«Проведення оцінки впливу на довкілля проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі (1-а черга будівництва – дільниця від ст. «Сирець» до ст. «Проспект Правди» з двома станціями («Мостицька» та «Проспект Правди») та дільницею вилочного відгалуження в бік ст. «Виноградар») (будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів, код 45221000-2 за ДК 021:2015)»

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-01-28-000383-c
  • 45221000-2 - Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів
  • Завершена
Найменування замовника:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН"
Код ЄДРПОУ:
03328913
Тип закупівлі
Допорогові закупівлі
Контактна особа замовника
Романенко Марина , 0442385867 , M.ROMANENKO@METRO.KIEV.UA
Адреса замовника
Україна, Київ, 03056, Київська обл., ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ, будинок 35
Дата укладення договору
5.03.19
Переможець (перевірити через opendatabot)
Очікувана вартість
985 000 UAH з ПДВ
Сума договору
895 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 5.03.19
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 2
ТОВ СПЕЦЕНЕРГОКОМПЛЕКС 22.02.2019 10:02

Чи було дискваліфіковано замовником найнижчу цінову пропозицію за підсумками аукціону (одну або декілька)??  – Так

КП «Київський метрополітен» проводив дві закупівлі, з аналогічним предметом: «Розробка звіту з оцінки впливу на довкілля проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі» (дільниця від ст. «Сирець» до ст. «Проспект Правди») та дільницею вилочного відгалуження в бік ст. «Виноградар» (1-а черга будівництва) (будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів, код 45221000-2 за ДК 021:2015)».
Після проведення аукціону по першій закупівля, система закупіваель автоматично визначила потенційного переможця закупівлі. Після чого КП «Київметрополітен» просто відмінила закупівлю, вмотивовуючи це тим, що будуть вноситись зміни до тендерної документації.
Після цього КП «Київметрополітен» оголосив нову закупівлю з аналогічним предметом але, трішки зиінивши назву та обсяг закупівлі. Але Оглошенням про провелення звкупівлі, було встановлено вимогу: “Для підтвердження відповідності учасника вимогам Замовника, учасник повинен додати до пропозиції електронних торгів наступні документи”: п. 11 «Лист-погодження, наданий учаснику закупівлі від розробника проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі» ТОВ «Київметропроект» про те, що він надає дозвіл на використання проектної документації, зокрема розділу ОВНС, при розроблені звіту з оцінки впливу на довкілля”, при цьому, також було вказано, що: «У випадку ненадання учасником документів або надання їх не в повному обсязі, або надання документів, які не відповідають вимогам Замовника, до кінцевого строку подання пропозицій, крім документів, що завантажуються згідно оголошення про проведення закупівлі після аукціону, такий учасник буде дискваліфікований, після чого, Замовник проводить розгляд пропозиції наступного учасника, якого визначила Система з тих, що залишились”. Цими умовами тендерної документації, КП “КИЇВМЕТРОПОЛІТЕН” грубо порушив принципи здійсення пулічних закупівель встановлених Наказом Державного підприємства «Зовнішторгвидав України» за № 35 від 13.04.2016 р. «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель», далі Наказ та Законом України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 за № 922-VIII, далі Закон. Так, в абзаці 1 пункту 1.1. Наказу вказано, що: “Цей порядок розроблено на підставі абзачу 4 частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), також в абзаці 2 пункту 1.1. Наказу зазначено, що: “Порядок здійснення допорогових закупівель (далі – Порядок) застосовується у разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель (далі – Системи) під час здійснення закупівель товарів, робіт, послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 Закону). В абзаці 3 статті 2 Закону зазначено, що “Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель».
Таким чином встановлена вимога, щодо надання дозволу учаснику закупівлі від ТОВ “Київметропроект” на використання проектної документації, зокрема розділу ОВНС, при розроблені звіту з оцінки впливу на довкілля” порушує принципи здійснення закупівель встановлених частиною 1 статті 3 Закону, а саме принципи: добросовісної конкуренції серед учасників; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням. А також вимоги статті 5 Закону, щодо заборони Замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників закупівлі, оскільки отримання дозволу від ТОВ «Київметропроект» є фактично неможливим, оскільки воно має приватну форму власності та на нього не покладено обов'язку щодо надання дозволу учаснику закупівлі на використання проектної документації. Надання дозволу ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВМЕТРОПРОЕКТ» якомусь конткретному учаснику закупівлі, є їх суб'єктивним рішенням та позбавляє можливості отримати такий дозвіл всім особам, котрі бажають взяти участь в закупівлі, що є порушенням з боку Замовника вищевказаних норм законодавства України.
Отже, просимо ДСАУ звернути увагу на діяльність КП «Київметрополітен» в області проведення закпівель, адже в його діях містяться явні ознаки корупційного правопорушення (злочину), а особам, котрі планують брати участь в закупівлях КП «Київметрополітен» заертати увагу на неупередженість вимог тендеру встановлених Замовником та приймати відповідні рішення, в тому числі щодо доцільності участі у закупвлі.

Чи була наведена аргументація для дискваліфікації достатньою та обґрунтованою??  – Ні

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 31.01.2019 15:00

Подання пропозицій:

04.02.2019 15:00

Початок аукціону:

05.02.2019 13:59

Очікувана вартість
985 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
9 850 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Детальний опис закупівлі в оголошенні

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роб
Проведення оцінки впливу на довкілля проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі» (1-а черга будівництва - дільниця від ст. «Сирець» до ст. «Проспект Правди» з двома станціями («Мостицька» та «Проспект Правди») та дільницею вилочного відгалуження в бік ст. «Виноградар»)
Розгорнути Згорнути
ДК 021:2015: 45221000-2 — Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

28.01.2019 12:19

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-01-28-000383-c.a1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ СПЕЦЕНЕРГОКОМПЛЕКС, Код ЄДРПОУ:37617639
Дата подання: 31.01.2019 12:08
Оглошенням про провелення звкупівлі, встановлено вимогу: “Для підтвердження відповідності учасника вимогам Замовника, учасник повинен додати до пропозиції електронних торгів наступні документи”: п. 11 «Лист-погодження, наданий учаснику закупівлі від розробника проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі» ТОВ «Київметропроект» про те, що він надає дозвіл на використання проектної документації, зокрема розділу ОВНС, при розроблені звіту з оцінки впливу на довкілля”, при цьому, також вказано, що «У випадку ненадання учасником документів або надання їх не в повному обсязі, або надання документів, які не відповідають вимогам Замовника, до кінцевого строку подання пропозицій, крім документів, що завантажуються згідно оголошення про проведення закупівлі після аукціону, такий учасник буде дискваліфікований, після чого, Замовник проводить розгляд пропозиції наступного учасника, якого визначила Система з тих, що залишились”. Цими умовами тендерної документації, КП “КИЇВМЕТРОПОЛІТЕН” грубо порушує принципи здійсення пулічних закупівель встановлених Законом України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 за № 922-VIII, далі Закон, та Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за № 892 від 19.06.2017 р. «Про затвердження Порядку організації проведення допорогових закупівель у разі використання електронної системи закупівель», далі Наказ. Так, в преамбулі Наказу вказано, що затверджений Порядок організації проведення допорогових закупівель у разі використання електронної системи закупівель діє відповідно до абзацу четвертого статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" та з метою запровадження єдиного підходу до здійснення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої зазначеного Закону. В абзаці третьому статті 2 Закону зазначено, що “Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель».
Таким чином встановлена вимога, щодо надання дозволу учаснику закупівлі від ТОВ “Київметропроект” на використання проектної документації, зокрема розділу ОВНС, при розроблені звіту з оцінки впливу на довкілля” порушує принципи здійснення закупівель встановлених частиною 1 статті 3 Закону, а саме принципи: добросовісної конкуренції серед учасників; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням. А також вимоги статті 5 Закону, щодо заборони Замовнику встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників закупівлі, оскільки отримання дозволу від ТОВ «Київметропроект» є фактично неможливим, оскільки воно має приватну форму власності та на нього не покладено обов'язку щодо надання дозволу учаснику закупівлі на використання проектної документації. Надання дозволу від ТОВ «КИЇВМЕТРОПРОЕКТ» якомусь конткретному учаснику закупівлі, є їх суб'єктивним рішенням та позбавляє можливості отримати такий дозвіл всім особам, котрі бажають взяти участь в закупівлі, що є порушенням з боку Замовника вищевказаних норм законодавства України.
Отже, задля забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням, вимагаємо: не враховувати вимогу надання вищевказаного Дозволу (Листа-погодження), наданого учаснику закупівлі від ТОВ «Київметропроект» під час оцінки пропозицій учасників та визнавати дану вимогу такою, що не належить до підстав для дискваліфікації учасника, в разі ненадання такого дозволу (Листа-погодження). Факт вчинення протилежних дій з боку Замовника матиме склад правопорушення законодавства України в сфері здійснення публічних закупівель.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

04.02.2019 10:51
На Вашу вимогу повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права» (далі-Закон) ТОВ «Київметропроект», згідно зі ст.7 Закону, є суб’єктом авторського права проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі» (1-а черга будівництва – дільниця від ст. «Сирець» до ст. «Проспект Правди» з двома станціями («Мостицька» та «Проспект Правди») та дільницею вилочного відгалуження в бік ст. «Виноградар»), далі - Проект (згідно зі ст. 8 Закону).
Оскільки Проект розроблено у 2017 році, до введення в дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», у складі Проекту було розроблено розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище» згідно з вимогами ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».
На теперішній час відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який набрав чинності з 18 грудня 2017 року, Проект підлягає оцінці впливу на довкілля.
Вихідні дані для виконання робіт, які будуть надані переможцю електронних торгів на закупівлю робіт, містять матеріали (розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище», креслення тощо), які є об’єктом авторського права та відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права» підлягають охороні за цим Законом.
Таким чином, вимоги пункту 11 оголошення «Лист-погодження, наданий учаснику закупівлі від розробника проекту «Будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі» ТОВ «Київметропроект» про те, що він надає дозвіл на використання проектної документації, зокрема розділу ОВНС, при розроблені звіту з оцінки впливу на довкілля» є цілком обґрунтовані та відповідають вимогам чинного законодавства.
Також, повідомляємо, що дана закупівля не підпадає під дію Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» та Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 19.06.2017 № 892 «Про затвердження Порядку організації проведення допорогових закупівель у разі використання електронної системи закупівель», а проводиться відповідно до Наказу Державного підприємства «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35 «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель».

Аукціон

Початок:
05.02.2019 13:59
Завершення:
05.02.2019 14:26

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 05.02.2019 14:26

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ СПЕЦЕНЕРГОКОМПЛЕКС
37617639, a.kozel@secgroup.com.ua, ТОВ СПЕЦЕНЕРГОКОМПЛЕКС, 0444942148, http://eco.kiev.ua

Профіль
599 000 UAH з ПДВ 599 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ВЕЛЬВЕТУРІ"
42271156, exphold.aa@gmail.com, Анна Овчаренко, +380502916431

Профіль
800 550 UAH з ПДВ 800 550 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "СМАРТ ЛЕКС ГРУП""
41482360, slg2020@ukr.net, Вікторія Ковтун, +380688727782

Профіль
895 000 UAH з ПДВ 895 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

Публічні документи

14.02.2019 18:16
Статут_.pdf
13.02.2019 14:57
3. Протокол.pdf
13.02.2019 14:57
2. Статут.pdf
04.02.2019 14:41
7. Відгуки.pdf
04.02.2019 14:41
2. Субпідряд.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ СПЕЦЕНЕРГОКОМПЛЕКС
#37617639
Профіль
Відхилено 599 000 UAH з ПДВ 07.02.2019 14:44
ТОВ "ВЕЛЬВЕТУРІ"
#42271156
Профіль
Відхилено 800 550 UAH з ПДВ 13.02.2019 14:21
ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "СМАРТ ЛЕКС ГРУП""
#41482360
Профіль
Переможець 895 000 UAH з ПДВ 15.02.2019 10:30

Документи

Документи

Документи

Переможець

Дата і час публікації: 15.02.2019 10:30

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "СМАРТ ЛЕКС ГРУП""

Профіль #41482360
895 000 UAH з ПДВ Документи

Документи

Укладений договір


Строк дії 05.03.2019 00:00 - 31.12.2019 00:00
Номер 185-ДБМ-19
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
185-ДБМ-19 від 05.03.2019_НВК СМАРТ ЛЕКС ГРУП ТОВ.pdf Укладений
895 000
05.03.2019 10:55
05.03.2019

Ризик-індикатор

Пропозиції подані в межах години - 4.93

Різниця між часом подання двох пропозицій не більше 60 хвилин. Остання година перед завершенням прийому пропозицій не враховується

Відгуки щодо кваліфікації - 1

Тендери, на яких є відгуки на рішення Замовника із зазначенням відсутньої аргументації причин дискваліфікації

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Будь ласка, зазначте, до якої групи користувачів Ви належите

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

Форма зворотнього зв'язку

Дана форма використовується для зворотнього зв'язку щодо питань роботи порталу, тощо. Зверніть увагу, що відгуки на конкретні закупівлі/порушення розглядатися не будуть. Будь ласка, для цього залишайте відгук на відповідному тендері