Фармацевтична продукція 16 Лотів Pharmaceutical products 16 Lots

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-03-25-000061-a
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Національний інститут раку
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Данільчук Тетяна Миколаївна, (097) 502-50-16 , INFO@UNCI.ORG.UA
Адреса замовника
Україна, Київ, 03022, Київська обл., м. Київ, вул.. Ломоносова, 33/43
Очікувана вартість
6 145 061.69 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 30.05.19
  • Відгуки 9
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 3

Опис вимог

Чи дозволяють вимоги до предмету закупівлі придбати якісний товар за оптимальну ціну?? - НІ

Конкурентність

Чи здатні такі вимоги забезпечити максимальну конкуренцію серед учасників?
НІ

Якість товару

Чи зрозуміло потенційному постачальнику товар якої якості очікує придбати замовник??
НІ

Критерії оцінки

Чи передбачена процедура оцінки якісних критеріїв предмету закупівлі на етапі кваліфікації/укладання договору/виконання договору??
НІ

Чи правильно замовник визначив очікувану вартість? Наскільки така вартість відповідає ринковим цінам??

Ні

Чи довелось вам ставити замовнику додаткові питання стосовно умов закупівлі?

Ні

Чи ставив замовник вам будь-які питання?

Ні

Чи отримали ви відповідь від замовника в установлені терміни?

Ні

Чи доцільне, на ваш погляд, розділення предмету закупівлі на лоти в цій закупівлі??

Ні

Чи правильно замовник визначив код товару/товарів, що закуповуються??

Ні

Чи доцільне, на ваш погляд, використання банківської гарантії в цій закупівлі??

Ні

Умови закупівлі:

Замовник відхилив тендерні пропозиції всіх без винятку учасників, з однією формулюванням в протоколі, а саме відсутня тендерна пропозиція. Насправді по всіх учасників тендерна пропозиція була додана в ЦБД та накладено ЕЦП.

Чи є вимоги до учасників закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

Чи є вимоги до предмету закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 14.04.2019 12:00

Оскарження умов:

до 20.04.2019 00:00

Подання пропозицій:

24.04.2019 12:00

Очікувана вартість
6 145 062 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Лот №1 Севофлуран ; Лот №2 Тіопентал 1,0; Лот № 3 Пероксид водню 35%; Лот№ 4 Вінкристин порошок /розчин для ін’єкцій; Лот №5 Доксорубіцин порошок /ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот№6 Доксорубіцин порошок/ ліофілізат/ концентрат для розчину для інфузій; Лот №7 Дактиноміцин порошок для розчину для ін’єкцій; Лот№8 Етопозид концентрат для розчину для інфузій; Лот№ 9 Іринотекан ін’єкції ; Лот № 10 Карбоплатин ін’єкції; Лот № 11 Месна 400 мг.; Лот № 12 Топотекан ліофілізат для розчину для інфузій; Лот № 13 Цисплатин,концентрат для розчину для інфузій; Лот №14 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 20 мг.; Лот №15 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 100 мг.; Лот № 16 Темозоломід порошок для розчину для інфузій
Розгорнути Згорнути

Тендерна документація

Запитання до процедури

проект договору

Дата подання: 27.03.2019 13:48
Дата відповіді: 28.03.2019 09:58
Доброго дня, просимо виправити реквізити проекту договору, а саме рік - 2019 замість 2018. Дякуємо.

відповідь:

Доброго дня.

Дякуємо за зауваження. Проект договору буде виправлено, в результаті чого будуть внесені зміни та оприлюднені.

Гарного дня.

медико-технічні вимоги

Дата подання: 28.03.2019 17:33
Дата відповіді: 01.04.2019 16:56
Доброго дня, в Додатку 2 до ТД в таблиці Медико-технічних вимог є вимога про надання "сторінки інструкції, що підтверджує відповідність вимог". Відповідність яким саме вимогам має бути надана? Просимо роз'яснити. Дякуємо!

відповідь:

Доброго дня.
Відповідність медико-технічних вимог.
Дякую.

Гарантійний лист

Дата подання: 09.04.2019 11:09
Дата відповіді: 12.04.2019 11:10
Доброго дня. Просимо надати роз’яснення, стосовно Розділу 3. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, пункт 6, а саме в ТД зазначається, що учасник повинен надати в ТП оригінал чи нотаріально завірену копію гарантійного листа виробника. Яким чином, учасник маючи оригінал гарантійного листа може надати вам його в ТП, якщо всі документи завантажуються в вигляді скан копій у форматі PDF на портал? В такому випадку, маючи оригінал гарантійного листа, чи його треба додатково завірити нотаріально, щоб надати у вигляді сканованої копі на електронному майданчику?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Усі документи, які передбачає тендерна документація та які будуть міститись в складі тендерної пропозиції учасника повинні завантажуватись останнім до електронної системи через електронний майданчик. Відповідно до пункту 6 розділу 3 Тендерної учасник завантажує до електронної системи в складі тендерної пропозиції: оригінал чи нотаріально завірена копія гарантійного листа виробника.
Дякуємо за запитання.

Довідка про відсутність заборгованості з податків

Дата подання: 09.04.2019 11:53
Дата відповіді: 12.04.2019 11:11
Доброго дня! Відповідно до п.5 розділу 3 тендерної документації переможець закупівлі повинен надати "оригінал або нотаріально завірена копія довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що контролюються органами доходів і зборів (документ повинен бути виданий на ім’я замовника та повинен бути ДІЙСНИЙ НА ДАТУ РОЗКРИТТЯ ТП або більш пізньою датою)". Дана процедура закупівлі - відкриті торги з публікацією англійською мовою. Що Ви розумієте під датою розкриття ТП у даному випадку: дату кінцевого строку подання тендерних пропозицій, коли розкриваються усі документи учасників, крім цінових пропозицій, і настає період прекваліфікації, чи дату проведення аукціону, коли розкриваються цінові пропозиції?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Оскільки переможця процедури відкритих торгів з публікацією англійською мовою визначається після розкриття цінових пропозицій, то довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів повинна бути дійсна на дату розкриття цінових пропозицій, або більш пізньою датою.
Дякуємо за запитання.

До п.2 розділу 4 та п.3 розділу 5 тендерної документації

Дата подання: 09.04.2019 12:32
Дата відповіді: 12.04.2019 11:12
Згідно з оголошенням, дана процедура закупівлі - це відкриті торги з публікацією англійською мовою (відповідно до норм ч.4 ст.10 Закону "Про публічні закупівлі"). Згідно з п.2 розділу 3 тендерної документації "Розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій". Згідно з п.1 розділу 5 тендерної документації "Після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною". Тобто у тендерній документації порядок розгляду пропозицій учасників описаний як для відкритих торгів. Згідно з ч. 5 ст. 28 ЗУ "Про публічні закупівлі", у разі, якщо оголошення оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої ст. 10 Закону, порядок розгляду пропозицій замовником зовсім інший. Внесіть, будь ласка, зміни до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Дякуємо за запитання та зауваження. Ваші зауваження прийняті до уваги та відповідно будуть внесені зміни в тендерну документацію.

Використання препарату для дітей

Дата подання: 10.04.2019 08:13
Дата відповіді: 12.04.2019 11:17
Доброго дня, в додатку 2 до ТД на ряд лотів міститься вимога (примітка для дітей). Однак, ряд препаратів, зокрема етопозид, карбоплатин та топотекан не мають інформації про застосування препарату в педіатричній популяції, тому препарати не слід застосовувати дітям. Відповідні застереження містяться в інструкціях на зареєстровані належним чином препарати в Україні. Просимо надати розяснення та у випадку помилки внести відповідні зміни до ТД. Дякуємо
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Вказані препарати (Етопозид, Карбоплатин, Топотекан) застосовуються у лікуванні злоякісних солідних новоутворень, відомі онкологам не один десяток років. За цей час достатньо вивчено їх ефективність та безпеку у дорослих пацієнтів. Накопичено багато досвіду і при їх застосуванні у дітей. На жаль, у інструкції до застосування багатьох препаратів вказано, що досвід (на момент складання інструкції) щодо застосування у дітей недостатній. Це пов’язано з тим, що компанії не проводили масштабних рандомізованих клінічних випробувань саме у цієї категорії пацієнтів. Незважаючи на це, препарати за багато років довели свою ефективність та безпеку, тому використовуються при лікуванні онкологічних захворювань у всіх розвинених країнах світу, незважаючи на відсутність такої інформації у інструкціях, застосовуються у проспективних міжнародних клінічних дослідженнях, що тривають на даний момент. Дані препарати внесені у національні чи міжнародні стандарти надання медичної допомоги дітям зі злоякісними захворюваннями, внесені у ряд міжнародних клінічних настанов та консенсусів, внесені у номенклатуру ЛЗ за програмою «Централізована закупівля лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання» протягом останніх років.
Вказані препарати внесені у протоколи лікування, що затверджені МОЗ (наказом МОЗ від 28.08.2009 №649 та та наказом МОЗ від 23.07.2010 № 618) та застосовуватимуться в «нових» клінічних протоколах закладів, що здійснюють спеціалізоване лікування злоякісних новоутворів у дітей.
Вказані препарати застосовувались у пацієнтів зі злоякісними захворюваннями віком до 18 років згідно протоколів МОЗ, локальних протоколів та міжнародних клінічних настанов протягом останніх років.
Дякуємо за запитання.
Розгорнути: 6 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-03-25-000061-a.c4

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: Приватне акціонерне товариство "Медфарком-Центр", Код ЄДРПОУ:33239630
Дата подання: 27.05.2019 17:05
Шановний Замовнику!

Згідно з Протоколом № 55 від 24.05.2019 засідання тендерного комітету (далі - Протокол) Замовником було відхилено тендерну пропозицію ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» на Лот № 1 Севофлуран, у зв’язку з тим, що тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації, а саме відсутня «тендерна пропозиція», яка складена і заповнена за формою, що неведена у Додатку №1 до тендерної документації.
Звертаємо увагу, що оголошення про проведення даної процедури закупівлі було оприлюднено відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). У зв’язку з цим згідно з частиною 5 статті 28 Закону та вимог Розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації Замовника від 15.04.2019р., затвердженої рішенням тендерного комітету № 42/1, «замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.».
В Протоколі Замовником не зазначено відповідність тендерної пропозиції Учасника - ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» на Лот № 1 Севофлуран технічним вимогам, визначеним у тендерній документації та відповідність Учасника - ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» кваліфікаційним критеріям.
Згідно зі статтею 12 Закону «Електронна система закупівель під час отримання тендерних пропозицій повинна забезпечувати фіксацію дати та точного часу отримання тендерних пропозицій та неможливість доступу будь-яких осіб до отриманих тендерних пропозицій (їх частин) до моменту настання дати і часу кінцевого строку подання та розкриття таких пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі.
Відповідно до вимог статті 27 Закону:
«У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі.
2. Під час розкриття тендерних пропозицій автоматично розкривається вся інформація, зазначена в пропозиціях учасників, та формується перелік учасників у порядку від найнижчої до найвищої запропонованої ними ціни/приведеної ціни. Не підлягає розкриттю інформація, що обґрунтовано визначена учасником конфіденційною. Конфіденційною не може бути визначена інформація про запропоновану ціну, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 і вимогам, установленим статтею 17 цього Закону.
3. Протокол розкриття тендерних пропозицій формується та оприлюднюється електронною системою закупівель автоматично в день розкриття пропозицій за формою, установленою Уповноваженим органом.».

Оскільки документ «Тендерна пропозиція» ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» на Лот №1 Севофлуран» був складений і заповнений за формою, що неведена у Додатку №1 до тендерної документації, та розміщений в електронній системі закупівель через авторизований електронний майданчик до кінця строку подання тендерних пропозицій у сканованому вигляді, та враховуючи те, що відповідно до Закону зазначений документ є частиною тендерної пропозиції ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» та не відноситься до частини тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, чи інформації і документів, що містять технічний опис предмета закупівлі, а відноситься до документу, доступ до якого міг відкритися тільки після завершення аукціону для даної закупівлі, Замовник не може зробити висновок щодо відсутності тендерної пропозиції ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» на Лот № 1 Севофлуран («тендерної пропозиції», яка складена і заповнена за формою, що неведена у Додатку №1 до тендерної документації).
Враховуючи вищевикладене, звертаємося до Вас з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності пропозиції ПрАТ «МЕДФАРКОМ-ЦЕНТР» умовам тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2019-03-25-000061-a.a3

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "Людмила-Фарм", Код ЄДРПОУ:24741764
Дата подання: 27.05.2019 15:03
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» (далі – Учасник) бере участь у закупівлі, що проводить Національний інститут раку (далі – Замовник), ідентифікатор закупівлі UA-2019-03-25-000061-a; предмет закупівлі: «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів (Лот №1 Севофлуран; Лот № 2 Тіопентал 1,0; Лот № 3 Пероксид водню 35%; Лот № 4 Вінкристин порошок/ розчин для ін’єкцій; Лот № 5 Доксорубіцин порошок/ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот № 6 Доксорубіцин порошок/ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот № 7 Дактиноміцин порошок для розчину для ін’єкцій; Лот № 8 Етопозид концентрат для розчину для інфузій Лот № 9 Іринотекан ін’єкції ; Лот № 10 Карбоплатин ін’єкції; Лот № 11 Месна 400 мг.; Лот № 12 Топотекан ліофілізат для розчину для інфузій; Лот № 13 Цисплатин, концентрат для розчину для інфузій; Лот №14 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 20 мг.; Лот №15 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 100 мг.; Лот № 16 Темозоломід порошок для розчину для інфузій)», процедура закупівлі – відкриті торги з публікацією англійською мовою.
Замовником 24.05.2019 р. у публічній системі закупівель ProZorro було оприлюднено Протокол № 55 від 24.05.2019 р. засідання тендерного комітету, яким було відхилено тендерні пропозиції Учасника на етапі прекваліфікації за лотами №12, №14, №15 з наступним формулюванням: «тендерна пропозиція ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» не відповідає умовам тендерної документації, а саме відсутня «тендерна пропозиція», яка складена і заповнена за формою, що наведена у Додатку № 1 до тендерної документації. Ціни вказуються з урахуванням вартості всіх податків і зборів (подається в окремому файлі)».
Учасник не погоджується з рішенням Замовника з наступних причин.
Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII (далі – Закон) містить різні алгоритми здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації у залежності від очікуваної вартості закупівлі.
Відповідно до частини 1 ст. 27 Закону, «у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі». У цій же статті Закону зазначено: «Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій».
Відповідно до частини 5 ст. 28 Закону: «у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.
За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з цим Законом».
Відповідно до частини 1 ст. 28 Закону: «У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом». Цією ж статтею визначено критерій оцінки для товарів, для яких існує постійно діючий ринок, - ціна.
Таким чином, оскільки очікувана вартість даної закупівлі перевищує 133 тисячі євро (для товарів), до оцінки мають бути допущені тендерні пропозиції учасників, які не було відхилено згідно з Законом за результатами розгляду на відповідність кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, що передує проведенню електронного аукціону. Інформація щодо цін тендерних пропозицій учасників, пропозиції яких не було відхилено Замовником на етапі прекваліфікації, розкривається вже після проведення прекваліфікації (перед початком електронного аукціону), а форми цінових пропозицій стають доступними для розгляду Замовником після проведення електронного аукціону.
Протокол № 55 від 24.05.2019 р., розміщений Замовником за результатами розгляду документів тендерних пропозицій учасників на етапі прекваліфікації, не містить жодного посилання на невідповідність наданих Учасником документів тендерної пропозиції кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним Замовником у тендерній документації, але за результатами розгляду Замовником прийнято рішення про дискваліфікацію пропозиції Учасника. Це ж стосується і тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі. Форма «Тендерна пропозиція» не відноситься ані до документів, що підтверджують відповідність пропозиції кваліфікаційним критеріям, ані до документів, що підтверджують відповідність пропозиції технічним вимогам.
Замовником порушено порядок розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників, встановлений частиною 5 статті 28 Закону (у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону), а саме: Замовник зробив висновок про відсутність форми «Тендерна пропозиція» серед наданих Учасником документів на етапі прекваліфікації, на якому даний документ не має бути розглянутим (він недоступний для перегляду на цьому етапі). Учасником серед документів тендерної пропозиції розміщено в окремому файлі форму «Тендерна пропозиція» (складену і заповнену за формою, наведеною у Додатку №1 до тендерної документації), яка містить точну і повну інформацію про товари, що пропонуються за лотами №12, №14, №15 (по кожному лоту окремо), у якій вказано ціни з урахуванням вартості всіх податків і зборів. Документ в електронній системі закупівель містить позначку «Цінова пропозиція», що не дає можливості оприлюднювати інформацію про запропоновану Учасником ціну до проведення аукціону.
Вважаємо, що рішення тендерного комітету Замовника про дискваліфікацію тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» за лотами №12, № 14, № 15 закупівлі «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів» є незаконним і безпідставним.
Згідно із ст. 3 Закону одним з принципів здійснення закупівель є об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій.
Всупереч наведеним положенням Закону, Замовник вчинив дії, що нівелюють цей принцип здійснення закупівель.
Дії Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» прямо суперечать положенню ч. 5 ст. 28 Закону, а також свідчать про порушення Замовником принципу об'єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій.
Статтею 38 Закону за порушення вимог, установлених Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.
За порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально (ч. 2 ст. 38 Закону).
Згідно з ч. 3 ст. 30 Закону, у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
У разі відмови у наданні відповіді та/або несвоєчасної відповіді, та/або відмови в задоволенні цієї Вимоги, ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» буде змушене звернутися до Антимонопольного комітету України у зв`язку з порушенням Національним інститутом раку норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель та вимагати притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
Враховуючи викладені порушення, допущені Національним інститутом раку при проведенні відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів»; ідентифікатор закупівлі: UA-2019-03-25-000061-a, керуючись ст. 3, ч. 5 ст. 28, ч. 3 ст. 30 Закону,



ВИМАГАЄМО:

1. Розглянути цю вимогу відповідно до вимог Закону та надати відповідь у встановлений Законом термін.
2. Виправити порушення порядку розгляду і оцінки тендерної пропозиції Учасника ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ», допущені Замовником, а саме: скасувати Протокол № 55 від 24.05.2019 р. засідання тендерного комітету Національного інституту раку.
3. Завершити закупівлю відповідно до вимог Закону.
4. У разі неможливості усунення порушень, що виникли через порушення законодавства з питань публічних закупівель, відмінити торги чи визнати їх такими, що не відбулися.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2019-03-25-000061-a.a2

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "Людмила-Фарм", Код ЄДРПОУ:24741764
Дата подання: 27.05.2019 15:01
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» (далі – Учасник) бере участь у закупівлі, що проводить Національний інститут раку (далі – Замовник), ідентифікатор закупівлі UA-2019-03-25-000061-a; предмет закупівлі: «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів (Лот №1 Севофлуран; Лот № 2 Тіопентал 1,0; Лот № 3 Пероксид водню 35%; Лот № 4 Вінкристин порошок/ розчин для ін’єкцій; Лот № 5 Доксорубіцин порошок/ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот № 6 Доксорубіцин порошок/ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот № 7 Дактиноміцин порошок для розчину для ін’єкцій; Лот № 8 Етопозид концентрат для розчину для інфузій Лот № 9 Іринотекан ін’єкції ; Лот № 10 Карбоплатин ін’єкції; Лот № 11 Месна 400 мг.; Лот № 12 Топотекан ліофілізат для розчину для інфузій; Лот № 13 Цисплатин, концентрат для розчину для інфузій; Лот №14 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 20 мг.; Лот №15 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 100 мг.; Лот № 16 Темозоломід порошок для розчину для інфузій)», процедура закупівлі – відкриті торги з публікацією англійською мовою.
Замовником 24.05.2019 р. у публічній системі закупівель ProZorro було оприлюднено Протокол № 55 від 24.05.2019 р. засідання тендерного комітету, яким було відхилено тендерні пропозиції Учасника на етапі прекваліфікації за лотами №12, №14, №15 з наступним формулюванням: «тендерна пропозиція ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» не відповідає умовам тендерної документації, а саме відсутня «тендерна пропозиція», яка складена і заповнена за формою, що наведена у Додатку № 1 до тендерної документації. Ціни вказуються з урахуванням вартості всіх податків і зборів (подається в окремому файлі)».
Учасник не погоджується з рішенням Замовника з наступних причин.
Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII (далі – Закон) містить різні алгоритми здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації у залежності від очікуваної вартості закупівлі.
Відповідно до частини 1 ст. 27 Закону, «у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі». У цій же статті Закону зазначено: «Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій».
Відповідно до частини 5 ст. 28 Закону: «у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.
За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з цим Законом».
Відповідно до частини 1 ст. 28 Закону: «У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом». Цією ж статтею визначено критерій оцінки для товарів, для яких існує постійно діючий ринок, - ціна.
Таким чином, оскільки очікувана вартість даної закупівлі перевищує 133 тисячі євро (для товарів), до оцінки мають бути допущені тендерні пропозиції учасників, які не було відхилено згідно з Законом за результатами розгляду на відповідність кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, що передує проведенню електронного аукціону. Інформація щодо цін тендерних пропозицій учасників, пропозиції яких не було відхилено Замовником на етапі прекваліфікації, розкривається вже після проведення прекваліфікації (перед початком електронного аукціону), а форми цінових пропозицій стають доступними для розгляду Замовником після проведення електронного аукціону.
Протокол № 55 від 24.05.2019 р., розміщений Замовником за результатами розгляду документів тендерних пропозицій учасників на етапі прекваліфікації, не містить жодного посилання на невідповідність наданих Учасником документів тендерної пропозиції кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним Замовником у тендерній документації, але за результатами розгляду Замовником прийнято рішення про дискваліфікацію пропозиції Учасника. Це ж стосується і тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі. Форма «Тендерна пропозиція» не відноситься ані до документів, що підтверджують відповідність пропозиції кваліфікаційним критеріям, ані до документів, що підтверджують відповідність пропозиції технічним вимогам.
Замовником порушено порядок розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників, встановлений частиною 5 статті 28 Закону (у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону), а саме: Замовник зробив висновок про відсутність форми «Тендерна пропозиція» серед наданих Учасником документів на етапі прекваліфікації, на якому даний документ не має бути розглянутим (він недоступний для перегляду на цьому етапі). Учасником серед документів тендерної пропозиції розміщено в окремому файлі форму «Тендерна пропозиція» (складену і заповнену за формою, наведеною у Додатку №1 до тендерної документації), яка містить точну і повну інформацію про товари, що пропонуються за лотами №12, №14, №15 (по кожному лоту окремо), у якій вказано ціни з урахуванням вартості всіх податків і зборів. Документ в електронній системі закупівель містить позначку «Цінова пропозиція», що не дає можливості оприлюднювати інформацію про запропоновану Учасником ціну до проведення аукціону.
Вважаємо, що рішення тендерного комітету Замовника про дискваліфікацію тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» за лотами №12, № 14, № 15 закупівлі «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів» є незаконним і безпідставним.
Згідно із ст. 3 Закону одним з принципів здійснення закупівель є об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій.
Всупереч наведеним положенням Закону, Замовник вчинив дії, що нівелюють цей принцип здійснення закупівель.
Дії Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» прямо суперечать положенню ч. 5 ст. 28 Закону, а також свідчать про порушення Замовником принципу об'єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій.
Статтею 38 Закону за порушення вимог, установлених Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.
За порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально (ч. 2 ст. 38 Закону).
Згідно з ч. 3 ст. 30 Закону, у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
У разі відмови у наданні відповіді та/або несвоєчасної відповіді, та/або відмови в задоволенні цієї Вимоги, ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» буде змушене звернутися до Антимонопольного комітету України у зв`язку з порушенням Національним інститутом раку норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель та вимагати притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
Враховуючи викладені порушення, допущені Національним інститутом раку при проведенні відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів»; ідентифікатор закупівлі: UA-2019-03-25-000061-a, керуючись ст. 3, ч. 5 ст. 28, ч. 3 ст. 30 Закону,



ВИМАГАЄМО:

1. Розглянути цю вимогу відповідно до вимог Закону та надати відповідь у встановлений Законом термін.
2. Виправити порушення порядку розгляду і оцінки тендерної пропозиції Учасника ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ», допущені Замовником, а саме: скасувати Протокол № 55 від 24.05.2019 р. засідання тендерного комітету Національного інституту раку.
3. Завершити закупівлю відповідно до вимог Закону.
4. У разі неможливості усунення порушень, що виникли через порушення законодавства з питань публічних закупівель, відмінити торги чи визнати їх такими, що не відбулися.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Номер вимоги: UA-2019-03-25-000061-a.a1

Статус:
Очікує розгляду

Учасник: ТОВ "Людмила-Фарм", Код ЄДРПОУ:24741764
Дата подання: 27.05.2019 14:58
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» (далі – Учасник) бере участь у закупівлі, що проводить Національний інститут раку (далі – Замовник), ідентифікатор закупівлі UA-2019-03-25-000061-a; предмет закупівлі: «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів (Лот №1 Севофлуран; Лот № 2 Тіопентал 1,0; Лот № 3 Пероксид водню 35%; Лот № 4 Вінкристин порошок/ розчин для ін’єкцій; Лот № 5 Доксорубіцин порошок/ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот № 6 Доксорубіцин порошок/ліофілізат/концентрат для розчину для інфузій; Лот № 7 Дактиноміцин порошок для розчину для ін’єкцій; Лот № 8 Етопозид концентрат для розчину для інфузій Лот № 9 Іринотекан ін’єкції ; Лот № 10 Карбоплатин ін’єкції; Лот № 11 Месна 400 мг.; Лот № 12 Топотекан ліофілізат для розчину для інфузій; Лот № 13 Цисплатин, концентрат для розчину для інфузій; Лот №14 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 20 мг.; Лот №15 Темозоломід тверда пероральна лікарська форма 100 мг.; Лот № 16 Темозоломід порошок для розчину для інфузій)», процедура закупівлі – відкриті торги з публікацією англійською мовою.
Замовником 24.05.2019 р. у публічній системі закупівель ProZorro було оприлюднено Протокол № 55 від 24.05.2019 р. засідання тендерного комітету, яким було відхилено тендерні пропозиції Учасника на етапі прекваліфікації за лотами №12, №14, №15 з наступним формулюванням: «тендерна пропозиція ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» не відповідає умовам тендерної документації, а саме відсутня «тендерна пропозиція», яка складена і заповнена за формою, що наведена у Додатку № 1 до тендерної документації. Ціни вказуються з урахуванням вартості всіх податків і зборів (подається в окремому файлі)».
Учасник не погоджується з рішенням Замовника з наступних причин.
Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII (далі – Закон) містить різні алгоритми здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації у залежності від очікуваної вартості закупівлі.
Відповідно до частини 1 ст. 27 Закону, «у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі». У цій же статті Закону зазначено: «Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій».
Відповідно до частини 5 ст. 28 Закону: «у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.
За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з цим Законом».
Відповідно до частини 1 ст. 28 Закону: «У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом». Цією ж статтею визначено критерій оцінки для товарів, для яких існує постійно діючий ринок, - ціна.
Таким чином, оскільки очікувана вартість даної закупівлі перевищує 133 тисячі євро (для товарів), до оцінки мають бути допущені тендерні пропозиції учасників, які не було відхилено згідно з Законом за результатами розгляду на відповідність кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, що передує проведенню електронного аукціону. Інформація щодо цін тендерних пропозицій учасників, пропозиції яких не було відхилено Замовником на етапі прекваліфікації, розкривається вже після проведення прекваліфікації (перед початком електронного аукціону), а форми цінових пропозицій стають доступними для розгляду Замовником після проведення електронного аукціону.
Протокол № 55 від 24.05.2019 р., розміщений Замовником за результатами розгляду документів тендерних пропозицій учасників на етапі прекваліфікації, не містить жодного посилання на невідповідність наданих Учасником документів тендерної пропозиції кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, визначеним Замовником у тендерній документації, але за результатами розгляду Замовником прийнято рішення про дискваліфікацію пропозиції Учасника. Це ж стосується і тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі. Форма «Тендерна пропозиція» не відноситься ані до документів, що підтверджують відповідність пропозиції кваліфікаційним критеріям, ані до документів, що підтверджують відповідність пропозиції технічним вимогам.
Замовником порушено порядок розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників, встановлений частиною 5 статті 28 Закону (у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону), а саме: Замовник зробив висновок про відсутність форми «Тендерна пропозиція» серед наданих Учасником документів на етапі прекваліфікації, на якому даний документ не має бути розглянутим (він недоступний для перегляду на цьому етапі). Учасником серед документів тендерної пропозиції розміщено в окремому файлі форму «Тендерна пропозиція» (складену і заповнену за формою, наведеною у Додатку №1 до тендерної документації), яка містить точну і повну інформацію про товари, що пропонуються за лотами №12, №14, №15 (по кожному лоту окремо), у якій вказано ціни з урахуванням вартості всіх податків і зборів. Документ в електронній системі закупівель містить позначку «Цінова пропозиція», що не дає можливості оприлюднювати інформацію про запропоновану Учасником ціну до проведення аукціону.
Вважаємо, що рішення тендерного комітету Замовника про дискваліфікацію тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» за лотами №12, № 14, № 15 закупівлі «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів» є незаконним і безпідставним.
Згідно із ст. 3 Закону одним з принципів здійснення закупівель є об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій.
Всупереч наведеним положенням Закону, Замовник вчинив дії, що нівелюють цей принцип здійснення закупівель.
Дії Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» прямо суперечать положенню ч. 5 ст. 28 Закону, а також свідчать про порушення Замовником принципу об'єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій.
Статтею 38 Закону за порушення вимог, установлених Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.
За порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально (ч. 2 ст. 38 Закону).
Згідно з ч. 3 ст. 30 Закону, у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
У разі відмови у наданні відповіді та/або несвоєчасної відповіді, та/або відмови в задоволенні цієї Вимоги, ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ» буде змушене звернутися до Антимонопольного комітету України у зв`язку з порушенням Національним інститутом раку норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель та вимагати притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
Враховуючи викладені порушення, допущені Національним інститутом раку при проведенні відкритих торгів з публікацією англійською мовою на закупівлю «код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 16 Лотів»; ідентифікатор закупівлі: UA-2019-03-25-000061-a, керуючись ст. 3, ч. 5 ст. 28, ч. 3 ст. 30 Закону,



ВИМАГАЄМО:

1. Розглянути цю вимогу відповідно до вимог Закону та надати відповідь у встановлений Законом термін.
2. Виправити порушення порядку розгляду і оцінки тендерної пропозиції Учасника ТОВ «ЛЮДМИЛА-ФАРМ», допущені Замовником, а саме: скасувати Протокол № 55 від 24.05.2019 р. засідання тендерного комітету Національного інституту раку.
3. Завершити закупівлю відповідно до вимог Закону.
4. У разі неможливості усунення порушень, що виникли через порушення законодавства з питань публічних закупівель, відмінити торги чи визнати їх такими, що не відбулися.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Очікується

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Документи подані скаржником

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

Чисельні завантаження документів - 5

Тендери, у яких документація (вкладені файли) оновлювалась (доповнювалась) замовником більше трьох разів

Перетини контактної інформації учасників - Так

В межах одного тендеру в пропозиціях різних учасників співпадають імена контактної особи, або електронна пошта або телефон

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання