Будівництво Палацу спорту (за адресою: Житомирська область, м. Житомир, бульвар Старий, 14-а Construction of the Palace of Sports (address: Zhytomyr region, Zhytomyr, boulevard Staryi, 14-a)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-07-26-002883-b
  • 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт
  • Завершена
Найменування замовника:
Управління капітального будівництва Житомирської міської ради
Код ЄДРПОУ:
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
В'ячеслав Глазунов, +380412445716 , ukbgmr@i.ua
Адреса замовника
Україна, м.Житомир, 10014, Житомирська область, МАЙДАН ІМ. С.П.КОРОЛЬОВА, 4/2
Дата укладення договору
22.11.19
Очікувана вартість
283 297 396 UAH з ПДВ
Сума договору
265 000 000 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 25.11.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 4
Жодного відгуку не залишено

Інформація про процедуру

tender.period1:

до 16.08.2019 18:18

Оскарження умов:

до 22.08.2019 00:00

Подання пропозицій:

26.08.2019 18:18

Початок аукціону:

30.10.2019 15:13

Очікувана вартість
283 297 396 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
1 400 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
200 000 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.07 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 роб
Будівництво Палацу спорту (за адресою: Житомирська область, м. Житомир, бульвар Старий, 14-а) (Джерело фінансування - державний та місцевий бюджети)
ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Тендерна документація

Запитання до процедури

питання до тендеру

Дата подання: 09.08.2019 17:46
Дата відповіді: 14.08.2019 16:11
В додатку №2 до тендерної документації , починаючи з 46 сторінки починається дублювання (?) технічного завдання. Просимо видалити продубльовану частину, якщо це технічна помилка, та внести зміни до тендерної документації, або дати пояснення, якщо це не так.

відповідь:

Доброго дня. Під час формування тендерної документації було двічі продубльовано технічне завдання. Для виправлення технічного збою тендерним комітетом було прийнято рішення внести зміни до Додатку №2

Тендерна документація

Дата подання: 09.08.2019 17:48
Дата відповіді: 14.08.2019 16:11
Добрий день. Просимо додатково надати Підсумкову відомість ресурсів, що дасть змогу учасникам найбільш точно та об`єктивно розрахувати цінову пропозицію даного предмету закупівлі.

відповідь:

Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення доповнити тендерну документацію Додатком 2.1 «Підсумкова відомість ресурсів»

додаток №2 «Технічне завдання»

Дата подання: 09.08.2019 17:49
Дата відповіді: 14.08.2019 16:11
Доброго дня. В додатку №2 до тендерної документації («Технічне завдання») відсутня інформація щодо типу та кількості обладнання, яке має бути придбане, та встановлене на об’єкті будівництва, а також інформація щодо типу та кількості матеріальних ресурсів, що використовуються на об’єкті будівництва. Звертаємося до Замовника з проханням, для найбільш точного підрахунку тендерної пропозиції, виконати додаток №2 «Технічне завдання» у вигляді дефектного акту з візуалізацією робіт, устаткування та матеріалів, які використовуються у відповідних видах робіт.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення доповнити тендерну документацію Додатком 2.1 «Підсумкова відомість ресурсів». У даному документі міститься уся інформація щодо обладання та матеріалів

Тендерна документація

Дата подання: 10.08.2019 17:44
Дата відповіді: 14.08.2019 16:12
Чи була б можливість у Замовника для випадку участі Учасника-нерезидента внести зміни у тендерну документацію щодо вимог посвідчення копій підписом та печаткою Учасника передбачивши що посвідчення копій може також здійснюватись нотаріусом. Питання виникає з огляду на те, що Учасник-нерезидент повинен надати нотаріальний переклад документу на іноземній мові, а при нотаріальному посвідченні перекладу нотаріусом посвідчується також копія оригінального документу на іноземній мові. У той же час повторне посвідчення копій підписом та печаткою Учасника законодавством не передбачено, а окрім того у такому випадку незрозумілим буде чи Учасник-нерезидент посвідчив копію саме оригіналу чи копію посвідчену нотаріусом. Зміни можна внести доповнивши п.3.1.4. Тендерної документації реченням: «Для Учасника-нерезидента допускається також нотаріальне посвідчення копій документів»
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення задовільнити вашу вимогу шляхом внесення змін до тендерної документації

Тендерна документація

Дата подання: 10.08.2019 17:46
Дата відповіді: 14.08.2019 16:12
Чи була б можливість у Замовника внести зміни у Тендерну документацію щодо двозначної вимоги п.3.1.6. ТД «підписати кожен поданий ним файл (документ) як електронним цифровим підписом (як ЕЦП так і КЕП)…» та усунути зайвий сполучник «як» після слів файл (документ) або замінити його на сполучник «також». Питання виникає з огляду на те, що ЕЦП (електронний цифровий підпис) є застарілою формою (версією) впровадженого КЕП (кваліфікованого електронного підпису) та існування одночасно «як ЕЦП так і КЕП» є неможливим. Видані раніше ЕЦП діють до закінчення строку їх дії. КЕП видається замість ЕЦП або після закінчення строку дії або у випадку втрати. Зміни можна внести виклавши останнє речення п.3.1.6. Тендерної документації у наступній редакції: «Учасник повинен підписати кожен поданий ним файл (документ) також електронним цифровим підписом (або ЕЦП або КЕП) відповідно до вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення задовільнити вашу вимогу шляхом внесення змін до тендерної документації

Розробка робочої документації

Дата подання: 15.08.2019 12:45
Дата відповіді: 20.08.2019 10:31
Вимогами Додатку 2 визначено, що до очікуваної вартості закупівлі включено кошти на розробку стадії проектування «Робоча документація» - стадія Р. Учасник переможець зобов’язується розробити вказану документацію за рахунок коштів передбачених у кошторисній документації, про що надається гарантійний лист та надається підтвердження про передбачення такої статті витрат в розрахунках договірної ціни. Просимо дати пояснення що мається наувазі під вимогами "та надається підтвердження про передбачення такої статті витрат в розрахунках договірної ціни"? В якому вигляді учасники мають надати відповідне підтвердження?
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Усі вимоги щодо розробки робочої документацію – стадія «Р», згідно положень ДОГОВОРУ (Додаток №3), відповідно до проектної документації стадії «П» та ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» зазначено у пункті 3.6.4 частини 6 розділу ІІІ та Додатку №2 тендерної документації.
Під час укладання договору між сторонами у договірній ціні Підрядником має бути вказано витрати щодо розробки робочої документацію – стадія «Р»

Забезпечення тендерної пропозиції

Дата подання: 15.08.2019 13:38
Дата відповіді: 20.08.2019 10:54
Шановний Замовнику! Вимоги Тендерної документації, щодо електронної банківської гарантії, суперечать принципам Закону України про публічні. В ст. 24 Закону (забезпечення тендерної пропозиції) зазначено, що гарантія має містити умови надання, зокрема вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику, іншого Законом не передбачено. Тобто, вимоги про те, що Гарантія повинна бути видана банком-гарантом на умовах грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення такої гарантії згідно чинного законодавства (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала для резервування грошового забезпечення (покриття) гарантії, Покриття гарантії повинно бути підтверджено оригіналом довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом (надається у складі тендерної пропозиції), завіреної печаткою банку гаранта та підписом уповноваженої особи банку-гаранта, що видав таку гарантію, Учасник повинен надати у складі пропозиції копію договору або заяви про надання банківської гарантії (якщо така заява має силу договору про надання гарантії, а саме в заяві передбачені всі умови, за якими надається гарантія, і ця заява погоджена з банком-гарантом тобто містить підпис уповноваженої особи та відбиток печатки банка-гаранта), оригінал або нотаріально завірену копію довідки (довідок) з інформацією про відкриття рахунку учасника в банківській установі, яка видала банківську гарантію, що має бути видана протягом останніх 10 днів щодо дати подання пропозиції учасником (банківські довідки діють протягом 30 календарних днів) є надуманими та фінансово недоцільними. Електронна банківська гарантія, що свідчить про безумовне зобовязання на першу вимогу Замовника виплатити суму забезпечення, у разі порушення учасником встановлених Законом вимог, не потребує додаткового підтвердження, в тому числі шляхом блокування всієї суми забезпечення на період дії тендерної пропозиції (90 днів). Вважаємо дані вимоги дискримінаційними та такими, що спрямовані на зменшення кола потенційних учасників. Звертаємося до Замовника з проханням видалити їх з Тендерної документації та зазначити вимоги щодо забезпечення тендерної пропозиції у відповідності до ст. 24 Закону.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Частиною 2 статті 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачено, що Тендерна документація повинна містити розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати)
Відповідно до статті 23 ЗУ «Про публічні закупівлі» Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції.
У разі якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, в тендерній документації повинні бути зазначені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику. У такому разі учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції.
Частина 3 статті 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає, що Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Замовником торгів встановлено вимогу у тендерній документації щодо надання забезпечення тендерної документації у формі електронної банківської гарантії. Банківська гарантія повинна бути обов’язково покрита грошовою сумою, що забезпечить належне виконання зобов’язань при настанні обставин, які передбачені у ч.3 статті 24 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Також для документального підтвердження отримання банківської гарантії Учасником, Замовником встановлено вимогу щодо надання копії договору або заявки про отримання гарантії, а також інформацію про наявні відкриті рахунки у банку - гаранта.
Жодної дискримінаційної вимоги Замовником не встановлено, оскільки такі вимоги являються однакові для усіх Учасників процедури закупівлі.

КЕП

Дата подання: 15.08.2019 14:15
Дата відповіді: 20.08.2019 11:04
Тендерні пропозиції мають бути підписані за допомогою ЕЦП або КЕП, Замовником не може обмежувати та конкретно зазначати що документи мають бути підписані тільки ЕЦП, або тільки КЕП, дана вимога обмежує права учасників та є дискримінаційною, просимо внести зміни до тендерної документації. Також не може бути підписаний кожен файл окремо, адже ЕЦП/КЕП накладається на всю пропозицію, і якщо підписуються нові документи, то попередній підпис вважається не дійсним та відображається у вигляді закреслених даних. Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня.
Зміни внесених рішенням від «14» серпня 2019 року та передбачено підписання тендерної пропозиції та її документів кваліфікованим електронним підписом (КЕП)

Субпідрядники

Дата подання: 15.08.2019 14:56
Дата відповіді: 20.08.2019 11:06
Відповідно до Закону України Про публічні закупівлі, учасники надають інформацію та документи по субпідрядним організаціям, які плануються залучатися до виконання робіт у обсязі не менше 20% від загальної вартості закупівлі. Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації.

відповідь:

Доброго дня.
Відповідно до пункту 3.7.1 частини 6 розділу ІІІ тендерної документації у разі закупівлі робіт учасник процедури закупівлі зазначає у тендерній пропозиції інформацію (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Отже необхідності внесення змін до тендерної документації Замовник торгів не вбачає

Зміни до тендерної документації

Дата подання: 15.08.2019 15:14
Дата відповіді: 20.08.2019 11:11
Замовником було опубліковано перелік змін, які були внесені до Тендерної документації, відповідно опублікована нова тендерна документація. Але окрім тендерної документації Замовником опубліковано всі додатки до тендерної документації у вигляні зміненої (нової) редакції, але які саме зміни вносилися до Додатків Тендерної документації - не зазначено. Просимо надати пояснення та опублікувати перелік змін які були внесені до Додатків.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 23 ЗУ «Про публічні закупівлі» Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.
Усі зміни відображено в оприлюдненому окремому документі із переліком змін, що вносяться, а саме у файлі «Таблиця - зміни палац 14.08.19.doc».
Додатки Замовником торгів пере оприлюднено на виконання вимог абзацу 2 частини 3 статті 23 ЗУ «Про публічні закупівлі»

Тендерна документація

Дата подання: 15.08.2019 16:34
Дата відповіді: 20.08.2019 11:16
Просимо Замовника, для більш точного розрахунку ціни пропозиції, врахування всіх конструктивних рішень та більш об'єктивного порівняння пропозицій учасників, додати до тендерної документації локальні кошториси без відображення цін на роботи та матеріали.

відповідь:

Відповідно до підпунктів 6.2.1 та 6.2.2 пункту 6.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «ПРАВИЛА ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА» ціна пропозиції учасника конкурсних торгів (підрядника) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально – технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об’єкту будівництва, та поточних цін на них.
Для розрахунку ціни пропозиції учасника конкурсних торгів замовником надає підряднику відомості обсягів робіт, що закуповуються замовником, відомості ресурсів до них з відповідним кошторисними цінами або без цін або затверджену проектну документацію.
Замовником торгів у складі пропозиції надано відомості обсягів робіт та відомості ресурсів до них без цін, чим дотримано вимоги ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «ПРАВИЛА ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА» та тендерною документацією.

Додаток №2

Дата подання: 16.08.2019 16:07
Дата відповіді: 20.08.2019 11:43
У технічному завданні (додаток №2), у розділі 3. Система повітряного опалення фанкойлами (локальний кошторис 2-1-21 на Опалення. Вентиляція. Кондиціонування.), не вистачає робіт з монтажу фанкойлів. Просимо додати даний вид робіт та внести відповідні зміни до технічної частини тендерної документації.

відповідь:

Доброго дня. Усі вимоги щодо розробки робочої документації – стадія «Р», відповідно до проектної документації затверджувальної стадії «П» та ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», зазначено у пункті 3.6.4 частини 6 розділу ІІІ та Додатку №2 тендерної документації. Відповідні роботи мають бути враховані при розробці робочої документації.

Додаток №2

Дата подання: 16.08.2019 16:25
Дата відповіді: 20.08.2019 11:44
В Технічному завданні (додаток №2) до тендерної документації відсутня інформація щодо об'ємів робіт з підготовки будівельного майданчику, а саме демонтажу бетонних та цегляних конструкцій старої будівлі, що була розташована на ньому, а також вівозу будівельного сміття. Просимо додати дані види робіт до технічного завдання, або дати коментар з цього приводу.
Розгорнути Згорнути

відповідь:

Доброго дня. Усі вимоги щодо розробки робочої документації – стадія «Р», відповідно до проектної документації затверджувальної стадії «П» та ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», зазначено у пункті 3.6.4 частини 6 розділу ІІІ та Додатку №2 тендерної документації. Відповідні роботи мають бути враховані при розробці робочої документації.
Розгорнути: 13 Згорнути

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-07-26-002883-b.c1

Статус:
Вирішена

Учасник: MIRBUD S.A, Код ЄДРПОУ:PL8361702207
Дата подання: 09.08.2019 19:54
Шановні панове.
Просимо виключити або змінити п. 3.2.7 Тендерної документації, оскільки вказані умови щодо «списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала» не можуть бути виконані Учасником-нерезидентом, а надання додаткових довідок з банку-гаранта законодавством не передбачено а теж у загальному умови п.3.2.7. не відповідають чинному законодавству з наступних підстав.
Відповідно до п.1.5.1 Тендерної документації (далі - ТД):
«1.5.1. Вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурі закупівлі на рівних умовах».
Також в п.3.2.6. Тендерної документації вказано про те, що:
«3.2.6. Банківська гарантія повинна бути оформленою відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639.»
Умова в ТД щодо оформлення банківської гарантії відповідно до вимог Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 вказує на те, що така гарантія повинна бути оформлена в українському банку.
В п.3.2.7. Тендерної документації Замовник встановив наступну умову:
«3.2.7. Гарантія повинна бути видана банком-гарантом на умовах грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення такої гарантії згідно чинного законодавства (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала для резервування грошового забезпечення (покриття) гарантії) з метою забезпечення виконання зобов'язання за гарантією в повному обсязі у разі настання випадків, передбачених частиною 3 цього Розділу. Грошове забезпечення (покриття) гарантії повинно бути підтверджено оригіналом довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом (надається у складі тендерної пропозиції), завіреної печаткою банку гаранта та підписом уповноваженої особи банку-гаранта з наданням підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію.»
У той же час Постанова Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 передбачає оформлення банківської гарантії на користь Бенефіціара (Замовник) Банком-гарантом (резидентом) в т.ч. на підставі контргарантії Банку-контргаранта (нерезидента).
Цієї ситуації Замовник не передбачив. Крім цього в Україні неможливо видати для іноземного учасника банківську гарантію українського банку, а тому для вирішення цього питання застосовується контргарантія іноземного банку.
Додатково Замовник незаконно в п. 3.2.7. ТД вказав, умову про те, що банківська гарантія має видаватись саме на умовах «грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення… (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала…»
Тобто, Замовник або помилвся і не передбачив, що поточний рахунок принципала (нерезидента), є за межами України, або незаконно звузив коло учасників закупівлі лише українськими учасниками.

Крім того, незаконно в ч.2 п.3.2.7. встановлено вимогу щодо «Довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом» та щодо «підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію».
Надання таких довідок не передбачено законодавством України в т.ч. Постановами Національного банку України. Законодавством України також не передбачено порядку надання чи оформлення «підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію»
Питання забезпечення тендерної пропозиції регулюється Ст.24 Закону України «Про публічні закупівлі». Вищевказана Ст.24 Закону не містить додаткових вимог чи умов до змісту забезпечення тендерної пропозиції, окрім виду, строку, суми та порядку повернення забезпечення, а тому вимогу п.3.2.7. щодо «грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення…» такої гарантії згідно чинного законодавства (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала для резервування грошового забезпечення (покриття) гарантії)», так само як і вимоги щодо «Довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом» та «підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію» вважаємо незаконною
Наша компанія-нерезидент має досвід у будівництві Палацу Спорту в Європі та бажає взяти участь в оголошеній закупівлі, але на нашу думку в тендерній документації вищевказані умови п.3.2.7. не відповідають чиному законодавству України про публічні закупівлі та перешкоджають нашій компанії взяти участь у тендері.
Законодавством України не передбачено відкриття поточних банківських рахунків для іноземних Учасників в Україні. Банківська гарантія видається українським банком на підставі контргарантії іноземного банку. А тому вимоги до іноземного учасника щодо видачі банківської гарантії з умовою «списання (бронюванння) коштів з поточного рахунку принципала» відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 є незаконною.
Оскільки, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, просимо внести зміни до тендерної документації та виключити пункт п 3.2.7. Тендерної документації як такий, що не відповідає Закону України «Про публічні закупівлі» або змінити цей пункт 3.2.7. подавши його у наступній редакції:
«3.2.7. Гарантія повинна бути видана банком-гарантом на умовах грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення такої гарантії згідно чинного законодавства в т.ч. для іноземних учасників на умовах контргарантії іноземного банку відповідно до чинного законодавства».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

14.08.2019 16:13
Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення задовільнити вашу вимогу шляхом внесення змін до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2019-07-26-002883-b.a2

Статус:
Вирішена

Учасник: MIRBUD S.A, Код ЄДРПОУ:PL8361702207
Дата подання: 09.08.2019 19:55
Шановні панове.
Просимо виключити або змінити п. 3.2.8 Тендерної документації, оскільки вказані умови щодо надання копії договору або заяви про надання банківської гарантії не відповідають чинному законодавству з наступних підстав.
Відповідно до п.3.2.1. Тендерної документації:
«3.2.1. Замовником вимагається внесення учасником забезпечення тендерної пропозиції.»
Відповідно до п.3.2.4. Тендерної документації:
3.2.4. Вид забезпечення: електронна банківська гарантія.
Також Відповідно до п.3.2.1. Тендерної документації:
3.2.6. Банківська гарантія повинна бути оформленою відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639.
Відповідно до ч.3 п.25 постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639:
«Банк-гарант надсилає примірник електронної гарантії бенефіціару або банку бенефіціара та/або принципалу для подальшого передавання бенефіціару. Банк-гарант надсилає один електронний примірник принципалу, інший - зберігає в електронному архіві банку-гаранта.»
Таким чином електронна банківська гарантія передається Замовнику (Бенефіціару) та у такий спосіб виконуються умови Ст.24 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639
У Постанові Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 не передбачено надання Бенефіціару (Замовнику) будь-яких додаткових паперових документів на підтвердження електронної банківської гарантії.
Питання забезпечення тендерної пропозиції регулюється Ст.24 Закону України «Про публічні закупівлі». Вищевказана Ст.24 Закону не містить додаткових вимог чи умов щодо забезпечення тендерної пропозиції, окрім виду, строку, суми та порядку повернення забезпечення, а тому вимогу п.3.2.8. щодо надання копії договору або заяви про надання банківської гарантії вважаємо незаконною.
П.3 Ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає наступне:
3. Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
У той же час зазначаємо, що п.3.2.8. не може бути такою «іншою інформацією» за змістом п.3 Ст.22 Закону оскільки умови п.3.2.8. не передбачені жодними нормми законодавства України в процедурах публічних закупівель.
Оскільки, тендерна документація не повинна містити вимог, що суперечать принципам здійснення закупівель за п.1 Ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме принципам економії та ефективності, просимо внести зміни до тендерної документації та виключити пункт п 3.2.8. Тендерної документації як такий, що не відповідає Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

14.08.2019 16:13
Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення задовільнити вашу вимогу шляхом внесення змін до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2019-07-26-002883-b.b3

Статус:
Вирішена

Учасник: MIRBUD S.A, Код ЄДРПОУ:PL8361702207
Дата подання: 09.08.2019 19:56
Шановні панове.
Просимо виключити або змінити п. 3.2.9 Тендерної документації, оскільки вказані умови «надати оригінал або нотаріально завірену копію довідки (довідок) з інформацією про відкриття рахунку учасника в банківській установі, яка видала банківську гарантію та учасник обслуговується у такій банківській установі (п. 3.2.8 ч.2 розділу ІІІ ТД), із зазначенням реквізитів такого рахунку та інформації про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами, що має бути видана протягом останніх 10 днів щодо дати подання пропозиції учасником» не відповідають чинному законодавству з наступних підстав.
Відповідно до п.1.5.1 Тендерної документації (далі - ТД):
«1.5.1. Вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурі закупівлі на рівних умовах».
Також в п.3.2.6. Тендерної документації вказано про те, що:
«3.2.6. Банківська гарантія повинна бути оформленою відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639.»
Умова в ТД щодо оформлення банківської гарантії відповідно до вимог Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 вказує на те, що така гарантія повинна бути оформлена в українському банку.
У той же час Постанова Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 передбачає оформлення банківської гарантії на користь Бенефіціара (Замовник) Банком-гарантом (резидентом) в т.ч. на підставі контргарантії Банку-контргаранта (нерезидента).
Цієї ситуації Замовник не передбачив. Крім цього в Україні неможливо видати для іноземного учасника банківську гарантію українського банку, а тому для вирішення цього питання застосовується контргарантія іноземного банку.
В п.3.2.9. Тендерної документації Замовник встановив наступну умову:
«3.2.9. Також, Учасник повинен надати оригінал або нотаріально завірену копію довідки (довідок) з інформацією про відкриття рахунку учасника в банківській установі, яка видала банківську гарантію та учасник обслуговується у такій банківській установі (п. 3.2.8 ч.2 розділу ІІІ ТД), із зазначенням реквізитів такого рахунку та інформації про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами, що має бути видана протягом останніх 10 днів щодо дати подання пропозиції учасником.»
Тобто, Замовник або помилвся і не передбачив, що поточний рахунок Учасника-нерезидента, є за межами України, або незаконно звузив коло учасників закупівлі лише українськими учасниками.
Наша компанія-нерезидент має досвід у будівництві Палацу Спорту в Європі та бажає взяти участь в оголошеній закупівлі, але на нашу думку в тендерній документації вищевказані умови п.3.2.9. не відповідають чиному законодавству України про публічні закупівлі та перешкоджають нашій компанії взяти участь у тендері.
Законодавством України не передбачено відкриття поточних банківських рахунків для іноземних Учасників в Україні. Банківська гарантія видається українським банком на підставі контргарантії іноземного банку.
А тому вимоги до іноземного учасника «надати оригінал або нотаріально завірену копію довідки (довідок) з інформацією про відкриття рахунку учасника в банківській установі, яка видала банківську гарантію та учасник обслуговується у такій банківській установі (п. 3.2.8 ч.2 розділу ІІІ ТД), із зазначенням реквізитів такого рахунку та інформації про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами, що має бути видана протягом останніх 10 днів щодо дати подання пропозиції учасником.» є незаконними.
Оскільки, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, просимо внести зміни до тендерної документації та виключити пункт п 3.2.9. Тендерної документації як такий, що не відповідає Закону України «Про публічні закупівлі» або доповнити цей пункт реченням наступного змісту: «Іноземні учасники звільняються від обовязку надання будь-яких додаткових документів чи документальних підтверджень крім надання електронної банківської гарантії».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

14.08.2019 16:12
Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення задовільнити вашу вимогу шляхом внесення змін до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2019-07-26-002883-b.a4

Статус:
Вирішена

Учасник: MIRBUD S.A, Код ЄДРПОУ:PL8361702207
Дата подання: 09.08.2019 19:58
Шановні панове.
Просимо виключити або змінити п. 3.2.10 Тендерної документації, оскільки вказані в п.3.2.10 умови з посиланнями на «всі вимогам даної частини» тендерної документації а саме 3.2.7 та 3.2.9 неможливо виконати Учаснику-нерезиденту та такі умови не відповідають чинному законодавству з наступних підстав.
Відповідно до п.3.2.10 Тендерної документації:
«3.2.10. Електронна банківська гарантія вважається не наданою у разі якщо така гарантія не відповідає всім вимогам даної частинитендерної документації. Пропозиції, що не супроводжуються документальним підтвердженням надання забезпечення тендерної пропозиції, відхиляються Замовником відповідно до статті 30 Закону.»
Відповідно до п.1.5.1 Тендерної документації:
«1.5.1. Вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурі закупівлі на рівних умовах».
Також в п.3.2.6. Тендерної документації вказано про те, що:
«3.2.6. Банківська гарантія повинна бути оформленою відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639.»
Умова в ТД щодо оформлення банківської гарантії відповідно до вимог Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 вказує на те, що така гарантія повинна бути оформлена в українському банку.
У той же час Постанова Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 передбачає оформлення банківської гарантії на користь Бенефіціара (Замовник) Банком-гарантом (резидентом) в т.ч. на підставі контргарантії Банку-контргаранта (нерезидента).
Цієї ситуації Замовник не передбачив. Крім цього в Україні неможливо видати для іноземного учасника банківську гарантію українського банку, а тому для вирішення цього питання застосовується контргарантія іноземного банку.
В п.3.2.9. Тендерної документації Замовник встановив наступну умову:
«3.2.9. Також, Учасник повинен надати оригінал або нотаріально завірену копію довідки (довідок) з інформацією про відкриття рахунку учасника в банківській установі, яка видала банківську гарантію та учасник обслуговується у такій банківській установі (п. 3.2.8 ч.2 розділу ІІІ ТД), із зазначенням реквізитів такого рахунку та інформації про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами, що має бути видана протягом останніх 10 днів щодо дати подання пропозиції учасником.»
Тобто, Замовник або помилився і не передбачив, що поточний рахунок Учасника-нерезидента, є за межами України, або незаконно звузив коло учасників закупівлі лише українськими учасниками.
В ч.1 п.3.2.7. Тендерної документації Замовник встановив наступну умову:
«3.2.7. Гарантія повинна бути видана банком-гарантом на умовах грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення такої гарантії згідно чинного законодавства (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала для резервування грошового забезпечення (покриття) гарантії) з метою забезпечення виконання зобов'язання за гарантією в повному обсязі у разі настання випадків, передбачених частиною 3 цього Розділу. Грошове забезпечення (покриття) гарантії повинно бути підтверджено оригіналом довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом (надається у складі тендерної пропозиції), завіреної печаткою банку гаранта та підписом уповноваженої особи банку-гаранта з наданням підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію.»
У той же час Постанова Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 передбачає оформлення банківської гарантії на користь Бенефіціара (Замовник) Банком-гарантом (резидентом) в т.ч. на підставі контргарантії Банку-контргаранта (нерезидента).
Цієї ситуації Замовник не передбачив. Крім цього в Україні неможливо видати для іноземного учасника банківську гарантію українського банку, а тому для вирішення цього питання застосовується контргарантія іноземного банку.
Додатково Замовник незаконно в п. 3.2.7. ТД вказав, умову про те, що банківська гарантія має видаватись саме на умовах «грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення… (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала…»
Тобто, Замовник або помилився і не передбачив, що поточний рахунок принципала (нерезидента), є за межами України, або незаконно звузив коло учасників закупівлі лише українськими учасниками.
Крім того незаконно в ч.2 п.3.2.7. встановлено вимогу щодо «Довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом» та щодо «підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію».
Надання таких довідок не передбачено законодавством України в т.ч. Постановами Національного банку України. Законодавством України також не передбачено порядку надання чи оформлення «підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію»
Питання забезпечення тендерної пропозиції регулюється Ст.24 Закону України «Про публічні закупівлі». Вищевказана Ст.24 Закону не містить додаткових вимог чи умов до змісту забезпечення тендерної пропозиції, окрім виду, строку, суми та порядку повернення забезпечення, а тому вимогу п.3.2.7. щодо «грошового забезпечення (покриття), або іншого забезпечення…» такої гарантії згідно чинного законодавства (шляхом списання (бронювання) коштів з поточного рахунку принципала для резервування грошового забезпечення (покриття) гарантії)», так само як і вимоги щодо «Довідки (листа, тощо), виданої банком-гарантом» та «підтвердження повноважень уповноваженої особи від банку, що видав таку гарантію» вважаємо незаконною

Наша компанія-нерезидент має досвід у будівництві Палацу Спорту в Європі та бажає взяти участь в оголошеній закупівлі, але на нашу думку в тендерній документації вищевказані умови п.3.2.10. не відповідають чиному законодавству України про публічні закупівлі та перешкоджають нашій компанії взяти участь у тендері.

Оскільки, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, просимо внести зміни до тендерної документації та виключити пункт п 3.2.10. Тендерної документації як такий, що не відповідає Закону України «Про публічні закупівлі» або доповнити цей пункт реченням наступного змісту: «Іноземні учасники звільняються від обовязку надання будь-яких додаткових документів чи документальних підтверджень крім надання електронної банківської гарантії».
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

14.08.2019 16:13
Доброго дня. Тендерним комітетом було прийнято рішення задовільнити вашу вимогу шляхом внесення змін до тендерної документації

Номер вимоги: UA-2019-07-26-002883-b.a5

Статус:
Відхилена

Учасник: MIRBUD S.A, Код ЄДРПОУ:PL8361702207
Дата подання: 15.08.2019 20:26
Шановні панове.
Просимо виключити частину 2 п. 3.1.6 Тендерної документації наступного змісту :
«Учасник повинен підписати кожен поданий ним файл (документ) кваліфікованим електронним підписом відповідно до вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Законодавством України щодо публічних закупівель не передбачено підписання саме кожного файлу (документу) кваліфікованим електронним підписом.
Окрім цього не кожен файл сканованих документів (pdf) можна підписати кваліфікованим електронним підписом з огляду на обмеження розмірів (обємів) файлу.
Крім цього у ч.1 п. 3.1.6 Тендерної документації вказано, що :
«Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» створення та подання учасником документів тендерної пропозиції повинно бути здійснено з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та ЗУ «Про електронні довірчі послуги» шляхом накладення на неї кваліфікованого електронного підпису (КЕП).»
Тобто Замовник необгрунтовано 2 (два) рази вимагагає підписувати документи електонним підписом – «щоразово» як кожен документ та «шляхом накладання на неї (на тендерну пропозицію) електронного підпису.
Жодного обгрунтування Замовником не подано.
Вимоги статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» реалізовані шляхом передбаченої технічно можливості накладенням саме всі документи тендерної пропозиції електронного підпису.
А тому вимоги щодо підписання «щоразово» кожного файлу є незаконними.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

20.08.2019 11:51
Доброго дня.
Проаналізувавши Вашу вимогу Замовнику торгів не зрозуміло в чому ж саме порушено Ваші права як потенційного Учасника. Жодного належного обґрунтування неможливості виконати таку вимогу тендерної документації Вами не зазначено. Також замовнику торгів не зрозуміло які ж норми чинного законодавства нами порушено.
Отже, розглянувши Вашу вимогу замовник торгів не вбачає необхідності вносити зміни до тендерної документації.

Номер вимоги: UA-2019-07-26-002883-b.a6

Статус:
Вирішена

Учасник: MIRBUD S.A, Код ЄДРПОУ:PL8361702207
Дата подання: 16.08.2019 16:22
Шановний Замовнику ! Відповідно до тендерних вимог ( III. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції, 2.Забезпечення тендерної пропозиції) п.3.2.2 «Розмір забезпечення тендерної пропозиції для банків-нерезидентів складає грошову суму у доларах США, що еквівалентна сумі гарантії, яка вказана Замовником у тендерній документації за курсом НБУ на день видачі гарантії. Валюта сплати за гарантією має бути такою самою, як і валюта, в якій визначено суму гарантії (гривня або долар США)». Просимо внести зміни до п.3.2.2 і замінити дискримінаційний критерій заберпечення тендерної пропозиції «долар США» на критерій «іноземна валюта», як вказано у постанові Правління НБУ від 15.12.2004 № 639.
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

20.08.2019 11:53
Доброго дня.
Уповноваженою особою за проведення процедур закупівель прийнято рішення внести зміни до тендерної документації

Скарги до процедури

Кількість скарг: UA-2019-07-26-002883-b.b8

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН", Код ЄДРПОУ:37394854
Профіль
Дата подання: 24.09.2019 21:51

Cкарга на неправомірне рішення замовника щодо відхилення тендерної пропозиції суб’єкта оскарження та допуск до торгів іншого учасника

Вважаємо рішення Замовника, викладене в Протоколі від 19.09.2019, протиправним, оскільки не відповідає дійсності, протирічить тендерній документації та законодавству України і підлягає скасуванню.
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 27.09.2019 19:23

Кількість скарг: UA-2019-07-26-002883-b.c7

Статус:
Виконано Замовником

Скаржник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД", Код ЄДРПОУ:21650831
Профіль
Дата подання: 24.09.2019 20:04

Скарга на рішення Замовника по прекваліфікації учасників

Скарга на рішення Замовника по прекваліфікації учасників
Документи

Рішення Органу оскарження: Задоволено

до розгляду: 27.09.2019 18:12

Протокол розгляду

Учасник Документи Рішення
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" Документи
Відмінено
Документи
ТОВ АртХаус Документи
Відмінено
Документи
ПП Елітбуд-1 Документи
Відмінено
Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД" Документи
Відмінено
Документи
MIRBUD S.A Документи
Відмінено
MIRBUD S.A Документи
Відхилено
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД" Документи
Опубліковано
ПП Елітбуд-1 Документи
Відхилено
ТОВ АртХаус Документи
Відхилено
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" Документи
Опубліковано

Документи

26.08.2019 18:18
edr_identification.yaml

Публічні документи

23.08.2019 15:04
7.2 Статут.pdf.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:04
7.1 Статут.pdf
23.08.2019 15:04
7.1 Статут.pdf.p7s
23.08.2019 15:04
7.2 Статут.pdf
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s

Документи

26.08.2019 18:19
edr_identification.yaml

Публічні документи

23.08.2019 16:21
signs_zip.rar
23.08.2019 16:21
НА ПРОЗОРО 2.rar
23.08.2019 16:21
НА ПРОЗОРО.rar
23.08.2019 16:33
sign.p7s

Документи

26.08.2019 18:19
edr_identification.yaml

Публічні документи

23.08.2019 23:32
03. Обладнання.pdf
23.08.2019 23:32
04. Працівники.pdf
23.08.2019 23:42
sign.p7s
23.08.2019 23:32
01. Реєстр.pdf
23.08.2019 23:32
06.2. АКП.pdf
23.08.2019 23:33
10.1. Статут.pdf
23.08.2019 23:33
11. Гарантія.zip
23.08.2019 23:33
підписи.zip

Документи

26.08.2019 18:20
edr_identification.yaml

Публічні документи

26.08.2019 17:31
018 Рішення.pdf.zip
26.08.2019 17:42
sign.p7s
26.08.2019 17:42
sign.p7s
26.08.2019 17:31
025 Ліцензія.pdf.zip

Публічні документи

26.08.2019 17:31
018 Рішення.pdf.zip
26.08.2019 17:42
sign.p7s
26.08.2019 17:42
sign.p7s
26.08.2019 17:31
025 Ліцензія.pdf.zip

Публічні документи

23.08.2019 23:32
03. Обладнання.pdf
23.08.2019 23:32
04. Працівники.pdf
23.08.2019 23:42
sign.p7s
23.08.2019 23:32
01. Реєстр.pdf
23.08.2019 23:32
06.2. АКП.pdf
23.08.2019 23:33
10.1. Статут.pdf
23.08.2019 23:33
11. Гарантія.zip
23.08.2019 23:33
підписи.zip

Публічні документи

23.08.2019 16:21
signs_zip.rar
23.08.2019 16:21
НА ПРОЗОРО 2.rar
23.08.2019 16:21
НА ПРОЗОРО.rar
23.08.2019 16:33
sign.p7s

Публічні документи

23.08.2019 15:04
7.2 Статут.pdf.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:04
7.1 Статут.pdf
23.08.2019 15:04
7.1 Статут.pdf.p7s
23.08.2019 15:04
7.2 Статут.pdf
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s

Аукціон

Початок:
30.10.2019 15:13
Завершення:
30.10.2019 15:34

Реєстр пропозицій

Дата і час розкриття: 30.10.2019 15:34

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД"
YouControl
Профіль
265 000 000 UAH з ПДВ 265 000 000 UAH з ПДВ Документи
ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН"
YouControl
Профіль
266 299 552 UAH з ПДВ 266 299 552 UAH з ПДВ Документи

Публічні документи

23.08.2019 16:17
sign.p7s
23.08.2019 16:17
sign.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:07
sign.p7s
23.08.2019 15:04
7.2 Статут.pdf
23.08.2019 15:04
7.1 Статут.pdf.p7s
23.08.2019 15:04
7.1 Статут.pdf
23.08.2019 15:04
7.2 Статут.pdf.p7s

Отримані пропозиції

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД"
#21650831
Профіль
tender.big_status_active 265 000 000 UAH з ПДВ 04.11.2019 14:30

Переможець

Дата і час публікації: 04.11.2019 14:30

Укладений договір


Строк дії 22.11.2019 00:00 - 31.12.2021 00:00
Номер 277
Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Сума Опубліковано Укладений
Договір №277.pdf Укладений
265 000 000
25.11.2019 18:56
22.11.2019
sign.p7s Укладений
25.11.2019 18:57

Зміни до договору

Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 03.12.2019 16:44
Опис змін: Прийняття в новій редакції п. 4.2. до Договору
Номер договору: 1
Контракт:
Продовження строку дії договору (через документально підтверджені об’єктивні обставини) 03.01.2020 16:47
Опис змін: Прийняття в новій редакції п. 3.1.1 Договору, додаток № 2, № 3
Номер договору: 2
Контракт:

Ризик-індикатор

Недетальний код класифікатору - Так

Тендери, у яких вибраний класифікатор занадто високого рівня, тобто третій або третій і четвертий символи класифікатору є нулем

"Чемпіон" - переможець -

Учасник, позначений як екстраординарний, переміг в тендері. Ознаки екстраординарності: А) середня конверсія учасника вище за 60% або Б) з цим замовником учасник підписав більше 75% договорів від свого загального числа.

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Продовження строку договору - 2

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

profile.welcome.login.title

profile.welcome.login.description

connectivity.errors