Переносний комплекс медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості Portable set of medical equipment and communication tools with software for the provision of primary care clinics in rural areas

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-05-07-002268-a
  • 33120000-7 - Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання
  • Подання пропозицій
Найменування замовника:
Управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Вікторія Дехтяр, +380362266887 , tender_uoz@ukr.net
Адреса замовника
Україна, М.РІВНЕ , 33028, Рівненська область, ВУЛ. 16 ЛИПНЯ БУД. 38
Очікувана вартість
33 880 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
останні зміни 10.09.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 08.09.2019 11:00

Оскарження умов:

до 14.09.2019 00:00

Подання пропозицій:

18.09.2019 11:00

Початок аукціону:

24.10.2019 12:14

Очікувана вартість
33 880 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
33 880 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.10 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Детальна інформація наведена в тендерній документації

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

308 комплект
Переносний комплекс медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості (Джерело фінансування: 30492,0 тис. грн. - державний бюджет, 3388,0 тис.грн.- місцевий бюджет (обласний бюджет)
ДК 021:2015: 33120000-7 — Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Питання щодо документації

Дата подання: 16.05.2019 18:06
Дата відповіді: 21.05.2019 15:38
Просимо уточнити деякі питання відносно тендерної документації. 1) Додаток 1 до тендерної документації, в частині Медико-технічні вимоги містить наступну інформацію: "Комплект обладнання для моніторингу життєво-важливих показників у складі: ноутбук (операційна система Windows) з встановленою програмою для проведення телемедичної консультації, з можливістю виконання функцій моніторингу життєво-важливих показників (АТ, пульсоксиметрія, термометрія)". В свою чергу, Тендерна документація не містить жодної технічної специфікації чи посилання на неї, відносно програми для проведення телемедичної консультації.Прохання надати технічну специфікацію відносно даної програми. 2) У п .6.1.4 Розділу 6 міститься вимога щадо надання документів, що підтверджують можливість виконання поставок товару, що є предметом закупівлі, згідно договору про закупівлю. Просимо надати вичерпний перелік документів, які необхідно надати.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 19.04.2019 року №101 «Про затвердження переліку заходів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, щодо забезпечення телемедичним обладнанням комунальних закладів охорони здоров’я у сільській місцевості», за підписом віце-прем’єр міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.ЗУБКА, передбачено придбання для потреб Рівненської області телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.
Такого предмета закупівлі (телемедичне обладнання для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини) згідно Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону, Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник", затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 № 1749 – не передбачено.
Виходячи з функціонального призначення та системного характеру використання телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики, Управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації (надалі – Замовник) визначено проведення закупівлі за кодом ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання».
Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України №148 від 26.01.2018 року «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу» передбачено прилад з назвою «Монітор життєво- важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія)». Цей прибор не є стандартним приладом по типу ЕКГ чи монітора пацієнта.
Керуючись задекларованими та необхідними функціями маємо право вважати, що він повинен забезпечувати моніторування та відображення життєво важливих показників таких як ЕКГ, артеріальний тиск, насичення крові киснем та температуру тіла.
Необхідно мати таке рішення, яке завдяки програмному забезпеченню, що додається до приладів, забезпечувало б режим реєстрації та одночасного відображення усіх життєво важливих показників, а також зберігання та передачі фрагментів цифрових записів одночасно. Замовнику потрібен гнучкий спосіб який дозволяє моніторувати ЕКГ, АТ, пульсоксиметрію та температуру як разом так і відокремлене по необхідних частинах.
Також важливим є можливе використання приладу реєстрації АТ (та можливо ЕКГ), як Холтерівського монітору при наявності додаткового програмного забезпечення.
Використання ноутбуку або планшету, які є невід’ємною складовою комплекту, у тому разі і як універсальний монітор, для цих цілей дозволяє працювати в системній інтеграції з медичною інформаційною системою (МІС), будь яким зовнішнім медичним обладнанням, що є важливою частиною побудови медичного обслуговування, реєстрації та зберігання даних пацієнта.
В Медико-технічних вимогах вказані усі необхідні вимоги щодо програмного забезпечення, яке повинно бути в комплекті з кожним приладом. А тому твердження про те, що «слід зазначити, що вимоги до вищезгаданої медичної інформаційної системи відсутні у тендерній документації» просто не відповідає дійсності.
Крім цього, одним за базових компонентів, який повинен забезпечувати збереження та передачу інформації пацієнта є МІС, яка також забезпечує проведення телемедичної консультації. У числі бажаних функцій є інтеграція з МІСами, які можуть бути вже в використанні у замовника.

Питання щодо документації

Дата подання: 21.05.2019 15:54
Дата відповіді: 24.05.2019 12:38
Просимо повторно надати відповідь на деякі питання відносно тендерної документації, оскільки надана вами відповідь 21.05.2019 року не містить відповідей на наші запитання, а скопійована із розділу "вимоги": 1) Додаток 1 до тендерної документації, в частині Медико-технічні вимоги містить наступну інформацію: "Комплект обладнання для моніторингу життєво-важливих показників у складі: ноутбук (операційна система Windows) з встановленою програмою для проведення телемедичної консультації, з можливістю виконання функцій моніторингу життєво-важливих показників (АТ, пульсоксиметрія, термометрія)". В свою чергу, Тендерна документація не містить жодної технічної специфікації чи посилання на неї, відносно програми для проведення телемедичної консультації.Прохання надати технічну специфікацію відносно даної програми. 2) У п .6.1.4 Розділу 6 міститься вимога щадо надання документів, що підтверджують можливість виконання поставок товару, що є предметом закупівлі, згідно договору про закупівлю. Просимо надати вичерпний перелік документів, які необхідно надати.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Згідно з ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
З огляду на це, вважаємо, що Замовник вправі визначити мінімально необхідний перелік, щоб уникнути дискримінації та дозволити взяти участь максимально широкому колу учасників.
У п .6.1.4 Розділу 6 міститься вимога щодо надання документів, що підтверджують можливість виконання поставок товару, що є предметом закупівлі, згідно договору про закупівлю. Просимо надати вичерпний перелік документів, які необхідно надати.
Якщо уважно прочитати вимоги тендерної документації, зокрема той же п. 6.1.4., щодо якого Ви запитується уточнення, то можна помітити, що це пункт закінчується знаком пунктуації «:», після якого слідують два (!) підпункти - 6.1.4.1. та 6.1.4.2. В цих підпунктах і зазначається документація, яка має/може бути надати учасником процедури закуплі. А саме:
«6.1.4. документи, що підтверджують можливість виконання поставок товару, що є предметом цієї закупівлі, згідно договору про закупівлю:
6.1.4.1. для безпосередніх виробників - копія нормативно-технічної документації на виготовлення товару, що є предметом закупівлі, або копія сертифікату продукції власного виробництва, або інший документ, що підтверджує статус учасника, як виробника.
6.1.4.2. для учасників, які не є безпосередніми виробниками товару, що є предметом цієї закупівлі, надати у складі тендерної пропозиції копію діючого дилерського або дистриб’юторського договору з підприємством-виробником товару, що є предметом цієї закупівлі, або іншим суб’єктом господарювання, який на законних підставах здійснює реалізацію товару, що є предметом цієї закупівлі, або копію іншого документу, що підтверджує правомочність учасника на реалізацію товару, що пропонуються згідно його тендерної пропозиції.»

Таким чином, вся необхідна інформація містить в тендерній документації.

щодо порядку здійснення оплати (можливість передплати)

Дата подання: 06.09.2019 14:11
Дата відповіді: 10.09.2019 14:16
Шановний замовнику, Законом «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», передбачено укомплектування закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і використання телемедицини. Одним з принципів цього глобального заходу, згідно ч. 2 ст. 3 цього Закону є підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розроблення, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на охорону, поліпшення, збереження та відновлення здоров’я населення, надання субвенцій з Державного бюджету України. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону, держава забезпечує виконання заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за таким, зокрема, напрямком, як впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням телемедицини, особливо якщо відстань та час є критичними чинниками для надання медичної допомоги, здійснення належного ресурсного забезпечення впровадження медичного обслуговування з використанням телемедицини (телемедичне консультування, телемедичний консиліум, телеметрія та домашнє телеконсультування). Згідно з ч. 2 ст. 7 цього ж Закону, Кабінет Міністрів України визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров’я у сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення, зокрема (пункти 1 та 2): • сучасними комп’ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров’я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів, сумісності медичних інформаційних систем закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги, з медичними інформаційними системами закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої); • медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта. Саме на реалізацію вимог цього Закону вами здійснюється закупівля телемедичного обладнання – 308 комплектів «Переносний комплекс медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості». Основою та обґрунтуванням для здійснення закупівлі обладнання за предметом закупівлі є наказ Міністерства охорони здоров’я України від 26.01.2018 №148 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу». З метою використання вказаного обладнання як телеметричного та для проведення телемедичного консультування має застосовуватись спеціальне програмне забезпечення, встановлене на ПК. Все це підкреслює значущість запланованої Вами закупівлі та її важливість для підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Наше підприємство має намір взяти участь у конкурсі та подати відповідну пропозицію, оскільки наше обладнання повністю відповідає і нормативним стандартам, і вимогам опублікованої тендерної документації. Проте, ознайомившись з інформацією викладеною у публікації, а також з проектом договору, вбачається що закупівля 308 комплектів обладнання з орієнтовною вартістю 33 880 000,00 грн. вами планується здійснюватися на умовах повної після оплати. Вважаю така вимога повністю унеможливить проведення закупівлі, адже потребує наявності значних оборотних коштів, які необхідні для безпосереднього виробництва такого значного обсягу обладнання. Крім того, ряд обладнання яке входить в предмет закупівлі (зокрема ноутбук, вимірювач артеріального тиску, цифровий пульсоксиметр, цифрова камера) є товарами іноземного виробництва та імпортуються до України відповідними дилерськими мережами. Придбання цих товарів іноземного виробництва потребує внесення повної (100%) передплати. Крім того невід’ємною частиною предмету закупівлі є програмне забезпечення – медична інформаційна система. Закупівля телемедичного обладнання не є першою в Рівенській області, та вже здійснено в Одеській (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-06-14-001428-b), Харківській областях (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-05-17-000738-c). Наявна поточна закупівля в Тернопільскій області (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-06-003050-b). У всіх цих областях замовниками було зважено та враховано наведені вище фактори, та з метою дійсної реалізації телемедичних проектів, до тендерної документації було внесено положення щодо можливості здійснення попередньої оплати: аванс – 50% та післяоплата – 50%. Так загальним є положення про те, що «Попередня оплата здійснюється в порядку та на умовах, визначених Постановою КМУ від 23.04.2014 р. № 117 на строк не більше 3-х місяців. Попередня оплата здійснюється на підставі рахунку.» Таким чином, можливість передплати, хоча б у розмірі 50% є абсолютно обґрунтованою та такою, що не суперечить чинному законодавству України, тим більше закупівля здійснюється: • програмного забезпечення (інформаційних систем та комплексів, баз даних) та робіт з його створення; • товарів, робіт і послуг що не виробляються в Україні; • медичного обладнання та санітарних автотранспортних засобів для забезпечення закладів охорони здоров’я; З огляду на викладене вище, прошу Вас передбачити можливість здійснення предплати, шляхом внесення відповідних зміни до публікації та проекту договору в частині розділу «ІV. Порядок здійснення оплати», доповнивши пунктом 4.3. у наступній редакції: 4.3. ЗАМОВНИК може, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014р. №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», на підставі наданого рахунку перераховувати ПОСТАЧАЛЬНИКУ аванс в розмірі 50% від загальної суми Договору на строк не більше трьох місяців.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідь на звернення

На звернення від 6 вересня 2019 року (14:11) та від 6 вересня 2019 року (14:13) тендерний комітет управління повідомляє наступне:
Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Згідно з ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
На підставі статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» внесено зміни до тендерної документації - доповнено Розділ IV «Порядок здійснення оплати» проекту Договору про закупівлю (Додаток 2 до тендерної документації) пунктом 4.3. наступного змісту:
«4.3. Попередня оплата можлива в розмірі 50% від загальної суми Договору на строк не більше трьох місяців у випадках, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014р. №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» (зі змінами)».
Крім того, внесено зміни до відповідної публікації.

щодо порядку здійснення оплати (можливість передплати)

Дата подання: 06.09.2019 14:13
Дата відповіді: 10.09.2019 14:16
Шановний замовнику, Законом «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», передбачено укомплектування закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і використання телемедицини. Одним з принципів цього глобального заходу, згідно ч. 2 ст. 3 цього Закону є підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розроблення, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на охорону, поліпшення, збереження та відновлення здоров’я населення, надання субвенцій з Державного бюджету України. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону, держава забезпечує виконання заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за таким, зокрема, напрямком, як впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням телемедицини, особливо якщо відстань та час є критичними чинниками для надання медичної допомоги, здійснення належного ресурсного забезпечення впровадження медичного обслуговування з використанням телемедицини (телемедичне консультування, телемедичний консиліум, телеметрія та домашнє телеконсультування). Згідно з ч. 2 ст. 7 цього ж Закону, Кабінет Міністрів України визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров’я у сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення, зокрема (пункти 1 та 2): • сучасними комп’ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров’я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів, сумісності медичних інформаційних систем закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги, з медичними інформаційними системами закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої); • медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта. Саме на реалізацію вимог цього Закону вами здійснюється закупівля телемедичного обладнання – 308 комплектів «Переносний комплекс медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості». Основою та обґрунтуванням для здійснення закупівлі обладнання за предметом закупівлі є наказ Міністерства охорони здоров’я України від 26.01.2018 №148 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу». З метою використання вказаного обладнання як телеметричного та для проведення телемедичного консультування має застосовуватись спеціальне програмне забезпечення, встановлене на ПК. Все це підкреслює значущість запланованої Вами закупівлі та її важливість для підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Наше підприємство має намір взяти участь у конкурсі та подати відповідну пропозицію, оскільки наше обладнання повністю відповідає і нормативним стандартам, і вимогам опублікованої тендерної документації. Проте, ознайомившись з інформацією викладеною у публікації, а також з проектом договору, вбачається що закупівля 308 комплектів обладнання з орієнтовною вартістю 33 880 000,00 грн. вами планується здійснюватися на умовах повної після оплати. Вважаю така вимога повністю унеможливить проведення закупівлі, адже потребує наявності значних оборотних коштів, які необхідні для безпосереднього виробництва такого значного обсягу обладнання. Крім того, ряд обладнання яке входить в предмет закупівлі (зокрема ноутбук, вимірювач артеріального тиску, цифровий пульсоксиметр, цифрова камера) є товарами іноземного виробництва та імпортуються до України відповідними дилерськими мережами. Придбання цих товарів іноземного виробництва потребує внесення повної (100%) передплати. Крім того невід’ємною частиною предмету закупівлі є програмне забезпечення – медична інформаційна система. Закупівля телемедичного обладнання не є першою в Рівенській області, та вже здійснено в Одеській (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-06-14-001428-b), Харківській областях (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-05-17-000738-c). Наявна поточна закупівля в Тернопільскій області (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-06-003050-b). У всіх цих областях замовниками було зважено та враховано наведені вище фактори, та з метою дійсної реалізації телемедичних проектів, до тендерної документації було внесено положення щодо можливості здійснення попередньої оплати: аванс – 50% та післяоплата – 50%. Так загальним є положення про те, що «Попередня оплата здійснюється в порядку та на умовах, визначених Постановою КМУ від 23.04.2014 р. № 117 на строк не більше 3-х місяців. Попередня оплата здійснюється на підставі рахунку.» Таким чином, можливість передплати, хоча б у розмірі 50% є абсолютно обґрунтованою та такою, що не суперечить чинному законодавству України, тим більше закупівля здійснюється: • програмного забезпечення (інформаційних систем та комплексів, баз даних) та робіт з його створення; • товарів, робіт і послуг що не виробляються в Україні; • медичного обладнання та санітарних автотранспортних засобів для забезпечення закладів охорони здоров’я; З огляду на викладене вище, прошу Вас передбачити можливість здійснення предплати, шляхом внесення відповідних зміни до публікації та проекту договору в частині розділу «ІV. Порядок здійснення оплати», доповнивши пунктом 4.3. у наступній редакції: 4.3. ЗАМОВНИК може, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014р. №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», на підставі наданого рахунку перераховувати ПОСТАЧАЛЬНИКУ аванс в розмірі 50% від загальної суми Договору на строк не більше трьох місяців.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідь на звернення

На звернення від 6 вересня 2019 року (14:11) та від 6 вересня 2019 року (14:13) тендерний комітет управління повідомляє наступне:
Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Згідно з ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
На підставі статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» внесено зміни до тендерної документації - доповнено Розділ IV «Порядок здійснення оплати» проекту Договору про закупівлю (Додаток 2 до тендерної документації) пунктом 4.3. наступного змісту:
«4.3. Попередня оплата можлива в розмірі 50% від загальної суми Договору на строк не більше трьох місяців у випадках, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014р. №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» (зі змінами)».
Крім того, внесено зміни до відповідної публікації.
Розгорнути: 4 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-05-07-002268-a.c1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "Медична техніка", Код ЄДРПОУ:35625260
Дата подання: 16.05.2019 13:56
​Управлінням охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації оголошено закупівлю за ідентифікатором закупівлі UA-2019-03-28-001795-b та кодом ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання (Переносний комплекс медичного обладнання та засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості), 308 – комплектів.
Відповідно до Наказу №454 від 17.03.2016 року «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.
Замовник має намір закупити «Ноутбук в комплекті з маніпулятором “миша”» за кодом ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання. Закупити зазначений товар за даним кодом неможливо, так як Комп’ютерне обладнання та приладдя відповідно до національного класифікатора України ДК 021:2015 повинно закуповуватись за іншим кодом, 30200000-1 Комп’ютерне обладнання та приладдя, що включає в себе:
30213000-5 - Персональні комп’ютери
30213100-6 - Портативні комп’ютери
30213200-7 - Планшетні комп’ютери
30213300-8 - Настільні комп’ютери.

Визначений Замовником предмет закупівлі «ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання» включає в себе наступне медичне обладнання:
33121000-4 - Системи тривалого амбулаторного спостереження
33121100-5 - Електроенцефалографи
33121200-6 - Сцинтиграфічні прилади
33121300-7 - Електроміографи
33121400-8 - Аудіометри
33121500-9 - Електрокардіографи
33122000-1 - Офтальмологічне обладнання
33123000-8 - Обладнання для обстеження серцево-судинної системи
33123100-9 - Тензіометри
33123200-0 - Електрокардіографічні прилади
33123210-3 - Прилади для серцевого моніторингу
33123220-6 - Кардіоангіографи
33123230-9 - Кардіографи
33124000-5 - Апаратура та приладдя для діагностики і рентгенодіагностики
33124100-6 - Діагностичні прилади
33124110-9 - Діагностичні системи
33124120-2 - Ультразвукові діагностичні прилади
33124130-5 - Діагностичне приладдя
33124131-2 - Індикаторні смужки
33124200-7 - Рентгенодіагностичні прилади
33124210-0 - Рентгенодіагностичне приладдя
33125000-2 - Прилади для урологічного обстеження
33126000-9 - Стоматологічні прилади
33127000-6 - Прилади для імунного аналізу
33128000-3 - Медичні лазери, крім хірургічних.

Так як в зазначеному переліку відсутні «Ноутбук в комплекті з маніпулятором “миша”», просимо розділити закупівлю на різні лоти і зазначити правильні предмети закупівлі на обладнання, що Ви маєте намір закупити.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

21.05.2019 14:45
Вимоги щодо приведення у відповідність тендерної документації, виключення дискримінаційних вимог, які спрямовані на умисне обмеження конкуренції та надання переваг певним суб’єктам господарювання, а також щодо розділення закупівлі на 3 окремі лоти з метою дотримання принципу добросовісної конкуренції, що передбачений ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VIII є не обґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 19.04.2019 року №101 «Про затвердження переліку заходів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, щодо забезпечення телемедичним обладнанням комунальних закладів охорони здоров’я у сільській місцевості», за підписом віце-прем’єр міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.ЗУБКА, передбачено придбання для потреб Рівненської області телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.
Такого предмета закупівлі (телемедичне обладнання для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини) згідно Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону, Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник", затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 № 1749 – не передбачено.
Виходячи з функціонального призначення та системного характеру використання телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики, Управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації (надалі – Замовник) визначено проведення закупівлі за кодом ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання».
Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України №148 від 26.01.2018 року «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу» передбачено прилад з назвою «Монітор життєво- важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія)». Цей прибор не є стандартним приладом по типу ЕКГ чи монітора пацієнта.
Керуючись задекларованими та необхідними функціями маємо право вважати, що він повинен забезпечувати моніторування та відображення життєво важливих показників таких як ЕКГ, артеріальний тиск, насичення крові киснем та температуру тіла.
Необхідно мати таке рішення, яке завдяки програмному забезпеченню, що додається до приладів, забезпечувало б режим реєстрації та одночасного відображення усіх життєво важливих показників, а також зберігання та передачі фрагментів цифрових записів одночасно. Замовнику потрібен гнучкий спосіб який дозволяє моніторувати ЕКГ, АТ, пульсоксиметрію та температуру як разом так і відокремлене по необхідних частинах.
Також важливим є можливе використання приладу реєстрації АТ (та можливо ЕКГ), як Холтерівського монітору при наявності додаткового програмного забезпечення.
Використання ноутбуку або планшету, які є невід’ємною складовою комплекту, у тому разі і як універсальний монітор, для цих цілей дозволяє працювати в системній інтеграції з медичною інформаційною системою (МІС), будь яким зовнішнім медичним обладнанням, що є важливою частиною побудови медичного обслуговування, реєстрації та зберігання даних пацієнта.
В Медико-технічних вимогах вказані усі необхідні вимоги щодо програмного забезпечення, яке повинно бути в комплекті з кожним приладом. А тому твердження про те, що «слід зазначити, що вимоги до вищезгаданої медичної інформаційної системи відсутні у тендерній документації» просто не відповідає дійсності.
Крім цього, одним за базових компонентів, який повинен забезпечувати збереження та передачу інформації пацієнта є МІС, яка також забезпечує проведення телемедичної консультації. У числі бажаних функцій є інтеграція з МІСами, які можуть бути вже в використанні у замовника.
Таким чином, об’єднання обладнання в один лот має практичне обґрунтування та потребу саме в системній закупівлі без можливості дроблення на будь-які складові, оскільки за відсутності будь-якого з компонентів унеможливлюється використання телемедичного обладнання за його цільовим використанням.
Таке визначення предмету закупівлі не створює монопольного середовища для «певного учасника», як вказано у вимогах. Тим більш не зрозуміло для якого саме учасника. В свою чергу та обставина, що наявний в учасника товар не відповідає потребам Замовника не є підставою для приведення вимог МТВ саме під можливості конкретного підприємства.

Номер вимоги: UA-2019-05-07-002268-a.a2

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "ДАЙКОМ-ХАБ", Код ЄДРПОУ:40835997
Дата подання: 17.05.2019 10:13
Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Згідно з Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, за показником п'ятого знаку із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників третьої – п'ятої цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник", затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 № 1749, а також конкретної назви товару чи послуги. Управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації (надалі – Замовник) проводить закупівлю за кодом ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання», який включає в себе наступні категорії:
33121000-4 - Системи тривалого амбулаторного спостереження;
33121100-5 – Електроенцефалографи;
33121200-6 - Сцинтиграфічні прилади;
33121300-7 – Електроміографи;
33121400-8 – Аудіометри;
33121500-9 – Електрокардіографи;
33122000-1 - Офтальмологічне обладнання;
33123000-8 - Обладнання для обстеження серцево-судинної системи;
33123100-9 – Тензіометри;
33123200-0 - Електрокардіографічні прилади;
33123210-3 - Прилади для серцевого моніторингу;
33123220-6 – Кардіоангіографи;
33123230-9 – Кардіографи;
33124000-5 - Апаратура та приладдя для діагностики і рентгенодіагностики
33124100-6 - Діагностичні прилади;
33124110-9 - Діагностичні системи;
33124120-2 - Ультразвукові діагностичні прилади;
33124130-5 - Діагностичне приладдя;
33124131-2 - Індикаторні смужки;
33124200-7 - Рентгенодіагностичні прилади;
33124210-0 - Рентгенодіагностичне приладдя;
33125000-2 - Прилади для урологічного обстеження;
33126000-9 - Стоматологічні прилади;
33127000-6 - Прилади для імунного аналізу;
33128000-3 - Медичні лазери, крім хірургічних.
При цьому, згідно з Додатком № 1 до тендерної документації, Замовник має намір здійснити закупівлю наступного товару: Сумка укладка сімейного лікаря в комплекті з монітором життєво –важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія); 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом;спірометр; дерматоскоп; загальна оглядова цифрова камера у кількості 308 комплектів, додатково зазначено, що комплект обладнання для моніторінгу життєво-важливих показників повинен складатися з ноутбуку з встановленою програмою для проведення телемедичної консультації, з можливістю виконання функцій моніторингу життєво-важливих показників (АТ, пульсоксиметрія, термометрія), тобто медичною інформаційною системою.
Слід зазначити, що вимоги до вищезгаданої медичної інформаційної системи відсутні у тендерній документації.
При цьому звертаємо Вашу увагу, що згідно з Національним класифікатором України, комп’ютерне обладнання та приладдя повинно закуповуватись за іншим кодом, а саме: 30200000-1 Комп’ютерне обладнання та приладдя, який включає в себе:
30213000-5 - Персональні комп’ютери;
30213100-6 - Портативні комп’ютери;
30213200-7 - Планшетні комп’ютери;
30213300-8 - Настільні комп’ютери.
Крім того, закупівля медичної інформаційної системи повинна проводитись під кодом 48810000-9 Інформаційні системи, що включає в себе:
48811000-6 - Системи електронної пошти
48812000-3 - Фінансові інформаційні системи
48813000-0 - Пасажирські інформаційні системи
48814000-7 - Медичні інформаційні системи
Наголошуємо на тому, що об҆᾽єднання в один лот створює монопольне середовище для певного учасника.
Вимагаємо привести у відповідність тендерну документацію, виключити дискримінаційні вимоги, що спрямовані на умисне обмеження конкуренції та надання переваг певним суб’єктам господарювання, а також розділити закупівлю на 3 окремі лоти з метою дотримання принципу добросовісної конкуренції, що передбачений ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VIII.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

21.05.2019 15:07
Вимоги щодо приведення у відповідність тендерної документації, виключення дискримінаційних вимог, які спрямовані на умисне обмеження конкуренції та надання переваг певним суб’єктам господарювання, а також щодо розділення закупівлі на 3 окремі лоти з метою дотримання принципу добросовісної конкуренції, що передбачений ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VIII є не обґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 19.04.2019 року №101 «Про затвердження переліку заходів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, щодо забезпечення телемедичним обладнанням комунальних закладів охорони здоров’я у сільській місцевості», за підписом віце-прем’єр міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.ЗУБКА, передбачено придбання для потреб Рівненської області телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.
Такого предмета закупівлі (телемедичне обладнання для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини) згідно Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону, Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник", затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 № 1749 – не передбачено.
Виходячи з функціонального призначення та системного характеру використання телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики, Управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації (надалі – Замовник) визначено проведення закупівлі за кодом ДК 021:2015: 33120000-7 Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання».
Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України №148 від 26.01.2018 року «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу» передбачено прилад з назвою «Монітор життєво- важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія)». Цей прибор не є стандартним приладом по типу ЕКГ чи монітора пацієнта.
Керуючись задекларованими та необхідними функціями маємо право вважати, що він повинен забезпечувати моніторування та відображення життєво важливих показників таких як ЕКГ, артеріальний тиск, насичення крові киснем та температуру тіла.
Необхідно мати таке рішення, яке завдяки програмному забезпеченню, що додається до приладів, забезпечувало б режим реєстрації та одночасного відображення усіх життєво важливих показників, а також зберігання та передачі фрагментів цифрових записів одночасно. Замовнику потрібен гнучкий спосіб який дозволяє моніторувати ЕКГ, АТ, пульсоксиметрію та температуру як разом так і відокремлене по необхідних частинах.
Також важливим є можливе використання приладу реєстрації АТ (та можливо ЕКГ), як Холтерівського монітору при наявності додаткового програмного забезпечення.
Використання ноутбуку або планшету, які є невід’ємною складовою комплекту, у тому разі і як універсальний монітор, для цих цілей дозволяє працювати в системній інтеграції з медичною інформаційною системою (МІС), будь яким зовнішнім медичним обладнанням, що є важливою частиною побудови медичного обслуговування, реєстрації та зберігання даних пацієнта.
В Медико-технічних вимогах вказані усі необхідні вимоги щодо програмного забезпечення, яке повинно бути в комплекті з кожним приладом. А тому твердження про те, що «слід зазначити, що вимоги до вищезгаданої медичної інформаційної системи відсутні у тендерній документації» просто не відповідає дійсності.
Крім цього, одним за базових компонентів, який повинен забезпечувати збереження та передачу інформації пацієнта є МІС, яка також забезпечує проведення телемедичної консультації. У числі бажаних функцій є інтеграція з МІСами, які можуть бути вже в використанні у замовника.
Таким чином, об’єднання обладнання в один лот має практичне обґрунтування та потребу саме в системній закупівлі без можливості дроблення на будь-які складові, оскільки за відсутності будь-якого з компонентів унеможливлюється використання телемедичного обладнання за його цільовим використанням.
Таке визначення предмету закупівлі не створює монопольного середовища для «певного учасника», як вказано у вимогах. Тим більш не зрозуміло для якого саме учасника. В свою чергу та обставина, що наявний в учасника товар не відповідає потребам Замовника не є підставою для приведення вимог МТВ саме під можливості конкретного підприємства.

Номер вимоги: UA-2019-05-07-002268-a.c3

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "Медична техніка", Код ЄДРПОУ:35625260
Дата подання: 24.05.2019 21:43
На офіційному загальнодержавному веб-порталі державних закупівель розміщено
інформацію про заплановану закупівлю Управлінням охорони здоров'я  Рівненської 
обласної  державної  адміністрації наступного обладнання за ідентифікатором закупівлі
UA-2019-05-07-002268-a та кодом ДК 021:2015: 33120000-7. «Системи реєстрації медичної
інформації та дослідне обладнання (Переносний комплекс медичного обладнання та
засобів комунікації з програмним забезпеченням для укомплектування амбулаторій
первинної медичної допомоги у сільській місцевості), 308 – комплектів. Кожен комплект
складається із монітору життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом, 12-
канального електрокардіографу з цифровим інтерфейсом, спірометру, дерматоскопу та
загальної оглядової цифрової камери.
Ознайомившись з тендерною документацією та з відповідями замовника на запити
з вимогами привести документацію до норм діючого законодавства України, звертаємось
до замовника з наступним:
Відповідно до Наказу МОЗ України №148 від 26.01.2018 «Про затвердження
Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та
фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу» передбачена
закупівля Монітору життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ,
термометрія, пульсоксиметрія) та 12-канального електрокардіографу з цифровим
інтерфейсом. В відповіді замовника на запити стверджується, що «Цей прибор не є
стандартним приладом по типу ЕКГ чи монітору пацієнта». Це твердження не відповідає
дійсності. За означенням термін «цифровий інтерфейс» - це набір технічних та
програмних можливостей для передачі інформації в цифровому вигляді з одного приладу
на інший. Ніякого іншого потайного значення, про яке розповідає замовник, цей термін не
має. Більше того, цифровий інтерфейс не має ніякого відношення до базових
функціональних можливостей монітору чи електрокардіографу. Прилад просто повинен
фізично мати інформаційний порт (USB, Ethernet, HDMI), що дозволяє передати дані в
цифровому форматі. Увага! Всі сучасні монітори життєво-важливих показників та 12-
канальні електрокардіографи уже мають цифровий інтерфейс. Тобто, Міністерство
охорони здоров’я України, затверджуючи табель оснащення, передбачає, що медичне
обладнання повинно бути сучасним, а не якимось особливим. Всі пояснення замовника
стосовно «нестандартності» предмету закупівлі придумані виключно, щоб пояснити
очевидні порушення законодавства України, спрямовані на умисне обмеження конкуренції
при формуванні медико-технічних вимог.
Аналіз медико-технічних умов на обладнання, що планується закупити, показує,
що:

1. Згідно розпоряджень та наказів державних органів України стосовно впровадження
телемедичних технологій в сільській місцевості, замовник зобов’язаний закупити
обладнання (витратити державні кошти) для підвищення якості надання медичних
послуг шляхом проведення телемедичних консультацій. Замовником планується
закупити в складі комплекту обладнання і «ноутбук з встановленою програмою для
проведення телемедичних консультацій». Враховуючи той факт, що дане
програмне забезпечення є ключовим елементом роботи всієї телеметричної
системи, замовник зобов’язаний сформувати хоча б основні вимоги до
програмного забезпечення для проведення телемедичних консультацій. Вимоги до
програмного забезпечення, які викладена в переліку вимог до кожного приладу –
«можливість збереження, експорту на зовнішні носії запису та передачі отриманих
результатів обстежень в електронному вигляді» та «передача даних по E-mail» є
дивними, оскільки це вимоги до стандартного комп’ютера для домашнього використання та є явно недостатніми для реалізації такого відповідального та фінансово обтяжливого проекту.
Більше того, закон України «Про захист персональних даних» висуває конкретні
вимоги до захисту персональних даних пацієнтів (результати медичних обстежень,
результати консультацій, призначене лікування та т.п.) і замовник просто
зобов’язаний вказати ці вимоги в медико-технічних вимогах до програмного
забезпечення, що буде працювати з персональними даними. Крім того, замовник
зобов’язаний вказати хоча б самі загальні вимоги до програмного забезпечення –
можливість формування бази даних пацієнтів (створення, пошук, перегляд,
редагування ідентифікаційних даних), наявність системи зберігання, пошуку та
навігації в електронних записах пацієнтів, можливість формування звітів по
пацієнтам та по захворюванням, можливість друку результатів обстеження тощо.

Просимо – внести зміни в медико-технічні вимоги та доповнити тендерну
документацію конкретними вимогами до програмного забезпечення для
проведення телемедичних консультацій.

2. В комплект постачання монітору життєво-важливих показників із цифровим
інтерфейсом входить ноутбук. На сьогодні жоден із виробників медичної техніки не
виробляє монітори життєво-важливих показників в комплекті з ноутбуком. З таким
же успіхом можна постачати монітори життєво-важливих показників в комплекті з
телевізором чи холодильником. Наявність ноутбуку в комплекті постачання
унеможливлює участь в торгах постачальників моніторів, крім тих, з якими
замовник уже має домовленості про «нестандартну» комплектність. Подібні дії
замовника торгів порушують Закон України «Про публічні закупівлі». в частині
створення умов для недобросовісної конкуренції та дискримінації учасників.
Більше того, згідно ДК 021:2015 коди товару для монітора життєво-важливих показників
та ноутбука різні. Закупівля під одним кодом різних товарів є порушення Закону
України «Про публічні закупівлі».

Просимо – внести зміни в медико-технічні вимоги та вивести ноутбук з комплекту
постачання монітору життєво-важливих показників.

3. В предметі закупівлі задекларовано, що планується закупити «Монітор життєво-
важливих показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія).
Разом з тим, в медико-технічних вимогах викладені вимоги не до Монітору, а до
«Автоматичного вимірювача артеріального тиску та частоти пульсу…». Крім того,
не вказано, що до комплекту постачання повинен входити канал термометрії та
пульсоксиметрії, хоча такі функції вказані в предметі закупівлі. Наголошуємо, що
Монітор життєво-важливих показників та Автоматичний вимірювач артеріального
тиску та частоти пульсу – це два різних за призначенням прилади. Монітор – це
прилад, що контролює стан пацієнта та подає сигнал тривоги при виході життєво-
важливих показників за безпечні межі. Тобто, замовник торгів під виглядом
Монітору життєво-важливих показників планує закупити Автоматичний вимірювач
артеріального тиску, що є порушенням діючого законодавства.
Окремо звертаємо увагу замовника, що в своїх відповідях на запити він
стверджує, що Монітор життєво-важливих показників, який планується до закупівлі
є і Холтеровським монітором. Хочемо зауважити, що Холтерівські монітори є
медичними приладами для поглибленого дослідження серцево-судинної системи
та використовуються виключно спеціалізованими кардіологічними центрами.
Відповідно, спроба закупити Холтерівські монітори для використання в лікувальних
закладах в сільській місцевості є фактом нецільового використання бюджетних
коштів та є предметом уваги відповідних державних органів.

Просимо – доповнити медико-технічні вимоги на Монітор життєво-важливих функцій
вимогами до каналів термометрії та пульсоксиметрії та доповнити комплекті
постачання відповідними датчиками. Також просимо додати вимогу обов’язкової
наявності функції тривожної сигналізації при виході життєво-важливих показників
за безпечні межі.

4. В медико-технічних вимогах викладені вимоги до «12-канальний
електрокардіограф з цифровим інтерфейсом (цифровий, з програмним
забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку)». З самої назви
предмету закупівлі та вказаного комплекту постачання випливає, що планується
закупити не повноцінний електрокардіограф, а ЕКГ реєстратор, який для роботи
потрібно підключити до планшету чи ноутбуку. Тобто, даний реєстратор ЕКГ не є
функціонально завершеним приладом та не може працювати без додаткового
комп’ютерного обладнання. Однак, в комплекті постачання відсутній планшет чи
ноутбук. Якщо організатори торгів планують використовувати ноутбук, що
прописаний в комплекті постачання монітора життєво-важливих показників, то
виникає питання, як зареєструвати електрокардіограму кардіологічному хворому,
якщо в цей час інший важкий пацієнт знаходиться під неперервним контролем на
Моніторі життєво-важливих показників?
Більше того, в медико-технічних вимогах на «Спірометр (цифровий, з програмним
забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку)» також вказано, що
планується закупити не завершений прилад, а реєстратор спірографічний, що
також не може працювати без додаткового комп’ютерного обладнання, яке відсутнє
в комплекті постачання.
Ще раз хочемо наголосити, що планшети та ноутбуки не є медичним обладнанням та не
можуть входити в комплект постачання Моніторів життєво-важливих показників, 12-
ти канальних електрокардіографів та Спірометрів. Відповідно, закупівля
комп’ютерної техніки повинна проводитися за окремим лотом.
Таким чином, замовник торгів планує закупити комплект обладнання, що не є
функціонально завершеним та не може працювати без додаткового комп’ютера.

Тобто, планується витратити більше 33 млн.грн державних коштів на закупівлю 308
комплектів некомплектного обладнання, що потребує додаткового дооснащення та
додаткових витрат державних коштів.
Такий стан справ є порушенням Закону
України «Про публічні закупівлі» в частині максимальної економії та ефективності
використання державних коштів.

Просимо – внести зміни в медико-технічні вимоги до Монітору життєво-важливих
показників із цифровим інтерфейсом (АТ, термометрія, пульсоксиметрія), 12-
канального електрокардіографу з цифровим інтерфейсом (цифровий, з
програмним забезпеченням та підключенням до планшету або ноутбуку) та до
Спірометру (цифровий, з програмним забезпеченням та підключенням до
планшету або ноутбуку) з наступним формулюванням:
- Запропоноване до постачання медичне обладнання повинно бути
функціонально завершеним, укомплектованим всім необхідним для роботи та
не потребувати додаткового комп’ютерного обладнання, планшетів, ноутбуків.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

29.05.2019 17:58
1. Згідно з методичним посібником з впровадження телемедицини, одним з важливих компонентів системи телемедицини є медична інформаційна система (МІС) і саме вона відграє одну з ключових функцій. Враховуючи те, що комплекс обладнання повинен в першу чергу мати можливість інтеграції з будь якою МІС. Замовник вже має кілька діючих типів МІС. Вважаємо що вказані технічні вимоги, зокрема можливість інтеграції з будь якими типами МІС є достатніми та дозволяють мати більше пропозицій з боку різноманітних постачальників.
Доповнення ж тендерної документації «конкретними вимогами до програмного забезпечення для проведення телемедичних консультацій» як то вимагається у розміщеній вимозі унеможливить використання вже наявних у Замовника інформаційних систем та зробить витрати на їх придбання марними. З огляду на те, що закупівля проводиться для задоволення потреб Замовника (а не особи яка подає вимогу та намагається змусити закупити саме її продукт), логічним та ґрунтовним стверджувати, що саме Замовник вправі вирішувати та визначати продукт, який він потребує.
Усі необхідні вимоги до програмного забезпечення приведені в технічному завданні, та дозволять майбутнє функціонування з наявними інформаційними системами.

2. Спираючись на формування технічних вимог до комплекту обладнання ноутбук або планшет є ключовою та невід’ємною частиною будь якого комп’ютерного комплексу функціональної діагностики, тому вважаємо за потрібне вказати вимогу до ноутбуку або планшету. Завдяки такому підходу лікар має сучасне комп’ютерне обладнання до якого підключаються усі складові комплекту обладнання та також працює медична інформаційна система (МІС).
А тому, вважаємо необґрунтованою вимогу виведення ноутбуку з комплекту обладнання

3. За рахунок можливостей ноутбуку та спеціалізованного програмного забезпечення, яке йде у складі комплекту разом з обладнанням, комплекс має можливість одночасного моніторування ЕКГ, артеріального тиску за заданими інтервалами та має можливість одночасного отримання даних с пульсоксиметрів та термометрів з інтерфейсом Bluetooth. Використання додаткових вимог до допоміжних функцій, таких як пульсоксиметр та термометр вважаємо недоцільним, бо це звузить коло можливих постачальників та учасників тендеру.

4. За рахунок можливостей ноутбуку та спеціалізованного програмного забезпечення яке йде у складі комплекту разом з обладнанням, комплекс має можливість працювати з усім обладнанням та програмним забезпеченням, як спеціалізованим так і сторонніх виробників. Усі комплекси, а саме ЕКГ, Вимірювач тиску, Спірограф, Дерматоскоп, Оглядова камера працюють в єдиному цифровому просторі та мають можливість інтеграції з будь якою МІС. Монітор життєво важливих функцій реалізується завдяки можливостям одночасного підключення та відображення даних з усіх комплексів, які необхідні для цього режиму.
Комплект обладнання на базі такого рішення є завершеним продуктом з багатьма можливостями для розширення функціоналу та не потребує ніяких додаткових витрат для роботи.

Підсумовуючи, зазначаємо, що фактично суть та мета заявлених вимог полягають у нав’язуванні Замовнику необхідності внесення до тендерної документації, вимог до продукту, яких Замовник не потребує. Вважаємо, що доповнення/виключення/внесення тих положень, про які йдеться у заявлених вимогах матиме своїм єдиним наслідком створення дискримінаційних умов для всіх інших учасників (окрім заявника вимог) та навпаки – створення максимально сприятливого середовища для заявника вимог. З огляду на це, вважаємо, спроба нав’язування Замовнику того продукту, що пропонує заявник вимог, через вимог внесення змін до тендерної документації, є ні чим іншим, як наміром створити дискримінаційні умови та «переписати» тендерну документацію під себе, виключивши з конкурентного середовища інших потенційних учасників.

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-05-07-002268-a.b4

Статус:
Залишено без розгляду

Скаржник: ТОВ "ДАЙКОМ-ХАБ", Код ЄДРПОУ:40835997
Пошук по цьому автору
Дата подання: 31.05.2019 22:33

Порушення законодавства у сфері публічних закупівель

Умовами Документації встановлені дискримінаційні вимоги, які не лише обмежують коло потенційних учасників торгів, а також надають перевагу певним учасникам торгів, що є грубим порушенням чинного законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема принципу недискримінації учасників та принципу добросовісної конкуренції серед учасників, що встановлені ст. 3 Закону.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду

Кількість скарг: UA-2019-05-07-002268-a.c5

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "Медична техніка", Код ЄДРПОУ:35625260
Пошук по цьому автору
Дата подання: 01.06.2019 17:23

Порушення законодавства у сфері публічних закупівель

Умовами Документації встановлені Замовником дискримінаційні умови у Технічному завданні, що унеможливлюють подання тендерної пропозиції потенційних учасників торгів у відповідній процедурі. Адже, об’єднавши в один предмет закупівлі медичне обладнання і комп’ютерну техніку, Замовник порушив принцип недискримінації учасників (ст. 3 Закону). Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників (ст. 5 Закону), а тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (ст. 22 Закону). Крім того, нечіткі вимоги до предмета закупівлі, відсутність у Тендерній документації інформації про необхідні технічні та якісні характеристики на програмне забезпечення не сприяє ефективному та прозорому здійсненню закупівлі, створенню конкурентного середовища, розвитку добросовісної конкуренції, та унеможливлює участь у торгах добросовісних учасників з позитивним досвідом у відповідній сфері та впровадженню урядової медичної реформи у сільській місцевості.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 05.06.2019 22:27

Кількість скарг: UA-2019-05-07-002268-a.b6

Статус:
Прийнято до розгляду

Скаржник: ТОВ "Медична техніка", Код ЄДРПОУ:35625260
Пошук по цьому автору
Дата подання: 07.08.2019 19:26

Скарга на зміни до тендерної документації

Замовником встановлено дискримінаційні вимоги до медико-технічних характеристик предмета закупівлі, що унеможливлює подання тендерної пропозиції Суб’єктом оскарження у відповідній процедурі. Тендерна документація Замовника містить дискримінаційні вимоги, «прописані» під одного учасника, що штучно обмежують коло учасників.
Документи

Рішення Органу оскарження Очікується
Непозбувна бентега

до розгляду: 09.08.2019 17:08
Причина: У зв'язку з додатковим вивченням тендерної документації, на підставі ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» Товариство з обмеженою відповідальністю «Медична техніка» відкликає подану скаргу.
Дата: 27.08.2019 17:18

Кількість скарг: UA-2019-05-07-002268-a.b7

Статус:
Розгляд припинено

Скаржник: ТОВ "Компанія TREDEX", Код ЄДРПОУ:31940081
Пошук по цьому автору
Дата подання: 07.08.2019 23:24

Скарга на тендерну документацію зі змінами

Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ TREDEX» є потенційним учасником вказаної закупівлі та планує взяти участь у відкритих торгах, але, під час ознайомлення з опублікованою до участі тендерною документацією (далі – Документація) зі змінами виявило низку дискримінаційних вимог, що містять порушення законодавства України, зокрема Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), та встановлюють такі умови, що призводять до штучного обмеження конкуренції.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Розгляд подовжено

до розгляду: 09.08.2019 17:09
Причина: Рішення засновників ТОВ
Дата: 22.08.2019 09:34

Апеляція

Документи подані скаржником

07.08.2019 23:24
МОЗ_ПАК.pdf
07.08.2019 23:24
cardiolab_2017_ru.pdf

Аукціон

Початок:
24.10.2019 12:14

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання