Розроблення проектної документації будівництва багаторівневої транспортної розв’язки на примиканні автомобільних доріг М-06 Київ – Чоп (км 372+400) та М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест), Рівненська область

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-07-08-002594-b
  • 45233000-9 - Будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг
  • Завершена
Найменування замовника:
Служба автомобільних доріг у Рівненський області
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Величко Оксана Миколаївна, 380503752875 , tender07@meta.ua
Адреса замовника
Україна, Рівне, 33028, Рівненська область, вул.Пушкіна, 19
Дата укладення договору
22.08.19
Переможець
ПП НВФ "Мостопроект"
Очікувана вартість
9 630 000 UAH з ПДВ
Сума договору
8 400 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 22.08.19
  • Відгуки 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 5

Умови закупівлі:

Вимога

Державне підприємство – Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства "Укрдіпродор" розглянувши матеріали про прийняття рішення щодо визнання переможця за процедурою закупівлі: «Розробка проектної документації будівництва багаторівневої транспортної розв’язки на примиканні автомобільної дороги М-06 Київ – Чоп (км 372+400) та М-16 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест), Рівненська область» (далі – Процедура закупівлі), звертається до тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Рівненській області (далі – Тендерний комітет) з наступним.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону) учасник, якого не визнано переможцем торгів за результатами оцінки та розгляду його пропозиції, може звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо надання інформації про пропозицію переможця торгів, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з пропозицією учасника, який надіслав звернення, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення.
Крім того, у відповідності до норм ст. 3 Закону, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

За результатами вивчення змісту тендерної документації Процедури закупівлі, ДП "Укрдіпродор" дійшов висновку, що її окремі положення містять вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників процедури, а отже суперечать вимогам частини 4 ст. 22 Закону та порушують законні інтереси скаржника.

У відповідності до розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерна пропозиція подається в електронному вигляді, та завантажується файл який повинен містити:
- інформація та документи, що підтверджують відповідальність учасника кваліфікаційним критеріям (згідно з переліком додатку №2).
У п. 1.2.1. додатку №2 до тендерної документації визначено чіткий перелік працівників, які необхідні для виконання робіт за Предметом закупівлі відповідно до технічної специфікації – Завдання (додаток №4).

Згідно з відкритою інформацією у системі публічних закупівель ProZorro, у період уточнень вимог до тендерної документації, учасником ПП «Науково-виробнича фірма «Мостопроект» у розділі «питання» було задано питання 1: «Враховуючи предмет закупівлі і склад даного проекту, чому не враховані кваліфікаційні фахівці, наприклад, - з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва ?» ( далі – Питання).
На Питання була надана відповідь, що «Кваліфіковані фахівці з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва, інженер – проектувальник в частині інженерних вишукувань будуть внесені до кваліфікаційних вимог тендерної документації».
Дані умови тендерної документації є дискримінаційними, так як виконання робіт згідно до Процедури закупівлі можуть виконувати тільки ті учасники у яких є фахівці з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва, інженер – проектувальник в частині інженерних вишукувань. Звертаємо увагу, що саме ПП «Науково-виробнича фірма «Мостопроект» серед усіх учасників Процедури закупівлі мало в наявності сертифікат «Інженерно-будівельне проектування доріг» та був обраний переможцем Процедури закупівлі.
ДП "Укрдіпродор" вважає, що початковий перелік працівників, які необхідні для виконання робіт за Предметом закупівлі зазначених у додатку №2, є достатнім для якісного виконання зазначених робіт.

У відповідності до норм Закону України «Про архітектурну діяльність» архітектор (інженер), що має кваліфікаційний сертифікат, - фахівець, який за результатами атестації отримав такий сертифікат, що надає йому повноваження ведення особистої діяльності у сфері архітектурної діяльності, і який несе відповідальність за результати своєї роботи.
Отже, архітектор (інженер), що має кваліфікаційний сертифікат здійсню свою діяльність у сфері архітектурної діяльності без розбивки на напрямки діяльності. Тобто кожен сертифікований архітектор (інженер) може розробляти будь-який розділ проекту або доручати цю роботу членам проектної групи без зняття відповідальності з сертифікованого архітектора (інженера).

Аналогічну позицію підтверджено листом Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проектувальників у будівництві» (далі – Гільдія) від 08.08.2019 р. №44 (далі – Лист-відповідь) на запит ДП "Укрдіпродор" щодо можливості виконання робіт за розділом «технологія будівельного виробництва» інженером-проектувальником із сертифікатом «Інженерно-будівельне проектування доріг» при розробленні проектної документації будівництва автомобільних доріг. У Листі-відповіді Гільдія зазначає, що ГІП, виходячи із досвіду роботи інженера-проектувальника, його професійного рівня визначає можливість виконання робіт за розділом «технологія будівельного виробництва» інженером-проектувальником із сертифікатом «Інженерно-будівельне проектування доріг».


Враховуючи викладене, вважаємо, що замовник Процедури закупівлі свідомо вніс зміни до тендерної документації, а саме додав інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва до кваліфікаційних вимог тендерної документації, що призвело до порушення ст. 2 та частини 4 ст. 22 Закону.

Підсумовуючи, робимо висновок, що кваліфікаційні вимоги Тендерного комітету прийняте з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Враховуючи значну кількість порушень, а також керуючись Законом України «Про публічні закупівлі»,

ВИМАГАЄМО:

1. Скасувати рішення про визнання Приватним підприємством «Науково-виробнича фірма «Мостопроект» переможцем процедури закупівлі – код за ДК 021:2015:45233000-9 – Будівництво, влаштування фундаменту та покриття шосе, доріг).
2. Завершити процедуру у встановленому законом порядку.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 15.07.2019 09:30

Оскарження умов:

до 21.07.2019 00:00

Подання пропозицій:

25.07.2019 09:30

Початок аукціону:

26.07.2019 11:40

Очікувана вартість
9 630 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
48 150 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
9 630 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.10 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
Розроблення проектної документації будівництва багаторівневої транспортної розв’язки на примиканні автомобільних доріг М-06 Київ – Чоп (км 372+400) та М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест), Рівненська область

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роботи
Розроблення проектної документації будівництва багаторівневої транспортної розв’язки на примиканні автомобільних доріг М-06 Київ – Чоп (км 372+400) та М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест), Рівненська область
ДК 021:2015: 45233000-9 — Будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Запитання до процедури

Дискримінаційні, вибіркові вимоги наявності фахівців

Дата подання: 10.07.2019 14:43
Дата відповіді: 12.07.2019 16:18
П.1.2.1. Додатку 2 до Тендерної документації встановлено вимогу: *Учасники включають до таблиці працівників, які є необхідними для виконання робіт за предметом закупівлі відповідно до Технічної специфікації – Завдання (Додаток № 4) з дотриманням діючих норм і правил, а саме: експерт- технічне обстеження будівель і споруд; інженери – проектувальники (не менше п’яти), в тому числі: інженери – проектувальники автомобільних доріг (не менше двох) з документальним підтвердженням наявності в них сертифікатів інженерно-будівельного проектування, інженер-проектувальник штучних споруд (не менше одного) з документальним підтвердженнням наявності в нього сертифікату інженерно-будівельного проектування інженер – проектувальник забезпечення захисту від шуму з документальним підтвердженням наявності в нього сертифікату інженерно-будівельного проектування, інженер – проектувальник забезпечення безпеки життя і здоров’я людини та захисту навколишнього природного середовища з документальним підтвердженням наявності в нього сертифікату інженерно-будівельного проектування, Питання 1. Чим визначений даний вибірковий перелік кваліфікованих проектувальників? Враховуючи предмет закупівлі і склад даного проекту. чому не враховані кваліфіковані фахівці, наприклад, – з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва, інженер – проектувальник в частині інженерних вишукувань (розділ ПОБ та звіти з інженерних вишукувань за підписами відповідальних кваліфікованих фахівців обов’язкові)? Враховуючи ст.19 Закону України «Про архітектурну діяльність» і те, що підписує розділ проекту і несе за нього відповідальність один сертифікований фахівець, а інші виконавці можуть не мати сертифікат, у вищезазначених умовах вказана вимога про наявність сертифікованих фахівців не менше двох. Питання 2. Чому сертифікованих інженерів – проектувальників автомобільних доріг вимагається не менше двох? Як дана вимога відповідає абз.1,2 ст.19 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст.3, ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі»? Серед усіх кваліфікованих фахівців, які будуть залучені до розроблення проектно-кошторисної документації, Замовник вимагає наявність лише частину і чомусь деяких не менше двох. Або видаліть дану дискримінаційну, вибіркову вимогу, або переконайтеся в наявності в учасників всіх, необхідних для розроблення даного проекту, кваліфікованих фахівців.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Перелік кваліфікованих проектувальників в тендерній документації визначений замовником робіт з врахуванням складу і обсягів робіт з проектування, згідно завдання на проектування. Кваліфіковані фахівці з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва, інженер - проектувальник в частині інженерних вишукувань будуть внесені до кваліфікаційних вимог тендерної документації.
Наявність відповідної кількості сертифікованих фахівців в тендерній документації пояснюється великим обсягом робіт з проектування та необхідністю якісного виконання зазначених робіт.
Процедура закупівлі робіт відбувається у відповідності з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). У відповідності до ч. 1 ст. 28 Закону оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. У відповідності до ч. 4 ст. 28 Закону після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною. Відповідно до ч. 6 ст. 28 за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.

Щодо Проекту договору

Дата подання: 10.07.2019 16:59
Дата відповіді: 12.07.2019 16:18
Проект договору (Додаток № 5 до тендерної документації) передбачає додатки (п.10.1): - Протокол погодження договірної ціни (Додаток № 1); - Календарний план ( Додаток № 2); - Графік виконання робіт ( Додаток № 3); - Зведений кошторис ( Додаток № 4). Календарний план і Графік виконання робіт – документи не одного змісту?

відповідь:

Додаток "Календарний план" складається Замовником та визначає договірні зобов'язання Замовника щодо фінансового забезпечення виконання робіт. У ньому конкретизуються умови договору щодо джерел фінансування та розрахунків за виконані роботи, а також розподіл фінансових ресурсів за кожним джерелом фінансування. Дотримання зазначеного плану Замовником забезпечує дотримання Підрядником строків виконання робіт, графіка виконання робіт, інших умов договору.

Додаток "Графік виконання робіт" конкретизує зобов'язання Виконавця, визначені умовами договору, щодо складу, обсягів, послідовності, строків виконання робіт. Обґрунтованість положень цього додатка забезпечує ритмічність виконання робіт, своєчасність матеріально-технічного забезпечення тощо. Аналіз виконання "Графіка виконання робіт" дає можливість оцінювати сторонам хід виконання робіт в цілому та виконання окремих етапів робіт, дотримання Виконавцем та субпідрядниками визначених у договорі підряду строків виконання робіт та окремих видів робіт та своєчасно вживати заходів щодо наявних відхилень. Невиконання Виконавцем графіка дає підстави Замовнику реалізувати свої права щодо притягнення до відповідальності Виконавця відповідно до умов договору та чинного законодавства.

про наявність аналогічного досвіду робіт

Дата подання: 10.07.2019 17:06
Дата відповіді: 12.07.2019 16:19
П.1.3.1. Додатку 2 до Тендерної документації встановлено вимогу: *Аналогічними договорами є договори з виготовлення та/або розроблення проектної документації (проектно-кошторисної документації) на капітальний ремонт та/або будівництво та/або реконструкцію автомобільних доріг І технічної категорії за класом наслідків СС-3. Питання: Підприємство з великим досвідом проектування мостів, шляхопроводів, мостових переходів і т.п. на автомобільних дорогах з наявними експертними звітами даних проектів не має право приймати участь у даній закупівлі з даним предметом закупівлі?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

До тендерної документації в частині визначення аналогічних договорів будуть внесені відповідні зміни та доповнення договорами з виготовлення проектної документації будівництва транспортної розв’язки,/ шляхопроводу.

Щодо умов договору

Дата подання: 10.07.2019 17:25
Дата відповіді: 12.07.2019 16:19
В п.2.9 Проекту договору «Замовник здійснює платежі ( по мірі надходження державних коштів на рахунок Замовника), але тільки після підписання Сторонами акту здачі-прийняття виконаних робіт на протязі 5 робочих днів», а в п. 2.11 Замовник «…подає документи на оплату не пізніше 10-ти календарних днів з моменту підписання Замовником акта приймання-передачі проектної документації переданою за накладною». Просимо прибрати розбіжності для недопущення неоднозначного тлумачення умов договору.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

П.2.9. проекту договору стосується здійснення платежів за кожен окремий етап (у разі якщо графіком виконання робіт передбачено виконання та здачу робіт поетапно), тобто проміжні платежі. П.2.11 проекту договору стосується оплати повного обсягу робіт з виготовлення проектної документації разом з позитивним висновком експертизи.

щодо умов Проекту договору

Дата подання: 10.07.2019 17:49
Дата відповіді: 12.07.2019 16:20
Відповідно до п. 2.15. Проекту договору: Підрядник протягом 3 (трьох) місяців з моменту підписання акту приймання-передачі проектної документації зобов’язаний надати Замовнику позитивний висновок експертизи. П.2.14 має умову, що розроблена проектна документація передається Підрядником до експертної організації для проведення експертизи. Але Замовник не доручає Підряднику функції замовника експертизи проектної документації і не визначає умови оплати послуг експертної організації (сума послуг стане відома при укладанні договору на проведення експертизи). Питання: Як Підрядник може прийняти на себе відповідальність за зобов’язання між замовником експертизи і експертною організацією, надати результат робіт третьої особи за іншим договором (не за предметом закупівлі) і відповідати за дії третіх осіб вартістю розробки проектної документації (п.2.16)? Просимо прибрати з умов договору безглуздні умови – п.2.15, 2.16, 2.17.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Датою завершення Підрядником повного обсягу робіт за даним Договором вважається дата отримання Замовником проектної документації разом з позитивним висновком експертизи. До проекту договору (додаток № 5 до тендерної документації) будуть внесені зміни
Розгорнути: 5 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-07-08-002594-b.b1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ПРОЕКТНИЙ СТАНДАРТ", Код ЄДРПОУ:40254893
Дата подання: 10.07.2019 16:54
Проект договору (Додаток № 5 до тендерної документації) передбачає виконання робіт за предметом тендерної закупівлі - розроблення проектної документації будівництва (п.1.1, 1.2). Відповідно до п.2.9. Замовник здійснює платежі (по мірі надходження державних коштів на рахунок Замовника), але тільки після підписання Сторонами акту здачі-прийняття виконаних робіт на протязі 5 робочих днів. Згідно п.2.10. Датою завершення Підрядником повного обсягу робіт за даним Договором вважається дата отримання Замовником проектно-кошторисної документації по накладній разом з оформленим Актом виконаних робіт, що оформляється Підрядником українською мовою в 4 примірниках.
Експертиза проектної документації може бути проведена за окремим договором з Експертною організацією на умовах, які не мають відношення до даного Проекту договору.
Просимо прибрати п.2.16, п.2.17 з Проекту договору (Додаток № 5 до тендерної документації) тому, що містять умови, які залежать від третіх осіб, не мають відношення до предмету договору і зобов’язань Підрядника за договором.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

12.07.2019 16:21
Підрядник повинен якісно та у встановлені терміни здійснити розроблення проектної документації будівництва. Отримання висновку експертизи передбачено п.25 Завдання на розроблення проектної документації.
Відповідно до п.12 Постанови Кабінету міністрів України №560 від 11.05.2011 р. «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету міністрів України», замовником експертизи є: замовник будівництва/ проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектно-вишукувальних робіт. Проектом договору буде передбачено, що замовником експертизи є проектувальник (відповідні зміни будуть внесені до договору).

Номер вимоги: UA-2019-07-08-002594-b.a2

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ПРОЕКТНИЙ СТАНДАРТ", Код ЄДРПОУ:40254893
Дата подання: 12.07.2019 15:28
Відповідно до п.1.3.3. Додатку 2 до Тендерної документації учасник повинен надати «Оригінал позитивного експертного висновку щодо виконання аналогічних робіт по договору (договорах), зазначеному (-их) учасником в таблиці (п. 1.3.1.) та скановану копію відповідного договору.»
При проходженні експертизи проектної документації Оригінал позитивного експертного висновку отримує замовник будівництва, проектувальник може отримати лише копію експертного висновку. Просимо видалити некоректну вимогу та внести зміни до Тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

16.07.2019 16:11
Відповідні зміни будуть внесені до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2019-07-08-002594-b.a3

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ПРОЕКТНИЙ СТАНДАРТ", Код ЄДРПОУ:40254893
Дата подання: 12.07.2019 15:49
П.1.2.1. Додатку 2 до Тендерної документації встановлено вимогу:
*Учасники включають до таблиці працівників, які є необхідними для виконання робіт за предметом закупівлі відповідно до Технічної специфікації – Завдання (Додаток № 4) з дотриманням діючих норм і правил, а саме:
експерт- технічне обстеження будівель і споруд;
інженери – проектувальники (не менше п’яти), в тому числі:
інженери – проектувальники автомобільних доріг (не менше двох) з документальним підтвердженням наявності в них сертифікатів інженерно-будівельного проектування,
інженер-проектувальник штучних споруд (не менше одного) з документальним підтвердженнням наявності в нього сертифікату інженерно-будівельного проектування
інженер – проектувальник забезпечення захисту від шуму з документальним підтвердженням наявності в нього сертифікату інженерно-будівельного проектування,
інженер – проектувальник забезпечення безпеки життя і здоров’я людини та захисту навколишнього природного середовища з документальним підтвердженням наявності в нього сертифікату інженерно-будівельного проектування.
Враховуючи, що для розроблення даної проектної документації необхідний більший перелік сертифікованих фахівців і відповідно до ст.19 Закону України «Про архітектурну діяльність» - по одному, в тому числі Головний інженер проекту по об’єкту може бути лише – ОДИН, на виконання ст.3, ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», абз.1,2 ст.19 Закону України «Про архітектурну діяльність», вимагаємо видалити з Тендерної документації вибіркову, дискримінуючу вимогу щодо наявності саме такого переліку працівників.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

16.07.2019 16:11
Перелік сертифікованих фахівців, зазначених в п.1.2. Додатку №2 тендерної документації доповнено. Відповідні зміни будуть внесені до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2019-07-08-002594-b.a4

Статус:
Відповідь надана

Учасник: Державне підприємство – Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства “Укрдіпродор”, Код ЄДРПОУ:05416892
Дата подання: 14.08.2019 17:53
Вимога

Державне підприємство – Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства "Укрдіпродор" розглянувши матеріали про прийняття рішення щодо визнання переможця за процедурою закупівлі: «Розробка проектної документації будівництва багаторівневої транспортної розв’язки на примиканні автомобільної дороги М-06 Київ – Чоп (км 372+400) та М-16 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест), Рівненська область» (далі – Процедура закупівлі), звертається до тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Рівненській області (далі – Тендерний комітет) з наступним.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону) учасник, якого не визнано переможцем торгів за результатами оцінки та розгляду його пропозиції, може звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо надання інформації про пропозицію переможця торгів, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з пропозицією учасника, який надіслав звернення, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення.
Крім того, у відповідності до норм ст. 3 Закону, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

За результатами вивчення змісту тендерної документації Процедури закупівлі, ДП "Укрдіпродор" дійшов висновку, що її окремі положення містять вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників процедури, а отже суперечать вимогам частини 4 ст. 22 Закону та порушують законні інтереси скаржника.

У відповідності до розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерна пропозиція подається в електронному вигляді, та завантажується файл який повинен містити:
- інформація та документи, що підтверджують відповідальність учасника кваліфікаційним критеріям (згідно з переліком додатку №2).
У п. 1.2.1. додатку №2 до тендерної документації визначено чіткий перелік працівників, які необхідні для виконання робіт за Предметом закупівлі відповідно до технічної специфікації – Завдання (додаток №4).

Згідно з відкритою інформацією у системі публічних закупівель ProZorro, у період уточнень вимог до тендерної документації, учасником ПП «Науково-виробнича фірма «Мостопроект» у розділі «питання» було задано питання 1: «Враховуючи предмет закупівлі і склад даного проекту, чому не враховані кваліфікаційні фахівці, наприклад, - з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва ?» ( далі – Питання).
На Питання була надана відповідь, що «Кваліфіковані фахівці з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва, інженер – проектувальник в частині інженерних вишукувань будуть внесені до кваліфікаційних вимог тендерної документації».
Дані умови тендерної документації є дискримінаційними, так як виконання робіт згідно до Процедури закупівлі можуть виконувати тільки ті учасники у яких є фахівці з інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва, інженер – проектувальник в частині інженерних вишукувань. Звертаємо увагу, що саме ПП «Науково-виробнича фірма «Мостопроект» серед усіх учасників Процедури закупівлі мало в наявності сертифікат «Інженерно-будівельне проектування доріг» та був обраний переможцем Процедури закупівлі.
ДП "Укрдіпродор" вважає, що початковий перелік працівників, які необхідні для виконання робіт за Предметом закупівлі зазначених у додатку №2, є достатнім для якісного виконання зазначених робіт.

У відповідності до норм Закону України «Про архітектурну діяльність» архітектор (інженер), що має кваліфікаційний сертифікат, - фахівець, який за результатами атестації отримав такий сертифікат, що надає йому повноваження ведення особистої діяльності у сфері архітектурної діяльності, і який несе відповідальність за результати своєї роботи.
Отже, архітектор (інженер), що має кваліфікаційний сертифікат здійсню свою діяльність у сфері архітектурної діяльності без розбивки на напрямки діяльності. Тобто кожен сертифікований архітектор (інженер) може розробляти будь-який розділ проекту або доручати цю роботу членам проектної групи без зняття відповідальності з сертифікованого архітектора (інженера).

Аналогічну позицію підтверджено листом Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проектувальників у будівництві» (далі – Гільдія) від 08.08.2019 р. №44 (далі – Лист-відповідь) на запит ДП "Укрдіпродор" щодо можливості виконання робіт за розділом «технологія будівельного виробництва» інженером-проектувальником із сертифікатом «Інженерно-будівельне проектування доріг» при розробленні проектної документації будівництва автомобільних доріг. У Листі-відповіді Гільдія зазначає, що ГІП, виходячи із досвіду роботи інженера-проектувальника, його професійного рівня визначає можливість виконання робіт за розділом «технологія будівельного виробництва» інженером-проектувальником із сертифікатом «Інженерно-будівельне проектування доріг».


Враховуючи викладене, вважаємо, що замовник Процедури закупівлі свідомо вніс зміни до тендерної документації, а саме додав інженерно-будівельного проектування у частині технології будівельного виробництва до кваліфікаційних вимог тендерної документації, що призвело до порушення ст. 2 та частини 4 ст. 22 Закону.

Підсумовуючи, робимо висновок, що кваліфікаційні вимоги Тендерного комітету прийняте з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Враховуючи значну кількість порушень, а також керуючись Законом України «Про публічні закупівлі»,

ВИМАГАЄМО:

1. Скасувати рішення про визнання Приватним підприємством «Науково-виробнича фірма «Мостопроект» переможцем процедури закупівлі – код за ДК 021:2015:45233000-9 – Будівництво, влаштування фундаменту та покриття шосе, доріг).
2. Завершити процедуру у встановленому законом порядку.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

19.08.2019 16:41
Відповідно до ч.2 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази, наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід виконання аналогічного договору. Визначені Замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються у тендерній документації. Тендерним комітетом Служби автомобільних доріг у Рівненській області було прийнято рішення про встановлення кваліфікаційних критеріїв, а саме: наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт згідно предмету закупівлі. Замовником було передбачено перелік інженерів-проектувальників, які повинні бути в учасника процедури закупівлі. Відповідно до проведеного електронною системою закупівель аукціону, найбільш економічно вигідною пропозицією була пропозиція ДП - Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства «Укрдіпродор». Після проведеного аукціону Замовником було здійснено розгляд тендерної пропозиції вище вказаного учасника на відповідність вимогам тендерної документації, під час чого було встановлено що тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації, оскільки у складі тендерної пропозиції учасника були відсутні відомості про наявність в нього інженера-проектувальника в частині технологій будівельного виробництва. Відповідно до п.2 ч.4 ст.28 Закону України « Про публічні закупівлі», у разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, Замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною.
Одночасно повідомляємо, що відповідно до ст.23 Закону України «Про публічні закупівлі», фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 7-1 цього Закону, або за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів. Звертаємо Вашу увагу, що в учасника закупівлі є можливість звернутися до Замовника за роз’ясненням щодо тендерної документації, однак ніхто з учасників не оскаржував вимоги щодо встановлення переліку інженерів-проектувальників.

Аукціон

Початок:
26.07.2019 11:40
Завершення:
26.07.2019 12:07

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 26.07.2019 12:07

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
Державне підприємство – Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства “Укрдіпродор”
Пошук по цьому учаснику
4 489 228.58 UAH з ПДВ 4 489 228.58 UAH з ПДВ Документи
ПП НВФ "Мостопроект"
Пошук по цьому учаснику
8 400 000 UAH з ПДВ 8 400 000 UAH з ПДВ Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна фірма «Одеспромстрой»
Пошук по цьому учаснику
8 900 000 UAH з ПДВ 8 900 000 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

Публічні документи

08.08.2019 18:45
Довідка (МВС)
23.07.2019 17:29
Статут.pdf
23.07.2019 17:29
Договір Лях.pdf
23.07.2019 17:29
Договір Кот.pdf
23.07.2019 17:29
Договір Дух.pdf
23.07.2019 17:29
Відгук.pdf

Публічні документи

24.07.2019 22:01
Відгук 1.pdf
24.07.2019 22:01
Статут.pdf
24.07.2019 22:01
Відгук 2.pdf
24.07.2019 22:01
Відгук 3.pdf
24.07.2019 22:01
Протокол №11.pdf
24.07.2019 22:01
Протокол №8.pdf
24.07.2019 22:01
Рішення №6.pdf
24.07.2019 22:01
Протокол №10.pdf

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Державне підприємство – Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства “Укрдіпродор”
#05416892
Пошук по цьому переможцю
Відхилено 4 489 228.58 UAH з ПДВ 01.08.2019 13:17
ПП НВФ "Мостопроект"
#30604691
Пошук по цьому переможцю
Переможець 8 400 000 UAH з ПДВ 07.08.2019 16:11

Переможець

Дата і час публікації: 07.08.2019 16:11

Учасник Пропозиція Документи
ПП НВФ "Мостопроект"
Пошук по цьому переможцю
#30604691
8 400 000 UAH з ПДВ Документи

Укладений договір


Строк дії 22.08.2019 00:00 - 31.12.2020 00:00
Номер 19
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір № 19.pdf Укладений
8 400 000
22.08.2019 14:18
22.08.2019
Розрахунки.pdf Укладений
8 400 000
22.08.2019 14:19
22.08.2019
sign.p7s Укладений
22.08.2019 14:20

Зміни до договору

Покращення якості предмета закупівлі 11.09.2019 15:41
Опис змін: У зв’язку із затвердженням «Плану проектно-вишукувальних робіт з будівництва та реконструкції об’єктів на автомобільних дорогах загального користування державного значення Рівненської області відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 130 ( в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 р. № 634) на 2019 рік»,керуючись п. 9.4. Договору, Сторони дійшли згоди внести зміни в Додатки до Договору «Календарний план» (Додаток №2), «Графік виконання робіт» ( Додаток № 3) та викласти їх в новій редакції, що додається. Додаток:«Календарний план» (Додаток №2); «Графік виконання робіт» ( Додаток № 3)
Номер договору: 2
Контракт:
Покращення якості предмета закупівлі 19.12.2019 16:20
Опис змін: Відповідно до п.2.7., 9.4 Договору, керуючись розпорядженням КМУ від 15 листопада 2019 р. N 1103-р «Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21.05.2019р. № 472 «Про затвердження переліку об’єктів, що фінансуватимуться в 2019 році за рахунок залишку коштів спеціального фонду обласного бюджету, що утворився станом на 01.01.2019 за рахунок 50 відсотків від суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів», та розпорядженням КМУ від 4 грудня 2019 р. N 1194-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Державному агентству автомобільних доріг на 2019 рік, та внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», Сторони дійшли згоди: 1.1. Доповнити п.2.1. Договору абзацом наступного змісту: «Бюджетні зобов’язання за цим договором на 2019 рік станом на 18.12.2019 рік складають 7 481 840, 97 грн. (Сім мільйонів чотириста вісімдесят одна тисяча вісімсот сорок гривень, 97 копійок), в тому числі ПДВ 1 246 973, 50 грн. (один мільйон двісті сорок шість тисяч дев’ятсот сімдесят три гривні, 50 копійок), з яких - 500 000, 00 грн. (п’ятсот тисяч гривень, 00 копійок), в тому числі ПДВ 83 333, 33 грн. (вісімдесят три тисячі триста тридцять три гривні, 33 копійки) за рахунок митних коштів; - 6 981 840, 97 грн. (шість мільйонів дев’ятсот вісімдесят одна тисяча вісімсот сорок гривень, 97 копійок), в тому числі ПДВ 1163640,17 грн. (один мільйон сто шістдесят три тисячі шістсот сорок гривень, 17 копійок) за рахунок коштів державного бюджету»; 1.2. Внести зміни у відповідні Додатки до Договору «Календарний план» (Додаток № 2), «Графік виконання робіт» (Додаток № 3) та викласти їх у новій редакції, що додаються. Додатки: Календарний план ( Додаток № 2); Графік виконання робіт ( Додаток № 3).
Номер договору: 4
Контракт:
Покращення якості предмета закупівлі 26.12.2019 16:17
Опис змін: Відповідно до п.2.7., 9.4 Договору, керуючись розпорядженням КМУ від 15 листопада 2019 р. N 1103-р «Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21.05.2019р. № 472 «Про затвердження переліку об’єктів, що фінансуватимуться в 2019 році за рахунок залишку коштів спеціального фонду обласного бюджету, що утворився станом на 010.01.2019 за рахунок 50 відсотків від суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів», та розпорядженням КМУ від 4 грудня 2019 р. N 1194-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Державному агентству автомобільних доріг на 2019 рік, та внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», Сторони дійшли згоди: 1.1. Доповнити п.2.1. Договору абзацом наступного змісту: «Бюджетні зобов’язання за цим договором на 2019 рік станом на 26.12.2019 рік складають 7 981 840, 97 грн. (Сім мільйонів дев’ятсот вісімдесят одна тисяча вісімсот сорок гривень, 97 копійок), в тому числі ПДВ 1 330 306, 83 грн. (один мільйон триста тридцять тисяч триста шість гривень, 83 копійки), з яких - 500 000, 00 грн. (п’ятсот тисяч гривень, 00 копійок), в тому числі ПДВ 83 333, 33 грн. (вісімдесят три тисячі триста тридцять три гривні, 33 копійки) за рахунок митних коштів; - 7 481 840, 97 грн. (сім мільйонів чотириста вісімдесят одна тисяча вісімсот сорок тисяча вісімсот сорок гривень, 97 копійок), в тому числі ПДВ 1 246 973, 50 грн. (один мільйон двісті сорок шість тисяч дев’ятсот сімдесят три гривні, 50 копійок) за рахунок коштів державного бюджету»; 1.2. Внести зміни у відповідні Додатки до Договору «Календарний план» (Додаток № 2), «Графік виконання робіт» (Додаток № 3) та викласти їх у новій редакції, що додаються. Додатки: Календарний план ( Додаток № 2); Графік виконання робіт ( Додаток № 3).
Номер договору: 5
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 22.08.2019 — 31.12.2020
Сума оплати за договором: 8 400 000
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

YouControl: зв'язки організатора з учасниками - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками та замовником

Звернення за роз'ясненнями - 1

Наявні звернення до Замовника за роз”ясненнями щодо рішення по визначенню переможця

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Покращення якості предмета закупівлі - 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання