Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-05-29-001472-a
  • 77230000-1 - Послуги, пов’язані з лісівництвом
  • Завершена
Найменування замовника:
ДП "Лиманське лісове господарство"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Усенко Денис Миколайович, +380626126964 , leshoz.liman@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Лиман, 84404, Донецька область, вул. Костянтина Гасієва, буд. 1 "А"
Дата укладення договору
9.07.18
Очікувана вартість
364 617 UAH з ПДВ
Сума договору
360 698.40 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 9.07.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 05.06.2018 14:27

Оскарження умов:

до 11.06.2018 00:00

Подання пропозицій:

15.06.2018 14:27

Очікувана вартість
364 617 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 23.06.2018 15:59
Предметом закупівлі є: проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. В «кваліфікаційних критеріях до додатку 1» мною були завантажені документи, що чітко відповідають Додатку 1 тендерної документації, де в пункті 3 значиться: «Лист в довільній формі, за підписом уповноваженої особи Учасника та завірений печаткою (за наявності) з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здачи –приймання послуг)», а саме договори з актами виконаних робіт по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. Не має значення де конкретно застосовувалась ця технологія - будь то багаторічні насадження, пшениця, горох, соняшник, чи ліс, посадка, відкриті території та інше, але має значення наявність відповідної техніки та досвіду роботи по знищенню шкідників. Технічно виконання цих робіт суттєво не відрізняється. В зв’язку з цим, я вважаю, що відхилення моєї пропозиції не є правомірним, тому що договори по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології були надані в повному обсязі та повністю відповідають предмету закупівлі. Прошу врахувати ці вимоги і змінити своє рішення.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.06.2018 11:12
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє, що відповідно до оголошення від 29.05.18 р. про проведення відкритих торгів на закупівлю ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Предметом закупівлі є Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (ДК 021:2015 код 77231200-0), а спосіб надання даних послуг це - Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології.
Для подання тендерних пропозицій у кожної особи є не менше 15 днів. У межах цього строку, але не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції, учасник має право звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Періодом уточнень щодо предмету закупівлі та оскарження умов тендерної документації було визначено строк до 11.06.2018 р. а отже, виходячи з вищенаведеного, питання щодо предмету закупівлі та умов тендерної документації відсутні, що підтверджує зрозумілість конкретики предмету закупівлі та умов тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.a3

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 26.06.2018 20:55
Так, тільки тому що мені було добре зрозуміло предмет закупівлі, прийнято рішення про участь у цьому тендері. Це пов’язано з наявністю у мене спеціальної техніки, яка потрібна для виконання технічного завдання. Прошу відповісти на питання: чим відрізняється обробка садів чи ланів від обробки лісу? Тільки кутом повернення форсунки. На мою думку, у мене є всі підстави для участі в даному тендері. Теоретично і практично ми можемо виконати таку роботу, але Ваше стійке небажання признавати можливість виконання нами цих робіт та наданих договорів не дуже зрозуміло. З проведення аукціону зрозуміло, що третього учасника ніяк не чекали, бо обидва інших учасника не зробили і кроку в ціновій боротьбі, тобто торгах, що засвідчує очевидну впевненість в результатах проведення тендера. А також участь єдиного монополіста по східному регіону в цій галузі. Якщо звернутись до питання аналогічного договору по конкретно «Послуги боротьби зі шкідниками лісу», то цей досвід приватним підприємствам в Україні не можливо отримати із-за централізованих рознарядок на обробку лісів «зверху» (і це мені зрозуміло, тому що по цих закупівлях не було тендерів), де виконавцем завжди було одне спеціалізоване державне підприємство. Все це не дає підстав для чесної конкурентної боротьби. Проводити тендери із завідомо відомим переможцем тільки для того, що того потребує законодавство? З введенням державних закупівель через систему Prozorro малось на увазі участь також інших підприємств окрім монополістів. Чим практично відрізняється обробка садів та ланів від обробки лісів із застосуванням аерозольної технології? Напишіть, будь ласка, розгорнуту відповідь, якщо ви вважаєте, що в цьому є принципова різниця. Але я вважаю, що надані копії договорів являються достатнім доказом спроможності виконати ці роботи.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

27.06.2018 19:52
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство” повідомляє, що для обробки лісових насаджень були розроблені спеціальні нормативи, в залежності від виду насаджень (структури, типу, лісорослинних умов, бонітету і повноти насаджень). Так, в хвойних, листяних, змішаних насадженнях з різною повнотою використовується різні норми витрат робочої рідини (не препарату) та розмір аерозолі. Тобто дисперсія аерозольних часток коливається в різних межах в соснових, ялинових суборах і сугрудах, в кленово-липовій діброві і в соснових борах дисперсія буде різна, що пояснюється різним ступенем проникності насадження. В насадженнях в межах лісогосподарського підприємства необхідно під кожну ділянку розраховувати рівень проникнення і вибір коливання дисперсії аерозолю (значень випадкових величин від середнього значення її розміру). В залежності від типу лісу вибираються розрахункові показники для обробки, а не тільки кут повороту і нахилу форсунки. Також може змінюватись і ширина робочого захвату аерозольного туману у зв’язку з типом насадження – від 150 до 500 метрів, що є важливим для ефективної обробки і досягнення основної цілі винищувальних заходів – високої технічної ефективності боротьби зі шкідником.
Таким чином, обробка ланів значно відрізняється від обробки лісів, оскільки крони дерев, особливо в багатоярусних насадженнях, мають різні градації проникності. Крім того, у зв’язку з впливом повітряних мас на поширення аерозольної хмари виникають певні труднощі в управлінні аерозолями в просторі деревостанів (лісових масивів). Тому норми витрати препаратів та робочої рідини розраховуються з урахуванням віку, висоти, повноти та ступеню зімкнутості крон насаджень.
Також, безпосередньо перед початком проведення обробки лісових насаджень необхідно провести лісопатологічні обстеження з метою визначення:
1. чисельності та щільності популяції певного виду шкідника;
2. потенційної загрози пошкодження лісових насаджень;
3. визначення площі по ступеням дефоліації асиміляційного апарату личинками шкідників згідно методик, прийнятих у практиці лісозахисту;
4. визначення епіцентру осередку спалаху масового розмноження певного виду шкідника;
5. визначення загальної площі осередку, в т.ч. площі, яка потребує проведення обробки;
6. наявність інших видів шкідливих комах, які мають синхронні строки фенологічного розвитку водночас; у випадках комплексних осередків необхідні навички розрізняти східних шкідників і правильно визначити термін проведення обробки, щоб запобігти проведенню обробки в той час, як один з видів шкідників знаходиться в стадії діапаузи або лялечки, що унеможливлює проведення ефективної обробки комплексу шкідників
7. наявності діапаузуючого резерву шкідників та прогнозування лісопатологічної ситуації на майбутній вегетаційний період.
Обробка лісових насаджень в нічний час має на увазі під собою добре знання проїжджих доріг і уміння орієнтуватися в лісових насадженнях.
Отже, вимога щодо наявності досвіду виконання аналогічного договору безпосередньо у лісових масивах є обґрунтованою та необхідною.

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.c5

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 01.07.2018 21:09
До вашої відповіді від 27.06.18 19:52
У додатку 3 до тендерної документації ретельно прописані види шкідників та вимоги до кількості подання робочої рідини та швидкості руху установки ( 4л/хв. та 8 км/год.). Також до розміру крапель туману – робоча рідина може дробитись на мілкі частини від 0,5 до 50 мікрон. У нас є можливість міняти розмір дисперсії. Ці параметри Замовник вказує безпосередньо перед обробкою листяних чи хвойних насаджень, якщо є спеціальні нормативи для кожного виду насаджень. Технічно це все можливо виконати. Також не має проблем з шириною робочого захвату туману від 100 метрів до 1000 метрів та напрямком його руху за вітром. Досвід таких робот маємо з обробки високорослих «старих» садів.
Що стосується лісопатологічних обстежень, то в тендерній документації не має таких вимог. Це роблять працівники Замовника. Закупівля проводиться по кратерію: ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Тобто тільки технічне виконання по внесенню інсектициду за допомогою аерозольної технології. В додатку 3 вже визначені об’єми робіт і це переконує в тому що всі необхідні лісопатологічні заходи проведені.
Робота в нічний час для нас не є новиною, тому що такі роботи завжди виконуються в нічний час за наявності градієнту. Завжди представник Замовника (з засобами індивідуального захисту) супроводжує рух установки в кабіні чи в допоміжному автомобілі та вказує дорогу. Неможливо повірити в те що співробітники підприємства (яке ви вважаєте переможцем) знають міжквартальні дороги та просіки на пам’ять.
У зв’язку з цим ми переконані в тому, що відхилення нашої пропозиції було не справедливим.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

02.07.2018 14:10
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє що, Згідно технічних вимог до предмета закупівлі у підрозділі «Опис робочих ділянок» вказується що, виконавцем визначається основний маршрут руху генератора (згідно таксаційного опису – складу, структури, бонітету тощо) та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), що має на увазі проведення попереднього поточного лісопатологічного обстеження (проект договору про закупівлю послуг до тендерної документації);
Учасник – переможець, має відповідний досвід проведення наземних обробок лісових насаджень з відповідними таксаційними характеристиками (висота деревостанів, структура, лісорослинні умови, повнота) що, документально підтверджено копією відповідного договору та акту здавання – приймання робіт.
Крім того, висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень, оскільки квартальні просіки і лісові дороги часто не відповідають фактичному розміщенню в натурі;
Згідно п.3.5 «Проекту договору про закупівлю послуг», перед початком обробки проводиться огляд ділянок на предмет визначення черги обробки і маршруту руху генератора;
Згідно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози;
Ще раз про звертаємо увагу на необхідність урахування перед початком обробки фенологічних строків розвитку заявлених видів шкідливих комах (відродження личинок, строки линьки, лялькування тощо), а не тільки вид комахи. Так, строки линяння сильно впливають на сприйнятливість комах к препарату і відповідно на ефективність обробки. Температурний режим вегетаційного періоду 2018р. викликав певні зміни у фенологічних строках розвитку заявлених видів шкідливих комах, тому необхідно встановити співвідношення стадії біологічного розвитку (личинки або гусениці) для визначення оптимальних показників внесення інсектициду у популяцію шкідливих комах. Так, висока температура повітря, яка спостерігалась у вегетаційний період 2017 року та прогнозується на частину вегетаційного періоду 2018 року (серпень-вересень) значно перевищує оптимальний температурний режим, необхідний для задовільного розвитку личинки (гусениці) та потребує обов’язкового урахування перед початком обробки.
Отже, вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг), а не через відсутність обладнання та матеріально-технічної бази (ймовірну спроможність виконання необхідних робіт).

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b7

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 02.07.2018 23:29
Проведення тендерів у системі Prozorro має на увазі пошук більш привабливих за ціною альтернативних постачальників та конкурентів для монополістів які раніше виконували багато років без конкурентів подібні роботи. В нашому випадку приватні підприємства ні в якому разі не могли отримати такий договір, тому що Лісгоспи та підприємства Лісозахисту є державними і такі роботи проводились без тендерів, а якщо з тендерами, то з завідомо визначеним переможцем (як і в нашому випадку, жоден з учасників не знизив ціни хоть на крок на протязі трьох раундів аукціону). З введенням системи Prozorro ситуація трохи змінилась, даючи можливість стороннім підприємствам теж приймати участь в тих закупівлях де їх не чекали, що може закінчитись порушенням «усталених напрацьованих» зв’язків. І їх ні в якому разі не хочуть допускати на цей ринок. Договори по знищенню шкідників лісу не можливо було отримати за 18 років нашої діяльності. У кожній відповіді Ви описуєте техпроцес намагаючись переконати , що для нас це буде щось нове і ми подібного ніколи не робили. Кожен виконаний договір передбачає , що виконавцем визначається основний маршрут руху генератора та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), огляд ділянок на предмет черги обробки, а також облік ефективності через 2-3 дні після обробки. Стосовно насупнього: «висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень», так відрізняється і перевищує метрів на 3-6, але це повністю технічно зрозуміле питання. Стосовно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози, обов’язково буде проведено кваліфікованими фахівцями лісопатологами з відповідною освітою та досвідом з представниками Замовника та визначенням ступеню пошкодження насаджень, рівнем загрози і врахування оптимального температурного режиму. Нашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, тому що приватним підприємствам не можливо було отримати саме цей досвід через відсутність «відкритих» замовлень від державних Лісгоспів, але ми маємо технічно ідентичні договори які по суті не сильно відрізняються.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

03.07.2018 07:59
Вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг)

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 23.06.2018 16:00
Предметом закупівлі є: проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. В «кваліфікаційних критеріях до додатку 1» мною були завантажені документи, що чітко відповідають Додатку 1 тендерної документації, де в пункті 3 значиться: «Лист в довільній формі, за підписом уповноваженої особи Учасника та завірений печаткою (за наявності) з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здачи –приймання послуг)», а саме договори з актами виконаних робіт по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. Не має значення де конкретно застосовувалась ця технологія - будь то багаторічні насадження, пшениця, горох, соняшник, чи ліс, посадка, відкриті території та інше, але має значення наявність відповідної техніки та досвіду роботи по знищенню шкідників. Технічно виконання цих робіт суттєво не відрізняється. В зв’язку з цим, я вважаю, що відхилення моєї пропозиції не є правомірним, тому що договори по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології були надані в повному обсязі та повністю відповідають предмету закупівлі. Прошу врахувати ці вимоги і змінити своє рішення.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

25.06.2018 11:12
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє, що відповідно до оголошення від 29.05.18 р. про проведення відкритих торгів на закупівлю ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Предметом закупівлі є Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (ДК 021:2015 код 77231200-0), а спосіб надання даних послуг це - Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології.
Для подання тендерних пропозицій у кожної особи є не менше 15 днів. У межах цього строку, але не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції, учасник має право звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Періодом уточнень щодо предмету закупівлі та оскарження умов тендерної документації було визначено строк до 11.06.2018 р. а отже, виходячи з вищенаведеного, питання щодо предмету закупівлі та умов тендерної документації відсутні, що підтверджує зрозумілість конкретики предмету закупівлі та умов тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.a4

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 26.06.2018 20:56
Так, тільки тому що мені було добре зрозуміло предмет закупівлі, прийнято рішення про участь у цьому тендері. Це пов’язано з наявністю у мене спеціальної техніки, яка потрібна для виконання технічного завдання. Прошу відповісти на питання: чим відрізняється обробка садів чи ланів від обробки лісу? Тільки кутом повернення форсунки. На мою думку, у мене є всі підстави для участі в даному тендері. Теоретично і практично ми можемо виконати таку роботу, але Ваше стійке небажання признавати можливість виконання нами цих робіт та наданих договорів не дуже зрозуміло. З проведення аукціону зрозуміло, що третього учасника ніяк не чекали, бо обидва інших учасника не зробили і кроку в ціновій боротьбі, тобто торгах, що засвідчує очевидну впевненість в результатах проведення тендера. А також участь єдиного монополіста по східному регіону в цій галузі. Якщо звернутись до питання аналогічного договору по конкретно «Послуги боротьби зі шкідниками лісу», то цей досвід приватним підприємствам в Україні не можливо отримати із-за централізованих рознарядок на обробку лісів «зверху» (і це мені зрозуміло, тому що по цих закупівлях не було тендерів), де виконавцем завжди було одне спеціалізоване державне підприємство. Все це не дає підстав для чесної конкурентної боротьби. Проводити тендери із завідомо відомим переможцем тільки для того, що того потребує законодавство? З введенням державних закупівель через систему Prozorro малось на увазі участь також інших підприємств окрім монополістів. Чим практично відрізняється обробка садів та ланів від обробки лісів із застосуванням аерозольної технології? Напишіть, будь ласка, розгорнуту відповідь, якщо ви вважаєте, що в цьому є принципова різниця. Але я вважаю, що надані копії договорів являються достатнім доказом спроможності виконати ці роботи.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

27.06.2018 19:54
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство” повідомляє, що для обробки лісових насаджень були розроблені спеціальні нормативи, в залежності від виду насаджень (структури, типу, лісорослинних умов, бонітету і повноти насаджень). Так, в хвойних, листяних, змішаних насадженнях з різною повнотою використовується різні норми витрат робочої рідини (не препарату) та розмір аерозолі. Тобто дисперсія аерозольних часток коливається в різних межах в соснових, ялинових суборах і сугрудах, в кленово-липовій діброві і в соснових борах дисперсія буде різна, що пояснюється різним ступенем проникності насадження. В насадженнях в межах лісогосподарського підприємства необхідно під кожну ділянку розраховувати рівень проникнення і вибір коливання дисперсії аерозолю (значень випадкових величин від середнього значення її розміру). В залежності від типу лісу вибираються розрахункові показники для обробки, а не тільки кут повороту і нахилу форсунки. Також може змінюватись і ширина робочого захвату аерозольного туману у зв’язку з типом насадження – від 150 до 500 метрів, що є важливим для ефективної обробки і досягнення основної цілі винищувальних заходів – високої технічної ефективності боротьби зі шкідником.
Таким чином, обробка ланів значно відрізняється від обробки лісів, оскільки крони дерев, особливо в багатоярусних насадженнях, мають різні градації проникності. Крім того, у зв’язку з впливом повітряних мас на поширення аерозольної хмари виникають певні труднощі в управлінні аерозолями в просторі деревостанів (лісових масивів). Тому норми витрати препаратів та робочої рідини розраховуються з урахуванням віку, висоти, повноти та ступеню зімкнутості крон насаджень.
Також, безпосередньо перед початком проведення обробки лісових насаджень необхідно провести лісопатологічні обстеження з метою визначення:
1. чисельності та щільності популяції певного виду шкідника;
2. потенційної загрози пошкодження лісових насаджень;
3. визначення площі по ступеням дефоліації асиміляційного апарату личинками шкідників згідно методик, прийнятих у практиці лісозахисту;
4. визначення епіцентру осередку спалаху масового розмноження певного виду шкідника;
5. визначення загальної площі осередку, в т.ч. площі, яка потребує проведення обробки;
6. наявність інших видів шкідливих комах, які мають синхронні строки фенологічного розвитку водночас; у випадках комплексних осередків необхідні навички розрізняти східних шкідників і правильно визначити термін проведення обробки, щоб запобігти проведенню обробки в той час, як один з видів шкідників знаходиться в стадії діапаузи або лялечки, що унеможливлює проведення ефективної обробки комплексу шкідників
7. наявності діапаузуючого резерву шкідників та прогнозування лісопатологічної ситуації на майбутній вегетаційний період.
Обробка лісових насаджень в нічний час має на увазі під собою добре знання проїжджих доріг і уміння орієнтуватися в лісових насадженнях.
Отже, вимога щодо наявності досвіду виконання аналогічного договору безпосередньо у лісових масивах є обґрунтованою та необхідною.

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.c6

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 01.07.2018 21:10
До вашої відповіді від 27.06.18 19:52
У додатку 3 до тендерної документації ретельно прописані види шкідників та вимоги до кількості подання робочої рідини та швидкості руху установки ( 4л/хв. та 8 км/год.). Також до розміру крапель туману – робоча рідина може дробитись на мілкі частини від 0,5 до 50 мікрон. У нас є можливість міняти розмір дисперсії. Ці параметри Замовник вказує безпосередньо перед обробкою листяних чи хвойних насаджень, якщо є спеціальні нормативи для кожного виду насаджень. Технічно це все можливо виконати. Також не має проблем з шириною робочого захвату туману від 100 метрів до 1000 метрів та напрямком його руху за вітром. Досвід таких робот маємо з обробки високорослих «старих» садів.
Що стосується лісопатологічних обстежень, то в тендерній документації не має таких вимог. Це роблять працівники Замовника. Закупівля проводиться по кратерію: ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Тобто тільки технічне виконання по внесенню інсектициду за допомогою аерозольної технології. В додатку 3 вже визначені об’єми робіт і це переконує в тому що всі необхідні лісопатологічні заходи проведені.
Робота в нічний час для нас не є новиною, тому що такі роботи завжди виконуються в нічний час за наявності градієнту. Завжди представник Замовника (з засобами індивідуального захисту) супроводжує рух установки в кабіні чи в допоміжному автомобілі та вказує дорогу. Неможливо повірити в те що співробітники підприємства (яке ви вважаєте переможцем) знають міжквартальні дороги та просіки на пам’ять.
У зв’язку з цим ми переконані в тому, що відхилення нашої пропозиції було не справедливим.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

02.07.2018 14:10
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє що, Згідно технічних вимог до предмета закупівлі у підрозділі «Опис робочих ділянок» вказується що, виконавцем визначається основний маршрут руху генератора (згідно таксаційного опису – складу, структури, бонітету тощо) та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), що має на увазі проведення попереднього поточного лісопатологічного обстеження (проект договору про закупівлю послуг до тендерної документації);
Учасник – переможець, має відповідний досвід проведення наземних обробок лісових насаджень з відповідними таксаційними характеристиками (висота деревостанів, структура, лісорослинні умови, повнота) що, документально підтверджено копією відповідного договору та акту здавання – приймання робіт.
Крім того, висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень, оскільки квартальні просіки і лісові дороги часто не відповідають фактичному розміщенню в натурі;
Згідно п.3.5 «Проекту договору про закупівлю послуг», перед початком обробки проводиться огляд ділянок на предмет визначення черги обробки і маршруту руху генератора;
Згідно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози;
Ще раз про звертаємо увагу на необхідність урахування перед початком обробки фенологічних строків розвитку заявлених видів шкідливих комах (відродження личинок, строки линьки, лялькування тощо), а не тільки вид комахи. Так, строки линяння сильно впливають на сприйнятливість комах к препарату і відповідно на ефективність обробки. Температурний режим вегетаційного періоду 2018р. викликав певні зміни у фенологічних строках розвитку заявлених видів шкідливих комах, тому необхідно встановити співвідношення стадії біологічного розвитку (личинки або гусениці) для визначення оптимальних показників внесення інсектициду у популяцію шкідливих комах. Так, висока температура повітря, яка спостерігалась у вегетаційний період 2017 року та прогнозується на частину вегетаційного періоду 2018 року (серпень-вересень) значно перевищує оптимальний температурний режим, необхідний для задовільного розвитку личинки (гусениці) та потребує обов’язкового урахування перед початком обробки.
Отже, вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг), а не через відсутність обладнання та матеріально-технічної бази (ймовірну спроможність виконання необхідних робіт).

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b8

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 02.07.2018 23:31
Проведення тендерів у системі Prozorro має на увазі пошук більш привабливих за ціною альтернативних постачальників та конкурентів для монополістів які раніше виконували багато років без конкурентів подібні роботи. В нашому випадку приватні підприємства ні в якому разі не могли отримати такий договір, тому що Лісгоспи та підприємства Лісозахисту є державними і такі роботи проводились без тендерів, а якщо з тендерами, то з завідомо визначеним переможцем (як і в нашому випадку, жоден з учасників не знизив ціни хоть на крок на протязі трьох раундів аукціону). З введенням системи Prozorro ситуація трохи змінилась, даючи можливість стороннім підприємствам теж приймати участь в тих закупівлях де їх не чекали, що може закінчитись порушенням «усталених напрацьованих» зв’язків. І їх ні в якому разі не хочуть допускати на цей ринок. Договори по знищенню шкідників лісу не можливо було отримати за 18 років нашої діяльності. У кожній відповіді Ви описуєте техпроцес намагаючись переконати , що для нас це буде щось нове і ми подібного ніколи не робили. Кожен виконаний договір передбачає , що виконавцем визначається основний маршрут руху генератора та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), огляд ділянок на предмет черги обробки, а також облік ефективності через 2-3 дні після обробки. Стосовно насупнього: «висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень», так відрізняється і перевищує метрів на 3-6, але це повністю технічно зрозуміле питання. Стосовно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози, обов’язково буде проведено кваліфікованими фахівцями лісопатологами з відповідною освітою та досвідом з представниками Замовника та визначенням ступеню пошкодження насаджень, рівнем загрози і врахування оптимального температурного режиму. Нашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, тому що приватним підприємствам не можливо було отримати саме цей досвід через відсутність «відкритих» замовлень від державних Лісгоспів, але ми маємо технічно ідентичні договори які по суті не відрізняються.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

03.07.2018 07:59
Вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг)

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Ризик-індикатор

Лот 1 - Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)

YouControl: зв'язки учасників - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 2 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

Лоти

Лот 2 - Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)

YouControl: зв'язки учасників - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 2 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання