дитяче харчування

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-05-23-000009-b
  • 15880000-0 - Спеціальні продукти харчування, збагачені поживними речовинами
  • Відмінена
Найменування замовника:
КУ "Міська лікарня № 8"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Книжник Олена Євгенівна, +380487447236 , tenders-ogb8@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Одеса, 65038, Одеська область, вул. Фонтанська дорога, 110
Очікувана вартість
160 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 26.10.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.07.2018 10:00

Оскарження умов:

до 21.07.2018 00:00

Подання пропозицій:

25.07.2018 10:00

Початок аукціону:

26.07.2018 15:29

Очікувана вартість
160 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
160 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.10 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

4 найменувань
дитяче харчування
ДК 021:2015: 15880000-0 — Спеціальні продукти харчування, збагачені поживними речовинами

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

уточнення

Дата подання: 23.05.2018 09:46
Дата відповіді: 24.05.2018 09:31
Доброго дня. Чи може бути суміш фасована по 350гр в пачці. Відповідно це буде 1429 шт( зі збереженням загальної ваги)

відповідь:

Доброго дня! Відповідь на ваше запитання міститься у Додатку 3 Медико-технічні вимоги до тендерної документаці.

уточнення

Дата подання: 24.05.2018 09:59
Дата відповіді: 24.05.2018 12:07
Доброго дня. Чи можемо ми запропонувати Вам замість суміші Белакт 0-12 міс суміш українського виробництва Малютка 0-6 міс та 6-12 міс (в асортименті), у співвідношенні ,що буде визначатися Вашою потребою ?

відповідь:

Доброго дня! Згідно замовлення ЛПУ необхідно придбати дитячу суміш для застосування дітям від 0 до 12 місяців. Це викликано складністю прорахування потреби, оскільки контингент дітей змінюється. Необхідно запропонувати дитячу суміш від 0 до 12 місяців, що відповідає технічному завданню, з прорахуванням загальної кількості, як що вміст пачки відрізняється.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-05-23-000009-b.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "Б"777"", Код ЄДРПОУ:35662229
Дата подання: 25.05.2018 09:27
Законодавством України, зокрема Законом України «Про публічні закупівлі», встановлено ряд вимог до Тендерної документації Замовників, які Ви - КУ "Міська лікарня № 8" грубо порушуєте.
У своєму оголошенні на закупівлю дитячого харчування (Код ДК 021:2015: 15880000-0 Спеціальні продукти харчування, збагачені поживними речовинами), Ви - КУ "Міська лікарня № 8" вимагаєте: суху адаптовану молочну суміш «Беллакт» для грудних дітей віком від 0 до 12 міс., термін використання якої від 18 до 24 місяців з дня виготовлення (або не менш, ніж 18 місяців). При цьому, дозволяєте пропонувати аналоги.
Однак, при поставленні запитання у кабінеті PROZORRO, щодо можливості запропонувати Вам замість суміші Белакт 0-12 міс., суміш українського виробництва Малютка 0-6 міс та 6-12 міс (в асортименті), у співвідношенні, що буде визначатися Вашою потребою, було отримано негативну відповідь, посилаючись на те, що необхідно придбати дитячу суміш для застосування дітям від 0 до 12 місяців, у зв`язку зі складністю прорахування потреби, оскільки контингент дітей змінюється.
Повідомляємо, що відповідно до роз`яснень МОЗ України та надання відомостей виробниками дитячого харчування, можна проаналізувати, що більшість сумішей виготовляється на основі коров'ячого молока, що пройшов спеціальну обробку. Для того щоб зменшити ймовірність виникнення алергії, суміші наближають за хімічним складом до грудного молока. Залежно від того, наскільки суміші наближаються за хімічним складом до грудного молока і іншим параметрам, їх поділяють на кілька видів, згідно Класифікатору поділу дитячих сумішей: адаптовані суміші, неадаптовані суміші, спеціальні (лікувальні) суміші. Адаптовані суміші більш наближені до складу грудного молока за всіма компонентами і поділяються на: «Початкові суміші» ( «стартові», адаптовані) - для вигодовування дітей першого півріччя життя та «Перехідні суміші» (або «наступні формули») - для вигодовування дітей з 5-6 місяців до року. Їх енергетична цінність вище, що відповідає потребам дітей цього віку. Тобто можна зробити висновок, що адаптовані суміші найбільш наближені до грудного молока, а тому являються набагато кориснішими для дітей відповідного віку.
Зверніть увагу, що суміші, що містять у назві цифри "0-12", які Ви вимагаєте у тендерній документації – це частково адаптовані суміші (Універсальні). Їх склад лише частково наближений до складу жіночого молока. А тому якість їх являється нижчою, ніж якість адаптованих сумішей.
Дозвіл пропонувати аналоги зі сторони Замовника, передбачає надання можливості Учасникам товару такої ж та кращої якості. Тому, Ви не маєте законного права забороняти подання аналогів кращої якості, ніж вимагаєте. Кожен учасник , зважаючи на те, що поставка товару буде здійснюватися партійно, зможе надавати саме ту кількість суміші для дітей відповідного віку, як того потребує Замовник. Тому вимога щодо необхідності сумішей саме «0-12 міс.» являється «необґрунтованою».
До того ж, відповідно до п.3 ч. 2ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» : Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. Однак, всупереч законодавству України у сфері здійснення процедури державних закупівель, у Тендерній документації Ви вказуєте конкретного виробника «Беллакт», що являється грубим порушенням.
Також однією із вимог Тендерної документації являється те, що термін використання дитячих сумішей у позиції № 1 становить від 18 до 24 місяців з дня виготовлення (або не менш, ніж 18 місяців). Однак, даний термін використання притаманний також лише суміші «Беллакт». Зважаючи на те, що у своїй Тендерній документації, Ви прописуєте: строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт) - до 31 грудня 2018 року, можна зробити висновок, що поставка товару буде здійснюватися «партіями» на протязі 2018 р. Більшість постачальників здійснюють поставку товару партійно по принципу «FIFO», тобто товар, який закуплено першим, першим і продається. Таким чином, це свідчить про те, що поставлений товар завжди буде належної якості та з відповідними термінами придатності. До того ж, законодавством України, а саме п.2 ч.2 ст.678 ЦК України передбачено, що у разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов'язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з'явилися знову після їх усунення) покупець має право за своїм вибором: вимагати заміни товару.
Зважаючи на вищевикладене, публікуючи таке Оголошення, Ви грубо порушуєте вимоги Закону. Оскільки, відповідно до ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію між Учасниками.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Зважаючи на умови Вашої Тендерної документації, можна дійти висновку, що ви вчиняєте умисні дії для того, щоб більшість Учасників не змогли взяти участь у даній закупівлі і тим самим порушуєте основні принципи здійснення процедури державних закупівель.
Вимагаємо змінити умови своєї Тендерної документації, усунути вимоги, які не дають можливості постачальникам надати свої пропозиції для участі в закупівлі, а саме: визначити загальні характеристики товару, НЕ посилаючись на конкретного виробника та конкретну торгову марку, встановлюючи при цьому характеристики, які притаманні конкретному виробнику, а також забрати вимогу щодо строку використання товару не менше 18 місяців.
В іншому випадку, ми змушені будемо звертатися зі скаргою до Антимонопольного комітету України, оскільки встановлення даних вимог у Вашій Тендерній документації є грубим порушенням законодавства України у сфері здійснення державних закупівель, а тому не повинно залишатися поза увагою контролюючих органів.



Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.05.2018 11:37
Формування предмету закупівлі проводитися згідно технічного завдання, що надається спеціалістами медичного закладу, враховуючи потреби пацієнтів.

Документи

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-05-23-000009-b.a2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "Б"777"", Код ЄДРПОУ:35662229
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.06.2018 14:09

Скарга на встановлення незаконних та дикримінаційних умов в тендерній документації

Замовником порушено вимоги п.3 ч.2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до п.3 ч.2 ст. 22 Закону щодо визначення інформації, яку повинна містити Тендерна документація, однією із вимог являється те, що «..Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".» Однак, Замовником у складі Тендерної документації, а саме в Додатку 3 у кожній позиції містяться посилання на конкретну торговельну марку та визначені характеристики щодо предмета закупівлі саме цієї торгівельної марки. Замовником порушено законодавство у сфері публічних закупівель шляхом встановлення в тендерній документації вимог, що є необгрунтованими та такими, що усувають конкуренцію і містять ознаки дискримінації для потенційних учасників процедури закупівлі з наступних підстав. Зважаючи на вищевикладене, ТОВ «Б-777» дійшло до висновку, що медико-технічні вимоги, викладені Замовником в тендерній документації, розроблені під одного виробника, що в свою чергу робить неможливим нашу участь та участь інших Учасників у зазначених торгах. Таким чином, встановлені Замовником в тендерній документації медико-технічні вимоги до предмету закупівлі не відповідають законодавству України, при цьому порушують законні права та інтереси потенційних учасників зазначених торгів, а також створюють умови (переваги) для перемоги одного учасника торгів, а саме - дистриб`ютора суміші «Беллакт», країною-виробником якої являється Республіка Білорусь.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 06.06.2018 16:45

Кількість скарг: UA-2018-05-23-000009-b.c3

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВ Асоціація дитячого харчування, Код ЄДРПОУ:30394678
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.08.2018 12:13

Скарга в порядку ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»

В електронній системі закупівель: UA-2018-05-23-000009-b Замовник - КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «МІСЬКА ЛІКАРНЯ № 8» 01 серпня 2018 року розмістило повідомлення про намір укласти договір згідно з яким пропозиція Учасника товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТІ ФЕМІЛІ», яка за результатами оцінки визнана найбільш економічно вигідною, була розглянута на відповідність кваліфікаційним критеріям встановленим статтею 16, відсутність підстав для відмови згідно статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та відповідність вимогам тендерної документації. В результаті розгляду було встановлено, що пропозиція відповідає кваліфікаційним критеріям встановленим статтею 16, відсутні підстави для відмови згідно статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», в цілому пропозиція відповідає вимогам тендерної документації. П. 5 ст. 27 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що за результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Проте всупереч вимогам Закону такий протокол відсутній в електронній системі закупівель:UA-2018-05-23-000009-b. П. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів. 01 серпня 2018 року Замовником розміщено повідомлення про намір укласти договір. Згідно з п. 2 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю. ТОВ «АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ» незгодне з прийнятим рішенням про визнання Переможцем Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «СМАРТІ-ФЕМІЛІ» оскільки: 1. У складі своєї тендерної пропозиції учасник ТОВ «СМАРТІ ФЕМЕЛІ», м. Одеса, код ЄДРПОУ 38154557, запропонував каші дитячі ТМ БЕЛЛАКТ, але Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 26.06.2013р за № 05.03.02-03/57037 дійсний до 13.06.2018 року, тобто на час проведення аукціону строк дії висновку вже втратив чинність. Відповідно до п. 2 ст. 10 Закону України «Про дитяче харчування» дитяче харчування, у тому числі те, що імпортується, підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відомості про державну реєстрацію вносяться до Державного реєстру харчових продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок не пізніш як через три робочих дні з дня її здійснення та розміщуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я. П. 3. ст. 10 Закону встановлено , що забороняється обіг дитячого харчування, якщо воно: 1) не зареєстровано відповідно до закону… Таким чином продукція виробника Волковиське ВАТ «Беллакт», Білорусь, е незаконною для продажу на момент проведення аукціону на території Украйни. 2. ТОВ «СМАРТІ ФЕМІЛІ» надало Гарантійний лист від виробника ТОВ «Беллакт Україна» Вих.№12 від 30.05.2018 року яким гарантує можливість поставки товару у необхідній кількості, зі строками придатності та в терміни, визначені тендерною документацією. Але ТОВ «Беллакт Україна» згідно висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 26.06.2013р за № 05.03.02-03/57037 не є виробником продукції під ТМ «БЕЛЛАКТ», тобто в зазначеному листі вказана недостовірна інформація. 3. Як додаткові документи ТОВ «СМАРТІ ФЕМІЛІ» подало до тендерної документації Додатковий лист до Сертифікату Походження Товарів Видане Унитраное предприятие по оказанию услуг «Гродненское отделение Белорусской Торгово-промышленной палаты» від 26.10.2017р. а також Удостоверние качества и безопасности продовольственного сырья и пищевых продуктов №1281819 від 26.10.2017 чим підтверджує постачання Товарів в Україну ще 26.10.2017р з датами виробництва товару 11.07.2017, 29.03.2017,08.10.2017р. та строком придатності 18 місяців. Таким чином, можна зробити висновок, що ТОВ «СМАРТІ ФЕМІЛІ» на момент проведення аукціону не має продукції для постачання з терміном придатності не менш 80% хоча підготувало гарантійний лист без вихідного номеру та дати формування документа, що Товариство з обмеженою відповідальністю «СМАРТІ ФЕМІЛІ» гарантує Замовнику торгів, що термін придатності товару буде складати не менше 80% від терміну зберігання, визначеного виробником. Враховуючи наведені порушення Закону України «Про публічні закупівлі», Закону України «Про дитяче харчування» ТОВ “АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ” і наявність підстав для відхилення тендерної пропозиції згідно зі статтею 30 Закону України «Про публічні закупівлі» просить Замовника скасувати своє рішення про визначення Переможцем торгів ТОВ «СМАРТІ ФЕМІЛІ» та пропонує роздивитись тендерну документацію наступного Учасника.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Кількість скарг: UA-2018-05-23-000009-b.c4

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ Асоціація дитячого харчування, Код ЄДРПОУ:30394678
Пошук по цьому автору
Дата подання: 10.08.2018 11:20

Скарга на рішення Замовника стосовно переможця

ТОВ «АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ» незгодне з прийнятим рішенням про визнання Переможцем Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «СМАРТІ-ФЕМІЛІ» оскільки: 1. У складі своєї тендерної пропозиції учасник ТОВ «СМАРТІ ФЕМЕЛІ», м. Одеса, код ЄДРПОУ 38154557, запропонував каші дитячі ТМ БЕЛЛАКТ, але Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 26.06.2013р за № 05.03.02-03/57037 дійсний до 13.06.2018 року, тобто на час проведення аукціону строк дії висновку вже втратив чинність. Відповідно до п. 2 ст. 10 Закону України «Про дитяче харчування» дитяче харчування, у тому числі те, що імпортується, підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відомості про державну реєстрацію вносяться до Державного реєстру харчових продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок не пізніш як через три робочих дні з дня її здійснення та розміщуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я. П. 3. ст. 10 Закону встановлено , що забороняється обіг дитячого харчування, якщо воно: 1) не зареєстровано відповідно до закону… Таким чином продукція виробника Волковиське ВАТ «Беллакт», Білорусь, який є предметом закупівлі є незаконною для продажу на момент проведення аукціону на території України.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 15.08.2018 10:07

Документи подані скаржником

Апеляція

Документи подані скаржником

10.08.2018 11:12
Скарга 03 08 2018.pdf

Аукціон

Початок:
26.07.2018 15:29
Завершення:
26.07.2018 15:56

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 26.07.2018 15:56

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ Смарті Фемілі
Пошук по цьому учаснику
159 919.80 UAH з ПДВ 143 018.16 UAH з ПДВ Документи
ТОВ Асоціація дитячого харчування
Пошук по цьому учаснику
147 465 UAH з ПДВ 146 898 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "АВМ ГРУП ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ"
Пошук по цьому учаснику
159 987.20 UAH з ПДВ 159 987.20 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

03.08.2018 13:50
Справка.pdf
03.08.2018 13:49
Довідка Ст 17.pdf
06.07.2018 16:56
Статут.pdf
06.07.2018 16:56
техпаспорт.pdf
06.07.2018 16:48
Висновки.pdf

Публічні документи

25.07.2018 09:51
додаток3.pdf

Публічні документи

10.07.2018 12:15
Тех характ.pdf
10.07.2018 12:15
Статут.pdf.pdf
10.07.2018 12:15
Працівники.pdf
10.07.2018 12:15
лист згода.pdf
10.07.2018 12:15
Договор.pdf
10.07.2018 12:15
Виписка.pdf
10.07.2018 12:15
АВМ Протокол.pdf
10.07.2018 12:15
Цінова.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ Смарті Фемілі
#38154557
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 143 018.16 UAH з ПДВ 26.10.2018 11:57
ТОВ Смарті Фемілі
#38154557
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 143 018.16 UAH з ПДВ 26.10.2018 11:57

Документи

26.10.2018 11:58
edr_identification.yaml

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
26.10.2018 12:16
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Пункт 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме» відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання