«33140000-3 Медичні матеріали»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-07-04-000508-a
  • 33140000-3 - Медичні матеріали
  • Відмінена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДНІПРОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №8"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Бухгалтерия Бухгалтерия, +380567252841,+380567253501 , buh.tsentr8@ukr.net
Адреса замовника
Україна, м. Дніпро, 49087, Дніпропетровська область, ВУЛИЦЯ СОФІЇ КОВАЛЕВСЬКОЇ, будинок 53А
Очікувана вартість
546 590 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 3.08.18
  • Відгуки 5
  • Робота ГО 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Так

Згідно публічних даних, що знаходяться на платформі zakupki.prom.ua стало відомо, що вкотре на заявлений тендер Замовником КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДНІПРОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №8" (код ЄДРПОУ 37899778) подає свою тендерну пропозицію Учасник торгів – Товариство з обмеженою відповідальністю «БИО-ТЕХНОЛОГИИ» (код ЄДРПОУ 38677809; 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, буд. 90 оф. 5, тел.: (056) 37-22-000) щодо закупівлі Код CPV за ДКПП 021:2015- «33140000-3 Медичні матеріали», а саме прослідковується аналогія подачі тендерних пропозицій даним Учасником – це суми більше 200 000,00 грн. та в котрих весь час його Замовник визнає переможцем, додатковий «технічний» Учасник в особі ФОП майже без документації або з незначною їх кількістю. В даному тендері – це Фізична особа – підприємець Богатир Д.Є.
При довготривалій кваліфікації першого місця по тендеру ID: UA-2018-07-04-000508-a, Замовником було скасовано дані торги, на підставі того, що начебто змінилась технічна документація. Даний факт неможливо доказати, однак вбачається вже певна закономірність та недотримання Замовником вимог статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (далі – Закон) – а саме недотримання при закупівлі таких принципів як:
• добросовісна конкуренція серед учасників;
• максимальна економія та ефективність;
• відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
• недискримінація учасників;
• об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій;
• запобігання корупційним діям і зловживанням.
Аналізуючи вищенаведене, бажаємо акцентувати увагу Замовника на наступних положеннях чинного законодавства України та прийняття їх до уваги на майбутнє.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У разі вчинення від імені та в інтересах юридичної особи її уповноваженою особою злочину самостійно або у співучасті до юридичної особи у випадках, визначених Кримінальним кодексом України, застосовуються заходи кримінально-правового характеру.
Відповідно до пункту 13 частини 1 статті 11 Закону України «Про запобігання корупції», до повноважень Національного агентства належать в тому числі і здійснення співпраці із особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону (викривачі), вжиття заходів щодо їх правового та іншого захисту, притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні їх прав, у зв’язку з таким інформуванням
Частиною 1 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно із положеннями частини 1 статті 38 Закону України «Про публічні закупівлі» за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.
Окрім того, додатково повідомляємо, що 23 січня 2018 року, були підписані зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема запроваджено автоматичний ризик – менеджмент у закупівлях. Зокрема, моніторинг закупівлі здійснюється посадовою особою Держаудитслужбою та Рахунковою Палатою за ініціативою фізичної чи юридичної основи.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Ні

Чи є вимоги до предмету закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

Замовник відмовився усунути порушення в умовах закупівлі, та виправити помилки в техничному завданні, що призведе до неможливості відповісти так/ні надавши відповідь яка відповідає дійсності, та дозволить маніпулювати результатами розгляду тендерної пропозиції разом з додатками

Чи правильно замовник визначив очікувану вартість? Наскільки така вартість відповідає ринковим цінам??

Ні

Виходячи з аналізу базових ринкових цін, та аналізу тендерної документації з урахування техничного завдання реальна вартість всього обсягу необхідних товарів з урахуванням граничної торговельної націнки 10% та з урахуванням ПДВ -7% складає 314100 (триста чотирнадцять тисяч сто) гривень, що на 232500 (двісті тридцять дві тисячі п’ятсот) гривень менш ніж Очікувана вартість закупівлі що дорівнює: 546 590 (п’ятсот сорок шість тисяч п’ятсот дев’яносто) гривень, або іншими словами Очікувана вартість завищена на 74%

Опис вимог

Чи дозволяють вимоги до предмету закупівлі придбати якісний товар за оптимальну ціну?? - НІ

замовнику було вказано на декілько помилок в описі предмету закупівлі, та неможливість постачання товарів які відповідають прописаним вимогам, або певні позиціі не сумісни з наявним обладнанням замовника

Конкурентність

Чи здатні такі вимоги забезпечити максимальну конкуренцію серед учасників?
НІ

умови зазначенів тендерної документаціі дозволяють ручне керування під час прийняття рішення з визначення переможця у процедурі закупівлі

Критерії оцінки

Чи передбачена процедура оцінки якісних критеріїв предмету закупівлі на етапі кваліфікації/укладання договору/виконання договору??
НІ

замовник вимагає у Додаток 3 до Документації:
пп. 3. Наявність фінансової спроможності:
3.1. Копія балансу підприємства за останній звітний період;
3.2. Копія звіту про фінансові результати за останній звітний період ;
3.3. Копія звіту про рух грошових коштів за останній звітний період;
3.4. Оригінал довідки з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами видану не раніше місячної давнини відносно дати подання пропозицій;
Всі копії документів належним чином повинні бути завірені печаткою учасника та підписом уповноваженої особи.
Але не визначає кількісно якісні показники яки будуть оцінюватись

Умови закупівлі:

У додатку “Тендерна документація 3314.docx” завантажено 04 липня 2018 10:59
в частині Специфікація на закупівлю вказано:
поз.17 Набір оглядовий отоларінгічний шт.180
відповідно у розділі “Медико-технічні вимоги”
зазначені фізико-хімічні, та технічні характеристики, та описані вимоги до кожної окремої позиції так поз.17 Набір оглядовий отоларінгічний:
Набір оглядовий отоларінчічний застосовується при оглядах в риноскопії, орофарингоскопії, отоскопії.
Набір повинен складатися:
дзеркало носове - 1 шт
воронка вушна - 2 шт
шпатель ЛОР -1 шт
Повинен бути стерильним.
Повинен бути для одноразового використання.
Упакований індивідуально в пластикову упаковку.
Даним вимогам, та опису відповідає продукція лише одного импортера:
ТОВ"Джей Ес Україна" код 37008766 ТМ JS виробник Jiangsu Suyun Medical Materials Co.,Ltd (Китай)
Що дуже обмежує коло потенційних постачальників, та призводить до фактичної відсутності конкуренції на торгах, що в свою чергу позбавляє можливості замовника (покупця) купити необхідний обсяг товару за мінімально можливу ціну.
Оскільки виконати вимогу замовника “Для підтвердження надати гарантійний лист виробника (представництва, філії виробника, якщо їх відповідно повноваження поширюються на територію України).” зможуть лише ТОВ"Джей Ес Україна" код 37008766 ТМ JS виробник Jiangsu Suyun Medical Materials Co.,Ltd (Китай), або коло представників визначених ТОВ"ДОПОМОГА-І” код 32395558, та надасть можливість змови про постачання товарів по завищених цінах
з огляду на роздрібні ціни та кількість товару, сумарна вартість:
поз.17 Набір оглядовий отоларінгічний шт.180
становить близько 3090 (три тисячі дев’яносто) гривень що дорівнює приблизно 0,565% від загальної вартості закупівлі, або 5,65%, від розміру мінімального кроку пониження ціни.
Виходячи з аналізу базових ринкових цін, та аналізу тендерної документації з урахування техничного завдання реальна вартість всього обсягу необхідних товарів з урахуванням граничної торговельної націнки 10% та з урахуванням ПДВ -7% складає 314100 (триста чотирнадцять тисяч сто) гривень, що на 232500 (двісті тридцять дві тисячі п’ятсот) гривень менш ніж Очікувана вартість закупівлі що дорівнює: 546 590 (п’ятсот сорок шість тисяч п’ятсот дев’яносто) гривень, або іншими словами Очікувана вартість завищена на 74%
У разі якщо замовник розраховував більш якісні товар, то не зрозуміло чому поз.17 не було виделено в окремий лот.
Та не виконана вимога змінити тендерну документацію в частині кваліфікаційні вимоги до учасників, та не виключено вимогу надати документи та довідки зазначені у Додаток 3 до Документації:
пп. 3. Наявність фінансової спроможності:
3.1. Копія балансу підприємства за останній звітний період;
3.2. Копія звіту про фінансові результати за останній звітний період ;
3.3. Копія звіту про рух грошових коштів за останній звітний період;
3.4. Оригінал довідки з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами видану не раніше місячної давнини відносно дати подання пропозицій;
Всі копії документів належним чином повинні бути завірені печаткою учасника та підписом уповноваженої особи.
По перше дана вимога на 100% суперечить Законодавчій базі України.
Або у разі якщо на думку ці вимоги правомірні визначити більш чітки критерії, або методологію оцінки учасників, наприклад пропозицій учасників що сплатили податків менш ніж зазначена сума, або обсяг валового доходу склав менш ніж зазначена сума, адо матеріальни запасі на кінець звітного періоду склали менш ніж певний обсяг, не відповідають на думку замовника платоспроможністью або будь яким іншим міркуванням.
Отже в діючій редакції тендерної документації замовник в змозі за власним бажанням, та в залежності від настрою приймати рішення яка пропозиція його влаштує, або який постачальник подобається чи ні.
Оскільки відсутні читкі критерії відбору пропозицій, та вимог до учасників.
Іншими словами умови закупівлі дискримінаційні.

Позиція ГО Громадський Контроль
Ідентифікатор порушень I

Подано форм 5780

Кращий інформатор I

Подано форм 6849

Борець за перемогу II

Подано форм 2166

DOZORRO XXL
DOZORRO LOBBY
Виявлені ознаки порушень Направлені звернення Відповіді
надмірні вимоги до учасників
лист до замовника
01.08.2018

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 10.07.2018 17:00

Оскарження умов:

до 16.07.2018 00:00

Подання пропозицій:

20.07.2018 17:00

Початок аукціону:

23.07.2018 13:05

Очікувана вартість
546 590 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
5 466 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

20000 штука
Шприц 2,0
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
30000 штука
Шприц 5,0
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
30000 штука
Шприц 10,0
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
5000 штука
Шприц 20,0
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
10 штука
Шприц 50,0 (катетерний тип)
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
800 штука
Бинт марлевий медичний нестерильний 5 м × 10 см
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
100 штука
Бинт марлевий медичний 7м × 14 см
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
600 упаковка
Вата медична гігроскопічна гігієнічна 100 г
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
40 штука
Пластир медичний 2см х 500см
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
1000 упаковка
Голка ін’єкційна 0,7×40мм
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
1000 штука
Катетер G 20
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
150 пара
Рукавички оглядові стерильні, розміри: М
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
30000 пара
Рукавички оглядові нестерильні, розміри: М
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
250 упаковка
Скарифікатор 200 шт/уп
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
1000 штука
Ланцет автоматичний 21G
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
100000 штука
Шпатель пластиковий
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали
180 штука
Набір оглядовий отоларінгічний
ДК 021:2015: 33140000-3 — Медичні матеріали

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Некоректна медико-технічна вимога до Рукавичок Оглядових нестерильних, розміри: М, 30 000 пар

Дата подання: 05.07.2018 15:17
Дата відповіді: 09.07.2018 15:01
Шановний тендерний комітет! Уточніть, будь ласка, по Рукавичкам Оглядовим нестерильним, розміри: М, 30 000 пар. У ТД вказано, що вони "Повінні буті запаковані попарно в індивідуальне пакування". Але індивідуальне попарне пакування мають лише стерильні медичні рукавички. Будь ласка, виправте описку.

відповідь:

На Ваше звернення по Рукавичкам Оглядовим нестерильним, розміри: М, 30 000 пар. У ТД вказано, що вони "Повінні буті запаковані попарно в індивідуальне пакування". Описку щодо пакування буде виправлено

Тулмачення пункту тендерної докментації

Дата подання: 09.07.2018 02:31
Дата відповіді: 09.07.2018 15:03
Шановний замовник. прошу надати роз'яснення розділом III. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, зазначенно: пп. 1.1.5. Документально підтвердженої інформації про відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним, в тому числі технічній специфікації (опис окремої частини (частин) предмета закупівлі (лотів)), встановленим в Додатку 4 до Документації; В якій саме спосіб можливе документальне підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника, в тому числі технічній специфікації предмета закупівлі встановленим в Додатку 4. Якщо Учасник подає Тендерну пропозицію по зразку та формі визначеної Замовником, та відповідає за зміст викладеної інформації, та відповідно до Додатку 4. викладеного Замовником в розділі "Медико-технічні вимоги" відповідно до вимог замовника зазначає Відповідність медико-технічним вимогам Так/ні. У разі описки прошу внести зміни до тендерної документації
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На Ваше Загальне запитання щодо оголошення від 09.07.2018, 02:31 щодо Тулмачення пункту тендерної докментації повідомляємо.

Розділом III. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, зазначенно:
пп. 1.1.5. Документально підтвердженої інформації про відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним, в тому числі технічній специфікації (опис окремої частини (частин) предмета закупівлі (лотів)), встановленим в Додатку 4 до Документації; В якій саме спосіб можливе документальне підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника, в тому числі технічній специфікації предмета закупівлі встановленим в Додатку 4.
Якщо Учасник подає Тендерну пропозицію по зразку та формі визначеної Замовником, та відповідає за зміст викладеної інформації, та відповідно до Додатку 4. викладеного Замовником в розділі "Медико-технічні вимоги" відповідно до вимог замовника зазначає Відповідність медико-технічним вимогам Так/ні».
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади регулюються нормами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), № 922-VIII від 25.12.2015 року. Даний Закон забезпечує ефективність та прозорість здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Однією з основних процедур закупівлі, є процедура відкритих торгів (ч.1 Ст. 12, ч 1. Ст. 20 Закону).
Стаття 2 Закону визначає сферу застосування даного Закону.
Відповідно до Ст. 21 Закону, інформування про проведення процедури відкритих торгів здійснюється через Оголошення про проведення процедури відкритих торгів, що безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Також, частина 2 Ст. 21 Закону, містить обов’язкову інформацію, що зазначається Замовником в Оголошенні.
Частина 2 Статті 22 Закону, встановлює вимоги до тендерної документації, які містять в тому числі посилання на наявність:
1) інструкції з підготовки тендерних пропозицій;
2) одного або декількох кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством;
3) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію;
9) перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв.
Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити (частина 3 Статті 22 Закону).
Щодо відповідності продукції учасника медико - технічним вимогам, які встановлюються Замовником у документації торгів через надання оригіналів гарантійних листів від виробника або його офіційного представництва та гарантійних листів щодо терміну придатності товару на момент доставки повинен бути не менше 80%. від строку виготовлення - зазначаємо, що дана вимога прописується Замовником з метою оцінки/дослідження запропонованого товару на відповідність критеріям, що звичайно ставляться до даної категорії товарів (кількісні, якісні, технічні показники та ін.), з метою впевненості Замовника у наданні учасниками саме того товару, що вимагається Замовником.
Отже, з урахуванням наведення правових підстав, аналізом дотримання вимог чинного законодавства як з процедури відкритих торгів, так і допорогових закупівель, Замовник не обмежений рамками Закону (Закону та Наказу МЕРТ №680 від 13.04.2016 Про затвердження примірної тендерної документації https://prozorro.gov.ua/news/nakaz-mert-680-vid-13-04-2016-pro-zatverdzhennya-prymirnoyi-tendernoyi-dokumentatsiyi) щодо визначення у документації саме тих умов, які вважає за необхідне вказати у документації. Таким чином, вимоги, що встановлюються Замовником в таких випадках, не містять будь – яких дискримінаційних вимог до учасників, на які посилають учасники, як на дискримінаційні та дають можливість усім зацікавленим особам приймати участь у торгах, за умови їх відповідності заявленим вимогам.

З огляду на наведені положення законодавства та діючи виключно в рамках Закону, Замовник торгів має право прописувати у документації та витребовувати від учасників ті документи, які на його погляд дають можливість в повній мірі оцінити учасника, як потенційного постачальника продукції. Класифікація предмета закупівлі та поділ його на лоти здійснюється з дотриманням положень Закону України «Про публічні закупівлі» та «Порядку визначення предмета закупівлі».

Зміст вимог до подання тендерної документації

Дата подання: 09.07.2018 02:53
Дата відповіді: 09.07.2018 15:06
Шановний замовник прошу доповнити, внести зміни або виключити деякі вимоги до необхідності подання окремих документів та довідок у складі тендерної пропозиції, а саме: пп.1.1.6. Листи-згоди учасника з проектом договору, засвідченого підписом уповноваженої особи Учасника та з відбитком його печатки*, а також підписаний уповноваженою особою учасника та з відбитком його печатки* Проект договору, що викладений в Додатку 6 до Документації. Учасник автоматично надає згоду з умовами “Проект договору” у разі підписання “Проект договору”, що викладений в Додатку 6 до Документації. А у випадку надання “ Листа-згоди учасника з проектом договору”, відпадає потреба у підписані самого договору, але в одно час і не свідчить що всі Учасники (Постачальники, Покупці), погодились з однаковим змістом договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

На Ваше Загальне запитання щодо оголошення від 09.07.2018,
щодо Тулмачення пункту тендерної докментації повідомляємо.

Розділом III. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, зазначенно:
« п.п. 1.1.6. Листи-згоди учасника з проектом договору, засвідченого підписом уповноваженої особи Учасника та з відбитком його печатки*, а також підписаний уповноваженою особою учасника та з відбитком його печатки* Проект договору, що викладений в Додатку 6 до Документації.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади регулюються нормами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), № 922-VIII від 25.12.2015 року. Даний Закон забезпечує ефективність та прозорість здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Однією з основних процедур закупівлі, є процедура відкритих торгів (ч.1 Ст. 12, ч 1. Ст. 20 Закону).
Стаття 2 Закону визначає сферу застосування даного Закону.
Відповідно до Ст. 21 Закону, інформування про проведення процедури відкритих торгів здійснюється через Оголошення про проведення процедури відкритих торгів, що безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Також, частина 2 Ст. 21 Закону, містить обов’язкову інформацію, що зазначається Замовником в Оголошенні.
Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити (частина 3 Статті 22 Закону).
Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, якого визнано переможцем торгів, протягом строку дії його пропозиції не пізніше ніж через двадцять днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. Разом з тендерною документацією замовником в окремому файлі подається проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням змін його умов. Проект договору наведено у Додатку 6 тендерної документації.
Договір про закупівлю укладається в письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції (у тому числі ціни за одиницю продукції) переможця процедури закупівлі та не повинні змінюватися після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов'язань сторонами, крім випадків, передбачених законодавством України.
Істотні умови, які обов'язково включаються до договору про закупівлю, викладені у Проекті договору, наведеному в Додатку 6 до Документації.
Отже, з урахуванням наведення правових підстав, аналізом дотримання вимог чинного законодавства як з процедури відкритих торгів, так і допорогових закупівель, Замовник не обмежений рамками Закону (Закону та Наказу МЕРТ №680 від 13.04.2016 Про затвердження примірної тендерної документації https://prozorro.gov.ua/news/nakaz-mert-680-vid-13-04-2016-pro-zatverdzhennya-prymirnoyi-tendernoyi-dokumentatsiyi) щодо визначення у документації саме тих умов, які вважає за необхідне вказати у документації. Таким чином, вимоги, що встановлюються Замовником в таких випадках, не містять будь – яких дискримінаційних вимог до учасників, на які посилають учасники, як на дискримінаційні та дають можливість усім зацікавленим особам приймати участь у торгах, за умови їх відповідності заявленим вимогам.

З огляду на наведені положення законодавства та діючи виключно в рамках Закону, Замовник торгів має право прописувати у документації та витребовувати від учасників ті документи, які на його погляд дають можливість в повній мірі оцінити учасника, як потенційного постачальника продукції.
Тому вимога щодо надання учасником «Листа-згоди учасника з проектом договору, засвідченого підписом уповноваженої особи Учасника та з відбитком його печатки*, а також підписаний уповноваженою особою учасника та з відбитком його печатки* Проект договору, що викладений в Додатку 6 до Документації» має на меті докази того, що учасник ознайомлений з умовами (істотними) умовами договору і згоден з ними.
Розгорнути: 3 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-07-04-000508-a.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ПП “АЛЬТЕРНАТИВА ИНЖИНЕРИНГ”, Код ЄДРПОУ:34589651
Дата подання: 09.07.2018 10:09
Шановний замовник.
пп.2. ст.22 Закону Про публічні закупівлі від 25.12.2015 № 922-VII
чітко зазначено:
Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним;
пп.4. Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
пп.2 статті 16. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
пп.4. Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції.
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником.
Однак пп.1.1.6. розділу III. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції зазначено:
Повноваження щодо підпису документів, що входять до складу тендерної пропозиції учасника, договору за результатами закупівлі підтверджуються наступними документами:
- у разі, якщо учасником є юридична особа:
1) якщо тендерну пропозицію підписує уповноважена посадова (службова) особа учасника (далі - уповноважена особа) - копією протоколу зборів засновників про призначення директора/президента/голови правління тощо, або випискою (витягом) з нього та копією наказу про його призначення або про вступ на посаду;
Ця вимога дискримінаціїна по відношенню до особи керівника, керуючого органу підприємства, або директора відомості про повноваження яких внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та знаходяться у відкритому доступі, та повноваження можуть бути підтверджені Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, та фізичних осіб-підприємців.
Крім того пп1.1.6 зазначено:
У випадку, якщо згідно цієї тендерної документації передбачається надання копії документу, це означає, що повинна бути надана копія цього документу за підписом уповноваженої особи Учасника та з відбитком його печатки*. У всіх інших випадках, вимагається надання оригіналу або нотаріально засвідченої копії документу. У разі надання оригіналу та/або нотаріально посвідченої копії документа замість нотаріально посвідченої копії та/або копії документа, що вимагались замовником - будуть вважатись належним чином виконаною вимогою щодо надання нотаріально посвідченої копії та/або копії документа.
Однак не зазначено уточнення у разі надання документів в інший спосіб, окрім як сканованих документів через систему електронних закупівель (майданчик prozorro), оскільки в цьому випадку надається не копія а скан-копія оригіналу на якому не припустимо ставити будь-яки примітки, приписи, відбитки печатки оскільки це може бути розцінено як підробка документів, або учасник змушений зробити окрему копію документу, та спеціально засвідчити її після чого сканувати та викласти до системи електронних закупівель.
пп.2 розділу ІV. Подання та розкриття тендерних пропозицій
замовником зазначено:
Не підлягає розкриттю інформація, що обґрунтовано визначена учасником конфіденційною. Конфіденційною не може бути визначена інформація про запропоновану ціну, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 і вимогам, установленим статтею 17 цього Закону.
Що цілком відповідає законодавству України, але будь-яка інформація викладена до системи електронних закупівель стає відкритою, що може порушити комерційну таємницю, та розкрити дані інших контрагентів, або фізичних, юридичних осіб, що не давали на це свою згоду.
Окрім того, відповідно до статті 155 ГК України п.1, Об'єктами прав інтелектуальної власності у сфері господарювання визнаються: промислові зразки; торговельні марки (знаки для товарів і послуг); комерційне (фірмове) найменування; комерційна таємниця; інші об'єкти, передбачені законом.
п.2. Загальні умови захисту прав інтелектуальної власності на об'єкти, зазначені у цій статті, визначаються Цивільним кодексом України.
Відповідно до статті 420 ЦК України. До об'єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать: компіляції даних (бази даних); комерційні таємниці.
Відповідно до Статті 481 ЦК України. п.1. Раціоналізаторською пропозицією є визнана юридичною особою пропозиція, яка містить технологічне (технічне) або організаційне рішення у будь-якій сфері її діяльності.
Відповідно до Статті 505 ЦК України. п.1. Комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію.
п.2. Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.
Відповідно до статті 36 ГК України, окрема інформація витребувана замовником Ідентифікатор закупівлі UA-2018-07-04-000508-a, від 04 липня 2018 року, є неправомірне збирання, розголошення та використання відомостей, що є комерційною таємницею.
Відповідно до статті 32, та статті 35 ГК України, окремі вимоги замовника що викладені у файлі “Тендерна документація 3314.docx”, є досягненням неправомірних переваг у конкуренції, є отримання певних переваг стосовно іншого суб'єкта господарювання шляхом порушення законодавства, яке підтверджене рішенням відповідного органу державної влади.
Керуючись статтею 20 ГК України, у частині припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; вважаємо виконання окремих вимог замовника неможливим, оскільки вся надана інформація з’явиться у відкритому доступі.
Враховуючи доведену інформацію вважаю неправомірними та беєпідставними вищезазначені вимоги, так само як і вимога надати документи та довідки зазначені у Додаток 3 до Документації:
пп. 3. Наявність фінансової спроможності:
3.1. Копія балансу підприємства за останній звітний період;
3.2. Копія звіту про фінансові результати за останній звітний період ;
3.3. Копія звіту про рух грошових коштів за останній звітний період;
3.4. Оригінал довідки з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами видану не раніше місячної давнини відносно дати подання пропозицій;
Всі копії документів належним чином повинні бути завірені печаткою учасника та підписом уповноваженої особи.
По перше дана вимога на 100% суперечить Законодавчій базі України.
Звіти були подані контролюючим органам у встановлені строки, відповідно до повноважень останніх. Замовник не являеться будь-яким контролюючим органом по відношеню до Постачальника (Учасника).
Відповідно до умов “проект договору” пп 5.4. Оплата проводиться після пред’явлення ПОСТАЧАЛЬНИКОМ рахунку на оплату товару та накладної на товар протягом п'ятнадцяти робочих днів з моменту підписання накладної ЗАМОВНИКОМ.
Тобто постачання товарів відбувається на умовах післяоплата.
Умовами тендерної закупівлі не передбачається кредитування постачальника інвестиційних угод, придбання самого постачальника разом з предметом закупівлі, фінансовий моніторінг постачальника, надання аудиторских послуг постачальнику, будь-яки консалтингові послуг інше.
Крім того не зрозуміло які саме фінансові показники, можуть задовільнити Замовника, за якою методологію планується обчислення показників, за якими критеріями планується проводитись оцінка ПОСТАЧАЛЬНИКА, та з якою метою це робиться.
Окремого зауваження потребує пп.3.3 оскільки ДАНОЇ ФОРМИ ЗВІТНОСТІ НЕ ІСНУЄ.
пп. 3.4 не враховує постачальників що обслуговуються одразу в декількох банківських установах.
Враховуючи вище наведене прошу внести зміни до ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ, та привести у відповідність до законодавства України.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

13.07.2018 16:32
На Ваше Загальне запитання щодо оголошення від 09.07.2018, щодо тлумачення пункту тендерної документації повідомляємо.

Розділом III. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, зазначенно:
пп. 1.1.5. Документально підтвердженої інформації про відповідність тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним, в тому числі технічній специфікації (опис окремої частини (частин) предмета закупівлі (лотів)), встановленим в Додатку 4 до Документації; В якій саме спосіб можливе документальне підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника, в тому числі технічній специфікації предмета закупівлі встановленим в Додатку 4.
Якщо Учасник подає Тендерну пропозицію по зразку та формі визначеної Замовником, та відповідає за зміст викладеної інформації, та відповідно до Додатку 4. викладеного Замовником в розділі "Медико-технічні вимоги" відповідно до вимог замовника зазначає Відповідність медико-технічним вимогам Так/ні».
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади регулюються нормами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), № 922-VIII від 25.12.2015 року. Даний Закон забезпечує ефективність та прозорість здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Однією з основних процедур закупівлі, є процедура відкритих торгів (ч.1 Ст. 12, ч 1. Ст. 20 Закону).
Стаття 2 Закону визначає сферу застосування даного Закону.
Відповідно до Ст. 21 Закону, інформування про проведення процедури відкритих торгів здійснюється через Оголошення про проведення процедури відкритих торгів, що безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Також, частина 2 Ст. 21 Закону, містить обов’язкову інформацію, що зазначається Замовником в Оголошенні.
Частина 2 Статті 22 Закону, встановлює вимоги до тендерної документації, які містять в тому числі посилання на наявність:
1) інструкції з підготовки тендерних пропозицій;
2) одного або декількох кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством;
3) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію;
9) перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв.
Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити (частина 3 Статті 22 Закону).
Щодо відповідності продукції учасника медико - технічним вимогам, які встановлюються Замовником у документації торгів через надання оригіналів гарантійних листів від виробника або його офіційного представництва та гарантійних листів щодо терміну придатності товару на момент доставки повинен бути не менше 80%. від строку виготовлення - зазначаємо, що дана вимога прописується Замовником з метою оцінки/дослідження запропонованого товару на відповідність критеріям, що звичайно ставляться до даної категорії товарів (кількісні, якісні, технічні показники та ін.), з метою впевненості Замовника у наданні учасниками саме того товару, що вимагається Замовником.
Отже, з урахуванням наведення правових підстав, аналізом дотримання вимог чинного законодавства як з процедури відкритих торгів, так і допорогових закупівель, Замовник не обмежений рамками Закону (Закону та Наказу МЕРТ №680 від 13.04.2016 Про затвердження примірної тендерної документації https://prozorro.gov.ua/news/nakaz-mert-680-vid-13-04-2016-pro-zatverdzhennya-prymirnoyi-tendernoyi-dokumentatsiyi) щодо визначення у документації саме тих умов, які вважає за необхідне вказати у документації. Таким чином, вимоги, що встановлюються Замовником в таких випадках, не містять будь – яких дискримінаційних вимог до учасників, на які посилають учасники, як на дискримінаційні та дають можливість усім зацікавленим особам приймати участь у торгах, за умови їх відповідності заявленим вимогам.

З огляду на наведені положення законодавства та діючи виключно в рамках Закону, Замовник торгів має право прописувати у документації та витребовувати від учасників ті документи, які на його погляд дають можливість в повній мірі оцінити учасника, як потенційного постачальника продукції. Класифікація предмета закупівлі та поділ його на лоти здійснюється з дотриманням положень Закону України «Про публічні закупівлі» та «Порядку визначення предмета закупівлі».

Аукціон

Початок:
23.07.2018 13:05
Завершення:
23.07.2018 13:32

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 23.07.2018 13:32

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
450 322.34 UAH з ПДВ 450 322.34 UAH з ПДВ Документи
ТОВ БИО-ТЕХНОЛОГИИ
Пошук по цьому учаснику
536 608.30 UAH з ПДВ 536 608.30 UAH з ПДВ Документи
546 590 UAH з ПДВ 546 590 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

20.07.2018 15:16
Реєстр.pdf

Публічні документи

20.07.2018 16:46
квалификация.pdf

Публічні документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПП "Гермесфарм"
#39882504
Пошук по цьому переможцю
Очікує рішення 450 322.34 UAH з ПДВ 23.07.2018 13:32

Документи

23.07.2018 13:32
edr_identification.yaml

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
03.08.2018 15:25
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
В зв’язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань закупівель, на підставі п. 2 ч. 4 ст. 35 ЗУ «Про публічні закупівлі»
Документи
03.08.2018 15:17 162.pdf
03.08.2018 15:25 sign.p7s

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

Відгуки щодо кваліфікації - 1

Тендери, на яких є відгуки на рішення Замовника із зазначенням відсутньої аргументації причин дискваліфікації

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання