Лікарські засоби для лікування соматичних захворювань - Азитроміцин, Альфаліпоєва (тіоктова) кислота, Амброксол, Атропін, Ацетилсаліцилова кислота, Ацикловір, Вінпоцетин, Вугілля активоване, Диклофенак, Дротаверин, Етамзилат, Етанол, Йод, Каптоприл, гідрохлортіазид, Карбамазепін, Касія (сена) та її похідні, Кеторолак, Кислота амінокапронова, Клотримазол, Кофеїн-бензоат натрію, Лідокаїну гідрохлорид, Лінімент бальзамічний (за О.В. Вишневським), Лоратадин, Метамізол натрію, Метоклопрамід, Метронідазол, Омепразол, Папаверин, Парацетамол, Пентоксифілін, Пероксид водню, Пірацетам, Ранітидин, Розчин ментолу в ментиловому ефірі ізовалеріанової кислоти, Сальбутамол, Теофілін, Цефоперазон сульбактам, Цефтазидим, Цефтриаксон, Цефуроксим Medicines for the treatment of somatic diseases - Azithromycin, Alfalipoic (thioctinic) acid, Ambroxol, Atropine, Acetylsalicylic acid, Acyclovir, Vinotocetyl, Activated charcoal, Diclofenac, Drotaverin, Etamzylate, Ethanol, Iodine, Captopril, Hydrochlorothiazide, Carbamazepine, Cassia (hay) and its derivatives, ketorolac, aminocapronic acid, sodium caffeine benzoate, lidocaine hydrochloride, balsam lint (OV Vishnevsky), loratadine, metamizol sodium, metoclopramide, metronidazole, omeprazole, papaverine, paracetamol, pentoxide filine, hydrogen peroxide, pyrazetam, ranitidine, menthol solution in menthyl ester of isovalerylate, salbutamol, theophylline, cefoperazone sulbactam, ceftazidime, ceftriaxone, cefuroxime

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-07-17-001420-a
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Державна установа "Центр охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України"
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Будиліна Ірина Михайлівна, +380442070359 , tenderdkvs@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Київ, 04050, Київська область, вул. Мельникова, будинок 81
Дата укладення договору
13.11.19
Очікувана вартість
20 865 638.96 UAH з ПДВ
Сума договору
19 156 402 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 14.11.19
  • Відгуки 0
  • Робота ГО 1
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 3
Позиція ГО Інститут аналітики та адвокації
Ідентифікатор порушень I

Подано форм 2155

Кращий інформатор I

Подано форм 2233

Борець за перемогу III

Подано форм 663

DOZORRO LOBBY
Виявлені ознаки порушень Направлені звернення Відповіді
дискримінаційні вимоги документації
лист до замовника
31.07.2019

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 07.08.2019 17:10

Оскарження умов:

до 13.08.2019 00:00

Подання пропозицій:

17.08.2019 17:10

Очікувана вартість
20 865 639 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
612 500 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Тендерна документація

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-07-17-001420-a.b1

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ Сандоз Україна, Код ЄДРПОУ:38419586
Дата подання: 18.07.2019 10:04
Доброго дня,

Для усунення дискримінаційних вимог та у відповідності до спільного листа МЕРТ та МОЗ України від 19.12.2018 р. № 01.7/33810, просимо Вас розділити загальний предмет закупівлі на окремі Лоти, за принципом один МНН-один Лот.

У разі відхилення нашого прохання, буде подано скаргу до АМКУ.

Рішення замовника: Вимога відхилена

23.07.2019 10:53
Шановний учаснику! Тендерний комітет ЦОЗ ДКВС України, розглянувши вашу вимогу щодо поділу предмета закупівлі на лоти за принципом «один МНН – один лот», повідомляє наступне.
Згідно пункту 37 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) частина предмета закупівлі (лот) – визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції. Згідно п. 18 частини першої статті 1 Закону предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 448/28578 (далі – Порядок). Згідно з Порядком замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти). Отже, відповідно до Закону замовник при визначенні предмета закупівлі (окремої частини предмета закупівлі) має керуватися саме Порядком, який є нормативно-правовим актом.
Таким чином, поділ предмета закупівлі на лоти є правом замовника, оскільки норма абзацу сьомого пункту 1 розділу ІІ Порядку не є імперативною.
Ця позиція підтверджується і в листі Мінекономрозвитку від 02.08.2017 № 3304-06/26774-06, в якому зазначається, що визначення окремих частин предмета закупівлі (лотів) в межах єдиної процедури закупівлі здійснюється замовником самостійно, керуючись вимогами Закону та розділу II Порядку та є правом, а не обов’язком замовника.
У Рекомендаціях Антимонопольного комітету Україну від 30.03.2018 №4-рк «Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції» зазначається, що Порядком визначення предмета закупівлі не передбачено переліку випадків, коли саме замовник може та має визначати окремі частини предмета закупівлі (лоти) у процедурі закупівлі, лікарських засобів та критерії такого поділу. Також зазначається, що згідно з Порядком визначення предмета закупівлі, замовник закупівлі лікарських засобів самостійно формує предмет закупівлі в межах групи «Фармацевтична продукція», яка може включати в себе необмежену кількість видів лікарських засобів у межах визначених класів та категорій. Поряд з цим, у вказаних рекомендаціях зазначено, що до порушень конкуренції на відповідних ринках лікарських засобів призводить ситуація коли в один лот включають як замінні, так і незамінні «ексклюзивні» лікарські засоби (у тому числі ті, які знаходяться під патентним захистом, ті, що мають лише одного виробника).
Зокрема, в минулому році за результатами розгляду скарги стосовно закупівлі лікарських засобів для лікування соматичних захворювань, на виконання рішення Колегії АМКУ ЦОЗ ДКВС України виділив в окремі лоти лише «ексклюзивні» лікарські засоби. Стосовно інших лікарських засобів Орган оскарження не зобов’язав замовника поділити предмет закупівлі за принципом один МНН - один лот.
Враховуючи вищезазначене, тендерний комітет ЦОЗ ДКВС України вважає за доцільне внести зміни до тендерної документації у частині визначення форми випуску/дозування/фасування щодо позиції №42 (Міжнародне непатентоване найменування: Сальбутамол).
Інші лікарські засоби, що є предметом даної закупівлі, не є «ексклюзивними» та представлені не одним виробником, що не ставить потенційного учасника процедури закупівлі в залежність від конкретного виробника.
Таким чином, тендерна документація не міститиме умов, що могли б призвести до дискримінації учасників або до надання переваг окремим виробникам.

Номер вимоги: UA-2019-07-17-001420-a.b3

Статус:
Відповідь надана

Учасник: ТОВ "БаДМ", Код ЄДРПОУ:31816235
Дата подання: 02.10.2019 10:43
вимога у додатку

Рішення замовника: Вимога відхилена

04.10.2019 15:25
Шановний учаснику! Тендерний комітет ЦОЗ ДКВС України, розглянувши вашу вимогу щодо перегляду рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «БаДМ» по Лоту №1, додатково уважно розглянув документи вашої тендерної пропозиції. За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Щодо терміну дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб Дротаверин.
Пунктом 6.2. додатку 3 тендерної документації на закупівлю ДК 021-2015:33600000-6 - Фармацевтична продукція (Лікарські засоби для лікування соматичних захворювань - Азитроміцин, Альфаліпоєва (тіоктова) кислота, Амброксол, Атропін, Ацетилсаліцилова кислота, Ацикловір, Вінпоцетин, Вугілля активоване, Диклофенак, Дротаверин, Етамзилат, Етанол, Йод, Каптоприл, гідрохлортіазид, Карбамазепін, Касія (сена) та її похідні, Кеторолак, Кислота амінокапронова, Клотримазол, Кофеїн-бензоат натрію, Лідокаїну гідрохлорид, Лінімент бальзамічний (О.В. Вишневським), Лоратадин, Метамізол натрію, Метоклопрамід, Метронідазол, Омепразол, Папаверин, Парацетамол, Пентоксифілін, Пероксид водню, Пірацетам, Ранітидин, Розчин ментолу в ментиловому ефірі ізовалеріанової кислоти, Сальбутамол, Теофілін, Цефоперазон сульбактам, Цефтазидим, Цефтриаксон, Цефуроксим.) (далі – Тендерна документація) передбачено надання учасником у складі своєї тендерної пропозиції копії реєстраційних посвідчень на лікарські засоби. Якщо лікарський засіб знаходиться на перереєстрації, учасник повинен надати лист з ДП «Державний експертний центр МОЗ України» про те, що документи про перереєстрацію лікарського засобу були подані у встановленому порядку, а також гарантійний лист учасника про те, що на момент укладання договору запропонований лікарський засіб буде перереєстровано.
У складі тендерної пропозиції ТОВ «БаДМ» надано реєстраційне посвідчення на лікарський засіб Дротаверин, термін дії якого закінчується до можливої дати укладання договору. Жодного із зазначених у тендерній документації документів щодо переєстрації лікарського засобу або гарантійного листа про те, що на момент укладання договору запропонований лікарський засіб буде перереєстровано ТОВ «БаДМ» не надано.
Щодо відсутності гарантійного листа від виробника продукції або уповноваженого представника виробника в Україні.
Пунктом 6.3. додатку 3 Тендерної документації вимагається надання учасником гарантійного листа від виробника продукції або уповноваженого представника (представництва, філії) виробника в Україні, щодо підтвердження можливості поставки учаснику товару, що є предметом закупівлі (із зазначенням його назви), у необхідній кількості, належної якості, з залишковим терміном придатності кожного препарату на момент його постачання до місця поставки, що складатиме не менше 75% від загального терміну придатності, та у визначені строки, завірений печаткою виробника (представника, представництва, філії виробника), з посиланням на номер процедури закупівлі, що оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу. Якщо гарантійний лист видається не виробником, у складі тендерної пропозиції Учасник повинен надати копії документів, що підтверджують повноваження представника, представництва, філії виробника.
ТОВ «БаДМ» запропоновано до постачання лікарський засіб Сальбутамол-Інтелі виробником якого є Лабораторіо Альдо-Юніон, С.Л., Іспанія. Гарантійний лист щодо підтвердження можливості поставки зазначеного лікарського засобу надано Представництвом УАБ «Максфарма Балтія» в Україні. Жодного документу, що підтверджує повноваження Представництва УАБ «Максфарма Балтія» в Україні від виробника Лабораторіо Альдо-Юніон, С.Л., Іспанія, ТОВ «БаДМ» не надано.
Крім того, за результатами додаткового розгляду виявлено, що, всупереч вимозі п. 6.3. додатку 3 тендерної документації, гарантійний лист АТ «Київський вітамінний завод» не містить підтвердження можливості поставки учаснику лікарських засобів з залишковим терміном придатності кожного препарату на момент його постачання до місця поставки, що складатиме не менше 75% від загального терміну придатності, та у визначені строки.
Враховуючи вищезазначене, у тендерного комітету ЦОЗ ДКВС України відсутні правові підстави для задоволення вимоги ТОВ «БаДМ».

Документи подані скаржником

02.10.2019 10:43
Скарга.docx

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-07-17-001420-a.a2

Статус:
Розглянута

Скаржник: ПАТ "ХІМФАРМЗАВОД "ЧЕРВОНА ЗІРКА", Код ЄДРПОУ:00481241
Пошук по цьому автору
Дата подання: 12.08.2019 18:54

СКАРГА щодо порушення законодавства у сфері публічних закупівель

Скаржник є прямим виробником лікарських засобів, визначених у таблиці № 2 і відповідно до Тендерної документації, має змогу запропонувати дев’ять з сорока п’яти позицій переліку ліків до закупівлі, однак Замовником об’єднано в один лот закупівлі препарати різних виробників, що порушує принципи здійснення публічних закупівель та унеможливлює участь Скаржника у процедурі закупівлі, що є порушенням прав Скаржника.
Розгорнути Згорнути
Документи

Рішення Органу оскарження: Не задоволено

до розгляду: 15.08.2019 22:40
Дата рішення: 04.09.2019 20:59

Ризик-індикатор

Азитроміцин, Альфаліпоєва (тіоктова) кислота, Амброксол, Атропін, Ацетилсаліцилова кислота, Ацикловір, Вінпоцетин, Вугілля активоване, Диклофенак, Дротаверин, Етамзилат, Етанол, Йод, Каптоприл, гідрохлортіазид, Карбамазепін, Касія (сена) та її похідні, Кеторолак, Кислота амінокапронова, Кофеїн-бензоат натрію, Лідокаїну гідрохлорид, Лоратадин, Метамізол натрію, Метоклопрамід, Метронідазол, Омепразол, Папаверин, Парацетамол, Пентоксифілін, Пероксид водню, Пірацетам, Ранітидин, Розчин ментолу в ментиловому ефірі ізовалеріанової кислоти, Сальбутамол, Теофілін, Цефоперазон сульбактам, Цефтазидим, Цефтриаксон, Цефуроксим

YouControl: зв'язки учасників - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

Зменшення обсягів закупівлі - 1

Лоти

Етамзилат

YouControl: зв'язки учасників - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

Продовження строку договору - 1

Клотримазол

YouControl: зв'язки учасників - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

Продовження строку договору - 1

Лінімент бальзамічний (за О.В. Вишневським)

YouControl: зв'язки учасників - 1 Переглянути

Система Youcontrol ідентифікувала зв`язки між учасниками

Продовження строку договору - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання