Пожежні автомобілі для піднімання на зазначену висоту (пожежні телескопічні підіймачі зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів) Fire trucks for lifting to the specified height (fire telescopic hoists with a combined ladder with a lifting height of 30-35 meters)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-03-05-002095-a
  • 34140000-0 - Великовантажні мототранспортні засоби
  • Завершена
Найменування замовника:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Семен Лебедєв, +380442724916 , lebedev.kyiv@dsns.gov.ua
Адреса замовника
Україна, м. Київ, 01601, Київська область, вул. Володимирська, 13
Дата укладення договору
13.06.19
Переможець
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ"
Очікувана вартість
50 000 000 UAH з ПДВ
Сума договору
49 419 600 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 13.06.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 25.03.2019 17:00

Оскарження умов:

до 30.03.2019 23:00

Подання пропозицій:

04.04.2019 18:00

Початок аукціону:

27.05.2019 11:51

Очікувана вартість
50 000 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
500 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

3 одиниця
Пожежні автомобілі для піднімання на зазначену висоту (пожежні телескопічні підіймачі зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів)
ДК 021:2015: 34140000-0 — Великовантажні мототранспортні засоби

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Дискриминация участников нерезидентов

Дата подання: 12.03.2019 13:15
Дата відповіді: 15.03.2019 14:17
Добрый день. Внимательно изучив тендерную документацию по закупке, считаем допущением дискриминационных действий со стороны Заказчика. Требования высветлены таким образом, что не один из производителей или дилеров производителей пожарных автомобилей для поднимания на высоту (пожарные телескопические подъёмники со сочлененной лестницей с высотой подъёма 30-35 метров), которые являются нерезидентами, не могут принимать участия в переговорной процедуре. В требованиях к тендерной процедуре указано только то, что «Участник-нерезидент должен предоставить указанному в объявлении документы с учетом особенностей законодательства страны, в которой этот участник зарегистрирован (аналоги документов)…». При этом нет четкого разъяснения, каким образом будет произведен пересчет стоимости в валюту (Доллар или Евро), а так же нет проекта договора для нерезидента. При этом бюджет закупки определён с учетом НДС, в проекте договора так же стоит цена с учетом НДС. Так же условиями тендерной документации требуется обеспечение выполнения договора про закупку. При этом банковская гарантия должна быть оформлена банком, который имеет лицензию Национального банка Украины. Таким образом, участник нерезидент в случае победы не может оформить такую банковскую гарантию. Просим внести изменения в объявление о проведении отбора участников для проведения переговорной процедуры закупки, а именно внести разъяснение (формулу) каким образом должен быть осуществлен пересчет цены предложения в валюту с учетом НДС и таможенных пошлин, изложить проект договора для нерезидента, форму тендерного предложения для нерезидента, а так же предложить оформление обеспечения выполнения договора про закупку через Международные банки.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до п. 11 частини другої статті 22 Закону України “Про публічні закупівлі”, (далі — Закон) тендерна документація повинна містити інформацію про валюту, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції. Отже, валюта, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції — це гривня, як для вітчизняних, так і для іноземних учасників, у тому числі і для учасників — нерезидентів. Частиною першою статті 36 Закону передбачено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом. Згідно частини другої статті 32 Закону, замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем, відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. Відповідно, так як ціна тендерної пропозиції розраховується в гривні, то і розрахунки за укладеним договором будуть здійснюватись також у гривні. Враховуючи це, форма тендерної пропозиції та проект договору як для резидентів так і для нерезидентів є однаковими.
Стосовно митних сплат, повідомляємо, що ціна на продукцію, яку пропонує поставити постачальник за договором, повинна включати податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, витрати на транспортування, навантаження, розвантаження, сплату митних тарифів, усіх інших витрат.
Стосовно розрахунку ціни з врахуванням ПДВ, повідомляємо, що згідно примітки “2” форми “тендерна пропозиція”, ПДВ нараховується у випадках, передбачених законодавством України. Відповідно якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, ПДВ до ціни не нараховується. При цьому, якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, в договорі про закупівлю буде вказана ціна договору без ПДВ.
Стосовно оформлення забезпечення виконання договору про закупівлю, повідомляємо, що виходячи з роз’яснень листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.01.2018 №3304-06/1900-06 “Щодо учасників нерезидентів” та листа Національного банку України від 18.12.2017 №57-0007/84845, надання гарантій учасникам публічних закупівель, які є нерезидентами у більшості випадків здійснюватимуть саме банки-нерезиденти (лише сплата коштів може бути здійснена банком-резидентом у разі наявності контргарантії). Згідно вимог тендерної документації, учасник-переможець не пізніше дати укладення договору повинен надати забезпечення виконання договору у формі банківської гарантії (безвідкличної, безумовної банківської гарантії, оформленої відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639). На сьогоднішній день здійснення банківських операцій за гарантіями можливе між українськими банками та іноземними учасниками процедур закупівель, будь-яких форм власності та організаційно-правових форм. Також, Постанова Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 містить термін і поняття контргарантії (гарантія яку надає банк- контргарант на користь банку-гаранта або іншого банку-контргаранта). Отже вітчизняні та іноземні учасники на рівних умовах можуть надавати банківські гарантії як для забезпечення тендерних пропозицій, так і для забезпечення виконання договорів

Технічні параметри лафетного ствола

Дата подання: 20.03.2019 16:12
Дата відповіді: 25.03.2019 14:08
Уважно вивчивши умови тендерної документації та технічні вимоги згідно Додатку 4 до тендерної Документації звертаємо увагу замовника на наступне: Згідно п. 14 таблиці 2 (Загальні технічні параметри) лафетний ствол має наступні характеристики – «максимальний тиск, бар - 5 бар». Обмеження максимального тиску 5 бар, на наш погляд, не є коректним, тому що, по-перше, зазвичай при написанні вимог використовуються додатково фрази типу «не більше» або «не менше», а по-друге, подача засобів пожежогасіння передбачається від сторонньої пожежної техніки, а саме пожежних автоцистерн. Номінальний тиск пожежних насосів, що встановлюються в автоцистернах зазвичай складає 10 бар, а максимальний тиск може досягатися навіть вище 12 бар. Також номінальний робочий тиск для з’єднувальної арматури (головок з’єднувальних) та пожежних рукавів, що використовуються в пожежній техніці складає 10-16 бар. Тому просимо внести зміни в технічні параметри лафетного стволу, та викласти у наступній редакції «максимальний тиск, не менше бар - 10 бар».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

В п. 14 таблиці 2 Технічних вимог, вирази «максимальний тиск, 5 бар» та «продуктивність, не менше 2400 літрів за хвилину» вбачають, що показник продуктивності лафетного ствола (монітора) 2400 літрів за хвилину повинен досягатись при тиску на лафетному стволі (моніторі) не більше, ніж 5 бар. Звісно, сам лафетний ствол (монітор) повинен витримувати й більший тиск, обмежень до якого Замовник не встановлює. З метою уникнення спірних питань з приводу трактування даного пункту, Замовником буде розглянуто питання щодо відкоригування зазначених виразів та внесення змін до тендерної документації.

Вимоги щодо доставки, додаткової упаковки та тари.

Дата подання: 20.03.2019 16:14
Дата відповіді: 25.03.2019 14:09
Згідно п. 1 статті 3 ЗУ «Про публічні закупівлі», закупівлі мають здійснюватися за принципами максимальної економії та ефективності. Враховуючи габарити та вагу предмету закупівлі (Пожежних автомобілів для піднімання на зазначену висоту (пожежних телескопічних підіймачів зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів)), а також можливість доставки Замовнику даного товару своїм ходом (самоходом), пропонуємо для забезпечення принципу максимальної економії та ефективності та з метою уникнення додаткових витрат на доставку товару за допомогою тралу, розглянути можливість та передбачити в проекті Договору доставку предмету закупівлі самоходом. Також додамо, що предмет закупівлі не потребує додаткової упаковки та тари. Вважаємо за необхідне для цього внести наступні зміни в проект Договору: виключити підпункт б) пункту 7.2 та викласти пункти 4.6. і 2.2.у наступних редакція: «2.2. Ціна на Продукцію, яку пропонує поставити Постачальник за Договором, включає податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, витрати на транспортування, сплату митних тарифів, усіх інших витрат»; «4.6. Продукція поставляється Замовнику самоходом».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Тендерна документація, у тому числі і проект договору про закупівлю не містить виключної вимоги щодо доставки Продукції за допомогою тралу. Відповідно, Продукція може поставлятись Замовнику самоходом, з урахування умов договору про закупівлю. Підпунктом б) пункту 7.2. проекту договору про закупівлю передбачено обов’язок постачальника забезпечити за власний рахунок упаковку і тару, необхідну для перевезення Продукції до місця призначення. Незалежно від способу доставки, якщо перевезення (доставка) Продукції, згідно діючих норм (стандартів) або вимог заводу-виробника Продукції, передбачає використання певної упаковки та/або тари, Постачальник повинен забезпечити за власний рахунок поставку Продукції згідно з установленими нормами відвантаження у тарі та упаковці, яка забезпечує її збереження під час транспортування, вантажно-розвантажувальних робіт та зберігання в межах термінів, встановлених стандартами або вимогами заводу-виробника.

Враховуючи це, внесення змін до тендерної документації не є необхідним.

Дискримінація участі учасників нерезидентів

Дата подання: 21.03.2019 09:32
Дата відповіді: 25.03.2019 14:14
У відповідь на Вашу відповідь на питання від 15.03.2019 р. інформуємо Вас, що згідно МИТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ Стаття 4. Визначення основних термінів і понять, пункт 33) нерезиденти це: а) юридичні особи, утворені відповідно до законодавства інших держав, які здійснюють свою діяльність за межами України, а також їх відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України, які не здійснюють господарську діяльність відповідно до законодавства України; Згідно даного пункту Юридична особа нерезидент не може здійснювати господарську діяльність на території України. (не може сплатити мито за товар, не може випустити товар в вільний обіг на території України (Митний кодекс України Стаття 4. Визначення основних термінів і понять, пункт 6 вільний обіг - обіг товарів, який здійснюється без обмежень з боку органів доходів і зборів України;) Згідно Податкового кодексу України підпункт 63.1. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Та підпункт 63.4. Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається. Щодо відповіді Стосовно розрахунку ціни з врахуванням ПДВ, повідомляємо, що згідно примітки “2” форми “тендерна пропозиція”, ПДВ нараховується у випадках, передбачених законодавством України. Відповідно якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, ПДВ до ціни не нараховується. При цьому, якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, в договорі про закупівлю буде вказана ціна договору без ПДВ. Інформуємо Вас, що згідно Податкового кодексу України пункт 63.4. Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається. А згідно Податкового кодексу України пункт 14.1.122. нерезиденти - це: а) іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України; згідно даного підпункту нерезидент України не може вести комерційну діяльність та території України без створення та реєстрації юридичної особи в Україні. Стосовно оформлення забезпечення виконання договору про закупівлю, повідомляємо, що виходячи з роз’яснень листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.01.2018 №3304-06/1900-06 “Щодо учасників нерезидентів” та листа Національного банку України від 18.12.2017 №57-0007/84845, надання гарантій учасникам публічних закупівель, які є нерезидентами у більшості випадків здійснюватимуть саме банки-нерезиденти (лише сплата коштів може бути здійснена банком-резидентом у разі наявності контр-гарантії). Згідно вимог тендерної документації, учасник-переможець не пізніше дати укладення договору повинен надати забезпечення виконання договору у формі банківської гарантії (безвідкличної, безумовної банківської гарантії, оформленої відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639). Щодо Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 містить термін і поняття контр-гарантії (гарантія яку надає банк-контргарант на користь банку-гаранта або іншого банку-контргаранта). В зв’язку з тим що авізуючий банк не є українським банком та не веде свою діяльність в гривні, Просимо внести в тендерну документацію роз’яснення що до оформлення банківської гарантії нерезидентом України, та процедури оформлення КОНТРГАРАНТІЇ, роз’яснення щодо фіксації Курсу гривні до ЕВРО. Просимо внести зміни та роз’яснення, щодо участі в закупівлі учасника нерезидента, в іншому випадку ми вимушені будемо звернутись з даним питання в Антимонопольний комітет.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Щодо фіксації курсу гривні до євро, повідомляємо, що згідно п. 11 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про валюту, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції. Валюта, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції — це гривня. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016  № 680 затверджено Примірну тендерну документацію для процедур закупівель - відкриті торги та конкурентний діалог. Пункт 6 розділу «Загальні положення» Примірної тендерної документації для процедури закупівлі – відкриті торги передбачає: «валютою тендерної пропозиції є гривня; у разі якщо учасником процедури закупівлі є нерезидент, замовник має право встановити, що такий учасник може зазначити ціну тендерної пропозиції у ________ (зазначається валюта); при розкритті тендерних пропозицій ціна такої тендерної пропозиції перераховується у гривні за офіційним курсом до ________ (зазначається валюта), установленим Національним банком України на дату розкриття тендерних пропозицій». При цьому в Примірній тендерній документації зазначено, що зміст кожного розділу Примірної тендерної документації визначається замовником.
Враховуючи те, що зазначення в тендерній документації іноземної валюти є правом, а не обов’язком замовника та виходячи з того, що фінансування даної закупівлі планується у гривні, у замовника немає підстав для передбачення розрахунку ціни в іншій валюті, ніж гривня.


Щодо валюти банківської гарантії, надаємо наступне роз’яснення.
У відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», замовники – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади. Замовник під час проведення даної процедури закупівлі керується чинним законодавством України.
Загальний порядок, умови надання та отримання банками гарантій/контргарантій та їх виконання регулюється Положенням про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах (далі – Положення), що затверджене Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 і Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 41/10321. Дане Положення розроблено відповідно до Цивільного кодексу України, Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", Законів України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Національного банку України.
Згідно підпункту 9 пункту 3 розділу І Положення, гарантія – це спосіб забезпечення виконання зобов'язань, відповідно до якого банк-гарант бере на себе грошове зобов'язання перед бенефіціаром сплатити кошти в разі настання гарантійного випадку. Зобов'язання банку-гаранта перед бенефіціаром не залежить від базових відносин, які забезпечуються такою гарантією (їх припинення або недійсності), зокрема і тоді, коли посилання на такі базові відносини безпосередньо міститься в тексті гарантії. Базові відносини – це відносини між принципалом та бенефіціаром, які виникають на підставі договору, інших правочинів, тендерної документації, законодавчих актів щодо зобов'язань принципала на користь бенефіціара, виконання яких забезпечує гарантія.

Згідно умов тендерної документації, в разі настання гарантійного випадку кошти банком-гарантом сплачуються на розрахунковий рахунок банку бенефіціара, що обслуговує бенефіціара (Замовника торгів), у розмірі 3% від ціни тендерної пропозиції учасника переможця та договору про закупівлю. Частиною третьою статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачено, що кошти, які надійшли як забезпечення виконання договору (у разі якщо вони не повертаються), підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а у разі здійснення закупівлі юридичними особами (їхніми об’єднаннями) не за бюджетні кошти - перераховуються на рахунок таких юридичних осіб (їхніх об’єднань).

Замовник торгів не має можливості встановити в забезпеченні виконання договору іншу валюту, ніж гривня, або перерахунку курсу гривні до євро, з огляду на вищевикладене, зокрема враховуючи такі обставини:
- розрахунковий рахунок Замовника торгів відкрито лише у національній валюті - гривня;
- фінансування даної закупівлі планується у гривні;
- валюта, у якій буде здійснюватись розрахунок за договором про закупівлю – гривня;
- в разі настання гарантійного випадку за забезпеченням виконання договору, перерахунок коштів до відповідного бюджету буде здійснюватись національній валюті - гривні (у розмірі 3% вартості договору про закупівлю).


Щодо процедури оформлення гарантії/контргарантії надаємо наступне роз’яснення:
Операції за гарантіями/контргарантіями здійснюються банками за дорученням принципала або іншого банку-контргаранта в порядку, визначеному Положенням, у разі надання останніми відповідного належного забезпечення або без нього.
Банк-гарант/банк-контргарант приймає рішення про умови видачі гарантії/контргарантії відповідно до своїх внутрішніх положень з урахуванням вимог частин першої-третьої статті 10 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Банк надає гарантію безпосередньо бенефіціару або передає її через авізуючий банк, або через банк-кореспондент та/або банк бенефіціара, або безпосередньо принципалу для подальшого її передавання бенефіціару.
Відповідальність банку-гаранта в разі порушення ним свого обов'язку не обмежується сумою, на яку надано гарантію, якщо інше не встановлено в гарантії.
Строк дії контргарантії повинен закінчуватися пізніше строку дії самої гарантії. Операція за контргарантією є завершеною після повернення банком-гарантом коштів грошового забезпечення (покриття) до банку-контргаранта або після здійснення сплати коштів за контргарантією та/або в разі закінчення строку дії контргарантії і дострокового припинення гарантії.
Сума коштів грошового забезпечення (покриття) за гарантією/контргарантією за вимогою банку-гаранта/банку-контргаранта може бути збільшена на суму можливих ризиків від зміни курсів іноземних валют, якщо валюта грошового забезпечення (покриття) гарантії/контргарантії відрізняється від виду валюти, у якій надана гарантія/контргарантія і за умови, якщо це передбачено в заяві про надання гарантії/контргарантії та/або в договорі, укладеному між принципалом [іншою особою, яка розмістила грошове забезпечення (покриття) за гарантією], і банком-гарантом/банком-контргарантом або банком-гарантом та банком-контргарантом.
Банки, які беруть участь у здійсненні операцій за гарантіями/контргарантіями, утримують комісійну винагороду та відшкодування витрат відповідно до умов гарантії/контргарантії та/або на підставі договору про надання гарантії/контргарантії або іншого відповідного договору, у якому передбачені умови утримання комісійної винагороди та відшкодування витрат.
Документи, оформлення яких передбачено вимогами Положення для здійснення операцій за гарантіями/контргарантіями, створюються в електронному або паперовому вигляді та подаються в тому вигляді, у якому вони були створені.

Детальніша процедура оформлення гарантії/контргарантії передбачена Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639.

Технічні вимоги

Дата подання: 21.03.2019 10:03
Дата відповіді: 26.03.2019 17:06
Просимо надати роз’яснення та внести зміни в тендерну документацію в: Додаток 4 до Документації, Розділ Технічні вимоги пункт 3. Загальні технічні параметри наведені в табл. 2 В підпункті 3 зазначено «Максимальне робоче навантаження на вершину підіймача при максимальному виліту, не менше 350 кг». Якщо ви маєте на увазі вантажопідйомність Люльки то просимо вказати «вантажопідйомність люльки», якщо ви маєте на увазі Максимальне робоче навантаження на вершину підіймача при максимальному виліту, без урахування люльки то просимо вказати «максимальне навантаження на вершину підіймача без урахування люльки». Також просимо надати роз’яснення чому вимога по навантаженню тільки не менше 350 кг. Всі європейські світові виробники виготовляють підіймачі з вантажопідйомністю від 500 кг. Тільки з Виробником Білорусії ЗСПТ (Завод современной пожарной техники) характеристики дивним чином збігаються з тендерними вимогам на 99 відсотків (http://zspt.by/catalog/pozharnaya-i-speczialnaya-texnika/pozharnyie-podyomniki-i-lestniczyi/tovar-4) В підпункті 4 зазначено «Вантажопідйомність підіймача при використанні його в якості крану (підіймач повністю в складеному стані), не менше 2000». Згідно цих вимог потенційний постачальник може поставити техніку з такою характеристикою, а експлуатант, який буде використовувати пожежний автомобіль не зможе підняти перешкоду (автомобіль, бетонний блок і т.д.) рухаючись на виклик. Просимо змінити даний пункт з «не менше 2000 кг» на «не менше 4000 кг». В підпункті 8 «Ширина опорного контуру, при якому буде досягнуто максимальне поле безпеки, не більше 5,4 м». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі виліт опорних аутригерів або що? В підпункті 12 «Кути вивішування, не менше: передній Значення базового шасі, не менше 10 градусів задній 10». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі. В підпункті 15 «Гарантія з дати постачання, не менше: пункт пакет колін 5-років» Що мається на увазі? Гарантія на метал? Гарантія на Гідравлічні циліндри, чи на лакофарбове покриття? В підпункті 16 «Термін служби, не менше 10 років». Питання – яким документом повинна бути підтверджена дана вимога? В пункті 8 Загальні технічні вимоги. Підпункт «Підіймач повинен мати аварійний привід, що дозволяє перевести його з розгорнутого (робочого) положення в транспортне». Просимо надати роз’яснення щодо виду аварійного приводу, ручний, електричній, механічній, тощо. В підпункті «Середній тиск на ґрунт основою висувної опори (аутригера) або спеціальною підкладкою повинно бути не більше 0,6 МПа (6 кгс/см2)». Просимо надати роз’яснення, чому вказано «повинно бути не більше 0,6 МПа (6 кгс/см2)». Яким документом регламентується такий тиск 0,6 МПа (6 кгс/см2.)? Якщо збільшити розмір підкладки, то якими максимальними розмірами повинна буди підкладка.? В підпункті «Висувні опори (аутригери) повинні мати звукову та світлову сигналізацію при висуванні, а також додаткові підкладки (пластини) під опори для розподілу навантаження, сенсори повного контакту із землею та систему оповіщення та блокування при втраті контакту». Сучасні виробники пожежних підйомників вже давно встановлюють на аутригери датчики пустот, для підвищення безпеки операторів. Просимо додати цю вимогу в тендерну документацію. В підпункті «Підіймач повинен мати «чорний ящик» запису (фіксації) дій, систему голосових повідомлень про дії та помилки, а також камеру заднього ходу». Просимо надати в тендерних вимогах більш розширені вимоги, щодо «чорного ящику», це має бути відео реєстратор, чи це електронний модуль, який проводить реєстрацію всієї роботи шасі та надбудови? Також просимо надати роз’яснення що таке голосові повідомлення на якій мові повинні буди повідомлення та які дії та помилки повинні бути озвучені. В підпункті «Підіймач повинен бути обладнаний світло-повертаючим обладнанням». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі світло-повертаюче обладнання: ліхтар який обертається, тощо? В підпункті «Основна система приводу повинна забезпечувати безперебійну роботу на протязі не менше 6 годин з наступною перервою не більше ніж 1 година». Чим обумовлена робота протягом не менше 6 годин якщо в пункті 2. Характеристики базового шасі наведені в таблиці 1 Паливний бак, л заявлено робота не менше 12 годин? В підпункті «Зовнішні поверхні авто підіймача повинні мати захисні лакофарбові покриття (окрім гуми, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність В підпункті «Зовнішні металеві поверхні повинні бути забарвлені не менше чим в два шари по ґрунту». Просимо вказати яким документом учасник повинен підтвердити цю вимогу (лист виробника, тощо). В підпункті «Нижні поверхні кузовів, кабіни, відсіків, підніжок, елементів трансмісії, ходової частини (окрім гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність. В підпункті «Внутрішні поверхні кабіни, салону (окрім гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність В підпункті «Внутрішні поверхні кузовів, підніжок, відсіків для устаткування та пожежного насосу, підрамник (окрім деталей з алюмінієвих сплавів, гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність. В підпункті «В люльці підіймача повинна бути забезпечена можливість підключення пожежного рукава (діаметром 51 або 77 мм)». Просимо надати роз’яснення щодо цього пункту: підключення для подачі води або піни на лафетний ствол або подача води або піни пожежним рукавом в люльку? В розділі 5 Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен бути виконаний з високоміцної сталі, з метою безпеки якість зварювання повинна перевірятися магнетичним та ультразвуковим тестування». Яким документом підтверджується перевірка тестування? В розділі 5 Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен бути обладнаний нез'ємною люлькою з панеллю керування (управління) та лафетним стволом (монітором) та складатися з телескопічних з'єднаних секцій (колін). Система висування/зсування (складання) колін повинна забезпечувати плавність руху, а при зупинці — надійно утримувати коліна відносно одне одного». Просимо надати роз’яснення як зрозуміти нез'ємною люлькою? (люлька повинна бути закріплена на коліні с неможливістю для демонтажу?) В розділі 5. Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач має відповідати вимогам встановленим ДСТУ EN 1777». Просимо надати роз’яснення яким документом підтверджується відповідність? В розділі 5. Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен: виконувати не менше двох рухів одночасно; мати «режим уповільненої дії», а також режим «ігнорувати сенсор». Просимо надати роз’яснення як зрозуміти режим «ігнорувати сенсор». Відключення сенсорів може привести до небезпечних аварійних ситуацій. В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Конструкція платформи повинна передбачати зручність обслуговування агрегатів і механізмів підіймача і містити відсіки для розміщення пожежно-технічного обладнання (ПТО) та іншого приладдя. Кріплення пожежно-технічного обладнання повинно виключати можливість самовільного переміщення при русі підіймача. Передбачити кріплення для вогнегасника типу ВП-2, шанцевого (ручного) інструменту (лом пожежний легкий, лопата штикова, сокира теслярська, ножівка по дереву), двох рятувальних мотузок довжиною 30 та 50м. відповідно, двох піногенераторів типу ГПС-600, а також двох акумуляторних ліхтарів типу Vulkan fire». Просимо надати характеристики ліхтарів Vulkan fire. В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Стандартне виконання головної панелі керування — сидячий тип з регульованим сидінням та захисним відкидним верхом. Головна панель керування повинна бути обладнана приладом обліку роботи підіймача (мото-годин), а також контролю тиску в гідросистемі. Головна панель, панель управління в люльці повинна мати кнопку перезапуску двигуна та регулювання обертів двигуна, а також кнопку аварійної зупинки і педаль блокування рухів для запобігання не санкційованих дій». Просимо виключити пункт регулювання обертів двигуна, так як сучасні підйомники мають змогу автоматично підіймати оберти двигуна при роботі підйомника. В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Платформа може додатково обладнуватися електричними виводами на 220 В». Просимо надати роз’яснення: Платформа може додатково обладнуватися електричними виводами на 220 В та чим повинна бути обладнана? В розділі 11. Вимоги до люльки пункт «Люлька має проектуватися згідно наступних критеріїв: зовнішні розміри платформи в будь-якій горизонтальній секції мають становити принаймні 0,7 м, а максимальна площа поверхні 0,6 м2 на особу». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі під «зовнішні розміри платформи в будь-якій горизонтальній секції мають становити принаймні 0,7 м, а максимальна площа поверхні 0,6 м2 на особу». Яка площа люльки? Або скільки осіб повинно бути? В розділі 11. Вимоги до люльки. Пункт «В люльці повинна бути передбачена можливість встановлення піно генераторів». Просимо надати роз’яснення яка кількість піно генераторів? В розділі 12 Вимоги ергономіки. Пункт «Для позначення функціонального призначення органів управління необхідно застосовувати символіку згідно нормативних вимог, що діють в Україні». Просимо надати роз’яснення щодо нормативних вимог, що діють в Україні. В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Органи керування підіймача повинні бути самоповертаючими і виконані у вологозахищеному виконанні». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі органи керування підіймача повинні бути самовертаючими? В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Вмикачі аварійної зупинки повинні бути червоного кольору». Просимо надати роз’яснення вмикачі аварійної зупинки при пересуванні шасі? Або вмикачи аварійної зупинки при роботі підіймача? В розділі 13 «Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «- габаритними лампами по периметру підіймача». Просимо надати роз’яснення габаритні лампи мають бути по периметру люльки або платформи підіймача? В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Електричні мережі (у тому числі з'єднання) та електричне устаткування мають клас захисту не нижче ніж IP 54». Просимо надати роз’яснення яким документом учасник повинен підтвердити клас захисту не нижче ніж IP 54. Сертифікат, висновок тощо? В розділі 14. Вимоги надійності пункт «Надійність підіймача характеризується наступними показниками безвідмовності та довговічності: а) напрацювання спец агрегатів та їх приводу до відмови». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі: техніка буде працювати до відмови агрегатів? «б) ресурс агрегатів до першого капітального ремонту». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі та яким документом підтверджується ресурс агрегатів. «в) мінімальний термін експлуатації до списання, не менше — 10 років». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі, яким документом підтверджується мінімальний термін експлуатації? Та просимо прокоментувати списання техніки, так як списання техніки проводить експлуатант. «д) напрацювання до відмови спец агрегатів та їх приводів, не менше — 100 годин». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі під гарантією не менше 100 годин? «е) ресурс спеціальних агрегатів підіймача до першого капітального ремонту, не менше — 1500 годин. Просимо надати роз’яснення яким документом повинно рекламуватись перший капітальний ремонт. В розділі 15. Вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища пункт «Рівень зовнішнього шуму на робочому місці оператора біля основного пульта керування при роботі спецагрегатів не повинен перевищувати норм, встановлених нормативними вимогами». Просимо надати роз’яснення та вказати нормативні вимоги. В розділі 16. Вимоги до засобів зв'язку пункт «Підіймач повинен бути обладнана переговорним пристроєм (інтерком), що забезпечує гучномовний двосторонній зв'язок між основним пультом керування та люлькою. При передаванні мовних сигналів нормального рівня (що не вимагають надмірного напруження мовних органів) з відстані 0,5 ± 0,1 м від мікрофона повинна бути забезпечена повна розбірливість слів (що не вимагає надмірного напруження органів слуху), що передаються динаміком, і не вимагають уточнень, при тому що слухаючий сповіщення може знаходитися на відстані 5,0 ± 0,5 м від динаміка». Просимо надати роз’яснення щодо відстані 0,5 ± 0,1 м від мікрофона, та повна розбірливість слів «що не вимагає надмірного напруження органів слуху», що передаються динаміком, і не вимагають уточнень, при тому що слухаючий сповіщення може знаходитися на відстані 5,0 ± 0,5 м від динаміка, так як Пожежні працюють в пожежних шоломах, то вони повинні на відстані в 5 метрів від люльки чути сигнал інтеркому? Яким документом регламентується ця вимога? В розділі 17. Інші вимоги пункт «Передбачити, що постачальник по факту поставки товару надає на продукцію всю необхідну документацію для реєстрації в СБДР ДСНС України». Просимо надати перелік документів для реєстрації в СБДР ДСНС України В зв’язку з тим, що тендерні технічні вимоги співпадають з характеристиками одного виробника, що є підтвердженням наявних ознак лобіювання конкретного виробника та конкретної моделі обладнання, просимо внести зміни в тендерну документацію та дати роз’яснення в іншому випадку ми вимушені будемо звернутись з даним питання в Антимонопольний комітет.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Система не дозволяє надати повну відповідь, адже кількість символів для відповіді не більше 10000.
Повна відповідь за даним запитом буде надана у розділі “Вимоги” в аналогічних зверненнях.

1. Просимо надати роз’яснення та внести зміни в тендерну документацію в: Додаток 4 до Документації, Розділ Технічні вимоги пункт 3. Загальні технічні параметри наведені в табл. 2 В підпункті 3 зазначено «Максимальне робоче навантаження на вершину підіймача при максимальному виліту, не менше 350 кг». Якщо ви маєте на увазі вантажопідйомність Люльки то просимо вказати «вантажопідйомність люльки», якщо ви маєте на увазі Максимальне робоче навантаження на вершину підіймача при максимальному виліту, без урахування люльки то просимо вказати «максимальне навантаження на вершину підіймача без урахування люльки».
Відповідь:
Національний стандарт України ДСТУ EN 1777:2014 Протипожежна техніка. Автопідіймачі пожежні. Загальні технічні вимоги, вимоги щодо безпеки та методи випробування. (Пункт 3 Терміни та визначення, символи і скорочення. Підпункт 3.12.) Номінальне навантаження визначається як максимальне навантаження, якому може піддаватись платформа вертикально в межах відповідного робочого оточення підіймальної стріли, що складається з людей і незакріпленого обладнання і за винятком стаціонарно закріплених елементів, які не є частиною номінального навантаження.
Підпункт 3.13.-Робочий простір визначається як простір, визначений виробником, в межах якого може працювати платформа з номінальним навантаженням. Відповідно до зазначених термінів та визначень, технічні вимоги (пункт 3. Загальні технічні параметри наведені в табл.. 2 Підпункт 3) регламентують номінальне навантаження 350 кг для робочого простору 18 м., визначеного в технічних вимогах пункт 3. Загальні технічні параметри наведені в табл.. 2 підпункт 7.

2. Також просимо надати роз’яснення чому вимога по навантаженню тільки не менше 350 кг. Всі європейські світові виробники виготовляють підіймачі з вантажопідйомністю від 500 кг. Тільки з Виробником Білорусії ЗСПТ (Завод современной пожарной техники) характеристики дивним чином збігаються з тендерними вимогам на 99 відсотків (http://zspt.by/catalog/pozharnaya-i-speczialnaya-texnika/pozharnyie-podyomniki-i-lestniczyi/tovar-4)
Відповідь:
З метою розширення коло учасників, Замовник не встановлює таких обмежуючих вимог.

3. В підпункті 4 зазначено «Вантажопідйомність підіймача при використанні його в якості крану (підіймач повністю в складеному стані), не менше 2000». Згідно цих вимог потенційний постачальник може поставити техніку з такою характеристикою, а експлуатант, який буде використовувати пожежний автомобіль не зможе підняти перешкоду (автомобіль, бетонний блок і т.д.) рухаючись на виклик. Просимо змінити даний пункт з «не менше 2000 кг» на «не менше 4000 кг».
Відповідь:
З метою розширення коло учасників, Замовник не встановлює таких обмежуючих вимог.

4. В підпункті 8 «Ширина опорного контуру, при якому буде досягнуто максимальне поле безпеки, не більше 5,4 м». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі виліт опорних аутригерів або що?
Відповідь:
Національний стандарт України ДСТУ EN 1777:2014 Протипожежна техніка. Автопідіймачі пожежні. Загальні технічні вимоги, вимоги щодо безпеки та методи випробування. (Пункт 3 Терміни та визначення, символи і скорочення. Підпункт 3.4.) Стабілізатор визначається як пристрій або система, що використовується для підтримки стабільності автопідіймача. Стабілізатори після встановлення утворюють опорний контур прямокутної форми. Ширина опорного контуру, при якому буде досягнуто максимальне поле безпеки, що регламентується (пунктом 3. Загальні технічні параметри наведені в табл.. 2 Підпункт 7), має складати не більше 5,4 м.

5. В підпункті 12 «Кути вивішування, не менше: передній Значення базового шасі, не менше 10 градусів задній 10». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі.
Відповідь:
Кут вивішування передній, або кут заїзду – це кут між горизонтальною поверхнею і площиною дотичною до найнижчого переднього елемента шасі, наприклад переднього бампера, і лінія контакту шин передньої осі до горизонтальної поверхні. Кут вивішування передній має бути такий самий як у базового шасі, але не менше 10 градусів. Кут вивішування задній або кут з’їзду – це кут між горизонтальною поверхнею і площиною дотичною до найближчого заднього елемента шасі, наприклад задній протипідкатний брус, і лінія контакту шин задньої осі до горизонтальної поверхні. Кут вивішування задній має складати не менше 10 градусів.

6. В підпункті 15 «Гарантія з дати постачання, не менше: пункт пакет колін 5-років» Що мається на увазі? Гарантія на метал? Гарантія на Гідравлічні циліндри, чи на лакофарбове покриття?
Відповідь:
Під терміном «гарантія на пакет колін» мається на увазі гарантія на металеві конструкції та зварні з’єднання (шви). Гарантія на гідравлічні системи як і всі інші вузли та агрегати на автомобілі

7. В підпункті 16 «Термін служби, не менше 10 років». Питання – яким документом повинна бути підтверджена дана вимога?
Відповідь:
Дана вимога встановлена наказом ДСНС від 29.05.2013 № 358 «Норми табельної належності, витрат і термінів експлуатації пожежно-рятувального, технологічного і гаражного обладнання, інструменту, індивідуального озброєння та спорядження, ремонтно-експлуатаційних матеріалів підрозділів ДСНС України». Вимога цього пункту підтверджується інформацією від учасника-виробника. Якщо учасник не є виробником — листом від виробника, тощо.

8. В пункті 8 Загальні технічні вимоги. Підпункт «Підіймач повинен мати аварійний привід, що дозволяє перевести його з розгорнутого (робочого) положення в транспортне». Просимо надати роз’яснення щодо виду аварійного приводу, ручний, електричній, механічній, тощо.
Відповідь:
В пункті 4. (Загальні технічні вимоги). Підіймач повинен мати аварійний привід, що дозволяє перевести його з розгорнутого (робочого) положення в транспортне. В пункті 8 (Вимоги до гідравлічної системи). Для забезпечення роботи гідравлічної системи в разі поломки двигуна шасі повинен бути передбачений насос з автономним приводом, не пов’язаним з системами базового шасі. Тенічними вимогами не регламентується тип аварійна система для опускання платформи. Отже, тип аварійної системи може бути довільним за умови відповідності пункту 4 і пункту 8 технічних вимог і вимог ДСТУ EN 1777:2014 Протипожежна техніка. Автопідіймачі пожежні. Загальні технічні вимоги, вимоги щодо безпеки та методи випробування.

9. В підпункті «Середній тиск на ґрунт основою висувної опори (аутригера) або спеціальною підкладкою повинно бути не більше 0,6 МПа (6 кгс/см2)». Просимо надати роз’яснення, чому вказано «повинно бути не більше 0,6 МПа (6 кгс/см2)». Яким документом регламентується такий тиск 0,6 МПа (6 кгс/см2.)? Якщо збільшити розмір підкладки, то якими максимальними розмірами повинна буди підкладка.?
Замовником розглядається питання щодо виключення даного пункту з технічних вимог.

10. В підпункті «Висувні опори (аутригери) повинні мати звукову та світлову сигналізацію при висуванні, а також додаткові підкладки (пластини) під опори для розподілу навантаження, сенсори повного контакту із землею та систему оповіщення та блокування при втраті контакту». Сучасні виробники пожежних підйомників вже давно встановлюють на аутригери датчики пустот, для підвищення безпеки операторів. Просимо додати цю вимогу в тендерну документацію.
Відповідь:
Технічні вимоги, Пункт 4, вимагає автоматичну стабілізацію підіймача у разі просідання опор, зміни навантаження тощо. Висувні опори (аутригери) повинні мати звукову та світлову сигналізацію при висуванні, а також додаткові підкладки (пластини) під опори для розподілу навантаження, сенсори повного контакту із землею та систему оповіщення та блокування при втраті контакту. Технічні вимоги Пункт 9, вимагає «Підіймач повинен мати систему автоматичного вирівнювання опорного контуру на поздовжньому і поперечному куті нахилу». Також, ДСТУ EN 1777:2014 Протипожежна техніка. Автопідіймачі пожежні. Загальні технічні вимоги, вимоги щодо безпеки та методи випробування. (Пункт 5 Вимоги безпеки та/або захисні заходи. Підпункт 5.3) Шасі і стабілізатори регламентує певні засоби безпеки. Додаткових засобів безпеки не вимагається.

11. В підпункті «Підіймач повинен мати «чорний ящик» запису (фіксації) дій, систему голосових повідомлень про дії та помилки, а також камеру заднього ходу». Просимо надати в тендерних вимогах більш розширені вимоги, щодо «чорного ящику», це має бути відео реєстратор, чи це електронний модуль, який проводить реєстрацію всієї роботи шасі та надбудови? Також просимо надати роз’яснення що таке голосові повідомлення на якій мові повинні буди повідомлення та які дії та помилки повинні бути озвучені.
Відповідь:
Це електронний модуль, що є невід’ємною частиною безпеки автопідіймача, систем реєстрації навантаження і контролю позицій, даний електронний модуль проводить запис всіх параметрів автопідіймача з системи реєстрації навантаження і контролю позицій, запис дій з органів керування та запис даних про помилки та попередження в кожний момент часу. Система звукових повідомлень і камера заднього ходу не стосується системи «чорний ящик».
Замовником розглядається питання щодо внесення змін до технічних вимог, замінивши вираз “система голосових повідомлень” на “система звукових повідомлень”

12. В підпункті «Підіймач повинен бути обладнаний світло-повертаючим обладнанням». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі світло-повертаюче обладнання: ліхтар який обертається, тощо?
Відповідь:
Мається на увазі світло-відбиваючий (світло-повертаючий) матеріал/стрічка чи оптичний пристрій, що відбиває світло назад до джерела освітлення, незалежно від кута падіння променів на його поверхню. Ним оснащують транспортні засоби для покращення розпізнавання габаритів об’єктів при поганому освітленні.

13. В підпункті «Основна система приводу повинна забезпечувати безперебійну роботу на протязі не менше 6 годин з наступною перервою не більше ніж 1 година». Чим обумовлена робота протягом

Участие нерезидента

Дата подання: 22.03.2019 14:52
Дата відповіді: 27.03.2019 17:02
Участие в процедуре открытых торгов ДК 021:2015 код 34140000-0 планирует принять резидент Республики Беларусь. В соответствии с п.12 Тендерной документации участник торгов - нерезидент обязан предоставить: 1. Справку банка о финансовой состоятельности участника торгов – нерезидента. 2. Справку, подтверждающую удовлетворительное финансовое состояние участника торгов – нерезидента, выданную уполномоченным органом регистрации в стране нерезидента. Необходимо отметить, что наименования указанных документов содержат размытые формулировки и не позволяют определить критерии их оценки: 1. Не дано определение терминов «финансовая состоятельность» и «удовлетворительное финансовое состояние». Полагаем, что подобные термины должны содержать конкретные границы по размерам денежных средств, которыми должен обладать участник торгов - нерезидент. 2. В Республике Беларусь отсутствуют органы, уполномоченные на выдачу справок о финансовом состоянии. Банковскими учреждениями, в которых обслуживаются субъекты хозяйствования Республики Беларусь, могут выдаваться справки о наличии банковских счетов, движении по счетам, отсутствии ареста по счетам и отсутствии картотеки «расчетные документы, не оплаченные в срок». Полагаем, что изложенные противоречия не дают возможности определить соответствие нерезидента условиям проводимых торгов и создают почву для субъективного толкования предоставленных документов. Считаем, что наличие указанных фактов, противоречит основным принципам осуществления государственных закупок, установленных ст. 3 Закона Украины «О публичных закупках» (далее Закон): 1. Добросовестная конкуренция среди участников. 2. Открытость и прозрачность на всех стадиях закупок. 3. Недискриминация участников. 4. Объективная и непредвзятая оценка тендерных предложений. 5. Предотвращение коррупционных действий и злоупотреблений Также, обращаем Ваше внимание, что в соответствии с нормами ст. 5 Закона «Недискриминация участников» - отечественные и иностранные участники всех форм собственности и организационно-правовых форм принимают участие в процедурах закупок на равных условиях. Учитывая изложенное, просим рассмотреть вопрос о внесении изменений в тендерную документацию в части конкретизации условий оценки финансового состояния участника торгов – нерезидента.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

До тендерної документації 27.03.2019 внесено зміни та виключено вимоги щодо необхідності надання довідки банку про фінансову спроможність учасника торгів – нерезидента та довідки, що підтверджує задовільний фінансовий стан учасника торгів – нерезидента, виданої уповноваженим органом реєстрації в країні нерезидента.

В відповідь на Вашу Відповідь Організатора: 25.03.2019 14:14:56

Дата подання: 25.03.2019 15:35
Дата відповіді: 28.03.2019 10:59
В відповідь на Вашу Відповідь Організатора: 25.03.2019 14:14:56 Просимо надати роз’яснення Щодо участі нерезидента в торгах. Ви пишете, що ; у разі якщо учасником процедури закупівлі є нерезидент, замовник має право встановити, що такий учасник може зазначити ціну тендерної пропозиції у ________ (зазначається валюта); при розкритті тендерних пропозицій ціна такої тендерної пропозиції перераховується у гривні за офіційним курсом до ________ (зазначається валюта), установленим Національним банком України на дату розкриття тендерних пропозицій». При цьому в Примірній тендерній документації зазначено, що зміст кожного розділу Примірної тендерної документації визначається замовником. Враховуючи те, що зазначення в тендерній документації іноземної валюти є правом, а не обов’язком замовника та виходячи з того, що фінансування даної закупівлі планується у гривні, у замовника немає підстав для передбачення розрахунку ціни в іншій валюті, ніж гривня. Просимо надати інструкцію як учасник нерезидент може зазначити ціну у Валюті, якщо система PROZORRO в аукціоні в даному тендері дає можливість подавати ціну в гривнях. Та якщо Учасник нерезидент все таки надає ціну в гривнях, то як він повинен проводити розрахунок ціни згідно якої формули.? Виходячи з вашої відповіді (при розкритті тендерних пропозицій ціна такої тендерної пропозиції перераховується у гривні за офіційним курсом до ________ (зазначається валюта), установленим Національним банком України на дату розкриття тендерних пропозицій) Учасник нерезидент Може подати ціну в гривні товару який поставлений на митну територію України, але товар не може бути розмитнений Нерезидентом. Як замовник буде рахування мито, ПДВ, та митно брокерських послуг. так як буде оцінювати конкурентність між нерезидентом та резидентом України (різниця -мито, ПДВ, митно брокерськи послуги)
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Валютою тендерної пропозиції є гривня.

Замовник торгів не має можливості встановити іншу валюту, ніж гривня (або перерахунку курсу гривні до іншої валюти, ніж гривня), в зв’язку з тим, що:
- розрахунковий рахунок Замовника торгів відкрито лише у національній валюті - гривня;
- фінансування даної закупівлі планується у гривні;
- валюта, у якій буде здійснюватись розрахунок за договором про закупівлю – гривня;
- в разі настання гарантійного випадку за забезпеченням виконання договору, перерахунок коштів до відповідного бюджету буде здійснюватись національній валюті - гривні (у розмірі 3% вартості договору про закупівлю).

Ціна на Продукцію, яку пропонує поставити Постачальник повинна, включати податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, витрати на транспортування, навантаження, розвантаження, сплату митних тарифів, усіх інших витрат.
ПДВ нараховується у випадках, передбачених законодавством України. Якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, ПДВ до ціни не нараховується. При цьому, якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, в договорі про закупівлю буде вказана ціна договору без ПДВ.

В відповідь Відповідь Організатора: 25.03.2019 14:14:56

Дата подання: 25.03.2019 16:17
Дата відповіді: 28.03.2019 12:09
В відповідь Відповідь Організатора: 25.03.2019 14:14:56 Шановний організатор, просимо надавати конкретні відповіді на поставлені питання, для правильної підготовки тендерної документації учасника, складається враження, що Ви відповідаєте аби відповісти та ігноруєте суттєві запитання. (юридична служба замовника працює тільки під одного учасника, або зацікавлена в розмитті відповідей) Ви пишете - Щодо фіксації курсу гривні до євро, повідомляємо, що згідно п. 11 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про валюту, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції. Валюта, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції — це гривня. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016 № 680 затверджено Примірну тендерну документацію для процедур закупівель - відкриті торги та конкурентний діалог. Пункт 6 розділу «Загальні положення» Примірної тендерної документації для процедури закупівлі – відкриті торги передбачає: «валютою тендерної пропозиції є гривня; Інформуємо Вас Що згідно постанови КМУ 1998 Від 18.12.1998 р. можлива прив’язка до валюти в частині імпортної складової структури ціни. Просимо внести зміни до проекту договора.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. № 1998 “Про удосконалення порядку формування цін” передбачено Порядок перерахунку регульованих цін (тарифів) на товари і послуги, встановлені не у національній грошовій одиниці. Даний Порядок не може застосовуватись у даній закупівлі, так як на предмет закупівлі не запроваджуються державні регульовані ціни.
Розгорнути: 8 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ", Код ЄДРПОУ:24571799
Дата подання: 20.03.2019 16:25
Наше підприємство – виробник пожежної рятувальної техніки має намір прийняти участь у даній закупівлі. Уважно вивчивши вимоги тендерної документації, зокрема Проект договору, звертаємо Вашу увагу на наступне:
1. Згідно даного проекту 3 одиниці Пожежних автомобілів для піднімання на зазначену висоту (пожежні телескопічні підіймачі зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів) мають бути виготовлені за індивідуальним замовленням та поставлені Замовнику протягом двох місяців із дати здійснення попередньої оплати, але не пізніше 10.12.2019. Умови оплати – протягом 30 банківських днів з дати отримання продукції або 40% попередня оплата Продукції, за умови надання відповідного дозволу.
• Щодо строку поставки:
Вимога поставки продукції у повному обсязі протягом двох місяців з дати здійснення попередньої оплати є дискримінаційною, оскільки у зв’язку із складним технологічним циклом виробництва предмету закупівлі з урахуванням вимог безпеки, надійності і відповідного рівня якості, строк виробництва такої техніки складає 6-12 місяців.
• Щодо розміру попередньої оплати:
Слід зазначити, що на предмет закупівлі відсутній постійний ринок збуту. Така техніка виготовляється тільки під замовлення та вимоги коректного Замовника, виробляється переважно з імпортних комплектуючих, тому умови попередньої оплати в розмірі лише 40% теж вважаємо дискримінаційними та такими, що звужують коло потенційних учасників закупівлі. Хочемо також зазначити, що постанова 117 Кабінету міністрів України від 23.04.2014 р. дозволяє робити попередню оплату за пожежно-рятувальну техніку в розмірі до 100% та строком до 6 місяців, а Державна служба України з надзвичайних ситуацій при аналогічних закупівлях (про це ми бачимо в системі PROZORRO) завжди передбачає попередню оплату в розмірі 100%.
Враховуючи вищенаведене та наведені у п.2.3., п 2.4. та п. 3.2. проекту договору умови оплати продукції за фактом її постачання, а також дуже стислий термін виготовлення, вважаємо, що такі умови:
• можуть бути виписані під конкретного постачальника, в якого предмет закупівлі вже є в наявності;
• значно звужують коло учасників та призводять до відсутності конкуренції, і як наслідок, можуть унеможливити проведення процедури закупівель згідно вимог чинного законодавства.
Тому, задля розширення кола потенційних учасників та ефективного використання бюджетних коштів, вимагаємо внести зміни в проект договору, включивши до проекту договору 100% попередню оплату продукції на строк не більше 6 (шести) місяців та відповідного подовження терміну поставки шляхом внесення змін, а саме виключення п. 2.3 Договору, та викладення п. 2.4 та п. 3.2.проекту Договору у наступних редакціях: «2.4. Замовником, керуючись вимогами підпункту 4 пункту 1 та пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 р. №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», протягом 30 календарних днів з дати отримання рахунку Постачальника, здійснює попередню оплату у розмірі 100% від суми договору на строк шість місяців шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника.» «3.2. Продукція має бути поставлена Замовнику у повному обсязі протягом шести місяців з дати здійснення попередньої оплати. Допускається дострокова поставка частини Продукції (за письмовим погодженням із Замовником) або Продукції у повному обсязі, про що Постачальник повинен повідомити Замовника письмово за три робочих дні.»
2. Враховуючи, неможливість точного визначення дати підписання майбутнього договору про закупівлю та його реєстрації в ДКСУ, а відповідно також й дати здійснення попередньої оплати, обмеження терміну його дії до 31.12.2019 є необґрунтованим. Тому вимагаємо викласти пункт 11.1 проекту договору у наступній редакції: «11.1. Цей Договір вступає в силу з моменту його підписання та реєстрації в Державній казначейській службі України і діє до 31 грудня 2019 року, а в частині прийнятих на себе Сторонами зобов'язань до повного їх виконання».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

25.03.2019 14:18
Питання щодо необхідності внесення змін до тендерної документації буде винесено засідання тендерного комітету Замовника, після детальнішого його вивчення.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.c2

Статус:
Вирішена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:19
2. Вимагаємо надати роз’яснення та внести зміни в тендерну документацію в: Додаток 4 до Документації, Розділ Технічні вимоги пункт 3. Загальні технічні параметри наведені в табл. 2 В підпункті 3 зазначено «Максимальне робоче навантаження на вершину підіймача при максимальному виліту, не менше 350 кг». Якщо ви маєте на увазі вантажопідйомність Люльки то вимагаємо вказати «вантажопідйомність люльки», якщо ви маєте на увазі Максимальне робоче навантаження на вершину підіймача при максимальному виліту, без урахування люльки то вимагаємо вказати «максимальне навантаження на вершину підіймача без урахування люльки».
Також вимагаємо надати роз’яснення чому вимога по навантаженню тільки не менше 350 кг. Всі європейські світові виробники виготовляють підіймачі з вантажопідйомністю від 500 кг. Тільки з Виробником Білорусії ЗСПТ (Завод современной пожарной техники) характеристики дивним чином збігаються з тендерними вимогам на 99 відсотків (http://zspt.by/catalog/pozharnaya-i-speczialnaya-texnika/pozharnyie-podyomniki-i-lestniczyi/tovar-4)
В підпункті 4 зазначено «Вантажопідйомність підіймача при використанні його в якості крану (підіймач повністю в складеному стані), не менше 2000». Згідно цих вимог потенційний постачальник може поставити техніку з такою характеристикою, а експлуатант, який буде використовувати пожежний автомобіль не зможе підняти перешкоду (автомобіль, бетонний блок і т.д.) рухаючись на виклик. Вимагаємо змінити даний пункт з «не менше 2000 кг» на «не менше 4000 кг».
В підпункті 8 «Ширина опорного контуру, при якому буде досягнуто максимальне поле безпеки, не більше 5,4 м». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі виліт опорних аутригерів або що? В підпункті 12 «Кути вивішування, не менше: передній Значення базового шасі, не менше 10 градусів задній 10». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі. В підпункті 15 «Гарантія з дати постачання, не менше: пункт пакет колін 5-років» Що мається на увазі? Гарантія на метал? Гарантія на Гідравлічні циліндри, чи на лакофарбове покриття? В підпункті 16 «Термін служби, не менше 10 років». Вимагаємо внести роз’яснення яким документом повинна бути підтверджена дана вимога? В пункті 8 Загальні технічні вимоги. Підпункт «Підіймач повинен мати аварійний привід, що дозволяє перевести його з розгорнутого (робочого) положення в транспортне». Вимагаємо надати роз’яснення щодо виду аварійного приводу, ручний, електричній, механічній, тощо. В підпункті «Середній тиск на ґрунт основою висувної опори (аутригера) або спеціальною підкладкою повинно бути не більше 0,6 МПа (6 кгс/см2)». Вимагаємо надати роз’яснення, чому вказано «повинно бути не більше 0,6 МПа (6 кгс/см2)». Яким документом регламентується такий тиск 0,6 МПа (6 кгс/см2.)? Якщо збільшити розмір підкладки, то якими максимальними розмірами повинна буди підкладка.?
В підпункті «Висувні опори (аутригери) повинні мати звукову та світлову сигналізацію при висуванні, а також додаткові підкладки (пластини) під опори для розподілу навантаження, сенсори повного контакту із землею та систему оповіщення та блокування при втраті контакту». Сучасні виробники пожежних підйомників вже давно встановлюють на аутригери датчики пустот, для підвищення безпеки операторів. Вимагаємо додати цю вимогу в тендерну документацію. В підпункті «Підіймач повинен мати «чорний ящик» запису (фіксації) дій, систему голосових повідомлень про дії та помилки, а також камеру заднього ходу». Вимагаємо надати в тендерних вимогах більш розширені вимоги, щодо «чорного ящику», це має бути відео реєстратор, чи це електронний модуль, який проводить реєстрацію всієї роботи шасі та надбудови? Також вимагаємо надати роз’яснення що таке голосові повідомлення на якій мові повинні буди повідомлення та які дії та помилки повинні бути озвучені.
В підпункті «Підіймач повинен бути обладнаний світло-повертаючим обладнанням». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі світло-повертаюче обладнання: ліхтар який обертається, тощо?
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

26.03.2019 17:11
Роз'яснення на звернення від учасників, у тому числі і на те, яке надійшло 21.03.19 в 10:03

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.c3

Статус:
Вирішена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:20
В підпункті «Основна система приводу повинна забезпечувати безперебійну роботу на протязі не менше 6 годин з наступною перервою не більше ніж 1 година». Чим обумовлена робота протягом не менше 6 годин якщо в пункті 2. Характеристики базового шасі наведені в таблиці 1 Паливний бак, л заявлено робота не менше 12 годин? В підпункті «Зовнішні поверхні авто підіймача повинні мати захисні лакофарбові покриття (окрім гуми, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Вимагаємо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність В підпункті «Зовнішні металеві поверхні повинні бути забарвлені не менше чим в два шари по ґрунту». Вимагаємо вказати яким документом учасник повинен підтвердити цю вимогу (лист виробника, тощо). В підпункті «Нижні поверхні кузовів, кабіни, відсіків, підніжок, елементів трансмісії, ходової частини (окрім гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Вимагаємо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність. В підпункті «Внутрішні поверхні кабіни, салону (окрім гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Вимагаємо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність В підпункті «Внутрішні поверхні кузовів, підніжок, відсіків для устаткування та пожежного насосу, підрамник (окрім деталей з алюмінієвих сплавів, гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Вимагаємо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність. В підпункті «В люльці підіймача повинна бути забезпечена можливість підключення пожежного рукава (діаметром 51 або 77 мм)». Вимагаємо надати роз’яснення щодо цього пункту: підключення для подачі води або піни на лафетний ствол або подача води або піни пожежним рукавом в люльку?
В розділі 5 Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен бути виконаний з високоміцної сталі, з метою безпеки якість зварювання повинна перевірятися магнетичним та ультразвуковим тестування». Яким документом підтверджується перевірка тестування? В розділі 5 Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен бути обладнаний нез'ємною люлькою з панеллю керування (управління) та лафетним стволом (монітором) та складатися з телескопічних з'єднаних секцій (колін). Система висування/зсування (складання) колін повинна забезпечувати плавність руху, а при зупинці — надійно утримувати коліна відносно одне одного». Вимагаємо надати роз’яснення як зрозуміти нез'ємною люлькою? (люлька повинна бути закріплена на коліні с неможливістю для демонтажу?) В розділі 5. Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач має відповідати вимогам встановленим ДСТУ EN 1777». Вимагаємо надати роз’яснення яким документом підтверджується відповідність? В розділі 5. Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен: виконувати не менше двох рухів одночасно; мати «режим уповільненої дії», а також режим «ігнорувати сенсор». Вимагаємо надати роз’яснення як зрозуміти режим «ігнорувати сенсор». Відключення сенсорів може привести до небезпечних аварійних ситуацій.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

28.03.2019 12:44
В підпункті «Основна система приводу повинна забезпечувати безперебійну роботу на протязі не менше 6 годин з наступною перервою не більше ніж 1 година». Чим обумовлена робота протягом не менше 6 годин якщо в пункті 2. Характеристики базового шасі наведені в таблиці 1 Паливний бак, л заявлено робота не менше 12 годин?
Відповідь:
об’єм паливного баку повинен забезпечували роботу автопідіймача на одній заправці паливного баку – не менше 12 год; безаварійна неперервна робота автопідіймача не менше 6 год. Дана вимога визначена встановлення з метою збереження та безвідмовного використання гідравлічних механізмів телескопічного підіймача

В підпункті «Зовнішні поверхні автопідіймача повинні мати захисні лакофарбові покриття (окрім гуми, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність
Відповідь: якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює

В підпункті «Зовнішні металеві поверхні повинні бути забарвлені не менше чим в два шари по ґрунту». Просимо вказати яким документом учасник повинен підтвердити цю вимогу (лист виробника, тощо).
Відповідь: якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює

В підпункті «Нижні поверхні кузовів, кабіни, відсіків, підніжок, елементів трансмісії, ходової частини (окрім гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність.
Відповідь: якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює

В підпункті «Внутрішні поверхні кабіни, салону (окрім гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність
Відповідь: якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює

В підпункті «Внутрішні поверхні кузовів, підніжок, відсіків для устаткування та пожежного насосу, підрамник (окрім деталей з алюмінієвих сплавів, гуми, пластику, скла і поверхонь з декоративними металевими покриттями) повинні мати захисні лакофарбові покриття і повинні відповідати вимогам діючих стандартів». Просимо вказати яким стандартом регулюється цей пункт та яким документом учасник повинен підтвердити відповідність.
Відповідь: якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює

В підпункті «В люльці підіймача повинна бути забезпечена можливість підключення пожежного рукава (діаметром 51 або 77 мм)». Просимо надати роз’яснення щодо цього пункту: підключення для подачі води або піни на лафетний ствол або подача води або піни пожежним рукавом в люльку?
Відповідь:
В люльці підіймача повинна бути забезпечена можливість підключення пожежного рукава, для побудови рукавної лінії від люльки до інших споживачів за межами люльки. Підключення інших споживачів не стосується лафетного ствола.


В розділі 5 Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен бути виконаний з високоміцної сталі, з метою безпеки якість зварювання повинна перевірятися магнетичним та ультразвуковим тестування». Яким документом підтверджується перевірка тестування?
Відповідь:
Замовником розглядається питання щодо внесення в технічні вимоги таких змін: «Підіймач повинен бути виконаний з високоміцної сталі. У разі наявності сумнівів у якості зварних швів Замовником може бути витребуване проведення магнетичного або ультразвукового дослідження за рахунок Постачальника».

В розділі 5 Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен бути обладнаний нез'ємною люлькою з панеллю керування (управління) та лафетним стволом (монітором) та складатися з телескопічних з'єднаних секцій (колін). Система висування/зсування (складання) колін повинна забезпечувати плавність руху, а при зупинці — надійно утримувати коліна відносно одне одного». Просимо надати роз’яснення як зрозуміти нез'ємною люлькою? (люлька повинна бути закріплена на коліні с неможливістю для демонтажу?)
Відповідь:
Під терміном «Нез’ємна люлька» розуміється частина підіймального механізму підіймача, без якого експлуатація неможлива, демонтаж якої не передбачений при експлуатації і вона є невід’ємною частиною загального механізму. Демонтаж люльки здійснюється при проведенні ремонтних або профілактичних робіт.

В розділі 5. Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач має відповідати вимогам встановленим ДСТУ EN 1777». Просимо надати роз’яснення яким документом підтверджується відповідність?
Відповідь:
Вимога цього пункту підтверджується інформацією від учасника-виробника. Якщо учасник не є виробником — листом від виробника, тощо.

В розділі 5. Вимоги до підіймача (пакету колін). Підпункт «Підіймач повинен: виконувати не менше двох рухів одночасно; мати «режим уповільненої дії», а також режим «ігнорувати сенсор». Просимо надати роз’яснення як зрозуміти режим «ігнорувати сенсор». Відключення сенсорів може привести до небезпечних аварійних ситуацій.
Відповідь:
Для виведення люльки або пакету колін з аварійного режиму використовується функція «ігнорувати сенсор», яка повинна забезпечити роботу підіймача для повернення у безпечний режим.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.a4

Статус:
Вирішена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:21
В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Конструкція платформи повинна передбачати зручність обслуговування агрегатів і механізмів підіймача і містити відсіки для розміщення пожежно-технічного обладнання (ПТО) та іншого приладдя. Кріплення пожежно-технічного обладнання повинно виключати можливість самовільного переміщення при русі підіймача. Передбачити кріплення для вогнегасника типу ВП-2, шанцевого (ручного) інструменту (лом пожежний легкий, лопата штикова, сокира теслярська, ножівка по дереву), двох рятувальних мотузок довжиною 30 та 50м. відповідно, двох піногенераторів типу ГПС-600, а також двох акумуляторних ліхтарів типу Vulkan fire». Вимагаємо надати характеристики ліхтарів Vulkan fire.
В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Стандартне виконання головної панелі керування — сидячий тип з регульованим сидінням та захисним відкидним верхом. Головна панель керування повинна бути обладнана приладом обліку роботи підіймача (мото-годин), а також контролю тиску в гідросистемі. Головна панель, панель управління в люльці повинна мати кнопку перезапуску двигуна та регулювання обертів двигуна, а також кнопку аварійної зупинки і педаль блокування рухів для запобігання не санкційованих дій». Вимагаємо виключити пункт регулювання обертів двигуна, так як сучасні підйомники мають змогу автоматично підіймати оберти двигуна при роботі підйомника. В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Платформа може додатково обладнуватися електричними виводами на 220 В». Вимагаємо надати роз’яснення: Платформа може додатково обладнуватися електричними виводами на 220 В та чим повинна бути обладнана? В розділі 11. Вимоги до люльки пункт «Люлька має проектуватися згідно наступних критеріїв: зовнішні розміри платформи в будь-якій горизонтальній секції мають становити принаймні 0,7 м, а максимальна площа поверхні 0,6 м2 на особу». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі під «зовнішні розміри платформи в будь-якій горизонтальній секції мають становити принаймні 0,7 м, а максимальна площа поверхні 0,6 м2 на особу». Яка площа люльки? Або скільки осіб повинно бути? В розділі 11. Вимоги до люльки. Пункт «В люльці повинна бути передбачена можливість встановлення піно генераторів». Вимагаємо надати роз’яснення яка кількість піно генераторів? В розділі 12 Вимоги ергономіки. Пункт «Для позначення функціонального призначення органів управління необхідно застосовувати символіку згідно нормативних вимог, що діють в Україні». Вимагаємо надати роз’яснення щодо нормативних вимог, що діють в Україні. В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Органи керування підіймача повинні бути самоповертаючими і виконані у вологозахищеному виконанні». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі органи керування підіймача повинні бути самовертаючими? В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Вмикачі аварійної зупинки повинні бути червоного кольору». Вимагаємо надати роз’яснення вмикачі аварійної зупинки при пересуванні шасі? Або вмикачи аварійної зупинки при роботі підіймача? В розділі 13 «Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «- габаритними лампами по периметру підіймача». Вимагаємо надати роз’яснення габаритні лампи мають бути по периметру люльки або платформи підіймача?
В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Електричні мережі (у тому числі з'єднання) та електричне устаткування мають клас захисту не нижче ніж IP 54». Вимагаємо надати роз’яснення яким документом учасник повинен підтвердити клас захисту не нижче ніж IP 54. Сертифікат, висновок тощо?
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

28.03.2019 12:56
В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Конструкція платформи повинна передбачати зручність обслуговування агрегатів і механізмів підіймача і містити відсіки для розміщення пожежно-технічного обладнання (ПТО) та іншого приладдя. Кріплення пожежно-технічного обладнання повинно виключати можливість самовільного переміщення при русі підіймача. Передбачити кріплення для вогнегасника типу ВП-2, шанцевого (ручного) інструменту (лом пожежний легкий, лопата штикова, сокира теслярська, ножівка по дереву), двох рятувальних мотузок довжиною 30 та 50м. відповідно, двох піногенераторів типу ГПС-600, а також двох акумуляторних ліхтарів типу Vulkan fire». Просимо надати характеристики ліхтарів Vulkan fire.
Відповідь:
Ліхтар Vulkan fire або еквівалент повинен відповідати якісним і технічним характеристикам:
Тип основної лампи – LED C4;
Клас захисту не нижче ІР Х7;
Задні лампи LED (2 шт. ультра яскраві сині);
Світловий потік – не менше 180 люмен;
Інтенсивність світлового потоку – не менше 100000 кандел;
Тривалість роботи ліхтаря у режимі high – не менше 5 годин;
Дальність світла у режимі high – не менше 560 м;
Вага – не більше 0,9 кг.

В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Стандартне виконання головної панелі керування — сидячий тип з регульованим сидінням та захисним відкидним верхом. Головна панель керування повинна бути обладнана приладом обліку роботи підіймача (мото-годин), а також контролю тиску в гідросистемі. Головна панель, панель управління в люльці повинна мати кнопку перезапуску двигуна та регулювання обертів двигуна, а також кнопку аварійної зупинки і педаль блокування рухів для запобігання не санкційованих дій». Просимо виключити пункт регулювання обертів двигуна, так як сучасні підйомники мають змогу автоматично підіймати оберти двигуна при роботі підйомника.
Відповідь:
Замовником внесено в технічні вимоги такі зміни: «Стандартне виконання головної панелі керування — сидячий тип з регульованим сидінням та захисним відкидним верхом. Головна панель керування повинна бути обладнана приладом обліку роботи підіймача (мото-годин), а також контролю тиску в гідросистемі. Головна панель, панель управління в люльці повинна мати кнопку перезапуску двигуна, а також кнопку аварійної зупинки і педаль блокування рухів для запобігання не санкційованих дій» .

В розділі 7 Вимоги до платформи пункт «Платформа може додатково обладнуватися електричними виводами на 220 В». Просимо надати роз’яснення: Платформа може додатково обладнуватися електричними виводами на 220 В та чим повинна бути обладнана? В розділі 11. Вимоги до люльки пункт «Люлька має проектуватися згідно наступних критеріїв: зовнішні розміри платформи в будь-якій горизонтальній секції мають становити принаймні 0,7 м, а максимальна площа поверхні 0,6 м2 на особу». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі під «зовнішні розміри платформи в будь-якій горизонтальній секції мають становити принаймні 0,7 м, а максимальна площа поверхні 0,6 м2 на особу». Яка площа люльки? Або скільки осіб повинно бути?
Відповідь:
На розсуд Постачальника платформа може бути обладнана роз’ємом для під’єднання подовжувальної котушки; Кількість осіб, яка може знаходитись у рятувальній люльці - не менше 4

В розділі 11. Вимоги до люльки. Пункт «В люльці повинна бути передбачена можливість встановлення піно генераторів». Просимо надати роз’яснення яка кількість піногенераторів?
Відповідь:
Дана вимога встановлена розділом 17. Інші вимоги, а саме «В комплектацію пожежно-технічного обладнання на підіймачі входить перехідник (розгалуження) для підключення двох або трьох піногенераторів типу ГПС-600»
В розділі 12 Вимоги ергономіки. Пункт «Для позначення функціонального призначення органів управління необхідно застосовувати символіку згідно нормативних вимог, що діють в Україні». Просимо надати роз’яснення щодо нормативних вимог, що діють в Україні.
Відповідь:
Якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює, окрім того, що всі написи на пульті керування повинні бути державною мовою.

В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Органи керування підіймача повинні бути самоповертаючими і виконані у вологозахищеному виконанні». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі органи керування підіймача повинні бути самовертаючими?
Відповідь:
У відповідності ДСТУ EN 1777:2014 Протипожежна техніка. Автопідіймачі пожежні. Загальні технічні вимоги, вимоги щодо безпеки та методи випробування. (Пункт 5 Вимоги безпеки та/або захисні заходи. Підпункт 5.7 Важелі управління 5.7.1) автопідіймач має оснащуватись регуляторами так, щоб всі рухи могли відбуватись тільки під час активації регуляторів управління. Контрольні пристрої підйомної конструкції мають розташовуватись на основній контрольній стійці на основі і на платформі. Важелі при відпущенні мають автоматично повертатись в нейтральну позицію. Важелі пересування не обов’язково мають бути такого типу так само як і аварійна система (див 5.7.11), якщо відповідне використання звичайних регуляторів не викликає ніяких непередбачуваних рухів. Всі важелі, особливо ножного управління, мають будуватись так, щоб запобігати непередбачуваним діям. Ножні педалі управління повинні мати нековзаючу поверхню і мають легко очищатися. Важелі управління мають також оснащуватися підсвіткою і захистом від погодного впливу, якщо це необхідно.

В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Вмикачі аварійної зупинки повинні бути червоного кольору». Просимо надати роз’яснення вмикачі аварійної зупинки при пересуванні шасі? Або вмикачи аварійної зупинки при роботі підіймача?
Відповідь:
Вмикачі аварійної зупинки повинні бути червоного кольору і у відповідності до вимог ДСТУ EN 1777:2014 Протипожежна техніка. Автопідіймачі пожежні. Загальні технічні вимоги, вимоги щодо безпеки та методи випробування. (Пункт 5 Вимоги безпеки та/або захисні заходи. Підпункт 5.7 Важелі управління 5.7.7) автопідіймачі мають оснащуватись аварійними важелями зупинки, згідно з EN ISO 13850, в позиції управління біля основної контрольної стійки і на платформі.

В розділі 13 «Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «- габаритними лампами по периметру підіймача». Просимо надати роз’яснення габаритні лампи мають бути по периметру люльки або платформи підіймача?
Відповідь:
Габаритна освітлювальна техніка має бути встановлена по периметру автопідіймача, у відповідності до міжнародних норм UN/ECE R 48 для транспортних засобів.

В розділі 13 Вимоги до електрообладнання та освітлення пункт «Електричні мережі (у тому числі з'єднання) та електричне устаткування мають клас захисту не нижче ніж IP 54». Просимо надати роз’яснення яким документом учасник повинен підтвердити клас захисту не нижче ніж IP 54. Сертифікат, висновок тощо?
Відповідь:
Клас захисту електрообладнання повинен бути зазначений у паспортах на дане обладнання, а також у документації на підіймач. Ці документи є обов’язковими і передаються замовнику разом з товаром в момент поставки.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.b5

Статус:
Вирішена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:21
В розділі 14. Вимоги надійності пункт «Надійність підіймача характеризується наступними показниками безвідмовності та довговічності: а) напрацювання спец агрегатів та їх приводу до відмови». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі: техніка буде працювати до відмови агрегатів? «б) ресурс агрегатів до першого капітального ремонту». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі та яким документом підтверджується ресурс агрегатів. «в) мінімальний термін експлуатації до списання, не менше — 10 років». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі, яким документом підтверджується мінімальний термін експлуатації? Та вимагаємо прокоментувати списання техніки, так як списання техніки проводить експлуатант. «д) напрацювання до відмови спец агрегатів та їх приводів, не менше — 100 годин». Вимагаємо надати роз’яснення що мається на увазі під гарантією не менше 100 годин? «е) ресурс спеціальних агрегатів підіймача до першого капітального ремонту, не менше — 1500 годин. Вимагаємо надати роз’яснення яким документом повинно рекламуватись перший капітальний ремонт. В розділі 15. Вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища пункт «Рівень зовнішнього шуму на робочому місці оператора біля основного пульта керування при роботі спецагрегатів не повинен перевищувати норм, встановлених нормативними вимогами». Вимагаємо надати роз’яснення та вказати нормативні вимоги. В розділі 16. Вимоги до засобів зв'язку пункт «Підіймач повинен бути обладнана переговорним пристроєм (інтерком), що забезпечує гучномовний двосторонній зв'язок між основним пультом керування та люлькою. При передаванні мовних сигналів нормального рівня (що не вимагають надмірного напруження мовних органів) з відстані 0,5 ± 0,1 м від мікрофона повинна бути забезпечена повна розбірливість слів (що не вимагає надмірного напруження органів слуху), що передаються динаміком, і не вимагають уточнень, при тому що слухаючий сповіщення може знаходитися на відстані 5,0 ± 0,5 м від динаміка». Вимагаємо надати роз’яснення щодо відстані 0,5 ± 0,1 м від мікрофона, та повна розбірливість слів «що не вимагає надмірного напруження органів слуху», що передаються динаміком, і не вимагають уточнень, при тому що слухаючий сповіщення може знаходитися на відстані 5,0 ± 0,5 м від динаміка, так як Пожежні працюють в пожежних шоломах, то вони повинні на відстані в 5 метрів від люльки чути сигнал інтеркому? Яким документом регламентується ця вимога? В розділі 17. Інші вимоги пункт «Передбачити, що постачальник по факту поставки товару надає на продукцію всю необхідну документацію для реєстрації в СБДР ДСНС України». Вимагаємо надати перелік документів для реєстрації в СБДР ДСНС України
В зв’язку з тим, що тендерні технічні вимоги співпадають з характеристиками одного виробника, що є підтвердженням наявних ознак лобіювання конкретного виробника та конкретної моделі обладнання, вимагаємо внести зміни в тендерну документацію та дати роз’яснення в іншому випадку ми вимушені будемо звернутись з даною вимогою в Антимонопольний комітет.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

28.03.2019 12:58
В розділі 14. Вимоги надійності пункт «Надійність підіймача характеризується наступними показниками безвідмовності та довговічності: а) напрацювання спец агрегатів та їх приводу до відмови». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі: техніка буде працювати до відмови агрегатів? «б) ресурс агрегатів до першого капітального ремонту». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі та яким документом підтверджується ресурс агрегатів. «в) мінімальний термін експлуатації до списання, не менше — 10 років». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі, яким документом підтверджується мінімальний термін експлуатації? Та просимо прокоментувати списання техніки, так як списання техніки проводить експлуатант. «д) напрацювання до відмови спец агрегатів та їх приводів, не менше — 100 годин». Просимо надати роз’яснення що мається на увазі під гарантією не менше 100 годин? «е) ресурс спеціальних агрегатів підіймача до першого капітального ремонту, не менше — 1500 годин. Просимо надати роз’яснення яким документом повинно рекламуватись перший капітальний ремонт.
Відповідь:
Напрацювання до відмови спец агрегатів та їх приводів у кількості 100 год не встановлювалось під поняттям гарантії в даній закупівлі. Дані характеристики враховуються при проектуванні гідравлічних вузлів та механізмів.

В розділі 15. Вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища пункт «Рівень зовнішнього шуму на робочому місці оператора біля основного пульта керування при роботі спецагрегатів не повинен перевищувати норм, встановлених нормативними вимогами». Просимо надати роз’яснення та вказати нормативні вимоги.
Відповідь:
Якщо згідно чинного законодавства України даної вимоги не встановлено, обмежень згідно цього пункту замовник не встановлює

35. В розділі 16. Вимоги до засобів зв'язку пункт «Підіймач повинен бути обладнана переговорним пристроєм (інтерком), що забезпечує гучномовний двосторонній зв'язок між основним пультом керування та люлькою. При передаванні мовних сигналів нормального рівня (що не вимагають надмірного напруження мовних органів) з відстані 0,5 ± 0,1 м від мікрофона повинна бути забезпечена повна розбірливість слів (що не вимагає надмірного напруження органів слуху), що передаються динаміком, і не вимагають уточнень, при тому що слухаючий сповіщення може знаходитися на відстані 5,0 ± 0,5 м від динаміка». Просимо надати роз’яснення щодо відстані 0,5 ± 0,1 м від мікрофона, та повна розбірливість слів «що не вимагає надмірного напруження органів слуху», що передаються динаміком, і не вимагають уточнень, при тому що слухаючий сповіщення може знаходитися на відстані 5,0 ± 0,5 м від динаміка, так як Пожежні працюють в пожежних шоломах, то вони повинні на відстані в 5 метрів від люльки чути сигнал інтеркому? Яким документом регламентується ця вимога?
Відповідь:
Замовником внесено в технічні вимоги такі зміни: «Підіймач повинен бути обладнаний переговорним пристроєм (інтерком), що забезпечує гучномовний двосторонній зв'язок між основним пультом керування та люлькою.»

В розділі 17. Інші вимоги пункт «Передбачити, що постачальник по факту поставки товару надає на продукцію всю необхідну документацію для реєстрації в СБДР ДСНС України». Просимо надати перелік документів для реєстрації в СБДР ДСНС України
Відповідь:
Перелік документів передбачений Постановою КМУ від 20.03.2013 №164 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту», та наказом МВС України від 15.02.2017 №121 «Про затвердження Інструкції з питань здійснення відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту»

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.c6

Статус:
Відхилена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:23
1. У відповідь на Вашу відповідь на питання від 15.03.2019 р. інформуємо Вас, що згідно МИТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ Стаття 4. Визначення основних термінів і понять, пункт 33) нерезиденти це: а) юридичні особи, утворені відповідно до законодавства інших держав, які здійснюють свою діяльність за межами України, а також їх відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України, які не здійснюють господарську діяльність відповідно до законодавства України; Згідно даного пункту Юридична особа нерезидент не може здійснювати господарську діяльність на території України. (не може сплатити мито за товар, не може випустити товар в вільний обіг на території України (Митний кодекс України Стаття 4. Визначення основних термінів і понять, пункт 6 вільний обіг - обіг товарів, який здійснюється без обмежень з боку органів доходів і зборів України;) Згідно Податкового кодексу України підпункт 63.1. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Та підпункт 63.4. Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається. Щодо відповіді Стосовно розрахунку ціни з врахуванням ПДВ, повідомляємо, що згідно примітки “2” форми “тендерна пропозиція”, ПДВ нараховується у випадках, передбачених законодавством України. Відповідно якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, ПДВ до ціни не нараховується. При цьому, якщо учасник не є платником податку на додану вартість у випадках, передбачених законодавством України, в договорі про закупівлю буде вказана ціна договору без ПДВ.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.03.2019 13:04
Замовнику не зрозуміло суті Вашої вимоги.
При цьому повідомляємо, що ціна на Продукцію, яку пропонує поставити Постачальник повинна, включати податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, витрати на транспортування, навантаження, розвантаження, сплату митних тарифів, усіх інших витрат.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.c7

Статус:
Відхилена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:23
Інформуємо Вас, що згідно Податкового кодексу України пункт 63.4. Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається. А згідно Податкового кодексу України пункт 14.1.122. нерезиденти - це: а) іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України; згідно даного підпункту нерезидент України не може вести комерційну діяльність та території України без створення та реєстрації юридичної особи в Україні. Стосовно оформлення забезпечення виконання договору про закупівлю, повідомляємо, що виходячи з роз’яснень листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.01.2018 №3304-06/1900-06 “Щодо учасників нерезидентів” та листа Національного банку України від 18.12.2017 №57-0007/84845, надання гарантій учасникам публічних закупівель, які є нерезидентами у більшості випадків здійснюватимуть саме банки-нерезиденти (лише сплата коштів може бути здійснена банком-резидентом у разі наявності контр-гарантії). Згідно вимог тендерної документації, учасник-переможець не пізніше дати укладення договору повинен надати забезпечення виконання договору у формі банківської гарантії (безвідкличної, безумовної банківської гарантії, оформленої відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639). Щодо Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 містить термін і поняття контр-гарантії (гарантія яку надає банк-контргарант на користь банку-гаранта або іншого банку-контргаранта). В зв’язку з тим що авізуючий банк не є українським банком та не веде свою діяльність в гривні, Вимагаємо внести в тендерну документацію роз’яснення що до оформлення банківської гарантії нерезидентом України, та процедури оформлення КОНТРГАРАНТІЇ, роз’яснення щодо фіксації Курсу гривні до ЕВРО.
Зі своєї сторони вимагаємо внести зміни в Тендерну документацію, а саме внести роз’яснення щодо участі в закупівлі учасника нерезидента, в іншому випадку ми вимушені будемо звернутись з даною Вимогою в Антимонопольний комітет.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.03.2019 13:07
Щодо фіксації курсу гривні до євро, повідомляємо, що згідно п. 11 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про валюту, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції. Валюта, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції — це гривня. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016  № 680 затверджено Примірну тендерну документацію для процедур закупівель - відкриті торги та конкурентний діалог. Пункт 6 розділу «Загальні положення» Примірної тендерної документації для процедури закупівлі – відкриті торги передбачає: «валютою тендерної пропозиції є гривня; у разі якщо учасником процедури закупівлі є нерезидент, замовник має право встановити, що такий учасник може зазначити ціну тендерної пропозиції у ________ (зазначається валюта); при розкритті тендерних пропозицій ціна такої тендерної пропозиції перераховується у гривні за офіційним курсом до ________ (зазначається валюта), установленим Національним банком України на дату розкриття тендерних пропозицій». При цьому в Примірній тендерній документації зазначено, що зміст кожного розділу Примірної тендерної документації визначається замовником.
Враховуючи те, що зазначення в тендерній документації іноземної валюти є правом, а не обов’язком замовника та виходячи з того, що фінансування даної закупівлі планується у гривні, у замовника немає підстав для передбачення розрахунку ціни в іншій валюті, ніж гривня.


Щодо валюти банківської гарантії, надаємо наступне роз’яснення.
У відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», замовники – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади. Замовник під час проведення даної процедури закупівлі керується чинним законодавством України.
Загальний порядок, умови надання та отримання банками гарантій/контргарантій та їх виконання регулюється Положенням про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах (далі – Положення), що затверджене Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 і Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 41/10321. Дане Положення розроблено відповідно до Цивільного кодексу України, Декрету Кабінету Міністрів України від
19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", Законів України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Національного банку України.
Згідно підпункту 9 пункту 3 розділу І Положення, гарантія – це спосіб забезпечення виконання зобов'язань, відповідно до якого банк-гарант бере на себе грошове зобов'язання перед бенефіціаром сплатити кошти в разі настання гарантійного випадку. Зобов'язання банку-гаранта перед бенефіціаром не залежить від базових відносин, які забезпечуються такою гарантією (їх припинення або недійсності), зокрема і тоді, коли посилання на такі базові відносини безпосередньо міститься в тексті гарантії. Базові відносини – це відносини між принципалом та бенефіціаром, які виникають на підставі договору, інших правочинів, тендерної документації, законодавчих актів щодо зобов'язань принципала на користь бенефіціара, виконання яких забезпечує гарантія.

Згідно умов тендерної документації, в разі настання гарантійного випадку кошти банком-гарантом сплачуються на розрахунковий рахунок банку бенефіціара, що обслуговує бенефіціара (Замовника торгів), у розмірі 3% від ціни тендерної пропозиції учасника переможця та договору про закупівлю. Частиною третьою статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачено, що кошти, які надійшли як забезпечення виконання договору (у разі якщо вони не повертаються), підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а у разі здійснення закупівлі юридичними особами (їхніми об’єднаннями) не за бюджетні кошти - перераховуються на рахунок таких юридичних осіб (їхніх об’єднань).

Замовник торгів не має можливості встановити в забезпеченні виконання договору іншу валюту, ніж гривня, або перерахунку курсу гривні до євро, з огляду на вищевикладене, зокрема враховуючи такі обставини:
- розрахунковий рахунок Замовника торгів відкрито лише у національній валюті - гривня;
- фінансування даної закупівлі планується у гривні;
- валюта, у якій буде здійснюватись розрахунок за договором про закупівлю – гривня;
- в разі настання гарантійного випадку за забезпеченням виконання договору, перерахунок коштів до відповідного бюджету буде здійснюватись національній валюті - гривні (у розмірі 3% вартості договору про закупівлю).


Щодо процедури оформлення гарантії/контргарантії надаємо наступне роз’яснення:
Операції за гарантіями/контргарантіями здійснюються банками за дорученням принципала або іншого банку-контргаранта в порядку, визначеному Положенням, у разі надання останніми відповідного належного забезпечення або без нього.
Банк-гарант/банк-контргарант приймає рішення про умови видачі гарантії/контргарантії відповідно до своїх внутрішніх положень з урахуванням вимог частин першої-третьої статті 10 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Банк надає гарантію безпосередньо бенефіціару або передає її через авізуючий банк, або через банк-кореспондент та/або банк бенефіціара, або безпосередньо принципалу для подальшого її передавання бенефіціару.
Відповідальність банку-гаранта в разі порушення ним свого обов'язку не обмежується сумою, на яку надано гарантію, якщо інше не встановлено в гарантії.
Строк дії контргарантії повинен закінчуватися пізніше строку дії самої гарантії. Операція за контргарантією є завершеною після повернення банком-гарантом коштів грошового забезпечення (покриття) до банку-контргаранта або після здійснення сплати коштів за контргарантією та/або в разі закінчення строку дії контргарантії і дострокового припинення гарантії.
Сума коштів грошового забезпечення (покриття) за гарантією/контргарантією за вимогою банку-гаранта/банку-контргаранта може бути збільшена на суму можливих ризиків від зміни курсів іноземних валют, якщо валюта грошового забезпечення (покриття) гарантії/контргарантії відрізняється від виду валюти, у якій надана гарантія/контргарантія і за умови, якщо це передбачено в заяві про надання гарантії/контргарантії та/або в договорі, укладеному між принципалом [іншою особою, яка розмістила грошове забезпечення (покриття) за гарантією], і банком-гарантом/банком-контргарантом або банком-гарантом та банком-контргарантом.
Банки, які беруть участь у здійсненні операцій за гарантіями/контргарантіями, утримують комісійну винагороду та відшкодування витрат відповідно до умов гарантії/контргарантії та/або на підставі договору про надання гарантії/контргарантії або іншого відповідного договору, у якому передбачені умови утримання комісійної винагороди та відшкодування витрат.
Документи, оформлення яких передбачено вимогами Положення для здійснення операцій за гарантіями/контргарантіями, створюються в електронному або паперовому вигляді та подаються в тому вигляді, у якому вони були створені.

Детальніша процедура оформлення гарантії/контргарантії передбачена Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.a8

Статус:
Відхилена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:59
Уважно вивчивши проект договору в тендерній документації вимагаємо внести зміни в деякі пункти договору, а саме:
3.1. В разі визнання переможцем учасника нерезидента та в зв’язку з тим що товар (шасі та підіймач) може бути вироблений за межами території України, вимагаємо внести зміни в пункт договору «2.1 Ціна Договору становить ______________________ в тому числі ПДВ – _______________________________________________за цінами відповідно до тендерної пропозиції та специфікації», а саме внести зміни в порядок зміни ціни договору, наприклад «Порядок зміни Договору залежить від зміни курсу іноземної валюти:
Сторони погодили, що ціна Товару (Договору) в національній валюті України визначена як еквівалент ціни товару Євро за курсом Національного банку України (надалі-НБУ), який станом на ___________ 2019 р. (дата розкриття конкурсних пропозицій) становив ____ грн. за 1 Євро. Якщо на момент перерахування Замовником попередньої оплати та/або на момент поставки Товару відбудеться зміна курсу Євро відносно Євро визначеного на дату розкриття конкурсних пропозицій, ціна Товару (Договору) підлягає перерахунку.
Перерахунок ціни Товару здійснюється за нижченаведеною формулою:
Ц=Ц1 х К, де
Ц – перерахована ціна Товару (Договору), грн
Ц1 – ціна Товару, визначена на дату розкриття пропозицій конкурсних торгів, у євро;
К – курс Євро за даними НБУ на дату перерахування попередньої оплати та/або поставки Товару.
Зміна ціни Товару (Договору) оформлюється відповідно. Додатковою угодою до цього Договору, яка є невід’ємною частино Договору.
Просимо внести зміни в пункт
2.4. У випадку отримання дозволу на включення попередньої оплати до проекту договору, Замовником, в межах чинного законодавства може бути здійснено попередню оплату Постачальнику у розмірі до 40% суми договору на підставі рахунку Постачальника, на строк до шести місяців з дати попередньої оплати. У такому випадку, остаточний розрахунок за Договором здійснюється Замовником, відповідно до пункту 2.3. цього розділу.
НА
2.4 Попередня оплата Постачальнику у розмірі до 70% суми договору на підставі рахунку Постачальника, Згідно з постановою КМУ 117 від 23.04.2014, на строк до 12 місяців з дати попередньої оплати. У такому випадку, остаточний розрахунок за Договором здійснюється Замовником, відповідно до пункту 2.3. цього розділу.
Для уникнення корупційних дій видалити – «У випадку отримання дозволу на включення попередньої оплати до проекту договору». Хто регулює отримання дозволу, якщо кошти по проекту вже виділені?
В пункті 3.2 внести зміни з
«3.2. У випадку здійснення Замовником попередньої оплати, Продукція має бути поставлена Замовнику у повному обсязі протягом двох місяців з дати здійснення попередньої оплати, але не пізніше 10.12.2019. Допускається дострокова поставка частини Продукції (за письмовим погодженням із Замовником) або Продукції у повному обсязі, про що Постачальник повинен повідомити Замовника письмово за три робочих дні»
на
«3.2. Продукція має бути поставлена Замовнику у повному обсязі протягом 12 місяців з дати здійснення попередньої оплати, Згідно з постановою КМУ 117 від 23.04.2014 Допускається дострокова поставка частини Продукції (за письмовим погодженням із Замовником) або Продукції у повному обсязі, про що Постачальник повинен повідомити Замовника письмово за три робочих дні.»
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.03.2019 13:32
Валютою тендерної пропозиції є гривня.

Замовник торгів не має можливості встановити валюту, ніж гривня (або перерахунку курсу гривні до іншої валюти, ніж гривня), в зв’язку з тим, що:
- розрахунковий рахунок Замовника торгів відкрито лише у національній валюті - гривня;
- фінансування даної закупівлі планується у гривні;
- валюта, у якій буде здійснюватись розрахунок за договором про закупівлю – гривня;
- в разі настання гарантійного випадку за забезпеченням виконання договору, перерахунок коштів до відповідного бюджету буде здійснюватись національній валюті - гривні (у розмірі 3% вартості договору про закупівлю).

Щодо строку попередньої оплати, повідомляємо, що згідно підпункту 4 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 “Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти”, попередня оплата для придбання пожежно-рятувальної та аварійно-рятувальної техніки можлива лише на строк не більше шести місяців.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.c9

Статус:
Відхилена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 11:59
В пункті 4.3 внести зміни з
«4.3. Приймання Продукції за кількістю та встановленими у розділі V Договору вимогам у всіх випадках, неврегульованих цим Договором, здійснюється відповідно до вимог Інструкції про порядок приймання продукції виробничого призначення і товарів народного вжитку за кількістю (затвердженої постановою Державного арбітражу при Раді Міністрів СРСР від 15.06.1965 № П-6) та Інструкції про порядок приймання продукції виробничого призначення і товарів народного вжитку за якістю (затверджена постановою Державного арбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.04.1966 № 7) з подальшими доповненнями та змінами.
На
«4.3. Приймання Продукції за кількістю та встановленими у розділі V Договору вимогам у всіх випадках, неврегульованих цим Договором, здійснюється відповідно до вимог договору та спеціфікації.»
Вимога по інструкції від 1965 року, яка розроблена в СРСР - щонайменше дивно звучить для сьогодення.
В пункті 5.3 внести зміни з
«5.3. Постачальник надає на Продукцію всю необхідну технічну документацію для реєстрації в СБДР ДСНС України, керівництво з експлуатації, формуляр, сервісну книжку на шасі автомобіля, паспорта на обладнання, що входить в комплектацію українською мовою, тимчасові індивідуальні базові лінійні норми витрат палива розроблені
ДП «ДержавтотрансНДІпроект», тощо.»
На
«5.3. Постачальник надає на Продукцію всю необхідну технічну документацію, керівництво з експлуатації, формуляр, сервісну книжку на шасі автомобіля, паспорта на обладнання, що входить в комплектацію українською мовою або російською.»
Норми витрат палива надає виробник товару, в разі перемоги учасника нерезидента, то нерезидент не може замовити норми витрат в ДП «ДержавтотрансНДІпроект». Даний пункт договору також підкреслює неможливість участі нерезидентів в даній закупівлі.
В пункті 6.1 внести зміни з
«6.1. Гарантійний термін експлуатації Продукції за умови дотримання правил зберігання, транспортування та експлуатації, викладених в експлуатаційній документації, складає не менше 24 місяців (окрім пакету колін, яка складає не менше 5 років)»
На
«6.1. Гарантійний термін експлуатації Продукції за умови дотримання правил зберігання, транспортування та експлуатації, викладених в експлуатаційній документації, складає не менше 24 місяців.»
Під гарантійний термін, згідно Закону України «Про захист прав споживачів», підпадає гарантія на весь продукт.

В пункті 11.1 внести зміни з
З
«11.1. Цей Договір вступає в силу з моменту його підписання та реєстрації в Державній казначейській службі України і діє до 31 грудня 2019 року, а в частині поставки — до повного його виконання.
На
«11.1. Цей Договір вступає в силу з моменту його підписання та реєстрації в Державній казначейській службі України і діє до 31 грудня 2019 року, а в частині поставки та оплати — до повного його виконання».
Наданий проект договору свідчить про неможливість участі нерезидентів в закупівлі, вимагаємо внести зміни в проект договору, в іншому випадку ми вимушені будемо звернутись з даною вимогою в Антимонопольний комітет.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.03.2019 14:44
Зазначені в п. 4.3. інструкції щодо приймання продукції за кількістю та за якістю на сьогоднішній день є чинними. Тому, внесення змін у даний пункт не є доцільним.

Пункт 5.3. Договору передбачає надання Постачальником керівництво з експлуатації, формуляр, сервісну книжку на шасі автомобіля, паспорта на обладнання, що входить в комплектацію саме державною мовою Замовника.

Наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. № 43 затверджено Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті. Згідно п. 2.1.5 цих Норм, для нових моделей (модифікацій) автомобілів та автомобілів оригінальної конструкції, що не увійшли до цього документа, обладнання, що встановлюється на колісних транспортних засобах, технологічних машин і механізмів, автомобілів при виконанні спеціальної роботи або здійсненні перевезень в специфічних умовах експлуатації, виконанні технологічних операцій встановлюються тимчасові та тимчасові індивідуальні, базові, базові лінійні та диференційовані норми витрат палива з уточненням, за необхідності, коефіцієнтів їх коригування, які розробляються головним інститутом Міністерства інфраструктури України ДержавтотрансНДІпроектом за заявками заводів-виробників чи підприємств - власників автомобілів на договірних засадах (форма заявки на розроблення - згідно з додатком Е).
Законодавством не обмежено можливості щодо подання нерезидентом до
ДП «ДержавтотрансНДІпроект» заявки на розроблення тимчасової індивідуальної базової лінійної норми витрат палива.

Згідно абзацу першого частини першої статті 7 Закону України “Про захист прав споживачів”, виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором. Абзац другий частини першої статті 7 цього Закону передбачає, що гарантійний строк на комплектуючі вироби повинен бути не менший, ніж гарантійний строк на основний виріб, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором. Враховуючи вказані норми Закону, пункт 6.1. Договору: “Гарантійний термін експлуатації Продукції за умови дотримання правил зберігання, транспортування та експлуатації, викладених в експлуатаційній документації, складає не менше 24 місяців (окрім пакету колін, яка складає не менше 5 років)”- відповідає вимогам чинного законодавства.

Стосовно п. 11.1 Договору, повідомляємо, що до тендерної документації 27.03.2019 внесено зміни. Враховуючи внесені зміни, п. 11.1 Договору коригуванню не підлягає.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.a10

Статус:
Відхилена

Учасник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Дата подання: 25.03.2019 16:43
В вимозі UA-2019-03-05-002095-a.c1 від 20.03.2019 16:25
Тема:
Вимога щодо внесення змін в Проект Договору, зокрема умов оплати та поставки згідно специфіки предмета закупівлі.

Замовник дав відповідь що він вирішив дану вимогу та надав відповідь Відповідь організатора закупівлі
25.03.2019 14:18
Тип рішення: Вирішено
Питання щодо необхідності внесення змін до тендерної документації буде винесено засідання тендерного комітету Замовника, після детальнішого його вивчення.

Згідно з законом України про публічні закупівлі та згідно інструкцій Системи Прозоро, Замовник повинен внести зміни до тендерної документації або відхилити вимогу. Якщо замовник Вирішив дану вимогу то з відповіддю в системі на дану вимогу він повинен внести зміни в документацію торгів по даній вимозі.

Ні в якому разі замовник не може писати, ЦИТУЄМО «Питання щодо необхідності внесення змін до тендерної документації буде винесено засідання тендерного комітету Замовника, після детальнішого його вивчення»
А якщо тендерний комітет замовника відхилить дану вимогу? А в відповідях на вимоги в системі визначено що вимогу вирішено. Також, зазначаємо що не вказано коли буде винесено на засідання тендерного комітету Замовника? А якщо Ви внесете на тендерний комітет цю вимогу перед аукціоном, або перед підписанням договору?
Просимо правильно, згідно з інструкцій Офіцийного порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі України та згідно Закону України Про публічні закупівлі надавати Відповіді.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.03.2019 15:17
Законом України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон) не передбачено надання відповіді за типом. Частина перша статті 23 Закону передбачає, що фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 Закону.

Виходячи з частини другої статті 23 Закону Замовник має право за результатами звернень внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів.
Закон України “Про публічні закупівлі” не містить вимоги щодо внесення змін до тендерної документації саме протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення звернення.

Через електронну систему закупівель 20.03.19 в 16:25 від фізичної/юридичної особи надійшло звернення, на яке Замовник надав відповідь, у строки, встановлені Законом.

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.a12

Статус:
відкликано

Учасник: Совместное общество с ограниченной ответственностью "Завод современной пожарной техники", Код ЄДРПОУ:690655067
Дата подання: 23.04.2019 12:10
Рішенням тендерного комітету Головного управління ДСНС України тендерна пропозиція спільного товариства з обмеженою відповідальністю «Завод сучасної пожежної техніки» було відхилено як така що не відповідає умовам тендерної документації (протокол № 283 від 19.04.2019 р.).
Підставою для відмови стало твердження про те, що СТОВ «ЗСПТ» не надало гарантію можливості постачання предмета закупівлі в кількості і строки передбачені тендерною документацією.
Вважаємо, що відхилення тендерної пропозиції СТОВ «ЗСПТ» необґрунтоване з наступних причин:
Згідно умов тендерної документації у якості гарантії постачання предмета закупівлі учасник надає оригінал гарантійного листа виробника.
Необхідно відзначити, що СТОВ «ЗСПТ» є виробником пропонуємої до постачання пожежної техніки і в якості гарантії надало свій гарантійний лист № 1-3 від 25.03.2019 року про можливості постачання предмета закупівлі. В якості підтвердження свого статусу виробника наше підприємство надало Сертифікат продукції власного виробництва № 393.03.33, виданого Білоруською торгово-промисловою палатою. Згідно п. 6. вказаного Сертифікату вся продукція, зазначена в п. 4 Сертифікату відноситься до продукції власного виробництва. Цей висновок зроблено уповноваженим органом на підставі виконаної експертизи.
Вважаємо, що при прийнятті рішення тендерним комітетом не була дана оцінка зазначеного документа, отже, тендерна пропозиція відхилена необґрунтовано.
Також повідомляємо, що до постачання нами запропоновано автопідйомник пожежний колінчастий АПК-32 (5340).
Найменування «Підйомник АПК-32» має на увазі, що даний автомобільний підйомник оснащений стрілою, що складається з пакету колін, а з'єднання між собою колін телескопічно чи шарнірно визначається технічним завданням Замовника.
Запропонована нами продукція в повному обсязі відповідає вимогам п. 5 Технічного опису тендерної документації, в тому числі пакет колін з'єднаний між собою телескопічно, а маневрове коліно - шарнірно.
Враховуючи викладене, просимо врахувати вищевикладені доводи і допустити тендерну пропозицію СТОВ «ЗСПТ» до участі в конкурсі № 3713493.
Розгорнути Згорнути
Скасована
Дата: 23.04.2019 13:56
Причина: Помылка

Номер вимоги: UA-2019-03-05-002095-a.a13

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Совместное общество с ограниченной ответственностью "Завод современной пожарной техники", Код ЄДРПОУ:690655067
Дата подання: 23.04.2019 13:59
Рішенням тендерного комітету Головного управління ДСНС України тендерна пропозиція спільного товариства з обмеженою відповідальністю «Завод сучасної пожежної техніки» було відхилено як така що не відповідає умовам тендерної документації (протокол № 283 від 19.04.2019 р.).
Підставою для відмови стало твердження про те, що СТОВ «ЗСПТ» не надало гарантію можливості постачання предмета закупівлі в кількості і строки передбачені тендерною документацією.
Вважаємо, що відхилення тендерної пропозиції СТОВ «ЗСПТ» необґрунтоване...
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

28.04.2019 11:35
Підпункт 5 пункту 1.1 розділу ІІІ тендерної документації містить виключний перелік документів, якими учасник повинен підтвердити гарантії можливості поставки предмета закупівлі у кількості, гарантійними строками та в терміни, визначені цією тендерною документацію та тендерною пропозицією учасника торгів. Гарантійний лист від 25.03.2019 №1-3 не містить інформації про те, що СТОВ “ЗСПТ” є виробником предмету закупівлі. Лист навіть не містить інформації, щодо якого саме предмету закупівлі гарантується поставка (відсутня назва предмету цієї закупівлі або ж пропонуємого учасником до постачання пожежного телескопічного підіймача зі сполученою драбиною).

Наданий учасником сертифікат продукції власного виробництва №393.03.33 не містить інформації щодо можливості поставки предмета закупівлі у кількості, гарантійними строками та в терміни, визначені цією тендерною документацію та тендерною пропозицією учасника торгів. Крім цього, продукція, що запропонована учасником не міститься в сертифікаті. Згідно технічного опису, запропонована учасником продукція: “автопідіймач пожежний колінчастий (телескопічний) зі сполученою драбиною АПК-32 (5340С5)ЗСПТ2001 на шасі МАЗ-5340С5-8525-013 з колісною формулою 4х2 з висотою підйому 30 метрів та висотою порятунку 32 метри”, яка не міститься у переліку продукції власного виробництва.

Документи подані скаржником

23.04.2019 12:10
Пояснение.pdf

Документи подані скаржником

23.04.2019 13:59
Пояснение.pdf

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-03-05-002095-a.c11

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТШГ АГ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:40100851
Пошук по цьому автору
Дата подання: 30.03.2019 12:56

Скарга щодо дискримінаційних вимог у тендерній документації

Скарга щодо дискримінаційних вимог у тендерній документації ДК 021:2015 код 34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби (Пожежні автомобілі для піднімання на зазначену висоту (пожежні телескопічні підіймачі зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів))
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Кількість скарг: UA-2019-03-05-002095-a.b14

Статус:
Розглянута

Скаржник: THG Technik Handels Gesellschaft AG, Код ЄДРПОУ:CHE‑443.405.608
Пошук по цьому автору
Дата подання: 23.04.2019 17:17

Скарга на оскарження рішення замовника про відхилення тендерної пропозиції

Нашою компанією THG AG (Technik Handels Gesellschaft AG) було подано тендерну пропозицію на закупівлю закупівлі «Пожежні автомобілі для піднімання на зазначену висоту (пожежні телескопічні підіймачі зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів) Код ДК021: 34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби». Згідно протоколу № 283 від 19.04.2019 року засідання тендерного комітету Головного управління ДСНС України у м. Києві з розгляду тендерних пропозицій на закупівлю пожежних телескопічних підіймачів зі сполученою драбиною з висотою підйому 30-35 метрів компанію THG AG (Technik Handels Gesellschaft AG) було відхилено від участі в аукціоні. Вважаємо причини для відхилення безпідставними та просимо прийняти скаргу до АМКУ до розгляду.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 26.04.2019 18:55
Дата рішення: 22.05.2019 23:45

Документи подані скаржником

30.03.2019 12:56
Оплата.pdf
30.03.2019 12:56
Скарга THG AG.pdf

Апеляція

Документи подані скаржником

23.04.2019 17:17
Довіреність.pdf
23.04.2019 17:17
скарга THG AG.pdf

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "УКРСПЕЦАВТОІНВЕСТ" Документи
Відхилено
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ" Документи
Опубліковано
Документи
ТОВ "Київський Республіканський Автоцентр" Документи
Відхилено
Документи
ТОВ "ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "ПОЖМАШИНА" Документи
Опубліковано
Документи
THG Technik Handels Gesellschaft AG Документи
Відхилено
Документи
Совместное общество с ограниченной ответственностью "Завод современной пожарной техники" Документи
Відхилено
Документи

Документи

04.04.2019 18:04
edr_identification.yaml
19.04.2019 15:40
283.pdf
19.04.2019 15:41
sign.p7s

Публічні документи

03.04.2019 16:26
Квал част.pdf
03.04.2019 16:26
Тех час.pdf
03.04.2019 16:29
sign.p7s

Документи

04.04.2019 18:04
edr_identification.yaml
19.04.2019 15:42
283.pdf
19.04.2019 15:42
sign.p7s

Публічні документи

Документи

04.04.2019 18:04
edr_identification.yaml
19.04.2019 15:43
283.pdf
19.04.2019 15:44
sign.p7s

Документи

04.04.2019 18:04
edr_identification.yaml
19.04.2019 15:44
283.pdf
19.04.2019 15:44
sign.p7s

Документи

19.04.2019 15:45
283.pdf
19.04.2019 15:46
sign.p7s

Публічні документи

04.04.2019 17:32
тех.вимоги.pdf
04.04.2019 17:32
Устав.pdf
04.04.2019 17:32
Авторизация.pdf
04.04.2019 17:32
Довідки.pdf

Документи

19.04.2019 15:46
283.pdf
19.04.2019 15:47
sign.p7s

Публічні документи

04.04.2019 17:50
10002.jpg
04.04.2019 17:50
10003 1-8.jpg
04.04.2019 17:50
10004 2-1.jpg
04.04.2019 17:50
10005 2-2.jpg
04.04.2019 17:50
10006 2-3.jpg
04.04.2019 17:50
10007 2-4.jpg
04.04.2019 17:50
10008 2-5.jpg
04.04.2019 17:50
10009 2-6.jpg
04.04.2019 17:50
10012 4-2.jpg
04.04.2019 17:50
10013 3-20.jpg
04.04.2019 17:50
10014 3-15.jpg
04.04.2019 17:50
10015 3-14.jpg
04.04.2019 17:50
10017 3-2.jpg
04.04.2019 17:50
10018 1-2.jpg
04.04.2019 17:50
10019 3-10.jpg
04.04.2019 17:50
3-7.jpg
04.04.2019 17:50
3-8.jpg
04.04.2019 17:50
3-9.jpg
04.04.2019 17:50
Давiдка 1111.pdf
04.04.2019 17:50
накладные.pdf
04.04.2019 17:51
Реестр 1.pdf
04.04.2019 17:51
Сертификат 1-9.pdf
04.04.2019 17:51
технобанк 3-16.pdf
04.04.2019 17:55
10001 3-6.jpg
04.04.2019 17:55
10010 3-3.jpg
04.04.2019 17:55
10011 3-4.jpg

Аукціон

Початок:
27.05.2019 11:51
Завершення:
27.05.2019 12:13

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 27.05.2019 12:13

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ"
Пошук по цьому учаснику
49 919 700 UAH з ПДВ 49 419 600 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "ПОЖМАШИНА"
Пошук по цьому учаснику
49 600 000 UAH з ПДВ 49 600 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ"
#24571799
Пошук по цьому переможцю
Переможець 49 419 600 UAH з ПДВ 28.05.2019 12:44

Документи

27.05.2019 12:13
edr_identification.yaml
28.05.2019 12:26
289.pdf
28.05.2019 12:44
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 28.05.2019 12:44

Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ"
Пошук по цьому переможцю
#24571799
49 419 600 UAH з ПДВ Документи

Документи

27.05.2019 12:13
edr_identification.yaml
28.05.2019 12:26
289.pdf
28.05.2019 12:44
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 13.06.2019 00:00 - 31.12.2019 00:00
Номер 31Г/06-19
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
31Г.pdf Укладений
49 419 600
13.06.2019 17:25
13.06.2019
sign.p7s Укладений
13.06.2019 17:25

Зміни до договору

Покращення якості предмета закупівлі 28.12.2019 09:30
Опис змін: Внесення змін до розділу ХІІІ. Юридичні адреси і реквізити сторін
Номер договору: 1
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 13.06.2019 — 31.12.2019
Сума оплати за договором: 49 419 600
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Покращення якості предмета закупівлі - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання