Код ДК 021:2015 – 44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску (Контейнери для збору твердих побутових відходів)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-06-20-000798-a
  • 44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску
  • Відмінена
Найменування замовника:
КП Черкаська служба чистоти"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Волик Олесандр Сільвестрович, +380472643466 , chistota_ck@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Черкаси, 18000, Черкаська область, вул. Чайковського, буд. 117
Очікувана вартість
997 500 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 27.06.19
  • Відгуки 2
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Чи є вимоги до предмету закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

В черговий раз наблюдаю як в Черкасах в результаті змови замовника та виробника викладають тендерну документацію свідомо під конкретного постачальника (Учасника). А саме ЮГСталь.

Умови закупівлі:

В черговий раз наблюдаю як в Черкасах в результаті змови замовника та виробника викладають тендерну документацію свідомо під конкретного постачальника (Учасника). Зазвичай коли замовник виставляє як предмет закупівлі контейнери стандарту EN840-2 з кришкою ПВХ, плоскою, з подвійною стінкою то участь приймають компанії ЮГСталь та АВАНГАРД-КОМПАНІ та АВ-ПРОМ які до речі розташовані по одній адресі: 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Першотравнева, буд. 9 А ЮГСталь у 100% випадках становиться переможцем.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 25.06.2019 18:00

Оскарження умов:

до 01.07.2019 00:00

Подання пропозицій:

05.07.2019 18:00

Початок аукціону:

08.07.2019 14:49

Очікувана вартість
997 500 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 993 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.30 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

105 шт
Контейнери для збору твердих побутових відходів
ДК 021:2015: 44610000-9 — Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

Щодо розмірів контейнера які повинні відповідати євростандарту EN840-2

Дата подання: 25.06.2019 11:08
Дата відповіді: 27.06.2019 15:39
Добрий день. Розмір на кресленні (Орієнтовне схематичне зображення металоконструкції товару предмету закупівлі) 787мм не відповідає стандарту EN840-2. В стандарті EN840-2 цей розмір 880 +20/-50мм. Прошу виправити невідповідність, або викреслити у документації "Та розмірам євростандарту EN840-2".

відповідь:

Доброго дня, Замовником прийнято рішення, згідно ст. 31 Закону «Про публічні закупівлі», про відміну процедури закупівлі в разі порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі та неможливості усунути виявлене порушення під час проведення процедури закупівлі. Зауваження будуть враховані під час проведення наступних торгів.

Дискримінаційна вимога в документації

Дата подання: 25.06.2019 13:12
Дата відповіді: 27.06.2019 15:40
Замовник в тендерній документації зазначає что лише договір про наявність досвіду на товар за Кодом ДК 021:2015 44610000-9 буде вважатися аналогічним! Вважаємо що це є дискримінаційною вимогою виходячи з того що такими умовами Замовник звужує коло Учасників які можуть мати договори з аналогічним товаром, але в договорі буде відсутнє посилання на ДК 021:2015 44610000-9 в зв’язку з тим что ДК це - Національний класифікатор “Єдиний закупівельний словник” (ЄЗС) призначений для стандартизації опису в договорах (контрактах) предмета державних закупівель, забезпечування більшої прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, створювання ефективного конкурентного середовища у сфері державних закупівель, а також підтримування участі вітчизняних суб’єктів господарювання у торгах за межами України. Тобто якщо у Учасника є аналогічний договір не з державної установою потреби визначати товар за ДК не має, але використовувати для підтвердження досвіду не можливо виходячи з вимог Замовника.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня, Замовником прийнято рішення, згідно ст. 31 Закону «Про публічні закупівлі», про відміну процедури закупівлі в разі порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі та неможливості усунути виявлене порушення під час проведення процедури закупівлі. Зауваження будуть враховані під час проведення наступних торгів.

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-06-20-000798-a.c1

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "РЕНТОК ГРУП", Код ЄДРПОУ:42403886
Дата подання: 25.06.2019 17:52
20.06.2019р. Комунальним підприємством «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (далі – Замовник) були оголошені відкриті торги відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», назва предмета закупівлі: Контейнери для збору твердих побутових відходів, Код ДК 021:2015 – 44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску (Контейнери для збору твердих побутових відходів (металевий оцинкований контейнер для збирання побутових відходів об’ємом 1,1 м. куб). Номер оголошення про торги на веб-сайті уповноваженого державного органу з питань публічних закупівель UA-2019-06-20-000798-a.
Уважно вивчивши умови закупівлі, було виявлено невідповідності умов документації конкурсних торгів Закону, які повинні бути усунуті до закінчення строку подання пропозицій у торгах.
Виходячи зі змісту ст. 23 ЗУ «Про публічні закупівлі» документація конкурсних торгів (надалі ДКТ) може зазнавати змін за ініціативою замовника або учасників. Після внесення змін до ДКТ строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів.
У Додатку № 2 (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі) розміщеному на сайті Уповноваженого органу 20.06.2019 року у складі Тендерної документації, Замовник передбачив вимоги, які призводять до недобросовісної конкуренції та дискримінації Учасників.
Проаналізувавши закупівлі, які проводилися раніше Замовником (оголошення №UA-2018-06-14-000643-b ) вбачається, що технічні вимоги до предмета закупівлі виписані під конкретного Учасника, а саме ТОВ «ЮГСТАЛЬ». Так, у вказаній закупівлі, яка мала місце у 2018 році, Учасник ТОВ «ЮГСТАЛЬ» у складі своєї тендерної пропозиції надав Паспорт виробу на Металевий контейнер для збору побутових відходів, технічні характеристики якого повністю збігаються з вимогами Замовника та дає підстави стверджувати, що закупівля проводиться під конкретного Учасника.
З розміщеної Замовником на сайті Уповноваженого органу тендерної документації вбачається порушення норм чинного законодавства про закупівлі.
Замовник зазначає конкретну конструкцію та не обумовлює причини та вимоги щодо особливостей конструкції даного контейнеру, зокрема: кришка ПВХ має бути плоскою з подвійною стінкою; з внутрішнього боку контейнер має бути посилений металевими посилюючими полосами для бічного завантаження; корпус контейнера виконаний з гарячекатаної і холодно тягнутої листової та фасонної конструкційної сталі; кріплення конструктивних елементів зварюванням; колеса з металевим ободом; можливість використання контейнера без коліс (Додаток №2 ). Проте, такі особливості не зазначені у стандартах EN 840-2, ДСТУ, відповідно до яких здійснюється виробництво контейнерів.

Замовник надміру деталізуючи технічні характеристики контейнера порушує основоположні принципи зазначені в Законі України «Про публічні закупівлі», а саме принципи:
Пункту 1 ч.1 ст.3, що стосується добросовісної конкуренції між учасниками;
Пункту 4 ч.1 ст.3, що стосується недискримінації учасників;
що в свою чергу призводить до зменшення кількості Учасників які можуть відповідати умовам, визначеним у тендерній документації Замовником.

При цьому, Замовником не обґрунтовано, переваги корпуса контейнера виконаного з гарячекатаної і холодно тягнутої листової та фасонної конструкційної сталі над корпусом, виготовленим методом штампування з холоднокатаної рулонної і листової сталі. Кріплення конструктивних елементів захвату і підйому зварюванням зарекомендувало себе під час експлуатації значно гірше, ніж кріплення болтовим з'єднанням з можливістю заміни при пошкодженні без порушення цинкового шару та без необхідності проведення зварних ремонтних робіт. Колесо з ободом, виготовленим методом виливання з полiпропiлену, має беззаперечну перевагу над колесом з металевим ободом. Поліпропілен має значно довший строк служби.
Кришка контейнера з подвійною стінкою не сприяє збільшенню строку експлуатації контейнера, та не впливає на його міцність.
Умова про можливість використання контейнера без коліс також обмежує коло потенційних учасників та фактично зводить їх до одного виробника ТОВ «ЮГСТАЛЬ», оскільки це є конструктивною особливістю контейнерів, які виготовляються вказаним товариством. При цьому, контейнер для збору ТПВ без коліс не відповідає функціональному призначення контейнера пересувного.
Вимога Тендерної документації, що з внутрішнього боку контейнер має бути посилений металевими посилюючими полосами для бічного завантаження, є актуальним для слабких контейнерів, виконаних з неякісного матеріалу. Контейнери, які пропонуються нами, з внутрішнього боку не мають металевих посилюючих полос, оскільки в цьому відсутня потреба. Наші контейнери виготовлені з міцної якісної сталі та придатні для бічного завантаження, при цьому не деформуються та не втрачають функціональних характеристик.

Тому вважаємо, що вимоги Замовника стосовно вище перерахованих технічних вимог є не обґрунтованою, та порушує ч.4 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі». Замовник таким чином значно зменшує коло осіб які можуть відповідати технічним характеристикам, які він передбачив.
З зазначеного випливає, що замовник передбачив у Додатку № 2 до тендерної документації такі технічні вимоги, які суперечать основоположним принципам здійснення закупівель, чим порушив норми ч.4 ст. 22 яка передбачає, що «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників».
Зважаючи на вищевикладене, ми позбавлені можливості прийняти участь у конкурсних торгах, оскільки, в порушення вимог Закону України "Про публічні закупівлі" щодо недискримінації учасників закупівель, Замовник в інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики встановив умови, які дискримінують учасників торгів та унеможливлюють конкурентну участь інших учасників, які могли б запропонувати аналогічні найменування товару, що є предметом закупівлі.
Отже, на підставі наведених фактів про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та ст.3, 5, 22, 30 ЗУ «Про публічні закупівлі».
ВИМАГАЄМО:
1. Виключити з Додатку № 2 до тендерної документації вимоги які порушують норми чинного законодавства.
2. Привести у відповідність до Закону України «Про публічні закупівлі» Додаток № 2 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога відхилена

27.06.2019 15:49
Доброго дня, Замовником прийнято рішення, згідно ст. 31 Закону «Про публічні закупівлі», про відміну процедури закупівлі в разі порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі та неможливості усунути виявлене порушення під час проведення процедури закупівлі. Зауваження будуть враховані під час проведення повторних торгів.

Документи подані скаржником

Документи

27.06.2019 15:49
Протокол

Аукціон

Початок:
08.07.2019 14:49

Інформація про відміну

Скасування активоване
Дата відміни
27.06.2019 15:54
Причина відміни
Скасовано
Причина відміни
Замовником прийнято рішення, згідно ст. 31 Закону «Про публічні закупівлі», про відміну процедури закупівлі в разі порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі та неможливості усунути виявлене порушення під час проведення процедури закупівлі.
Документи
27.06.2019 15:53 Протокол

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання