Фармацевтична продукція МНН: Еноксапарин. Джерело фінансування закупівлі – кошти місцевого бюджету.

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-07-23-000854-b
  • 33600000-6 - Фармацевтична продукція
  • Завершена
Найменування замовника:
Комунальне некомерційне підприємство "Тернопільська комунальна міська лікарня №2"
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Петрук Зоряна Ігорівна, 380352268112 , tmkl2buh@gmail.com
Адреса замовника
Україна, Тернопіль, 46023, Тернопільська область, вул. Р. Купчинського, 14
Дата укладення договору
27.08.19
Переможець
ТОВ "БАДМ-Б"
Очікувана вартість
245 000 UAH з ПДВ
Сума договору
227 624.85 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 27.08.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 29.07.2019 17:00

Оскарження умов:

до 04.08.2019 00:00

Подання пропозицій:

08.08.2019 17:00

Початок аукціону:

09.08.2019 11:22

Очікувана вартість
245 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
2 450 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
1 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

450 упаковка
Фармацевтична продукція МНН: Еноксапарин. Джерело фінансування закупівлі – кошти місцевого бюджету.
ДК 021:2015: 33600000-6 — Фармацевтична продукція
ATC: B01AB05 — B01AB05
INN: enoxaparin — Enoxaparin

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-07-23-000854-b.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "ВЕНТА. ЛТД", Код ЄДРПОУ:21947206
Дата подання: 24.07.2019 15:52
Вимога, щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Рішення замовника: Вимога не задоволена

26.07.2019 17:52
Тендерним комітетом КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня№2» розглянута вимога UA-2019-07-23-000854-b.c1 щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, і у відповідь повідомляємо наступне:
1)Щодо допустимості зазначення вимоги про наявність захисної системи голки у Додатку №2 Медико- технічні вимоги:
Відповідно до пункту 29 частини першої статті 1 Закону тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на вебпорталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.
Згідно з листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.02.2017 р. N 3302-06/3812-06 «Щодо розробки тендерної документації», вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність таким вимогам, визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель, закріпленими у статті 3 Закону та з дотриманням законодавства в цілому.
Відповідно до підпункту 3) частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – «Закон»), тендерна документація повинні містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. Разом з тим, у разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".
У випадку зазначення вимоги про наявність захисної системи голки існує належне обгрунтування для застосування зазначеної норми Закону та включення у тендерну документацію стосовно закупівель, зокрема, еноксапарину, посилань на конкретну конструкцію (у шприц-дозі з захисною системою голки), з причин, наведених нижче.
Стаття 4 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII встановлює такі принципи охорони здоров’я в Україні, як орієнтація на сучасні стандарти здоров'я та медичної допомоги і випереджувально-профілактичний характер.
Працівники охорони здоров’я належать до групи підвищеного ризику зараження гемотрансмісивними інфекціями, зокрема вірусами гепатиту В і С, а також ВІЛ. У 2003 році ВООЗ опублікувала інформацію щодо інфікування медичного персоналу через укол голкою: було зареєстровано 3 мільйони випадкових травм голками, що викликали 37% серед всіх нових випадків HBV, 39% - нових випадків ВГС і близько 5,5% - нових випадків ВІЛ-інфекції (WHO, 2015) .
Сучасна епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекцією в Україні поки що не дає підстав стверджувати про суттєве зниження тягаря епідемії ВІЛ-інфекції в країні – масштаби епідемії ВІЛ-інфекції продовжують поширюватися. Крім цього Україна сьогодні посідає перше місце в Європі за темпами поширення вірусного гепатиту С (2015) .
За результатами проведеної в 2015 р. оцінки систем України у сфері епіднагляду за ВІЛ-інфекцією було визнано, що в країні усе ще не вирішені проблемні питання щодо внутрішньо лікарняних заражень ВІЛ-інфекцією (Державна установа «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», 2016) .
З огляду на те, що найчастіше внутрішньолікарняне зараження медичних працівників гемотрансмісивними інфекціями відбувається при випадковому уколі голкою або порізі, ВООЗ рекомендує застосування одноразових шприців з інженерним захистом від травми гострим елементом, що є абсолютно необхідним і важливим компонентом системи забезпечення захисту медичного персоналу під час виконання професійних обов’язків. Враховуючи епідеміологічну ситуацію щодо ВІЛ-інфекції, вірусного гепатиті В і С в України застосування лікарських препаратів для парентерального введення у формі дозованих шприців із захисною системою голки є вкрай необхідним заходом безпеки.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ з метою зниження ризику передачі небезпечних інфекцій від пацієнта медичному персоналу доцільно віддавати перевагу використанню «розумних» шприців відповідно до стандартів ВООЗ щодо технічних характеристик, якості та безпеки. Використання препарату еноксапарин у шприц-дозі з захисною системою голки відповідає рекомендаціям ВООЗ (критеріям ISO) й попереджає травмування медичного персоналу та повторне використання шприца шляхом автоматичного вкриття голки захисним чохлом після ін’єкції, що сприяє суттєвому зниженню ризику зараження гемотрансмісивними інфекціями (насамперед, ВІЛ, гепатити В та С).
Відтак, вимога про наявність захисної системи голки є обгрунтованою та не призводить до обмеження конкуренції, оскільки не обмежує кількість постачальників, що можуть взяти участь у закупівлі, а будь-який виробник не обмежений у можливості виготовлення продукції із дотриманням вимоги щодо стандарту безпечності голки. Відсутність зацікавленості певного виробника забезпечувати дотримання стандартів безпечності виробів, рекомендованих ВООЗ, не може вважатись підставою для відмови замовника від зазначення відповідної вимоги у тендерній документації.

WHO guideline on the use of safety-engineered syringes for intramuscular, intradermal and subcutaneous injections in health-care settings. — World Health Organization, 2015
2 Україна досі залишається на першому місці у Європі за рівнем захворюваності на гепатит С — експерт. Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД», 2015. http://www.antiaids.org/ukr/news/aids_stat/ukrana-dos-zalishatsya-na-pershomu-msc-u-vrop-za-rvnem-zahvoryuvanost-na-gepatit-s-ekspert-10533.html (доступ 02.03.2018)
3 Державна установа «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України». Інформаційний бюлетень № 45, 2016 р.

2).Щодо вимоги про надання гарантійних листів виробника :
Згідно пункту 3 статті 22 Закону «3. Тендерна документація може містити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.».
Тому замовник самостійно визначає, якими документами учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеній вимозі, з дотриманням законодавства та принципів, установлених статтями 3 та 22 Закону.
Наразі відсутні нормативні документи, які встановлюють обмеження до типу та виду документів, що підтверджують інформацію про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі.
Дана вимога прописана з метою запобігання закупівлі лікарських засобів сумнівного походження Замовником. Враховуючи непросту ситуацію в країні щодо вірогідності постачання лікарських засобів, які є неоригінальними, неякісними, а також, які можуть потрапити на територію України незаконними шляхами, тим самим призвести до незворотних наслідків під час лікувального процесу. Твердження, що зазначена вимога є дискримінаційною до учасників не відповідає дійсності, оскільки документація не містить особливих вимог до такого листа, направлених на надання переваг конкретному учаснику.
Як видно з вимоги, гарантійний лист може надаватися не лише виробником, а й його представництвом, філією виробника, представником виробника, дилером, чи дистриб’ютором, уповноваженого на це виробником.Якщо учасник не є виробником, у нього обов’язково є договірні відносини з кимось із перелічених представників виробника, які не мають жодних обмежень щодо видачі таких листів будь-якому потенційному учаснику процедури закупівлі, який виявив бажання представляти їхню продукцію на процедурі закупівлі. На медичному ринку України в наявності достатня кількість постачальників, які мають ліцензію на здійснення даного виду діяльності та можуть забезпечити поставку заявлених лікарських засобів. Тому участь у даній процедурі закупівлі можуть приймати всі бажаючі добросовісні учасники, які мають змогу поставити заявлені лікарські засоби у повному обсязі. Такі учасники спроможні виконати дану вимогу. Зауважимо, що Ваша вимога не містить посилань на те, що Ви звертались за отриманням Гарантійного листа до будь-якого з виробників (його представників на території України) і Вам було відмовлено або прохання про надання Гарантійного листа залишено виробником без відповіді. Отже, жодним чином Замовник не обмежує конкуренцію учасників.
Крім того, Замовник хоче бути впевнений в тому, що Учасником буде гарантована можливість здійснення поставки заявлених лікарських засобів на етапі розгляду пропозицій, а не на момент поставки товару після підписання договору. Оскільки ніякі договірні гарантії чи штрафні санкції не можуть гарантувати своєчасну та якісну поставку необхідного товару, бо пацієнту необхідно надавати допомогу терміново, його не цікавить, чому постачальник або не поставив товар, або ж надав неякісний товар.
Як видно з пункту 8 листа від 19.12.2018р. за № 3301-04/55905-03/01.7/33810, виданого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством охорони здоров’я України, акцентуємо Вашу увагу на те, що в ньому рекомендовано не прописувати гарантування можливості поставки лікарського засобу «…у визначені строки,…» бо «… в окремих випадках може спричинити дискримінацію потенційних учасників закупівлі.», а не щодо вимоги надання гарантійного листа взагалі. Дана вимога жодним чином не обмежує участь учасників у даній процедурі закупівлі.

Виходячи з вищенаведеного, наша документація повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015р. за №922-VIII та вимогам інших нормативних актів, які регулюють відносини закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, та ніяк не обмежує та не надає перевагу іншим учасникам процедури закупівлі. У зв’язку з чим не вважаємо за потрібне вносити запропоновані Вами зміни.
Голова тендерного комітету
КНП Тернопільська комунальна міська лікарня №2» Паламар С.А.

Номер вимоги: UA-2019-07-23-000854-b.b2

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "ВЕНТА. ЛТД", Код ЄДРПОУ:21947206
Дата подання: 29.07.2019 16:49
Вимога, щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, щодо біоеквівалентністі препаратів

Рішення замовника: Вимога задоволена

30.07.2019 14:44
Замовником внесено зміни до тендерної документації.

Документи подані скаржником

Аукціон

Початок:
09.08.2019 11:22
Завершення:
09.08.2019 11:43

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 09.08.2019 11:43

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
230 129.72 UAH з ПДВ 227 624.85 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "Амікум Фарма"
Пошук по цьому учаснику
242 570.07 UAH з ПДВ 229 780.30 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

15.08.2019 16:28
sign.p7s
09.08.2019 15:22
sign.p7s
08.08.2019 16:51
sign.p7s
08.08.2019 16:50
КЧ_p001-077.pdf
08.08.2019 16:50
КЧ_p078-153.pdf
08.08.2019 16:50
ТЧ.pdf

Публічні документи

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "БАДМ-Б"
#39273420
Пошук по цьому переможцю
Переможець 227 624.85 UAH з ПДВ 13.08.2019 12:53

Документи

09.08.2019 11:44
edr_identification.yaml
13.08.2019 11:56
sign.p7s

Переможець

Дата і час публікації: 13.08.2019 12:53

Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "БАДМ-Б"
Пошук по цьому переможцю
#39273420
227 624.85 UAH з ПДВ Документи

Документи

09.08.2019 11:44
edr_identification.yaml
13.08.2019 11:56
sign.p7s

Укладений договір


Строк дії 27.08.2019 00:00 - 31.12.2019 00:00
Номер 315
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір 315PDF.PDF Укладений
227 624.85
27.08.2019 10:37
27.08.2019
sign.p7s Укладений
27.08.2019 10:39

Зміни до договору

Узгоджене зменшення ціни 21.12.2019 14:29
Опис змін: Узгоджене зменшення ціни без зміни кількості та якості товарів . п.15. Кількість товару після внесення змін не змінилася.
Номер договору: Додаткова угода №1 Договір 315
Контракт:

Виконання договору

Строк дії за договором: 27.08.2019 — 31.12.2019
Сума оплати за договором: 227 624.84
UAH з ПДВ

Ризик-індикатор

Узгоджена зменшення ціни - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання