код ДК 021:2015: 33600000-6 Фармацевтична продукція 3 Лота (Лот №1 Севофлуран ; Лот №2 Тіопентал 1,0; Лот № 3 Пероксид водню 35%)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-06-12-002495-b
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Національний інститут раку
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Соловар Олена Михайлівна, 044-259-70-57 , YURISTNIR@GMAIL.COM
Адреса замовника
Україна, Київ, 03022, Київська обл., м. Київ, вул.. Ломоносова, 33/43
Дата укладення договору
23.07.19
Очікувана вартість
3 544 552 UAH з ПДВ
Сума договору
1 912 464.50 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 2.08.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 3

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 17.06.2019 22:00

Оскарження умов:

до 23.06.2019 00:00

Подання пропозицій:

27.06.2019 22:00

Очікувана вартість
3 544 552 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
106 336.56 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Лот №1 Севофлуран ; Лот №2 Тіопентал 1,0; Лот № 3 Пероксид водню 35%

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-06-12-002495-b.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ Нові Біотехнології, Код ЄДРПОУ:36590475
Дата подання: 14.06.2019 15:42
Відповідно до пункту 6 Розділу 3 Тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету Національного інституту раку від 11 червня 2019 року №65/6, учасник повинен надати гарантійний листа виробника (представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), або представника, дилера, дистриб’ютора, уповноваженого на це виробником, яким підтверджується можливість поставки товару.
Вважаємо, що таке положення потребує змін із наступних причин:

І. Хоча Законом України «Про публічні закупівлі» (частина 3 статті 22) замовникам надано право вносити у тендерну документацію іншу інформацію відповідно до законодавства, але це повинно бути зроблено таким чином, щоб не обмежувати конкуренцію та не призводити до дискримінації учасників (частина 4 статті 22).
Враховуючи відсутність у виробника / дилера тощо обов’язку будь-яким чином реагувати на відповідні запити учасників публічних закупівель щодо надання гарантійних листів можливість учасників подати тендерну пропозицію цілком залежить від волевиявлення третіх осіб – виробника (представництва, філії), представника, дилера, дистриб’ютора, і це обмежує можливість участі у торгах.
Доводи замовника про те, що жоден виробник / представник виробника і т.п. не відмовить учаснику у наданні таких листів не ґрунтується на законодавстві України і не спростовує суджень, викладених у попередніх абзацах.

ІІ. Формулювання пункту 6 Розділу 3 Тендерної документації звужує коло учасників лише виробниками або суб'єктами господарювання, безпосередньо пов'язаними договірними відносинами з виробниками предмета закупівлі, їх представництвами / філіями, дилерами тощо. Це суттєво обмежує кількість учасників процедури закупівлі і позбавляє права участі осіб, які не мають прямих правовідносин із виробниками, їх дилерами тощо, але станом на момент проведення відкритих торгів володіють у повному обсязі предметом закупівлі (зараз на нашому складі наявні 640 одиниць Севофлурану) разом із супровідними документами на нього (н., документами про імпорт товару). Такі дії Замовника містять ознаки обмеження конкуренції та дискримінації учасників, що є порушенням частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».

ІІІ. Здатність учасника продати той чи інший лікарський засіб (можливість поставки у кількості, якості тощо) підтверджується, насамперед, відповідним дозволом держави у формі ліцензії, видача якого засвідчує матеріально-технічну здатність ліцензіата здійснювати розповсюдження медичних препаратів на території України.
Однак, замовник на перше місце ставить гарантійний лист від виробника (представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), або представника, дилера, дистриб’ютора, уповноваженого на це виробником), який, судячи зі змісту, слугуватиме для замовника єдиним доказом можливості учасника поставити предмет закупівлі.
При цьому, замовник не обґрунтовує як такий лист пов'язаний із можливістю учасника поставити товар, адже виробник товару може і не бути а ні учасником закупівель, а ні стороною договору про поставку, а тому не нестиме відповідальності перед замовником, у той час як відповідальним за поставку (як і за збитки, що можуть бути завдані невиконанням умов договору), є учасник, з яким такий правочин укладено.
Крім того, замовник не враховує, що предмет закупівлі може знаходитись у власності учасника торгів (наприклад, у нашому аптечному складі зараз знаходиться 640 одиниць Севофлурану). Таким чином, гарантійний лист позбавлений юридичної значимості, тому що його наявність / відсутність жодним чином не впливає на поставку товару, оскільки товар уже знаходиться в Україні.

За таких обставин, просимо Тендерний комітет Національного інституту раку:
- відмінити пункт 6 Розділу 3 Тендерної документації,
або (шляхом внесення змін у даний пункт):
- дозволити взяти участь у закупівлі особам, що володіють предметом закупівлі, однак не зв’язані з виробником медичних препаратів, його представництвом / філією, дилером, дистриб’ютором тощо. У такому разі учасника можна зобов’язати додати до своєї тендерної пропозиції складську довідку про наявність у нього необхідної кількості лікарського засобу, що закуповується.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

18.06.2019 18:40
Шановний учасник, розглянувши Вашу вимоги стосовно відміни пункту 6 Розділу 3 Тендерної документації, щодо надання у складі тендерної пропозиції гарантійного листа виробника (представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), або представника, дилера, дистриб’ютора, уповноваженого на це виробником, яким підтверджується можливість поставки товару, повідомляємо наступне.
Усі процедури закупівлі на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення, які проводяться нами протягом 2019 року містять вимогу щодо надання зазначеного гарантійного листа, що передусім спрямовано на здійснення закупівлі товару належної якості та унеможливлює закупівлю фальсифікатів. Крім цього, встановлюючи вимогу про надання даного документу у складі тендерної пропозиції наша установа отримує певні гарантії щодо поставки товару у необхідній кількості, належної якості та з належним строком придатності. Досягти аналогічного результату при поставці товару, у випадку відсутності даної вимоги є вкрай неможливим. Крім цього, незрозумілим є Ваші аргументи з приводу неможливості надання такого гарантійного листа виробника. Встановлена вимога щодо надання гарантійного листа надає Вам можливість, як потенційному учаснику надати даний лист не лише від виробника товару, а й від його представника, дилера, дистриб’ютора, що в жодному разі не може вважатись порушенням, оскільки жодним чином не обмежує коло потенційно можливих учасників та не дискримінує їх. Враховуючи вищевикладене Ваша вимога залишається без задоволення.

Ризик-індикатор

Лот №2 Тіопентал 1,0

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Лоти

Лот 1.Севофлуран

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Продовження строку договору - 1
Продовження строку дії договору на наступний рік - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання