фотохімікати

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-01-23-002060-a
  • 24930000-2 - Фотохімікати
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Комунальне підприємство "Міський лікувально-діагностичний центр"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Кужільна Ольга Володимирівна, 380636481098 , mldc@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Вінниця, 21032, Вінницька область, Київська, 68
Очікувана вартість
511 200 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 27.02.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 29.01.2019 00:00

Оскарження умов:

до 04.02.2019 00:00

Подання пропозицій:

08.02.2019 00:00

Очікувана вартість
511 200 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 556 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
рентгенівська плівка,фіксаж,проявник

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

90 упаковка
рентгенівська плівка,фіксаж,проявник
ДК 021:2015: 24930000-2 — Фотохімікати

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-01-23-002060-a.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ПОІСК-НІКА", Код ЄДРПОУ:13887559
Дата подання: 24.01.2019 11:35
Шановний Замовнику!
Згідно Тендерної документації предметом Закупівлі за позицією № 1 предметом закупівлі є плівка термографічна рентгенівська медична 35х43см Drystar DT 5.0001B по 100 аркушів для принтерів Agfa Drystar 5300, 5302. Згідно технічної інформації, доступної на офіційному сайті https://medimg.agfa.com, до термічної плівки для сухого друку DRYSTAR торгівельної марки AGFA відноситься плівка Drystar DT 5.000ІB, яка спеціально розроблені для використання в термічних принтерах сухого друку серії AGFA Drystar 5300, 5302, 5500, 5503 торгівельної марки AGFA. Окрім того, згідно технічної інформації щодо термічних принтерів сухого друку типу DRYSTAR торгівельної марки AGFA серії Drystar 5300, 5302, 5500, 5503 слід використовувати лише плівку торгівельної марки AGFA, зокрема плівку Drystar DT 5.000ІB для загальної рентгенографії, , що спеціально розроблена для використання в них та забезпечує гарантовану якість друку знімків.

Відзначимо, що медичні системи цифрового (термографічного, лазерного) відтворення зображення є системами закритого типу, тобто в таких системах для належної роботи відповідного обладнання, зокрема, принтерів, слід використовувати лише і тільки плівку, що спеціально розроблена для таких принтерів, при цьому такі принтери та плівка випускаються, зазвичай, одним і тим же виробником (під однією і тією ж торгівельною маркою/брендом). Зазначене правило має своє підґрунтя через об’єктивний процес вдосконалення кожним з таких виробників (брендів) своєї технології візуалізації зображень, наданням таким технологіям та продукції унікальних рис та характеристик, які якісно відрізняють продукцію одного виробника від продукції іншого в даному сегменті ринку.

Вищенаведене зайвий раз підтверджується суттєвими відмінностями технологій сухого друку, котрі використовуються різними виробниками цієї продукції. AGFA DRYSTAR використовує технологію суто термографічну з одноступінчатим одержанням сухої копії, Kodak DRY View та Carestream DRY View лише фото-термографічну (лазер+термопроявлення), SONY Film Station – термографічну, FujiFilm-DRYPIX – на окремих моделях принтерів термографічну, на інших фото-термографічну, Konica Minolta - лише фото-термографічну. Навіть при наявності, на перший погляд, однакової технології формування діагностичних жорстких копій, кожний виробник «захищає» усю лінійку своїх продуктів так званою «закритістю системи», в котрій використання продуктів конкурентів не можливе. Це досягається шляхом використання чіпів, штрих-кодів , RF-ярликів тощо, що робить несумісним використання плівки одного виробника (бренду) на пристроях іншого виробника.

Таким чином, за позицією № 1 не існує еквівалента в принципі, отже учасники фактично можуть запропонувати за даною позицією лише і тільки продукцію зазначеного вище виробника.

Окрім того, за загально прийнятими правилами дистрибуції медичної продукції світових брендів, в т.ч. Agfa, Sony, Carestream, Kodak, Fuji, Konica Minolta тощо, які є конкуруючими суб’єктами на світовому ринку, якщо не допускається, то принаймні обмежується можливість повноцінної дистрибуції одним і тим же суб’єктом господарювання продукції різних конкуруючих виробників (брендів). Зазначене правило має своє підґрунтя не лише з суто етичних міркувань, а й через унікальність закритих медичних систем візуалізації, про що зазначалось вище. Таким чином, об’єднуючи в одному предметі закупівлі за даною Процедурою продукцію конкуруючих виробників (брендів) за специфічними (нетрадиційними) технологіями відображення рентгенівського зображення (технологія сухого друку), Замовник не лише порушує усталену практику закупівлі витратних матеріалів для продукції, яка випускається під загально відомими торгівельними марками, а фактично усуває від участі в Процедурі тих офіційних дистриб’юторів та дилерів відповідних брендів Agfa або Sony , Carestream, Kodak, Fuji , Konica Minolta тощо, які за загальноприйнятими світовими стандартами працюють лише з продукцією одного конкретного виробника (а не з обома конкуруючими брендами), та які могли б запропонувати дійсно конкурентоспроможну ціну. Таким чином, в даній Процедурі закупівлі надати пропозицію фактично зможуть лише особи, які всупереч світовій практиці «здатні» діяти одночасно як від імені виробника, який випускає продукцію під торгівельними марками Agfa™, Sony™, Carestream ™, Kodak ™, Konica Minolta ™ тощо, тобто, знов-таки, коло таких суб’єктів не просто обмежено, а заздалегідь визначено

Отже, в даній Процедурі закупівлі зможе взяти участь, фактично, лише виробник конкретного товару з предмету закупівлі – термічних плівок для сухого друку:
- плівки термографічної рентгенівської медичної 35х43см Drystar DT 5.0001B по 100 аркушів для принтерів Agfa Drystar 5300, 5302.

З огляду на зазначене, має місце штучне розширення предмету закупівлі шляхом невиправданого поєднання товару унікальної групи (індивідуально визначеного товару, що не має еквівалентів/аналогів) за позицією № 1 поряд з товаром іншої групи, що в свою чергу призводить до того, що такі товарні позиції та, відповідно, і весь товар з предмету закупівлі, може бути запропонований фактично лише обмеженою групою господарюючих суб’єктів, що є виробниками такої продукції та/або авторизованими представниками таких виробників продукції.

Отже, включення згаданої товарної позиції, що не має еквівалента/аналога до загального переліку товарів предмету закупівлі, спотворює добросовісну конкуренцію серед учасників в цілому, оскільки відбувається фактичне обмеження кола потенційних учасників в даній процедурі та дискримінація потенційних учасників, які не є виробником або авторизованим представникам виробника продукції за вказаною позицією, по відношенню до виробника такої продукції та/або його авторизованого представника, що не відповідає вимогам ст. ст. 3, 5, ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі».

З огляду на зазначене вище, з метою приведення документації у відповідність до вимог чинного законодавства та усунення вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, як зазначено вище, задля уникнення зайвого обтяження даної закупівлі процедурами оскарження, просимо згадану позицію виділити в окремий лот.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

28.01.2019 16:03
Відповідно до позиції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України під штучним розширенням предмета закупівлі слід розуміти невиправдане об'єднання товару/послуг в один лот/предмет закупівлі; нечітке, загальне визначення предмета закупівлі.
Правила визначення предмету закупівлі при проведенні тендерних процедур встановлені «Порядком визначення предмета закупівлі» який затверджено Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 448/28578).
Відповідно до цього Порядку (частина 1 Розділу ІІ):
Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.
При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг.
Таким чином, поділ предмету закупівлі за лотами є правом, а не обов'язком Замовника.
У відповідності до національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, в даній процедурі закупівлі визначено предмет закупівлі: 24930000-2 Фотохімікати (фотопластини ти фотоплівки, проявники для рентгенівських плівок, фіксажі для рентгенівських плівок), що повністю відповідає частині 1 Розділу ІІ Порядку.
Враховуючи дотримання тендерним комітетом Замовника при складанні тендерної документації вимог Закону України «Про публічні закупівлі», Порядку визначення предмета закупівлі та національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, це визначення є таким, що не суперечить вимогам чинного законодавства України у сфері публічних закупівель і у зв'язку з цим не вважається штучним розширенням предмету закупівлі внаслідок невиправданого об'єднання товару в один предмет закупівлі.
встановлення умов, передбачених пунктом 5 Розділу 2 Додатку 4 до Тендерної документації не містить ознак дискримінаційних вимог, з огляду на розширене коло суб'єктів надання гарантійного листа, який включає: виробника продукції, представника, представництва, філії виробника, відповідні повноваження яких поширюються на територію України.
(Довідкове посилання: рішення АМКУ від 02.02.2016р. №164-р/пк-ск).
Стосовно правомірності встановлення вимоги щодо підтвердження спроможності учасника поставити товар, яка повинна підтверджуватися наданням Учасником в складі пропозиції Гарантійного листа виробника продукції (представника, представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України): пункт5 Розділу 2 Додатку 4 до Тендерної документації.
Встановлення Замовником у Документації вимоги щодо необхідності надання учасником Процедури закупівлі гарантійного листа від виробника продукції(представника, представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України)стосовно поставки ним учаснику процедури закупівлі необхідної кількості продукції відповідно до вимог Документації не обмежує коло учасників процедури закупівлі і не є дискримінаційною умовою.
Включення зазначеної вимоги до тендерної документації викликано необхідністю документального підтвердження спроможності учасника поставити товар належної якості, належного обсягу і в належні строки, що не суперечить вимогам законодавства.
Відповідно до практики розгляду аналогічних питань АМКУ, дискримінаційними визнаються дії замовника у разі включення до тендерної документації вимоги щодо надання такого гарантійного листа виключно від виробника продукції. Розширення кола суб'єктів надання гарантійного листа про постачання продукції, шляхом включення до нього поряд з виробником таких осіб, як представник, представництво, філія виробника виключає дискримінаційний характер таких умов.
встановлення умов, передбачених пунктом 5 Розділу 2 Додатку 4 до Тендерної документації не містить ознак дискримінаційних вимог, з огляду на розширене коло суб'єктів надання гарантійного листа, який включає: виробника продукції, представника, представництва, філії виробника, відповідні повноваження яких поширюються на територію України.
(Довідкове посилання: рішення АМКУ від 02.02.2016р. №164-р/пк-ск).
Рішенням тендерного комітету не відокремлювати позицію 1 Тендерної документації в окремий Лот, оскільки не порушено чинного законодавства.
Розгорнути Згорнути
Відповідно до позиції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України під штучним розширенням предмета закупівлі слід розуміти невиправдане об'єднання товару/послуг в один лот/предмет закупівлі; нечітке, загальне визначення предмета закупівлі.
Правила визначення предмету закупівлі при проведенні тендерних процедур встановлені «Порядком визначення предмета закупівлі» який затверджено Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 448/28578).
Відповідно до цього Порядку (частина 1 Розділу ІІ):
Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.
При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг.
Таким чином, поділ предмету закупівлі за лотами є правом, а не обов'язком Замовника.
У відповідності до національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, в даній процедурі закупівлі визначено предмет закупівлі: 24930000-2 Фотохімікати (фотопластини ти фотоплівки, проявники для рентгенівських плівок, фіксажі для рентгенівських плівок), що повністю відповідає частині 1 Розділу ІІ Порядку.
Враховуючи дотримання тендерним комітетом Замовника при складанні тендерної документації вимог Закону України «Про публічні закупівлі», Порядку визначення предмета закупівлі та національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, це визначення є таким, що не суперечить вимогам чинного законодавства України у сфері публічних закупівель і у зв'язку з цим не вважається штучним розширенням предмету закупівлі внаслідок невиправданого об'єднання товару в один предмет закупівлі.
встановлення умов, передбачених пунктом 5 Розділу 2 Додатку 4 до Тендерної документації не містить ознак дискримінаційних вимог, з огляду на розширене коло суб'єктів надання гарантійного листа, який включає: виробника продукції, представника, представництва, філії виробника, відповідні повноваження яких поширюються на територію України.
(Довідкове посилання: рішення АМКУ від 02.02.2016р. №164-р/пк-ск).
Стосовно правомірності встановлення вимоги щодо підтвердження спроможності учасника поставити товар, яка повинна підтверджуватися наданням Учасником в складі пропозиції Гарантійного листа виробника продукції (представника, представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України): пункт5 Розділу 2 Додатку 4 до Тендерної документації.
Встановлення Замовником у Документації вимоги щодо необхідності надання учасником Процедури закупівлі гарантійного листа від виробника продукції(представника, представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України)стосовно поставки ним учаснику процедури закупівлі необхідної кількості продукції відповідно до вимог Документації не обмежує коло учасників процедури закупівлі і не є дискримінаційною умовою.
Включення зазначеної вимоги до тендерної документації викликано необхідністю документального підтвердження спроможності учасника поставити товар належної якості, належного обсягу і в належні строки, що не суперечить вимогам законодавства.
Відповідно до практики розгляду аналогічних питань АМКУ, дискримінаційними визнаються дії замовника у разі включення до тендерної документації вимоги щодо надання такого гарантійного листа виключно від виробника продукції. Розширення кола суб'єктів надання гарантійного листа про постачання продукції, шляхом включення до нього поряд з виробником таких осіб, як представник, представництво, філія виробника виключає дискримінаційний характер таких умов.
встановлення умов, передбачених пунктом 5 Розділу 2 Додатку 4 до Тендерної документації не містить ознак дискримінаційних вимог, з огляду на розширене коло суб'єктів надання гарантійного листа, який включає: виробника продукції, представника, представництва, філії виробника, відповідні повноваження яких поширюються на територію України.
(Довідкове посилання: рішення АМКУ від 02.02.2016р. №164-р/пк-ск).
Рішенням тендерного комітету не відокремлювати позицію 1 Тендерної документації в окремий Лот, оскільки не порушено чинного законодавства.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-01-23-002060-a.a2

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "ПОІСК-НІКА", Код ЄДРПОУ:13887559
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.02.2019 17:05

Скарга щодо тендерної документації

Цим подаємо скаргу у сфері публічних закупівель щодо тендерної документації за процедурою закупівлі № UA-2019-01-23-002060-a. Додаємо скаргу з супровідними матеріалами у вигляді файлів формату pdf.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.02.2019 16:11

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання