Лот 1 - Лікарські засоби для проведення хіміотерапії онкологічним хворим: «Паклітаксел», «Кальцію фолінат», «Іринотекан», « Вінорельбін», « Капецитабін», «Доцетаксел», «Доцетаксел», «Бендамустин», «Оксаліплатин»; Лот 2 - Лікарські засоби для проведення таргетної терапії онкологічним хворим: «Ритуксимаб» Lot 1 - Medicines for conducting chemotherapy for cancer patients: Paclitaxel, Calcium folinate, Irinotecan, Vinorelbine, Capecitabine, Docetaxel, Docetaxel, Bendumustin, Oxalipatin; Lot 2 - Medicines for target cancer therapy for cancer patients: "Rituximab"

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-04-24-000944-b
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Подільський регіональний центр онкології
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Петлінська Тетяна Юріївна, +380432511342 , buhonko@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Вінниця, 21029, Вінницька область, вул. Хмельницьке шосе, 84
Дата укладення договору
18.06.18
Очікувана вартість
7 568 000 UAH з ПДВ
Сума договору
7 242 990.50 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 22.06.18
  • Відгуки 3
  • Робота ГО 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Умови закупівлі:

Вже писали б прямо хочемо Вісту :-). Навіщо той тендер.

Опис вимог

Чи дозволяють вимоги до предмету закупівлі придбати якісний товар за оптимальну ціну?? - НІ

Конкурентність

Чи здатні такі вимоги забезпечити максимальну конкуренцію серед учасників?
НІ

Умови закупівлі:

Дуже зухвала корупція. Як і в більшості установ, чітко під Mistral Capital Management.

Шаовна громада, перевіряючі та контролюючи установи! Ці торги - яскравий приклад як "лягти" під одного постачальника, та отримати свій гешефт. Ганьба!

Позиція ГО Філософія Серця Порушень не виявлено
Ідентифікатор порушень I

Подано форм 3286

Кращий інформатор I

Подано форм 4352

Борець за перемогу II

Подано форм 2043

Виявлені ознаки порушень Направлені звернення Відповіді
дискримінаційні вимоги документації
дискримінаційні вимоги документації

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.05.2018 14:44

Оскарження умов:

до 21.05.2018 00:00

Подання пропозицій:

25.05.2018 14:44

Очікувана вартість
7 568 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Запитання до процедури

Розділення предмета закупівлі на окремі лоти

Дата подання: 24.04.2018 22:06
Дата відповіді: 27.04.2018 11:17
Просимо розглянути можливість розділити предмета закупівлі на окремі лоти, за принцпом 1МНН-1 ЛОТ Дякуємо

відповідь:

Тендерний комітет Подільського регіонального центру онкології на Ваше звернення надає ґрунтовні роз’яснення щодо трактування вимог тендерної документації затвердженої рішенням (протоколом) №59 від 23.04.2018 року на закупівлю «Фармацевтична продукція - код Основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник"– 33600000-6 (Лот 1 - Лікарські засоби для проведення хіміотерапії онкологічним хворим: «Паклітаксел», «Кальцію фолінат», «Іринотекан», «Вінорельбін», «Капецитабін», «Доцетаксел», «Доцетаксел», «Бендамустин», «Оксаліплатин»; Лот 2 - Лікарські засоби для проведення таргетної терапії онкологічним хворим: «Ритуксимаб»)», а саме :
1. Згідно Додатку 2 тендерної документації «Медико-технічні вимоги» не передбачено вимоги, що всі препарати, які пропонуватимуться учасниками в межах цієї процедури повинні бути одного виробника/заявника.
Застереження, щодо надання препаратів одного й того ж виробника міститься лише відносно лікарських засобів які мають однакову діючу речовину (міжнародну назву). Таких міжнародних назв у загальному переліку лоту №1 є три:
Кальцію фоліант (доза 500 та 200 мг);
Вінорельбін (доза 10 мг та 50 мг) ;
Доцетаксел (20 мг та 140 мг).
Отже , однаковий виробник повинен бути лише в межах однієї й тієї ж діючої речовини, а саме Доцетаксел доза 20 мг та Доцетаксел доза 140 мг повинні бути одного виробника, всі інша препарати що пропонуються учасником можуть бути інших виробників.
Дана вимога сформована тендерних комітетом за рекомендаціями робочої групи Подільського регіонального центру онкології з метою забезпечення можливості корекції (титрування) доз під час проведення хіміотерапії онкологічним хворим.

2. Відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України 17.03.2016 № 454, із змінами, під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі - МНН).
У разі якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовником у дужках зазначається МНН кожного лікарського засобу. Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за МНН, за формою випуску,номенклатурою, за дозуванням, за обсягом та/або за місцем поставки лікарських засобів.

Отже, за нормами діючого законодавства Замовник має право (може) визначити окремі частини предмета закупівлі. Тобто, чинне законодавство не зобов’язує, а залишає за Замовником торгів альтернативу вибору визначати чи не визначати частини предмета закупівлі, а у разі поділу предмета закупівлі на частини (лоти) залишає право за замовником поділ предмета закупівлі на лоти відповідно до його потреб.
Дід час планування, організації та проведення даних відкритих торгів тендерний комітет Подільського регіонального центру онкології визначив 2 лоти: Лот 1 - Лікарські засоби для проведення хіміотерапії онкологічним хворим: «Паклітаксел», «Кальцію фолінат», «Іринотекан», «Вінорельбін», «Капецитабін», «Доцетаксел», «Доцетаксел», «Бендамустин», «Оксаліплатин»; Лот 2 - Лікарські засоби для проведення таргетної терапії онкологічним хворим: «Ритуксимаб».
Поділ пешого лоту за принципом "один МНН-один ЛОТ" не є раціональним, адже згідно клінічних протоколів лікування онко хворих передбачені відповідні схеми лпроведення хіміотерапії, за якими під час лікування одночасно використовуються декілька лікарських засобів.
Так, до прикладу схеми медикаментозного лікування, що затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України №554 від 17.09.2007 року «Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Онкологія" передбачають по 3-4 препарати одночасно для кожного з онко хворих пацієнтів . Тому, відсутність або несвоєчасна поставка одного із лікарських засобів призведе до неможливості застосування інших препаратів, що в свою чергу ставить під загрозу життя та здоров’я пацієнта.
Як показує досвід, проведення попередніх відкритих торгів, розподіл на лоти по принципу «один лот – одна МНН» збільшує ризик відміни (відхилення, оскарження) та не укладення договору на поставку в частині окремих лікарських засобів (лотів).
Також, однією із обґрунтувань цілісного предмету з закупівлі, є доцільність придбання даної продукції у одного постачальника, оскільки це позитивно впливає на формування цінової політики на зазначену продукцію (витрати по транспортуванню, підхід до цінової політики, тощо), на ритмічність і своєчасність здійснення поставок Замовнику та зменшує ризики відміни торгів.
Одним з принципів здійснення державних закупівель відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» є максимальна економія та ефективність.
Згідно з ч. 2 ст. 20 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Стаття 43 Господарського кодексу України передбачає свободу підприємництва, тобто можливість без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом.
Отже, діюче законодавство не містить обмежень щодо участі у відкритих торгах виробників, посередників, фізичних осіб-підприємців, торговців товарами, в той же час виробники товарів не обмежені в можливості здійснювати торгівлю іншими товарами.
Крім того, додатково повідомляємо, що замовник торгів визначає предмет закупівлі самостійно, а не за погодженням з усіма чи окремими учасниками процедури закупівлі, які взагалі не мають права впливати на тендерний комітет щодо вибору предмета закупівлі чи його обґрунтування. В нашому випадку, поділ предмета закупівлі не був передбачений.
Всі потенційні учасники торгів, після оприлюднення відповідного оголошення, можуть надати свою пропозицію, яка буде прийнята і розглянута замовником відповідно до норм діючого законодавства.

Препрати одного виробника

Дата подання: 24.04.2018 22:17
Дата відповіді: 27.04.2018 11:18
Згідно "Державний реєстр лікарських засобів України" та реєстру та Реєстру оптово - відпускних цін на лікарські засоби станом на 06.04.2018 року - зареэстровано та задекларовано лише одного Виробника/Заявника який може запропонувати всі препарати відповідно до Ваших вимог (Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед, Велика Британія), що створює монопольне становище на ринку. Позиція АМКУ з цього приводу однозначна. Просимо Вас розділити предмет закупівлі за принципом: "один МНН-один ЛОТ" Дякуємо
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Тендерний комітет Подільського регіонального центру онкології на Ваше звернення надає ґрунтовні роз’яснення щодо трактування вимог тендерної документації затвердженої рішенням (протоколом) №59 від 23.04.2018 року на закупівлю «Фармацевтична продукція - код Основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник"– 33600000-6 (Лот 1 - Лікарські засоби для проведення хіміотерапії онкологічним хворим: «Паклітаксел», «Кальцію фолінат», «Іринотекан», «Вінорельбін», «Капецитабін», «Доцетаксел», «Доцетаксел», «Бендамустин», «Оксаліплатин»; Лот 2 - Лікарські засоби для проведення таргетної терапії онкологічним хворим: «Ритуксимаб»)», а саме :
1. Згідно Додатку 2 тендерної документації «Медико-технічні вимоги» не передбачено вимоги, що всі препарати, які пропонуватимуться учасниками в межах цієї процедури повинні бути одного виробника/заявника.
Застереження, щодо надання препаратів одного й того ж виробника міститься лише відносно лікарських засобів які мають однакову діючу речовину (міжнародну назву). Таких міжнародних назв у загальному переліку лоту №1 є три:
Кальцію фоліант (доза 500 та 200 мг);
Вінорельбін (доза 10 мг та 50 мг) ;
Доцетаксел (20 мг та 140 мг).
Отже , однаковий виробник повинен бути лише в межах однієї й тієї ж діючої речовини, а саме Доцетаксел доза 20 мг та Доцетаксел доза 140 мг повинні бути одного виробника, всі інша препарати що пропонуються учасником можуть бути інших виробників.
Дана вимога сформована тендерних комітетом за рекомендаціями робочої групи Подільського регіонального центру онкології з метою забезпечення можливості корекції (титрування) доз під час проведення хіміотерапії онкологічним хворим.

2. Відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України 17.03.2016 № 454, із змінами, під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі - МНН).
У разі якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовником у дужках зазначається МНН кожного лікарського засобу. Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за МНН, за формою випуску,номенклатурою, за дозуванням, за обсягом та/або за місцем поставки лікарських засобів.

Отже, за нормами діючого законодавства Замовник має право (може) визначити окремі частини предмета закупівлі. Тобто, чинне законодавство не зобов’язує, а залишає за Замовником торгів альтернативу вибору визначати чи не визначати частини предмета закупівлі, а у разі поділу предмета закупівлі на частини (лоти) залишає право за замовником поділ предмета закупівлі на лоти відповідно до його потреб.
Дід час планування, організації та проведення даних відкритих торгів тендерний комітет Подільського регіонального центру онкології визначив 2 лоти: Лот 1 - Лікарські засоби для проведення хіміотерапії онкологічним хворим: «Паклітаксел», «Кальцію фолінат», «Іринотекан», «Вінорельбін», «Капецитабін», «Доцетаксел», «Доцетаксел», «Бендамустин», «Оксаліплатин»; Лот 2 - Лікарські засоби для проведення таргетної терапії онкологічним хворим: «Ритуксимаб».
Поділ пешого лоту за принципом "один МНН-один ЛОТ" не є раціональним, адже згідно клінічних протоколів лікування онко хворих передбачені відповідні схеми лпроведення хіміотерапії, за якими під час лікування одночасно використовуються декілька лікарських засобів.
Так, до прикладу схеми медикаментозного лікування, що затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України №554 від 17.09.2007 року «Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Онкологія" передбачають по 3-4 препарати одночасно для кожного з онко хворих пацієнтів . Тому, відсутність або несвоєчасна поставка одного із лікарських засобів призведе до неможливості застосування інших препаратів, що в свою чергу ставить під загрозу життя та здоров’я пацієнта.
Як показує досвід, проведення попередніх відкритих торгів, розподіл на лоти по принципу «один лот – одна МНН» збільшує ризик відміни (відхилення, оскарження) та не укладення договору на поставку в частині окремих лікарських засобів (лотів).
Також, однією із обґрунтувань цілісного предмету з закупівлі, є доцільність придбання даної продукції у одного постачальника, оскільки це позитивно впливає на формування цінової політики на зазначену продукцію (витрати по транспортуванню, підхід до цінової політики, тощо), на ритмічність і своєчасність здійснення поставок Замовнику та зменшує ризики відміни торгів.
Одним з принципів здійснення державних закупівель відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» є максимальна економія та ефективність.
Згідно з ч. 2 ст. 20 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Стаття 43 Господарського кодексу України передбачає свободу підприємництва, тобто можливість без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом.
Отже, діюче законодавство не містить обмежень щодо участі у відкритих торгах виробників, посередників, фізичних осіб-підприємців, торговців товарами, в той же час виробники товарів не обмежені в можливості здійснювати торгівлю іншими товарами.
Крім того, додатково повідомляємо, що замовник торгів визначає предмет закупівлі самостійно, а не за погодженням з усіма чи окремими учасниками процедури закупівлі, які взагалі не мають права впливати на тендерний комітет щодо вибору предмета закупівлі чи його обґрунтування. В нашому випадку, поділ предмета закупівлі не був передбачений.
Всі потенційні учасники торгів, після оприлюднення відповідного оголошення, можуть надати свою пропозицію, яка буде прийнята і розглянута замовником відповідно до норм діючого законодавства.

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 2

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання