Послуги дитячого закладу оздоровлення з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-04-23-000808-a
  • 85310000-5 - Послуги з надання соціальної допомоги
  • Завершена
Найменування замовника:
Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Оліфіренко Олена Геннадіївна, +380577009438 , ozdorov_molod@sp.kh.gov.ua
Адреса замовника
Україна, Харків, 61022, Харківська область, пл. Свободи, 5, Будинок Держпром, 7 під., 9 пов.
Дата укладення договору
4.06.19
Переможець
ВІДДІЛ ОСВІТИ САХНОВЩИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Очікувана вартість
1 260 000 UAH без ПДВ
Сума договору
1 103 275.20 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 4.06.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 30.04.2019 16:46

Оскарження умов:

до 06.05.2019 00:00

Подання пропозицій:

10.05.2019 16:46

Початок аукціону:

13.05.2019 12:14

Очікувана вартість
1 260 000 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
3 780 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.30 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

240 шт
Послуги дитячого закладу оздоровлення з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки
ДК 021:2015: 85310000-5 — Послуги з надання соціальної допомоги

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-04-23-000808-a.a1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ДІАТРЕЙД", Код ЄДРПОУ:41730081
Дата подання: 26.04.2019 16:33
Щодо наявності дискримінаційних вимог у тендерній документації.
В тендерній документації зазначено: «Розміщення та умови проживання мають відповідати Державним санітарним правилам і нормам «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДсанПіН 5.5.5.23-99, затвердженим постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 № 23. Ліжка мають бути з жорсткими цільними каркасами та матрацами, що відповідають гігієнічним вимогам і враховують зросто-вікові особливості дітей. Забороняється обладнання спальних кімнат двоярусними ліжками».

Дійсно, в даному нормативно-правовому акті встановлено пряму заборону обладнання спальних кімнат двоярусними ліжками. Проте, не встановлено жодних вимог щодо конструкції ліжок, якими повинні бути обладнанні спальні кімнати.
Замовником жодним чином не обґрунтована необхідність використання ліжок з жорсткими цільними каркасами та матрацами. Така вимога обмежує можливість участі в закупівлі учасників, спальні місця яких відрізняються від зазначених вимог.
Частиною 3 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено пряму заборону замовнику встановлювати в закупівлі дискримінаційні вимоги та обмежувати конкуренцію в закупівлі.
Враховуючи необґрунтованість вимоги до конструкції ліжок, належить дійти висновку про її дискримінаційність.
У зв’язку з цим, просимо внести зміни до тендерної документації та виключити вимогу про використання ліжок з жорсткими цільними каркасами та матрацами. У випадку невнесення таких змін, учасником буде подано скаргу до Антимонопольного комітету України, в порядку, передбаченому ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

03.05.2019 15:13
Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) містить низку норм, у яких перераховуються ознаки, що не можуть бути прийнятними під час здійснення процедур. Аналізуючи такі норми можна розкрити зміст поняття «дискримінація» у сфері публічних закупівель.
Статтею 3 Закону передбачено, що закупівлі здійснюються на принципах добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників; об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Статтею 5 Закону встановлено, що Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників торгів, зокрема:
1. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
2. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом.
3. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
У частині четвертій статті 22 Закону встановлено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Згідно пункту 3 частини другої статті 22 Закону технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз «або еквівалент».
Тобто, в рамках Закону України «Про публічні закупівлі» дискримінацією визнається навмисне обмеження прав вітчизняних або іноземних учасників або обмеження учасників в доступі до інформації з питань закупівель, а також визначення конкретної торговельної марки чи фірми, патенту, конструкції або типу предмета закупівлі, джерела його походження або виробника.
Порушення цих норм Замовником торгів допущено не було, так як вся інформація стосовно процедури закупівлі (оголошення, річний план, тендерна документація) є загальнодоступною для кожної особи, яка зацікавлена в участі в торгах, а також в Тендерній документації визначено, що вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурі закупівлі на рівних умовах.
Крім того, Замовником не встановлено обмеження щодо торговельної марки чи фірми, патенту, конструкції або типу, джерела походження або виробника визначеного Замовником предмету закупівлі «Послуги дитячого закладу оздоровлення з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки».

Вимога Замовника щодо обладнання спальних кімнат ліжками, а саме: «Ліжка мають бути з жорсткими цільними каркасами та матрацами, що відповідають гігієнічним вимогам і враховують зросто-вікові особливості дітей», обумовлена пп 7.1. п.7 «Утримання приміщень та ділянки дитячого оздоровчого табору» відповідно до Державних санітарних правил і норм "Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 №23, яким зазначається, що «постільні речі (матраци, подушки, ковдри) перед початком зміни повинні виноситись на повітря для провітрювання та просушки. Один раз на рік перед початком оздоровчої кампанії постільні речі повинні піддаватися хімічному очищенню. При наявності кишкової або крапельної інфекції постільні речі двічі чистять щіткою, змоченою 0,5% розчином хлораміну або хлордезину. В разі захворювань на вірусний гепатит проводиться камерна обробка їх; через 1 годину після обробки постільних речей кімната повинна бути ретельно провітрена.».
Пункт 6.25. Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 № 172 (зареєстровано в Мін’юсті 24 липня 1996 р. за № 378/1403) визначає, що «м'який інвентар (матраци, подушки, ковдри) повинен мати змінні наматрацники, наволочки, підодіяльники, які підлягають заміні не рідше одного разу у 7 днів.», а п. 6.26., що «в оздоровчих закладах необхідно обладнати спеціальне приміщення для зберігання чистої білизни, чистих і знешкоджених постільних речей (матраци, подушки, ковдри) на стелажах або в шафах.»
Пунктом 3.8. Державних санітарних норм та правил «Полімерні та полімервмісні матеріали, вироби і конструкції, що застосовуються у будівництві та виробництві меблів. Гігієнічні вимоги», затверджених наказом МОЗ України від 29.12.2012 № 1139 (зареєстровано в Мін’юсті 9 січня 2013 р. за № 87/22619) зазначено, що «матеріали, що застосовуються для виробництва меблів, які будуть використовуватися для меблювання приміщень закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, підприємств харчової промисловості, об’єктів ресторанного господарства та інших будівель, у яких необхідно здійснювати режим прибирання вологим способом і дезінфекцію, повинні бути стійкими до дезінфекційних засобів і вологи та не повинні стимулювати ріст бактеріальної мікрофлори.».
Виходячи із наведених вище вимог, конструкція ліжок в оздоровчих закладах має передбачати наявність зйомного матраца для його обробки, просушки та зберігання.
Крім того, під час формування вимоги щодо обладнання спальних кімнат ліжками було застосовано норму ДСТУ ГОСТ 19917:2016 (ГОСТ 19917-2014, IDT) «Меблі для сидіння та лежання. Загальні технічні умови», прийнятого як національний стандарт методом «підтвердження» за позначенням Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (наказ від 26.04.2016 №122) до меблів «для длительного отдыха в положении лежа» (пп.5.2 п. 5 «Технические требования», табл.2), а саме «кровать: с гибким или эластичным основанием и матрацем, с жестким основанием и матрацем», які є найбільш стійкими до вологого прибирання та хімічної обробки.
При цьому було враховано довідкову інформацію Додатку Г «Виды оснований мебели для сидения и лежания» зазначеного ДСТУ в частині визначення поняття «жесткое основание», яке найбільш відповідає зросто-віковим особливостям розвитку дітей в частині профілактики захворювань опорно-рухового апарату у дітей.

Аукціон

Початок:
13.05.2019 12:14
Завершення:
13.05.2019 12:41

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 13.05.2019 12:41

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
1 244 880 UAH 1 079 999 UAH Документи
ОБЛАСНИЙ ДИТЯЧИЙ ОЗДОРОВЧИЙ ТАБІР "ЗОЛОТИЙ КОЛОС"
Пошук по цьому учаснику
1 260 000 UAH 1 080 000 UAH Документи
ВІДДІЛ ОСВІТИ САХНОВЩИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Пошук по цьому учаснику
1 151 690.40 UAH 1 103 275.20 UAH Документи

Публічні документи

08.05.2019 09:03
ФОТО 6.rar
08.05.2019 09:03
ФОТО 5.rar
08.05.2019 09:03
ФОТО 4.rar
08.05.2019 09:03
ФОТО 3.rar
08.05.2019 09:03
ФОТО 2.rar
08.05.2019 09:03
ФОТО 1.rar

Публічні документи

08.05.2019 14:07
sign.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "СЬЮЗІ І КО"
#40440685
Пошук по цьому переможцю
Рішення скасоване 1 079 999 UAH 23.05.2019 14:54
ТОВ "СЬЮЗІ І КО"
#40440685
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 079 999 UAH 23.05.2019 15:17
ОБЛАСНИЙ ДИТЯЧИЙ ОЗДОРОВЧИЙ ТАБІР "ЗОЛОТИЙ КОЛОС"
#25190266
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 1 080 000 UAH 23.05.2019 15:22
ВІДДІЛ ОСВІТИ САХНОВЩИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
#02146185
Пошук по цьому переможцю
Переможець 1 103 275.20 UAH 23.05.2019 15:53

Документи

13.05.2019 12:42
edr_identification.yaml
17.05.2019 13:04
Протокол
17.05.2019 14:44
sign.p7s

Документи

23.05.2019 14:55
edr_identification.yaml
23.05.2019 15:09
Протокол
23.05.2019 15:17
sign.p7s

Документи

23.05.2019 15:18
edr_identification.yaml
23.05.2019 15:20
Протокол
23.05.2019 15:22
sign.p7s

Документи

23.05.2019 15:23
edr_identification.yaml
23.05.2019 15:52
Протокол
23.05.2019 15:53
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 23.05.2019 15:53

Учасник Пропозиція Документи
ВІДДІЛ ОСВІТИ САХНОВЩИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Пошук по цьому переможцю
#02146185
1 103 275.20 UAH Документи

Документи

23.05.2019 15:23
edr_identification.yaml
23.05.2019 15:52
Протокол
23.05.2019 15:53
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 04.06.2019 00:00 - 30.12.2019 23:59
Номер 05-23/17
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір Укладений
1 103 275.20
04.06.2019 12:33
04.06.2019
sign.p7s Укладений
04.06.2019 12:35

Зміни до договору

Узгоджене зменшення ціни 04.06.2019 13:08
Опис змін: зменшення ціни за взаємною згодою сторін
Номер договору: 05-23/17
Контракт:

Ризик-індикатор

Узгоджена зменшення ціни - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання