний опис предмета закупівлі та бути достатньо конкретними.
З огляду на зазначене вище, тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» відповідає вимогам тендерної документації, а рішення тендерного комітету спотворює результати торгів, є необгрунтованим та неправомірним.
Просимо зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення пропозиції Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо закупівлі лабораторних послуг (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)) з з дослідження води питної на бактеріологічні показники (ЛОТ 23).
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

10.05.2018 16:32
Ваша вимога UA-2018-03-21-001329-a.b6 від 05.05.2018 ідентична до вимоги UA-2018-03-21-001329-a.a2 від 27.04.2018. Наша відповідь Вам надана 04.05.2018 року.

Номер вимоги: UA-2018-03-21-001329-a.a2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", Код ЄДРПОУ:38503358
Дата подання: 27.04.2018 13:02
цінова пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на суму 707217,60 грн. містить порушення та не відповідає вимогам тендерної документації.
Зокрема, згідно з технічним завданням до лотів на проведення лабораторних послуг з досліджень (додаток 3 до Тендерної документації) ЛОТ 23 розписаний у таблиці, яка передбачає проведення дослідження за наступними показниками: Загальне мікробне число при т-рі 37*С - 24 год.; Загальні коліформи; E.coli; Ентерококи; Патогенні ентеробактерії.
Тендерна пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надана за наступними показниками: визначення кількості мікроорганізмів; визначення сальмонел; виявлення та підрахування коліформних бактерій, термотривких коліформних бактерій та передбачуваної кількості кишкової палички (E.coli); визначення ентерококів у воді. Тобто, перелік показників не відповідає вимогам технічого завдання.
Про порушення вимог технічного завдання свідчить і той факт, що у своїй ціновій пропозиції Рівненська регіональна державна лабораторія об’єднала два запрошених Замовником показники в один, відповідно відсутня ціна за кожний показник окремо, що також свідчить про порушення кількісних характеристик предмета закупівлі.
Крім того, у поданій пропозиції назва показника «визначення кількості бактерій» не відповідає назві замовленого показника «загальне мікробне число при температурі 37ºС- 24 год.», що свідчить про не відповідність назві показника згідно з ДСанПіНу та вимогам технічного завдання.
У технічному завданні замовником визначено проведення дослідження води питної за показником патогенні ентеробактерії без конкретизації, однак, Учасник - Рівненська регіональна державна лабораторія, у своїй тендерній пропозиції зазначила лише визначення сальмонел. В той час, як визначення шигел та патогенних сероварів ешеріхії, які також відносяться до патогенних ентеробактерій, не пропонується. Самостійну конкретизацію і зміну показника можна розцінювати як порушення технічних та якісних характеристик дослідження та вимог тендерної документації.
До того ж, запропоновані Рівненською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у тендерній пропозиції показники не відповідають замовленим дослідженням та вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, і як наслідок досліджувані проби води буде неможливо оцінити за показниками епідемічної безпеки питної води відповідно до санітарного законодавства.
Крім того, тендерна пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів не відповідає вимогам тендерної документації, яка затверджена Рішенням тендерного комітету від 29.03.2018 року, а саме:
- згідно з п. 1.1.5. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну тендерної пропозиції та завантаження файлів з інформацією у вигляді довідки в довільній формі, що містить погодження учасника щодо укладення договору про закупівлю за результатами даних відкритих торгів згідно істотних умов та проекту договору, що запропоновані замовником. Проект договору викладений у додатку 2 до Тендерної документації. Однак, у складі тендерної пропозиції Рівненська регіональна державна лабораторія надає лише специфікацію, яка є додатком до договору, проте сам проект договору, що запропонований Замовником, відсутній серед наданих документів;
- відповідно до п. 6 Вимог до випробувальних лабораторій по лоту 23, що містяться у технічному завданні, лабораторії повинні мати можливість проводити необхідні лабораторно-інструментальні дослідження по всій території Рівненської області (враховуючи можливість одночасного проведення лабораторно-інструментальних досліджень в різних місцях у межах Рівненської області). Дана вимога не підтверджена Рівненською регіональною державною лабораторією – довідка серед тендерних документів відсутня;
- відповідно до п. 2 Вимог до випробувальних лабораторій по лоту 23, що містяться у технічному завданні, лабораторії повинні проводити повірку засобів випробувальної техніки, атестацію випробувального обладнання – надати довідку в довільній формі щодо обладнання, яке буде використовуватися для проведення вимірювань, та про проходження повірки. У складі тендерної пропозиції Рівненська регіональна державна лабораторія надає довідку, яка містить інформацію щодо міжкалібрувального інтервалу, проте не зазначає дату проведення останньої повірки та калібрування, через що не можливо оцінити чи повірений (калібрований) прилад на даний час. Відтак, інформація щодо проходження повірки відсутня.
- Учасником процедури є Рівненська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Однак, відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №1260-к від 22,12.2016, призначено директора Рівненської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, Атестат про акредитацію та рішення про неприбутковість юридичної особи видані Рівненській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини. У складі тендерної пропозиції надано Положення про Рівненську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яке не пояснює зміну найменування. Пункт 2 наказу від 22.03.2018 №11-од «Про введення в дію положення» зазначає, що назву установи змінено. Однак, виписка з ЄДР, яка надана у складі тендерної пропозиції, не містить інформації щодо зміни назви, правонаступництва тощо. Рішення засновника (органу управління) щодо зміни назви відсутні. Крім того, відсутні документи щодо призначення (продовження виконання обо’язків, тощо) директора Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Відповідно до п.1.3. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів тендерної пропозиції. Всупереч даній вимозі, Рівненська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у складі тендерної пропозиції не надала документи, які б підтверджували повноваження Кутельмах А., як директора Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
- у складі тендерної пропозиції надано довідку № 183 файл під назвою «довідка про транспорт», яка містить інформацію щодо виконання аналогічних договорів. Дана довідка є чорно-білою копією, що суперечить п.1.5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, а саме: всі визначені цією документацією документи тендерної пропозиції завантажуються в електронну систему закупівель у вигляді скан-копій, виготовлених з оригіналів документів, складених безпосередньо учасником. Крім того, у складі тендерної пропозиції надано довідку № 183 файл під назвою «довідка 183», яка містить інформацію щодо виконання аналогічних договорів, але уже із іншим змістом із посиланнями на договори, тобто наявні дві різні довідки під одним реєстраційним номером у різних форматах.
Підсумовуючи, можна зробити висновок, що цінова пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зважаючи на численні невідповідності вимогам тендерної документації мала би бути відхилена. Відтак, рішення тендерного комітету прийняте з порушенням вимог законодавства про публічні закупівлі.
З огляду на вищезазначене, вимагаємо скасувати рішення про визнання Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів переможцем торгів щодо закупівлі лабораторних послуг (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)) з дослідження води питної на бактеріологічні показники (ЛОТ 23) та завершити процедуру у встановленому законом порядку.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

04.05.2018 12:44
Згідно з технічним завданням лот № 23 передбачає проведення досліджень за наступними показниками: загальне мікробне число при темпепратурі 370С – 24 год.; загальні коліформи; E.coli; ентерококи; патогенні ентеробактерії.
Тендерна пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечує виконання технічних вимог лоту № 23, хоча назви послуг в тендерній пропозиції сформульовані відповідно до вимог наказу Міністерства аграрної політики та продовольства 13.02.2013 № 96 (у редакції наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України 26.01.2016 № 18), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 березня 2013 р. за № 381/22913. Аналогічна ситуація складається і в питаннях забезпечення проведення досліджень та формуванні тарифів на них ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», які чітко визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 р. N 1351 « Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби», де теж формулювання назви послуги не ідентичне до технічного завдання.

На ваше зауваження, що серед документів, які надала Рівненська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, відсутній проект договору, звертаємо Вашу увагу, що пунктом 1.1.5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної документації» від учасника не вимагалось подавати проект договору, а вимагалось надати довільну довідку про погодження укладання договору згідно істотних умов та проекту договору.

Згідно Технічних завдань до лотів на проведення лабораторних послуг з досліджень (вимог до випробувальних лабораторій по лотах №11-16, 23-24) потрібно було надати довідку в довільній формі щодо обладнання, яке буде використовуватися для проведення вимірювань, та про проходження повірки. ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИПРОБУВАЛЬНИХ ТА КАЛІБРУВАЛЬНИХ ЛАБОРАТОРІЙ» визначає проведення обов’язкового калібрування обладнання, що тотожно поняттю повірки, яке існувало до введення в дію вищезазначеного державного стандарту. У файлі «Довідка №178» надано дані щодо проведення калібрування обладнання, чим дотримані технічні завдання.
Стосовно підтвердження повноважень директора Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Як видно з наказу №11-ОД від 22 березня 2018 року «Про введення положення» зазначена зміна назви установи прийнята органом, який прийняв рішення про її перейменування без процесу реорганізації, ліквідації, шляхом подачі змін до відомостей про юридичну особу, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Згідно п. 1.3. Інструкції з підготовки тендерної пропозиції «Повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів тендерної пропозиції». Іншим документом ми вважаємо Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 21.03.2018 року, де вказано прізвище, ім‘я та по батькові осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, та наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи або фізичної особи підприємця.

У складі тендерної пропозиції Рівненською регіональною Державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надано дві довідки, у яких викладена інформація про виконання аналогічних договорів (тобто суть довідок однакова), але завантажені до тендерної пропозиції по-різному. Одна під назвою файлу «Довідка про транспорт», тобто назва файлу не відповідає змісту самої довідки, дана довідка сканована в чорно-білому форматі. Друга під назвою файлу «Довідка №183» сканована у кольоровому форматі (хоча у наших вимогах ніде не зазначено, що скановані копії мають бути у «кольоровому форматі»). Тендерним комітетом взята до уваги довідка під назвою файлу «Довідка 183». У нашій тендерній документації - в Інструкції з підготовки тендерних пропозицій (п. 1.2) зазначено «У випадку допущення учасником зазначених нижче формальних (несуттєвих) помилок при оформленні тендерної пропозиції, остання не буде відхилена згідно Закону. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме - технічні помилки та описки. На приклад: орфографічні помилки та технічні описки в словах та словосполученнях, що зазначені в документах, які надані учасником; зазначення назви документу, необхідність у наданні якого передбачена цією документацією, у спосіб що відрізняється від вказаного в цій документації, та який підготований безпосередньо учасником, у разі якщо такий документ за своїм змістом відповідає вимогам цієї документації тощо.» Тому ми вважаємо, що довідка під назвою файлу «Довідка № 183», яку ми взяли до уваги, відповідає тендерній документації.

Підсумовуючи Ваші вимоги щодо усунення порушень, можемо погодитись лише з одним фактом – відсутністю підтвердження, що лабораторія не надала підтвердження, що вона має можливість проводити необхідні лабораторно-інструментальні дослідження по всій території Рівненської області (враховуючи можливість одночасного
проведення лабораторно-інструментальних досліджень в різних місцях у межах Рівненської області. (пункт 6 Технічних завдань до лотів на проведення лабораторних послуг з досліджень)
Тому ми анулюємо рішення про визнання переможцем Рівненську регіональну Державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів по лоту 23 «Лабораторні послуги з дослідження води питної на бактеріологічні показники».
Розгорнути Згорнути
Відповідь на вимогу по лоту № 23

Документи подані скаржником

27.04.2018 12:52
Вимога.pdf

Документи подані скаржником

05.05.2018 16:38
скарга (лот 23).pdf
05.05.2018 16:38
Вимога.pdf

Документи подані скаржником

27.04.2018 13:01
Вимога.pdf
27.04.2018 13:01
Довiдка _183.pdf

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-03-21-001329-a.c3

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", Код ЄДРПОУ:38503358
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.05.2018 16:21

На незаконні дії тендерного комітету

Розглянувши матеріали про прийняття рішення щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» та визначення переможця процедури відкритих торгів щодо предмету закупівлі: лабораторні послуги (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)) ЛОТ 2 – лабораторні послуги з дослідження харчових продуктів (продовольчої сировини) на хіміко-токсикологічні показники, Державна установа «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виявила наступні порушення. Щодо відхилення тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»: Тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» була відхилена із підстави “виявлення факту недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури”, а саме із посиланням на те, що ціна зазначена у тендерній пропозиції міститься у розділі Постанови КМУ, який не відповідає назві предмету закупівлі. Однак, вимогами тендерної документації не передбачалось надання тарифів та їх аргументації, також не зазначалось, що при оцінці тендерної пропозиції до уваги буде братись нормативний документ, який регулює тарифи, та порядок проведеного обрахунку ціни Учасника. Крім того, згідно з п. 2 розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації, замовник у будь-якому випадку не є відповідальним за зміст пропозиції учасника та за витрати учасника на підготовку пропозиції незалежно від результату торгів. Відповідальність за достовірність наданої інформації в своїй пропозиції несе учасник. Тарифи, якими користується ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», затверджені на загальнодержавному рівні постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 «Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби». При поданні тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не зазначала пункт постанови, на який вона посилалась, виставляючи цінову пропозицію, оскільки те не вимагалось. Запити стосовно підстав формування та порядку обрахунку тендерної пропозиції чи цінової політики до установи не надходили. Тендерний комітет самостійно відшукав у Постанові КМУ №1351 ідентичну ціну та зазначив її відповідність декільком розділам Постанови, прийшовши до хибного висновку про відповідність пункту та розділу постанови, якому нібито відповідає ціна за одиницю дослідження, яка зазначена у тендерній пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України». Відповідно до абзацу другого статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами Укарїни. Питання щодо тлумачення тарифів, якими користується ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», та надання оцінки, коментування, тлумачення нормативно-правового документу - 27 серпня 2003 року №1351, не відноситься до повноважень Замовника – Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. З урахуванням судової практики пленум Верховного Суду України у постанові від 27.02.09 р. № 1 зазначає, що «недостовірною інформацією може вважатись інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені)». Частина 3 статті 277 Цивільного кодексу України встановлює презумпцію недостовірності негативної інформації. Тендерним комітетом не було мотивовано в чому полягає факт недостовірності, а внаслідок власних оціночних суджень був зроблений хибний висновок. Оскільки тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» подана у відповідності до тендерної документації та Постанови 27 серпня 2003 року №1351 пропозиція є такою, що відповідає дійсності, а інформація в ній є правдивою, факт недостовірності інформації відсутній. Крім того, тендерна пропозиція, подана відповідно до технічного завдання. Показник «визначення арсену» зазначений у тендерній пропозиції. Постанова КМУ від 27 серпня 2003 року №1351 містить плату за визначення арсену під нормативним визначенням «миш’як». Згідно із періодичною системою хімічних елементів: Арсен (As) (застаріла назва, якого: миш'як (мишак, аршеник, аршинник)) — хімічний елемент з атомним № 33, простою речовиною якого є напівметал арсен (миш'як), тобто, дані визначення є тотожними. Твердження тендерного комітету про те, що показник «визначення арсену» відсутній у Постанові №1351, що робить неможливим його зазначення в актах виконаних робіт є помилковим. Також, варто зазначити, що технічне завдання Замовника надто невизначені, що дозволяє Замовнику на власний розсуд вибрати підстави для відхилення пропозиції як такої, що не відповідає встановленим технічним вимогам. Статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що специфікації (технічні вимоги) повинні містити детальний опис предмета закупівлі та бути достатньо конкретними. Зокрема, замовником вказаний перелік показників і кількість досліджень, хоча не деталізовано, чи кількість визначено для переліку всіх показників чи для кожного окремо. Враховуючи вищезазначене, ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» має можливість забезпечити належне та повне надання лаборатних послуг при виконанні договору, а подана тендерна пропозиція відповідає вимогам тендерної документації та дійсній ціновій політиці. Відтак, тендерні пропозиції оцінені не об’єктивно, рішення тендерного комітету спотворює результати торгів, а підстава відхилення - виявлення факту недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури, є надуманою та не відповідає дійсності. З огляду на зазначене вище, вважаємо рішення тендерного комітету щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» необгрунтованим та неправомірним. Акцептована тендерна пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів містить порушення та не відповідає вимогам тендерної документації, яка затверджена Рішенням тендерного комітету від 29.03.2018 року. Відтак, рішення тендерного комітету прийняте з порушенням вимог законодавства про публічні закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 10.05.2018 11:02

Кількість скарг: UA-2018-03-21-001329-a.a4

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", Код ЄДРПОУ:38503358
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.05.2018 16:25

на незаконні дії тендерного комітету

Розглянувши матеріали про прийняття рішення щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» та визначення переможця процедури відкритих торгів щодо предмету закупівлі: лабораторні послуги (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)) ЛОТ 7 – лабораторні послуги з дослідження харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу, Державна установа «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виявила наступні порушення. Щодо відхилення тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»: Тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» була відхилена із підстави “виявлення факту недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури”, а саме із посиланням на те, що ціна зазначена у тендерній пропозиції міститься у розділі Постанови КМУ, який не відповідає назві предмету закупівлі. Однак, вимогами тендерної документації не передбачалось надання тарифів та їх аргументації, також не зазначалось, що при оцінці тендерної пропозиції до уваги буде братись нормативний документ, який регулює тарифи, та порядок проведеного обрахунку ціни Учасника. Крім того, згідно з п. 2 розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації, замовник у будь-якому випадку не є відповідальним за зміст пропозиції учасника та за витрати учасника на підготовку пропозиції незалежно від результату торгів. Відповідальність за достовірність наданої інформації в своїй пропозиції несе учасник. Тарифи, якими користується ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», затверджені на загальнодержавному рівні постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 «Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби». При поданні тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не зазначала пункт постанови, на який вона посилалась, виставляючи цінову пропозицію, оскільки те не вимагалось. Запити стосовно підстав формування та порядку обрахунку тендерної пропозиції чи цінової політики до установи не надходили. Тендерний комітет самостійно відшукав у Постанові КМУ від 27.08.2003 №1351 ідентичну ціну та зазначив її відповідність декільком розділам Постанови, прийшовши до хибного висновку про відповідність пункту та розділу постанови, якому нібито відповідає ціна за одиницю дослідження, яка зазначена у тендерній пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України». Відповідно до абзацу другого статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами Укарїни. Питання щодо тлумачення тарифів, якими користується ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», та надання оцінки, коментування, тлумачення нормативно-правового документу - постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351, не відноситься до повноважень Замовника – Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. З урахуванням судової практики пленум Верховного Суду України у постанові від 27.02.09 р. № 1 зазначає, що «недостовірною інформацією може вважатись інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені)». Частина 3 статті 277 Цивільного кодексу України встановлює презумпцію недостовірності негативної інформації. Тендерним комітетом не було мотивовано в чому полягає факт недостовірності, а внаслідок власних оціночних суджень був зроблений хибний висновок. Оскільки тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» подана у відповідності до тендерної документації та Постанови КМУ №1351, пропозиція є такою, що відповідає дійсності, а інформація в ній є правдивою, факт недостовірності інформації відсутній. Враховуючи вищезазначене, ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» має можливість забезпечити належне та повне надання лаборатних послуг при виконанні договору, а подана тендерна пропозиція відповідає вимогам тендерної документації та дійсній ціновій політиці. Відтак, тендерні пропозиції оцінені не об’єктивно, рішення тендерного комітету спотворює результати торгів, а підстава відхилення - виявлення факту недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури, є надуманою та не відповідає дійсності. З огляду на зазначене вище, вважаємо рішення тендерного комітету щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» необгрунтованим та неправомірним. Щодо рішення про визнання Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів переможцем торгів: Акцептована тендерна пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів містить порушення та не відповідає вимогам тендерної документації, яка затверджена Рішенням тендерного комітету від 29.03.2018 року (детальніше у скарзі). Відтак, рішення тендерного комітету прийняте з порушенням вимог законодавства про публічні закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 10.05.2018 10:58

Кількість скарг: UA-2018-03-21-001329-a.b5

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", Код ЄДРПОУ:38503358
Пошук по цьому автору
Дата подання: 05.05.2018 16:30

На незаконні дії тендерного комітету

Розглянувши матеріали про прийняття рішення щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» та визначення переможця процедури відкритих торгів щодо предмету закупівлі: лабораторні послуги (проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)) ЛОТ 8 – лабораторні послуги з дослідження овочів і фруктів на визначення радіонуклідів, нітратів та пестицидів, Державна установа «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виявила наступні порушення. Щодо відхилення тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»: Тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» була відхилена із підстави “виявлення факту недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури”, а саме із посиланням на те, що ціна зазначена у тендерній пропозиції міститься у розділі Постанови КМУ, який не відповідає назві предмету закупівлі. Однак, вимогами тендерної документації не передбачалось надання тарифів та їх аргументації, також не зазначалось, що при оцінці тендерної пропозиції до уваги буде братись нормативний документ, який регулює тарифи, та порядок проведеного обрахунку ціни Учасника. Крім того, згідно з п. 2 розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації, замовник у будь-якому випадку не є відповідальним за зміст пропозиції учасника та за витрати учасника на підготовку пропозиції незалежно від результату торгів. Відповідальність за достовірність наданої інформації в своїй пропозиції несе учасник. Тарифи, якими користується ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», затверджені на загальнодержавному рівні постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 «Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби». При поданні тендерної пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не зазначала пункт постанови, на який вона посилалась, виставляючи цінову пропозицію, оскільки те не вимагалось. Запити стосовно підстав формування та порядку обрахунку тендерної пропоиції чи цінової політики до установи не надходили. Тендерний комітет самостійно відшукав у Постанові КМУ від 27.08.2003 №1351 ідентичну ціну та зазначив її відповідність декільком розділам Постанови та прийшов до висновку про відповідність пункту та розділу постанови, якому нібито відповідає ціна за одиницю дослідження, яка зазначена у тендерній пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України». Відповідно до абзацу другого статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами Укарїни. Питання щодо тлумачення тарифів, якими користується ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», та надання оцінки, коментування, тлумачення нормативно-правового документу - постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351, не відноситься до повноважень Замовника – Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. З урахуванням судової практики пленум Верховного Суду України у постанові від 27.02.09 р. № 1 зазначає, що «недостовірною інформацією може вважатись інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені)». Частина 3 статті 277 Цивільного кодексу України встановлює презумпцію недостовірності негативної інформації. Тендерним комітетом не було мотивовано в чому полягає факт недостовірності, а внаслідок власних оціночних суджень був зроблений хибний висновок. Оскільки тендерна пропозиція ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» подана у відповідності до тендерної документації та Постанови КМУ №1351, пропозиція є такою, що відповідає дійсності, а інформація в ній є правдивою, факт недостовірності інформації відсутній. Враховуючи вищезазначене, ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» має можливість забезпечити належне та повне надання лаборатних послуг при виконанні договору, а подана тендерна пропозиція відповідає вимогам тендерної документації та дійсній ціновій політиці. Відтак, тендерні пропозиції оцінені не об’єктивно, рішення тендерного комітету спотворює результати торгів, а підстава відхилення - виявлення факту недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури, є надуманою та не відповідає дійсності. З огляду на зазначене вище, вважаємо рішення тендерного комітету щодо відхилення пропозиції ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» необгрунтованим та неправомірним. Щодо рішення про визнання Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів переможцем торгів: Акцептована тендерна пропозиція Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів містить порушення та не відповідає вимогам тендерної документації, яка затверджена Рішенням тендерного комітету від 29.03.2018 року (детальніше в скарзі). Відтак, рішення тендерного комітету прийняте з порушенням вимог законодавства про публічні закупівлі.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 10.05.2018 10:49

Документи подані скаржником

05.05.2018 16:21
скарга (лот 2).pdf
05.05.2018 16:21
Довiдка _183.PDF

Документи подані скаржником

05.05.2018 16:25
скарга (лот 7).pdf
05.05.2018 16:25
Довiдка _183.PDF

Документи подані скаржником

05.05.2018 16:30
скарга (лот 8).pdf
05.05.2018 16:30
Довiдка _183.PDF

Лоти

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання