сир твердий 50%

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-03-29-000503-b
  • 15540000-5 - Сирні продукти
  • Завершена
Найменування замовника:
Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Пономаренко Альона Анатоліївна, +380534331312 , internat13@i.ua
Адреса замовника
Україна, село Ліщинівка, 39224, Полтавська область, Кобеляцький район,
Дата укладення договору
29.07.19
Переможець
ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ"
Очікувана вартість
102 000 UAH з ПДВ
Сума договору
80 640 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 30.07.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 4

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 06.05.2019 17:00

Оскарження умов:

до 12.05.2019 00:00

Подання пропозицій:

16.05.2019 17:00

Початок аукціону:

17.05.2019 13:42

Очікувана вартість
102 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
3 060 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 060 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
3 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

600 кг
сир твердий 50%
ДК 021:2015: 15540000-5 — Сирні продукти

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-03-29-000503-b.b1

Статус:
відкликано

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙ-МК..", Код ЄДРПОУ:40333959
Згідно з п.1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів зокрема з інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
У п.п.6 п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлено, що в разі посилання в пропозиції на інший діючий нормативний документ, ніж зазначений в технічній специфікації, Учасник надає лист-підтвердження складений в довільній формі щодо відповідності цього нормативного документа вимогам Замовника та поширення його на предмет закупівлі. Аналогічний припис міститься й у п.5.4 п.1 Таблиці «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА*» (Додаток 4 до тендерної документації).
Зі змісту технічної документації та предмету закупівлі є незрозумілим що Замовник розуміє під технічною специфікацією. Вважаємо, що зазначений припис є штучно створеними умовами, які дозволяють неоднозначно трактувати умови тендерної документації й надавати, після проведення аукціону, переваги певним особам, що навіть не пропонували найбільш вигідних цінових пропозицій.
Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо подання у складі документів тендерної пропозиції відповідної технічної специфікації (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
Пунктом 1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, встановлено, що повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується одним із наступних документів: випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів..
Аналогічний зміст містить й п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації, п.4.2. Додатку 4 до тендерної документації .
Але, чинним законодавством не передбачений такий документ, як «протокол засновників». Крім того є незрозумілим які саме інші документи бажає отримати Замовник – наказ про призначення кого, довіреність або договір доручення.
Довіреність, відповідно до ч.3 ст.244 ЦК України, є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі. Згідно зі ст.1007 ЦК України, Довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення.
В той же час, у п.1 Додатку 5 до тендерної документації, Замовник вимагає надання копію документа, який підтверджує статус та повноваження особи на підписання договору за результатами торгів (виписка (витяг) з протоколу зборів засновників про призначення директора, президента, голови правління, довіреність керівника учасника у разі підписання договору про закупівлю особою, чиї повноваження не визначені статутом чи інше).
Вимагаємо уточнити коло та форми документів, якими підтверджується повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі.
П.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації встановлено, що Гарантійний лист щодо зобов'язань надання на момент поставки товару (партії товару), що пропонується до постачання, документа від виробника, що підтверджує якість товару, з чітким зазначенням одного із перерахованих документів, а саме копію: паспорта якості (паспорта), технічного паспорта, сертифіката якості або іншого документу та обов'язково належним чином завірену копію експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.
Аналогічні вимоги встановлені й у п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти).
Вимога про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування є безпідставною та такою що порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», з огляду на наступне. Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови» не передбачено показників тригліцеридного складу молочного жиру даного продукту харчування, а також їх перевірки та контролю (розділ 12 «Правила приймання» цього ДСТУ). Періодичність контролювання за показниками безпеки (токсичні елементи, афлаток-сини, антибіотики, пестициди, гормональні препарати та радіонукліди) здійснюють згідно з МР 4.4.4-108 (п. 12.7 ДСТУ).
Також звертаємо увагу на те, що пунктом 1 абзацу 5 ISO 17678:2010 «МОЛОКО І МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ. Визначення чистоти жиру за допомогою аналізу тригліцеридів методом газової хроматографії (стандартний метод)», який є міжнародним стандартом якості, визначено, що область застосування цього стандарту виключає певні продукти зокрема сир, процес дозрівання якого має вплив на склад жиру в такому ступені, при якому існує ризик отримати невірні позитивні результати.
Аналогічні приписи містить й Регламент комісії (ЄС) № 273/2008 від 5 березня 2008 року, що встановлює детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) № 1255/1999 щодо методів аналізу та оцінки якості молока та молочних продуктів, відповідно до абз.3 п.1 Додатку ХХ (стаття 16) «Стандартний метод визначення чистоти молочного жиру методом газового хроматографічного аналізу тригліцеридів - перегляд 2», зокрема, метод застосовується до жиру, екстрагованого з молочних продуктів, які претендують на вміст чистого молочного жиру з незміненою структурою, таких як масло, вершки, молоко та сухе молоко. Технологічна обробка молока, наприклад, видалення холестерину або фракціонування, може спричинити хибно-позитивні результати. Це також стосується молочного жиру, отриманого із знежиреного молока та маслянки. Даний метод не завжди можна застосовувати до жиру, екстрагованого із сирів, оскільки процес дозрівання може настільки сильно вплинути на структуру жиру, що виникають хибно-позитивні результати.
Крім того, згідно примітки до п.7.1.3. Додатку ХХ (стаття 16) Екстрагування жиру методами Гербера, Вейбуля-Бернтропа чи Шміда-Бондзинські-Ратцлафа або відділення жиру з використанням детергентів (метод BDI) не підходять для аналізу методом ТГ, оскільки значні обсяги часткових тригліцеридів або фосфоліпідів можуть проникнути до жирової фази. Саме тому застосування цього Міжнародного Стандарту обмежується для деяких продуктів, зокрема для сиру.
Крім того проведення додаткових досліджень збільшує витрати Учасника, оскільки проведення досліджень регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби є оплатною послугою.
Вимагаємо внести відповідні коригування до п.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації та п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), шляхом виключення критерію про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.
Відповідно до п.3. Додатку 1 до тендерної документації, умови постачання – товар підлягає доставці Учасником згідно заявок Замовника партіями за адресою Замовника з дотриманням термінів його реалізації. При перевезенні товару Учасник зобов’язаний дотримуватися умов транспортування відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
В той же час жоден інший документ тендерної документації та проект договору про закупівлю не містять посилань на те, що товар повинен поставлятися партіями.
Згідно з п. 59 ч.1 ст.1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» партією є будь-яка визначена оператором ринку кількість харчового продукту з однаковою назвою та властивостями, який вироблений за визначений цим оператором період часу за однакових умов виробництва на одній і тій самій потужності.
Державним стандартом України «ДСТУ 3993-2000. Товарознавство. Термін та визначення», термін «партія товару» визначено як визначену кількість товарів одного або кількох найменувань закуплених, відвантажених або отриманих одночасно за одним товаросупровідним документом (товарно-транспортною накладною, накладною на відпуск товару тощо).
Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації та проекту договору про закупівлю.
Відповідно до п.5. Додатку 1 до тендерної документації, розрахунок за поставлений товар здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника протягом 30 (тридцяти) банківських днів після поставки партії товару на склад Покупця на підставі видаткової накладної.
В той же час, згідно п.2. Додатку 2 до тендерної документації, Умови розрахунків – по факту постачання кожної замовленої партії продукції по мірі реального фінансування видатків.
Декілька по іншому визначені умови розрахунків в проекті договору про закупівлю (Додаток 3 до тендерної документації), згідно п. 4.2. якого встановлено, що розрахунки за поставлений товар здійснюються в національній валюті України в безготівковому порядку, шляхом перерахування Замовником коштів платіжним дорученням на розрахунковий рахунок Учасника протягом тридцяти календарних днів з моменту поставки, в межах бюджетних асигнувань.
Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації та чітко визначити строки проведення розрахунків.
Відповідно до п. 4.4 «Строк поставки товарів» розділу «Загальні положення» тендерної документації, п.6. Додатку 1 до тендерної документації, п.4. Додатку 2 до тендерної документації, п.5.1 проекту договору про закупівлю (Додаток 3 до тендерної документації) поставка товару здійснюється продавцем згідно графіків замовлень. На протязі однієї доби з моменту отримання заявки від Замовника (заявка робиться за дві доби до постачання).
Проте форма, строки та порядок узгодження графіку замовлень Замовником не визначені, в якості додатку до договору, у складі тендерної документації не надані. Не визначено Замовником й порядок та форма подання заявок Замовником. В той же час, Учасник повинен усвідомлювати які умови будуть передбачені цим графіком, а також яким чином, в якій формі повинні надаватися заявки.
Відповідно до ст.180 Господарського кодексу України, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації, шляхом визначення форми, строків та порядку узгодження графіку замовлень Замовником, а також порядку та форми подання заявок Замовником.
Пунктом 7 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Оцінка якості: згідно ДСТУ,ГОСТ.» Але при цьому не визначено згідно яких саме ДСТУ,ГОСТ необхідно визначати якість товару. Це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Вимагаємо внести до тендерної документації чітке визначення ДСТУ, ГОСТ, яким повинен відповідати товар на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти).
Пунктом 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Якість та безпечність предмету закупівлі : наявність накладної; посвідчення про якість або декларація виробника, в якому повинно зазначено №, дата видачі; найменування потужності виробника та його експлуатаційного дозволу чи № реєстрації; найменування постачальника; його адреса та № експлуатаційного дозволу чи № реєстрації; найменування вантажоодержувача; найменування продукту; одиниці виміру; кількість; дата виробництва; дата випуску; умови зберігання в холодильнику (складі) – температура, при необхідності вологість; термін зберігання; згідно якого нормативного документа продукт виготовлений (ДСТУ,ГОСТ). ОБОВ'ЯЗКОВА наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.»
Але, інформація п.8 є незрозумілою, а тому не відкритою та не прозорою з огляду на наступне. Не зрозуміло в якій формі необхідно подавати інформацію згідно цього критерію. Якість та безпечність предмету закупівлі не може підтверджуватися наявністю накладної, а інформація про найменування вантажоодержувача; одиниці виміру; кількість найменування продукту не впливають на якість та безпечність предмету закупівлі. Не є зрозумілим чим відрізняється дата виробництва від дати випуску продукції. Згідно з п.5.5.2 Національного стандарту «ДСТУ 4518:2008 Продукти харчові. Маркування для споживачів. Загальні правила» на молоко, молочні та кисломолочні продукти, а також йогурти, десерти, сиркові вироби наносять такі дані, зокрема: дату виготовлення (годин або діб) або «Вжити до...». У разі, якщо строк придатності зазначено з урахуванням години, то дата виготовлення повинна складатися з години, числа, місяця, року; умови зберігання (температурний режим, відносну вологість повітря, освітлення); строк придатності (число, місяць, рік). Дозволено зазначати годину, число, місяць, рік тощо. Маркування «дата виробництва; дата випуску» не передбачена чинними стандартами. Є незрозумілим критерій «умови зберігання в холодильнику (складі) – температура, при необхідності вологість; термін зберігання». Вимоги щодо цих умов відносно предмету закупівлі визначені Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови», а тому не потребують додаткового визначення учасником процедури закупівлі.
Вимога про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування є безпідставною та такою що порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови» не передбачено показників тригліцеридного складу молочного жиру даного продукту харчування, а проведення додаткових досліджень збільшує витрати Учасника.
Аналогічна вимога міститься й у п.п.4 п.2 розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації.
Вимагаємо внести відповідні коригування до п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), зокрема внести уточнення до інформації відповідних критеріїв, а також виключити критерій про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування, .
Згідно з п.п.1.1. п.5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, п.п.1.1. п.1 Таблиці «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА*» (Додаток 4 до тендерної документації) Замовником, в якості кваліфікаційних критеріїв вимагається: Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) в тому числі із Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат). Підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів).
Така вимога є дискримінаційною, оскільки обмежує можливість інших учасників, які не мали господарських відносин з Замовником і позбавлені можливості надати підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів), бути визнаними переможцями.
Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) саме с Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат) й підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів), оскільки це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Згідно з абз.2 п.5 «Дії замовника при відмові переможця торгів підписати договір про закупівлю» розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» Тендерної документації, Переможцем у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір подається інформація та документи встановлені в Додатку 2 (для переможця) та Додатку 5 до цієї тендерної документації.
Проте є незрозумілим кому, з якою метою, в якій формі та яку саме інформацію та документи, встановлені в Додатку 2, повинен подавати Переможець. Крім того, всі документи, що зазначені в Додатку 2, Учасником повинні бути подані для участі в процедурі закупівлі.
Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо подання Переможцем у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір подається інформація та документи встановлені в Додатку 2 (для переможця) до цієї тендерної документації.
Розгорнути Згорнути
Скасована
Дата: 03.04.2019 16:35
Причина: заміна

Номер вимоги: UA-2019-03-29-000503-b.b3

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙ-МК..", Код ЄДРПОУ:40333959
Дата подання: 03.04.2019 16:48
Згідно з п.1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів зокрема з інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
У п.п.6 п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлено, що в разі посилання в пропозиції на інший діючий нормативний документ, ніж зазначений в технічній специфікації, Учасник надає лист-підтвердження складений в довільній формі щодо відповідності цього нормативного документа вимогам Замовника та поширення його на предмет закупівлі. Аналогічний припис міститься й у п.5.4 п.1 Таблиці «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА*» (Додаток 4 до тендерної документації).
Зі змісту технічної документації та предмету закупівлі є незрозумілим що Замовник розуміє під технічною специфікацією. Вважаємо, що зазначений припис є штучно створеними умовами, які дозволяють неоднозначно трактувати умови тендерної документації й надавати, після проведення аукціону, переваги певним особам, що навіть не пропонували найбільш вигідних цінових пропозицій.
Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо подання у складі документів тендерної пропозиції відповідної технічної специфікації (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
Пунктом 1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, встановлено, що повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується одним із наступних документів: випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів..
Аналогічний зміст містить й п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації, п.4.2. Додатку 4 до тендерної документації .
Але, чинним законодавством не передбачений такий документ, як «протокол засновників». Крім того є незрозумілим які саме інші документи бажає отримати Замовник – наказ про призначення кого, довіреність або договір доручення.
Довіреність, відповідно до ч.3 ст.244 ЦК України, є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі. Згідно зі ст.1007 ЦК України, Довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення.
В той же час, у п.1 Додатку 5 до тендерної документації, Замовник вимагає надання копію документа, який підтверджує статус та повноваження особи на підписання договору за результатами торгів (виписка (витяг) з протоколу зборів засновників про призначення директора, президента, голови правління, довіреність керівника учасника у разі підписання договору про закупівлю особою, чиї повноваження не визначені статутом чи інше).
Вимагаємо уточнити коло та форми документів, якими підтверджується повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі.
П.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації встановлено, що Гарантійний лист щодо зобов'язань надання на момент поставки товару (партії товару), що пропонується до постачання, документа від виробника, що підтверджує якість товару, з чітким зазначенням одного із перерахованих документів, а саме копію: паспорта якості (паспорта), технічного паспорта, сертифіката якості або іншого документу та обов'язково належним чином завірену копію експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.
Аналогічні вимоги встановлені й у п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти).
Вимога про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування є безпідставною та такою що порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», з огляду на наступне. Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови» не передбачено показників тригліцеридного складу молочного жиру даного продукту харчування, а також їх перевірки та контролю (розділ 12 «Правила приймання» цього ДСТУ). Періодичність контролювання за показниками безпеки (токсичні елементи, афлаток-сини, антибіотики, пестициди, гормональні препарати та радіонукліди) здійснюють згідно з МР 4.4.4-108 (п. 12.7 ДСТУ).
Також звертаємо увагу на те, що пунктом 1 абзацу 5 ISO 17678:2010 «МОЛОКО І МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ. Визначення чистоти жиру за допомогою аналізу тригліцеридів методом газової хроматографії (стандартний метод)», який є міжнародним стандартом якості, визначено, що область застосування цього стандарту виключає певні продукти зокрема сир, процес дозрівання якого має вплив на склад жиру в такому ступені, при якому існує ризик отримати невірні позитивні результати.
Аналогічні приписи містить й Регламент комісії (ЄС) № 273/2008 від 5 березня 2008 року, що встановлює детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) № 1255/1999 щодо методів аналізу та оцінки якості молока та молочних продуктів, відповідно до абз.3 п.1 Додатку ХХ (стаття 16) «Стандартний метод визначення чистоти молочного жиру методом газового хроматографічного аналізу тригліцеридів - перегляд 2», зокрема, метод застосовується до жиру, екстрагованого з молочних продуктів, які претендують на вміст чистого молочного жиру з незміненою структурою, таких як масло, вершки, молоко та сухе молоко. Технологічна обробка молока, наприклад, видалення холестерину або фракціонування, може спричинити хибно-позитивні результати. Це також стосується молочного жиру, отриманого із знежиреного молока та маслянки. Даний метод не завжди можна застосовувати до жиру, екстрагованого із сирів, оскільки процес дозрівання може настільки сильно вплинути на структуру жиру, що виникають хибно-позитивні результати.
Крім того, згідно примітки до п.7.1.3. Додатку ХХ (стаття 16) Екстрагування жиру методами Гербера, Вейбуля-Бернтропа чи Шміда-Бондзинські-Ратцлафа або відділення жиру з використанням детергентів (метод BDI) не підходять для аналізу методом ТГ, оскільки значні обсяги часткових тригліцеридів або фосфоліпідів можуть проникнути до жирової фази. Саме тому застосування цього Міжнародного Стандарту обмежується для деяких продуктів, зокрема для сиру.
Крім того проведення додаткових досліджень збільшує витрати Учасника, оскільки проведення досліджень регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби є оплатною послугою.
Вимагаємо внести відповідні коригування до п.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації та п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), шляхом виключення критерію про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.
Відповідно до п.3. Додатку 1 до тендерної документації, умови постачання – товар підлягає доставці Учасником згідно заявок Замовника партіями за адресою Замовника з дотриманням термінів його реалізації. При перевезенні товару Учасник зобов’язаний дотримуватися умов транспортування відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
В той же час жоден інший документ тендерної документації та проект договору про закупівлю не містять посилань на те, що товар повинен поставлятися партіями.
Згідно з п. 59 ч.1 ст.1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» партією є будь-яка визначена оператором ринку кількість харчового продукту з однаковою назвою та властивостями, який вироблений за визначений цим оператором період часу за однакових умов виробництва на одній і тій самій потужності.
Державним стандартом України «ДСТУ 3993-2000. Товарознавство. Термін та визначення», термін «партія товару» визначено як визначену кількість товарів одного або кількох найменувань закуплених, відвантажених або отриманих одночасно за одним товаросупровідним документом (товарно-транспортною накладною, накладною на відпуск товару тощо).
Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації та проекту договору про закупівлю.
Відповідно до п.5. Додатку 1 до тендерної документації, розрахунок за поставлений товар здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника протягом 30 (тридцяти) банківських днів після поставки партії товару на склад Покупця на підставі видаткової накладної.
В той же час, згідно п.2. Додатку 2 до тендерної документації, Умови розрахунків – по факту постачання кожної замовленої партії продукції по мірі реального фінансування видатків.
Декілька по іншому визначені умови розрахунків в проекті договору про закупівлю (Додаток 3 до тендерної документації), згідно п. 4.2. якого встановлено, що розрахунки за поставлений товар здійснюються в національній валюті України в безготівковому порядку, шляхом перерахування Замовником коштів платіжним дорученням на розрахунковий рахунок Учасника протягом тридцяти календарних днів з моменту поставки, в межах бюджетних асигнувань.
Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації та чітко визначити строки проведення розрахунків.
Відповідно до п. 4.4 «Строк поставки товарів» розділу «Загальні положення» тендерної документації, п.6. Додатку 1 до тендерної документації, п.4. Додатку 2 до тендерної документації, п.5.1 проекту договору про закупівлю (Додаток 3 до тендерної документації) поставка товару здійснюється продавцем згідно графіків замовлень. На протязі однієї доби з моменту отримання заявки від Замовника (заявка робиться за дві доби до постачання).
Проте форма, строки та порядок узгодження графіку замовлень Замовником не визначені, в якості додатку до договору, у складі тендерної документації не надані. Не визначено Замовником й порядок та форма подання заявок Замовником. В той же час, Учасник повинен усвідомлювати які умови будуть передбачені цим графіком, а також яким чином, в якій формі повинні надаватися заявки.
Відповідно до ст.180 Господарського кодексу України, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації, шляхом визначення форми, строків та порядку узгодження графіку замовлень Замовником, а також порядку та форми подання заявок Замовником.
Пунктом 7 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Оцінка якості: згідно ДСТУ,ГОСТ.» Але при цьому не визначено згідно яких саме ДСТУ,ГОСТ необхідно визначати якість товару. Це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Вимагаємо внести до тендерної документації чітке визначення ДСТУ, ГОСТ, яким повинен відповідати товар на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти).
Пунктом 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Якість та безпечність предмету закупівлі : наявність накладної; посвідчення про якість або декларація виробника, в якому повинно зазначено №, дата видачі; найменування потужності виробника та його експлуатаційного дозволу чи № реєстрації; найменування постачальника; його адреса та № експлуатаційного дозволу чи № реєстрації; найменування вантажоодержувача; найменування продукту; одиниці виміру; кількість; дата виробництва; дата випуску; умови зберігання в холодильнику (складі) – температура, при необхідності вологість; термін зберігання; згідно якого нормативного документа продукт виготовлений (ДСТУ,ГОСТ). ОБОВ'ЯЗКОВА наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.»
Але, інформація п.8 є незрозумілою, а тому не відкритою та не прозорою з огляду на наступне. Не зрозуміло в якій формі необхідно подавати інформацію згідно цього критерію. Якість та безпечність предмету закупівлі не може підтверджуватися наявністю накладної, а інформація про найменування вантажоодержувача; одиниці виміру; кількість найменування продукту не впливають на якість та безпечність предмету закупівлі. Не є зрозумілим чим відрізняється дата виробництва від дати випуску продукції. Згідно з п.5.5.2 Національного стандарту «ДСТУ 4518:2008 Продукти харчові. Маркування для споживачів. Загальні правила» на молоко, молочні та кисломолочні продукти, а також йогурти, десерти, сиркові вироби наносять такі дані, зокрема: дату виготовлення (годин або діб) або «Вжити до...». У разі, якщо строк придатності зазначено з урахуванням години, то дата виготовлення повинна складатися з години, числа, місяця, року; умови зберігання (температурний режим, відносну вологість повітря, освітлення); строк придатності (число, місяць, рік). Дозволено зазначати годину, число, місяць, рік тощо. Маркування «дата виробництва; дата випуску» не передбачена чинними стандартами. Є незрозумілим критерій «умови зберігання в холодильнику (складі) – температура, при необхідності вологість; термін зберігання». Вимоги щодо цих умов відносно предмету закупівлі визначені Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови», а тому не потребують додаткового визначення учасником процедури закупівлі.
Вимога про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування є безпідставною та такою що порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови» не передбачено показників тригліцеридного складу молочного жиру даного продукту харчування, а проведення додаткових досліджень збільшує витрати Учасника.
Аналогічна вимога міститься й у п.п.4 п.2 розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації.
Вимагаємо внести відповідні коригування до п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), зокрема внести уточнення до інформації відповідних критеріїв, а також виключити критерій про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування, .
Згідно з п.п.1.1. п.5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, п.п.1.1. п.1 Таблиці «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА*» (Додаток 4 до тендерної документації) Замовником, в якості кваліфікаційних критеріїв вимагається: Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) в тому числі із Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат). Підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів).
Така вимога є дискримінаційною, оскільки обмежує можливість інших учасників, які не мали господарських відносин з Замовником і позбавлені можливості надати підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів), бути визнаними переможцями.
Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) саме с Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат) й підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів), оскільки це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Згідно з абз.2 п.5 «Дії замовника при відмові переможця торгів підписати договір про закупівлю» розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» Тендерної документації, Переможцем у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір подається інформація та документи встановлені в Додатку 2 (для переможця) та Додатку 5 до цієї тендерної документації.
Проте є незрозумілим кому, з якою метою, в якій формі та яку саме інформацію та документи, встановлені в Додатку 2, повинен подавати Переможець. Крім того, всі документи, що зазначені в Додатку 2, Учасником повинні бути подані для участі в процедурі закупівлі.
Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо подання Переможцем у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір подається інформація та документи встановлені в Додатку 2 (для переможця) до цієї тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

05.04.2019 17:24
Щодо звернення до замовника за роз’ясненнями по предмету закупівлі Сир твердий 50% (код Дк 021:2015 15540000-5 сирні продукти), ідентифікатор закупівлі UA-2019-03-29-000503-b:

1. Інформуємо, що стаття 22 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачає, що Тендерна документація повинна містити «... у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби – плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі)». Тому вимога виключити з кваліфікаційних критеріїв подання у складі документів тендерної пропозиції відповідної технічної специфікації (у разі потреби – плану, креслення, малюнків чи опису предмета закупівлі) – безпідставна.

2. Стосовно документів, якими підтверджується повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі.
Інформуємо, що пунктом 1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації та п.4.3. Додатку 4 до тендерної документації встановлено, що повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується одним із наступних документів: випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів.

3. Щодо вимоги внести коригуваннядо п.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації та до п.8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код Дк 021:2015 15540000-5 сирні продукти», а саме виключити критерій про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.

Вважаємо, що вимоги п.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації та п.8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код Дк 021:2015 15540000-5 сирні продукти», відповідають чинному законодавству України, не є безпідставними та такими що порушують принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

4. Стосовно вимоги внести коригування до тендерної документації та проекту договору про закупівлю щодо постачання товару партіями інформуємо, що у п. 3 Додатку 2 внесені зміни та вказані наступні умови постачання товару: «Умови постачання – товар доставляється учасником партіями та в об’ємах відповідно до заявки Замовника. Постачання товару здійснюється згідно графіків замовлень за адресою Замовника з дотриманням термінів його реалізації. При перевезенні товару учасник зобов’язаний дотримуватися умов транспортування відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Узгодження графіку замовлень та подання заявок Замовником здійснюється у телефонному режимі чи шляхом надсилання відповідної інформації на електронну пошту Учасника.».
Також внесено відповідне коригування до п. 5.1 проекту договору про закупівлю (Додаток 3) «Строк (термін) поставки (передачі) товарів: товар доставляється учасником партіями та в об’ємах відповідно до заявки Замовника. Постачання товару здійснюється згідно графіків замовлень, за адресою Замовника з дотриманням термінів його реалізації, протягом однієї доби з моменту отримання заявки від Замовника (заявка робиться за дві доби до постачання.»

5.Стосовно строків проведення розрахунків за поставлений товар повідомляємо, що інформацію, яка міститься у п.5 Додатку 1 до Тендерної документації, у п. 2 Додатку 2 до Тендерної документації та у п.4.2 проекту договору (Додаток 3 до Тендерної документації) приведено до одного формулювання: «Розрахунки за поставлений товар (партію товару) здійснюються в національній валюті України в безготівковому порядку, шляхом перерахування Замовником коштів платіжним дорученням на розрахунковий рахунок Учасника протягом тридцяти календарних днів з моменту поставки, в межах бюджетних асигнувань.».

6. Стосовно внесення коригувань до тендерної документації щодо графіків замовлень Замовником, а також порядку та форми подання заявок Замовником.
На Вашу вимогу пункт 3 Додатку 2 Тендерної документації доповнено наступною інформацією: «Узгодження графіку замовлень та подання заявок Замовником здійснюється у телефонному режимі чи шляхом надсилання відповідної інформації на електронну пошту Учасника.».

7. Щодо вимоги внести до тендерної документації чітке визначення ДСТУ, ГОСТ, яким повинен відповідати товар.

Замовник інформує Вас, що товар має відповідати діючим на території України стандартам ДСТУ, ГОСТ.

8. Щодо вимоги внести коригування до п.8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код Дк 021:2015 15540000-5 сирні продукти)», зокрема внести уточнення до інформації відповідних критеріїв, а також виключити критерій про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.
Вважаємо, що вимоги п.8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код Дк 021:2015 15540000-5 сирні продукти)» відповідають чинному законодавству України, не є безпідставними та такими що порушують принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

9. Щодо вимоги виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) із Замовником й підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів-відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів).

Дана вимога стосується Учасників, які мали договірні відносини із Замовником. В іншому випадку договори та листи-відгуки від Замовника - не вимагаються. Тому така вимога не є дискримінаційною.

10. Враховуючи Вашу вимогу в абзац 2 п.5 «Дії замовника при відмові переможця торгів підписати договір про закупівлю» внесено коригування: «Переможець у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику інформацію та документи, зазначені у Додатку 5 Тендерної документації.»

Номер вимоги: UA-2019-03-29-000503-b.a5

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙТ", Код ЄДРПОУ:24601394
Дата подання: 28.05.2019 16:02
На офіційному сайті Держзакупівлі.онлайн (https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2019-03-29-000503-b) 29.03.2019 року було опубліковано оголошення про проведення процедури закупівлі Сир твердий 50% (Код ДК 021:2015: 15540000-5 Сирні продукти), зі строком поставки – до 31.12.2019 р. на очікувану вартість 102 000,00 грн. з ПДВ. Замовником процедури закупівлі є Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат.
До оголошення про заявлену процедуру закупівлі було додано в електронному вигляді Тендерну документацію щодо проведення відкритих торгів на закупівлю товарів «Сир твердий 50% (Код ДК 021:2015: 15540000-5 Сирні продукти)», далі «Тендерна документація» із додатками.
17.05.2019 року на електронному майданчику https://zakupki.prom.ua/gov/tenders було проведено аукціон з питання закупівлі Замовником товарів, що є предметом закупівлі.
До участі у аукціонах було допущено наступних учасників:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТІТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 32298653) з ціновою пропозицією 102 000,00 грн. з ПДВ.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» (код ЄДРПОУ 39787081) із ціновою пропозицією 80 640,00 грн. з ПДВ.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КРАЙТ» (код ЄДРПОУ 24601394) із ціновою пропозицією 91 800,00 грн. з ПДВ.
Фізичну особу-підприємця (далі – ФОП) Пономаренко Вікторія Олександрівна (код ЄДРПОУ 2988818669) із ціновою пропозицією 99 000,00 грн. з ПДВ.

Після проведення електронного аукціону учасники запропонували наступні остаточні цінові пропозиції:
Фізичну особу-підприємця (далі – ФОП) Пономаренко Вікторія Олександрівна (код ЄДРПОУ 2988818669) із ціновою пропозицією 89 820,00 грн. з ПДВ.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КРАЙТ» (код ЄДРПОУ 24601394) із ціновою пропозицією 88 740,00 грн. з ПДВ.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» (код ЄДРПОУ 39787081) із ціновою пропозицією 80 640,00 грн. з ПДВ.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТІТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 32298653) з ціновою пропозицією 54 000,00 грн. з ПДВ.

21.05.2019 р. на електронному майданчику закупівель було розміщено рішення Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату, оформлене протокольним рішенням №160 згідно якого ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» (код ЄДРПОУ 39787081) надав документи в повному обсязі, згідно вимог тендерної документації та було визначено переможцем процедури відкритих торгів, згідно предмету закупівлі: сир твердий 50% (Код ДК 021:2015: 15540000-5 Сирні продукти).
Проте, рішення Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату, оформлене протокольним рішенням №160, щодо відповідності документів тендерної пропозиції ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» (код ЄДРПОУ 39787081) вимогам тендерної документації на закупівлю товару: сир твердий 50% (Код ДК 021:2015: 15540000-5 Сирні продукти), не відповідає фактичним обставинам, приписам законодавства, порушує права та охоронювані законом інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «Крайт» з огляду на наступні обставини.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлені Законом України «Про публічні закупівлі» (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон).

Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Так, відповідно до п.1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів з:
- інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям;
- інформацією щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону;
- інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі);
- документами, що підтверджують повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції;
- документом, що підтверджує надання учасником забезпечення тендерної пропозиції (якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення процедури закупівлі);
- інформацією про субпідрядника (субпідрядників) (у разі закупівлі робіт).
Даним пунктом також визначено, що повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується одним із наступних документів: випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів.
Документи, що мають відношення до тендерної пропозиції та підготовлені безпосередньо учасником повинні містити дату створювання документу, реєстраційний номер і підпис уповноваженої особи.
На підставі даного пункту вважається несуттєвою помилкою не завірення окремої сторінки (не більше 3-х (трьох)сторінок) підписом та/або печаткою (за наявності) учасника торгів.
Документи, що вимагаються цією тендерною документацією Учасник повинен розмістити (завантажити) в електронній системі закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій у сканованому кольоровому вигляді.
Пунктом 2 Розділу «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації, Замовником визначено, що учасник повинен надати гарантійний лист щодо зобов'язань надання на момент поставки товару (партії товару), що пропонується до постачання, документа від виробника, що підтверджує якість товару, з чітким зазначенням одного із перерахованих документів, а саме копію: паспорта якості (паспорта), технічного паспорта, сертифіката якості або іншого документу.
Окрім цього, має бути надано копію декларації відповідності (декларацію про відповідність) та/або сертифікат відповідності, а в разі якщо предмет закупівлі не підлягає оцінці відповідності згідно нормативно-правових актів України, листа пояснення з зазначенням в ньому законодавчих підстав відсутності (необхідності отримання) такого документа про відповідність.
Так, ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» в складі тендерної пропозиції надано Пояснювальну записку з описом товару без зазначення вихідного номеру документа. Даним документом вказано про те, що продукція, а саме Сир твердий 50% (Код ДК 021:2015: 15540000-5 Сирні продукти) відповідає стандартам ДСТУ 6003:2008. При цьому, надано копію декларації виробника (свідоцтва про якість) № ИМ000000664 в якій вказано, що продукція учасника відповідає ТУ 10.16.У59-89.
ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» не виконано вимоги п. 6.2 Розділу «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації про те, що в разі посилання в пропозиції на інший діючий нормативний документ, ніж зазначений в технічній специфікації, Учасник надає лист-підтвердження складений в довільній формі щодо відповідності цього нормативного документа вимогам Замовника та поширення його на предмет закупівлі.
ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» не надано лист-підтвердження щодо відповідності даного стандарту вимогам Замовника та поширення його на предмет закупівлі.
Таким чином, тендерна пропозиція ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» не відповідає вимогам Тендерної пропозиції, оскільки, по-перше, учасником не було завіренно більше ніж 3 (три) сторінки тендерної пропозиції підписом та печаткою учасника торгів. По-друге, довідки та гарантійні листи учасника не містять вихідного номеру, що є однією з вимог Тендерної документації. По-третє, ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» не надано лист-підтвердження щодо відповідності зазначеного ним стандарту (ТУ 10.16.У59-89) вимогам Замовника та поширення його на предмет закупівлі.
Згідно з п.5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, визначено кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону. Так, у складі своєї пропозиції учасник, з метою підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, подає довідку, складена у довільній формі, про наявність обладнання та матеріально - технічної бази; довідку наступного змісту: «Ми ________ цією довідкою засвідчуємо про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (у разі відсутності таких підстав)»; Витяг з реєстру власників цінних паперів (акціонерів), які володіють пакетом акцій, який становить 25% і більше статутного капіталу Учасника або довідка в довільній формі (створена учасником) з зазначенням відповідних даних (вимога стосується тільки акціонерних товариств); Статут (зі змінами), або інший установчий документ (для юридичних осіб).
При цьому Замовником вказано, що в разі, якщо Учасник відповідно до норм чинного Законодавства не зобов’язаний складати будь-який із документів зазначених в цій документації, такий Учасник надає лист-роз’яснення в довільній формі, в якому зазначає законодавчі підстави ненадання вище зазначених документів.
Проте, надані ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» (код ЄДРПОУ 39787081) документи тендерної пропозиції, зокрема довідки на підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази, про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», в супереч вимогам п.1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації не оформлені належним чином, оскільки не містять вихідного номера документа.
Порядок та обов’язкові критерії оформлення документів встановлені Національним стандартом «Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003», затвердженими наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55. Так, згідно до п.5.12. ДСТУ 4163-2003 обов’язковим реквізитом документа є реєстраційний індекс. Реєстраційний індекс документа складають з його порядкового номера, який можна доповнювати за рішенням організації індексом справи за номенклатурою справ, інформацією про кореспондента, виконавця тощо. Місце розташованості цього реквізиту залежить від бланка та виду документа.
Дату документа ставлять нижче назви документа поряд із реєстраційним індексом на спеціально відведеному місці на бланку. Однак, надані документи ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» не містять реєстраційних індексів.
Окрім цього, звертаємо увагу на те, що наданий ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» Наказ № 1/2015 від 08.05.2015 року, Протокол 1/2015 від 08.05.2015 року не засвідчені печаткою та підписом уповноваженої особи. Надані копії Витягу та Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не засвідчені належним чином. Частково на сторінках вказаних документів містяться відбитки печатки та підпису, однак відсутнє зазначення того, хто саме підписував дані вибіркові сторінки: не вказано посаду особи та ПІБ.

На підставі всього вищевикладеного та керуючись ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі»
ПРОСИМО:

1. Прийняти, розглянути та задовольнити цю вимогу.
2. Скасувати Рішення Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернат, оформлене протокольним рішенням №160 згідно якого ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» (код ЄДРПОУ 39787081) надав документи в повному обсязі, згідно вимог тендерної документації та було визначено переможцем процедури відкритих торгів, згідно предмету закупівлі: сир твердий 50% (Код ДК 021:2015: 15540000-5 Сирні продукти).

Генеральний директор Кізенко О.І.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

30.05.2019 15:22
Замовник погоджується із вимогою дискваліфікувати ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» у зв’язку із наданням Учасником відкритих торгів у складі тендерної пропозиції документу, що підтверджує намір постачання продукту харчування, що відповідає вимогам ТУ (свідоцтво про якість) №ИМ000000664, а не діючим на території України стандартам ДСТУ, як вимагалося у тендерній документації.
Оцінка скаржником рішення Замовника: Скаргу задоволено

Номер вимоги: UA-2019-03-29-000503-b.b7

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ", Код ЄДРПОУ:39787081
Дата подання: 04.06.2019 18:44
Вимога щодо неправомірності відхилення Пропозиції ТОВ "Торгова Компанія "СВІТ ПРОДУКТІВ"

Рішення замовника: Вимога не задоволена

05.06.2019 16:35
У зв’язку з тим, що надані документи не відповідають вимогам тендерної документації, а саме: надано документи (свідоцтво про якість) № ИМ000000664 на постачання сиру твердого 50% за ТУ, а не діючим на території України стандартам ГОСТ, ДСТУ Замовником було прийнято рішення, щодо дискваліфікації Учасника торгів ТОВ Торгова компанія «Світ продуктів».

Номер вимоги: UA-2019-03-29-000503-b.a6

Статус:
відкликано

Учасник: ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ", Код ЄДРПОУ:39787081
Дата подання: 04.06.2019 18:30
Вимога щодо неправомірності відхилення Пропозиції ТОВ ТК СВІТ ПРОДУКТІВ
Скасована
Дата: 04.06.2019 18:47
Причина: технічна помилка

Документи

Документи подані скаржником

28.05.2019 16:02
вимога090.PDF
28.05.2019 16:02
вимога089.PDF
28.05.2019 16:02
вимога 087.PDF
28.05.2019 16:02
вимога088.PDF

Документи

30.05.2019 15:22
рішення

Документи

Документи подані скаржником

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-03-29-000503-b.b2

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙ-МК..", Код ЄДРПОУ:40333959
Пошук по цьому автору
Дата подання: 03.04.2019 16:45

Внесення змін до ТД

Згідно з п.1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів зокрема з інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). У п.п.6 п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлено, що в разі посилання в пропозиції на інший діючий нормативний документ, ніж зазначений в технічній специфікації, Учасник надає лист-підтвердження складений в довільній формі щодо відповідності цього нормативного документа вимогам Замовника та поширення його на предмет закупівлі. Аналогічний припис міститься й у п.5.4 п.1 Таблиці «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА*» (Додаток 4 до тендерної документації). Зі змісту технічної документації та предмету закупівлі є незрозумілим що Замовник розуміє під технічною специфікацією. Вважаємо, що зазначений припис є штучно створеними умовами, які дозволяють неоднозначно трактувати умови тендерної документації й надавати, після проведення аукціону, переваги певним особам, що навіть не пропонували найбільш вигідних цінових пропозицій. Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо подання у складі документів тендерної пропозиції відповідної технічної специфікації (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Пунктом 1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, встановлено, що повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується одним із наступних документів: випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів.. Аналогічний зміст містить й п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації, п.4.2. Додатку 4 до тендерної документації . Але, чинним законодавством не передбачений такий документ, як «протокол засновників». Крім того є незрозумілим які саме інші документи бажає отримати Замовник – наказ про призначення кого, довіреність або договір доручення. Довіреність, відповідно до ч.3 ст.244 ЦК України, є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі. Згідно зі ст.1007 ЦК України, Довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення. В той же час, у п.1 Додатку 5 до тендерної документації, Замовник вимагає надання копію документа, який підтверджує статус та повноваження особи на підписання договору за результатами торгів (виписка (витяг) з протоколу зборів засновників про призначення директора, президента, голови правління, довіреність керівника учасника у разі підписання договору про закупівлю особою, чиї повноваження не визначені статутом чи інше). Вимагаємо уточнити коло та форми документів, якими підтверджується повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі. П.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації встановлено, що Гарантійний лист щодо зобов'язань надання на момент поставки товару (партії товару), що пропонується до постачання, документа від виробника, що підтверджує якість товару, з чітким зазначенням одного із перерахованих документів, а саме копію: паспорта якості (паспорта), технічного паспорта, сертифіката якості або іншого документу та обов'язково належним чином завірену копію експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. Аналогічні вимоги встановлені й у п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти). Вимога про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування є безпідставною та такою що порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», з огляду на наступне. Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови» не передбачено показників тригліцеридного складу молочного жиру даного продукту харчування, а також їх перевірки та контролю (розділ 12 «Правила приймання» цього ДСТУ). Періодичність контролювання за показниками безпеки (токсичні елементи, афлаток-сини, антибіотики, пестициди, гормональні препарати та радіонукліди) здійснюють згідно з МР 4.4.4-108 (п. 12.7 ДСТУ). Також звертаємо увагу на те, що пунктом 1 абзацу 5 ISO 17678:2010 «МОЛОКО І МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ. Визначення чистоти жиру за допомогою аналізу тригліцеридів методом газової хроматографії (стандартний метод)», який є міжнародним стандартом якості, визначено, що область застосування цього стандарту виключає певні продукти зокрема сир, процес дозрівання якого має вплив на склад жиру в такому ступені, при якому існує ризик отримати невірні позитивні результати. Аналогічні приписи містить й Регламент комісії (ЄС) № 273/2008 від 5 березня 2008 року, що встановлює детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) № 1255/1999 щодо методів аналізу та оцінки якості молока та молочних продуктів, відповідно до абз.3 п.1 Додатку ХХ (стаття 16) «Стандартний метод визначення чистоти молочного жиру методом газового хроматографічного аналізу тригліцеридів - перегляд 2», зокрема, метод застосовується до жиру, екстрагованого з молочних продуктів, які претендують на вміст чистого молочного жиру з незміненою структурою, таких як масло, вершки, молоко та сухе молоко. Технологічна обробка молока, наприклад, видалення холестерину або фракціонування, може спричинити хибно-позитивні результати. Це також стосується молочного жиру, отриманого із знежиреного молока та маслянки. Даний метод не завжди можна застосовувати до жиру, екстрагованого із сирів, оскільки процес дозрівання може настільки сильно вплинути на структуру жиру, що виникають хибно-позитивні результати. Крім того, згідно примітки до п.7.1.3. Додатку ХХ (стаття 16) Екстрагування жиру методами Гербера, Вейбуля-Бернтропа чи Шміда-Бондзинські-Ратцлафа або відділення жиру з використанням детергентів (метод BDI) не підходять для аналізу методом ТГ, оскільки значні обсяги часткових тригліцеридів або фосфоліпідів можуть проникнути до жирової фази. Саме тому застосування цього Міжнародного Стандарту обмежується для деяких продуктів, зокрема для сиру. Крім того проведення додаткових досліджень збільшує витрати Учасника, оскільки проведення досліджень регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби є оплатною послугою. Вимагаємо внести відповідні коригування до п.п.4. п.2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації та п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), шляхом виключення критерію про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. Відповідно до п.3. Додатку 1 до тендерної документації, умови постачання – товар підлягає доставці Учасником згідно заявок Замовника партіями за адресою Замовника з дотриманням термінів його реалізації. При перевезенні товару Учасник зобов’язаний дотримуватися умов транспортування відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. В той же час жоден інший документ тендерної документації та проект договору про закупівлю не містять посилань на те, що товар повинен поставлятися партіями. Згідно з п. 59 ч.1 ст.1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» партією є будь-яка визначена оператором ринку кількість харчового продукту з однаковою назвою та властивостями, який вироблений за визначений цим оператором період часу за однакових умов виробництва на одній і тій самій потужності. Державним стандартом України «ДСТУ 3993-2000. Товарознавство. Термін та визначення», термін «партія товару» визначено як визначену кількість товарів одного або кількох найменувань закуплених, відвантажених або отриманих одночасно за одним товаросупровідним документом (товарно-транспортною накладною, накладною на відпуск товару тощо). Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації та проекту договору про закупівлю. Відповідно до п.5. Додатку 1 до тендерної документації, розрахунок за поставлений товар здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника протягом 30 (тридцяти) банківських днів після поставки партії товару на склад Покупця на підставі видаткової накладної. В той же час, згідно п.2. Додатку 2 до тендерної документації, Умови розрахунків – по факту постачання кожної замовленої партії продукції по мірі реального фінансування видатків. Декілька по іншому визначені умови розрахунків в проекті договору про закупівлю (Додаток 3 до тендерної документації), згідно п. 4.2. якого встановлено, що розрахунки за поставлений товар здійснюються в національній валюті України в безготівковому порядку, шляхом перерахування Замовником коштів платіжним дорученням на розрахунковий рахунок Учасника протягом тридцяти календарних днів з моменту поставки, в межах бюджетних асигнувань. Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації та чітко визначити строки проведення розрахунків. Відповідно до п. 4.4 «Строк поставки товарів» розділу «Загальні положення» тендерної документації, п.6. Додатку 1 до тендерної документації, п.4. Додатку 2 до тендерної документації, п.5.1 проекту договору про закупівлю (Додаток 3 до тендерної документації) поставка товару здійснюється продавцем згідно графіків замовлень. На протязі однієї доби з моменту отримання заявки від Замовника (заявка робиться за дві доби до постачання). Проте форма, строки та порядок узгодження графіку замовлень Замовником не визначені, в якості додатку до договору, у складі тендерної документації не надані. Не визначено Замовником й порядок та форма подання заявок Замовником. В той же час, Учасник повинен усвідомлювати які умови будуть передбачені цим графіком, а також яким чином, в якій формі повинні надаватися заявки. Відповідно до ст.180 Господарського кодексу України, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. Вимагаємо внести відповідні коригування до тендерної документації, шляхом визначення форми, строків та порядку узгодження графіку замовлень Замовником, а також порядку та форми подання заявок Замовником. Пунктом 7 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Оцінка якості: згідно ДСТУ,ГОСТ.» Але при цьому не визначено згідно яких саме ДСТУ,ГОСТ необхідно визначати якість товару. Це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі». Вимагаємо внести до тендерної документації чітке визначення ДСТУ, ГОСТ, яким повинен відповідати товар на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти). Пунктом 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Якість та безпечність предмету закупівлі : наявність накладної; посвідчення про якість або декларація виробника, в якому повинно зазначено №, дата видачі; найменування потужності виробника та його експлуатаційного дозволу чи № реєстрації; найменування постачальника; його адреса та № експлуатаційного дозволу чи № реєстрації; найменування вантажоодержувача; найменування продукту; одиниці виміру; кількість; дата виробництва; дата випуску; умови зберігання в холодильнику (складі) – температура, при необхідності вологість; термін зберігання; згідно якого нормативного документа продукт виготовлений (ДСТУ,ГОСТ). ОБОВ'ЯЗКОВА наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування.» Але, інформація п.8 є незрозумілою, а тому не відкритою та не прозорою з огляду на наступне. Не зрозуміло в якій формі необхідно подавати інформацію згідно цього критерію. Якість та безпечність предмету закупівлі не може підтверджуватися наявністю накладної, а інформація про найменування вантажоодержувача; одиниці виміру; кількість найменування продукту не впливають на якість та безпечність предмету закупівлі. Не є зрозумілим чим відрізняється дата виробництва від дати випуску продукції. Згідно з п.5.5.2 Національного стандарту «ДСТУ 4518:2008 Продукти харчові. Маркування для споживачів. Загальні правила» на молоко, молочні та кисломолочні продукти, а також йогурти, десерти, сиркові вироби наносять такі дані, зокрема: дату виготовлення (годин або діб) або «Вжити до...». У разі, якщо строк придатності зазначено з урахуванням години, то дата виготовлення повинна складатися з години, числа, місяця, року; умови зберігання (температурний режим, відносну вологість повітря, освітлення); строк придатності (число, місяць, рік). Дозволено зазначати годину, число, місяць, рік тощо. Маркування «дата виробництва; дата випуску» не передбачена чинними стандартами. Є незрозумілим критерій «умови зберігання в холодильнику (складі) – температура, при необхідності вологість; термін зберігання». Вимоги щодо цих умов відносно предмету закупівлі визначені Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови», а тому не потребують додаткового визначення учасником процедури закупівлі. Вимога про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування є безпідставною та такою що порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки Національним стандартом «ДСТУ 6003:2008. СИРИ ТВЕРДІ. Загальні технічні умови» не передбачено показників тригліцеридного складу молочного жиру даного продукту харчування, а проведення додаткових досліджень збільшує витрати Учасника. Аналогічна вимога міститься й у п.п.4 п.2 розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації. Вимагаємо внести відповідні коригування до п. 8 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), зокрема внести уточнення до інформації відповідних критеріїв, а також виключити критерій про обов’язкову наявність належним чином завіреної копії експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування, . Згідно з п.п.1.1. п.5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації, п.п.1.1. п.1 Таблиці «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА*» (Додаток 4 до тендерної документації) Замовником, в якості кваліфікаційних критеріїв вимагається: Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) в тому числі із Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат). Підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів). Така вимога є дискримінаційною, оскільки обмежує можливість інших учасників, які не мали господарських відносин з Замовником і позбавлені можливості надати підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів), бути визнаними переможцями. Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) саме с Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат) й підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів), оскільки це порушує принципи добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників, що передбачені ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі». Згідно з абз.2 п.5 «Дії замовника при відмові переможця торгів підписати договір про закупівлю» розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» Тендерної документації, Переможцем у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір подається інформація та документи встановлені в Додатку 2 (для переможця) та Додатку 5 до цієї тендерної документації. Проте є незрозумілим кому, з якою метою, в якій формі та яку саме інформацію та документи, встановлені в Додатку 2, повинен подавати Переможець. Крім того, всі документи, що зазначені в Додатку 2, Учасником повинні бути подані для участі в процедурі закупівлі. Вимагаємо виключити з кваліфікаційних критеріїв вимогу щодо подання Переможцем у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір подається інформація та документи встановлені в Додатку 2 (для переможця) до цієї тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

Причина: заміна
Дата: 03.04.2019 16:46

Кількість скарг: UA-2019-03-29-000503-b.c4

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙТ", Код ЄДРПОУ:24601394
Пошук по цьому автору
Дата подання: 08.04.2019 18:23

СКАРГА ЩОДО ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ЗАКУПІВЛЮ

На офіційному сайті Держзакупівлі.онлайн (https://www.dzo.com.ua/tenders/3693752) 29.03.2019 року було опубліковано оголошення про проведення процедури закупівлі Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), зі строком поставки до 31.12.2019 року на очікувану вартість 102`000.00 грн. (з ПДВ), Замовником процедури закупівлі є Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. До оголошення про заявлену процедуру закупівлі було додано в електронному вигляді Тендерну документацію Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) із додатками, далі «Тендерна документація». Товариство з обмеженою відповідальністю «Крайт» бажає прийняти участь у зазначеній процедурі закупівлі, однак після ознайомлення із змістом Тендерної документації було виявлено, що зазначені документи не відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та іншим нормативним актам, які є обов’язковими до виконання, містять у своєму змісті дискримінаційні умови, які позбавляють можливості нашому Товариству прийняти участь у цій закупівлі з огляду на наступне. 1. Згідно із пп. 1.1 п. 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» передбачені «Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону» та конкретно зазначено кваліфікаційний критерій - Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) в тому числі із Замовником (Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат). Підтвердження у вигляді копії виконаного договору (договорів) та листа-відгуку (листів відгуків) від Замовника, щодо добросовісного виконання аналогічного договору (договорів). Враховуючи зміст п. 2.1. розділу «Загальні положення» Тендерної документації визначено поняття Замовника, а саме Замовником є Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Таким чином, Замовник передбачив, що для відповідності учасника кваліфікаційному критерію - Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (договорів) необхідно надати договір, укладений із Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат та відгук саме від такого Замовника - Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат, що не відповідає вимогам ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» та є дискримінаційною, фактично обмежуючи коло учасників виключно тими учасниками, які вже мали господарські відносини з Замовником. Наше Товариство спеціалізується на постачанні продуктів харчування, в тому числі і молочних продуктів (молока, сиру твердого та інш.) та має належний досвід у виконанні аналогічних договорів, однак досвіду у співпраці з Замовником поки не мали, але маємо відповідні потужності та належну матеріально-технічну базу для належного виконання договору про закупівлю. З огляду на зазначене, просимо зобов’язати Замовника внести відповідні зміни у Тендерну документацію, виключивши вимогу про надання аналогічного договору та відгуку про виконання такого договору тільки із Замовником. (копії аналогічних договорів на постачання надаємо). 2. Пп.4. п. 2 розділу «Оцінка тендерної пропозиції» Тендерної документації, Замовник вимагає від учасника надати - Гарантійний лист щодо зобов'язань надання на момент поставки товару (партії товару), що пропонується до постачання, документа від виробника, що підтверджує якість товару, з чітким зазначенням одного із перерахованих документів, а саме копію: паспорта якості (паспорта), технічного паспорта, сертифіката якості або іншого документу та обов'язково належним чином завірену копію експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. Крім того, згідно із Додатком 2 до Тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» передбачено, що Учасник повинен надати разом зі своєю пропозицією: гарантійний лист щодо зобов'язань надання на момент поставки товару (партії товару), що пропонується до постачання, документа від виробника, що підтверджує якість товару, з чітким зазначенням одного із перерахованих документів, а саме копію: паспорта якості (паспорта), технічного паспорта, сертифіката якості або іншого документу та обов’язково належним чином завіреної копією експертного висновку 2019 року регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. Пунктом 7 Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі на предмет закупівлі: Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти) передбачений критерій «Оцінка якості: згідно ДСТУ, ГОСТ.» Єдиним діючим на території України ДСТУ, який передбачає державні вимоги до якості такого товару як Сир твердий є ДСТУ 6003:2008, який передбачає у собі всі критерії відповідності такого товару та його належності до споживання людиною. Так, згідно п. 5. Таблиця 1 зазначеного стандарту передбачені органолептичні показники сиру твердого, п. 5 таблиця 2 - за фізико-хімічними показниками, п. 5 таблиця 3 - за мікробіологічними показниками, таблицею 4 — Допустимі рівні вмісту токсичних елементів, але вказаний Державний стандарт не передбачає такого обов’язкового дослідження товару – сир твердий – на тригліцеридний склад молочного жиру. Також звертаємо увагу на те, що пунктом 1 абзацу 5 ISO 17678:2010 «МОЛОКО І МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ. Визначення чистоти жиру за допомогою аналізу тригліцеридів методом газової хроматографії (стандартний метод)», який є міжнародним стандартом якості, визначено, що область застосування цього стандарту виключає певні продукти зокрема сир, процес дозрівання якого має вплив на склад жиру в такому ступені, при якому існує ризик отримати невірні позитивні результати. Аналогічні приписи містить й Регламент комісії (ЄС) № 273/2008 від 5 березня 2008 року, що встановлює детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) № 1255/1999 щодо методів аналізу та оцінки якості молока та молочних продуктів, відповідно до абз.3 п.1 Додатку ХХ (стаття 16) «Стандартний метод визначення чистоти молочного жиру методом газового хроматографічного аналізу тригліцеридів - перегляд 2», зокрема, метод застосовується до жиру, екстрагованого з молочних продуктів, які претендують на вміст чистого молочного жиру з незміненою структурою, таких як масло, вершки, молоко та сухе молоко. Технологічна обробка молока, наприклад, видалення холестерину або фракціонування, може спричинити хибно-позитивні результати. Це також стосується молочного жиру, отриманого із знежиреного молока та маслянки. Даний метод не завжди можна застосовувати до жиру, екстрагованого із сирів, оскільки процес дозрівання може настільки сильно вплинути на структуру жиру, що виникають хибно-позитивні результати. Крім того, згідно примітки до п.7.1.3. Додатку ХХ (стаття 16) Екстрагування жиру методами Гербера, Вейбуля-Бернтропа чи Шміда-Бондзинські-Ратцлафа або відділення жиру з використанням детергентів (метод BDI) не підходять для аналізу методом ТГ, оскільки значні обсяги часткових тригліцеридів або фосфоліпідів можуть проникнути до жирової фази. Саме тому застосування цього Міжнародного Стандарту обмежується для деяких продуктів, зокрема для сиру. Тобто прийняти участь у процедурі закупівлі мають можливість виключно учасники, які вже мають на руках таке специфічне дослідження, яке згідно із ДСТУ не є обов’язковим. Виконати таке дослідження у короткі строки є неможливим та додатково коштує велику суму грошових коштів. Таким чином, висуваючи таку безпідставну вимогу, Замовник штучно обмежує коло потенційних учасників у процедурі закупівлі, надаючи можливість прийняти участь тільки конкретним учасникам, які мають таке специфічне дослідження. Крім того, необхідно відзначити, що згідно із змістом Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 1602 від 22.07.2014 року в редакцій чинній на дату проведення цієї закупівлі, взагалі не передбачені на харчові продукти наразі обов’язково такі документи, як експертний висновок регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. З огляду на зазначене, просимо зобов’язати Замовника внести відповідні зміни у Тендерну документацію, виключивши вимогу про надання копії експертного висновок регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. Зазначені невідповідності Тендерної документації вимогам чинного законодавства фактично порушують інтереси нашого Товариства, щодо можливості вільної участі у процедурі закупівлі, умови, які містяться у Тендерній документації, які не відповідають вимогам чинного законодавства є дискримінаційними та незаконними. На підставі всього вищевикладеного та керуючись ст.18 ЗУ «Про публічні закупівлі» ПРОСИМО: Прийняти цю скаргу до розгляду; - зобов’язати Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації внести зміни до Тендерної документації Сир твердий 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти), виключивши із її змісту: - вимогу про надання аналогічного договору та відгуку про виконання такого договору тільки із Замовником; - вимогу про надання копії експертного висновок регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Головного управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо проведених лабораторних досліджень на органолептичні показники та тригліцеридний склад молочного жиру даного продукту харчування. в разі неможливості виправити всі недоліки Тендерної документації, зобов’язати Замовника відмінити процедуру закупівлі. ДОДАТКИ: 1. Квитанція про сплату збору за розгляд цієї скарги. 2. Аналогічні договори ТОВ «Крайт» із іншими замовниками. Генеральний директор Кізенко О.І.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 11.04.2019 21:20

Кількість скарг: UA-2019-03-29-000503-b.c8

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ", Код ЄДРПОУ:39787081
Пошук по цьому автору
Дата подання: 13.06.2019 19:44

Скарга

29 березня 2019 року замовником «Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат» оголошено відкриті торги на закупівлю товару за кодом ДК 021:2015: 15540000-5 – Сирні продукти з урахуванням Закону України «Про публічні закупівлі. В закупівлі взяли участь: 1 ТОВ «ОПТІТРЕЙД» 2 ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» 3 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КРАЙТ» 4 ФІЗИЧНА ОСОБА-ПРІДПРИЄМЕЦЬ ПОНОМАРЕНКО ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА 21.05.2019 року протоколом № 160 уповноваженої особи Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату було визначено переможцем ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ». 31.05.2019 року протоколом № 161 уповноваженої особи Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату було дискваліфіковано ТОВ «Торгова компанія «СВІТ ПРОДУКТІВ» з наступним формулюванням «надані документи (свідоцтво про якість) № ИМ000000664 на постачання сиру твердого 50 % за ТУ, а не діючим на території України стандартам ДСТУ, згідно закупівлі «Сир твердий 50 % за кодом ДК 021-2015 – 15540000-5 Сирні продукти». 03.06.2019 року протоколом № 167 уповноваженої особи Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату було визначено переможцем ТОВ «КРАЙТ». ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» не погоджується з рішенням Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» та вважає незаконним та таким, що порушує наші права та законні інтереси. ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ «СВІТ ПРОДУКТІВ» вважає, що надало всі необхідні документи, які підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям. Відповідно до п. 5 розділу «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону: таким критерієм було підтвердження щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази. Для підтвердження були подані документи під назвою «2. Довідка щодо наявності МТБ». Замовник зазначає вимоги, установлені статтею 17 Закону та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим вимогами згідно із законодавством. Для підтвердження відповідності учасника встановленим кваліфікаційним критеріям подаються документи зазначені у додатку 4 Тендерної документації на закупівлю: Сиру твердого 50% (код ДК 021:2015 15540000-5 Сирні продукти). Для підтвердження тендерної пропозиції іншим вимогам документації, учасник повинен був надати, відповідно до ч. 2 розділу «Оцінка тендерної пропозиції» документи за наведеним списком , в тому числі документи що підтверджуються якість та відповідність запропонованого товару, а саме копію декларації відповідності (декларацію про відповідність) та/або сертифікат відповідності, а в разі якщо предмет закупівлі не підлягає оцінці відповідності згідно нормативно-правових актів України, листа пояснення з зазначенням в ньому законодавчих підстав відсутності (необхідності отримання) такого документа про відповідність. Так як в Україні відмінена обов’язкова сертифікація відповідності продуктів харчування, окрім деяких що належать до переліку, Учасник надав документ на цю вимогу під назвою «5.2. Пояснення про сертифікат (декларацію) відповідностей». Всі вище зазначені документи були надані у Пропозиції Учасника. Тендерна документація не містить вимог щодо необхідності надання у складі Пропозиції свідоцтва про якість або декларації виробника, у зв’язку з чим Пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова компанія «СВІТ ПРОДУКТІВ» була відхилена неправомірно з наведеної вище підстави. З урахуванням вище викладеного ТОВ «Торгова компанія «СВІТ ПРОДУКТІВ» не погоджується з рішенням Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Торгова компанія «СВІТ ПРОДУКТІВ» та визначення переможцем ТОВ «КРАЙТ» та вважає його незаконним та таким, що порушує наші права та законні інтереси. Враховуючи викладене, можна зробити висновок, що Замовник мав дискримінаційний підхід до розгляду пропозиції учасників, тому,
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 19.06.2019 23:35

Апеляція

Документи подані скаржником

08.04.2019 18:23
скарга4.PDF
08.04.2019 18:23
скарга1.pdf
08.04.2019 18:23
скарга2.pdf
08.04.2019 18:23
скарга3.pdf
08.04.2019 18:24
sign.p7s
19.04.2019 15:21
доповнення3.PDF
19.04.2019 15:21
доповнення1.PDF
19.04.2019 15:21
доповнення4.pdf
19.04.2019 15:21
доповнення2.PDF

Документи подані скаржником

13.06.2019 19:44
Скарга

Аукціон

Початок:
17.05.2019 13:42
Завершення:
17.05.2019 14:15

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 17.05.2019 14:15

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
102 000 UAH з ПДВ 54 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ"
Пошук по цьому учаснику
80 640 UAH з ПДВ 80 640 UAH з ПДВ Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙТ"
Пошук по цьому учаснику
91 800 UAH з ПДВ 88 740 UAH з ПДВ Документи
ФОП Пономаренко Вікторія Олександрівна
Пошук по цьому учаснику
99 000 UAH з ПДВ 89 820 UAH з ПДВ Відсутня

Публічні документи

15.05.2019 15:50
sign.p7s
15.05.2019 15:47
Документи.rar

Публічні документи

15.05.2019 13:24
sign.p7s
15.05.2019 13:13
Довідка СП 3060.pdf
15.05.2019 13:13
довідка 15.05.19.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ"
#39787081
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 80 640 UAH з ПДВ 31.05.2019 12:40
ТОВ "ОПТІТРЕЙД"
#32298653
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 54 000 UAH з ПДВ 09.07.2019 10:06
ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ"
#39787081
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 80 640 UAH з ПДВ 09.07.2019 10:06
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРАЙТ"
#24601394
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 88 740 UAH з ПДВ 09.07.2019 10:06
ТОВ "ОПТІТРЕЙД"
#32298653
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 54 000 UAH з ПДВ 09.07.2019 14:22
ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ"
#39787081
Пошук по цьому переможцю
Переможець 80 640 UAH з ПДВ 09.07.2019 14:27

Документи

21.05.2019 15:39
edr_identification.yaml
21.05.2019 16:16
рішення
21.05.2019 16:21
sign.p7s

Документи

17.05.2019 14:16
edr_identification.yaml
21.05.2019 15:34
рішення
21.05.2019 15:37
sign.p7s

Документи

31.05.2019 12:41
edr_identification.yaml
31.05.2019 12:43
рішення
31.05.2019 12:45
sign.p7s

Документи

31.05.2019 12:46
edr_identification.yaml
03.06.2019 11:20
sign.p7s

Документи

09.07.2019 10:08
edr_identification.yaml
09.07.2019 14:22
sign.p7s

Документи

09.07.2019 14:27
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 09.07.2019 14:27

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ТОРГОВА КОМПАНІЯ "СВІТ ПРОДУКТІВ"
Пошук по цьому переможцю
#39787081
80 640 UAH з ПДВ Документи

Документи

09.07.2019 14:27
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 29.07.2019 00:00 - 31.12.2019 23:59
Номер 490
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
договір Укладений
80 640
30.07.2019 15:34
29.07.2019
sign.p7s Укладений
30.07.2019 15:36

Виконання договору

Строк дії за договором: 29.07.2019 — 31.12.2019
Сума оплати за договором: 80 621.86
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Технічний учасник - Так

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

Звернення за роз'ясненнями - 3

Наявні звернення до Замовника за роз”ясненнями щодо рішення по визначенню переможця

Системний учасник був дискваліфікований - Так

Був дискваліфікований досвідчений учасник. Його характеристики: за останні 6 місяців взяв участь не менше, ніж в 30 закупівлях, мав як мінімум по дві перемоги (за наявності конкуренції) як мінімум у 3 різних замовників. Із тих пропозицій, що дійшли до оцінки - як мінімум 70% були визнані переможними

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання