(Бензин А-92 (талони, наливом), бензин А-95 (талони), дизельне пальне (наливом, талони) (Gasoline A-92 (coupons in bulk), A-95 (passes), diesel fuel (bulk, coupons)

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-08-15-000824-a
  • 09130000-9 - Нафта і дистиляти
  • Завершена
Найменування замовника:
КП Комунальне підприємство "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району" м. Києва
Тип закупівлі
Відкриті торги з публікацією англ.мовою
Контактна особа замовника
Галушка Михайло Васильович, +380445152569 , sheudecn@i.ua
Адреса замовника
Україна, Київ, 02217, Київська область, вул. М. Закревського, 29
Дата укладення договору
8.10.19
Очікувана вартість
9 311 500 UAH з ПДВ
Сума договору
8 794 500 UAH
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 9.10.19
  • Відгуки 0
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 4

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 04.09.2019 15:00

Оскарження умов:

до 10.09.2019 00:00

Подання пропозицій:

14.09.2019 15:00

Очікувана вартість
9 311 500 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Електронна банківська гарантія
Сума тендерного забезпечення:
279 345 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-08-15-000824-a.a1

Статус:
Відхилена

Учасник: ТОВ "АФІНА-КОН", Код ЄДРПОУ:39939775
Дата подання: 27.08.2019 13:04
Замовником встановлені дискримінаційні вимоги та вимоги які суперечать суті предмету закупівлі та порушують права учасників та містять необґрунтовані ризики для учасників, що суперечить вимогам законодавства, у тому числі принципам недискримінації та прозорості закупівлі:
1) Замовник встановлює забезпечення виконання договору, при цьому строк дії договору становить до 31 вересня 2019. Подання пропозицій до 14.09.19 року, в кращому випадку договір може бути підписано вкінці вересня, тобто фактично на виконання договору буде день-два, враховуючи обсяги закупівлі це великі ризики для учасників. Строк на поставку встановлено протягом 1 календарного дня, замовник може зловживати своїм правом та скинути заявку в п’ятницю о 18.05, яку учасник не побачить і відповідно не поставить пальне у суботу і втратить забезпечення. Таким чином, Замовник умисно прописав такі вимоги, щоб учасники або не приходили в цю закупівлю, або втратили забезпечення. Такі вимоги умисно звужують коло потенційних учасників. Вимагаємо в проекті договору встановити строк дії договору до 31.12.2019 року, строк на поставку встановити протягом 3 робочих днів з дня отримання заявки, замовник може планувати свої потреби в пальному в межах 3 днів.
2) В п. 8.1. замовник вимагає: «8.1. Учасник надає довідку зі строком видачі не більше 10 днів відносно дати розкриття тендерних пропозицій з Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх ринків» (ДП Держзовнішінформ) про фактичну вартість даного товару. У випадку, якщо за результатами аукціону ціна за одиницю Товару, що є предметом закупівлі буде нижче ринкової більше ніж на 10 (десять ) відсотків (відповідно до даних наведених в довідці п.8.1.), Замовник вправі відхилити такого Учасника та розцінити такі дії учасника, як недобросовісного конкурента.» Така вимога суперечить вимогам законодавства та принципу максимальної економії, Замовник умисно обмежує конкуренцію. В ТД замовник встановив забезпечення пропозиції у розмірі ЛОТ 1: = 181 875,00, ЛОТ 2: = 97 470,00 грн. Про яку недобросовісну конкуренцію йде мова, якщо учасники ризикують сумою забезпечення пропозиції? При цьому замовник ні чого не пише про те, що сума не може бути вищою за ринкову. Ви хочете купити товар дешевше чи дорожче ринкової ціни? Вимагаємо прибрати вимогу «У випадку, якщо за результатами аукціону ціна за одиницю Товару, що є предметом закупівлі буде нижче ринкової більше ніж на 10 (десять ) відсотків (відповідно до даних наведених в довідці п.8.1.), Замовник вправі відхилити такого Учасника та розцінити такі дії учасника, як недобросовісного конкурента.» оскільки така вимога порушує інтереси та права Замовника на придбання товару за максимально низькою ціною, та порушує права учасників на конкуренцію.

3) При підтвердженні працівників замовник вимагає: «Відповідно до наведених даних про працівників в даній довідці, учасник надає в складі тендерної пропозиції на підтвердження трудових відносин скановані копії трудової книжки, трудового договору та/або інше що підтверджує такі відносини .» Чи достатнім буде надати накази про прийом на роботу?
4) П 1.9. додатку Замовник вимагає: «Для підтвердження відповідності якості Товару державним стандартам Учасник повинен надати у складі пропозиції завірені копії сертифікатів якості (відповідності) на запропонований Товар та копії протоколів випробувань бензину та дизельного палива, що пропонується до постачання Учасником, а видані такі документи повинні бути видані НЕ РАНІШЕ одного місяця від дати подачі тендерної пропозиції. Протоколи випробувань бензину та дизельного палива повинні бути видані акредитованою лабораторією (власною або з якою Учасником підписано договір).»
Зазначений пункт не відповідає вимогам законодавства, призводить учасника до необґрунтованих витрат на участь у закупівлі та суттєво та умисно звужує конкуренцію, може свідчити про прописування вимог під конкретного учасника. З приводу сертифікату відповідності, сертифікат відповідності згідно норм законодавства має термін дії 1 рік, замовник не має права вимагати сертифікат відповідності який має бути виданий в серпні-вересні 2019 року. Така вимога суперечить чинному законодавству, яким замовник має керуватися при встановленні вимог до учасників. З приводу протоколу випробувань, ця вимога не має відношення до предмету закупівлі, та є формальною, оскільки: 1) згідно п. 8 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927, кожна партія палива, що вводиться в обіг або перебуває в обігу, повинна мати документ про якість (паспорт якості) палива. 2) протокол випробувань – це перевірка пального відповідності певним показникам З КОНКРЕТНОЇ ПАРТІЇ ПАЛЬНОГО, оскільки від моменту оголошення закупівлі до конкретної поставки товару (заявки) може пройти як місяць, так і 2 і 3 місяці, поставка пального може бути частинами до кінця 2019 року, тому учасники не можуть гарантувати, що це буде пальне з тої партії, з якої брали проби, через розтягнутий в часі період поставки. Окрім того, як це можна гарантувати при заправці на АЗС? Таким чином, вимога про надання протоколів випробувань виданих не раніше одного місяця від дати подачі тендерної пропозиції створює штучні перешкоди з боку замовника для розширення кола учасників, призводить до штучного звуження учасників закупівлі, є формальною оскільки протокол випробувань не має жодного відношення до тої партії товару, яка буде фактично поставлятися учасником. Вимагаємо встановити вимогу про надання сертифікату відповідності чинного на момент подання пропозиції та замість вимоги про надання протоколу випробувань встановити вимогу про надання паспорту якості, що буде відповідати і вимогам законодавства і суті предмету закупівлі.


Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога не задоволена

29.08.2019 17:06
Шановний учаснику!
Розглянувши Ваше звернення КП ШЕУ Деснянського району м.Києва (далі – КП ШЕУ) повідомляє наступне:
1. До додатку 8 тендерної документації будуть внесені зміни в частині строку дії договору до 31.12.2019 року оскільки було допущено помилку .
Вимогу задоволено.

2. п.8.1. тендерної документації встановлено вимогу про надання довідки зі строком видачі не більше 10 днів відносно дати розкриття тендерних пропозицій з Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх ринків» (ДП Держзовнішінформ) про фактичну вартість даного товару. Дана вимога не являється дискримінаційною умовою та не обмежує учасників, адже така довідка видається уповноваженим органом для будь-якого учасника, якщо останній звернувся з відповідною заявою. Дана вимога застосовується виключно для справедливого формування цін на товар учасників на даному ринку, оскільки здебільшого учасники на періоді аукціону свідомо знижують вартість товару лише заради перемоги, а відтак після підписання договору намагаються підвищити ціни в порядку ч. 2 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» та досягнути реальний рівень цін, який існує на ринку.
Що стосується забезпечення виконання договору, то повідомляємо, що забезпечення виконання договору про закупівлю — надання учасником замовнику гарантій щодо забезпечення виконання ним вимог договору про закупівлю в частині поставки товару, якості та інше, тому ризики втратити частину або повністю забезпечення залежать виключно від постачальника товару.
Відповідно до чинного законодавства, замовники дійсно повинні дотримуватись принципів здійснення закупівель в т.ч. і максимальної економії, однак неодноразове підняття цін в майбутньому після підписання договору з постачальником задля досягнення вигідної ціни останнім не зовсім можна вважати економією, а лише невеликим періодом в часі фіксованої ціни за результатами аукціону до надання довідок про нібито підвищення цін на ринку на даний вид товару. Тому чи є така тактика учасників для замовника економією – питання.
Вимогу не задоволено.


3. Відповідно до вимог умов тендерної документації учасники надають скановані копії трудової книжки, трудового договору, та/або інше, що підтверджує такі відносини. Отже, учасник за бажанням може надати накази про призначення, однак копії трудової книжки, трудового договору надаються учасником в складі тендерної пропозиції.

4. Відповідно до вимог умов тендерної документації учасники надають, як підтвердження відповідності якості Товару державним стандартам завірені копії сертифікатів якості (відповідності) на запропонований Товар та копії протоколів випробувань бензину та дизельного палива, що пропонується до постачання учасником, а видані такі документи повинні бути видані не раніше одного місяця від дати подачі тендерної пропозиції.
Протоколи випробувань бензину та дизельного палива повинні бути видані акредитованою лабораторією (власною або з якою Учасником підписано договір). Дана вимога встановлена цілком справедливо, Замовник переконаний, що у випадку належної якості Товару, Учасник в змозі отримати протокол випробувань, що підтверджуватиме належну якість товару адже дійсно сертифікат відповідності видається на 1 рік, однак протокол випробувань видається на відповідність певним показникам. Правильне зберігання, транспортування тощо, впливає на товар, тому замовник має бути впевненим, що найближчим часом учасник проводив перевірку пального на відповідність незалежно від партії та може бути надійним партнером у співпраці випадку підписання з постачальником договору про закупівлю.
Вимога задоволена частково: сертифікат відповідності надається учасниками без вимоги « видані не раніше одного місяця від дати подачі тендерної пропозиції».
Відповідні зміни будуть внесені до умов тендерної документації в терміни передбачені законодавством, що регулює правовідносини в сфері публічних закупівель.



Голова тендерного комітету
Аршинов С.В.

Номер вимоги: UA-2019-08-15-000824-a.b2

Статус:
Залишена без розгляду

Учасник: ТОВ "ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА", Код ЄДРПОУ:32489155
Дата подання: 03.09.2019 15:00
Детальніше у файлі, що додається

Рішення замовника: Вимога відхилена

04.09.2019 15:36
Шановний учаснику!
Розглянувши Вашу вимогу КП ШЕУ Деснянського району м.Києва (далі – КП ШЕУ) повідомляє наступне:
КП ШЕУ Деснянського району м.Києва, обслуговує балансову територію відповідно до статуних завдань, які покладено на нього, однак не виключає пересування транспортних засобів (службових автомобілів) за межі міста Києва. Зокрема, в інші області України, до прикладу: відвідування судових засідань, отримання товару (відповідно до проведених торгів), отримання послуг технічного обслуговування транспортних засобів, які перебувають на гаратійному обслуговуванні в м.Одеса.
Також підприємство приймає участь у закупівлях робіт чи послуг, замовники яких можуть знаходитись в інших містах України, де за результатами проведених торгів, ми як переможець викониуватимемо такі роботи чи послуги.

Враховуючи наведене, вимога не підлягає задоволенню.

Номер вимоги: UA-2019-08-15-000824-a.b3

Статус:
Вирішена

Учасник: ТОВ "АФІНА-КОН", Код ЄДРПОУ:39939775
Дата подання: 04.09.2019 14:13
Шановний Замовнику! Тендерна документація має суперечливі положення та не відповідність нормам чинного законодавства, а саме:
1) В ТД передбачено, що документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції.
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником. В той же час, Замовник вимагає подання в складі пропозиції документу, який не передбачено чинним законодавством в період часу до поставки товару, а саме протоколи випробувань місячної давнини. Яка норма законодавства встановлює вимогу про надання протоколу випробувань на пальне місячної давнини до підписання договору і відсутності інформації, як у Замовника так і у учасника, з приводу того, яка сама партія пального буде поставлятися, оскільки, дата поставки ще не відома і відстрочена в часі, на період проведення процедури, оцінки, періоду оскаржень, підписання договору?
Чинним законодавством передбачено, згідно п. 8 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927, кожна партія палива, що вводиться в обіг або перебуває в обігу, повинна мати документ про якість (ПАСПОРТ ЯКОСТІ) палива. Протокол випробувань – це перевірка пального відповідності певним показникам З КОНКРЕТНОЇ ПАРТІЇ ПАЛЬНОГО, оскільки від моменту оголошення закупівлі до конкретної поставки товару (заявки) може пройти як місяць, так і 2 і 3 місяці, поставка пального може бути частинами до кінця 2019 року, тому учасники не можуть гарантувати, що це буде пальне з тої партії, з якої брали проби, через розтягнутий в часі період поставки. Замовнику доцільно встановити вимогу про надання ПАСПОРТУ ЯКОСТІ на пальне в складі пропозиції, А В ПРОЕКТІ ДОГОВОРУ про закупівлю передбачити можливість надання постачальником ПРОТОКОЛУ випробувань пального за вимогою замовника. На сьогоднішній день, вартість протоколу випробувань становить в середньому 7 000 грн на одну позицію товару, таким чином учасник, який хоче прийняти участь в двох лотах має сплатити 35 000 грн. за протоколи випробувань (не враховуючи вартість участі, банківської гарантії та довідки про ціни). Таким чином, така вимога призводить до штучного звуження кола учасників.
Таким чином, вимога про надання протоколів випробувань виданих не раніше одного місяця від дати подачі тендерної пропозиції створює штучні перешкоди з боку замовника для розширення кола учасників, призводить до штучного звуження учасників закупівлі, є формальною оскільки протокол випробувань не має жодного відношення до тої партії товару, яка буде фактично поставлятися учасником. Вимагаємо, встановити вимогу до учасників про надання паспорту якості на пальне замість протоколу випробувань, що буде відповідати і вимогам законодавства і суті предмету закупівлі. Прибрати вимогу про надання протоколу випробувань в складі пропозиції.

2) Замовник встановлює наступну вимогу: «У випадку, якщо за результатами аукціону, ціна за товар виявиться нижче ринкової, учасник повинен надати гарантійний лист від виробника товару про можливість відпуску товару за цінами відповідно до аукціону за умовою, що передбачено у договорі - п. 11.3 пп.9. Такий лист подається в термін 5-ти днів, з моменту оприлюднення в системі електронних закупівель повідомлення про намір укласти договір.». Зазначена вимога суперечить суті предмету закупівлі, оскільки виробник не є учасником цієї закупівлі, і ціни за якими учасником буде придбано товар у виробника можуть відрізнятися, і це лише проблема учасника, за якою ціною він буде виконувати договір в якому передбачено забезпечення виконання договору. Виробники такі довідки не надають учасникам.
3) Замовник вимагає: «5. У разі, якщо учасник здійснює перепродаж предмету закупівлі (бланків-дозволів (талонів)) та/або є партнером власника товару (бренду) (бланків-дозволів (талонів)), що закуповується замовником, у складі тендерної пропозиції учасник повинен надати скан-копію(-ї) відповідного(их) договору (-ів) укладених між учасником та власником товару (бренду) (бланків-дозволів (талонів)).» Враховуючи, що досить часто власник мережі АЗС це одна юридична особа, а емітент талонів цієї мережі (бренду) інша юридична особа, вимагаємо прописати можливість надання учасниками партнерських договорів з емітентами талонів, та/або дистриб’юторами.
4) Замовник вимагає надання: «учасник надає в складі тендерної пропозиції на підтвердження трудових відносин скановані копії трудової книжки, трудового договору та/або інше що підтверджує такі відносини.» Враховуючи що трудова книжка може містити дуже багато записів і це є конфіденційною інформацією працівника та порушує його права, оскільки трудова книжка викладається у відкриту мережу, вимагаємо внести зміни до цього пункту, та передбачити подання наказу про прийняття на роботу та/або копію першої сторінки та відповідної сторінки трудової книжки яка має запис про прийом на роботу до учасника (а не всю трудову книжку).
5) В додатку до ТД Замовник вимагає: «Учасник надає довідку зі строком видачі не більше місячної давнини відносно дати розкриття тендерних пропозицій з Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх ринків» (ДП Держзовнішінформ) про фактичну вартість даного товару.» а в тексті ТД про довідку зазначено не більше 10 днів відносно дати розкриття.
6) В проекті договору передбачено: «5.1. Поставка Товару здійснюється протягом одного календарного дня з моменту отримання та підтвердження заявки Постачальником протягом одного дня з моменту отримання такої заявки. Замовлення ведеться засобами факсимільного або електронного зв’язку.». Враховуючи обсяг поставки, строк дії договору, вимагаємо встановити строк на поставку 2-3 дні з моменту отримання заявки (строк на обробку заявки, завантаження машини пальним, доставка пального), або зазначити, що заявку замовник надає не пізніше 10 год. ранку (щоб не виникало ситуацій коли Замовник буде зловживати своїм правом на давати заявку о 17.55 в п’ятницю). Враховуючи таку вимогу про строк поставки, чи приймає Замовник пальне у вихідні дні? Сподіваємося на порозуміння
Розгорнути Згорнути

Рішення замовника: Вимога задоволена

06.09.2019 09:38
Шановний учаснику!
Розглянувши Ваше звернення КП ШЕУ Деснянського району м.Києва (далі – КП ШЕУ) повідомляє наступне:
1. Відповідь на аналогічне запитання надано - ID: UA-2019-08-15-000824-A.A1 ВІД 27.08.2019, яку завантажено в ЦБД Prozorro через авторизований майданчик 29.08.2019 17:06 .
Вимога не підлягає задоволенню.

2. Вимогу задоволено.
3. Вимога не підлягає задоволенню.
4. Вимога не підлягає задоволенню.
5. Вимогу задоволено. п. 2.0 Додатку 3 ТД, приведено у відповідність «Учасник надає довідку зі строком видачі не більше 10 денного строку відносно дати розкриття тендерних пропозицій з Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх ринків» (ДП Держзовнішінформ) про фактичну вартість даного товару.»
6. Часткове задоволення.
7. Що стосується запитання про приймання товару у вихідні дні повідомляємо, що у Замовника є можливість приймати товар у вихідні дні, однак такої вимоги не встановлено в умовах тендерної документації.


Голова тендерного комітету _____підпис____ Аршинов С.В.

Документи

Документи подані скаржником

Документи

Ризик-індикатор

Бензин А-92 (наливом, талони), бензин А-95(талони)

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Покращення якості предмета закупівлі - 3
Продовження строку дії договору на наступний рік - 1

Лоти

Дизельне паливо (наливом, талони)

Технічний учасник - Так

У тендері є пропозиція учасника, чиї результати роботи в системі виглядають екстраординарно низькими. Приймаються до уваги наступні ознаки: А) середня конверсія менше 1%, Б) Кількість відмов від перемоги складає не менше 40% від кількості перемог

Переможець не знижував ціну в аукціоні - Так

В конкурентних торгах переможцем оголошений учасник, який не зменшував ціну

Покращення якості предмета закупівлі - 3
Продовження строку дії договору на наступний рік - 1

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання