«33180000-5 Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму (СPV) (НК024:2019 - 41207 Слуховий апарат цифровий )» 3 найменування

  • Ідентифікатор тендеру UA-2019-09-05-000179-a
  • 33180000-5 - Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму
  • Не відбулася
Найменування замовника:
Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Тип закупівлі
Відкриті торги
Контактна особа замовника
Круп'як Надія Олексіївна, 380342552014 , zdorovja.n@ukr.net
Адреса замовника
Україна, Івано-Франківськ, 76018, Івано-Франківська область, Грушевського, 21
Очікувана вартість
199 000 UAH з ПДВ
Оцінка умов закупівлі:
Ризики:
останні зміни 23.09.19
  • Відгуки 2
  • Інформація про тендер
  • Ризик-індикатори 1

Чи є вимоги до предмету закупівлі неупередженими і такими, що не створюють переваги окремим учасникам??

Ні

Наявність дискриминаційних вимог

Умови закупівлі:

Під час вивчення положень та вимог тендерної документації було встановлено, що Замовником було сформовано тендерну документацію з порушенням Закону України “Про публічну закупівлю”, а саме – встановлені дискримінаційні вимоги (такі, що обмежують коло потенційних учасників процедури закупівлі та суперечать ст.3 та ч.3 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» та іншим нормативно-правовим актам чинного законодавства). Нагадуємо, що Замовник під час проведення процедури закупівлі (в тому числі під час формування тендерної документації) повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель (ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі»):
добросовісна конкуренція серед учасників;
максимальна економія та ефективність;
відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
недискримінація учасників;
об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій;
запобігання корупційним діям і зловживанням.

1. Додатком 2 до тендерної документації Замовником встановлені такі медико-технічні вимоги до предмету закупівлі, яким (у сукупності) відповідають слухові апарати лише одного виробника - Beltone A/S. Звертаємо увагу, що враховуючи вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», Замовником не можуть бути сформовані медико-технічні вимоги таким чином, щоб всім у сукупності вимогам відповідали слухові апарати тільки одного виробника, оскільки виконати дану умову зможуть лише ті учасники, які зможуть запропонувати продукцію конкретного виробника, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників. . А саме Цифрові слухові апарати завушного типу для компенсації середніх втрат слуху з тримерною настройкою відповідає тільки Слуховий апарат Turn, модель: TN2T75. Потужні цифрові слухові апарати завушного типу для компенсації тяжких втрат слуху з тримерною настройкою відповідає тільки Слуховий апарат Turn, модель: TN2T85.
Цифрові слухові апарати надпотужні завушного типу для великих втрат слуху з тримерною настройкою Слуховий апарат Turn, модель: TN3T95.
Статтею 3 Закону України "Про публічні закупівлі" (надалі – Закон) визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.
Згідно з частиною третьою статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Наочним підтвердженням того, що Замовником максимально звужене коло потенційних учасників, є той факт, що дана процедура закупівлі UA-2019-09-05-000179-a є вже третьою (переоголошеною) процедурою закупівлі в цьому році. Перші дві процедури UA-2019-06-14-000686-b та UA-2019-08-15-000529-b не відбулися через недостатню кількість учасників – а тому дуже важливо, щоб Замовником були переглянуті вимоги до предмету закупівлі з метою розширення кола потенційних Учасників.
2. Найбільш дискримінаційними, необґрунтованими вимогами тендерної документації є: вимога наявності «Канальний цифровий процесор з криволінійним стисканням динамічного діапазону – не менше 6-ох каналів» для позицій «Цифрові слухові апарати завушного типу для компенсації середніх втрат слуху з тримерною настройкою» та «Потужні цифрові слухові апарати завушного типу для компенсації тяжких втрат слуху з тримерною настройкою»; вимога наявності «Канальний цифровий процесор з лінійним підсиленням - не менше 4-ох каналів» для позиції «Цифрові слухові апарати надпотужні завушного типу для великих втрат слуху з тримерною настройкою». Зазначеним вимогам (у сукупності з іншими) відповідають тільки слухові апарати виробництва Beltone A/S. Наявність зазначених процесорів є необґрунтованою вимогою для даних типів слухових апаратів. Зокрема, для надпотужних апаратів важливо цифрове автоматичне регулювання підсилення або компресія, а не лінійне підсилення. Таким чином, встановлення зазначених вимог має на меті виключно обмеження коло потенційних учасників (обмежуючи його можливістю запропонування лише одних апаратів – апаратів виробництва Beltone A/S).
Про все вищенаведене Замовнику у процедурі закупівлі була подана вимога, якою вимагалось усунути дискримінаційні вимоги тендерної документації. Проте вимога не була задоволена Замовником - у відповідь на вимогу Замовник зазначив, зокрема – «навіть якщо характеристики виробу заявлені Замовником відповідають єдиному виробникові, це ще не є дискримінацією, оскільки для даного товару, згідно абзацу 4 частин 1 ст. 28 «Закону по публічні закупівлі» існує постійно діючий ринок з наявністю достатньої кількості компаній, здатних запропонувати заявлений Замовником предмет закупівлі. Мова йде не про дискримінацію учасника торгів, а про технічні характеристики виробів, які Замовник вважає за потрібне придбати. Це право Замовника - придбавати найбільш досконалий продукт, за більш вигідною ціною, завдяки відкритій закупівлі. Якщо технічні характеристики виробу не задовольняють критеріям МТВ, це не привід посилатися на дискримінацію, та занижувати вимоги, а запропонувати еквівалент МТВ. Замовник вважає, що медико-технічні вимоги, наведені у тендерній документації є відображенням необхідної якості продукції, якої вимагають пацієнти з вадами слуху в сучасних умовах. Досвід використання апаратів з заявленими у Додатку 2 медико-технічними вимогами на протязі останніх 4 років довів, що вони цілком відповідають сучасним вимогам слухопротезування, та є ефективним, надійним та економічним засобом реабілітації слуху. Замовник також виходить з того, що властивості цифрового процесору є головним чинником та складовою сучасного цифрового слухового апарату. Так, наявність цифрового 6-канального процесора у складі тримерного слухового апарату забезпечує його наступними перевагами: 1) ефективне пригнічення шуму під час розмови по всіх частотних каналах; 2) комфортний рівень гучності завдяки криволінійній компресії WDRC; 3) покращення розбірливості мови завдяки автоматичному алгоритму SPD («виявлення мовних ознак») та інше; Аналіз запропонованих вами змін до медико-технічних вимог тендерної документації демонструє, що ви намагаєтесь головним чином занизити критерії медико-технічних вимог до рівня, який відповідає технічним властивостям ваших слухових апаратів під гаслом недискримінації учасників. Так, ви пропонуєте зменшити кількість каналів процесора для всіх моделей, кількість програм, тримерів, та функцій для надпотужних моделей, де їх значення є найбільш важливим для хворого з великою втратою слуху. Але, ми маємо розуміти, що в такому разі Замовник наражається на ризик отримати, хоча можливо і більш доступний за ціною, але менш досконалий за якістю продукт.». Таким чином, Замовник визнав, що " характеристики виробу заявлені Замовником відповідають єдиному виробникові", що є дискримінацією!
До того ж тримерні апарати не є сучасними та ефетивними для пацієнта та наразі не застосовуються в розвинутих країнах Європи для слухопротезування.

Якща Замовник так піклується про пацієнтів то чому не закуповує більш ефетивні програмовані слухові аппарати, а прописує обов'язкову наявність механічних регуялторів (тримерів)? За ту саму ціну можна закупити більш ефективні для пацієнта 6-канальні програмовані апарати замість старих та малоаефетивних тримерних моделей. Звісно, що для цього є одна умова - виключити корупційну складову даної закупівлі.

Інформація про процедуру

Роз’яснення:

до 13.09.2019 17:00

Оскарження умов:

до 19.09.2019 00:00

Подання пропозицій:

23.09.2019 17:00

Очікувана вартість
199 000 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення:
Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни:
995 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %:
0.50 %

Інформація про предмет закупівлі

Предмет закупівлі
«33180000-5 Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму (СPV) (НК024:2019 - 41207 Слуховий апарат цифровий )»
3 найменування

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

30 штуки
Слуховий апарат середньої потужності
ДК 021:2015: 33180000-5 — Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму
GMDN: 41207 — Слуховий апарат цифровий
15 штуки
Слуховий апарат потужний
ДК 021:2015: 33180000-5 — Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму
GMDN: 41207 — Слуховий апарат цифровий
3 штуки
Слуховий апарат надпотужний
ДК 021:2015: 33180000-5 — Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму
GMDN: 41207 — Слуховий апарат цифровий

Критерії вибору переможця

Очікувана вартість:
100%

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-09-05-000179-a.c1

Статус:
Відхилена

Учасник: ФОП Чернова Елона Олександрівна, Код ЄДРПОУ:2357915788
Дата подання: 12.09.2019 14:24
Документація містить дискримінаційні вимоги - наведено у долучених документах

Рішення замовника: Вимога не задоволена

17.09.2019 15:53
Тендерний комітет департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА розглянув Вашу вимогу UA-2019-09-05-000179-а.с1 від 12.09.2019 р. про внесення змін до медико-технічних вимог та повідомляє про наступне:
Медико-технічні вимоги до тендерної документації Торгів формувалися у відповідності до п. 3 частини 2 статті 22 Закону «Про публічні закупівлі», а саме: «Тендерна документація повинна містити: інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі, якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент"».
Тобто, Замовник не зазначав вираз «або еквівалент», тому що специфікація МТВ не містить посилання на конкретного виробника, або фірму. Таким чином, дані наведені у специфікації вважаються нами такими, що вимагають порівняння з пропозиціями різних виробників, або різних компаній, що пропонують заявлений у специфікації медичний виріб. Отже, навіть якщо характеристики виробу заявлені Замовником відповідають єдиному виробникові, це ще не є дискримінацією, оскільки для даного товару, згідно абзацу 4 частин 1 ст. 28 «Закону по публічні закупівлі» існує постійно діючий ринок з наявністю достатньої кількості компаній, здатних запропонувати заявлений Замовником предмет закупівлі.
Мова йде не про дискримінацію учасника торгів, а про технічні характеристики виробів, які Замовник вважає за потрібне придбати. Це право Замовника - придбавати найбільш досконалий продукт, за більш вигідною ціною, завдяки відкритій закупівлі. Якщо технічні характеристики виробу не задовольняють критеріям МТВ, це не привід посилатися на дискримінацію, та занижувати вимоги, а запропонувати еквівалент МТВ.
Замовник вважає, що медико-технічні вимоги, наведені у тендерній документації є відображенням необхідної якості продукції, якої вимагають пацієнти з вадами слуху в сучасних умовах. Досвід використання апаратів з заявленими у Додатку 2 медико-технічними вимогами на протязі останніх 4 років довів, що вони цілком відповідають сучасним вимогам слухопротезування, та є ефективним, надійним та економічним засобом реабілітації слуху.
Замовник також виходить з того, що властивості цифрового процесору є головним чинником та складовою сучасного цифрового слухового апарату. Так, наявність цифрового 6-канального процесора у складі тримерного слухового апарату забезпечує його наступними перевагами:
1) ефективне пригнічення шуму під час розмови по всіх частотних каналах;
2) комфортний рівень гучності завдяки криволінійній компресії WDRC;
3) покращення розбірливості мови завдяки автоматичному алгоритму SPD («виявлення мовних ознак») та інше;
Аналіз запропонованих вами змін до медико-технічних вимог тендерної документації демонструє, що ви намагаєтесь головним чином занизити критерії медико-технічних вимог до рівня, який відповідає технічним властивостям ваших слухових апаратів під гаслом недискримінації учасників. Так, ви пропонуєте зменшити кількість каналів процесора для всіх моделей, кількість програм, тримерів, та функцій для надпотужних моделей, де їх значення є найбільш важливим для хворого з великою втратою слуху.
Але, ми маємо розуміти, що в такому разі Замовник наражається на ризик отримати, хоча можливо і більш доступний за ціною, але менш досконалий за якістю продукт. Тому, тендерний комітет вважає за потрібне відхилити вашу вимогу з метою недискримінації головного бенефіціара торгів – паціента з сенсо-невральною приглухуватістю, задля потреб якого оголошені дані відкриті торги.

Документи подані скаржником

Ризик-індикатор

Відгуки на умови - 1

Тендери, на яких є загальний відгук на умови з оцінкою від 1 до 3

© 2016 Моніторинговий портал DoZorro. Всі права захищено

Необхідно авторизуватись

Необхідно авторизуватись

Помилка з'єднання