ДК 021:2015 “38540000-2 Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати (Настільні детектори для виявлення слідів вибухових речовин)"

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-06-14-002563-b
  • 38540000-2 - Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати
  • Відмінена
Найменування замовника:
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОВІТРЯНОГО РУХУ УКРАЇНИ
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Наталія Вячеславівна Лантухова, +380443515095 , lantukhova_nv@uksatse.aero
Адреса замовника
Україна, м. Бориспіль, 08300, Київська область, Аеропорт
Очікувана вартість
5 000 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 17.07.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 21.06.2019 15:00

Оскарження умов:

до 27.06.2019 00:00

Подання пропозицій:

01.07.2019 15:00

Початок аукціону:

17.07.2019 15:32

Очікувана вартість
5 000 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
25 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

4 штука
ДК 021:2015 “38540000-2 Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати (Настільні детектори для виявлення слідів вибухових речовин)"
ДК 021:2015: 38540000-2 — Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Уточнення щодо технічних вимог предмету закупівлі

Дата подання: 18.06.2019 11:15
Дата відповіді: 20.06.2019 14:20
Добрый день! Детально вивчивши тендерну документацію було встановлено, що Замовник ставить до предмета закупівлі, настільного детектора для виявлення слідів вибухових речовин, вимогу: “Вага пристрою не більше 4,5 кг”. Даній вимозі не відповідає жодний настільний детектор для виявлення слідів вибухових речовин, який використовується для захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання. У зв’язку з цим просимо Замовника або збільшити допустиму вагу для предмету закупівлі, або вказати пристрої, які в повній мірі відповідають технічним вимогам Замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідь надана окремим файлом "Відповідь на запитання учасника"

Питання щодо поставки сертифікованого Державною авіаційною службою України настільного детектора для виявлення слідів вибухових речовин

Дата подання: 19.06.2019 13:08
Дата відповіді: 24.06.2019 17:53
Шановний Замовнику, Просимо надати роз'яснення стосовно вимог тендерної документації, а саме: Учасник повинен надати пропозицію щодо поставки сертифікованого Державною авіаційною службою України настільного детектора для виявлення слідів вибухових речовин (далі – ДВР). Пристрій повинен бути дозволеним для застосування для забезпечення авіаційної безпеки в аеропортах України відповідно до законодавства України, що підтверджується діючим сертифікатом (свідоцтвом) відповідності Державної авіаційної служби України Чи маєте Ви на увазі те що сертифікат відповідності повинен бути надано при фактичній поставці товару? Чи допускаєте Ви учасників які надають лист гарантію що при поставці даного товару учасник зобов'язується надати даний сертифікат відповідності Державної авіаційної служби України Так як для отримання сертифікату товар повинен бути наявним на території України (що дискримінує міжнародних учасників як не зберігають високотехнологічне обладнання на території України)
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Твердження, що Тендерна документація дискримінує міжнародних учасників є некоректним, оскільки в Наказі Державної авіаційної служби України «Про затвердження Авіаційних правил України «Правила сертифікації технічних засобів захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання» від 19.12.2018 № 1339 відсутня вимога щодо наявності товару, який сертифікується на території України.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-06-14-002563-b.c1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "СКРІНІНГ ЕНД ДЕТЕКШН СИСТЕМС", Код ЄДРПОУ:38885169
Дата подання: 20.06.2019 20:27
Детально вивчивши тендерну документацію було встановлено, що Замовник планує закупити детектори для виявлення слідів вибухових речовин. Відповідно до технічного завдання Замовника, яке знаходиться у Додатку 3 до тендерної документації, Замовник ставить вимогу, що учасник повинен надати пропозицію щодо поставки обладнання, яке повинно бути дозволеним для застосування для забезпечення авіаційної безпеки в аеропортах України відповідно до законодавства України, що підтверджується діючим сертифікатом (свідоцтвом) відповідності Державної авіаційної служби України. Також, відповідно до технічного завдання, Замовник ставить вимогу, що вага обладнання не повинна перевищувати 4,5 кг.


Звертаємо увагу Замовника на те, що на сьогоднішній день сертифікованою Державною авіаційною службою України є лише одна модель детектора для виявлення слідів вибухових речовин, а саме Mobile Trace виробництва компанії Rapiscan Systems Inc. (США), вага якої не перевищує 4,5 кг.

Така ситуація створює незадовільні умови для конкуренції, що може призвести до закупівлі обладнання по завищених цінах, а, отже, до перевитрати бюджетних коштів, та порушує чинне законодавство України.


Ми безумовно розуміємо, що діяльність Замовника по використанню детекторів для виявлення

слідів вибухових речовин підпадає під дію Закону України “Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації”, тому, відповідно до ст.133 Розділ ІХ “Технічні засоби захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання” , технічні засоби, у тому числі детектори вибухових речовин, які використовує Замовник для контролю на безпеку, повинні бути сертифікованими Державною авіаційною службою України.

Але в той же час, враховуючи ті обставини, що на сьогодні сертифікованою є лише одна модель детектора для виявлення слідів вибухових речовин, а саме Mobile Trace виробництва компанії Rapiscan Systems Inc., то вимога Замовника обмежує конкуренцію та створює дискримінаційні умови для учасників закупівлі, чим порушує ст. 3, п. 3 ст. 5, п. 4 ст. 22 Закона України “Про публічні закупівлі”.


Тому ми не пропонуємо Замовнику закуповувати несертифіковане обладнання. Але наполягаємо, щоб Замовник замінив дану вимогу на наступну: “разом з обладнанням учасник надає копію діючого сертифікату (свідоцтва) відповідності Державної авіаційної служби України”. Таке формулювання забезпечить закупівлю Замовником саме сертифікованого обладнання та допустить до участі максимальну кількість потенційних учасників.


Звертаємо увагу Замовника, що відповідно до Наказу №1339 Державної авіаційної служби України від 19.12.2018, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2019 року за №188/33159, який визначає Правила сертифікації технічних засобів захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання, а саме відповідно до п.4 розділу ІІІ “Проведення робіт з установлення відповідності”, сертифікаційні роботи щодо технічних засобів захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання, які підлягають процедурі перевірок з боку ЄКЦА (європейська конференція цивільної авіації), проводяться комісією тільки після визнання з боку ЄКЦА їх відповідності європейським стандартам. Тому у разі вказаного вище формулювання вимоги Замовника щодо сертифікації, учасники будуть в змозі запропонувати лише те обладнання, яке допущене до викорстання ЄКЦА. Відповідно до п. 2 розділу ІІІ “Проведення робіт з установлення відповідності” технічні засоби, визнані ЄКЦА такими, що відповідають вимогам європейських стандартів, перевірці комісією Державіаслужби не підлягають. Тобто технічні засоби захисту, які визнає ЄКЦА, теж визнаються Державною авіаційною службою України як такими, що можуть бути використані для догляду на безпеку в авіації. Тому сертифікація фактично є формальністю, яку повинен буде і завжди може виконати учасник перед поставкою Замовнику обладнання.


З іншого боку, вимога Замовника про дозволеність запропонованого учасниками обладнання для застосування для забезпечення авіаційної безпеки в аеропортах України відповідно до законодавства України, що підтверджується діючим сертифікатом (свідоцтвом) відповідності Державної авіаційної служби України, не передбачає того, що на момент подачі тендерної пропозиції Учасника, запропоноване обладнання повинно мати діючий сертифікат. Можлива така ситуація, що на момент поставки сертифікат втратить чинність. Такий випадок досить реалістичний, тому що Державна авіаційна служба України видає свідоцтва з терміном дії лише два роки. А час між поданням пропозицій та поставкою може перевищувати 6-10 місяців і більше. Тобто пропозиція учасника може містити сертифіковане обладнання, але в момент поставки, сертифікат вже може втратити чинність, і тому Замовник не зможе використовувати закуплений пристрій.

Тому, на нашу думку, для Замовника, знову ж таки, повинно бути важливим не стільки те, щоб обладнання учасника мало діючий сертифікат на момент подачі пропозиції, скільки на момент поставки та передачі Замовнику.


Таким чином, формулювання вимоги щодо сертифікату відповідності Державної авіаційної служби України “разом з обладнанням учасник надає копію діючого сертифікату (свідоцтва) відповідності Державної авіаційної служби України” приведе тендерну документацію Замовника у відповідності до ст. 3, п. 3 ст. 5, п. 4 ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі” та убезпечить Замовника від придбання обладнання, яке не має на момент поставки діючого сертифікату відповідності.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

24.06.2019 17:45
За предметом закупівлі ДК 021:2015: «38540000-2 Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати (Настільні детектори для виявлення слідів вибухових речовин)» повідомляємо, що ми маємо інформацію відносно існування на ринку невеликих детекторів для виявлення слідів вибухових речовин, які мають вагу не більше 4,5 кг та можуть застосовуватися як такі, що встановлені, як на столах в пунктах догляду на безпеку, так і поза межами пунктів догляду. Метою проведення закупівлі є придбання невеликого та легкого пристрою. Наявність чи відсутність діючого сертифікату (свідоцтва) відповідності Державної авіаційної служби України в того чи іншого пристрою є поза межами впливу Замовника. Тому підтвердження потенційного Учасника торгів щодо обмеження конкуренції та створення дискримінаційних умов для учасників закупівлі та порушення ст. 3 п. , ст. 5 п. 4, ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» не відповідає дійсності.
У Вашому звернені зазначено, що вимога Замовника відносно надання пропозиції щодо поставки обладнання, яке повинно бути дозволеним для застосування для забезпечення авіаційної безпеки в аеропортах України відповідно до законодавства України, що підтверджується діючим сертифікатом (свідоцтвом) відповідності Державної авіаційної служби України, продиктовано тим, що діяльність Замовника по використанню детекторів для виявлення слідів вибухових речовин підпадає під дію Закону України «Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації», тому, відповідно до ст. 133 р. ІХ «Технічні засоби захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання», технічні засоби, у тому числі детектори вибухових речовин, які використовує Замовник для контролю на безпеку, повинні бути сертифіковані Державною авіаційною службою України. Ваша пропозиція відносно зміни даної вимоги є неприйнятною з огляду на те, що запропоноване Вами формулювання, а саме «разом з обладнанням учасник надає копію діючого сертифікату (свідоцтва) відповідності Державної авіаційної служби України» допускає ситуацію коли прилад переможця в подальшому не буде мати сертифікату (свідоцтва) відповідності Державної авіаційної служби України з причин незалежних від дій Замовника.
З іншого боку у Вашому зверненні міститься теза, що сертифікація «фактично є формальністю, яку повинен буде і завжди може виконати учасник перед поставкою Замовнику обладнання». Отже не вбачається жодних проблем для проходження означеної «формальності» перед участю у процедурі тендерної закупівлі, щоб дозволило мати діючий сертифікат (свідоцтво) відповідності Державної авіаційної служби України, відповідати умовам тендерної документації та убезпечити Замовника від придбання обладнання у спосіб, який суперечить нормам означеного вище Закону України.

Документи

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-06-14-002563-b.a2

Статус:
Прийнята до розгляду

Скаржник: ТОВ Проектно-Технічний Центр, Код ЄДРПОУ:36303986
Пошук по цьому автору
Дата подання: 26.06.2019 17:50

СКАРГА

СКАРГА щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у тендерній документації відкритих торгів, затвердженої рішенням тендерного комітету (протокол № 1 від 14.06.2019) ідентифікатор закупівлі (http://prozorro.gov.ua): UA-2019-06-14-002563-b предмет закупівлі: ДК 021:2015 “38540000-2 Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати (Настільні детектори для виявлення слідів вибухових речовин)" (кількість 4 шт.)
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження:

до розгляду: 01.07.2019 20:40

Аукціон

Початок:
17.07.2019 15:32

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
17.07.2019 17:16
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
у зв’язку з неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель відповідно до ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі»
Документи
17.07.2019 17:13 Протокол №5 відміна торгів.pdf
17.07.2019 17:16 sign.p7s

Ризик-індикатор

Скасування за наявності скарги - Так

Тендер скасований за наявності скарги на умови тендеру, яка не перебуває в термінальному статусі, тобто "Очікує розгляду" та "Прийнята до розгляду". Враховуються лише конкурентні процедури, які регулюються Законом.

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання