Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій Implementation of the alert system in the event of emergencies

  • Ідентифікатор тендеру UA-2018-09-26-002038-c
  • 48810000-9 - Інформаційні системи
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ""ІНФОРМАТИКА"" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Пихтін Микола Миколайович, 380444542347 , kp.informatika.kmda@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 03186, Київ, Левка Мацієвича, 3
Дата укладення договору
14.12.18
Переможець
ТОВ "ТРІАСИСТЕМС"
Очікувана вартість
20 400 000 UAH з ПДВ
Сума договору
20 253 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 20.12.18
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 27.10.2018 13:00

Оскарження умов:

до 02.11.2018 00:00

Подання пропозицій:

06.11.2018 12:00

Початок аукціону:

19.11.2018 15:21

Очікувана вартість
20 400 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
102 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій, детально викладено у Додатку №3

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 комплект
Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій
ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-09-26-002038-c.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "ОЗОН С", Код ЄДРПОУ:32723765
Дата подання: 19.10.2018 12:08
У відповідності до рівнів надзвичайних ситуацій, визначених статтею 7 Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» законодавством України передбачається створення: на державному рівні – Загальнодержавної автоматизованої системи централізованого оповіщення (далі – ЗАСЦО); на регіональному рівні – Територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення (далі – ТАСЦО); на місцевому рівні – Місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (далі – МАСЦО); на об’єктовому рівні – Об'єктової автоматизованої системи централізованого оповіщення.
Згідно пункту 9 Постанови КМУ від 27.09.2017р. У м. Києві повинна функціонувати ТАСЦО, яка за визначенням повинна передбачати взаємодію із ЗАСЦО та МАСЦО, а виходячи із підпунктів 1.1 та 2.1 Технічного завдання, система, впровадження якої є предметом закупівлі, здійснює оповіщення про надзвичайні ситуації у міському комунальному господарстві й тому по суті є об’єктовою.
Правомірність витрат на впровадження ТАСЦО за рахунок бюджетних коштів повинно бути підтверджено експертним висновком ДП «Укрдержбудекспертиза», яке для об’єктів класу наслідків СС3 проводить експертизу проектної документації за всіма напрямками. Проектні рішення, на підставі яких передбачається створення системи оповіщення, є лише одним з етапів розробки Технічного проекту, ДП Укрдержбудекспертиза» не розглядає. Аналогічна ситуація виникне з погодженням проектної документації в ДСНС України.
Таким чином проектування та створення у м. Києві ТАСЦО у повній відповідності до законодавства України не може бути здійснено за зазначеними Технічними вимогами й тому вони повинні бути перероблені.
Додатково вважаємо, що вимога стосовно наявності листа-авторизації від виробника програмного забезпечення UMS Alert , на базі якого функціонує система оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій, є неправомірною. Це суттєво звужує коло підприємств, які мають значний досвід створення ТАСЦО у повній відповідності до діючих в Україні нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів, у тому числі, на базі програмного забезпечення, що розроблене у відповідності з Технічними умовами, погодженими ДСНС України та Українським НДІ цивільного захисту і, у встановленому порядку, зареєстрованими в Державному науково-технічному центрі стандартизації, метрології та сертифікації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

24.10.2018 14:34
КП «Інформатика» планує впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій у відповідності до Технічних вимог (Додаток 3 до тендерної документації). В свою чергу, Технічними вимогами до системи, що планується, передбачено необхідність інтеграції з існуючою системою оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій у міському комунальному господарстві (СОНС) та погодження проектних рішень з територіальним органом ДСНС (розділ 3 та 5.5.4 Технічних вимог) у відповідності до вимог постанови кабінету міністрів України від 27 вересня 2017р. №733 (далі – Постанова). Тобто, виходячи з зазначеного, КП «Інформатика» планує впровадити місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення, як це передбачено п.10 Постанови, та систему автоматизованого виклику для інформування (виклику) осіб керівного складу, координаційних органів територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, аварійно-рятувальних служб, як це передбачено п.11 Постанови (розділ 5.4. Технічних вимог).
У відповідності до розділу 4 Технічних вимог «Вимоги до проектної документації» передбачено необхідність розробки проектної документації у відповідності до вимог РД 50 та ГОСТ 34. Тобто, впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій розглядається як створення автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи та не класифікується як об’єкт будівництва в межах Закону України Про регулювання містобудівної діяльності. В свою чергу, КП «Інформатика» наголошує, що при розробці розділів проекту які містять елементи будівельно-монтажних робіт, проектна документація в цій частині повинна відповідати відповідним нормативно-правовим документам, зокрема ДБН, ДСТУ та інше.
Вимога щодо надання учасниками листа-авторизації від розробника програмного забезпечення UMS Alert обумовлена тим, що на базі зазначеного програмного забезпечення (ПЗ) вже функціонує діюча система оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій і Виконавець повинен забезпечити та гарантувати повну інтеграцію запропонованих технічних рішень в існуючу систему, що неможливо буде здійснити без підтримки з боку розробника зазначеного ПЗ.
Відповідні уточнення (зміни) до технічних вимог ( Додаток 3 до тендерної документації) готуються та будуть внесені до тендерної документації.
Також інформуємо, що при впровадженні системи КП «Інформатика» керується Кодексом цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року N5403-VI, згідно з яким Закон України від 08.06.2000 № 1809-III «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» (на який Ви посилаєтесь) втратив чинність.
Розгорнути Згорнути
Відповідь на вимогу
Відповідні уточнення (зміни) до технічних вимог ( Додаток 3 до тендерної документації) готуються та будуть внесені до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2018-09-26-002038-c.c2

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ Укрзалізничавтоматика, Код ЄДРПОУ:37401997
Дата подання: 26.10.2018 11:57
1. Предмет закупівлі (його назва та зміст) не відповідає передбаченому чинним законодавством визначенню:
Відповідно до п. 2. ст. 30. Кодексу цивільного захисту України:
Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій забезпечується шляхом: функціонування загальнодержавної, територіальних, місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, спеціальних, локальних та об’єктових систем оповіщення;
Відповідно до розділу 1 Тендерної документації щодо проведення процедури відкритих торгів на закупівлю: ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) (Далі-Тендерна документація) предметом закупівлі є Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій)
Впровадження таких систем з метою здійснення оповіщення населення не передбачено чинним законодавством! У т.ч. у зв’язку з тим, що не передбачає оповіщення про загрозу, а лише про виникнення надзвичайної ситуації, що суперечить основним принципам цивільного захисту у т.ч. визначенню запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (підп. 11 п. 1 Ст 2. Кодексу цивільного захисту України), та основними вимогами єдиної державної системи цивільного захисту (підпункту 8 п 3. Ст 8: Кодексу цивільного захисту України) тощо.
Відповідно зі ст. 30 Кодексу цивільного захисту України: п. 5. Порядок організації оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та організації зв’язку у сфері цивільного захисту визначається Положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733):
9. Територіальні автоматизовані системи централізованого оповіщення функціонують в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі для забезпечення прийому сигналів та інформації від загальнодержавної автоматизованої системи централізованого оповіщення, оповіщення осіб керівного складу місцевих органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів управління та сил цивільного захисту і населення через місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення та інші системи оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.
10. Місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення функціонують у районах, містах обласного значення та інших відповідних адміністративно-територіальних одиницях (у тому числі об’єднаних територіальних громадах) для забезпечення прийому сигналів і повідомлень від відповідної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення та здійснення оповіщення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, де функціонують спеціальні, локальні або об’єктові системи оповіщення, установ, організацій, місць масового перебування людей, сил цивільного захисту та населення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.

2. Замовником не дотримано передбачений чинним законодавством порядок створення систем оповіщення:
Згідно з Положенням про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733):
П. 9. Реконструкція територіальних автоматизованих систем централізованого оповіщення здійснюється відповідно до законодавства на підставі рішень місцевих органів виконавчої влади та за погодженням з ДСНС.
П .10. Проектування та реконструкція місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення здійснюються згідно із законодавством на підставі рішень місцевих органів виконавчої влади (органів місцевого самоврядування) за погодженням з територіальним органом ДСНС.
За наявною інформацією відсутні рішення місцевих органів виконавчої влади та погодження ДСНС щодо проектування та реконструкції місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, які є предметом закупівлі.


3. Додаток 3 до тендерної документації ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ (Технічні вимоги) предмета закупівлі (далі-Технічні вимоги) не відповідає вимогам щодо створення систем оповіщення:
Згідно з Положенням про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733): - п. 7. Методичне керівництво щодо створення та функціонування систем оповіщення всіх рівнів здійснюється ДСНС.
Технічні вимоги розроблені без урахування методичних рекомендацій з боку ДСНС. До Технічних вимог не додано жодних методичних рекомендацій ДСНС.
Відповідно до Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733) п. 9. 10:
«Територіальні автоматизовані системи централізованого оповіщення передбачають взаємодію із загальнодержавною автоматизованою системою централізованого оповіщення, а також місцевими автоматизованими системами централізованого оповіщення, локальними, спеціальними і об’єктовими системами оповіщення та забезпечують централізоване (повне або вибіркове) включення відповідних місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.»
«Місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення передбачають взаємодію з відповідною територіальною автоматизованою системою централізованого оповіщення та відповідними локальними, спеціальними і об’єктовими системами оповіщення.»
Технічні вимоги не передбачають зазначених вище вимог щодо Територіальних систем централізованого оповіщення!
Таким чином Технічні вимоги, представлені в Тендерній документації, суперечать чинному законодавству та потребують доопрацювання (або й перероблення) у т.ч. у відповідності з методичним керівництвом щодо створення систем оповіщення з боку ДСНС.

4. Додаток. 4 (Проект Договору) не відповідає Тендерній документації та Технічному завданню. Предмет договору відрізняється від предмету закупівлі та найменування системи згідно з Технічним завданням.

5. Замовником порушено п.4. Ст. 10. Закону «Про публічні закупівлі», а саме не здійснено належним чином Оголошення про проведення процедури закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мово, зокрема:
Згідно п.4. Ст. 10. Закону «Про публічні закупівлі»: Оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро.
Замовником здійснено оприлюднення лише назви закупівлі на англійській мові та посилання на додаток №3, який на англійську мову не перекладено. У зв’язку з тим, що назва закупівлі не відповідає визначенням предмету згідно з чинним законодавством та не відображає фактичне призначення системи зазначене вище, крім іншого також порушує вимоги ст.5 Закону «Про публічні закупівлі» щодо недискримінації учасників, згідно з якою вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.



6. Вимоги та терміни договору суперечать Тендерній документації та порядку проведення процедури Закупівлі:
У відповідності до статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення Замовника про намір укласти договір з переможцем здійснюється протягом одного дня після оголошення переможця. Зазначений договір не може бути укладений раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір . Згідно розділу 1 «Загальні положення» пункту 4 Тендерної документації та пункту 7.2 проекту договору про закупівлю (Додаток 4 до Тендерної документації ) роботи з розробки Проектного рішення, створення, встановлення та впровадження Системи повинні бути здійснені в строк до 20.12.2018. Порушення цього строку тягне за собою відповідальність Виконавця. Датою проведення аукціону призначено 11.12.2018 і тому, виходячи із зазначеного вище, роботи, які є предметом закупівлі, не можуть розпочатися 21.12.2018.

Просимо надати детальні роз'яснення щодо зазначених вище питань та привести Тендерну документацію та Технічні вимоги у відповідність один до одного та у відповідність до чинного законодавства.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

29.10.2018 16:50
На Вашу Вимогу (Номер вимоги: UA-2018-09-26-002038-c.c2; Дата подання: 26 жовтня 2018 11:57)
КП «Інформатика» повідомляє наступне:
Щодо пунктів 1,2,3 та 4 вимоги:
КП «Інформатика» (далі-Замовник), здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг згідно із нормами Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (із змінами), отже дотримуючись норм чинного законодавства України в сфері публічних закупівель, Замовником, з врахуванням Ваших вимог, будуть внесені відповідні зміни до тендерної документації та додатків до неї щодо закупівлі за ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) у встановлені законодавством строки.
Щодо пункту 5 вимоги:
Відповідно до визначення основних термінів, які вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (із змінами) (далі – Закон) - оголошення про проведення процедури закупівлі - оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення конкурентного діалогу.
Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» (далі-Наказ), затверджено форми документів, в тому числі
ФОРМУ ОГОЛОШЕННЯ про проведення відкритих торгів. Формами документів, зазначених у пункті 1 Наказу, затверджуються обов’язкові поля, що заповнюються замовником шляхом унесення в них наявної інформації в електронній системі закупівель. У разі необхідності замовник може зазначити додаткову інформацію про закупівлю, якщо заповнить необов’язкові поля, передбачені системою.
Після внесення усієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається електронний цифровий підпис. Електронною системою закупівель автоматично створюється документ, який у разі потреби може бути роздрукований.
Отже, ОГОЛОШЕННЯ про проведення відкритих торгів, було оприлюденно враховуючи норми Закону та Наказу, в тому числі враховуючи норму частини четвертої статті 10 Закону.
Також звертаємо Вашу увагу на статтю 14 Закону, а саме щодо подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель.
Враховуючи все вище викладене, зазначаємо шо Замовником було дотримано норми Закону та Наказу при оприлюдненні ОГОЛОШЕННЯ про проведення відкритих торгів в електронному вигляді через електронну систему закупівель.

Щодо пункту 6 вимоги:
Тендерну документацію щодо закупівлі за ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) та додатки до неї розроблено та оприлюднено відповідно до вимог Закону. Всі терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі.
Оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднено відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону.
Відповідно до частини п’ятої статті 28 Закону - у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.
За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 Закону. Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з Законом. Дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою автоматично, але не раніше ніж через п’ять днів після оприлюднення протоколу розгляду тендерних пропозицій.
Отже, враховуючи норми Закону - дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою автоматично та відповідно дата і час проведення електронного аукціону будуть визначені та змінені електронною системою автоматично, після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначення відповідності учасників кваліфікаційним критеріям.
Розгорнути Згорнути
Щодо пунктів 1,2,3 та 4 вимоги:
КП «Інформатика» (далі-Замовник), здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг згідно із нормами Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (із змінами), отже дотримуючись норм чинного законодавства України в сфері публічних закупівель, Замовником, з врахуванням Ваших вимог, будуть внесені відповідні зміни до тендерної документації та додатків до неї щодо закупівлі за ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) у встановлені законодавством строки.
Щодо пунктів 5,6 вимоги: надаємо відповідь.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2018-09-26-002038-c.b3

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "ОЗОН С", Код ЄДРПОУ:32723765
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.11.2018 17:42

Невідповідність тендерної документації законодавству України

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 04 лютого 1998 року № 121 «Про затвердження переліку обов’язкових етапів робіт під час проектування, впровадження та експлуатації засобів інформатизації» бюджетне фінансування проектування, впровадження та експлуатації засобів інформатизації, до яких Замовник відносить систему, що є предметом закупівлі, здійснюється лише за умови виконання обов’язкових етапів робіт відповідно до державних стандартів та за наявності позитивної експертизи, що здійснюється Державною службою з питань електронного урядування. Згідно пункту 2.1.1. Технічних вимог (додаток 3 до тендерної документації) Виконавець впроваджує систему згідно проектних рішень. Відповідно до ГОСТ 34.601-90, який регламентує етапи виконання робіт, розробка проектних рішень є одним із багатьох етапів та в принципі не може отримати експертний висновок. Аналогічна ситуація з наданням експертного висновку ДП «Держбудекспертиза» на відповідність проектної документації на виконання будівельно-монтажних робіт, яка повинна відповідати вимогам ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Зазначені вище Технічні вимоги унеможливлюють участь в тендері тих суб’єктів господарчої діяльності, які готові та можуть виконати роботи, що є предметом закупівлі, за умови їх повної відповідності діючим в Україні законодавчим вимогам. Виходячи із зазначеного вище, тендерна документація містить корупційні ризики й тому не може бути використана для проведення тендеру.
Розгорнути Згорнути

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Кількість скарг: UA-2018-09-26-002038-c.a4

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВ Укрзалізничавтоматика, Код ЄДРПОУ:37401997
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.11.2018 21:12

Невідповідність умов ТД чинному законодавству України

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ вул. Урицького, 45, м. Київ, 03035 Замовник: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОРМАТИКА" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Код ЄДРПОУ 31024875 03186, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЛЕВКА МАЦІЄВИЧА, будинок 3 Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРЗАЛІЗНИЧАВТОМАТИКА" Код ЄДРПОУ 37401997 01014, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЗВІРИНЕЦЬКА, будинок 59 СКАРГА КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОРМАТИКА" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) (далі - Замовник) проводить процедуру закупівлі: «Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій», ідентифікатор закупівлі: UA-2018-09-26-002038-c ● 3a7a340f852b42248a0143d322ff4d14 з очікуваною вартістю предмета закупівлі у розмірі 20 400 000,00 грн. (далі – процедура закупівлі). При оголошенні та проведенні зазначеної процедури закупівлі Замовником порушено порядок проведення закупівлі та інші вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку з наступним. Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відміняє торги вразі, порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим законом. Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро. Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі», в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються: найменування та місцезнаходження замовника; назва предмета закупівлі; кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; кінцевий строк подання тендерних пропозицій; розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати); дата та час розкриття тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону; розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки. В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником. Дата і час розкриття тендерних пропозицій, крім випадку, встановленого в абзаці десятому цієї частини, та дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично в день оприлюднення замовником оголошення на веб-порталі Уповноваженого органу. В оголошенні, що оприлюднене Замовником у процедурі закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу не зазначено найменування Замовника англійською мовою, так у графі «Official name» вказано наступне найменування Замовника - «State Enterprise Informatics». Проте, відповідно до відкритої інформації є Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в якому вказується повне та скорочене найменування юридичної особи англійською мовою у разі їх наявності, у Замовника наявне найменування англійською мовою - MUNICIPAL ENTERPRISE "INFORMATYKA" OF EXECUTIVE AUTHORITY OF KYIV CITY COUNCIL (KYIV CITY STATE ADMINISTRATION) (STATE ENTERPRISE "INFORMATYKA"), що не відповідає зазначеній Замовником у графі Official name інформації. Також опубліковане оголошення Замовника у процедурі закупівлі не містить інших обов’язкових для відповідного оголошення вимог передбачених ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням приписів ч. 4 ст. 10 Закону, англійською мовою як то місцезнаходження Замовника, кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг, математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки. Крім того, відповідно до п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі закупівлі робіт, тендерна документації повинна містити - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Відповідно до визначеної в Законі України «Про публічні закупівлі» термінології (п 22. ч. 1 ст. 1) роботи - проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт; Відповідно до предмету проекту договору (Додаток 4) до тендерної документації на закупівлю ДК 021:2015 48810000-9 – Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) вказано наступне: «1.1. В порядку та на умовах, визначених цим Договором, Виконавець за власний рахунок, власними силами і засобами зобов’язується створити систему моніторингу і оперативного інформування служб та громадян міста на основі "Системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій у міському комунальному господарстві для муніципальних підрозділів та зареєстрованих користувачів", а саме впровадження системи оповіщення на відкритих територіях в м. Києві (далі – Система) на основі «Системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій» (СОНС) за ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій), відповідно до «Специфікації» (Додаток № 1 до Договору), далі – Специфікація, та «Технічних вимог» (Додаток № 2 до Договору), далі – Технічні вимоги, що є його невід’ємними частинами, та передати її у власність Замовнику, а Замовник зобов'язується прийняти Систему та сплатити її вартість відповідно до умов цього Договору». Відповідно до ст. 875 Цивільного кодексу України, договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов'язаних з місцезнаходженням об'єкта. Таким чином, визначений замовником предмет договору у Додатку 4 до тендерної документації вказує на те, що у даній процедурі закупівель відбувається процедура закупівлі робіт. Також і в технічних вимогах додаток 3 до тендерної документації зазначено, що результатом роботи є погоджена проектна документація, а їх приймання здійснюється представниками Замовника. При цьому відповідно до Тендерної документації всупереч вимогам п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» вимоги про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю не передбачено. Також необхідно зазначити, що відповідно п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля. При цьому в супереч вказаним вимогам Технічні вимоги Додаток 3 до тендерної документації не містять обґрунтування необхідності комплектування відповідно до п. 4.5.2. Додатку 3 тендерної документації OS: Windows 7 32 bit/ Windows 10 64 bit, а також не містить виразу «або еквівалент», крім того не передбачає жодні необхідності застосування заходів із захисту довкілля. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. За приписами п.10 ч.1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, зокрема, в разі, якщо юридична особа, яка є учасником, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень. Так, у додатку 2 п. 7 «Перелік документів для підтвердження відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону» до тендерної документації, Замовником взагалі не вимагається документального підтвердження інформації у складі пропозиції щодо наявності у учасника антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми. При цьому за приписами ч. 3 зазначеної статті спосіб документального підтвердження відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті лише переможцем процедури закупівлі, не стосується документального підтвердження інформації на виконання п. 10 ч. 1 ст. 17 Закону та яке повинно надаватись кожним учасником закупівлі. Таким чином, даною тендерною документацією Замовник порушує встановлені Законом України «Про публічні закупівлі» вимоги та порядок відхилення пропозиції та планує не застосовувати підстави для відхилення учасників. Враховуючи зазначене вище, а також те що процедура здійснюється згідно ст. 10 Закону та кваліфікація учасників здійснюється до оцінки тендерних пропозицій (аукціону), є усі підстави вважати що Замовник навмисно планує всупереч положенням Закону допустити до участі у кваліфікації та у оцінки тендерних пропозицій (аукціоні) учасників які не відповідають зазначеним вище вимогам. Та/або навмисно вводить в оману потенціальних учасників надаючи не достовірну інформацію про порядок відхилення тендерних пропозицій. Також, назва предмету закупівлі, що зазначена у оголошенні про закупівлю та тендерній документації не відповідає предмету проекту договору про закупівлю додаток 4 до тендерної документації, так в оголошенні та тендерній документації зазначена назва предмета закупівля «Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій», проте відповідно до предмету договору виконавець за власний рахунок зобов’язується створити систему моніторингу і оперативного інформування служб та громадян міста на основі «Системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій, що не є тотожним до предмету закупівлі визначеному в оголошенні про проведення закупівлі та тендерній документації. Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація повинна містити інформацію про місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги. Проте тендерна документація Замовника не містить зазначених вимог. В тендерній документації Замовником вказано: «місце поставки товарів: м. Київ, кількість: відповідно до Додатку 3 до тендерної документації». Проте не зважаючи на відповідну вимогу Закону тендерна документація та Додаток 3 до неї не містять точного місця проведення робіт, або «постачання товарів», а також не містять обсягу чи кількості робіт, що мають бути надані або виконані. За таких умов неможливо сформувати належну та обґрунтовану тендерну пропозицію, що у свою чергу не відповідає меті та завданню законодавства про публічні закупівлі. Крім того, тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики (п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону). Проте в тендерній документації в п. 6 розділу 3 Замовник зазначив, що технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі визначені у Додатку 3 до тендерної документації. Проте додаток у до тендерної документації також не містить чіткої інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі. Тендерна документації містить положення, що не передбачені чинним законодавством та можуть слугувати механізмом для певних маніпуляцій Замовником при проведенні процедури закупівлі. Так у п. 1 розділу 3 Тендерної документації Замовником визначено зміст і спосіб подання тендерної пропозиції у яких зокрема визначено наступну вимоги: «Усі сторінки тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі повинні містити розбірливі кольорові зображення, підпис уповноваженої посадової особи учасника процедури закупівлі (із зазначенням прізвища, ініціалів та посади особи)». При цьому Замовником зазначено, що у разі надання документів, оформлених не у відповідності до вимог тендерної документації, Замовник має право відхилити таку пропозицію, а неспроможність подати всю інформацію та документи, що вимагаються цією документацією, або подання пропозиції, яка не відповідає вимогам в усіх відношеннях, буде віднесена на ризик учасника та спричинить за собою відхилення такої пропозиції.. В той же час, чинним законодавством не передбачено такої вимоги, як надання тендерної пропозиції всі сторінки якої містять розбірливі кольорові зображення, а також право Замовника відхиляти пропозицію учасника у випадку якщо якийсь документ у складі тендерної пропозиції наданий без кольорового зображення. Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі, документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Також у п. 1 розділу 3 тендерної документації Замовника міститься наступна вимога, що не відповідає нормам чинного законодавства: «Відповідно до частини третьої статті 12 Закону створення та подання учасником документів тендерної пропозиції повинно бути здійснено з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» шляхом накладення на неї електронного цифрового підпису». Проте, дана вимога Замовника не відповідає вимогам вказаного Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» відповідно до ст. 6 якого, для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. При цьому ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлює, що електронна система закупівель повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам, обмін і збереження інформації та документів має відбуватися з гарантуванням непорушності даних про учасників і їхніх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій. Тендерна документація Замовника містить дискримінаційні, не передбачені чинним законодавством вимоги. Так у п. 2 розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» Замовником визначено інші документи (для учасників - юридичних осіб та фізичних осіб, в тому числі фізичних осіб-підприємців) у складі тендерної пропозиції серед яких зазначено в п. 8 Копію ліцензії для провадження відповідного виду господарської діяльності з додатками (у передбачених законодавством випадках). При цьому Замовнику достеменно відомо про предмет закупівлі та очікуваний результат. Такою вимогою замовника не визначено яку саме ліценцію повинен надати учасник, що у свою чергу дає можливість для неоднозначного (двоякого) тлумачення вимог тендерної документації та зловживань під час розгляду тендерних пропозицій учасників. Також відповідно підпункту 11 зазначеного розділу Замовником вимагається копія дійсного сертифікату відповідності, виданого акредитованим органом на пристрої інформування та оповіщення, які будуть запропоновані Учасником до впровадження. Проте така вимога Замовника є дискримінаційною, оскільки надання сертифікату у складі тендерної пропозиції не передбачено чинним законодавством про публічні закупівлі, чинним законодавством не передбачено обов’язкової сертифікації пристроїв інформування та оповіщення, замовником не зазначено яким органом має бути виданий сертифікат, не зазначено відповідність яких властивостей такий сертифікат має підтверджувати. Крім того, Наказом Міністерства Юстиції України №93 від 26.01.2018 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.02.2018 за №194/31646 скасовані нормативні документи, що передбачали вимоги обов’язкової сертифікації. Також про дискримінаційні положення тендерної документації, що свідчать про заангажованість Замовника до певного учасника свідчить дата оприлюднення відповідних змін до процедури закупівлі – 30.10.2018 в той час як кінцевим строком для подання пропозицій є 06.11.2018 оскільки за цей час не можливо здійснити добровільну сертифікацію, а також той факт, що замовником додано до тендерної документації форму тендерної пропозиції лише для переможця (додаток 5) та не долучено форму тендерної пропозиції для учасників. Відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Відповідно до п. 3 розділу 6 тендерної документації проект договору про закупівлю (з урахуванням особливостей предмету закупівлі, з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов) викладено в Додатку 4 до цієї тендерної документації. Проте у самому проекті Договору містяться посилання на специфікацію (додаток №1 до Договору) та Технічні вимоги (додаток №2 до Договору), що мають бути невід’ємною частиною такого договору та які відсутні у відповідному додатку, що враховуючи розбіжності в самому проекті договору та технічних вимогах щодо предмета закупівлі (створення або впровадження системи) а також відсутність у технічних вимогах чіткого переліку обсягу та кількості робіт унеможливлюють формування якісної та обґрунтованої пропозиції. Також в технічних вимогах додаток 3 до тендерної документації Замовником наведено додаток А «система оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій» Рекомендована структура, яка не відповідає вимогам чинного законодавства які висуваються до місцевих систем оповіщення, та не відповідає очікуваному результату від впровадження системи з огляду на наступне. Згідно п. 31 ч. 1 ст. 2 Кодексу Цивільного захисту України оповіщення - доведення сигналів і повідомлень органів управління цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення. Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету міністрів України №733 від 27.09.2017 місцева автоматизована система централізованого оповіщення — програмно-технічний комплекс, призначений для оповіщення осіб керівного складу місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та населення, а також підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (району, міста, об’єднаної територіальної громади). Відповідно до п. 10 зазначеної постанови місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення передбачають взаємодію з відповідною територіальною автоматизованою системою централізованого оповіщення та відповідними локальними, спеціальними і об’єктовими системами оповіщення. Зазначені вище вимоги не враховані ані у тексті Технічних вимог додаток 3 до тендерної документації ані у рекомендованій структурі яка наведена у додатку А. Крім того, у зазначеному додатку А відображено інформацію яка не відповідає дійсності і вводить в оману потенційних учасників у тому числі впливає на їх рішення щодо участі у процедурі закупівлі оскільки зазначені в додатку А елементи системи СОНС: Система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщень. Система контролю за екологічним станом навколишнього середовища. Система контролю за станом мостів, шляхопроводів, споруд та зсувонебезпечних ділянок. Модуль моніторингу СРВНСО. Модуль моніторингу систем контролю за екологічним станом навколишнього середовища. Модуль моніторингу систем контролю за станом об’єктів. в існуючій системі СОНС, до якої замовник планує впровадити або створити предмет закупівлі за інформацією скаржника насправді відсутні у зв’язку з чим потенційні учасники вводяться в оману і у зв’язку з чим учасниками можуть надаватися цінові пропозиції, специфікації та обсяги робіт які не відповідатимуть дійсним обсягам для забезпечення працездатності системи. Також тендерна документація та технічне вимоги Замовника не можуть бути виконані з огляду на наступне. Відповідно до п. 2.1.6. технічних вимог додаток 3, Технічні засоби Системи і персонал повинні розміщуватися в існуючих приміщеннях. Зазначене положення є завідомо таким що не може бути виконаним оскільки суперечить самому призначенню системи (оповіщення відкритих територій) та п. 2.1.8. та п 4.3.1 Технічних вимог відповідно до яких пристрої інформування та оповіщення призначені для розміщення на відкритих територіях, у парках, місцях масового скупчення людей та ін. для забезпечення інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій. Також пункти технічних вимог додаток 3 суперечать один одному так у п. 4.3.3. вимоги до фунціоналу зазначено, що пристрій повинен забезпечити виконання таких функцій, як робоча температура гучномовців: - 30°С + 60°С, в той же час відповідно до п. 4.3.7. технічних вимог, кліматичне виконання обладнання повинне забезпечувати безперервну цілодобову роботу пристрою на відкритій території, в температурному діапазоні від -20°C до +65°C. Окрім цього тендерна документація Замовника не місить істотних умов договору щодо обсягу закупівлі. У зв'язку з тим що предметом закупівлі є впровадження системи у т.ч. здійснення будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт за відсутності Проектно-кошторисної документації відсутності обсягів, потреб у закупівлі робіт, матеріалів та послуг. У зв'язку з чим відсутня можливість об'єктивно оцінити надані учасниками пропозиції. Зазначене вище також підтверджується п. 3. Вимоги до проектних рішень Додатку 3 тендерної документації, відповідно до якого, проектні рішення повинні бути виконані у складі та обсязі достатньому для обґрунтування проектних рішень, визначення обсягів послуг, потреб в обладнанні, матеріалах та конструкціях, а також визначення вартості впровадження. Таким чином Замовник стверджує що до моменту розробки проектних рішень не можливо визначити обсяги послуг, потреб в обладнанні, матеріалах та конструкціях, а також визначити вартість впровадження. Не можливо проводити конкурс з закупівлі того обсяг чого ще не визначено. Зазначене вище також підтверджується невизначеною кількістю складових (яка може бути зменшена/збільшено до 10 разів), наприклад згідно 4.3.2 Технічних вимог: Характеристики пристрою: Типовий пристрій складається з: Підсилювач низької частоти – (від 1 до 10 шт.) в залежності від необхідної потужності Щілинний гучномовець – (від 2ш. до 20 шт.) в залежності від необхідної потужності Акумуляторна батарея (від 2х12В 33А/г до 2Х12В 100 А/г) в залежності від необхідної потужності Останнє в свою чергу впливає на ціну та виключає можливість здійснити оцінку пропозицій учасників за єдиною базою початкових даних. Положення п. 3.2. Технічних вимог додатку 3 до тендерної документації суперечать Закону України «Про публічні закупівлі» оскільки останнім передбачено, що у процесі розробки проектних рішень, до технічного завдання можуть бути внесені зміни та доповнення, що оформлюються окремим документом, який затверджується Замовником. Проте у зв’язку з тим, що Технічні вимоги є невід’ємною частиною тендерної документації та Договору вони не можуть бути змінені після спливу строку внесення змін у Тендерну документацію. Також умови тендерної документації у даній процедурі закупівлі суперечать вимогам постанови Кабінету міністрів України №733 від 27.09.2017 відповідно до п. 10 якої, проектування та реконструкція місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення здійснюються згідно із законодавством на підставі рішень місцевих органів виконавчої влади (органів місцевого самоврядування) за погодженням з територіальним органом ДСНС. В той же час, умови п. 4.3.10 технічних вимог додатку 3 до тендерної документації містять наступні вимоги: «Пристрої інформування та оповіщення на відкритих територіях (Перша черга) повинні бути встановленні у кількості 60 шт. потужністю 300 Вт. Місця розташування надаються Замовником за результатами погодження з Національною поліцією у м. Києві та Управлінням з питань надзвичайних ситуацій КМДА». При цьому територіальним органом ДСНС у м. Києві з яким має погоджуватись проектування відповідно до постанови КМУ №733 є Головне управління ДСНС України у м. Києві, а не Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА або Національна поліція у м. Києві. Предмет закупівлі (його назва та зміст) не відповідають передбаченим чинним законодавством визначенням. Відповідно до п. 2. ст. 30. Кодексу цивільного захисту України, Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій забезпечується шляхом: функціонування загальнодержавної, територіальних, місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, спеціальних, локальних та об’єктових систем оповіщення; Відповідно до розділу 1 Тендерної документації щодо проведення процедури відкритих торгів на закупівлю: ДК 021:2015: 48810000-9 — Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій) (Далі-Тендерна документація) предметом закупівлі є Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій). Впровадження таких систем з метою здійснення оповіщення населення не передбачено чинним законодавством. У тому числі у зв’язку з тим, що не передбачено оповіщення про загрозу, а передбачено лише оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації, що суперечить основним принципам цивільного захисту у т.ч. визначенню запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (підп. 11 п. 1 ст. 2. Кодексу цивільного захисту України), та основними вимогами єдиної державної системи цивільного захисту (підпункту 8 п. 3. ст. 8 Кодексу цивільного захисту України) тощо. Згідно до п. 5 ст. 30 Кодексу цивільного захисту України, порядок організації оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та організації зв’язку у сфері цивільного захисту визначається Положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України. Відповідно до Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733): 9. Територіальні автоматизовані системи централізованого оповіщення функціонують в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі для забезпечення прийому сигналів та інформації від загальнодержавної автоматизованої системи централізованого оповіщення, осіб керівного складу місцевих органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів управління та сил цивільного захисту і населення через місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення та інші системи оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. 10. Місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення функціонують у районах, містах обласного значення та інших відповідних адміністративно-територіальних одиницях (у тому числі об’єднаних територіальних громадах) для забезпечення прийому сигналів і повідомлень від відповідної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення та здійснення оповіщення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, де функціонують спеціальні, локальні або об’єктові системи оповіщення, установ, організацій, місць масового перебування людей, сил цивільного захисту та населення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. Замовником не дотримано передбачений чинним законодавством порядок створення систем оповіщення: Згідно з Положенням про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733): П. 9. Реконструкція територіальних автоматизованих систем централізованого оповіщення здійснюється відповідно до законодавства на підставі рішень місцевих органів виконавчої влади та за погодженням з ДСНС. П .10. Проектування та реконструкція місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення здійснюються згідно із законодавством на підставі рішень місцевих органів виконавчої влади (органів місцевого самоврядування) за погодженням з територіальним органом ДСНС. За наявною інформацією відсутні рішення місцевих органів виконавчої влади та погодження ДСНС щодо проектування та реконструкції місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, які є предметом закупівлі. Більш того у рішення Київської міської ради №540/1544 від 08.12.2016 «Міська цільова програма розвитку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Києва на 2017-2019 роки» на яке посилається замовник у своїй тендерній документації (п.1.3. Технічного Завдання) були внесені зміни рішенням Київської міської ради від 21 листопада 2017 року N 504/3511 «Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту міста Києва на 2017 - 2019 роки». Назва та очікуваний результат від впровадження системи не відповідають умовам зазначеним у тендерній документації та Додатків 3 і 4 до неї. Іншим рішенням на яке посилається замовник у своїй тендерній документації (п.1.3. Технічного Завдання) рішенням Київської міської ради від 2 липня 2015 року N654/1518 яким затверджена Комплексна міська цільова програма "Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки» взагалі не передбачено створення систем що є предметом даної закупівлі. Крім того, Додаток 3 до тендерної документації (Технічні вимоги) предмета закупівлі (далі-Технічні вимоги) не відповідає вимогам щодо створення систем оповіщення: Згідно з Положенням про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733): - п. 7. Методичне керівництво щодо створення та функціонування систем оповіщення всіх рівнів здійснюється ДСНС. Технічні вимоги розроблені без урахування методичних рекомендацій з боку ДСНС. До Технічних вимог не додано жодних методичних рекомендацій ДСНС. Відповідно до Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733) п. 9. 10: «Територіальні автоматизовані системи централізованого оповіщення передбачають взаємодію із загальнодержавною автоматизованою системою централізованого оповіщення, а також місцевими автоматизованими системами централізованого оповіщення, локальними, спеціальними і об’єктовими системами оповіщення та забезпечують централізоване (повне або вибіркове) включення відповідних місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.» «Місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення передбачають взаємодію з відповідною територіальною автоматизованою системою централізованого оповіщення та відповідними локальними, спеціальними і об’єктовими системами оповіщення.» Технічні вимоги не передбачають зазначених вище вимог щодо Територіальних систем централізованого оповіщення. Таким чином Технічні вимоги, представлені в Тендерній документації, суперечать чинному законодавству та потребують доопрацювання (або й перероблення) у т.ч. у відповідності з методичним керівництвом щодо створення систем оповіщення з боку ДСНС. Вимоги та терміни договору суперечать Тендерній документації та порядку проведення процедури Закупівлі: У відповідності до статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення Замовника про намір укласти договір з переможцем здійснюється протягом одного дня після оголошення переможця. Зазначений договір не може бути укладений раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір . Згідно розділу 1 «Загальні положення» пункту 4 Тендерної документації та пункту 7.2 проекту договору про закупівлю (Додаток 4 до Тендерної документації ) роботи з розробки Проектного рішення, створення, встановлення та впровадження Системи повинні бути здійснені в строк до 20.12.2018. Порушення цього строку тягне за собою відповідальність Виконавця. Датою проведення аукціону призначено 11.12.2018 і тому, виходячи із зазначеного вище, роботи, які є предметом закупівлі, не можуть розпочатися раніше 21.12.2018. Також необхідно зазначити, що на вимоги про внесення змін до тендерної документації Замовником було повідомлено через систему прозоро про те, що останнім будуть внесені відповідні зміні до тендерної документації та додатків до неї. Але відповідні зміни до тендерної документації так і не були внесені в необхідному обсязі. Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відміняє торги вразі, неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, а також у разі порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим законом. З огляду на викладене процедура закупівлі «Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій», ідентифікатор закупівлі: UA-2018-09-26-002038-c ● 3a7a340f852b42248a0143d322ff4d14 суперечить законодавству про проведення процедури закупівлі, а також здійснюється з порушенням порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі. Відповідно ч. 7 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі прийняття скарги до розгляду електронна система закупівель автоматично призупиняє початок електронного аукціону та не оприлюднює договір про закупівлю і звіт про результати проведення процедури закупівлі. Керуючись вищевикладеним, - ПРОШУ: 1. Зобов’язати Замовника - КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОРМАТИКА" ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) відмінити процедуру закупівлі «Впровадження системи оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій», ідентифікатор закупівлі: UA-2018-09-26-002038-c ● 3a7a340f852b42248a0143d322ff4d14 Додатки: 1. Платіжне доручення (1 арк.)
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Непозбувна бентега
Причина: Відкликання скарги
Дата: 05.11.2018 14:03

Апеляція

Документи подані скаржником

Апеляція

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "АМ Інтегратор Груп" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "ТРІАСИСТЕМС" Документи
Опубліковано
Документи

Документи

06.11.2018 12:04
edr_identification.yaml
12.11.2018 16:14
оповіщення +.pdf
12.11.2018 16:19
sign.p7s

Публічні документи

05.11.2018 20:00
17 Витяг з ЄДР.pdf
05.11.2018 20:03
sign.p7s
05.11.2018 20:03
sign.p7s

Документи

06.11.2018 12:04
edr_identification.yaml
06.11.2018 12:04
edr_identification.yaml
12.11.2018 16:14
оповіщення +.pdf
12.11.2018 16:17
sign.p7s

Публічні документи

06.11.2018 11:29
sign.p7s
06.11.2018 11:29
sign.p7s
06.11.2018 11:29
sign.p7s
06.11.2018 11:29
sign.p7s

Конфіденційні документи

06.11.2018 11:23
06_02_01_Калькуляція згідно з технічними вимогами, у тому числі розрахунки витрат за кожною статтею, яка подається в прихованому вигляді.pdf

Причина конфіденційності

Згідно вимог Тендерної документації на закупівлю

06.11.2018 11:23
06_02_02_Калькуляція (Кошторис) на проектно-вишукувальні роботи по формі 2П.pdf

Причина конфіденційності

Згідно вимог Тендерної документації на закупівлю

Аукціон

Початок:
19.11.2018 15:21
Завершення:
19.11.2018 15:42

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 19.11.2018 15:42

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ТРІАСИСТЕМС"
Пошук по цьому учаснику
20 355 000 UAH з ПДВ 20 253 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "АМ Інтегратор Груп"
Пошук по цьому учаснику
20 390 671.92 UAH з ПДВ 20 288 671.92 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

26.11.2018 17:52
sign.p7s
20.11.2018 16:01
sign.p7s
06.11.2018 11:29
sign.p7s
06.11.2018 11:29
sign.p7s

Конфіденційні документи

06.11.2018 11:23
06_02_02_Калькуляція (Кошторис) на проектно-вишукувальні роботи по формі 2П.pdf

Обгрунтування конфіденційності

Згідно вимог Тендерної документації на закупівлю

06.11.2018 11:23
06_02_01_Калькуляція згідно з технічними вимогами, у тому числі розрахунки витрат за кожною статтею, яка подається в прихованому вигляді.pdf

Обгрунтування конфіденційності

Згідно вимог Тендерної документації на закупівлю

Публічні документи

05.11.2018 20:03
sign.p7s
05.11.2018 20:03
sign.p7s
05.11.2018 20:00
17 Витяг з ЄДР.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ТРІАСИСТЕМС"
#35149612
Пошук по цьому переможцю
Переможець 20 253 000 UAH з ПДВ 23.11.2018 14:58

Документи

19.11.2018 15:42
edr_identification.yaml
19.11.2018 15:42
edr_identification.yaml
23.11.2018 14:58
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 23.11.2018 14:58

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ТРІАСИСТЕМС"
Пошук по цьому переможцю
#35149612
20 253 000 UAH з ПДВ Документи

Документи

19.11.2018 15:42
edr_identification.yaml
19.11.2018 15:42
edr_identification.yaml
23.11.2018 14:58
sign.p7s

Укладений договір


Номер А0197
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договір А0197 від 14.12.2018.pdf Укладений
20 253 000
20.12.2018 10:35
14.12.2018
sign.p7s Укладений
20.12.2018 10:45

Зміни до договору

Зменшення обсягів закупівлі 26.12.2018 12:36
Опис змін: Внесення змін до пунктів 4.1. і 5.1. Договору про закупівлю, Специфікації, зазначеної в Додатку №1 до Договору про закупівлю та Технічних вимог предмета закупівлі за ДК 021:2015: 48810000-9 - Інформаційні системи (Впровадження системи оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій), зазначених в Додатку №2 до Договору про закупівлю.
Номер договору: А0197
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: не вказанa — 31.12.2018
Сума оплати за договором: 499 886.40
UAH

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання