Послуги з технічного обслуговування автомобілів

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-08-30-000193-b
  • 50110000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Публічне акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України"
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Воронцова Тетяна Василівна, 044 528 34 16 , TKorost@hq.eximb.com
Адреса замовника
Україна, Київ, 03150, Київська обл., 03150, м.Київ, Голосіївський район, ВУЛИЦЯ АНТОНОВИЧА, будинок 127
Очікувана вартість
800 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 1.10.18
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Умови закупівлі:

Конкурсна документація має дискримінаційні ознаки, також відсутнє обґрунтоване посилання на необхідність одному постачальнику мати СТО або Субпідрядника в кожному місті!

Згідно ТД Додатоку 3 п. 15. Замовник вимагає «Довідку, складена у довільній формі, яка підтверджує можливість надати Учасником або Субвиконавцем, якого залучає Учасник до надання послуг, послуги щонайменше на 1-ій (одній) станції технічного обслуговування автомобілів (СТО) у кожному із зазначених міст: Києві, Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Ізмаїлі, Кропивницькому, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові. (Довідка має містити інформацію про назву СТО, поштову адресу СТО, контактний телефон СТО, ознаку СТО: власна/ орендована/ суборендована/ партнерська/ інше).»

Дана вимога порушує принципи здійснення закупівель, встановлених ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» та ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі»:
- добросовісна конкуренція серед учасників;
- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
- недискримінація учасників;
Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Ми вважаємо цю вимогу дискримінаційною оскільки не кожен постачальник має можливість надавати послуги або мати Субпідрядника в кожному місті. Просимо розділити дану закупівлю на лоти відповідно до закону «Про публічні закупівлі», як це роблять інші замовники, наприклад https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-06-000697-c.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 04.09.2018 11:50

Подання пропозицій:

11.09.2018 11:50

Очікувана вартість
800 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
24 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
24 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
3 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 посл.
Послуги з технічного обслуговування автомобілів
ДК 021:2015: 50110000-9 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Дискримінаційні вимоги

Дата подання: 30.08.2018 13:21
Дата відповіді: 03.09.2018 16:36
Шановний замовник! Ваша конкурсна документація має дискримінаційні ознаки, також відсутнє обґрунтоване посилання на необхідність одному постачальнику мати СТО або Субпідрядника в кожному місті! Вимагаємо внести зміни! Згідно ТД Додатоку 3 п. 15. Замовник вимагає «Довідку, складена у довільній формі, яка підтверджує можливість надати Учасником або Субвиконавцем, якого залучає Учасник до надання послуг, послуги щонайменше на 1-ій (одній) станції технічного обслуговування автомобілів (СТО) у кожному із зазначених міст: Києві, Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Ізмаїлі, Кропивницькому, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові. (Довідка має містити інформацію про назву СТО, поштову адресу СТО, контактний телефон СТО, ознаку СТО: власна/ орендована/ суборендована/ партнерська/ інше).» Дана вимога порушує принципи здійснення закупівель, встановлених ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» та ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі»: - добросовісна конкуренція серед учасників; - відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; - недискримінація учасників; Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Ми вважаємо цю вимогу дискримінаційною оскільки не кожен постачальник має можливість надавати послуги або мати Субпідрядника в кожному місті. Просимо розділити дану закупівлю на лоти відповідно до закону «Про публічні закупівлі», як це роблять інші замовники, наприклад https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-06-000697-c.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Звертаємо увагу, що АТ «Укрексімбанк» не є замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», тому норми цього Закону на Банк не розповсюджуються. Відповідно до п. 1.9. Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок), суб’єкти, які не є замовниками у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуг (послуги) та виконання робіт, а також оприлюднення звітів відповідно до Господарського кодексу України незалежно від суми закупівлі.
Що стосується звинувачень у нібито недотриманні Банком принципів здійснення закупівель, пропонуємо Учаснику ознайомитися з Коментарями до законодавства України про публічні закупівлі проекту «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» (далі – Коментар), розміщених 06.02.2017 року у електронній системі закупівель ProZorro за посиланням: https://prozorro.gov.ua/news/komentari-do-zakonu-pro-publichni-zakupivli-vid-komandi-proektu-garmonizaciya-sistemi-derzhavnih-zakupivel-v-ukrayini-zi-standartami-yes.
У Коментарях приводиться роз’яснення суті принципів закупівель, а саме:
1) принцип добросовісної конкуренції. Коментар: В цілому норми Закону сприяють вільній конкуренції серед учасників. Ризики складають лише можливі недобросовісні дії учасників торгів, які можуть домовлятися між собою щодо певних узгоджених дій при участі у торгах (так звані «змови»). У такому випадку (змови між учасниками) повинна бути своєчасна реакція замовника (у разі участі пов’язаних осіб) та відповідні дії АМКУ щодо встановлення факту змови та внесення таких суб’єктів господарювання до реєстру відомостей про рішення органів Комітету щодо визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, який розміщений на веб-сайті АМКУ.
2) максимальна економія та ефективність. Коментар: Один із ключових принципів закупівель. Дуже часто замовник при встановленні технічних вимог до предмета закупівлі постає перед питанням, що важливіше: «максимальна економія» чи «максимальна ефективність». Безумовно, при витрачанні бюджетних коштів важливо усвідомлювати необхідність економії. Однак, за відсутності зваженого підходу до формування технічних вимог це призводить до закупівлі менш якісного предмету закупівлі, що в результаті дає низьку ефективність закупівлі, а в тривалішому періоді часу може й зумовити надмірне витрачання коштів внаслідок високих витрат на експлуатацію чи використання придбаного товару (роботи, послуги) за нібито низькою ціною.
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель. Коментар: Цей принцип забезпечується через оприлюднення документів, які стосуються процедур закупівлі, на веб-порталі Уповноваженого органу.
4) недискримінація учасників. Коментар: Деталізація дотримання принципу недискримінації передбачено статтею 5 Закону. Зокрема, в частині першій цієї статті зазначено, що вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
5) об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій. Коментар: Цей принцип дуже важливий з точки зору отримання оптимального результату закупівлі. Важливо забезпечити рівне та об’єктивне відношення до всіх учасників.
6) запобігання корупційним діям і зловживанням. Коментар: Однією із цілей розробки та впровадження конкурсних механізмів у сфері публічних закупівель є запобігання проявам корупції. Реалізація цього принципу здійснюється в першу чергу шляхом забезпечення прозорості і доступності інформації про закупівлі, підзвітності та контролю у сфері закупівель. Саме для цього передбачені: оприлюднення в електронному вигляді максимально можливої кількості документів, пов’язаних із закупівлями; складання звітності; відповідальність посадових осіб замовника та учасника за порушення законодавства у цій сфері; не допущення участі у торгах суб’єктів господарювання за вчинені ними корупційні та інші правопорушення.
Відповідно до статті 5 «Недискримінація учасників» Закону України «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Отже, дискримінаційними вимогами можуть вважатися ті вимоги, які не дають право вітчизняним чи іноземним учасникам всіх форм власності та організаційно-правових форм брати участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
Оскільки Тендерна документація на закупівлю послуг з технічного обслуговування автомобілів, затверджена рішенням Тендерного комітету АТ «Укрексімбанк» від 29.08.2018 року (протокол № 02-51) (далі – Тендерна документація) не містить обмеження щодо участі у процедурі закупівлі вітчизняних чи іноземних учасників, вона не містить дискримінаційних норм. У даному разі звинувачення Учасника безпідставні. Враховуючи вище викладене, можна дійти висновку, що Тендерна документація відповідає усім принципам здійснення закупівель.
Що стосується пропозиції поділити предмет закупівлі (послуг з технічного обслуговування автомобілів) на частини (лоти) в залежності від місця надання послуг, повідомляємо наступне.
Відповідно до підпункту 18 пункту 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі – товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.
Так, згідно з пунктом 1 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг.
Таким чином, визначення окремої частини предмета закупівлі (лоту) є ПРАВОМ, а не обов’язком замовника.
Враховуючи вище викладене, АТ «Укрексімбанк» при визначенні предмета закупівлі послуг з технічного обслуговування автомобілів в цілому, без визначення окремих його частин (лотів), діє відповідно до вимог чинного законодавства України у сфері публічних закупівель.

Дискримінація учасників

Дата подання: 31.08.2018 11:25
Дата відповіді: 03.09.2018 16:47
Детально проаналізувавши тендерну документацію, було встановлено наявність дискримінаційних положень, які суперечать чинному законодавству у сфері публічних закупівель, та порушують наше право брати участь у даних торгах згідно встановленого законом порядку. У розділі Кваліфікаційні критерії в частині наявності матеріально технічної бази висувається вимога щодо наявності в учасника представництва в конкретному місті України (дискримінація за територіальним принципом). Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» відсутні обмеження щодо місцезнаходження учасника торгів. Таким чином, вважаємо, що встановлення такого положення є незаконним та порушує наші права, як потенційного учасника даних торгів. Згідно з частиною третьою статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Разом з тим, частиною 4 статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Оскільки дані положення тендерної документації не мають безпосереднього відношення до предмета закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, вважаємо їх протиправними та дискримінаційними. Просимо внести зміни шляхом поділення закупівлі на лоти кожен регіон (філія) окремим лотом.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Звертаємо увагу, що АТ «Укрексімбанк» не є замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», тому норми цього Закону на Банк не розповсюджуються. Відповідно до п. 1.9. Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок), суб’єкти, які не є замовниками у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуг (послуги) та виконання робіт, а також оприлюднення звітів відповідно до Господарського кодексу України незалежно від суми закупівлі.
Що стосується звинувачень у нібито недотриманні Банком принципів здійснення закупівель, пропонуємо Учаснику ознайомитися з Коментарями до законодавства України про публічні закупівлі проекту «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» (далі – Коментар), розміщених 06.02.2017 року у електронній системі закупівель ProZorro за посиланням: https://prozorro.gov.ua/news/komentari-do-zakonu-pro-publichni-zakupivli-vid-komandi-proektu-garmonizaciya-sistemi-derzhavnih-zakupivel-v-ukrayini-zi-standartami-yes.
У Коментарях приводиться роз’яснення суті принципів закупівель, а саме:
1) принцип добросовісної конкуренції. Коментар: В цілому норми Закону сприяють вільній конкуренції серед учасників. Ризики складають лише можливі недобросовісні дії учасників торгів, які можуть домовлятися між собою щодо певних узгоджених дій при участі у торгах (так звані «змови»). У такому випадку (змови між учасниками) повинна бути своєчасна реакція замовника (у разі участі пов’язаних осіб) та відповідні дії АМКУ щодо встановлення факту змови та внесення таких суб’єктів господарювання до реєстру відомостей про рішення органів Комітету щодо визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, який розміщений на веб-сайті АМКУ.
2) максимальна економія та ефективність. Коментар: Один із ключових принципів закупівель. Дуже часто замовник при встановленні технічних вимог до предмета закупівлі постає перед питанням, що важливіше: «максимальна економія» чи «максимальна ефективність». Безумовно, при витрачанні бюджетних коштів важливо усвідомлювати необхідність економії. Однак, за відсутності зваженого підходу до формування технічних вимог це призводить до закупівлі менш якісного предмету закупівлі, що в результаті дає низьку ефективність закупівлі, а в тривалішому періоді часу може й зумовити надмірне витрачання коштів внаслідок високих витрат на експлуатацію чи використання придбаного товару (роботи, послуги) за нібито низькою ціною.
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель. Коментар: Цей принцип забезпечується через оприлюднення документів, які стосуються процедур закупівлі, на веб-порталі Уповноваженого органу.
4) недискримінація учасників. Коментар: Деталізація дотримання принципу недискримінації передбачено статтею 5 Закону. Зокрема, в частині першій цієї статті зазначено, що вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
5) об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій. Коментар: Цей принцип дуже важливий з точки зору отримання оптимального результату закупівлі. Важливо забезпечити рівне та об’єктивне відношення до всіх учасників.
6) запобігання корупційним діям і зловживанням. Коментар: Однією із цілей розробки та впровадження конкурсних механізмів у сфері публічних закупівель є запобігання проявам корупції. Реалізація цього принципу здійснюється в першу чергу шляхом забезпечення прозорості і доступності інформації про закупівлі, підзвітності та контролю у сфері закупівель. Саме для цього передбачені: оприлюднення в електронному вигляді максимально можливої кількості документів, пов’язаних із закупівлями; складання звітності; відповідальність посадових осіб замовника та учасника за порушення законодавства у цій сфері; не допущення участі у торгах суб’єктів господарювання за вчинені ними корупційні та інші правопорушення.
Відповідно до статті 5 «Недискримінація учасників» Закону України «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Отже, дискримінаційними вимогами можуть вважатися ті вимоги, які не дають право вітчизняним чи іноземним учасникам всіх форм власності та організаційно-правових форм брати участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
Оскільки Тендерна документація на закупівлю послуг з технічного обслуговування автомобілів, затверджена рішенням Тендерного комітету АТ «Укрексімбанк» від 29.08.2018 року (протокол № 02-51) (далі – Тендерна документація) не містить обмеження щодо участі у процедурі закупівлі вітчизняних чи іноземних учасників, вона не містить дискримінаційних норм. У даному разі звинувачення Учасника безпідставні. Враховуючи вище викладене, можна дійти висновку, що Тендерна документація відповідає усім принципам здійснення закупівель.
Що стосується пропозиції поділити предмет закупівлі (послуг з технічного обслуговування автомобілів) на частини (лоти) в залежності від місця надання послуг, повідомляємо наступне.
Відповідно до підпункту 18 пункту 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі – товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.
Так, згідно з пунктом 1 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг.
Таким чином, визначення окремої частини предмета закупівлі (лоту) є ПРАВОМ, а не обов’язком замовника.
Враховуючи вище викладене, АТ «Укрексімбанк» при визначенні предмета закупівлі послуг з технічного обслуговування автомобілів в цілому, без визначення окремих його частин (лотів), діє відповідно до вимог чинного законодавства України у сфері публічних закупівель.

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 11.09.2018 11:50

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ТРИНІК АВТО"
Пошук по цьому учаснику
577 378 UAH з ПДВ 577 378 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

12.09.2018 15:12
Перелік СТО.pdf
11.09.2018 17:17
Ліцензія.zip
11.09.2018 17:17
Гарантия_5737.zip
11.09.2018 11:47
Ліцензія.zip
11.09.2018 11:44
Перелік СТО.pdf
11.09.2018 10:56
Додаток 4.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ТРИНІК АВТО"
#37047966
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 577 378 UAH з ПДВ 27.09.2018 10:52

Документи

27.09.2018 10:52
ВИПИСКА.pdf

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання